2020-05-28   06:52:19
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Höstsimiaden 2017, Åkersberga

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 3

Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  03 december 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Åkersberga SS & Stockholms Simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 41, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Neptun P 11-12 Lag 1  2005  Simklubben Neptun            2:11.66   
  Oliver Albinzon  2005      33.71        33.71   
  Theo Djuphammar  2005      33.84        1:07.55   
  Jonatan Eriksson  2006      33.37        1:40.92   
  Uno Härmark  2005      30.74        2:11.66   
                     
Täby Sim Herrar Lag 1  2005  Täby Sim            2:18.39   
  Noah Juhlin Fredriksson  2005      35.45        35.45   
  Daniel Bebenek  2006      40.90        1:16.35   
  Marcus Persson Taylor  2005      32.19        1:48.54   
  Leo Güleryüz  2006      29.85        2:18.39   
                     
SK Neptun P 11-12 Lag 2  2005  Simklubben Neptun            2:19.02   
  Philip Palmqvist  2005      36.83        36.83   
  Ferdinand Bang  2005      37.78        1:14.61   
  Daner Alex Tapia  2005      33.67        1:48.28   
  Hampus Bengtsson  2005      30.74        2:19.02   
                     
SK Neptun P 11-12 Lag 3  2005  Simklubben Neptun            2:23.32   
  Måns Gunnarson  2006      36.75        36.75   
  Aksel Hillerström Vagli  2006      38.51        1:15.26   
  Gustav Edman  2005      34.58        1:49.84   
  Tim Rogersson  2005      33.48        2:23.32   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  2005  Täby Sim            2:35.84   
  Ludvig Berndtsson  2005      38.42        38.42   
  Benjamin Todorovac Hallongren  2006      42.70        1:21.12   
  Oliver Haux  2005      42.13        2:03.25   
  Caspian Humble  2005      32.59        2:35.84   
                     
Danderyd Herrar [2005]  2005  Danderyds Sim            2:40.23   
  Erik Sundström Curstedt  2005      39.69        39.69   
  Benjamin Poehler  2005      40.51        1:20.20   
  Wilhelm Arvidsson  2005      37.78        1:57.98   
  Aron Leon Salamon  2006      42.25        2:40.23   
                     
SK Neptun P 11-12 Lag 5  2005  Simklubben Neptun            2:42.06   
  Georgios Theodosiadis  2005      41.59        41.59   
  Christos Theodosiadis  2006      46.12        1:27.71   
  Walter Herulf  2006      39.71        2:07.42   
  Allan Herulf  2006      34.64        2:42.06   
                     
Täby Sim Herrar Lag 3  2005  Täby Sim            2:56.19   
  Elvin Degerbalkan  2006      41.74        41.74   
  William Zhao  2006      49.47        1:31.21   
  Eric Fransson  2006      45.49        2:16.70   
  Arvid Thoresson  2005      39.49        2:56.19   
                     
SK Neptun P 11-12 Lag 4  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 december 2017 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  12:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner