2020-01-23   12:39:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.25  1:03.74  1:38.22    2:11.97   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.48  1:03.25  1:37.60    2:12.31   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    31.70  1:07.52  1:44.39    2:20.29   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    31.10  1:07.17  1:44.51    2:20.61   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    32.25  1:07.79  1:45.16    2:21.31   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.42  1:08.34  1:45.70    2:22.49   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.13  1:07.70  1:46.75    2:22.50   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    32.30  1:09.10  1:46.76    2:23.13   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.01  1:09.84  1:49.28    2:24.34   
10  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.23  1:09.75  1:47.35    2:25.29   
11  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.16  1:08.77  1:47.24    2:25.30   
12  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.58  1:09.24  1:48.38    2:25.33   
13  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.43  1:11.19  1:50.54    2:28.65   
14  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    34.73  1:13.30  1:52.33    2:29.47   
15  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    34.78  1:12.55  1:51.76    2:29.70   
16  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    32.30  1:09.79  1:49.37    2:29.73   
17  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon    35.06  1:13.94  1:55.39    2:34.97   
18  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    34.32  1:14.19  1:56.29    2:36.22   
19  Hugo Westholm  2004  Täby Sim    34.65  1:14.69  1:56.90    2:37.57   
20  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    33.94  1:14.51  1:58.16    2:40.83   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.05  1:00.90  1:32.20    2:03.64   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.30  1:01.77  1:34.56    2:06.42   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    28.61  1:00.80  1:33.78    2:06.64   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.33  59.69  1:32.85    2:06.67   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    28.11  1:00.34  1:34.50    2:07.76   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    28.49  1:01.13  1:35.49    2:08.65   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    28.82  1:01.54  1:36.19    2:08.77   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    28.56  1:01.59  1:36.19    2:09.05   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    29.29  1:02.50  1:37.24    2:10.71   
10  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    29.74  1:02.57  1:36.46    2:10.73   
11  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.94  1:03.54  1:38.35    2:11.50   
12  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.04  1:03.62  1:37.95    2:11.60   
13  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.47  1:03.02  1:38.14    2:11.68   
13  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.02  1:02.94  1:38.08    2:11.68   
15  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    28.77  1:01.29  1:36.75    2:12.78   
16  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    30.20  1:03.73  1:40.97    2:15.29   
17  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    29.07  1:03.03  1:39.24    2:15.37   
18  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.43  1:04.71  1:40.84    2:15.48   
19  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    30.03  1:03.69  1:40.58    2:17.20   
20  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.43  1:05.77  1:43.75    2:20.46   
21  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    29.37  1:04.60  1:43.82    2:21.32   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    26.80  56.87  1:28.00    1:58.97   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.31  58.81  1:29.70    2:00.32   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    27.74  58.56  1:30.59    2:00.52   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    27.74  58.06  1:29.31    2:00.89   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    29.07  59.60  1:30.49    2:02.19   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.25  59.31  1:31.36    2:02.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.76  58.14  1:30.30    2:02.89   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    27.57  58.80  1:31.09    2:03.24   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.73  1:00.42  1:32.36    2:05.18   
10  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.71  58.47  1:31.52    2:05.47   
11  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    27.79  59.20  1:32.61    2:05.84   
12  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    29.67  1:02.09  1:34.53    2:06.17   
13  Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.57  59.82  1:32.67    2:06.74   
14  Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    29.32  1:01.22  1:34.06    2:07.97   
15  Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap    28.87  1:01.11  1:34.99    2:08.10   
16  Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    27.93  1:00.24  1:34.06    2:08.12   
17  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    28.89  1:01.19  1:35.17    2:09.15   
18  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    29.54  1:03.06  1:36.80    2:09.38   
19  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    30.13  1:02.66  1:36.52    2:10.43   
20  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.85  1:02.48  1:36.61    2:10.73   
21  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    28.60  1:01.47  1:36.52    2:11.23   
22  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    29.68  1:03.75  1:38.98    2:15.09   
23  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    29.64  1:03.93  1:39.55    2:16.41   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner