Results for Rema 1000 Horsens Cup indledende
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Horsens | Udskriftsdato | 08 december 2017 | |||
Stævne by | Hosrens | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Aakjaer Landinspektører |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 34.40 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.80 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | 29.13 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
3 | Anna Tørnæs | 1994 | 29.27 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | 29.28 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.68 | |||||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | 30.19 | |||||||
Aarhus Swim | 29.55 | |||||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 30.61 | |||||||
Aarhus Swim | 29.21 | |||||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 31.13 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 31.18 | |||||||
Aarhus Swim | 31.89 | |||||||||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 31.37 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.75 | |||||||||
10 | Kathrine Fog | 2000 | 31.75 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.81 | |||||||||
11 | Helene Marie Andersen | 2001 | 32.46 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 31.89 | |||||||||
12 | Mille C. Berg | 2001 | 34.10 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
13 | Maja Nielsen | 2001 | 37.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
14 | Anna Andreasen | 2001 | 56.59 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 53.15 | |||||||||
- | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.92 | |||||||||
- | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 30.53 | |||||||||
- | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 31.37 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Aakjaer Landinspektører |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 34.40 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 29.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.52 | |||||||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 30.38 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 29.05 | |||||||||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | 30.64 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 30.72 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 30.33 | |||||||||
5 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 30.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.89 | |||||||||
6 | Amalie Michelsen | 2003 | 31.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.26 | |||||||||
7 | Emilie Meng | 2003 | 31.27 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.06 | |||||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.61 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.84 | |||||||||
9 | Louise Houe Andersen | 2003 | 31.68 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 30.45 | |||||||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 31.93 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
11 | Chastine Melhede | 2002 | 31.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.31 | |||||||||
12 | Tine Petersen | 2003 | 32.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | |||||||||
13 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 33.26 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 34.86 | |||||||||
14 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.30 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
15 | Rebekka Giessing | 2003 | 33.39 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | |||||||||
16 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 33.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.66 | |||||||||
17 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 34.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 35.64 | |||||||||
18 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 34.21 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
19 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 34.43 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
20 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 34.59 | |||||||
Aarhus Swim | 34.94 | |||||||||
21 | Marikka Andersen | 2002 | 35.60 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
22 | Ida Troldborg | 2003 | 36.54 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.06 | |||||||||
23 | Sille Lindberg | 2003 | 36.79 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.46 | |||||||||
24 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 36.88 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.20 | |||||||||
25 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 37.22 | |||||||
Herning Svømmeklub | 36.58 | |||||||||
26 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 37.38 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.47 | |||||||||
27 | Julie Londorf | 2003 | 44.19 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 47.59 | |||||||||
- | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
- | Emma Rose Treney | 2002 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.44 | |||||||||
- | Josefine Mikkelsen | 2002 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
- | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Aakjaer Landinspektører |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 34.40 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.23 | |||||||
Aarhus Swim | 31.18 | |||||||||
2 | Clara Skrydstrup | 2004 | 31.28 | |||||||
Aarhus Swim | 31.49 | |||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 32.13 | |||||||
Aarhus Swim | 31.66 | |||||||||
4 | Sofie Lindberg | 2004 | 32.15 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
5 | Sia Aagaard | 2004 | 32.25 | |||||||
Aarhus Swim | 32.26 | |||||||||
6 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 32.38 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 34.02 | |||||||||
7 | Frida Saks Justesen | 2004 | 32.62 | |||||||
Aarhus Swim | 32.99 | |||||||||
8 | Josephine Larsen | 2004 | 33.10 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 33.20 | |||||||||
9 | Louise Sunesen | 2005 | 33.39 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 32.80 | |||||||||
10 | Laura Marie Dige | 2004 | 33.44 | |||||||
Aarhus Swim | 34.68 | |||||||||
11 | Sarah Kildahl | 2004 | 33.46 | |||||||
Aarhus Swim | 34.42 | |||||||||
12 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 33.80 | |||||||
Odder Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
13 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 34.31 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
14 | Caroline Madsen | 2004 | 34.40 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
15 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 34.64 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
16 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 34.76 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 34.44 | |||||||||
17 | Ida Jacobsen | 2005 | 34.77 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
18 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 35.76 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 36.04 | |||||||||
19 | Marie Jensen | 2005 | 35.91 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
20 | Victoria Broch | 2004 | 36.92 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
21 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 37.32 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
22 | Isabell Rothgordt | 2005 | 37.59 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
23 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 38.15 | |||||||
Odder Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
24 | Amalie Holst | 2004 | 38.42 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.08 | |||||||||
25 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 38.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 40.42 | |||||||||
26 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | 38.86 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.68 | |||||||||
27 | Laura Pedersen | 2004 | 39.30 | |||||||
Herning Svømmeklub | 42.18 | |||||||||
28 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 39.43 | |||||||
Aarhus Swim | 41.29 | |||||||||
29 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 40.91 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 46.37 | |||||||||
30 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 41.42 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 38.82 | |||||||||
31 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 41.83 | |||||||
Herning Svømmeklub | 40.51 | |||||||||
32 | Josefine Bundgaard | 2005 | 46.65 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.10 | |||||||||
33 | Christina Christiansen | 2004 | 52.55 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 55.97 | |||||||||
34 | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | 53.24 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 35.85 | |||||||||
- | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 44.34 | |||||||||
- | Dicte Westphal | 2005 | DSQ | gå på bund v20m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 57.01 | |||||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
- | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | DSQ | asynk arme v40m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.42 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Aakjaer Landinspektører |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 34.40 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 33.40 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 35.78 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 39.40 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
4 | Therese J Helt | 2006 | 44.26 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.07 | |||||||||
5 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 44.30 | |||||||
Aarhus Swim | 50.71 | |||||||||
6 | Ea Gram Møller | 2006 | 46.07 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 51.30 | |||||||||
7 | Annemone Rasmussen | 2006 | 50.32 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stella Harpøth | 2006 | 51.26 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 49.61 | |||||||||
9 | Andrea Skjelmose | 2007 | 52.89 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 59.00 | |||||||||
10 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 53.23 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 51.76 | |||||||||
11 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 59.97 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.86 | |||||||||
12 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 1:05.65 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.10 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Aakjaer Landinspektører |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 34.40 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 57.30 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 56.81 | |||||||||
2 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 1:01.16 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:05 |