2018-05-23   22:45:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Uikko-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    1:11.14  2:27.61  3:44.77    5:01.30   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    1:13.28  2:33.53  3:55.35    5:15.85   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti    1:15.96  2:38.64  4:01.29    5:23.72   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    1:18.14  2:44.10  4:09.77    5:33.37   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    1:22.61  2:51.11  4:21.43    5:49.22   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    1:27.40  3:03.51  4:38.52    6:07.10   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    1:28.02  3:03.75  4:40.84    6:14.63   
                     
 
Laji 1, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Liina Salin  2002  Kokkolan Uimaseura    1:10.59  2:26.43  3:42.86    4:56.17   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:36 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 2, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    1:23.85        5:55.55   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    1:23.00  2:54.53  4:27.79    6:01.25   
Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto    1:29.59  3:07.91  4:48.40    6:25.65   
                     
 
Laji 2, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    1:08.43  2:20.44  3:32.08    4:41.39   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:36 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            38.34   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            40.00   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            40.27   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            43.80   
Seela Kähkönen  2008  Vieskan Uimarit            50.39   
Netta Kaarlela  2008  Nivalan Saukot            56.77   
                     
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot            32.70   
Anna Välimäki  2006  Nivalan Saukot            36.64   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto            37.30   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            38.95   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto            38.99   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit            39.40   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            40.08   
Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit            40.15   
Minea Kynnäs  2007  Kokkolan Uimaseura            43.32   
10  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            45.68   
11  Lotta Päiveröinen  2007  Nivalan Saukot            46.13   
12  Riia Aho  2007  Oulun Lohet            48.42   
13  Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            50.03   
                     
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura            29.75   
Tuulia Harju  2005  Kokkolan Uimaseura            31.22   
Alina Kangas  2005  Kokkolan Uimaseura            32.33   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            33.15   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            34.78   
Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit            35.42   
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura            38.41   
Ellen Arvo  2005  Kokkolan Uimaseura            38.78   
Peppi Päivärinne  2004  Nivalan Saukot            40.28   
10  Jasmin Weckman  2004  Nivalan Saukot            43.89   
                     
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit            29.53   
Emilia Härkönen  2001  Kokkolan Uimaseura            30.01   
Fanny Koivisto  2001  Kokkolan Uimaseura            32.36   
Jasmine Vikström  2002  Kokkolan Uimaseura            32.76   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit            35.53   
Hanna Saarela  2003  Vieskan Uimarit            38.42   
Veera Lahtinen  2002  Kokkolan Uimaseura            DNS   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            42.46   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            42.46   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            47.30   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto            37.34   
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura            38.42   
Lukas Hosio  2007  Nivalan Saukot            45.23   
Joona Anttila  2006  Nivalan Saukot            45.41   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            46.75   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            48.52   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            30.76   
Veeti Palviainen  2005  Iisalmen Uimarit            31.41   
Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura            32.67   
Visa Nissinen  2004  Kokkolan Uimaseura            33.88   
Riku Määttälä  2005  Kokkolan Uimaseura            34.58   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            35.29   
Pyry Sivonen  2005  Haukiputaan Heitto            36.50   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot            38.66   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot            59.15   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura            26.41   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            28.73   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            29.49   
Elmo Arvo  2003  Kokkolan Uimaseura            29.58   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    44.38        1:33.44   
                     
 
Laji 5, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    39.59        1:25.69   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    42.17        1:31.49   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    48.25        1:43.01   
                     
 
Laji 5, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    37.63        1:20.69   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    39.02        1:22.74   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    41.90        1:28.26   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    41.56        1:28.32   
Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    47.01        1:39.95   
Jonna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    45.12        1:42.50   
Peppi Päivärinne  2004  Nivalan Saukot    49.56        1:47.00   
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura    50.63        1:47.38   
Ottiilia Sandkulla  2005  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 5, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milja Lahtinen  1999  Kokkolan Uimaseura    33.55        1:11.13   
Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura    33.97        1:13.06   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    35.75        1:13.69   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    35.91        1:19.15   
Olivia Nurkkala  2002  Kokkolan Uimaseura    40.60        1:20.20   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    37.80        1:22.04   
Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura    37.53        1:23.13   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit    44.83        1:35.78   
Hanna Saarela  2003  Vieskan Uimarit    46.09        1:37.58   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    42.62        1:30.61   
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura    54.69        1:55.47   
                     
 
Laji 6, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mikko Karjalainen  2004  Kokkolan Uimaseura    39.62        1:21.64   
Lassi Lahtinen  2004  Kokkolan Uimaseura    44.40        1:30.00   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    43.70        1:34.79   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot    1:40.12        1:40.12   
Valtteri Pinola  2004  Kokkolan Uimaseura    58.62        1:55.48   
                     
 
Laji 6, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura    28.47        1:02.85   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    35.16        1:14.69   
Teppo Jestoi  2003  Kokkolan Uimaseura    37.55        1:16.88   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    35.70        1:17.47   
Herman Salmela  2003  Nivalan Saukot    39.18        1:23.45   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            52.26   
Seela Kähkönen  2008  Vieskan Uimarit            1:00.59   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            1:01.03   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            1:01.06   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            1:03.57   
                     
 
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura            45.34   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            49.57   
Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot            50.86   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            51.60   
Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto            58.13   
Neela Hiekka  2006  Kokkolan Uimaseura            59.36   
Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            1:13.65   
Lotta Päiveröinen  2007  Nivalan Saukot            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Riia Aho  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura            36.28   
Sofia Nurkkala  2004  Kokkolan Uimaseura            37.68   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti            43.56   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            43.59   
Alina Kangas  2005  Kokkolan Uimaseura            43.81   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            45.70   
Ellen Arvo  2005  Kokkolan Uimaseura            50.21   
Oosa Paavola  2005  Kokkolan Uimaseura            52.21   
Jasmin Weckman  2004  Nivalan Saukot            54.68   
10  Peppi Päivärinne  2004  Nivalan Saukot            58.38   
                     
 
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tinja Harju  2002  Kokkolan Uimaseura            38.30   
Emilia Härkönen  2001  Kokkolan Uimaseura            40.35   
Matilda Lindholm  2001  Kokkolan Uimaseura            41.43   
Jasmine Vikström  2002  Kokkolan Uimaseura            41.70   
Emilia Kivelä  2003  Kokkolan Uimaseura            49.24   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            59.74   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            1:03.54   
                     
 
Laji 8, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            55.82   
Joona Anttila  2006  Nivalan Saukot            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot            1:02.55   
                     
 
Laji 8, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            39.73   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:58   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    43.39  1:30.39  2:25.89    3:06.16   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    47.90  1:40.20  2:38.74    3:24.95   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    49.07  1:45.73  2:44.06    3:27.00   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    47.47  1:42.11  2:41.11    3:27.56   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    46.85  1:40.53  2:44.82    3:27.76   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    39.53  1:27.29  2:16.71    2:57.32   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö    38.90  1:24.82  2:17.85    2:57.78   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    41.31  1:26.84  2:21.10    2:59.95   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    45.51  1:30.13  2:22.53    3:03.87   
Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö    42.72  1:30.94  2:25.30    3:07.17   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    41.21  1:29.36  2:26.75    3:08.61   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    44.77  1:34.46  2:30.13    3:10.89   
Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    49.72  1:40.56  2:31.55    3:11.82   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    46.33  1:37.45  2:32.26    3:15.49   
10  Paula Pyykkönen  2005  Nivalan Saukot    48.95  1:45.18  2:49.65    3:37.37   
Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    31.88  1:09.86  1:53.39    2:28.21   
Liina Salin  2002  Kokkolan Uimaseura    32.92  1:11.34  1:58.26    2:33.62   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    35.51  1:18.98  2:01.69    2:41.38   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    36.78  1:21.56  2:08.35    2:48.10   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:58 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:58   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m SKU P12, P14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    38.84  1:23.51  2:12.60    2:51.27   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    49.02  1:39.28  2:33.38    3:16.30   
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    44.29  1:32.57  2:34.55    3:16.37   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    47.43  1:41.95  2:39.10    3:19.97   
                     
 
Laji 10, 200m SKU P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    36.35  1:16.12  2:04.94    2:38.97   
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    35.55  1:15.11  2:04.70    2:39.94   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    34.99  1:19.60  2:13.06    2:51.97   
Visa Nissinen  2004  Kokkolan Uimaseura    42.06  1:28.87  2:26.84    3:07.72   
Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    46.45  1:34.80  2:28.41    3:09.24   
Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura    49.51  1:39.83  2:37.89    3:17.43   
Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto    46.51  1:39.14  2:37.01    3:19.26   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    48.98  1:40.27  2:39.01    3:22.51   
                     
 
Laji 10, 200m SKU P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura    32.44  1:12.29  1:59.24    2:33.02   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    36.82  1:19.63  2:08.53    2:42.14   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:58 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    41.15        1:26.59   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    43.52        1:29.16   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    44.26        1:29.70   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    46.90        1:38.84   
                     
 
Laji 11, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    36.86        1:16.88   
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura    39.85        1:22.70   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    40.76        1:23.25   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    40.86        1:25.33   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    41.75        1:26.31   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    41.67        1:26.91   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    40.46        1:27.65   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    44.38        1:28.97   
Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot    42.98        1:29.89   
10  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    41.83        1:30.10   
11  Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    43.16        1:30.32   
12  Minea Kynnäs  2007  Kokkolan Uimaseura    46.76        1:38.74   
13  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    47.06        1:39.18   
14  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    47.36        1:39.52   
                     
 
Laji 11, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    31.79        1:05.37   
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura    33.73        1:08.67   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    33.16        1:08.68   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti    33.56        1:10.27   
Tuulia Harju  2005  Kokkolan Uimaseura    34.35        1:10.71   
Alina Kangas  2005  Kokkolan Uimaseura    34.41        1:11.86   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    35.58        1:14.24   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    36.00        1:14.72   
Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit    37.00        1:16.45   
10  Oosa Paavola  2005  Kokkolan Uimaseura    37.24        1:20.92   
11  Jonna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    41.39        1:25.73   
12  Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura    43.11        1:34.00   
                     
 
Laji 11, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura    30.45        1:03.10   
Milja Lahtinen  1999  Kokkolan Uimaseura    31.55        1:04.43   
Emilia Härkönen  2001  Kokkolan Uimaseura    32.42        1:07.52   
Tinja Harju  2002  Kokkolan Uimaseura    33.20        1:08.13   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    33.27        1:10.33   
Fanny Koivisto  2001  Kokkolan Uimaseura    34.89        1:15.40   
Emilia Kivelä  2003  Kokkolan Uimaseura    38.39        1:22.06   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit    38.76        1:22.08   
Hanna Saarela  2003  Vieskan Uimarit    41.42        1:25.55   
Matilda Lindholm  2001  Kokkolan Uimaseura            DNS   
Veera Lahtinen  2002  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit    48.08        1:37.44   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit    47.57        1:38.93   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    52.41        1:51.11   
                     
 
Laji 12, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    37.29        1:16.91   
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    39.33        1:22.13   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    47.21        1:41.52   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    49.70        1:50.73   
                     
 
Laji 12, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    32.82        1:09.71   
Veeti Palviainen  2005  Iisalmen Uimarit    34.46        1:12.28   
Mikko Karjalainen  2004  Kokkolan Uimaseura    35.54        1:12.71   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    35.72        1:16.59   
Riku Määttälä  2005  Kokkolan Uimaseura    37.14        1:17.21   
Lassi Lahtinen  2004  Kokkolan Uimaseura    38.50        1:17.65   
Pyry Sivonen  2005  Haukiputaan Heitto    37.28        1:19.60   
Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto    38.29        1:21.62   
Valtteri Pinola  2004  Kokkolan Uimaseura    42.23        1:26.19   
                     
 
Laji 12, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    29.78        1:01.46   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    31.79        1:05.63   
Elmo Arvo  2003  Kokkolan Uimaseura    31.66        1:06.05   
Teppo Jestoi  2003  Kokkolan Uimaseura    31.90        1:06.44   
Herman Salmela  2003  Nivalan Saukot    34.89        1:11.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Välimäki  1982  Nivalan Saukot            44.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pekka Hosio  1963  Nivalan Saukot            46.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:11   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 15, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Välimäki  1982  Nivalan Saukot            32.04   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:11 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:11   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 16, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pekka Hosio  1963  Nivalan Saukot            33.95   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:11 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:42   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit            44.57   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            50.70   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            52.69   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Välimäki  2006  Nivalan Saukot            45.20   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot            48.33   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto            48.86   
Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            54.10   
Neela Hiekka  2006  Kokkolan Uimaseura            56.62   
Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            58.58   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura            34.62   
Tuulia Harju  2005  Kokkolan Uimaseura            37.49   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura            38.62   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            39.65   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            40.08   
Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit            42.96   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti            44.45   
Paula Pyykkönen  2005  Nivalan Saukot            47.89   
Ellen Arvo  2005  Kokkolan Uimaseura            48.15   
                     
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            35.95   
Fanny Koivisto  2001  Kokkolan Uimaseura            42.64   
Emilia Kivelä  2003  Kokkolan Uimaseura            47.62   
Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:42 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:42   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            51.25   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            52.89   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            55.07   
                     
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura            50.38   
Lukas Hosio  2007  Nivalan Saukot            52.34   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            54.80   
                     
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura            42.02   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot            47.44   
                     
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            35.09   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:42 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:42   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    43.97        1:33.21   
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    43.22        1:37.26   
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura    44.60        1:38.65   
                     
 
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sofia Nurkkala  2004  Kokkolan Uimaseura    37.51        1:18.54   
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    38.46        1:20.87   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    39.89        1:26.34   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    42.08        1:27.48   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö    40.95        1:31.26   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti    41.72        1:31.51   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    42.74        1:32.17   
Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit    42.69        1:34.92   
Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö    42.84        1:35.04   
10  Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    46.34        1:36.05   
11  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    46.65        1:40.77   
12  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    46.77        1:40.84   
13  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    48.68        1:44.68   
Tessa Tattari  2004  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    31.05        1:08.35   
Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura    36.11        1:17.24   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    38.17        1:20.10   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.22        1:22.03   
Veera Lahtinen  2002  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:42 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:43   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 20, 100m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    39.99        1:27.18   
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    43.71        1:35.13   
                     
 
Laji 20, 100m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    35.68        1:14.50   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    36.33        1:14.73   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    35.12        1:16.42   
Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    47.16        1:38.85   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    48.20        1:43.27   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:43 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  15:38   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 21, 100m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    41.04        1:22.89   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    48.15        1:36.39   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    49.78        1:36.98   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    48.16        1:39.23   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    54.64        1:50.43   
Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    54.49        1:51.73   
                     
 
Laji 21, 100m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    40.61        1:21.46   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    39.75        1:22.00   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    41.82        1:23.54   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    41.31        1:23.70   
Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö    41.40        1:23.85   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    41.66        1:24.39   
Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö    43.20        1:26.74   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö    44.82        1:28.02   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    44.22        1:28.25   
10  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    44.63        1:31.57   
11  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    45.41        1:33.61   
12  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    46.93        1:33.80   
13  Oosa Paavola  2005  Kokkolan Uimaseura    51.32        1:46.20   
Tessa Tattari  2004  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 21, 100m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.79        1:18.51   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:38 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  16:04   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 22, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    58.03        1:58.79   
                     
 
Laji 22, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö    42.52        1:25.92   
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    42.16        1:26.03   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    47.71        1:34.70   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    49.27        1:40.92   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    59.29        2:02.21   
                     
 
Laji 22, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    38.31        1:17.41   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    43.56        1:29.53   
Pyry Sivonen  2005  Haukiputaan Heitto    44.94        1:31.29   
Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö    45.58        1:32.12   
Lassi Lahtinen  2004  Kokkolan Uimaseura    46.80        1:32.18   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    49.15        1:37.68   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 22, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    35.98        1:13.58   
Teppo Jestoi  2003  Kokkolan Uimaseura    38.34        1:18.31   
Herman Salmela  2003  Nivalan Saukot    39.89        1:21.77   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  16:04 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  16:05   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 23, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            45.48   
                     
 
Laji 23, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit            41.29   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            43.35   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            45.78   
Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet            47.28   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto            48.94   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuulia Harju  2005  Kokkolan Uimaseura            36.46   
Alina Kangas  2005  Kokkolan Uimaseura            43.32   
Jonna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura            43.86   
Ellen Arvo  2005  Kokkolan Uimaseura            45.64   
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura            52.80   
                     
 
Laji 23, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Lahtinen  2002  Kokkolan Uimaseura            32.18   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit            32.25   
Maria Välimäki  1982  Nivalan Saukot            35.05   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            36.27   
Tinja Harju  2002  Kokkolan Uimaseura            36.56   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit            45.56   
Hanna Saarela  2003  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  16:05 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  16:05   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 24, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            47.89   
                     
 
Laji 24, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            34.11   
Mikko Karjalainen  2004  Kokkolan Uimaseura            35.14   
Riku Määttälä  2005  Kokkolan Uimaseura            41.90   
Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura            48.90   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot            51.20   
Valtteri Pinola  2004  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 24, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Kotomäki  1997  Kokkolan Uimaseura            27.11   
Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura            28.97   
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura            30.09   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            32.11   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            34.91   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  16:05 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  16:30   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 25, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    48.95        1:43.73   
Seela Kähkönen  2008  Vieskan Uimarit    1:04.82        2:13.81   
                     
 
Laji 25, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    48.28        1:40.18   
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura    47.34        1:40.25   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    49.98        1:45.73   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    50.06        1:47.39   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    53.69        1:49.37   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    52.40        1:51.54   
Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot    53.49        1:52.08   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    55.85        1:58.87   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    57.35        2:01.90   
10  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    58.51        2:03.69   
11  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    57.63        2:05.25   
12  Minea Kynnäs  2007  Kokkolan Uimaseura    58.38        2:07.20   
13  Neela Hiekka  2006  Kokkolan Uimaseura    1:02.54        2:14.96   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura    40.13        1:21.91   
Sofia Nurkkala  2004  Kokkolan Uimaseura    40.02        1:23.41   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    42.67        1:31.64   
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    42.18        1:32.02   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    44.53        1:33.15   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    45.39        1:35.73   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    47.02        1:38.56   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    48.15        1:40.26   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti    47.01        1:42.11   
10  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    49.01        1:47.51   
Ottiilia Sandkulla  2005  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 25, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Kempeleen Pyrintö    36.88        1:17.32   
Milja Lahtinen  1999  Kokkolan Uimaseura    37.88        1:19.73   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    38.20        1:19.83   
Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura    38.16        1:22.30   
Liina Salin  2002  Kokkolan Uimaseura    41.40        1:26.84   
Emilia Härkönen  2001  Kokkolan Uimaseura    41.50        1:27.14   
Olivia Nurkkala  2002  Kokkolan Uimaseura    41.51        1:27.20   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    40.99        1:27.68   
Matilda Lindholm  2001  Kokkolan Uimaseura    42.81        1:29.63   
10  Jasmine Vikström  2002  Kokkolan Uimaseura    43.78        1:31.18   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  16:30 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  16:30   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 26, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    46.39        1:40.14   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    51.09        1:43.87   
                     
 
Laji 26, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mikko Karjalainen  2004  Kokkolan Uimaseura    44.87        1:34.04   
Visa Nissinen  2004  Kokkolan Uimaseura    48.97        1:44.56   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    52.75        1:50.87   
                     
 
Laji 26, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    39.95        1:23.28   
Elmo Arvo  2003  Kokkolan Uimaseura    39.68        1:25.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  16:30 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  17:20   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 27, 4X50m SKUV Tytöt, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kus-Gss Valkoinen  2003  Kokkolan Uimaseura            2:15.30   
  Wilma Lakanen  2003      34.15        34.15   
  Olivia Nurkkala  2002      40.20        1:14.35   
  Liina Salin  2002      31.94        1:46.29   
  Veera Lahtinen  2002      29.01        2:15.30   
                     
Kus-Gss Neidot  2004  Kokkolan Uimaseura            2:20.94   
  Henna Känsäkangas  2004      35.11        35.11   
  Sofia Nurkkala  2004      37.95        1:13.06   
  Teea Jestoi  2005      33.27        1:46.33   
  Emilia Kivelä  2003      34.61        2:20.94   
                     
Kus-Gss Sininen  2002  Kokkolan Uimaseura            2:29.76   
  Matilda Lindholm  2001      38.82        38.82   
  Jasmine Vikström  2002      41.69        1:20.51   
  Fanny Koivisto  2001      37.89        1:58.40   
  Tinja Harju  2002      31.36        2:29.76   
                     
Kempy Naiset Ikm/rollo  2004  Kempeleen Pyrintö            2:30.35   
  Henna Moilanen  2004      38.15        38.15   
  Sofia Kivelä  2005      44.08        1:22.23   
  Milla Siira  2005      35.95        1:58.18   
  Katariina Koivuranta  2005      32.17        2:30.35   
                     
Kempy Naiset Ikm/rollo 2  2005  Kempeleen Pyrintö            2:36.43   
  Essi Vilhelmiina Virta  2005      37.30        37.30   
  Milla Marttila  2005      43.89        1:21.19   
  Vilma Utriainen  2005      42.72        2:03.91   
  Lotta Kaarre  2005      32.52        2:36.43   
                     
Viesu Ykkänen 03  2003  Vieskan Uimarit            2:37.52   
  Peppi Ojakippola  2006      45.05        45.05   
  Emma Hämäläinen  2003      37.09        1:22.14   
  Noora-Maria Linna  2006      41.48        2:03.62   
  Elizaveta Salmela  2005      33.90        2:37.52   
                     
Hahe Naiset [2001]  2001  Haukiputaan Heitto            2:41.34   
  Ella Sipola  2005      42.67        42.67   
  Aada Hirvasoja  2005      44.26        1:26.93   
  Pinja Sipovaara  2002      34.84        2:01.77   
  Iida Häcklin  2006      39.57        2:41.34   
                     
Kus-Gss Likat  2004  Kokkolan Uimaseura            2:42.69   
  Ellen Arvo  2005      48.50        48.50   
  Olivia Kivelä  2006      47.31        1:35.81   
  Tuulia Harju  2005      35.99        2:11.80   
  Salla-Maaria Kauppinen  2002      30.89        2:42.69   
                     
Kus-Gss Pimut  2005  Kokkolan Uimaseura            2:49.29   
  Oosa Paavola  2005      47.02        47.02   
  Vilma Rintala  2005      41.63        1:28.65   
  Alina Kangas  2005      42.65        2:11.30   
  Jonna Känsäkangas  2004      37.99        2:49.29   
                     
10  Viesu Ykkönen 02  2002  Vieskan Uimarit            2:55.09   
  Jaana Nevala  2005      43.33        43.33   
  Riialiina Kiljala  2008      47.12        1:30.45   
  Niina Nevala  2002      46.73        2:17.18   
  Saaga Kähkönen  2006      37.91        2:55.09   
                     
11  Nisa Naiset [2004]  2004  Nivalan Saukot            2:56.87   
  Anna Välimäki  2006      46.52        46.52   
  Katri Kangas  2006      52.79        1:39.31   
  Tiia Mielonen  2006      40.44        2:19.75   
  Eerika Ekdahl  2007      37.12        2:56.87   
                     
12  Hahe Tytöt [2007]  2007  Haukiputaan Heitto            3:10.05   
  Iina Pasuri  2007      50.60        50.60   
  Maija Leinonen  2007      52.70        1:43.30   
  Eevi Hirvasoja  2007                 
  Iita Kimpimäki  2007      3:10.05        3:10.05   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:20 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  17:20   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 28, 4X50m SKUV Pojat, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kempy Miehet Ikm/rollo  2004  Kempeleen Pyrintö            2:24.54   
  Kalle Pesälä  2006      39.20        39.20   
  Jere Heikkilä  2004      42.97        1:22.17   
  Eetu Haipus  2004      1:02.37        2:24.54   
  Arttu Haipus  2004              2:24.54   
                     
Kus-Gss Valkoinen  2004  Kokkolan Uimaseura            2:25.45   
  Mikko Karjalainen  2004      39.58        39.58   
  Teppo Jestoi  2003      38.13        1:17.71   
  Visa Nissinen  2004      38.76        1:56.47   
  Elmo Arvo  2003      28.98        2:25.45   
                     
Hahe Miehet [2003]  2003  Haukiputaan Heitto            2:29.85   
  Roope Mutanen  2003      37.65        37.65   
  Tuomo Leinonen  2006      43.76        1:21.41   
  Jere Hannuksela  2004      33.01        1:54.42   
  Jesse Manninen  2005      35.43        2:29.85   
                     
Kus-Gss Sininen  2005  Kokkolan Uimaseura            2:31.43   
  Riku Määttälä  2005      43.80        43.80   
  Lassi Lahtinen  2004      45.76        1:29.56   
  Jesse Anttila  2002      29.33        1:58.89   
  Ville Ikola  2005      32.54        2:31.43   
                     
Viesu Miehet [2001]  2001  Vieskan Uimarit            3:38.87   
  Emil Koskela  2008      1:04.54        1:04.54   
  Aatu Poikkimäki  2008      55.88        2:00.42   
  Miro Knuutila  2008      53.49        2:53.91   
  Leevi Sammalmaa  2007      44.96        3:38.87   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:20 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 tammikuu 2018         
 
 
Laji 29, 4X100m VUV Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Kus-Gss Mix  Kokkolan Uimaseura            4:05.74   
  Hugo Mattola  2001      29.37  1:00.15      1:00.15   
  Milja Lahtinen  1999      31.18  1:04.15      2:04.30   
  Emilia Härkönen  2001      31.72  1:08.67      3:12.97   
  Jere Kotomäki  1997      24.07  52.77      4:05.74   
                     
Kempy Seka Ikm/rollo 1  2004  Kempeleen Pyrintö            4:34.92   
  Henna Moilanen  2004      33.67  1:10.83      1:10.83   
  Katariina Koivuranta  2005      33.78  1:11.40      2:22.23   
  Eetu Haipus  2004      32.83  1:38.42      4:00.65   
  Arttu Haipus  2004      34.27  34.27      4:34.92   
                     
Kempy Seka Ikm/rollo 2  2004  Kempeleen Pyrintö            4:43.06   
  Henna Haipus  2001      29.82  1:01.83      1:01.83   
  Kalle Pesälä  2006      35.68  1:13.28      2:15.11   
  Essi Vilhelmiina Virta  2005      35.83  1:13.24      3:28.35   
  Vilma Utriainen  2005      35.96  1:14.71      4:43.06   
                     
Kempy Seka Ikm/rollo 4  2005  Kempeleen Pyrintö            5:09.47   
  Lotta Kaarre  2005      35.95  1:16.60      1:16.60   
  Milla Marttila  2005      36.42  1:16.39      2:32.99   
  Elias Laukka  2005      37.07  1:15.79      3:48.78   
  Sofia Kivelä  2005      40.20  1:20.69      5:09.47   
                     
Viesu Seka  Vieskan Uimarit            5:12.16   
  Torsti Saarela  2006      39.06  1:21.43      1:21.43   
  Emma Hämäläinen  2003      31.91  1:44.62      3:06.05   
  Noora-Maria Linna  2006      41.23  1:21.56      4:27.61   
  Saaga Kähkönen  2006      44.55  44.55      5:12.16   
                     
Nisa Seka  Nivalan Saukot            5:22.84   
  Paula Pyykkönen  2005      41.12  1:27.63      1:27.63   
  Aatu Mäkinen  2005      40.80  1:28.85      2:56.48   
  Tiia Mielonen  2006      36.50  1:16.38      4:12.86   
  Herman Salmela  2003      33.25  1:09.98      5:22.84   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  06 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner