2020-10-25   06:41:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK Klubmesterskab

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:16.72   
Ida Schütt  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.47   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.56   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:20.06   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:21.24   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:24.23   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:26.85   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:27.75   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:27.98   
10  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:34.08   
11  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:35.56   
12  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:35.59   
13  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:36.12   
14  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:36.77   
15  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:39.14   
16  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:40.68   
17  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:41.48   
18  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:46.31   
19  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:46.36   
20  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:48.29   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:10 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  17 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.96   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:01.43   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:08.49   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:09.26   
Oliver Marcus Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:13.87   
Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:16.61   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.10   
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.42   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:24.03   
10  Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.37   
11  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.40   
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:10.54   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.86   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.29   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:23.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:34 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  17 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.70   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.11   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.62   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:19.56   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:20.82   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.37   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.35   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:23.26   
Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:24.96   
10  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.18   
11  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.26   
12  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.91   
13  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.07   
14  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.32   
15  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.69   
16  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.77   
17  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.87   
18  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.02   
19  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.07   
20  Mathilde F Handberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:40.88   
Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  17 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.13   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.72   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.44   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.46   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.70   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.74   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.63   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.34   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.78   
10  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.21   
11  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.24   
12  Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.64   
13  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.59   
14  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.43   
15  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.56   
16  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.04   
17  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.38   
18  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.52   
19  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.61   
20  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.74   
21  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.53   
22  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.85   
23  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.93   
24  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:48.11   
Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.57        1:04.95   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.79        1:05.77   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.64        1:01.42   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.37        1:02.45   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.78        1:04.15   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.09        1:06.73   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.71        1:09.71   
Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.74        1:10.16   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.49        1:10.30   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.70        1:10.85   
Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.86        1:11.36   
10  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.57        1:11.68   
11  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.04        1:12.54   
12  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.59        1:14.08   
13  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.36        1:15.35   
14  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.13        1:16.16   
15  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.69        1:20.35   
16  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.19        1:21.48   
17  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.73        1:22.88   
Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej sam ber/75 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    25.33        54.11   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.79        56.88   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.66        57.08   
Oliver Marcus Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.68        58.25   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.19        58.31   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.82        59.09   
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.98        59.55   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.50        1:01.16   
Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.52        1:01.59   
10  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.14        1:03.33   
11  Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.14        1:06.11   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.77        57.38   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.66        58.27   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.21        1:02.62   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.20        1:06.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.97   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.34   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.01   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.23   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.22   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.25   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.57   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.86   
Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.48   
10  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.82   
11  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.97   
12  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.57   
13  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.96   
14  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.04   
15  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.13   
16  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.39   
17  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.01   
18  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.10   
19  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.10   
20  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.46   
21  Mathilde F Handberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.06   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.62   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.81   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.18   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.42   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.60   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.75   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.88   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.08   
10  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.19   
11  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.85   
12  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.00   
13  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.11   
14  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.77   
15  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.83   
16  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.53   
17  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.45   
18  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.75   
19  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.32   
20  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.40   
21  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.64   
22  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.02   
Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  asykron ben/ 25m 
Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvestart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.34   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.86   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.62   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.62   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.95   
Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.78   
Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.73   
Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.13   
Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.97   
10  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.76   
11  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.90   
12  Celina Marcussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.05   
13  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.09   
14  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.23   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  asykron ben/25m 
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Asykron arme 
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  askron ben start 
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  asykron ben afs 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.17   
Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.30   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.47   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.47   
Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.91   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.58   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.54   
Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.09   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  asykron ben 
Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej frem f arm o v 
Otto Nissen Storgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  brysten /afs 
Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  brysrben / 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 11, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Fam  2008  New Kids            24.53   
Alberte K. Jakobsen  2008  New Kids            25.04   
Adia Brekling  2008  New Kids            26.44   
Line Drikkjær Svare  2008  New Kids            28.30   
Sofia Tang  2008  New Kids            29.12   
Dagmar Rønnow  2008  New Kids            30.16   
Maja Procter  2008  New Kids            31.29   
Anja Poulsen  2008  New Kids            34.01   
Sofia Hoffmann  2008  New Kids            35.11   
10  Victoria Moon Rosendal  2008  New Kids            39.92   
11  Ronja Friborg Johnsen  2008  New Kids            40.41   
12  Natasha Smith-Vij  2008  New Kids            52.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 12, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Petersen  2007  New Kids            21.05   
Herman Plehn Prehn  2007  New Kids            22.19   
Storm Useinovski Krat  2007  New Kids            22.85   
Mathias Larsen  2007  New Kids            23.59   
Thorkild Bjørn  2007  New Kids            24.03   
Vitus Jakobsen  2007  New Kids            27.62   
Gustav Yde Munkebæk  2007  New Kids            28.02   
Hector Vildrik Thougaard  2007  New Kids            28.25   
Noah Adler-Nissen  2007  New Kids            28.57   
10  Alexander Sindberg  2007  New Kids            31.34   
11  Milas Haastrup  2007  New Kids            37.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.84  1:07.94  1:42.75    2:17.36   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.83  1:13.43  1:51.32    2:28.92   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.93  1:06.50  1:40.93    2:14.89   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.74  1:09.95  1:45.92    2:21.75   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.15  1:10.13  1:46.43    2:22.26   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.72  1:11.09  1:47.37    2:22.88   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.05  1:11.00  1:49.12    2:26.71   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.40  1:13.00  1:50.90    2:27.65   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.88  1:13.55  1:51.74    2:29.76   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.11  1:16.23  1:56.06    2:34.55   
Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.89  1:16.26  1:56.44    2:35.46   
10  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.07  1:16.30  1:56.39    2:36.07   
11  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.92  1:17.12  1:57.22    2:37.17   
12  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.79  1:16.59  1:57.61    2:37.41   
13  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.60  1:19.65  2:01.22    2:41.09   
14  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.24  1:21.49  2:03.47    2:43.93   
15  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.98  1:22.23  2:04.21    2:45.32   
16  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.88  1:22.78  2:06.58    2:48.69   
17  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.55  1:22.58  2:07.07    2:50.73   
18  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.56  1:24.21  2:09.29    2:53.42   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.23  1:22.93  2:05.14    2:46.61   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.13  1:23.94  2:07.79    2:50.99   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.94  1:25.33  2:09.24    2:51.48   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.25  1:23.05  2:06.68    2:51.57   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.11  1:23.57  2:08.21    2:52.03   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.26  1:24.73  2:07.91    2:53.06   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.41  1:29.57  2:16.45    3:03.14   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.25  1:32.39  2:19.53    3:03.18   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.17  1:31.10  2:17.74    3:03.96   
10  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.22  1:30.10  2:18.26    3:04.40   
11  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.77  1:33.24  2:21.97    3:05.95   
12  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.66  1:30.55  2:18.98    3:06.57   
13  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.32  1:33.33  2:21.99    3:09.72   
14  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.12  1:34.85  2:23.79    3:10.03   
15  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.00  1:39.11  2:28.85    3:15.75   
16  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.03  1:38.75  2:31.84    3:21.00   
17  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.28  1:39.14  2:33.74    3:25.87   
18  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.23  1:42.91  2:37.67    3:28.83   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej forsat bev 150m 
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej for bev /125m 
Mathilde F Handberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej for bev /125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.78  59.38  1:30.37    2:01.64   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.61  1:02.84  1:34.81    2:06.09   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.57  1:03.14  1:36.51    2:10.76   
Oliver Marcus Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.45  1:04.13  1:37.78    2:12.12   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.63  1:06.05  1:41.01    2:15.73   
Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.63  1:07.28  1:42.13    2:16.28   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.81  1:06.88  1:42.32    2:17.37   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.61  1:08.32  1:44.85    2:20.31   
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.45  1:08.76  1:46.89    2:23.58   
10  Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.41  1:11.69  1:50.77    2:31.33   
11  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.75  1:13.29  1:53.32    2:34.38   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.34  1:00.72  1:32.32    2:05.07   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.75  1:05.95  1:40.92    2:15.12   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.50  1:07.69  1:42.88    2:17.45   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.10  1:09.90  1:45.31    2:19.20   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.06  1:06.86  1:42.89    2:19.31   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.03  1:09.14  1:45.67    2:21.38   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.31  1:10.57  1:48.37    2:25.57   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.37  1:11.40  1:49.51    2:26.81   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.70  1:11.96  1:50.44    2:27.56   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.74  1:13.82  1:53.50    2:31.62   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.90  1:15.93  1:54.96    2:33.14   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.91  1:17.55  1:57.48    2:36.08   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.16  1:16.82  1:57.40    2:36.57   
10  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.16  1:21.04  2:02.85    2:42.08   
11  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.83  1:21.29  2:03.74    2:44.42   
12  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.61  1:21.40  2:04.43    2:45.59   
13  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.34  1:23.53  2:08.35    2:50.28   
14  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.26  1:26.35  2:10.73    2:53.42   
15  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.97  1:27.25  2:11.44    2:53.80   
16  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.95  1:27.65  2:12.04    2:54.28   
17  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.16  1:27.88  2:10.88    2:54.47   
18  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.71  1:27.87  2:13.50    2:59.45   
19  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.85  1:28.44  2:15.20    3:00.82   
20  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.32  1:32.06  2:18.25    3:02.87   
21  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.31  1:40.10  2:31.49    3:18.73   
22  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.94  1:40.24  2:33.01    3:23.53   
23  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.59  1:45.55  2:38.82    3:27.90   
24  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.50  1:47.71  2:43.87    3:39.11   
Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:48 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.10        1:20.29   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.74        1:21.00   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.39        1:29.05   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.21        1:32.32   
Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.12        1:43.60   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.92        1:44.75   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.20        1:47.01   
Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.65        1:48.34   
Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.51        1:48.39   
10  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.45        1:48.68   
11  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.53        1:49.83   
12  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.27        1:51.88   
13  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.27        1:51.96   
14  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.04        1:52.19   
15  Celina Marcussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.92        1:52.87   
16  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    59.31        1:58.24   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej forsat bev /50m 
Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej forsat bev /25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.19        1:20.88   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.69        1:30.52   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.81        1:34.59   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.91        1:39.05   
Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.07        1:42.80   
Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.88        1:44.34   
Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.39        1:46.50   
Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.62        1:46.69   
Otto Nissen Storgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.06        1:58.34   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej forsat bev/25 
Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej forsat bev/25m 
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  bod arm v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:10 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte K. Jakobsen  2008  New Kids            22.75   
Dagmar Rønnow  2008  New Kids            23.09   
Ida Fam  2008  New Kids            23.98   
Line Drikkjær Svare  2008  New Kids            25.67   
Maja Procter  2008  New Kids            25.70   
Sofia Hoffmann  2008  New Kids            28.24   
Sofia Tang  2008  New Kids            29.53   
Victoria Moon Rosendal  2008  New Kids            29.59   
Adia Brekling  2008  New Kids            29.78   
10  Ronja Friborg Johnsen  2008  New Kids            30.53   
11  Natasha Smith-Vij  2008  New Kids            31.42   
12  Anja Poulsen  2008  New Kids            31.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorkild Bjørn  2007  New Kids            20.88   
Jonathan Petersen  2007  New Kids            22.13   
Mathias Larsen  2007  New Kids            23.66   
Herman Plehn Prehn  2007  New Kids            24.24   
Milas Haastrup  2007  New Kids            24.48   
Storm Useinovski Krat  2007  New Kids            24.48   
Gustav Yde Munkebæk  2007  New Kids            24.50   
Hector Vildrik Thougaard  2007  New Kids            26.05   
Noah Adler-Nissen  2007  New Kids            26.54   
10  Vitus Jakobsen  2007  New Kids            26.89   
11  Alexander Sindberg  2007  New Kids            26.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.91        1:14.75   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.74        1:16.01   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.24        1:11.70   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.68        1:13.01   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.07        1:13.12   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.78        1:15.02   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.28        1:15.13   
Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.91        1:21.26   
Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.09        1:22.58   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.75        1:23.08   
Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.07        1:25.88   
10  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.60        1:27.46   
11  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.61        1:29.37   
12  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.95        1:29.87   
13  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.05        1:30.14   
14  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.07        1:30.85   
15  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.09        1:32.26   
16  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.67        1:34.17   
17  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.09        1:34.64   
18  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.42        1:37.84   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.35        1:25.51   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.85        1:25.66   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.01        1:28.15   
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.32        1:31.97   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.66        1:32.44   
Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.97        1:33.75   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.51        1:34.31   
Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.43        1:36.04   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.68        1:36.42   
10  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.18        1:36.73   
11  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.48        1:36.97   
12  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.09        1:38.42   
13  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.94        1:40.14   
14  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.36        1:41.28   
15  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.67        1:41.60   
16  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.96        1:41.82   
17  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.31        1:44.72   
18  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.67        1:49.64   
19  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.69        1:49.98   
20  Mathilde F Handberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.39        1:53.58   
21  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.88        1:53.68   
Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.51        1:01.81   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.38        1:06.01   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.85        1:08.85   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.08        1:09.14   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.03        1:09.46   
Oliver Marcus Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.47        1:13.24   
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.26        1:13.32   
Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.02        1:15.32   
Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.38        1:20.19   
10  Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.52        1:22.95   
11  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.71        1:24.31   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.91        1:10.79   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.91        1:13.76   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.96        1:23.41   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  dob flyben /50m 
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.03        1:14.39   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.27        1:17.21   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.31        1:18.05   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.78        1:19.88   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.17        1:20.59   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.29        1:21.68   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.60        1:23.46   
Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.05        1:30.28   
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.73        1:30.60   
10  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.75        1:32.81   
10  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.49        1:32.81   
12  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.10        1:33.02   
13  Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.69        1:33.43   
14  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.79        1:36.09   
15  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.07        1:38.52   
16  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.17        1:38.61   
17  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.43        1:40.44   
18  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.34        1:40.69   
19  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.41        1:43.20   
20  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.47        1:44.74   
21  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.20        1:45.84   
22  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    55.69        1:59.76   
23  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    58.04        2:03.02   
Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej sam berø /50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.97   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.32   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.76   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.26   
Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.64   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.48   
Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.53   
Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.92   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.88   
10  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.35   
11  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.97   
12  Celina Marcussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.66   
13  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:03.95   
14  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.55   
15  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.09   
16  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.52   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  2flyspark v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:27 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.52   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.88   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.06   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.56   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.18   
Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.64   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.50   
Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.93   
Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.26   
10  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.68   
11  Otto Nissen Storgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.95   
Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  armt til hofte u svø 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:07 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:30   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Fam  2008  New Kids            1:00.30   
Line Drikkjær Svare  2008  New Kids            1:05.24   
Adia Brekling  2008  New Kids            1:05.64   
Alberte K. Jakobsen  2008  New Kids            1:07.86   
Sofia Tang  2008  New Kids            1:11.48   
Natasha Smith-Vij  2008  New Kids            1:12.22   
Victoria Moon Rosendal  2008  New Kids            1:12.55   
Dagmar Rønnow  2008  New Kids            1:16.04   
Anja Poulsen  2008  New Kids            1:18.49   
10  Sofia Hoffmann  2008  New Kids            1:22.19   
11  Ronja Friborg Johnsen  2008  New Kids            1:34.59   
Maja Procter  2008  New Kids            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:30 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorkild Bjørn  2007  New Kids            52.71   
Alexander Sindberg  2007  New Kids            55.53   
Milas Haastrup  2007  New Kids            1:00.58   
Noah Adler-Nissen  2007  New Kids            1:01.78   
Mathias Larsen  2007  New Kids            1:01.87   
Gustav Yde Munkebæk  2007  New Kids            1:02.17   
Storm Useinovski Krat  2007  New Kids            1:02.38   
Jonathan Petersen  2007  New Kids            1:03.06   
Herman Plehn Prehn  2007  New Kids            1:08.16   
10  Vitus Jakobsen  2007  New Kids            1:12.25   
Hector Vildrik Thougaard  2007  New Kids            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:07 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:30   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.27  1:00.68  1:32.63    2:04.15   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.23  1:02.86  1:35.94    2:09.37   
                     
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.39  1:01.06  1:33.18    2:04.82   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.21  1:01.38  1:34.06    2:06.91   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.91  1:02.07  1:34.78    2:06.92   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.10  1:02.53  1:36.56    2:10.73   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.59  1:03.86  1:37.86    2:11.45   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.05  1:04.46  1:38.56    2:11.91   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.70  1:05.48  1:40.06    2:14.32   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.88  1:05.53  1:41.58    2:17.20   
Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.17  1:07.45  1:43.50    2:19.71   
10  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.23  1:07.66  1:44.54    2:21.29   
11  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.51  1:10.53  1:47.64    2:23.29   
12  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.61  1:09.30  1:46.97    2:24.21   
13  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.49  1:10.63  1:48.28    2:24.86   
14  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.14  1:11.97  1:49.23    2:25.48   
15  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.32  1:10.72  1:48.97    2:26.65   
16  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.14  1:11.85  1:51.03    2:29.95   
17  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.45  1:11.60  1:52.73    2:33.28   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
                     
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.16  1:08.81  1:46.79    2:23.71   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.82  1:11.72  1:49.25    2:25.91   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.52  1:12.00  1:50.35    2:27.90   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.23  1:11.08  1:50.17    2:28.55   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.20  1:13.91  1:53.22    2:31.96   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.17  1:13.98  1:54.48    2:32.16   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.73  1:14.50  1:53.78    2:32.41   
Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.08  1:20.37  2:02.77    2:44.41   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.80  1:19.60  2:03.24    2:45.38   
10  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.04  1:20.80  2:04.65    2:47.14   
11  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.91  1:22.14  2:06.94    2:47.46   
12  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.34  1:20.87  2:04.78    2:47.67   
13  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.80  1:22.30  2:08.06    2:49.63   
14  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.27  1:23.25  2:07.80    2:50.35   
15  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.04  1:23.38  2:08.94    2:51.85   
16  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.85  1:23.07  2:09.09    2:52.75   
17  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.17  1:22.92  2:09.08    2:53.43   
18  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.14  1:24.28  2:13.58    3:01.63   
19  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.04  1:33.62  2:25.34    3:15.97   
Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Mathilde F Handberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:30 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.20  54.78  1:23.13    1:49.58   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.08  54.60  1:22.66    1:49.84   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.72  55.43  1:24.70    1:53.01   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.95  55.76  1:25.28    1:54.20   
Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.66  58.42  1:28.39    1:58.17   
Oliver Marcus Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.41  56.14  1:28.10    2:00.34   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.91  58.68  1:29.74    2:00.56   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.76  1:00.70  1:33.64    2:05.96   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.94  1:02.18  1:34.69    2:08.18   
10  Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.29  1:02.77  1:38.22    2:14.47   
11  Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.53  1:05.18  1:42.75    2:20.46   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.19  56.82  1:27.00    1:57.05   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.01  58.43  1:28.69    1:58.93   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.05  58.73  1:29.72    1:59.39   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.08  1:01.35  1:35.18    2:08.88   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.01  59.69  1:31.57    2:03.78   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.91  59.72  1:33.83    2:07.84   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.78  1:03.59  1:38.60    2:12.61   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.33  1:05.57  1:39.65    2:13.53   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.37  1:07.33  1:42.65    2:15.54   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.30  1:06.93  1:42.46    2:17.64   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.14  1:09.28  1:46.34    2:21.71   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.12  1:08.67  1:47.12    2:24.83   
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.84  1:12.02  1:49.66    2:25.95   
10  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.55  1:12.64  1:52.08    2:26.96   
11  Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.29  1:12.22  1:50.94    2:27.09   
12  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.80  1:11.75  1:51.03    2:27.31   
13  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.81  1:13.34  1:51.34    2:27.91   
14  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.35  1:12.72  1:51.50    2:29.26   
15  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.62  1:15.47  1:55.70    2:34.87   
16  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.41  1:16.68  1:57.12    2:35.10   
17  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.67  1:18.66  1:59.89    2:40.65   
18  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.31  1:18.50  2:01.57    2:43.47   
19  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.53  1:21.81  2:04.80    2:44.78   
20  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.20  1:20.56  2:05.87    2:49.67   
21  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.16  1:26.61  2:12.52    2:54.55   
22  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.59  1:31.27  2:18.91    3:07.88   
23  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.61  1:31.21  2:21.48    3:10.84   
24  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.99  1:30.49  2:21.84    3:13.70   
Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:49 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.32   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.75   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.94   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.16   
Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.57   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.27   
Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.56   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.31   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.45   
10  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.60   
11  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.06   
12  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.12   
13  Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.83   
14  Celina Marcussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.44   
15  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.91   
16  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.41   
17  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.81   
18  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:53 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:58   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.42   
Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.45   
Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.43   
Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.56   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.84   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.21   
Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.38   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.07   
Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.22   
10  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.33   
11  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.73   
12  Otto Nissen Storgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:58 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line Drikkjær Svare  2008  New Kids            45.47   
Alberte K. Jakobsen  2008  New Kids            47.50   
Ida Fam  2008  New Kids            47.78   
Sofia Tang  2008  New Kids            50.78   
Adia Brekling  2008  New Kids            50.87   
Dagmar Rønnow  2008  New Kids            51.33   
Anja Poulsen  2008  New Kids            59.05   
Victoria Moon Rosendal  2008  New Kids            59.40   
Sofia Hoffmann  2008  New Kids            59.60   
10  Ronja Friborg Johnsen  2008  New Kids            1:00.64   
11  Natasha Smith-Vij  2008  New Kids            1:01.76   
Maja Procter  2008  New Kids            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Kastrup Klubmesterskab    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2017         
 
 
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorkild Bjørn  2007  New Kids            40.20   
Mathias Larsen  2007  New Kids            40.91   
Jonathan Petersen  2007  New Kids            42.34   
Noah Adler-Nissen  2007  New Kids            43.92   
Storm Useinovski Krat  2007  New Kids            44.04   
Gustav Yde Munkebæk  2007  New Kids            44.23   
Hector Vildrik Thougaard  2007  New Kids            44.61   
Herman Plehn Prehn  2007  New Kids            44.88   
Milas Haastrup  2007  New Kids            44.95   
10  Vitus Jakobsen  2007  New Kids            45.10   
11  Alexander Sindberg  2007  New Kids            47.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark