Resultat för Arena Lyngby Open 2018, Trongården
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag finaler
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.33 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.34 | ||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 27.76 | ||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.05 | ||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.32 | ||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.37 | ||||||
8 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.58 | ||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 28.66 | ||||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.00 | ||||||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.44 | ||||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.47 | ||||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.25 | ||||||
14 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.34 | ||||||
15 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.56 | ||||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.69 | ||||||
17 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.82 | ||||||
18 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.94 | ||||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.18 | ||||||
20 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.89 | ||||||
21 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.96 | ||||||
22 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.31 | ||||||
23 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.30 | ||||||
24 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.59 | ||||||
25 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.20 | ||||||
26 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.58 | ||||||
27 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | ||||||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.56 | ||||||
2 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 29.64 | ||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.80 | ||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.85 | ||||||
5 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.17 | ||||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.39 | ||||||
7 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.74 | ||||||
8 | Eise Zee | 2005 | Orca Nederland | 34.32 | ||||||
9 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.51 | ||||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.18 | ||||||
11 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.43 | ||||||
12 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.44 | ||||||
13 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.19 | ||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | ||||||
15 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.65 | ||||||
16 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.11 | ||||||
17 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.44 | ||||||
18 | Jasper Dijks | 2005 | Orca Nederland | 40.89 | ||||||
19 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.29 | ||||||
20 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 42.26 | ||||||
21 | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.98 | ||||||
22 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.92 | ||||||
23 | Hugo Silfen-Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.94 | ||||||
24 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.00 | ||||||
25 | Jonas Bendixen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 49.21 | ||||||
26 | Anton Marinus Andreassen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.64 | ||||||
27 | Andreas Nordquist | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 54.55 | ||||||
- | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |