Resultat för Køge Open 2009 Herfølge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 2:36.99 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.34 | 1:17.24 | 2:03.55 | 2:36.77 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.23 | 1:15.11 | 2:03.47 | 2:39.07 | |||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 36.09 | 1:19.29 | 2:03.36 | 2:39.15 | |||
4 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 34.93 | 1:17.38 | 2:03.75 | 2:40.89 | |||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.30 | 1:20.59 | 2:05.94 | 2:41.83 | |||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.16 | 1:21.63 | 2:07.39 | 2:42.08 | |||
7 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.75 | 1:21.28 | 2:08.48 | 2:45.69 | |||
8 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.53 | 1:17.63 | 2:07.96 | 2:46.26 | |||
9 | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.43 | 1:24.16 | 2:09.72 | 2:48.64 | |||
10 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 40.02 | 1:23.32 | 2:13.36 | 2:51.38 | |||
11 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.73 | 1:21.94 | 2:14.45 | 2:51.58 | |||
12 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 39.17 | 1:24.15 | 2:17.43 | 2:54.19 | |||
13 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 40.68 | 1:23.18 | 2:16.26 | 2:54.97 | |||
14 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 39.44 | 1:24.00 | 2:17.40 | 2:55.09 | |||
15 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.49 | 1:25.45 | 2:17.26 | 2:55.35 | |||
16 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.73 | 1:22.63 | 2:14.78 | 2:55.66 | |||
17 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 38.79 | 1:24.38 | 2:16.12 | 2:56.27 | |||
18 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 40.88 | 1:24.20 | 2:15.71 | 2:57.55 | |||
19 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 37.79 | 1:24.41 | 2:20.05 | 2:58.23 | |||
20 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.88 | 1:20.92 | 2:15.59 | 2:58.53 | |||
21 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 40.85 | 1:24.78 | 2:18.40 | 2:59.39 | |||
22 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 40.01 | 1:26.06 | 2:22.78 | 3:02.22 | |||
23 | Edvin Ardö | 1997 | Simklubben Laxen | 42.83 | 1:27.68 | 2:22.82 | 3:02.70 | |||
24 | Jakob Steen Mikkelsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 41.27 | 1:27.45 | 2:21.33 | 3:03.62 | |||
25 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 39.91 | 1:28.92 | 2:23.38 | 3:05.22 | |||
26 | Mads Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 40.78 | 1:28.17 | 2:22.64 | 3:05.91 | |||
27 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 43.07 | 1:30.13 | 2:28.17 | 3:08.11 | |||
28 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.14 | 1:33.83 | 2:27.31 | 3:10.96 | |||
29 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 43.36 | 1:33.73 | 2:28.68 | 3:12.34 | |||
30 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 46.82 | 1:35.61 | 2:34.93 | 3:14.44 | |||
31 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.02 | 1:33.39 | 2:33.45 | 3:14.47 | |||
32 | Daniel Meixner | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.73 | 1:33.29 | 2:31.99 | 3:16.63 | |||
33 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 44.46 | 1:33.41 | 2:34.33 | 3:19.30 | |||
34 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.22 | 1:40.23 | 2:37.57 | 3:19.92 | |||
35 | Oskar Friis Hansen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 46.62 | 1:37.20 | 2:38.51 | 3:20.59 | |||
36 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.33 | 1:42.85 | 2:38.30 | 3:21.58 | |||
37 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 47.70 | 1:37.77 | 2:39.45 | 3:21.79 | |||
38 | Arvid Awinsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.22 | 1:48.05 | 2:49.24 | 3:35.14 | |||
39 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.28 | 1:45.01 | 2:55.14 | 3:43.25 | |||
40 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 52.55 | 1:49.96 | 2:54.10 | 3:44.27 | |||
- | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v ryg | |||||
- | Christian Arsberg Iversen | 1997 | GTI | DSQ | svøm på mave eft 75m | |||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mikkel Ridder Malmsted | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | brystben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |