2020-10-23   23:00:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sundsvall Arena Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Sundsvall Arena Cup 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2018 till den 30 sep 2018
Event 9, 100m Medley Damer 10 och yngre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.83 1:33.38 Q
50m: 45.03
100m: 1:33.38
(48.35)
2 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.83 1:34.24 +0.86 Q
50m: 45.32
100m: 1:34.24
(48.92)
3 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap +0.74 1:35.90 +2.52 Q
50m: 43.61
100m: 1:35.90
(52.29)
4 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap 1:40.59 +7.21 Q
50m: 46.74
100m: 1:40.59
(53.85)
5 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir +0.79 1:43.39 +10.01 Q
50m: 48.47
100m: 1:43.39
(54.92)
6 Olivia Palin 2008 Njurunda Simsällskap +0.66 1:51.68 +18.30 Q
50m: 54.62
100m: 1:51.68
(57.06)
7 Josefine Grönlund 2008 Njurunda Simsällskap +0.66 1:55.35 +21.97
50m: 52.47
100m: 1:55.35
(1:02.88)
8 Isabel Olsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.73 2:00.22 +26.84
50m: 55.88
100m: 2:00.22
(1:04.34)
- Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.67 DSQ
- Emma Bergqvist 2008 Njurunda Simsällskap +0.74 DSQ
Event 9, 100m Medley Damer 11-12 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.81 1:20.44 Q
50m: 37.50
100m: 1:20.44
(42.94)
2 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir +0.71 1:22.53 +2.09 Q
50m: 38.54
100m: 1:22.53
(43.99)
3 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.71 1:24.15 +3.71 Q
50m: 38.94
100m: 1:24.15
(45.21)
4 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.92 1:24.93 +4.49 Q
50m: 39.55
100m: 1:24.93
(45.38)
5 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap 1:25.89 +5.45 Q
50m: 40.16
100m: 1:25.89
(45.73)
6 Meja Boson 2006 Simklubben Ägir +0.90 1:27.05 +6.61 -
50m: 40.72
100m: 1:27.05
(46.33)
7 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.82 1:29.62 +9.18 Q
50m: 43.78
100m: 1:29.62
(45.84)
8 Eleanor  Fredholm 2007 Bollnäs Simsällskap +0.94 1:29.92 +9.48
50m: 43.12
100m: 1:29.92
(46.80)
9 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.80 1:30.21 +9.77
50m: 43.79
100m: 1:30.21
(46.42)
10 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.78 1:31.28 +10.84
50m: 42.47
100m: 1:31.28
(48.81)
11 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.81 1:32.91 +12.47
50m: 42.84
100m: 1:32.91
(50.07)
12 Evelina Hansson 2006 Njurunda Simsällskap +0.87 1:35.42 +14.98
50m: 44.99
100m: 1:35.42
(50.43)
13 Alva Sjödin 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.57 1:35.67 +15.23
50m: 46.41
100m: 1:35.67
(49.26)
14 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.75 1:36.00 +15.56
50m: 43.60
100m: 1:36.00
(52.40)
15 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap 1:39.39 +18.95
50m: 47.39
100m: 1:39.39
(52.00)
16 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap +0.99 1:39.93 +19.49
50m: 47.75
100m: 1:39.93
(52.18)
17 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap +0.85 1:42.27 +21.83
50m: 50.27
100m: 1:42.27
(52.00)
18 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.76 1:55.19 +34.75
50m: 53.72
100m: 1:55.19
(1:01.47)
Event 9, 100m Medley Damer 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir +0.82 1:10.00 Q
50m: 32.01
100m: 1:10.00
(37.99)
2 Tyra Strömbom 2004 Hudiksvalls Simsällskap +0.70 1:13.05 +3.05 Q
50m: 34.79
100m: 1:13.05
(38.26)
3 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir +0.76 1:14.96 +4.96 -
50m: 35.72
100m: 1:14.96
(39.24)
4 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.76 1:21.20 +11.20 Q
50m: 37.54
100m: 1:21.20
(43.66)
5 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap +0.78 1:21.44 +11.44 Q
50m: 37.52
100m: 1:21.44
(43.92)
6 Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir +0.73 1:23.28 +13.28 Q
50m: 39.88
100m: 1:23.28
(43.40)
7 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap +0.71 1:23.33 +13.33 Q
50m: 40.54
100m: 1:23.33
(42.79)
8 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap +0.74 1:23.88 +13.88
50m: 38.48
100m: 1:23.88
(45.40)
9 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.72 1:24.82 +14.82
50m: 39.90
100m: 1:24.82
(44.92)
10 Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir +0.82 1:24.87 +14.87
50m: 39.94
100m: 1:24.87
(44.93)
11 Ella Wesslau 2004 Simklubben Ägir 1:25.53 +15.53
50m: 39.67
100m: 1:25.53
(45.86)
12 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.87 1:26.12 +16.12
50m: 41.23
100m: 1:26.12
(44.89)
13 Amanda Boson 2004 Simklubben Ägir +0.69 1:26.16 +16.16
50m: 38.81
100m: 1:26.16
(47.35)
14 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap +0.82 1:27.67 +17.67
50m: 42.96
100m: 1:27.67
(44.71)
15 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap +0.83 1:30.90 +20.90
50m: 42.44
100m: 1:30.90
(48.46)
16 Elin Jönsson 2004 Njurunda Simsällskap +0.75 1:31.25 +21.25
50m: 42.44
100m: 1:31.25
(48.81)
17 Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb +0.69 1:33.84 +23.84
50m: 43.61
100m: 1:33.84
(50.23)
18 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.84 1:36.90 +26.90
50m: 44.26
100m: 1:36.90
(52.64)
19 Elin Lindkvist 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.56 1:38.96 +28.96
50m: 45.70
100m: 1:38.96
(53.26)
20 Alva  Käller 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.83 1:41.27 +31.27
50m: 47.42
100m: 1:41.27
(53.85)
- Isabelle Åström 2004 Timrå Simklubb DNS
- Ina Björk Hedberg 2004 Simklubben Ägir DNS
Event 9, 100m Medley Damer 15 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap +0.72 1:07.05 Q
50m: 30.55
100m: 1:07.05
(36.50)
2 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap +0.72 1:10.00 +2.95 Q
50m: 31.79
100m: 1:10.00
(38.21)
3 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap +0.65 1:11.45 +4.40 Q
50m: 32.24
100m: 1:11.45
(39.21)
4 Tove Wikström 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.69 1:12.12 +5.07 -
50m: 33.76
100m: 1:12.12
(38.36)
5 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.81 1:12.28 +5.23 -
50m: 33.46
100m: 1:12.28
(38.82)
6 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.82 1:15.43 +8.38 Q
50m: 34.70
100m: 1:15.43
(40.73)
7 Filippa Jakobsson 2003 Simklubben Ägir +0.86 1:16.49 +9.44 -
50m: 34.04
100m: 1:16.49
(42.45)
8 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir +0.72 1:18.52 +11.47 Q
50m: 35.81
100m: 1:18.52
(42.71)
9 Tess Viggeborn 2003 Simklubben Ägir +0.85 1:18.74 +11.69 -
50m: 35.58
100m: 1:18.74
(43.16)
10 Alice Moberg 2003 Höga Kustens Simsällskap +0.78 1:19.44 +12.39 -
50m: 36.69
100m: 1:19.44
(42.75)
11 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap +0.69 1:22.79 +15.74 Q
50m: 37.50
100m: 1:22.79
(45.29)
12 Alma Enarsson 2003 Simklubben Ägir +0.82 1:23.64 +16.59
50m: 38.29
100m: 1:23.64
(45.35)
13 Emelie Nordqvist 2003 Bollnäs Simsällskap +0.85 1:23.97 +16.92
50m: 39.75
100m: 1:23.97
(44.22)
14 Linnéa Bäckman 1989 Solens Idrottsförening +0.91 1:27.79 +20.74
50m: 41.05
100m: 1:27.79
(46.74)
15 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap +0.81 1:28.23 +21.18
50m: 40.02
100m: 1:28.23
(48.21)
16 Johanna Hasselryd 1982 Solens Idrottsförening +0.95 2:01.29 +54.24
50m: 59.58
100m: 2:01.29
(1:01.71)
- Tindra Olavi 2003 Timrå Simklubb DNS
- Cornelia Åström 2002 Timrå Simklubb DNS
2018-09-30 13:51:58 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner