2018-11-14   09:59:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2017    Utskriftsdatum  25 november 2017   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:26   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 november 2017         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    36.92        1:14.17   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    36.29        1:14.20   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    37.29        1:15.86   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    36.13        1:15.92   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    36.79        1:15.93   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    38.59        1:18.25   
Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    38.68        1:20.21   
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap    40.05        1:20.62   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    39.45        1:20.93   
10  Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    39.52        1:20.98   
11  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    39.79        1:21.12   
12  Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    39.79        1:21.31   
13  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    39.39        1:23.75   
14  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    41.55        1:24.55   
15  Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    41.07        1:26.31   
16  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap    43.68        1:30.06   
17  Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    43.67        1:30.29   
18  Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap    45.26        1:30.92   
19  Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    45.03        1:32.26   
20  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    46.89        1:37.09   
21  Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb    48.42        1:37.18   
22  Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap    47.10        1:37.40   
23  Helmer Brobacke  2004  Västerås Simsällskap    49.33        1:39.79   
24  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap    52.83        1:47.38   
Erik Holmqvist  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            DNS   
William Lindh  2005  Örebro Simallians            DNS   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            DSQ   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
Sigge Verner  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Thor Pedro  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    30.36        1:01.69   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    31.45        1:04.63   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    32.06        1:05.01   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    32.67        1:06.21   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.47        1:06.88   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    34.34        1:09.99   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    33.91        1:10.70   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    35.50        1:13.30   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    35.42        1:14.34   
10  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    36.28        1:14.47   
11  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    36.35        1:14.52   
12  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    36.58        1:14.81   
13  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    38.04        1:17.98   
14  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    39.00        1:19.34   
15  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    40.65        1:20.85   
16  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    42.69        1:26.49   
17  Hannes Bergström  2002  Örebro Simallians    43.26        1:28.84   
18  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    43.43        1:28.93   
19  Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap    42.32        1:29.32   
20  Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    44.66        1:31.10   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Gustav Dahlberg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    28.99        59.32  Deltar ej i final 
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    28.74        59.53  Deltar ej i final 
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    29.74        1:00.69   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    29.90        1:02.98   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    31.59        1:06.08   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    34.56        1:10.47   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 november 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner