Resultat för Färsingadoppet sprinttävling 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Fjärilsim Damer 11-12 11-12 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Nilsson |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
34.84 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.12 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Hua |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
38.09 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
38.38 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S71 |
|
|
38.40 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viola Brandt-Brofeldt |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
38.86 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Jönsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
39.15 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
39.24 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
39.32 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simona Gunnarsson |
2007 |
SK Stimmet |
|
|
39.68 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Hägglund |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.74 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Lövenkjaer |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
40.48 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
40.56 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Zastrojevic |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
40.59 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
40.72 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
41.49 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Hultberg |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
41.61 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
41.67 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tosca Nilbo Burren |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
41.74 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linn Klinge |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
42.15 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tyra Mårtensson |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
43.38 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Meya Nilsson |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
44.02 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
44.17 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Winberg |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
44.19 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Bruér |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
44.82 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asta Marie Boye |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
44.82 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Klara Kylefors |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
44.86 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Astamaja Rought |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
44.88 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karla Bergmann |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
45.28 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
45.39 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
SVØM Korsør |
|
|
45.45 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Bodil Zettervall |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
45.64 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
48.11 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tilda Montelin |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
48.63 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Wilda Hall |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
49.54 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
49.72 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
50.53 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
50.69 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
53.02 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Signe Olsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
53.26 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
57.07 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Michaela Mårtensson-Strömq |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
57.09 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Dicte Aakjær |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
57.65 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:01.72 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilda Thorgren |
2007 |
S71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Rasch |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Oredsson |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mika Rönndahl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 17:15:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
|
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
34.49 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Bønsøe |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
36.09 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
36.32 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
36.61 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Svensson |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
37.18 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
38.04 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliot Feldt |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
39.26 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
39.65 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Trelleborg Sim |
|
|
39.72 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
39.87 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
40.60 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.85 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolas Koumbaros |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
41.04 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
Simsällskapet Iden |
|
|
42.67 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Sprung |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
43.36 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Langell |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
43.55 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
44.16 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
44.83 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Markus Kanth |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
45.22 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
46.01 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
47.42 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
47.82 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
51.13 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Samuel Nilsson |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
51.65 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
52.67 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
47.79 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
43.15 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:15:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Ryggsim Damer 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
33.64 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.99 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
35.25 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Seipp |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
35.61 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
35.76 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Marie Nielsen |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
35.92 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Søby |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
36.32 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Holgersson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
36.44 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
36.71 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tindra d'Aubigné |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
36.85 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
36.91 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
37.15 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Henriksson |
2005 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.15 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hannah B. Pedersen |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
37.27 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
37.98 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
38.09 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
38.22 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nønne Christensen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
38.34 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nora Kejser |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
38.36 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Bergmann |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
38.58 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Fallesen |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
39.38 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thea Qvarnström |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
39.84 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonna Möller |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
39.98 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Westergren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
40.26 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alice Öberg |
2005 |
SK Stimmet |
|
|
40.45 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cassandra Strömqvist-Malmst |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
40.71 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
40.74 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
40.88 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elida Thornsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
40.90 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Izabelle Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
40.96 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Isabella Hejlesen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
41.10 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
41.25 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
41.50 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rebecka Ungureanu |
2004 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
|
41.82 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
41.89 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
41.94 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ebba Jakobsson |
2004 |
SK Stimmet |
|
|
42.05 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elsa Pettersson |
2005 |
SK Stimmet |
|
|
42.10 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jennie Christiansen |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
|
42.16 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elsa Bergelin |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
42.50 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
42.64 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
43.12 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Luna Luminari |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
43.22 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Josephine Nørmark Larsen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
43.98 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mimmi Palm |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
44.51 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Gry Therkelsen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
44.90 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Luna Hein |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
46.59 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alva Olofsson |
2005 |
S71 |
|
|
46.74 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Wilma Carlsson |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
49.04 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Luna Simonsson |
2005 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
50.59 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Kajsa Sjöström Andersson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
52.39 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jamilla Zarakit |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
54.01 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
55.78 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sofie Christiansen |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
56.17 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:15:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Ryggsim Herrar 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
32.86 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
34.06 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
34.87 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
35.38 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
35.52 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
35.73 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S71 |
|
|
35.90 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
36.27 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
36.82 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
37.46 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
37.64 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Grigory Selivanov |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
37.75 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Forsbæk |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
38.67 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
38.73 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vincent Hua |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
38.82 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Rasch |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
38.99 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
SK Stimmet |
|
|
39.18 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Bööck |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
40.31 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hugo Johnsson |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
40.46 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Christiansen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
40.66 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
41.91 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hugo Härjesten |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
41.93 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
43.09 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Claesson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
44.57 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Noah Vester Nielsen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
45.52 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
45.69 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jonas Nørmark Larsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
46.35 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
47.77 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50.09 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kevin Andersson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
50.53 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50.75 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alfred Cato |
2004 |
Osby Simsällskap |
|
|
51.95 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Baes Maidens |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicholas Simson |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:15:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Bröstsim Damer 15-99 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
35.07 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
36.15 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.51 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
|
37.78 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Laurén |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
38.00 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Trelleborg Sim |
|
|
38.53 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
39.82 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
39.97 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tufva Alexandersson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.90 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thippe de Neergaard |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
41.05 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
|
41.15 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
42.53 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabell Tretinjak |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
42.79 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Werker |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
42.81 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tova Nilsson |
2002 |
S71 |
|
|
43.22 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Jensen |
2002 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
43.43 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
43.60 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
43.65 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexandra Petersen |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
44.34 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
44.65 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
44.87 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pernille Møller Leisted |
2002 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
45.06 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aurora Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
45.76 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Madeleine Thornsen |
2001 |
SVØM Korsør |
|
|
46.50 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Moa Fagerström |
2003 |
SK Stimmet |
|
|
46.78 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:15:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Bröstsim Herrar 15-99 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luke Postema |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
|
31.92 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
32.08 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Owais Hamid |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
32.59 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
33.00 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Ljungbeck |
2000 |
Simsällskapet Iden |
|
|
33.70 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Haugård Hansen |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
34.43 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
34.59 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
34.85 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
34.85 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
35.23 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
35.78 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Gram Peters |
2001 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
35.85 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Cleemann |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
35.94 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Rantzow |
1999 |
S71 |
|
|
36.22 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
36.42 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
36.46 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
36.95 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus Christiansen |
2001 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
37.10 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
|
37.15 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
37.54 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Michael Elliks |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
37.87 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
37.91 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
|
38.15 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
38.56 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
38.71 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anders Skousen |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
38.75 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
39.37 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
|
39.39 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
39.71 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Melvin Andersson |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
|
39.78 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Xander Pontoppidan |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
40.19 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
40.99 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
|
41.21 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Michal Szczesniak |
2002 |
SK Stimmet |
|
|
43.47 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
|
44.21 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
SVØM Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michal Szczesniak |
1975 |
SK Stimmet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:15:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Ryggsim Damer 11-12 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
391 |
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Nilsson |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
382 |
37.28 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
SVØM Korsør |
|
345 |
38.58 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maica Jensen |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
317 |
39.65 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
315 |
39.74 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Zastrojevic |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
303 |
40.28 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Hägglund |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
302 |
40.32 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Parkhøi |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
293 |
40.74 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
292 |
40.75 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
287 |
40.99 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viola Brandt-Brofeldt |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
282 |
41.22 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S71 |
|
281 |
41.31 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mika Rönndahl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
277 |
41.49 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
276 |
41.53 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Hua |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
264 |
42.16 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Jönsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
253 |
42.78 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
249 |
42.96 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Winberg |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
249 |
42.98 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Bruér |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
248 |
43.07 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simona Gunnarsson |
2007 |
SK Stimmet |
|
242 |
43.37 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecka Agardh |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
238 |
43.64 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
233 |
43.97 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
227 |
44.34 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
224 |
44.51 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sally Sol Lindal Hoffmann |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
224 |
44.52 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
223 |
44.61 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saga Tretinjak |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
221 |
44.70 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Lövenkjaer |
2006 |
SK Stimmet |
|
221 |
44.74 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederikke Dyrby Pedersen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
220 |
44.78 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Linn Klinge |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
220 |
44.79 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
219 |
44.87 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
218 |
44.95 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elina Olsson |
2006 |
Kiviks Simklubb |
|
211 |
45.45 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Bengtsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
208 |
45.64 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Meya Nilsson |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
208 |
45.67 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Karla Bergmann |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
205 |
45.87 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
203 |
46.01 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
199 |
46.33 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
198 |
46.36 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Saga Nilsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
198 |
46.40 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tyra Mårtensson |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
198 |
46.42 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Wilda Hall |
2006 |
SK Stimmet |
|
194 |
46.69 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Katarina A. Jørgensen |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
191 |
46.96 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Asta Marie Boye |
2006 |
SVØM Korsør |
|
190 |
46.99 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Zamie Skog |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
187 |
47.28 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
SVØM Korsør |
|
180 |
47.87 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
177 |
48.17 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
171 |
48.75 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
169 |
48.91 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
169 |
48.94 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emily Amalie Jensen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
168 |
48.97 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Klara Singvall |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
163 |
49.47 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Tilda Montelin |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
163 |
49.50 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
163 |
49.52 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Edith Eriksson |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
163 |
49.53 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Klara Kylefors |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
162 |
49.61 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S71 |
|
160 |
49.76 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Bodil Zettervall |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
160 |
49.81 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
157 |
50.09 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Kajsa Eskilsson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
155 |
50.32 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
151 |
50.75 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Wilda Thorgren |
2007 |
S71 |
|
138 |
52.25 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Malou Rasch |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
137 |
52.37 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
SVØM Korsør |
|
129 |
53.43 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Laura Weide Nielsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
128 |
53.61 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
127 |
53.79 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Saga Wemlén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
120 |
54.75 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Signe Olsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
114 |
55.68 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Matilda Kryger |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
110 |
56.32 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Nanna Oredsson |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
72 |
1:04.98 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
?ngla Greij |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
72 |
1:04.99 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
130 |
53.38 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
137 |
52.45 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 20:23:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Ryggsim Herrar11-12 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Bønsøe |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
|
36.43 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Svensson |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
37.71 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
37.99 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolas Koumbaros |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
39.53 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
40.91 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
40.94 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
42.15 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
42.46 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Langell |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.48 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
42.72 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
Simsällskapet Iden |
|
|
43.02 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Nordström |
2006 |
Kiviks Simklubb |
|
|
43.50 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Trelleborg Sim |
|
|
43.74 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
44.12 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
44.16 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
44.22 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Ingoldsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.55 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Wöhl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.55 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
44.67 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
45.23 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elliot Feldt |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
45.36 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
45.86 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
46.13 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hugo Sprung |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
46.19 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
47.15 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Samuel Nilsson |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
47.16 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marco Gundel Harmens |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
47.22 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
47.27 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
47.37 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Markus Kanth |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
47.54 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
48.12 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sebastian Nymark-Jensen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
48.14 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kalle Hannibal Nielsen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
48.92 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
49.06 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Luka Mijatovic |
2007 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
|
49.12 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nikolaj Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
49.79 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
49.81 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liam Hansen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
58.44 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
48.04 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
43.04 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
58.72 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
54.79 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
58.97 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:15:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Bröstsim Damer 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
37.17 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
37.56 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
37.62 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Marie Nielsen |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
37.67 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
37.93 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Seipp |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
38.65 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
39.14 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannah B. Pedersen |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
39.27 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nønne Christensen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
39.38 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cassandra Strömqvist-Malmst |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
39.41 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
39.50 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
39.85 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tindra d'Aubigné |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
40.47 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.48 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
40.80 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecka Ungureanu |
2004 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
|
42.21 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elina Holgersson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
42.22 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
42.28 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Fallesen |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
42.47 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Henriksson |
2005 |
Simklubben Hajen |
|
|
42.68 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
42.79 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecca Westergren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
42.99 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elida Thornsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
43.11 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
43.13 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luna Luminari |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
43.24 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
43.56 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
43.68 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
43.94 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
44.11 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jonna Möller |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
44.11 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alice Öberg |
2005 |
SK Stimmet |
|
|
44.73 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jennie Christiansen |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
|
44.82 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elsa Bergelin |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
44.91 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elsa Pettersson |
2005 |
SK Stimmet |
|
|
44.99 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Filippa Eiler |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
45.23 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
45.33 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Izabelle Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
45.60 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
45.79 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
46.11 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isabella Hejlesen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
46.29 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alberte Stoltz |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
46.40 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Josephine Nørmark Larsen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
46.56 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Laura Kroman |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
47.34 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
47.40 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ebba Jakobsson |
2004 |
SK Stimmet |
|
|
47.82 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Thea Qvarnström |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
48.55 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jamilla Zarakit |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
50.95 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Luna Hein |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50.96 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alva Olofsson |
2005 |
S71 |
|
|
53.68 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Luna Simonsson |
2005 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
55.81 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
55.92 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sofie Christiansen |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
57.86 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Wilma Carlsson |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
59.61 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Kajsa Sjöström Andersson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
1:01.67 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:00:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Bröstsim Herrar 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S71 |
|
|
34.97 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Hua |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
35.29 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
36.18 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.48 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
37.06 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Ringström |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
37.13 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
37.21 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
37.79 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
38.57 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Abramsson |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
38.67 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
39.38 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Johnsson |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
39.53 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
39.58 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Rasch |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
39.93 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
40.18 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
40.33 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
40.78 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
41.37 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
41.50 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
42.65 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
SK Stimmet |
|
|
44.07 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes Forsbæk |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
44.93 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
45.48 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hugo Härjesten |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
46.74 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Scott Foged |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
46.77 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hugo Bööck |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
47.37 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
47.79 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Noah Vester Nielsen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
48.89 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Victor Christiansen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
49.38 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alfred Cato |
2004 |
Osby Simsällskap |
|
|
49.50 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50.82 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
51.02 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kevin Andersson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
51.47 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sebastian Claesson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
51.60 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
John Paldan Bendtsen |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
52.36 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Pedersen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:25:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Frisim Damer 15-99 - Final |
|
Sponsor: |
Tyr Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Trelleborg Sim |
|
|
28.32 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Lackegård |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
|
28.54 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
|
28.58 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
|
28.83 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
28.97 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
28.98 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
29.34 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Elkjær |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
29.52 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Persson |
1979 |
SK Stimmet |
|
|
29.55 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
29.60 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
29.74 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Jensen |
2002 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
29.82 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thippe de Neergaard |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
29.94 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
29.99 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Laurén |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
30.06 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Therese Svensson |
1991 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
30.36 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Veggerby |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.42 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
30.48 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
30.54 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
31.01 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexandra Petersen |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
31.02 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tufva Alexandersson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.02 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freja Werker |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
31.03 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aurora Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.29 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isabell Tretinjak |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
31.33 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Rosenberg |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
31.36 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellinor Henriksson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.66 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
|
31.95 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mette Toftte Jørgensen |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
31.99 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
32.47 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
32.85 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Madeleine Thornsen |
2001 |
SVØM Korsør |
|
|
32.99 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victoria Berild Andersen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
33.47 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
34.29 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tova Nilsson |
2002 |
S71 |
|
|
34.40 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Moa Fagerström |
2003 |
SK Stimmet |
|
|
34.54 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Rebecca Andersen |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
34.66 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
34.78 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emmy Olofsson |
2003 |
S71 |
|
|
35.35 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Pernille Møller Leisted |
2002 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:24:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Frisim Herrar 15-99 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25.20 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Steen Petersen |
1997 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25.70 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
|
25.85 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25.92 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
26.02 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
26.07 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Andersen |
2001 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
26.43 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Hertz Bugge |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
26.54 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
26.56 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
26.58 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philip Rantzow |
1999 |
S71 |
|
|
26.70 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Barkrot |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
26.75 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Owais Hamid |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
26.87 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Skousen |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
26.96 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
27.27 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
27.34 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
27.64 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilhelm Andersson |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
|
27.70 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
27.80 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
27.85 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
27.91 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Haugård Hansen |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
27.92 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Ljungbeck |
2000 |
Simsällskapet Iden |
|
|
27.93 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dennis Micin |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
28.18 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Cleemann |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
28.34 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
28.44 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
29.02 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus Christiansen |
2001 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
29.15 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Simon Bergendorff |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
29.16 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Michael Elliks |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
29.19 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
29.28 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
|
29.38 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
29.95 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
29.98 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
30.10 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
|
30.18 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
|
31.30 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Melvin Andersson |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
|
31.32 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
31.63 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Michal Szczesniak |
2002 |
SK Stimmet |
|
|
32.28 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
|
32.33 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
|
32.53 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
SVØM Korsør |
|
|
32.68 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Michal Szczesniak |
1975 |
SK Stimmet |
|
|
34.58 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Kasper Kusk |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
35.65 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:32:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Bröstsim Damer 11-12 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Hua |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Nilsson |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.29 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
41.01 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Bruér |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
43.79 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mika Rönndahl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
43.93 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S71 |
|
|
44.49 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
44.51 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Winberg |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
44.66 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Hultberg |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
45.29 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
45.80 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
45.86 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astamaja Rought |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
45.89 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Jönsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
45.93 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
46.61 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tosca Nilbo Burren |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
46.64 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
47.30 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
47.35 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Bengtsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.48 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
47.70 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simona Gunnarsson |
2007 |
SK Stimmet |
|
|
48.14 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
48.28 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Klara Kylefors |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
48.53 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
48.68 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Michaela Mårtensson-Strömq |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
48.82 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
49.17 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Lövenkjaer |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
49.37 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saga Nilsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.62 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rebecka Agardh |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
50.67 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tyra Mårtensson |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
50.87 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Klara Singvall |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
50.91 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
51.52 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
51.87 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Meya Nilsson |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
52.10 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linn Klinge |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
53.00 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
54.55 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
54.98 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Zamie Skog |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
55.31 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
55.57 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Wilda Hall |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
55.61 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frederikke Dyrby Pedersen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
56.15 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Signe Olsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
56.45 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
56.60 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
56.68 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Matilda Kryger |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
57.03 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Saga Wemlén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
57.08 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
57.93 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Asta Marie Boye |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
59.18 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tilda Montelin |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
59.25 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Wilda Thorgren |
2007 |
S71 |
|
|
59.28 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Edith Eriksson |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:02.69 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Nanna Oredsson |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:05.06 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
?ngla Greij |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:06.18 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
55.60 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:07.79 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kajsa Eskilsson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
SVØM Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 18:56:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Bröstsim Herrar 11-12 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
|
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.76 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
Simsällskapet Iden |
|
|
41.57 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
42.12 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
43.95 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Bønsøe |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
44.01 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Koumbaros |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
44.79 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Trelleborg Sim |
|
|
45.03 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
45.12 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
45.38 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
46.78 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
47.08 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
48.13 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
49.34 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Wöhl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
49.52 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliot Feldt |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
50.86 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Nordström |
2006 |
Kiviks Simklubb |
|
|
51.82 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
52.50 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Ingoldsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.16 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Samuel Nilsson |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
53.36 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kalle Hannibal Nielsen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
58.87 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:01.29 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
52.22 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
55.79 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Nymark-Jensen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Kanth |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:01:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Frisim Damer 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
28.95 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
29.39 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
29.55 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
29.59 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Søby |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
29.68 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Henriksson |
2005 |
Simklubben Hajen |
|
|
29.69 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
29.91 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
30.05 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
|
30.41 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elida Thornsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
30.67 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannah B. Pedersen |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
30.73 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Seipp |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
30.78 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nønne Christensen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
31.18 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Jørgensen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Eiler |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
31.28 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tindra d'Aubigné |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
31.36 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emily Hansen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
31.37 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.55 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
31.56 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
31.72 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Lund |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
31.95 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
32.15 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elina Holgersson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
32.34 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonna Möller |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
32.76 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicoline Mørch Andersen |
2005 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
32.89 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cassandra Strömqvist-Malmst |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
32.95 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
32.95 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
32.97 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Thea Qvarnström |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
33.29 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.41 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsa Pettersson |
2005 |
SK Stimmet |
|
|
33.46 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isabella Hejlesen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
33.70 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gry Therkelsen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.82 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
33.87 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
34.01 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nora Kejser |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
34.10 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Luna Luminari |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
34.10 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rebecka Ungureanu |
2004 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
|
34.70 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jennie Christiansen |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
|
34.96 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Olivia Fallesen |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
35.14 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Sonne Steen |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
35.17 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rebecca Westergren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
35.22 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alice Öberg |
2005 |
SK Stimmet |
|
|
35.37 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
35.48 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Elsa Bergelin |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
35.57 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
35.60 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
35.65 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ebba Jakobsson |
2004 |
SK Stimmet |
|
|
35.86 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mimmi Palm |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
36.12 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Luna Hein |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
36.16 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alberte Stoltz |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
36.51 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Izabelle Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
36.52 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Alma Quant |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
37.35 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
37.98 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kajsa Sjöström Andersson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
39.71 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sofie Christiansen |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
39.84 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Wilma Carlsson |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
40.15 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Alva Olofsson |
2005 |
S71 |
|
|
40.24 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Luna Simonsson |
2005 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
41.73 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Jamilla Zarakit |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
43.74 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Katarina Eskilsson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
45.72 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Kroman |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Frisim Herrar 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
27.97 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
28.10 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S71 |
|
|
28.15 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Ringström |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
|
28.89 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
29.08 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Forsbæk |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
29.55 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
29.61 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Frederiksen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
29.94 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
29.99 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Hua |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
30.05 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Abramsson |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
30.10 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
30.10 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
30.37 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
30.59 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
30.61 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
31.07 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
31.35 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
|
32.07 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Grigory Selivanov |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
32.15 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hugo Johnsson |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
32.58 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
32.81 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
32.82 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
32.87 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Scott Foged |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.24 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
SK Stimmet |
|
|
33.61 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hugo Härjesten |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
33.84 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
34.15 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Casper Pedersen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
34.62 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
34.97 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
35.46 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hugo Bööck |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
35.59 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sebastian Claesson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
|
36.13 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Noah Vester Nielsen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
36.83 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
37.80 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kevin Andersson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
40.11 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
John Paldan Bendtsen |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
40.75 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jonas Nørmark Larsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
|
41.94 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alfred Cato |
2004 |
Osby Simsällskap |
|
|
43.39 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Baes Maidens |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicholas Simson |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:15:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Fjärilsim Damer 15-99 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Trelleborg Sim |
|
|
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
29.84 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
30.13 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
30.34 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Elkjær |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
30.62 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Lackegård |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
|
30.89 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
|
31.01 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
|
31.19 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Persson |
1979 |
SK Stimmet |
|
|
31.36 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Therese Svensson |
1991 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
31.46 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
31.57 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Laurén |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
31.68 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
32.04 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thippe de Neergaard |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
32.16 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
32.87 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Veggerby |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
32.91 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Werker |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
33.07 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexandra Petersen |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
34.05 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aurora Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
34.15 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
34.48 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
35.04 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Madeleine Thornsen |
2001 |
SVØM Korsør |
|
|
36.00 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Rosenberg |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
36.26 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
36.61 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
37.29 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isabell Tretinjak |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.80 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
38.02 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
|
38.87 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
39.52 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tova Nilsson |
2002 |
S71 |
|
|
39.53 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Moa Fagerström |
2003 |
SK Stimmet |
|
|
41.49 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emmy Olofsson |
2003 |
S71 |
|
|
41.81 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victoria Berild Andersen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
45.00 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Toftte Jørgensen |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:20:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Fjärilsim Herrar 15-99 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
26.92 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
27.90 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Hertz Bugge |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
27.99 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Andersen |
2001 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
28.18 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
28.24 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
28.66 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Haugård Hansen |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
28.68 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Gram Peters |
2001 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
28.89 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
|
28.94 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
29.31 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
29.35 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
29.40 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilhelm Andersson |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
|
29.51 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Owais Hamid |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
29.52 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philip Rantzow |
1999 |
S71 |
|
|
29.65 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
29.79 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Cleemann |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
29.86 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Barkrot |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
29.86 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anders Skousen |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
29.99 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
30.25 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Dennis Micin |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
30.30 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
30.40 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
30.58 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
30.75 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Simon Bergendorff |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
31.07 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
31.12 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
|
31.16 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.51 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
|
31.82 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
|
32.04 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
32.19 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
32.45 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
32.62 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
32.93 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Xander Pontoppidan |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
33.01 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Michael Elliks |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
34.62 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
SVØM Korsør |
|
|
35.21 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Melvin Andersson |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
|
35.28 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
|
35.86 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
|
36.32 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kasper Kusk |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
36.90 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
37.56 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.76 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
|
38.08 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Michal Szczesniak |
1975 |
SK Stimmet |
|
|
41.19 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Michal Szczesniak |
2002 |
SK Stimmet |
|
|
42.03 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:26:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Frisim Damer 11-12 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Nilsson |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
31.43 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maica Jensen |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
32.75 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viola Brandt-Brofeldt |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
33.04 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.07 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
33.10 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Hua |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
|
33.38 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
33.38 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Jönsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
33.45 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
33.51 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Parkhøi |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
34.01 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
34.37 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S71 |
|
|
34.76 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mika Rönndahl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
34.85 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
35.08 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
35.16 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simona Gunnarsson |
2007 |
SK Stimmet |
|
|
35.66 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Zastrojevic |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
35.95 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astamaja Rought |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
36.02 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Hägglund |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
36.11 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
36.14 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
36.23 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tosca Nilbo Burren |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
36.31 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
36.65 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
36.66 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karla Bergmann |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
36.70 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wilma Hultberg |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
36.82 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Lövenkjaer |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
36.96 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
37.04 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Bengtsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
37.06 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Bruér |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.15 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Klara Kylefors |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.29 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
37.33 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Saga Tretinjak |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.33 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
37.45 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Meya Nilsson |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
37.56 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
37.95 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
38.03 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Asta Marie Boye |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
38.15 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Katarina A. Jørgensen |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
38.39 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Bodil Zettervall |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
38.45 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tyra Mårtensson |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
38.46 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Saga Nilsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.51 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Zamie Skog |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.54 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elsa Winberg |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
38.60 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Rebecka Agardh |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
38.81 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emily Amalie Jensen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
38.94 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
39.25 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elina Olsson |
2006 |
Kiviks Simklubb |
|
|
39.42 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
39.70 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
SVØM Korsør |
|
|
40.10 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Wilda Hall |
2006 |
SK Stimmet |
|
|
40.33 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S71 |
|
|
40.46 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Linn Klinge |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
41.49 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Michaela Mårtensson-Strömq |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
41.49 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
41.76 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
SVØM Korsør |
|
|
42.46 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Tilda Montelin |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
42.80 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Klara Singvall |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
42.86 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
43.44 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Wilda Thorgren |
2007 |
S71 |
|
|
43.47 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
43.86 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Kajsa Eskilsson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
44.18 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Edith Eriksson |
2007 |
Simklubben Hajen |
|
|
44.78 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
45.07 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Malou Rasch |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
45.13 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Dicte Aakjær |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
45.15 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Signe Olsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
45.50 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
46.05 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
46.16 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Saga Wemlén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
|
49.24 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
?ngla Greij |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
52.13 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Laura Weide Nielsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
53.22 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Matilda Kryger |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
53.77 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Nanna Oredsson |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
53.81 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
39.05 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
55.75 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sally Sol Lindal Hoffmann |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Dyrby Pedersen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:44:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Frisim Herrar 11-12 - Final |
|
Sponsor: |
Skyltcompaniet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
308 |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Bønsøe |
2006 |
SVØM Korsør |
|
300 |
31.22 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
Simsällskapet Delfin |
|
288 |
31.63 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
SK Stimmet |
|
284 |
31.80 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
269 |
32.39 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
266 |
32.51 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Koumbaros |
2006 |
Simklubben Ran |
|
260 |
32.76 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
251 |
33.11 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
223 |
34.44 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
220 |
34.63 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Nordström |
2006 |
Kiviks Simklubb |
|
219 |
34.67 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
215 |
34.87 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Trelleborg Sim |
|
215 |
34.89 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl Svensson |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
210 |
35.17 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
200 |
35.70 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
200 |
35.73 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marco Gundel Harmens |
2006 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
196 |
35.95 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
193 |
36.13 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
191 |
36.25 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
191 |
36.25 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
|
186 |
36.57 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
Simsällskapet Iden |
|
183 |
36.83 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
182 |
36.85 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Langell |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
182 |
36.87 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Wöhl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
174 |
37.42 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luka Mijatovic |
2007 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
170 |
37.70 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian Nymark-Jensen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
169 |
37.81 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
168 |
37.83 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
167 |
37.93 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
165 |
38.10 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
164 |
38.15 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hugo Sprung |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
163 |
38.22 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elliot Feldt |
2007 |
Simklubben Ran |
|
163 |
38.22 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gustav Ingoldsson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
163 |
38.27 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
163 |
38.27 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nikolaj Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
143 |
39.94 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Markus Kanth |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
135 |
40.76 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kalle Hannibal Nielsen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
132 |
41.01 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Samuel Nilsson |
2006 |
SK Stimmet |
|
119 |
42.42 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
105 |
44.27 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Melvin Lundfelt |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
99 |
45.10 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Liam Hansen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
89 |
46.79 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Simklubben Ran |
|
157 |
38.70 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
78 |
48.81 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
120 |
42.32 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
51 |
56.16 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
120 |
42.38 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:51:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Fjärilsim Damer 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
509 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
505 |
30.66 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
499 |
30.78 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
415 |
32.74 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
410 |
32.87 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elida Thornsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
400 |
33.13 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Søby |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
394 |
33.32 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
381 |
33.67 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Henriksson |
2005 |
Simklubben Hajen |
|
369 |
34.04 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
369 |
34.04 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
366 |
34.14 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elina Holgersson |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
351 |
34.61 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra d'Aubigné |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
338 |
35.05 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
334 |
35.20 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Seipp |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
330 |
35.34 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
Bromöllaortens Simsällskap |
|
309 |
36.13 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
305 |
36.28 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Eiler |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
301 |
36.43 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Lund |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
299 |
36.53 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jennie Christiansen |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
292 |
36.82 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Pettersson |
2005 |
SK Stimmet |
|
287 |
37.03 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Fallesen |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
280 |
37.30 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
279 |
37.37 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
278 |
37.41 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cassandra Strömqvist-Malmst |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
277 |
37.44 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Jørgensen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
258 |
38.37 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
256 |
38.47 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Sonne Steen |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
243 |
39.14 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Kroman |
2004 |
SVØM Korsør |
|
241 |
39.22 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
240 |
39.29 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonna Möller |
2005 |
Osby Simsällskap |
|
234 |
39.63 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Thea Qvarnström |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
221 |
40.37 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emily Hansen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
220 |
40.42 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
215 |
40.74 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
214 |
40.81 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
210 |
41.06 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alice Öberg |
2005 |
SK Stimmet |
|
193 |
42.21 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Rebecca Westergren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
191 |
42.42 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
183 |
43.03 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Isabella Hejlesen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
181 |
43.16 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Izabelle Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
177 |
43.47 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nora Kejser |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
177 |
43.49 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Josephine Nørmark Larsen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
145 |
46.44 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kajsa Sjöström Andersson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
113 |
50.43 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mimmi Palm |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
112 |
50.64 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Wilma Carlsson |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
107 |
51.40 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Jakobsson |
2004 |
SK Stimmet |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 19:57:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
458 |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
437 |
29.55 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
385 |
30.82 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
381 |
30.92 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
380 |
30.95 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S71 |
|
376 |
31.07 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Ringström |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
346 |
31.92 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
345 |
31.97 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Forsbæk |
2004 |
SVØM Korsør |
|
344 |
31.99 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Abramsson |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
327 |
32.55 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Hua |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
317 |
32.87 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Rasch |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
304 |
33.35 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
279 |
34.32 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
266 |
34.87 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
265 |
34.89 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Grigory Selivanov |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
262 |
35.05 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
260 |
35.11 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
239 |
36.12 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
239 |
36.14 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
238 |
36.15 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
233 |
36.40 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
233 |
36.41 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
SK Stimmet |
|
214 |
37.46 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hugo Johnsson |
2005 |
Simsällskapet Delfin |
|
205 |
38.01 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
188 |
39.14 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
180 |
39.72 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
170 |
40.46 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hugo Härjesten |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
|
167 |
40.71 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
155 |
41.73 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Casper Pedersen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
126 |
44.64 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonas Nørmark Larsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
107 |
47.16 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kevin Andersson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
107 |
47.23 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alfred Cato |
2004 |
Osby Simsällskap |
|
67 |
55.06 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Vester Nielsen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicholas Simson |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Baes Maidens |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 20:02:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Ryggsim Damer 15-99 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
644 |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
629 |
31.57 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
576 |
32.52 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Trelleborg Sim |
|
541 |
33.19 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Elkjær |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
523 |
33.58 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
494 |
34.23 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
491 |
34.30 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Laurén |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
475 |
34.67 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Werker |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
416 |
36.23 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
408 |
36.47 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Rosenberg |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
407 |
36.49 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
403 |
36.62 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Veggerby |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
402 |
36.65 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tufva Alexandersson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
397 |
36.79 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
389 |
37.05 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Persson |
1979 |
SK Stimmet |
|
342 |
38.66 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
340 |
38.76 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabell Tretinjak |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
334 |
38.99 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aurora Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
331 |
39.10 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellinor Henriksson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
329 |
39.17 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
328 |
39.21 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
320 |
39.55 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Madeleine Thornsen |
2001 |
SVØM Korsør |
|
315 |
39.75 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rebecca Andersen |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
306 |
40.13 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexandra Petersen |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
302 |
40.29 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
282 |
41.25 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
273 |
41.69 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emmy Olofsson |
2003 |
S71 |
|
216 |
45.09 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victoria Berild Andersen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
212 |
45.38 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Moa Fagerström |
2003 |
SK Stimmet |
|
204 |
45.94 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 20:12:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Ryggsim Herrar 15-99 - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
517 |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Skousen |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
457 |
31.20 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Andersen |
2001 |
Helsinge Svømmeklub |
|
442 |
31.55 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
435 |
31.72 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
419 |
32.12 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Cleemann |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
413 |
32.27 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
412 |
32.29 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Owais Hamid |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
411 |
32.32 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
407 |
32.42 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Hertz Bugge |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
403 |
32.52 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
394 |
32.77 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philip Rantzow |
1999 |
S71 |
|
394 |
32.78 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
385 |
33.04 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Barkrot |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
344 |
34.28 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
343 |
34.32 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
339 |
34.47 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
312 |
35.44 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilhelm Andersson |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
310 |
35.49 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dennis Micin |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
307 |
35.63 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
304 |
35.75 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
301 |
35.86 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
300 |
35.89 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Simon Bergendorff |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
290 |
36.28 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
|
286 |
36.48 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
|
257 |
37.79 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Haugård Hansen |
2000 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
239 |
38.70 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
239 |
38.72 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
218 |
39.92 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Michal Szczesniak |
2002 |
SK Stimmet |
|
217 |
39.99 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
SVØM Korsør |
|
208 |
40.53 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Melvin Andersson |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
201 |
41.01 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
SVØM Korsør |
|
201 |
41.02 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
188 |
41.94 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
175 |
42.95 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 20:17:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|