Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.38 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.51 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.90 | ||||||
4 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.75 | ||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.19 | ||||||
6 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.29 | ||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:01.38 | ||||||
8 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:01.96 | ||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:02.28 | ||||||
10 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:02.29 | ||||||
11 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:03.27 | ||||||
12 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.16 | ||||||
13 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:05.33 | ||||||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.63 | ||||||
15 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:07.60 | ||||||
16 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:08.76 | ||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:08.83 | ||||||
18 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 2:11.09 | ||||||
19 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:11.59 | ||||||
20 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 2:13.39 | ||||||
21 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.94 | ||||||
22 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:22.15 | ||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.32 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:58.93 | ||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 2:00.39 | ||||||
4 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:01.48 | ||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.86 | ||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.20 | ||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:02.36 | ||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 2:02.55 | ||||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:03.33 | ||||||
10 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:03.91 | ||||||
11 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 2:04.27 | ||||||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.32 | ||||||
13 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:05.36 | ||||||
14 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.45 | ||||||
15 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.75 | ||||||
16 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:06.93 | ||||||
17 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 2:07.97 | ||||||
18 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.09 | ||||||
19 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.17 | ||||||
20 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:08.92 | ||||||
21 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:09.12 | ||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.36 | ||||||
23 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:09.84 | ||||||
24 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:09.90 | ||||||
25 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.13 | ||||||
26 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.22 | ||||||
27 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:10.38 | ||||||
27 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.38 | ||||||
29 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.76 | ||||||
30 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:12.55 | ||||||
31 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 2:13.28 | ||||||
32 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.67 | ||||||
33 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 2:16.78 | ||||||
34 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:16.93 | ||||||
35 | Casper Koch | 2002 | GTI | 2:16.96 | ||||||
36 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.55 | ||||||
37 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.07 | ||||||
38 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.46 | ||||||
39 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.77 | ||||||
40 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:18.88 | ||||||
41 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:18.94 | ||||||
42 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 2:22.91 | ||||||
43 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:23.27 | ||||||
44 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.12 | ||||||
45 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 2:26.38 | ||||||
46 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.52 | ||||||
47 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 2:32.62 | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Enghave | 2002 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |