2017-12-15   01:43:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset DOC-Sprinttiuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    229          39.81   
  Lahden Uimaseura  41.89                 
Siiri Haverinen  2007    183          42.91   
  Lahden Uimaseura  40.09                 
Taisiya Baindurashvili  2008    130          48.09   
  Uimaseura Helsinki  48.10                 
Olivia Porter  2007    102          52.16   
  Lahden Uimaseura  54.84                 
Moona Pulkkinen  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Saaga Pitkänen  2008              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Liisi Lehtiö  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  48.67                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    389          33.37   
  Uimaseura Aquila  32.77                 
Tinka Tamminen  2006    331          35.23   
  Lahden Uimaseura  35.62                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    331          35.24   
  Lahden Uimaseura  35.54                 
Tiinu Tamminen  2006    308          36.10   
  Lahden Uimaseura  35.97                 
Iida Peltola  2005    288          36.90   
  Kouvolan Uimarit  37.94                 
Juulia Sakomaa  2005    286          36.98   
  Lahden Uimaseura  36.47                 
Aino Kunelius  2005    236          39.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.08                 
Milla Kähkönen  2005    231          39.68   
  Lahden Uimaseura  41.69                 
Hilda Mäkelä  2005    219          40.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.80                 
10  Sini Kaivola  2005    208          41.10   
  Hyvinkään Uimaseura  40.63                 
11  Saana Hyvönen  2005    205          41.31   
  Lahden Uimaseura  40.87                 
12  Rilla Backman  2006    194          42.08   
  Lahden Uimaseura  45.59                 
13  Olivia Romo  2005    134          47.56   
  Lahden Uimaseura  47.87                 
14  Mea Makkula  2006    112          50.48   
  Lahden Uimaseura  53.06                 
15  Isabel Rumask  2006    75          57.76   
  Lahden Uimaseura                   
16  Annika Leppänen  2006    73          58.31   
  Lahden Uimaseura  56.01                 
Heidi Nurminen  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Iida Salonen  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.23                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Veera Viskari  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.77                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    250          38.68   
  Lahden Uimaseura  41.89                 
Siiri Haverinen  2007    189          42.44   
  Lahden Uimaseura  40.09                 
Taisiya Baindurashvili  2008    146          46.29   
  Uimaseura Helsinki  48.10                 
Olivia Porter  2007    84          55.55   
  Lahden Uimaseura  54.84                 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    408          32.87   
  Uimaseura Aquila  32.77                 
Tinka Tamminen  2006    340          34.92   
  Lahden Uimaseura  35.62                 
Tiinu Tamminen  2006    338          34.99   
  Lahden Uimaseura  35.97                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    334          35.11   
  Lahden Uimaseura  35.54                 
Iida Peltola  2005    270          37.69   
  Kouvolan Uimarit  37.94                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    125          43.59   
  Uimaseura Helsinki  48.78                 
Nikita Rantsev  2007    112          45.11   
  Uimaseura Helsinki  47.98                 
Joonas Pulkkinen  2007    99          47.08   
  Lahden Uimaseura  48.70                 
Aleksi Salo  2008    71          52.53   
  Lahden Uimaseura  51.46                 
Leevi Immonen  2007    69          53.15   
  Lahden Uimaseura  1:00.52                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    44          1:01.44   
  Lahden Uimaseura  1:08.55                 
Ivan Fadeechev  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Jan Voloshin  2008              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  44.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  58.38                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    294          32.77   
  Hyvinkään Uimaseura  32.57                 
Topias Tynjä  2005    256          34.29   
  Lahden Uimaseura  33.29                 
Maksim Karvanen  2005    192          37.75   
  Lahden Uimaseura  40.06                 
Stefan Saltykov  2005    192          37.75   
  Lahden Uimaseura  37.75                 
Arto Pulkkinen  2005    188          38.01   
  Lahden Uimaseura  38.83                 
Riku Huuhka  2005    160          40.12   
  Lahden Uimaseura  41.67                 
Miska Korkalainen  2006    121          43.99   
  Voikkaan Viesti  43.14                 
Miko Virtanen  2005    118          44.36   
  Lahden Uimaseura  43.98                 
Viacheslav Semenov  2006    117          44.48   
  Lahden Uimaseura  49.06                 
10  Elias Molodtsov  2005    111          45.30   
  Lahden Uimaseura  46.86                 
11  Iiro Kyllönen  2005    102          46.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.24                 
12  Vasily Kabanov  2006    94          47.81   
  Lahden Uimaseura  55.58                 
13  Vilho Teno  2006    87          49.10   
  Lahden Uimaseura  47.97                 
14  Kasperi Haverinen  2005    70          52.74   
  Lahden Uimaseura  49.05                 
15  Oskar Kotselainen  2006    53          57.75   
  Lahden Uimaseura  1:06.14                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  11:52   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    123          43.75   
  Uimaseura Helsinki  48.78                 
Joonas Pulkkinen  2007    108          45.73   
  Lahden Uimaseura  48.70                 
Nikita Rantsev  2007    104          46.28   
  Uimaseura Helsinki  47.98                 
Aleksi Salo  2008    88          48.92   
  Lahden Uimaseura  51.46                 
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:00.52                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    293          32.80   
  Hyvinkään Uimaseura  32.57                 
Topias Tynjä  2005    285          33.09   
  Lahden Uimaseura  33.29                 
Stefan Saltykov  2005    194          37.60   
  Lahden Uimaseura  37.75                 
Arto Pulkkinen  2005    185          38.22   
  Lahden Uimaseura  38.83                 
Maksim Karvanen  2005    178          38.70   
  Lahden Uimaseura  40.06                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  11:52 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    394          35.00   
  Uimaseura Aquila  35.70                 
Milla Kähkönen  2005    387          35.21   
  Lahden Uimaseura  36.36                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    343          36.66   
  Lahden Uimaseura  37.37                 
Tiinu Tamminen  2006    313          37.77   
  Lahden Uimaseura  37.74                 
Juulia Sakomaa  2005    288          38.87   
  Lahden Uimaseura  42.03                 
Tinka Tamminen  2006    280          39.21   
  Lahden Uimaseura  40.53                 
Minja Fihlman  2005    234          41.64   
  Kouvolan Uimarit  47.13                 
Hilda Mäkelä  2005    232          41.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.94                 
Olivia Romo  2005    230          41.86   
  Lahden Uimaseura  43.37                 
10  Saana Hyvönen  2005    221          42.45   
  Lahden Uimaseura  43.05                 
11  Veera Viskari  2005    212          43.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.77                 
12  Aino Kunelius  2005    211          43.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.48                 
13  Rilla Backman  2006    194          44.31   
  Lahden Uimaseura  44.29                 
14  Heidi Nurminen  2005    180          45.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Tytti Rantanen  2006    141          49.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Mea Makkula  2006    138          49.67   
  Lahden Uimaseura  52.04                 
17  Isabel Rumask  2006    116          52.54   
  Lahden Uimaseura  54.59                 
18  Annika Leppänen  2006    86          58.10   
  Lahden Uimaseura                   
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Helmi Heinonen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Iida Salonen  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.97                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 7 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    252          40.64   
  Lahden Uimaseura  41.72                 
Siiri Haverinen  2007    196          44.18   
  Lahden Uimaseura  43.61                 
Taisiya Baindurashvili  2008    167          46.54   
  Uimaseura Helsinki  48.51                 
Liisi Lehtiö  2008    144          48.87   
  Lahden Uimaseura  48.15                 
Olivia Porter  2007    144          48.93   
  Lahden Uimaseura  50.18                 
Saaga Pitkänen  2008    99          55.32   
  Lahden Uimaseura  58.22                 
Aino Leipijärvi  2007    95          56.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Moona Pulkkinen  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura  57.27                 
Saara Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  57.47                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  12:36   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    415          34.40   
  Uimaseura Aquila  35.70                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    347          36.51   
  Lahden Uimaseura  37.37                 
Tiinu Tamminen  2006    327          37.23   
  Lahden Uimaseura  37.74                 
Juulia Sakomaa  2005    281          39.16   
  Lahden Uimaseura  42.03                 
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  36.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 7 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    259          40.26   
  Lahden Uimaseura  41.72                 
Siiri Haverinen  2007    189          44.72   
  Lahden Uimaseura  43.61                 
Taisiya Baindurashvili  2008    164          46.81   
  Uimaseura Helsinki  48.51                 
Liisi Lehtiö  2008    153          47.91   
  Lahden Uimaseura  48.15                 
Olivia Porter  2007    128          50.88   
  Lahden Uimaseura  50.18                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  12:36 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  12:26   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    152          41.56   
  Uimaseura Helsinki  40.72                 
Aleksi Salo  2008    105          47.05   
  Lahden Uimaseura  47.78                 
Joonas Pulkkinen  2007    97          48.26   
  Lahden Uimaseura  45.84                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    96          48.52   
  Lahden Uimaseura  51.14                 
Leevi Immonen  2007    88          49.84   
  Lahden Uimaseura  50.04                 
Raman Bajalan  2007    84          50.62   
  Lahden Uimaseura  50.73                 
Ivan Fadeechev  2007    83          50.79   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    207          37.54   
  Lahden Uimaseura  37.87                 
Stefan Saltykov  2005    193          38.44   
  Lahden Uimaseura  40.06                 
Miro Järvinen  2005    168          40.21   
  Kouvolan Uimarit  45.31                 
Elias Molodtsov  2005    162          40.70   
  Lahden Uimaseura  43.05                 
Maksim Karvanen  2005    156          41.25   
  Lahden Uimaseura  42.86                 
Riku Huuhka  2005    154          41.42   
  Lahden Uimaseura  44.27                 
Arto Pulkkinen  2005    153          41.52   
  Lahden Uimaseura  45.72                 
Viacheslav Semenov  2006    129          43.93   
  Lahden Uimaseura  46.91                 
Miko Virtanen  2005    122          44.69   
  Lahden Uimaseura  43.43                 
10  Emil Ahvonen  2005    114          45.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  54.29                 
10  Miska Korkalainen  2006    114          45.71   
  Voikkaan Viesti  46.39                 
12  Vasily Kabanov  2006    106          46.92   
  Lahden Uimaseura  52.09                 
13  Oskar Kotselainen  2006    103          47.37   
  Lahden Uimaseura  52.55                 
14  Iiro Kyllönen  2005    99          47.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.39                 
15  Vilho Teno  2006    98          48.05   
  Lahden Uimaseura  45.15                 
16  Juuso Saarikko  2006    98          48.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  46.01                 
17  Miko Salmi  2005    89          49.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.41                 
18  Eemil Turtiainen  2006    85          50.39   
  Voikkaan Viesti  1:01.08                 
19  Timi Louhe  2005    83          50.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Ilmari Partanen  2006    69          54.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  55.34                 
Casper Häll  2005              DSQ   
  Heinolan Isku  53.73                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Joel Turtiainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti  56.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kasperi Haverinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  55.52                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Nico Peltonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  36.40                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  12:26 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  12:39   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    154          41.41   
  Uimaseura Helsinki  40.72                 
Joonas Pulkkinen  2007    128          44.05   
  Lahden Uimaseura  45.84                 
Aleksi Salo  2008    110          46.34   
  Lahden Uimaseura  47.78                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    99          47.97   
  Lahden Uimaseura  51.14                 
Leevi Immonen  2007    94          48.76   
  Lahden Uimaseura  50.04                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    234          36.02   
  Lahden Uimaseura  37.87                 
Stefan Saltykov  2005    189          38.68   
  Lahden Uimaseura  40.06                 
Maksim Karvanen  2005    165          40.44   
  Lahden Uimaseura  42.86                 
Miro Järvinen  2005    161          40.84   
  Kouvolan Uimarit  45.31                 
Elias Molodtsov  2005    142          42.53   
  Lahden Uimaseura  43.05                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  12:57   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    287          43.62   
  Lahden Uimaseura  42.28                 
Ebba Simberg  2007    209          48.48   
  Lahden Uimaseura  49.99                 
Olivia Porter  2007    169          52.08   
  Lahden Uimaseura  52.98                 
Liisi Lehtiö  2008    150          54.20   
  Lahden Uimaseura  56.72                 
Saaga Pitkänen  2008    145          54.80   
  Lahden Uimaseura  57.00                 
Julia Lampinen  2009    114          59.31   
  Jämsänkosken Ilves  57.60                 
Vilma Korkalainen  2009    91          1:03.92   
  Voikkaan Viesti                   
Aino Leipijärvi  2007    89          1:04.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Moona Pulkkinen  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:03.02                 
Matilda Turtiainen  2007              DSQ   
  Voikkaan Viesti                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Taisiya Baindurashvili  2008              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  53.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    351          40.79   
  Lahden Uimaseura  39.74                 
Tiinu Tamminen  2006    348          40.92   
  Lahden Uimaseura  41.80                 
Hilda Mäkelä  2005    344          41.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.31                 
Salma Mäntynen  2005    337          41.38   
  Uimaseura Aquila  40.24                 
Sini Kaivola  2005    297          43.14   
  Hyvinkään Uimaseura  43.26                 
Aino Kunelius  2005    270          44.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  45.40                 
Laura Punkkinen  2005    262          44.96   
  Voikkaan Viesti  44.70                 
Juulia Sakomaa  2005    259          45.15   
  Lahden Uimaseura  46.19                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    258          45.22   
  Lahden Uimaseura  43.64                 
10  Heidi Nurminen  2005    257          45.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.61                 
11  Saana Hyvönen  2005    255          45.40   
  Lahden Uimaseura  44.69                 
12  Milla Kähkönen  2005    223          47.43   
  Lahden Uimaseura  47.62                 
13  Tytti Rantanen  2006    186          50.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  50.81                 
14  Rilla Backman  2006    184          50.59   
  Lahden Uimaseura  51.13                 
15  Iida Salonen  2005    167          52.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.74                 
16  Veera Viskari  2005    158          53.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  53.89                 
17  Olivia Romo  2005    147          54.48   
  Lahden Uimaseura  53.16                 
18  Helmi Heinonen  2006    144          54.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura  55.64                 
19  Isabel Rumask  2006    115          59.06   
  Lahden Uimaseura  55.79                 
20  Mea Makkula  2006    115          59.12   
  Lahden Uimaseura  57.33                 
21  Annika Leppänen  2006    85          1:05.46   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Ahonen  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit  48.91                 
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Salomäki  2006              DNF   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.99                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  12:57 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  13:12   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    278          44.11   
  Lahden Uimaseura  42.28                 
Ebba Simberg  2007    219          47.71   
  Lahden Uimaseura  49.99                 
Olivia Porter  2007    162          52.76   
  Lahden Uimaseura  52.98                 
Saaga Pitkänen  2008    156          53.46   
  Lahden Uimaseura  57.00                 
Liisi Lehtiö  2008    147          54.47   
  Lahden Uimaseura  56.72                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    378          39.80   
  Lahden Uimaseura  39.74                 
Tiinu Tamminen  2006    370          40.09   
  Lahden Uimaseura  41.80                 
Salma Mäntynen  2005    360          40.45   
  Uimaseura Aquila  40.24                 
Hilda Mäkelä  2005    340          41.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.31                 
Sini Kaivola  2005    306          42.72   
  Hyvinkään Uimaseura  43.26                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:12 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    149          47.62   
  Uimaseura Helsinki  50.38                 
Daniel Kajava  2007    144          48.17   
  Uimaseura Helsinki  47.78                 
Nikita Rantsev  2007    138          48.86   
  Uimaseura Helsinki  49.23                 
Joonas Pulkkinen  2007    122          50.91   
  Lahden Uimaseura  51.29                 
Leevi Immonen  2007    97          54.88   
  Lahden Uimaseura  56.10                 
Aleksi Salo  2008    82          57.95   
  Lahden Uimaseura  59.28                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    71          1:00.77   
  Lahden Uimaseura  58.72                 
Ivan Fadeechev  2007    65          1:02.64   
  Lahden Uimaseura  1:06.33                 
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  57.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Saku Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  59.47                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    214          42.19   
  Lahden Uimaseura  42.40                 
Riku Huuhka  2005    212          42.32   
  Lahden Uimaseura  44.50                 
Arto Pulkkinen  2005    182          44.50   
  Lahden Uimaseura  46.52                 
Maksim Karvanen  2005    180          44.66   
  Lahden Uimaseura  45.83                 
Stefan Saltykov  2005    179          44.75   
  Lahden Uimaseura  42.88                 
Viacheslav Semenov  2006    175          45.08   
  Lahden Uimaseura  46.62                 
Emil Ahvonen  2005    169          45.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  45.65                 
Miko Virtanen  2005    156          46.88   
  Lahden Uimaseura  47.07                 
Elias Molodtsov  2005    152          47.26   
  Lahden Uimaseura  47.56                 
10  Oskar Kotselainen  2006    130          49.72   
  Lahden Uimaseura  51.32                 
11  Miro Järvinen  2005    128          50.03   
  Kouvolan Uimarit  50.24                 
12  Vilho Teno  2006    123          50.72   
  Lahden Uimaseura  51.93                 
13  Kasperi Haverinen  2005    121          50.93   
  Lahden Uimaseura  54.81                 
14  Juuso Saarikko  2006    104          53.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.35                 
15  Vasily Kabanov  2006    102          53.98   
  Lahden Uimaseura  52.86                 
16  Timi Louhe  2005    100          54.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.32                 
17  Miska Korkalainen  2006    83          57.86   
  Voikkaan Viesti  56.28                 
18  Joel Turtiainen  2006    56          1:05.61   
  Voikkaan Viesti  1:08.73                 
Eemil Turtiainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti  56.86                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Iiro Kyllönen  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  51.18                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Ilmari Partanen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.07                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Santeri Salonen  2005              DSQ   
  Heinolan Isku  43.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:07 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  13:18   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    149          47.60   
  Uimaseura Helsinki  50.38                 
Joonas Pulkkinen  2007    141          48.46   
  Lahden Uimaseura  51.29                 
Nikita Rantsev  2007    135          49.19   
  Uimaseura Helsinki  49.23                 
Leevi Immonen  2007    120          51.19   
  Lahden Uimaseura  56.10                 
Daniel Kajava  2007              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  47.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Huuhka  2005    238          40.74   
  Lahden Uimaseura  44.50                 
Topias Tynjä  2005    237          40.79   
  Lahden Uimaseura  42.40                 
Arto Pulkkinen  2005    197          43.35   
  Lahden Uimaseura  46.52                 
Stefan Saltykov  2005    196          43.42   
  Lahden Uimaseura  42.88                 
Maksim Karvanen  2005    195          43.51   
  Lahden Uimaseura  45.83                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:18 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    255          36.63   
  Lahden Uimaseura  37.67                 
Siiri Haverinen  2007    210          39.04   
  Lahden Uimaseura  34.72                 
Taisiya Baindurashvili  2008    180          41.15   
  Uimaseura Helsinki  36.71                 
Liisi Lehtiö  2008    179          41.20   
  Lahden Uimaseura  41.23                 
Olivia Porter  2007    152          43.54   
  Lahden Uimaseura  43.26                 
Julia Lampinen  2009    136          45.18   
  Jämsänkosken Ilves  43.70                 
Saara Virtanen  2008    128          46.02   
  Kouvolan Uimarit  46.89                 
Aino Leipijärvi  2007    122          46.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura  45.79                 
Matilda Turtiainen  2007    110          48.41   
  Voikkaan Viesti                   
10  Vilma Korkalainen  2009    109          48.61   
  Voikkaan Viesti                   
11  Saaga Pitkänen  2008    109          48.65   
  Lahden Uimaseura  52.37                 
Moona Pulkkinen  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura  53.54                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    457          30.15   
  Uimaseura Aquila  29.85                 
Milla Kähkönen  2005    408          31.31   
  Lahden Uimaseura  32.53                 
Juulia Sakomaa  2005    401          31.50   
  Lahden Uimaseura  30.67                 
Tiinu Tamminen  2006    399          31.56   
  Lahden Uimaseura  31.20                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    376          32.18   
  Lahden Uimaseura  32.35                 
Tinka Tamminen  2006    348          33.03   
  Lahden Uimaseura  32.32                 
Iida Peltola  2005    347          33.06   
  Kouvolan Uimarit  33.52                 
Iida Salonen  2005    312          34.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.26                 
Veera Viskari  2005    296          34.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.43                 
10  Saana Hyvönen  2005    292          35.03   
  Lahden Uimaseura  35.72                 
11  Aino Kunelius  2005    287          35.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.42                 
12  Hilda Mäkelä  2005    283          35.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.06                 
13  Minja Fihlman  2005    279          35.54   
  Kouvolan Uimarit  36.81                 
14  Sini Kaivola  2005    267          36.09   
  Hyvinkään Uimaseura  37.20                 
15  Heidi Nurminen  2005    257          36.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.20                 
16  Rilla Backman  2006    252          36.75   
  Lahden Uimaseura  37.62                 
17  Tytti Rantanen  2006    241          37.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.04                 
18  Laura Punkkinen  2005    240          37.39   
  Voikkaan Viesti  35.80                 
19  Olivia Romo  2005    223          38.27   
  Lahden Uimaseura  37.35                 
20  Eevi Mäkinen  2005    222          38.35   
  Jämsänkosken Ilves  41.24                 
21  Mea Makkula  2006    149          43.79   
  Lahden Uimaseura  45.13                 
22  Inkeri Laakkonen  2005    141          44.57   
  Voikkaan Viesti                   
23  Helmi Heinonen  2006    139          44.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
24  Isabel Rumask  2006    131          45.66   
  Lahden Uimaseura  44.21                 
25  Annika Leppänen  2006    105          49.15   
  Lahden Uimaseura  45.41                 
Aada Ahonen  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit  38.54                 
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Salomäki  2006              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.00                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:33 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  13:45   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    265          36.18   
  Lahden Uimaseura  34.72                 
Ebba Simberg  2007    254          36.66   
  Lahden Uimaseura  37.67                 
Liisi Lehtiö  2008    181          41.03   
  Lahden Uimaseura  41.23                 
Taisiya Baindurashvili  2008    176          41.41   
  Uimaseura Helsinki  36.71                 
Olivia Porter  2007    134          45.34   
  Lahden Uimaseura  43.26                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    481          29.66   
  Uimaseura Aquila  29.85                 
Milla Kähkönen  2005    420          31.02   
  Lahden Uimaseura  32.53                 
Juulia Sakomaa  2005    409          31.30   
  Lahden Uimaseura  30.67                 
Tiinu Tamminen  2006    385          31.93   
  Lahden Uimaseura  31.20                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    379          32.09   
  Lahden Uimaseura  32.35                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:45 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    187          35.37   
  Uimaseura Helsinki  35.98                 
Joonas Pulkkinen  2007    176          36.13   
  Lahden Uimaseura  37.48                 
Nikita Rantsev  2007    138          39.14   
  Uimaseura Helsinki  43.11                 
Raman Bajalan  2007    121          40.93   
  Lahden Uimaseura  41.74                 
Aleksi Salo  2008    111          42.06   
  Lahden Uimaseura  42.43                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    101          43.49   
  Lahden Uimaseura  42.30                 
Leevi Immonen  2007    91          44.89   
  Lahden Uimaseura  47.90                 
Ivan Fadeechev  2007    88          45.47   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Virtanen  2008    60          51.72   
  Kouvolan Uimarit  50.96                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    301          30.23   
  Hyvinkään Uimaseura  30.23                 
Santeri Salonen  2005    275          31.12   
  Heinolan Isku  31.30                 
Topias Tynjä  2005    274          31.17   
  Lahden Uimaseura  30.45                 
Stefan Saltykov  2005    251          32.11   
  Lahden Uimaseura  31.56                 
Maksim Karvanen  2005    224          33.33   
  Lahden Uimaseura  32.51                 
Arto Pulkkinen  2005    203          34.44   
  Lahden Uimaseura  33.89                 
Riku Huuhka  2005    203          34.45   
  Lahden Uimaseura  35.62                 
Viacheslav Semenov  2006    179          35.94   
  Lahden Uimaseura  35.63                 
Miska Korkalainen  2006    177          36.05   
  Voikkaan Viesti  35.05                 
10  Miko Virtanen  2005    172          36.43   
  Lahden Uimaseura  35.39                 
11  Elias Molodtsov  2005    169          36.63   
  Lahden Uimaseura  35.43                 
12  Iiro Kyllönen  2005    153          37.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.54                 
13  Vasily Kabanov  2006    144          38.62   
  Lahden Uimaseura  39.86                 
14  Emil Ahvonen  2005    136          39.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.95                 
15  Oskar Kotselainen  2006    134          39.52   
  Lahden Uimaseura  40.12                 
16  Kasperi Haverinen  2005    133          39.63   
  Lahden Uimaseura  40.55                 
17  Vilho Teno  2006    131          39.89   
  Lahden Uimaseura  39.42                 
18  Eemil Turtiainen  2006    127          40.28   
  Voikkaan Viesti  40.10                 
19  Miko Salmi  2005    118          41.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.25                 
20  Juuso Saarikko  2006    117          41.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.24                 
21  Joel Turtiainen  2006    104          43.06   
  Voikkaan Viesti  43.77                 
22  Timi Louhe  2005    98          43.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.56                 
23  Ilmari Partanen  2006    93          44.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.95                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Kajava  2007    188          35.31   
  Uimaseura Helsinki  35.98                 
Joonas Pulkkinen  2007    184          35.56   
  Lahden Uimaseura  37.48                 
Nikita Rantsev  2007    136          39.31   
  Uimaseura Helsinki  43.11                 
Raman Bajalan  2007    133          39.66   
  Lahden Uimaseura  41.74                 
Aleksi Salo  2008    109          42.34   
  Lahden Uimaseura  42.43                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    319          29.64   
  Hyvinkään Uimaseura  30.23                 
Topias Tynjä  2005    307          30.01   
  Lahden Uimaseura  30.45                 
Santeri Salonen  2005    277          31.06   
  Heinolan Isku  31.30                 
Stefan Saltykov  2005    244          32.42   
  Lahden Uimaseura  31.56                 
Maksim Karvanen  2005    212          33.94   
  Lahden Uimaseura  32.51                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  14:12   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 9, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Seka 1 [2007]  2007              2:52.09   
  Lahden Uimaseura  2:54.44                 
  Ebba Simberg  2007      41.42        41.42   
  Siiri Haverinen  2007      43.72        1:25.14   
  Joonas Pulkkinen  2007      47.05        2:12.19   
  Raman Bajalan  2007      39.90        2:52.09   
                     
Uimaseura Helsinki  2007              2:56.53   
  Uimaseura Helsinki                   
  Taisiya Baindurashvili  2008      48.79        48.79   
  Nikita Rantsev  2007      48.71        1:37.50   
  Jan Voloshin  2008      43.38        2:20.88   
  Daniel Kajava  2007      35.65        2:56.53   
                     
Ush Seka [2007]  2007              DNS   
  Uimaseura Helsinki  3:02.10                 
  Jan Voloshin  2008                 
  Taisiya Baindurashvili  2008                 
  Nikita Rantsev  2007                 
  Daniel Kajava  2007              DNS   
                     
Laus Seka 2 [2007]  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:14.12                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 9, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Seka 1 [2005]  2005              2:23.24   
  Lahden Uimaseura  2:20.95                 
  Milla Kähkönen  2005      36.20        36.20   
  Tinka Tamminen  2006      41.27        1:17.47   
  Topias Tynjä  2005      33.75        1:51.22   
  Stefan Saltykov  2005      32.02        2:23.24   
                     
Laus Seka 3 [2005]  2005              2:35.50   
  Lahden Uimaseura  2:37.06                 
  Tiinu Tamminen  2006      37.85        37.85   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      44.75        1:22.60   
  Maksim Karvanen  2005      40.41        2:03.01   
  Riku Huuhka  2005      32.49        2:35.50   
                     
Laus Seka 2 [2005]  2005              2:36.93   
  Lahden Uimaseura  2:37.24                 
  Elias Molodtsov  2005      43.21        43.21   
  Saana Hyvönen  2005      44.47        1:27.68   
  Arto Pulkkinen  2005      38.21        2:05.89   
  Juulia Sakomaa  2005      31.04        2:36.93   
                     
Laus Seka 4 [2005]  2005              2:42.32   
  Lahden Uimaseura  2:45.70                 
  Olivia Romo  2005      41.38        41.38   
  Viacheslav Semenov  2006      44.43        1:25.81   
  Rilla Backman  2006      40.76        2:06.57   
  Miko Virtanen  2005      35.75        2:42.32   
                     
Häus Pippurit 1  2005              2:48.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:43.72                 
  Juuso Saarikko  2006      47.78        47.78   
  Emil Ahvonen  2005      47.07        1:34.85   
  Hilda Mäkelä  2005      40.43        2:15.28   
  Iida Salonen  2005      33.28        2:48.56   
                     
Kou Seka [2005]  2005              2:51.90   
  Kouvolan Uimarit  2:56.68                 
  Miro Järvinen  2005      41.64        41.64   
  Minja Fihlman  2005      46.26        1:27.90   
  Iida Peltola  2005      36.12        2:04.02   
  Saku Virtanen  2008      47.88        2:51.90   
                     
Häus Pippurit 2  2005              2:53.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Timi Louhe  2005      50.81        50.81   
  Ilmari Partanen  2006      48.82        1:39.63   
  Aino Kunelius  2005      39.07        2:18.70   
  Veera Viskari  2005      35.01        2:53.71   
                     
Häus Pippurit 3  2005              3:03.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:00.30                 
  Miko Salmi  2005      49.73        49.73   
  Heidi Nurminen  2005      46.01        1:35.74   
  Iiro Kyllönen  2005      47.68        2:23.42   
  Tytti Rantanen  2006      39.67        3:03.09   
                     
Laus Seka 5 [2005]  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:04.77                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  14:12 
 
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:11   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    555          29.65   
  Kouvolan Uimarit  31.42                 
Kiia Kärkkäinen  2003    544          29.85   
  Heinolan Isku  29.48                 
Minttu Paalanen  2003    529          30.14   
  Lahden Uimaseura  30.80                 
Julia Sairanen  2003    479          31.14   
  Lahden Uimaseura  30.38                 
Lotta Hermonen  2004    428          32.33   
  Kouvolan Uimarit  33.14                 
Sohvi Kallinen  2004    403          33.00   
  Lahden Uimaseura  33.99                 
Nea Mustonen  2004    395          33.20   
  Lahden Uimaseura  33.69                 
Peppi-Stiina Ahti  2003    391          33.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.30                 
Julia Romo  2003    375          33.80   
  Lahden Uimaseura  34.09                 
10  Milja Mäkinen  2004    368          34.00   
  Kouvolan Uimarit  33.95                 
11  Janna Salminen  2003    360          34.25   
  Lahden Uimaseura  34.40                 
12  Noora Laitala  2003    357          34.35   
  Kouvolan Uimarit  35.46                 
13  Vlada Guljajeva  2004    340          34.90   
  Hyvinkään Uimaseura  35.38                 
14  Matilda Lonka  2003    340          34.91   
  Kouvolan Uimarit  37.36                 
15  Siiri Reinonen  2004    330          35.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.76                 
15  Tiia Kuisma  2003    330          35.25   
  Hyvinkään Uimaseura  34.52                 
17  Emilia Hokkanen  2003    302          36.33   
  Lahden Uimaseura  36.21                 
18  Laura Kaksonen  2004    277          37.37   
  Voikkaan Viesti  38.73                 
19  Aada Viitamäki  2003    269          37.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.54                 
20  Venla Mäkelä  2003    258          38.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.36                 
21  Silja Hieto  2003    256          38.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.74                 
22  Lilja Pulkkinen  2004    219          40.41   
  Kouvolan Uimarit  40.67                 
23  Lotta Laine  2003    181          43.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.75                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    544          29.86   
  Lahden Uimaseura  28.90                 
Saana Liikonen  2001    515          30.40   
  Lahden Uimaseura  29.71                 
Nea Reunanen  2001    506          30.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.97                 
Jemilia Haapakoski  2002    506          30.59   
  Lahden Uimaseura  30.39                 
Sanni Kilponen  2001    457          31.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.54                 
Maari Sinivuori  2001    424          32.45   
  Tuusulan Uimaseura  33.01                 
Siiri Koskinen  2002    422          32.50   
  Tuusulan Uimaseura  32.11                 
Senni Ovaskainen  2001    419          32.58   
  Lahden Uimaseura  33.45                 
Vilma Uuttu  2001    418          32.59   
  Lahden Uimaseura  32.22                 
10  Siiri Välimaa  2002    402          33.01   
  Tuusulan Uimaseura  33.87                 
11  Vilma Tuokko  2002    402          33.02   
  Lahden Uimaseura  34.57                 
12  Hanni Riikonen  2002    348          34.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.16                 
13  Kerttu Hirvonen  2002    296          36.57   
  Voikkaan Viesti  36.24                 
14  Erin Ekroos  2002    293          36.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.57                 
15  Alisa Kajander  2002    185          42.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  50.07                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    622          28.55   
  Lahden Uimaseura  28.01                 
Melek Ayarci  1999    612          28.70   
  Lahden Uimaseura  28.54                 
Essi-Maria Lillman  2000    579          29.24   
  Lahden Uimaseura  30.64                 
Aino Hämäläinen  2000    478          31.16   
  Lahden Uimaseura  30.46                 
Laura Katriina Walden  1993    449          31.83   
  Swimming Jyväskylä                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:11 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:32   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    544          29.85   
  Kouvolan Uimarit  31.42                 
Kiia Kärkkäinen  2003    530          30.12   
  Heinolan Isku  29.48                 
Minttu Paalanen  2003    519          30.33   
  Lahden Uimaseura  30.80                 
Julia Sairanen  2003    474          31.26   
  Lahden Uimaseura  30.38                 
Lotta Hermonen  2004    434          32.18   
  Kouvolan Uimarit  33.14                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    561          29.56   
  Lahden Uimaseura  28.90                 
Saana Liikonen  2001    524          30.24   
  Lahden Uimaseura  29.71                 
Jemilia Haapakoski  2002    517          30.37   
  Lahden Uimaseura  30.39                 
Nea Reunanen  2001    512          30.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.97                 
Sanni Kilponen  2001    442          32.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.54                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    643          28.24   
  Lahden Uimaseura  28.01                 
Melek Ayarci  1999    588          29.09   
  Lahden Uimaseura  28.54                 
Essi-Maria Lillman  2000    582          29.19   
  Lahden Uimaseura  30.64                 
Aino Hämäläinen  2000    483          31.07   
  Lahden Uimaseura  30.46                 
Laura Katriina Walden  1993    383          33.56   
  Swimming Jyväskylä                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:32 
 
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    416          29.18   
  Lahden Uimaseura  29.31                 
Joonas Maaranen  2004    406          29.43   
  Hyvinkään Uimaseura  31.44                 
Eetu Palvanen  2003    393          29.74   
  Lahden Uimaseura  30.43                 
Julius Airas  2003    385          29.96   
  Lahden Uimaseura  32.61                 
Risto Martikainen  2003    379          30.12   
  Kouvolan Uimarit  31.50                 
Markus Ridal  2003    372          30.29   
  Heinolan Isku  29.70                 
Taavi Backman  2004    352          30.85   
  Lahden Uimaseura  30.05                 
Janne Korhonen  2003    339          31.26   
  Kouvolan Uimarit  32.84                 
Akseli Maaranen  2004    323          31.75   
  Hyvinkään Uimaseura  30.94                 
10  Jonne Isoranta  2003    305          32.38   
  Lahden Uimaseura  33.92                 
11  Jesse Hyppönen  2004    299          32.58   
  Lahden Uimaseura  34.08                 
12  Otto Ahvonen  2003    263          34.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.50                 
13  Akseli Soini  2004    233          35.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.90                 
14  Osmo Mäkelä  2004    166          39.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.44                 
15  Luka Pykälistö  2004    117          44.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Jeremias Arveli  2004    114          44.85   
  Kouvolan Uimarit  44.09                 
17  Joonas Nieminen  2003    96          47.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.30                 
Aapo Koskinen  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura  37.12                 
Alexander Nyman  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  38.92                 
Eelis Wiberg  2004              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura  51.15                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Mustonen  2001    524          27.03   
  Lahden Uimaseura  27.83                 
Harry Zimmermann  2001    520          27.10   
  Lahden Uimaseura  27.99                 
Petteri Haverinen  2001    519          27.12   
  Lahden Uimaseura  28.54                 
Timi Torkkel  2001    490          27.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.89                 
Atte Pennanen  2001    476          27.92   
  Lahden Uimaseura  28.47                 
Aleksi Helminen  2001    468          28.06   
  Lahden Uimaseura  29.65                 
Antti Leppänen  2002    410          29.34   
  Lahden Uimaseura  29.82                 
Otto Hoffren  2002    391          29.79   
  Lahden Uimaseura  30.64                 
Elmeri Helander  2002    382          30.03   
  Lahden Uimaseura  29.17                 
10  Santeri Tuomi  2001    376          30.20   
  Hyvinkään Uimaseura  30.11                 
11  Joonatan Lekander  2002    369          30.38   
  Kouvolan Uimarit  31.77                 
12  Aapo Löyttyniemi  2001    360          30.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.55                 
13  Manu Ursin  2002    352          30.86   
  Kouvolan Uimarit  30.55                 
14  Roope Tsutsunen  2002    342          31.17   
  Lahden Uimaseura  30.30                 
15  Lauri Uosukainen  2002    308          32.27   
  Lahden Uimaseura  31.50                 
16  Lenni Kukkonen  2001    268          33.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.39                 
Eetu Koskinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura  32.30                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexei Mokitchev  1994    576          26.20   
  Lahden Uimaseura  25.65                 
Kasper Jämsä  1997    562          26.41   
  Lahden Uimaseura  26.72                 
Niklas Reunanen  1998    561          26.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.63                 
Santeri Hulkko  2000    512          27.24   
  Lahden Uimaseura  26.87                 
Joona Kärkkäinen  1998    486          27.71   
  Heinolan Isku  27.14                 
Juha Hyvärinen  1998    467          28.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.49                 
Mikko Nihtilä  1985    400          29.58   
  Uimaseura Aquila  28.86                 
Saku Romo  2000    376          30.20   
  Lahden Uimaseura  29.94                 
Pyry Korpikoski  1999    328          31.58   
  Tuusulan Uimaseura  31.95                 
10  Aarne Sarkima  1999    308          32.28   
  Tuusulan Uimaseura  30.48                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:36   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    428          28.91   
  Lahden Uimaseura  29.31                 
Joonas Maaranen  2004    427          28.94   
  Hyvinkään Uimaseura  31.44                 
Eetu Palvanen  2003    413          29.27   
  Lahden Uimaseura  30.43                 
Risto Martikainen  2003    382          30.02   
  Kouvolan Uimarit  31.50                 
Julius Airas  2003    377          30.17   
  Lahden Uimaseura  32.61                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    508          27.32   
  Lahden Uimaseura  28.54                 
Harry Zimmermann  2001    505          27.36   
  Lahden Uimaseura  27.99                 
Joonas Mustonen  2001    505          27.37   
  Lahden Uimaseura  27.83                 
Atte Pennanen  2001    463          28.16   
  Lahden Uimaseura  28.47                 
Timi Torkkel  2001    463          28.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.89                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexei Mokitchev  1994    629          25.43   
  Lahden Uimaseura  25.65                 
Kasper Jämsä  1997    576          26.19   
  Lahden Uimaseura  26.72                 
Niklas Reunanen  1998    574          26.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.63                 
Santeri Hulkko  2000    496          27.53   
  Lahden Uimaseura  26.87                 
Joona Kärkkäinen  1998    464          28.14   
  Heinolan Isku  27.14                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:36 
 
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:02   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    541          31.49   
  Kouvolan Uimarit  31.28                 
Minttu Paalanen  2003    509          32.13   
  Lahden Uimaseura  31.94                 
Lotta Hermonen  2004    447          33.55   
  Kouvolan Uimarit  34.04                 
Sohvi Kallinen  2004    426          34.09   
  Lahden Uimaseura  35.81                 
Julia Sairanen  2003    399          34.84   
  Lahden Uimaseura  34.91                 
Milja Mäkinen  2004    365          35.89   
  Kouvolan Uimarit  39.82                 
Aada Viitamäki  2003    362          35.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.48                 
Janna Salminen  2003    351          36.39   
  Lahden Uimaseura  35.32                 
Vlada Guljajeva  2004    338          36.84   
  Hyvinkään Uimaseura  37.03                 
10  Nea Mustonen  2004    335          36.93   
  Lahden Uimaseura  35.41                 
11  Siiri Reinonen  2004    326          37.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.61                 
12  Senni Toikka  2003    316          37.66   
  Kouvolan Uimarit  41.52                 
13  Tiia Kuisma  2003    308          37.97   
  Hyvinkään Uimaseura  40.08                 
14  Peppi-Stiina Ahti  2003    306          38.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.84                 
15  Susanna Kuisma  2003    288          38.83   
  Hyvinkään Uimaseura  40.32                 
16  Silja Hieto  2003    288          38.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.23                 
17  Matilda Lonka  2003    286          38.93   
  Kouvolan Uimarit  39.61                 
18  Emilia Hokkanen  2003    283          39.07   
  Lahden Uimaseura  36.50                 
19  Venla Mäkelä  2003    282          39.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.27                 
20  Inka Raitio  2004    259          40.22   
  Kouvolan Uimarit  41.57                 
21  Lotta Laine  2003    256          40.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.98                 
22  Elina Syvänne  2004    223          42.32   
  Tuusulan Uimaseura  42.31                 
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  36.93                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Noora Laitala  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  38.96                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Sofiia Osanova  2003              DSQ   
  Rus  31.39                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    557          31.19   
  Lahden Uimaseura  30.97                 
Saana Liikonen  2001    522          31.88   
  Lahden Uimaseura  32.64                 
Jemilia Haapakoski  2002    471          32.98   
  Lahden Uimaseura  32.58                 
Senni Ovaskainen  2001    453          33.42   
  Lahden Uimaseura  33.19                 
Vilma Uuttu  2001    426          34.10   
  Lahden Uimaseura  33.73                 
Jenna Sjöblom  2001    424          34.15   
  Kouvolan Uimarit  34.40                 
Sofia Hinkka  2001    404          34.71   
  Tuusulan Uimaseura  32.16                 
Siiri Välimaa  2002    397          34.92   
  Tuusulan Uimaseura  33.58                 
Nea Reunanen  2001    395          34.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.10                 
10  Sanni Kilponen  2001    379          35.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.53                 
11  Hanni Riikonen  2002    318          37.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.46                 
12  Erin Ekroos  2002    284          39.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.30                 
13  Vilma Tuokko  2002    276          39.39   
  Lahden Uimaseura  37.80                 
14  Alisa Kajander  2002    181          45.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.81                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Melek Ayarci  1999    631          29.92   
  Lahden Uimaseura  29.03                 
Julia Bruneau  1999    588          30.64   
  Lahden Uimaseura  32.55                 
Essi-Maria Lillman  2000    551          31.31   
  Lahden Uimaseura  30.29                 
Aino Hämäläinen  2000    425          34.14   
  Lahden Uimaseura  33.02                 
Selina Aleksandra Virkkunen  1997    405          34.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.39                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:02 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:28   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    547          31.38   
  Kouvolan Uimarit  31.28                 
Minttu Paalanen  2003    509          32.15   
  Lahden Uimaseura  31.94                 
Lotta Hermonen  2004    457          33.31   
  Kouvolan Uimarit  34.04                 
Sohvi Kallinen  2004    439          33.77   
  Lahden Uimaseura  35.81                 
Julia Sairanen  2003    340          36.75   
  Lahden Uimaseura  34.91                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    574          30.88   
  Lahden Uimaseura  30.97                 
Saana Liikonen  2001    536          31.59   
  Lahden Uimaseura  32.64                 
Jemilia Haapakoski  2002    481          32.74   
  Lahden Uimaseura  32.58                 
Senni Ovaskainen  2001    451          33.47   
  Lahden Uimaseura  33.19                 
Vilma Uuttu  2001    423          34.17   
  Lahden Uimaseura  33.73                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Melek Ayarci  1999    633          29.89   
  Lahden Uimaseura  29.03                 
Julia Bruneau  1999    615          30.17   
  Lahden Uimaseura  32.55                 
Essi-Maria Lillman  2000    582          30.74   
  Lahden Uimaseura  30.29                 
Aino Hämäläinen  2000    455          33.37   
  Lahden Uimaseura  33.02                 
Selina Aleksandra Virkkunen  1997    396          34.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.39                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:28 
 
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:15   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    388          30.44   
  Kouvolan Uimarit  30.46                 
Juuso Rahikainen  2003    357          31.32   
  Tuusulan Uimaseura  32.06                 
Akseli Maaranen  2004    320          32.46   
  Hyvinkään Uimaseura  33.49                 
Santeri Pulkkinen  2004    294          33.38   
  Lahden Uimaseura  35.15                 
Julius Airas  2003    284          33.79   
  Lahden Uimaseura  36.32                 
Jonne Isoranta  2003    282          33.88   
  Lahden Uimaseura  36.88                 
Joonas Maaranen  2004    274          34.20   
  Hyvinkään Uimaseura  33.93                 
Grigory Dorofeev  2003    273          34.25   
  Rus  35.12                 
Janne Korhonen  2003    265          34.57   
  Kouvolan Uimarit  34.84                 
10  Jesse Hyppönen  2004    243          35.56   
  Lahden Uimaseura  39.65                 
11  Otto Ahvonen  2003    230          36.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.60                 
12  Akseli Soini  2004    208          37.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.11                 
13  Luka Pykälistö  2004    130          43.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  50.43                 
14  Joonas Nieminen  2003    116          45.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  46.64                 
Aapo Koskinen  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura  37.57                 
Alexander Nyman  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  37.77                 
Eelis Wiberg  2004              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura  46.91                 
Onni Äijälä  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  33.11                 
Eetu Palvanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  33.00                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Osmo Mäkelä  2004              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.92                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  34.30                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    447          29.04   
  Lahden Uimaseura  26.85                 
Isak Gramén  2001    439          29.23   
  Cetus Espoo  28.39                 
Ossi Kleimola  2001    437          29.28   
  Kouvolan Uimarit  30.68                 
Antti Leppänen  2002    395          30.26   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Torkkel  2001    381          30.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.59                 
Aleksi Helminen  2001    374          30.82   
  Lahden Uimaseura  31.82                 
Atte Pennanen  2001    374          30.84   
  Lahden Uimaseura  31.42                 
Joonas Mustonen  2001    371          30.91   
  Lahden Uimaseura  31.51                 
Lauri Uosukainen  2002    348          31.56   
  Lahden Uimaseura  32.93                 
10  Elmeri Helander  2002    283          33.82   
  Lahden Uimaseura  37.43                 
11  Joonatan Lekander  2002    269          34.39   
  Kouvolan Uimarit  38.58                 
12  Aapo Löyttyniemi  2001    219          36.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.55                 
13  Roope Tsutsunen  2002    215          37.09   
  Lahden Uimaseura  32.39                 
Eetu Koskinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura  34.31                 
Harry Zimmermann  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  29.78                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Lenni Kukkonen  2001              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.26                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  33.02                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Reunanen  1998    509          27.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.18                 
Kasper Jämsä  1997    466          28.66   
  Lahden Uimaseura  27.98                 
Juha Hyvärinen  1998    394          30.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Saku Romo  2000    377          30.74   
  Lahden Uimaseura  31.48                 
Santeri Hulkko  2000    374          30.83   
  Lahden Uimaseura  29.58                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:15 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    402          30.10   
  Kouvolan Uimarit  30.46                 
Juuso Rahikainen  2003    376          30.76   
  Tuusulan Uimaseura  32.06                 
Akseli Maaranen  2004    339          31.84   
  Hyvinkään Uimaseura  33.49                 
Santeri Pulkkinen  2004    322          32.39   
  Lahden Uimaseura  35.15                 
Julius Airas  2003    283          33.81   
  Lahden Uimaseura  36.32                 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    529          27.46   
  Lahden Uimaseura  26.85                 
Ossi Kleimola  2001    474          28.49   
  Kouvolan Uimarit  30.68                 
Isak Gramén  2001    459          28.80   
  Cetus Espoo  28.39                 
Antti Leppänen  2002    433          29.35   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Torkkel  2001    400          30.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.59                 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Reunanen  1998    555          27.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.18                 
Kasper Jämsä  1997    524          27.56   
  Lahden Uimaseura  27.98                 
Santeri Hulkko  2000    414          29.80   
  Lahden Uimaseura  29.58                 
Juha Hyvärinen  1998    395          30.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Saku Romo  2000    381          30.63   
  Lahden Uimaseura  31.48                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    509          36.07   
  Kouvolan Uimarit  34.95                 
Julia Sairanen  2003    479          36.80   
  Lahden Uimaseura  36.17                 
Lotta Hermonen  2004    462          37.25   
  Kouvolan Uimarit  41.48                 
Vlada Guljajeva  2004    405          38.90   
  Hyvinkään Uimaseura  38.14                 
Siiri Reinonen  2004    397          39.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.77                 
Matilda Lonka  2003    395          39.25   
  Kouvolan Uimarit  39.72                 
Minttu Paalanen  2003    386          39.54   
  Lahden Uimaseura  41.28                 
Emilia Hokkanen  2003    382          39.67   
  Lahden Uimaseura  38.40                 
Nea Mustonen  2004    371          40.05   
  Lahden Uimaseura  39.89                 
10  Aada Viitamäki  2003    369          40.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.84                 
11  Peppi-Stiina Ahti  2003    367          40.20   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.61                 
12  Noora Laitala  2003    365          40.29   
  Kouvolan Uimarit  39.36                 
13  Milja Mäkinen  2004    351          40.80   
  Kouvolan Uimarit  40.05                 
14  Janna Salminen  2003    347          40.95   
  Lahden Uimaseura  41.19                 
15  Inka Raitio  2004    324          41.93   
  Kouvolan Uimarit  42.15                 
16  Susanna Kuisma  2003    316          42.24   
  Hyvinkään Uimaseura  41.29                 
17  Laura Kaksonen  2004    299          43.04   
  Voikkaan Viesti  42.81                 
18  Julia Romo  2003    267          44.70   
  Lahden Uimaseura  42.37                 
19  Lotta Laine  2003    256          45.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.66                 
20  Venla Mäkelä  2003    251          45.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
21  Silja Hieto  2003    245          45.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.68                 
22  Elina Syvänne  2004    220          47.68   
  Tuusulan Uimaseura  47.45                 
Sohvi Kallinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  34.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    549          35.16   
  Lahden Uimaseura  35.32                 
Saana Liikonen  2001    486          36.62   
  Lahden Uimaseura  36.76                 
Maari Sinivuori  2001    437          37.93   
  Tuusulan Uimaseura  39.68                 
Jemilia Haapakoski  2002    436          37.97   
  Lahden Uimaseura  37.62                 
Hanni Riikonen  2002    420          38.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.26                 
Senni Ovaskainen  2001    391          39.37   
  Lahden Uimaseura  40.33                 
Vilma Uuttu  2001    387          39.52   
  Lahden Uimaseura  38.01                 
Nea Reunanen  2001    373          39.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.97                 
Sofia Hinkka  2001    370          40.10   
  Tuusulan Uimaseura  39.25                 
10  Erin Ekroos  2002    363          40.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.31                 
11  Sanni Kilponen  2001    348          40.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.75                 
12  Vilma Tuokko  2002    336          41.39   
  Lahden Uimaseura  39.89                 
13  Siiri Koskinen  2002    321          42.04   
  Tuusulan Uimaseura  42.53                 
14  Kerttu Hirvonen  2002    263          44.94   
  Voikkaan Viesti  43.30                 
15  Alisa Kajander  2002    204          48.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.87                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    569          34.75   
  Lahden Uimaseura  34.58                 
Melek Ayarci  1999    525          35.69   
  Lahden Uimaseura  34.71                 
Essi-Maria Lillman  2000    499          36.30   
  Lahden Uimaseura  33.52                 
Aino Hämäläinen  2000    496          36.36   
  Lahden Uimaseura  34.92                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  DOC Sprinttiuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:17   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2017         
 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    521          35.77   
  Kouvolan Uimarit  34.95                 
Julia Sairanen  2003    465          37.16   
  Lahden Uimaseura  36.17                 
Lotta Hermonen  2004    429          38.18   
  Kouvolan Uimarit  41.48                 
Siiri Reinonen  2004    421          38.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.77