Tulokset Nordic Open Masters 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 32 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 32 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
|
|
Competition name |
Nordic Open Masters 2017 |
|
Print Date |
07 October 2017 |
|
|
Competition place |
Copenhagen |
|
Print Time |
16:53 |
|
|
Organizer |
Danish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
01 August 2017 |
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1938-1942 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
166 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1943-1947 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wahlberg |
1943 |
|
287 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
Stockholmspolisens IF SF |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kjell Hansenius |
1947 |
|
254 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
Hellas Simklubb |
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olof Burebo |
1944 |
|
194 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
Hellas Simklubb |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nabil Aziz |
1943 |
|
184 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Terje Benjaminsen |
1943 |
|
184 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
Hamar IL |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
166 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josef Borbas |
1943 |
|
164 |
|
|
|
|
36.98 |
|
|
Simklubben Sydsim |
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Risto Raiitio |
1947 |
|
112 |
|
|
|
|
41.96 |
|
|
Härveli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Onni Myllymäki |
1946 |
|
94 |
|
|
|
|
44.53 |
|
|
Vanders |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tor Kalleklev |
1946 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW5.2 |
|
Bergens Svømme Club |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1948-1952 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leonard Bielicz |
1951 |
|
390 |
|
|
|
|
27.73 |
|
|
Göteborg Sim |
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Wilson Mills |
1951 |
|
357 |
|
|
|
|
28.55 |
|
|
Hamar IL |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Glen Bengtson |
1949 |
|
291 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
Bergen og Omegn Masters |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
247 |
|
|
|
|
32.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bjerke Yngvar |
1952 |
|
222 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
Oslo Idrettslag |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jardar Strand |
1948 |
|
82 |
|
|
|
|
46.59 |
|
|
Hamar IL |
42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1953-1957 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Justh |
1957 |
|
353 |
|
|
|
|
28.64 |
|
|
Göteborg Sim |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Conny Mindemark |
1957 |
|
317 |
|
|
|
|
29.69 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rolf A. Skeide |
1957 |
|
296 |
|
|
|
|
30.37 |
|
|
Kristiansund SLK |
28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Finn Bækgaard |
1955 |
|
266 |
|
|
|
|
31.49 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bo Fogelberg |
1957 |
|
257 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
Hellas Simklubb |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jens Halgreen |
1954 |
|
254 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
246 |
|
|
|
|
32.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Skålnes |
1956 |
|
235 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Bergen og Omegn Masters |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Bernakiewicz Rolf Georg Michael |
1957 |
|
151 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
Oslo Idrettslag |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1958-1962 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
|
431 |
|
|
|
|
26.81 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magne 2 Klementsen |
1961 |
|
364 |
|
|
|
|
28.37 |
|
|
Kappsymjarlaget Stord Masters |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dag Mathisen |
1961 |
|
304 |
|
|
|
|
30.12 |
|
|
Hamar IL |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Bodén |
1959 |
|
294 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
Danderyds Sim |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jan Råsø |
1962 |
|
294 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Kvæken |
1959 |
|
232 |
|
|
|
|
32.94 |
|
|
Hamar IL |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aksel Haraldsen |
1961 |
|
222 |
|
|
|
|
33.41 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Robert Fransson |
1962 |
|
196 |
|
|
|
|
34.83 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1963-1967 |
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1968-1972 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
504 |
|
|
|
|
25.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
422 |
|
|
|
|
26.99 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stefan Scherling |
1972 |
|
420 |
|
|
|
|
27.05 |
|
|
Täby Sim |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Odd Roar Kaspersen |
1971 |
|
410 |
|
|
|
|
27.26 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Lahtinen |
1971 |
|
395 |
|
|
|
|
27.61 |
|
|
Vanders |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Olsen |
1972 |
|
384 |
|
|
|
|
27.87 |
|
|
Køge Svømmeklub |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mark André Kohnagel |
1972 |
|
356 |
|
|
|
|
28.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henrik Petersen |
1969 |
|
312 |
|
|
|
|
29.85 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
John Bøgehus Pedersen |
1968 |
|
310 |
|
|
|
|
29.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jun Kojima |
1971 |
|
307 |
|
|
|
|
30.02 |
|
|
Vanders |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Geir Inge Rimmereid |
1970 |
|
234 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
Kappsymjarlaget Stord Masters |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fredrik Svensson |
1971 |
|
230 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Simklubben Sydsim |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1973-1977 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ola Fagerstrand |
1977 |
|
508 |
|
|
|
|
25.38 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stefan Behring |
1974 |
|
410 |
|
|
|
|
27.27 |
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karl Sommaström |
1974 |
|
386 |
|
|
|
|
27.81 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Meurling |
1973 |
|
378 |
|
|
|
|
28.00 |
|
|
S77 Stenungsund |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lars Erik Hasle |
1976 |
|
359 |
|
|
|
|
28.49 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
359 |
|
|
|
|
28.49 |
|
|
Vanders |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jason Byskov |
1975 |
|
357 |
|
|
|
|
28.55 |
|
|
Næstved IF |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fredrik Ohlson |
1977 |
|
349 |
|
|
|
|
28.76 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Gertmo |
1973 |
|
334 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
S77 Stenungsund |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskar Börjesson |
1973 |
|
327 |
|
|
|
|
29.39 |
|
|
S77 Stenungsund |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ulf Tjärnström |
1973 |
|
325 |
|
|
|
|
29.46 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicklas Täck |
1973 |
|
298 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
S77 Stenungsund |
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Bård Gunnerud-Åhlén |
1977 |
|
152 |
|
|
|
|
37.88 |
|
|
Hamar IL |
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1978-1982 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Smee |
1980 |
|
479 |
|
|
|
|
25.89 |
|
|
Vanders |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Bo Pedersen |
1981 |
|
467 |
|
|
|
|
26.10 |
|
|
H2Odense |
24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Saxén |
1981 |
|
465 |
|
|
|
|
26.14 |
|
|
Vanders |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Przemyslaw Kucharczyk |
1978 |
|
456 |
|
|
|
|
26.32 |
|
|
Smålandsstenars Simsällskap |
25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rodrigo Martins Alves |
1980 |
|
454 |
|
|
|
|
26.36 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Falk |
1979 |
|
449 |
|
|
|
|
26.44 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Garm Nissen |
1978 |
|
383 |
|
|
|
|
27.89 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vladimir Marheefka |
1980 |
|
227 |
|
|
|
|
33.19 |
|
|
Three Pools |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1983-1987 |
|
Event 32, 50m Freestyle Men, Finals Year 1988-1992 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
|
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
515 |
|
|
|
|
25.26 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Reux |
1991 |
|
453 |
|
|
|
|
26.37 |
|
|
Göteborg Sim |
25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claus Holst Fischer |
1992 |
|
438 |
|
|
|
|
26.66 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Kerrn |
1992 |
|
412 |
|
|
|
|
27.21 |
|
|
U.S.G |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ola Nordmann |
1990 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bergen og Omegn Masters |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.00 |
Print Date |
07 October 2017 |
Licensed to: Hovedstadens Svømmeklub |
Print Time |
16:53 |
|