Resultat för Øst Kortbane Mesterskaber
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag formiddag
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2009 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Vest Brøndby & Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:05.61 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lotte Friis | 1988 | Allerød Svømmeklub | 34.54 | 1:09.95 | 1:45.07 | 2:19.22 | |||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.39 | 1:08.28 | 1:44.92 | 2:21.12 | |||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | 1:10.36 | 1:47.37 | 2:23.94 | |||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 34.33 | 1:10.57 | 1:47.58 | 2:24.28 | |||
5 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.07 | 1:11.18 | 1:48.88 | 2:24.61 | |||
6 | Malene Westergaard | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.71 | 1:10.60 | 1:48.44 | 2:24.81 | |||
7 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.63 | 1:10.84 | 1:47.58 | 2:24.83 | |||
8 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 34.09 | 1:10.67 | 1:47.67 | 2:24.91 | |||
9 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 34.65 | 1:11.97 | 1:49.09 | 2:25.94 | |||
10 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 34.53 | 1:12.58 | 1:50.29 | 2:25.97 | |||
11 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 35.06 | 1:12.01 | 1:49.85 | 2:26.09 | |||
12 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 35.17 | 1:12.09 | 1:49.60 | 2:26.84 | |||
13 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.69 | 1:10.57 | 1:48.94 | 2:27.19 | |||
14 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.37 | 1:12.59 | 1:50.46 | 2:27.90 | |||
15 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 35.26 | 1:13.04 | 1:51.44 | 2:28.01 | |||
16 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.37 | 1:11.24 | 1:49.83 | 2:28.48 | |||
17 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 34.43 | 1:12.66 | 1:51.23 | 2:29.30 | |||
18 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 36.07 | 1:14.29 | 1:52.87 | 2:30.80 | |||
19 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.55 | 1:13.29 | 1:52.49 | 2:31.21 | |||
20 | Mette Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 35.59 | 1:13.61 | 1:52.69 | 2:31.67 | |||
21 | Isabel Brylow | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 36.01 | 1:14.04 | 1:53.28 | 2:32.45 | |||
22 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 36.14 | 1:14.92 | 1:54.15 | 2:32.56 | |||
23 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.79 | 1:14.12 | 1:53.88 | 2:32.95 | |||
24 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.93 | 1:13.45 | 1:53.01 | 2:33.93 | |||
25 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 36.17 | 1:15.24 | 1:55.20 | 2:35.01 | |||
26 | Ida Kyhl | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 37.48 | 1:16.99 | 1:56.53 | 2:35.29 | |||
27 | Katja Løje | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 36.43 | 1:15.58 | 1:55.50 | 2:35.44 | |||
28 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 36.88 | 1:16.48 | 1:56.70 | 2:35.53 | |||
29 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 37.19 | 1:16.80 | 1:57.08 | 2:37.20 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 september 2009 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 10:05 |