Tulokset Øst Kortbane Mesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag aften
Resultat Løb 42 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 42 (Finaler) Junior - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Grand Prix 1/ Øst Kortbane |
|
Udskriftsdato |
27 september 2009 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
19:48 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:38.87 2008-11-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Pedersen |
1991 |
Svømmeklubben Syd |
|
59.86 |
2:03.36 |
3:07.81 |
4:11.19 |
15:36.32 |
|
|
|
|
|
|
5:14.21 |
6:16.80 |
7:19.44 |
8:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9:24.43 |
10:26.99 |
11:28.48 |
12:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.94 |
14:36.51 |
|
|
|
|
2 |
Nicolai Frejvald Petersen |
1993 |
Herlev Svømning |
|
1:03.11 |
2:09.87 |
3:15.76 |
4:21.30 |
16:37.28 |
|
|
|
|
|
|
5:27.21 |
6:33.99 |
7:41.24 |
8:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9:56.25 |
11:03.04 |
12:10.26 |
13:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14:24.67 |
15:31.42 |
|
|
|
|
3 |
Christoffer Harms-Tefke |
1992 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:02.88 |
2:09.67 |
3:15.97 |
4:22.49 |
16:43.83 |
|
|
|
|
|
|
5:29.98 |
6:38.14 |
7:46.42 |
8:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.69 |
11:09.97 |
12:16.52 |
13:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
14:30.99 |
15:38.06 |
|
|
|
|
4 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
16:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonathan Willems |
1993 |
GI-40 Hermes |
|
1:04.69 |
2:13.24 |
3:22.80 |
4:31.28 |
17:13.05 |
|
|
|
|
|
|
5:39.61 |
6:48.54 |
7:57.85 |
9:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
10:16.49 |
11:26.32 |
12:35.58 |
13:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
14:56.74 |
16:05.20 |
|
|
|
|
6 |
Miki Mørck Taagholt |
1994 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
17:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicolaj Kildevang Nielsen |
1994 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
17:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johannes Rose |
1993 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
17:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Lykke Nielsen |
1995 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
17:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Skov Andersen |
1993 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:03.39 |
2:10.40 |
3:18.21 |
4:28.60 |
17:37.95 |
|
|
|
|
|
|
5:40.99 |
6:51.69 |
8:03.15 |
9:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.14 |
11:37.70 |
12:50.24 |
14:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
15:14.71 |
16:26.81 |
|
|
|
|
11 |
Julian Kressner Læbel |
1992 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
17:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristoffer Weber Larsen |
1993 |
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
17:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Heyde |
1994 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
17:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauge Bruun |
1992 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
18:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Grodt |
1994 |
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
18:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofus Beck Hansen |
1994 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
18:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobias Nordbo Andreassen |
1994 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 |
Udskriftsdato |
27 september 2009 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 |
Udskriftstidspunkt |
19:48 |
|