Resultater for Regionaltstævne børn
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionaltstævne | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 333 | 1:19.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.54 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 314 | 1:20.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.50 | |||||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 306 | 1:21.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.71 | |||||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | 294 | 1:22.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.61 | |||||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 291 | 1:23.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.88 | |||||||||
6 | Isabella Pedersen | 2007 | 272 | 1:24.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.30 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 248 | 1:27.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.94 | |||||||||
8 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 240 | 1:28.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.81 | |||||||||
9 | Vigga Jacoby | 2007 | 234 | 1:29.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.88 | |||||||||
10 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 230 | 1:29.70 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.34 | |||||||||
11 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 230 | 1:29.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.85 | |||||||||
12 | Laura Pedersen | 2007 | 222 | 1:30.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.48 | |||||||||
13 | Asta Hindborg | 2007 | 216 | 1:31.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.73 | |||||||||
14 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 202 | 1:33.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.52 | |||||||||
15 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 201 | 1:33.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:33.91 | |||||||||
16 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 200 | 1:34.00 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.53 | |||||||||
17 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 183 | 1:36.87 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:38.92 | |||||||||
18 | Rebekka Roed | 2007 | 180 | 1:37.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:42.34 | |||||||||
19 | Annika Frederiksen | 2007 | 170 | 1:39.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:42.52 | |||||||||
20 | Ella Emilie Soelberg | 2007 | 162 | 1:40.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:44.82 | |||||||||
21 | Sascha Haste | 2007 | 158 | 1:41.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:49.94 | |||||||||
22 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 155 | 1:42.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:50.94 | |||||||||
23 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 155 | 1:42.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.25 | |||||||||
24 | Agnes Højsteen | 2007 | 147 | 1:44.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.82 | |||||||||
25 | Anna Steen Petersen | 2007 | 146 | 1:44.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:44.69 | |||||||||
26 | Mejse Jakobsen | 2007 | 145 | 1:44.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
27 | Marie Strandquist | 2007 | 142 | 1:45.31 | ||||||
Albertslund IF | 1:46.61 | |||||||||
28 | Frederikke Vesth | 2007 | 135 | 1:47.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.03 | |||||||||
29 | Mie Bysand | 2007 | 126 | 1:49.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 117 | 1:52.47 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:47.46 | |||||||||
31 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 115 | 1:52.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:47.92 | |||||||||
32 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 113 | 1:53.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:52.09 | |||||||||
- | Amanda Aidinian | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | DSQ | SW6,4 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:42.40 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 209 | 1:32.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.57 | |||||||||
2 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 205 | 1:33.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.18 | |||||||||
3 | Kirsten Vedsted | 2008 | 161 | 1:41.10 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.87 | |||||||||
4 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 154 | 1:42.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.89 | |||||||||
5 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 151 | 1:43.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.73 | |||||||||
6 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 147 | 1:44.10 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:53.17 | |||||||||
7 | Zenia Englund | 2008 | 146 | 1:44.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Ida Sohn | 2008 | 139 | 1:46.14 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:53.98 | |||||||||
9 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 131 | 1:48.20 | OD1 | |||||
Næstved IF | 1:51.29 | |||||||||
9 | Smilla Hansson | 2008 | 131 | 1:48.20 | OD2 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.12 | |||||||||
11 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 121 | 1:51.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Kobbernagel | 2008 | 111 | 1:54.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:46.52 | |||||||||
- | Frederikke Frigast la Cou | 2008 | DSQ | SW6,4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Herlufsholm Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |