Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Trongården
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag finaler
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
2 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:14.38 | ||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.73 | ||||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.42 | ||||||
5 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:15.52 | ||||||
6 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:16.22 | ||||||
7 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.17 | ||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.45 | ||||||
9 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 1:18.82 | ||||||
10 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.37 | ||||||
11 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.58 | ||||||
12 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.04 | ||||||
13 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 1:22.46 | ||||||
14 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:23.23 | ||||||
15 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.46 | ||||||
16 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 1:23.57 | ||||||
17 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:24.00 | ||||||
18 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.12 | ||||||
19 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.21 | ||||||
20 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.40 | ||||||
21 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:27.85 | ||||||
22 | Amalie Frost Fischer | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:31.22 | ||||||
23 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:31.91 | ||||||
24 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.29 | ||||||
25 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.32 | ||||||
26 | Mathilde F Handberg | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:40.78 | ||||||
27 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:44.37 | ||||||
- | Ambersophie Bakker | 2005 | Orca Nederland | DSQ | EFB 25 m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.22 | ||||||
3 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.74 | ||||||
5 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.84 | ||||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.03 | ||||||
7 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:26.46 | ||||||
8 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.36 | ||||||
9 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.16 | ||||||
10 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.72 | ||||||
11 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.26 | ||||||
12 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.04 | ||||||
13 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.32 | ||||||
14 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.58 | ||||||
15 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.43 | ||||||
16 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.28 | ||||||
17 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.36 | ||||||
18 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.07 | ||||||
19 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:43.68 | ||||||
20 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.65 | ||||||
21 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.03 | ||||||
22 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.60 | ||||||
23 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.87 | ||||||
24 | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.19 | ||||||
25 | Mathilde Juul Bay | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.58 | ||||||
26 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.81 | ||||||
27 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.77 | ||||||
- | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat. be. 75m | |||||
- | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |