2019-11-12   12:08:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Junnumestaruus-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:08   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Seler Clean Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    460  27.69        58.19   
  Nokian Pyry  58.21                 
                     
Lev Vlasov  2007    257  33.37        1:10.64   
  TaTu Tampere  1:11.02                 
                     
Oliver Aspholm  2005    256  33.94        1:10.77   
  Uinti Tampere  1:11.66                 
                     
Ivan Chupakhin  2005    253  34.67        1:11.01   
  Uinti Tampere  1:11.52                 
                     
Eero Mäenpää  2005    241  35.08        1:12.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.27                 
                     
Jasper Oikarainen  2005    227  35.87        1:13.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.50                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    211  35.52        1:15.48   
  Swimming Jyväskylä  1:15.51                 
                     
Max Allén  2005    207  36.42        1:15.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.10                 
                     
Veeti Valdolin  2005    195  37.68        1:17.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.14                 
                     
10  Aaro Imppola  2006    195  37.58        1:17.40   
  Uinti Hyvinkää  1:16.42                 
                     
11  Topias Muhonen  2006    193  37.28        1:17.65   
  Octopus Lohja  1:14.76                 
                     
12  Sami Schrader  2006    193  37.27        1:17.72   
  Uinti Tampere  1:19.79                 
                     
13  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    192  37.81        1:17.79   
  Uinti Tampere  1:19.49                 
                     
14  Iiro Räty  2006    191  36.42        1:17.97   
  Nokian Pyry  1:19.08                 
                     
15  Markus Koskinen  2005    188  37.16        1:18.38   
  TaTu Tampere  1:19.29                 
                     
16  Anton Passoja  2006    170  37.93        1:21.12   
  Nokian Pyry  1:21.37                 
                     
17  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    166  39.67        1:21.76   
  Uinti Tampere  1:23.27                 
                     
18  Tomas Laine  2006    164  38.46        1:21.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.39                 
                     
19  Julius Linde  2007    151  39.42        1:24.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.57                 
                     
20  Max Lausi  2006    136  41.95        1:27.28   
  Kankaanpään Uimarit  1:29.92                 
                     
21  Markus Popov  2005    126  40.85        1:29.57   
  TaTu Tampere  1:33.48                 
                     
22  Joona Korpikoski  2007    120  42.79        1:31.08   
  Nokian Pyry  1:32.65                 
                     
23  Eelis Lummaa  2007    119  42.11        1:31.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.02                 
                     
24  Eetu Niemi  2007    110  42.99        1:33.55   
  Octopus Lohja  1:35.06                 
                     
25  Luukas Kallio  2005    81  47.77        1:43.61   
  TaTu Tampere                   
                     
Joel Sulonen  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Seler Clean Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Liukonen  2004    325  31.35        1:05.30   
  TaTu Tampere  1:04.34                 
                     
Oskari Cederqvist  2004    324  30.82        1:05.43   
  Uinti Hyvinkää  1:06.24                 
                     
Rasmus Rekola  2004    290  32.89        1:07.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.03                 
                     
Joona Saloniemi  2004    271  33.11        1:09.39   
  TaTu Tampere  1:08.42                 
                     
Antte Säilä  2004    266  33.38        1:09.84   
  Uinti Tampere  1:07.86                 
                     
Onni Pajumäki  2004    228  35.20        1:13.54   
  Uinti Tampere  1:13.43                 
                     
Samuel Rooke  2004    214  36.27        1:15.05   
  Uinti Hyvinkää  1:13.89                 
                     
Casper Leo  2004    206  36.48        1:15.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.56                 
                     
Topi Salminen  2004    190  36.88        1:18.10   
  Nokian Pyry  1:17.71                 
                     
10  Ville Nieminen  2004    145  41.06        1:25.50   
  Uinti Hyvinkää  1:29.49                 
                     
 
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Sponsori: Seler Clean Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Perttu Mikkola  2001    497  26.66        56.72   
  Nokian Pyry  56.11                 
                     
Eerik Tikkakoski  2001    454  27.95        58.46   
  TaTu Tampere  57.86                 
                     
Jere Broman  2002    452  28.25        58.55   
  Nokian Pyry  58.24                 
                     
Aapo Puikkonen  2001    402  28.76        1:00.89   
  TaTu Tampere  58.42                 
                     
Joona Syrjäkoski  2000    401  28.93        1:00.93   
  TaTu Tampere  1:00.27                 
                     
Tatu Kunttila  2003    317  31.36        1:05.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.85                 
                     
Patrik Pihlajamäki  2002    312  31.96        1:06.22   
  Kankaanpään Uimarit  1:05.54                 
                     
Markus Nuoranne  2003    309  31.02        1:06.46   
  Nokian Pyry  1:06.40                 
                     
Petteri Lepola  2003    302  31.33        1:06.95   
  TaTu Tampere  1:05.31                 
                     
10  Fedor Sherstiuk  2002    293  31.81        1:07.64   
  TaTu Tampere  1:07.24                 
                     
11  Elias Laine  2003    280  33.23        1:08.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.50                 
                     
12  Samuel Salminen  2003    188  36.03        1:18.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner