2020-02-22   07:58:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  20:38   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    423  39.74        1:23.47   
  Oulun Uinti 1906  1:25.41                 
                     
Miina Torvikoski  2006    359  41.93        1:28.18   
  Kemin Uimaseura  1:29.30                 
                     
Pinja Junttari  2006    258  45.51        1:38.40   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.20                 
                     
Vilja Takalo  2006    253  45.84        1:39.09   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.93                 
                     
Oona Lipponen  2006    218          1:44.14   
  Kemin Uimaseura  1:46.73                 
                     
Anette Kärkkäinen  2006    197  50.65        1:47.58   
  Kajaanin Uimaseura  1:50.17                 
                     
Reetta Keränen  2006    179  52.33        1:51.22   
  Haukiputaan Heitto  1:51.07                 
                     
Noona Hyrkäs  2006    171  53.56        1:52.76   
  Kajaanin Uimaseura  1:59.74                 
                     
Iiris Uusitalo  2006    170  54.45        1:53.06   
  Kajaanin Uimaseura  1:59.53                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    485  37.86        1:19.78   
  Oulun Uinti 1906  1:19.26                 
                     
Viivi Säntti  2005    431  39.41        1:22.99   
  Oulun Uinti 1906  1:21.28                 
                     
Milena Autti  2005    314  44.01        1:32.17   
  Swimming Club Rovaniemi  1:35.40                 
                     
Alexia Tahkola  2005    314  42.87        1:32.23   
  Oulun Lohet  1:36.76                 
                     
Elina Turunen  2005    310  44.17        1:32.64   
  Oulun Uinti 1906  1:33.37                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    308  44.03        1:32.79   
  Oulun Uinti 1906  1:32.34                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    302  45.10        1:33.44   
  Haukiputaan Heitto  1:34.26                 
                     
Laura Rajavaara  2005    301  44.18        1:33.48   
  Oulun Uinti 1906  1:46.16                 
                     
Milla Marttila  2005    300  45.38        1:33.64   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.02                 
                     
10  Lotta Kaarre  2005    299  43.87        1:33.74   
  Kempeleen Pyrintö  1:34.52                 
                     
11  Vilma Kiviniemi  2005    293  44.30        1:34.30   
  Oulun Uinti 1906  1:30.78                 
                     
12  Ella Sipola  2005    287  44.91        1:34.98   
  Haukiputaan Heitto  1:36.26                 
                     
13  Lidia Evans  2005    285  45.42        1:35.23   
  Swimming Club Vuokatti  1:37.16                 
                     
14  Sofia Kivelä  2005    284  45.74        1:35.31   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.52                 
                     
15  Roosa Hautamäki  2005    263  45.80        1:37.82   
  Oulun Uinti 1906  1:38.93                 
                     
16  Essi Virta  2005    260  46.01        1:38.12   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.25                 
                     
17  Julia Tiensuu  2005    259  46.54        1:38.34   
  Kemin Uimaseura  1:34.69                 
                     
18  Vilma Utriainen  2005    252  47.57        1:39.23   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.18                 
                     
19  Ella-Olivia Tikkanen  2005    251  45.85        1:39.29   
  Oulun Uinti 1906  1:42.03                 
                     
20  Jutta Mört  2005    249  45.82        1:39.66   
  Kemin Työväen Uimarit  1:45.30                 
                     
21  Lilli Eskola  2005    244  47.30        1:40.22   
  Haukiputaan Heitto  1:41.60                 
                     
22  Katariina Koivuranta  2005    242  46.96        1:40.52   
  Kempeleen Pyrintö  1:37.17                 
                     
23  Neta Siponmaa  2005    241  47.35        1:40.70   
  Kemin Uimaseura  1:49.50                 
                     
24  Milla Siira  2005    237  49.39        1:41.29   
  Kempeleen Pyrintö  1:42.75                 
                     
25  Sani Nätynki  2005    236  47.72        1:41.44   
  Swimming Club Rovaniemi  1:44.09                 
                     
26  Pinja Lohiniva  2005    235  48.06        1:41.53   
  Oulun Uinti 1906  1:44.08                 
                     
27  Erika Ruotsalainen  2005    233  48.77        1:41.83   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.63                 
                     
28  Saana Lauhava  2005    230  47.19        1:42.28   
  Swimming Club Rovaniemi  1:46.43                 
                     
29  Teresa Pulkkinen  2005    226  49.32        1:42.93   
  Oulun Lohet  1:44.34                 
                     
30  Selja Lahti  2005    203  49.56        1:46.52   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
31  Saga Tuisku  2005    194  50.96        1:48.30   
  Kemin Työväen Uimarit  1:52.51                 
                     
32  Anniina Törmi  2005    178  51.52        1:51.34   
  Oulun Uinti 1906  2:01.00                 
                     
33  Sofia Kilpeläinen  2005    170  54.77        1:53.07   
  Oulun Uinti 1906  1:55.08                 
                     
34  Kerttu Törmälä  2005    161  54.24        1:55.05   
  Kempeleen Pyrintö  1:54.46                 
                     
35  Pihla Louhela  2005    150  53.95        1:57.98   
  Oulun Uinti 1906  1:54.54                 
                     
Eeva Partanen  2005              DSQ  25 m 
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    608  35.38        1:14.01   
  Oulun Uinti 1906  1:11.60                 
                     
Laura Markuksela  2004    542  36.54        1:16.90   
  Oulun Lohet  1:18.55                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    409  39.62        1:24.44   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.56                 
                     
Nanna Savolainen  2004    337  42.41        1:30.02   
  Oulun Lohet  1:29.42                 
                     
Iida Heiko  2004    328  43.35        1:30.91   
  Oulun Uinti 1906  1:44.81                 
                     
Kiia Junttari  2004    323  42.68        1:31.35   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.91                 
                     
Siiri Rahikkala  2004    317  43.19        1:31.92   
  Oulun Uinti 1906  1:29.27                 
                     
Inka Lytz  2004    311  43.70        1:32.46   
  Swimming Club Rovaniemi  1:32.02                 
                     
Julia Piisilä  2004    301  45.02        1:33.53   
  Kempeleen Pyrintö  1:34.10                 
                     
10  Petra Laukkanen  2004    298  44.16        1:33.85   
  Oulun Lohet  1:34.84                 
                     
11  Emma Tolonen  2004    294  44.31        1:34.22   
  Kajaanin Uimaseura  1:38.30                 
                     
12  Mikaela Laaksola  2004    289  44.06        1:34.81   
  Swimming Club Vuokatti  1:34.66                 
                     
13  Henna Moilanen  2004    270  45.48        1:36.94   
  Kempeleen Pyrintö  1:39.99                 
                     
14  Vilma Niskanen  2004    269  44.84        1:37.01   
  Oulun Lohet  1:38.98                 
                     
15  Emilia Karppinen  2004    247  47.18        1:39.88   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.38                 
                     
16  Micaela Moilanen  2004    222  49.55        1:43.46   
  Kajaanin Uimaseura  1:46.09                 
                     
17  Saana Näsi  2004    220  50.24        1:43.83   
  Kemin Uimaseura  1:46.72                 
                     
18  Wenla Niemi  2004    215  48.51        1:44.58   
  Swimming Club Rovaniemi  1:38.25                 
                     
19  Tuuli Leinonen  2004    207  48.75        1:45.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
20  Viivi Kortelainen  2004    196  50.12        1:47.85   
  Kajaanin Uimaseura  1:48.35                 
                     
21  Aada Suotula  2004    195  50.41        1:48.08   
  Oulun Uinti 1906  1:54.95                 
                     
Inka Karjalainen  2004              DSQ  25 m 
  Oulun Uinti 1906  1:38.91                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minja Lukkari  2003    603  35.11        1:14.20   
  Oulun Uinti 1906  1:13.80                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    560  35.80        1:16.05   
  Oulun Lohet  1:16.84                 
                     
Miina Laukka  2003    406  40.41        1:24.61   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.34                 
                     
Satu Immonen  2003    393  40.42        1:25.57   
  Swimming Club Vuokatti  1:28.92                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    390  40.55        1:25.77   
  Oulun Uinti 1906  1:25.44                 
                     
Sini Lassila  2003    353  41.67        1:28.69   
  Swimming Club Rovaniemi  1:28.07                 
                     
Liina Rajaniemi  2003    350  41.04        1:28.94   
  Rovaniemen Uimaseura  1:28.81                 
                     
Kia Leinonen  2003    308  44.26        1:32.83   
  Oulun Lohet  1:36.06                 
                     
Lotta Vedenjuoksu  2003    256  45.13        1:38.72   
  Rovaniemen Uimaseura  1:40.51                 
                     
10  Emma Takalo  2003    232  48.83        1:41.92   
  Kajaanin Uimaseura  1:45.20                 
                     
11  Siiri Matero  2003    230  49.14        1:42.25   
  Kajaanin Uimaseura  1:46.26                 
                     
12  Néa Brosseau  2003    206  49.67        1:46.16   
  Swimming Club Rovaniemi  1:43.53                 
                     
13  Hilla Paavilainen  2003    133  56.06        2:02.63   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Jouhten  2002    540  36.84        1:16.98   
  Kempeleen Pyrintö  1:15.97                 
                     
Sole Piirainen  2002    513  36.98        1:18.30   
  Swimming Club Vuokatti  1:17.46                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    481  37.36        1:20.02   
  Oulun Lohet  1:20.79                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    442  39.50        1:22.30   
  Oulun Lohet  1:22.45                 
                     
Petra Heikkinen  2002    425  39.55        1:23.38   
  Oulun Uinti 1906  1:25.91                 
                     
Katariina Kourula  2002    415  38.29        1:24.04   
  Kemin Uimaseura  1:19.46                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    376  41.64        1:26.84   
  Kemin Uimaseura  1:26.84                 
                     
Lotta Niskanen  2002    285  44.73        1:35.19   
  Oulun Lohet  1:32.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  20:38 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  18:36   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Siurua  2005    224  42.31        1:31.48   
  Oulun Uinti 1906  1:37.38                 
                     
Elias Mikkonen  2005    216  43.45        1:32.58   
  Oulun Lohet  1:32.34                 
                     
Roni Heikkinen  2005    204  43.44        1:34.38   
  Oulun Uinti 1906  1:35.22                 
                     
Artturi Väänänen  2005    190  45.71        1:36.68   
  Oulun Uinti 1906  1:43.93                 
                     
Tuomas Orre  2005    162  47.82        1:41.81   
  Kajaanin Uimaseura  1:47.63                 
                     
Elias Laukka  2005    138  49.89        1:47.50   
  Kempeleen Pyrintö  1:47.77                 
                     
Paavo Tapio  2005    132  51.89        1:48.98   
  Oulun Lohet  1:50.03                 
                     
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    122  51.40        1:51.97   
  Oulun Lohet  1:56.54                 
                     
Erblin Latifi  2005    121  52.73        1:52.42   
  Oulun Uinti 1906  1:57.98                 
                     
10  Onni Salonen  2005    103  56.50        1:58.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    362  36.64        1:18.02   
  Oulun Lohet  1:25.92                 
                     
Vili Rantasuo  2004    307  38.65        1:22.36   
  Oulun Lohet  1:22.17                 
                     
Veikka Ijäs  2004    297  39.15        1:23.28   
  Oulun Lohet  1:22.58                 
                     
Atte Leinonen  2004    287  38.68        1:24.28   
  Oulun Uinti 1906  1:25.03                 
                     
Arttu Haipus  2004    270  40.97        1:25.97   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.36                 
                     
Rasmus Koskela  2004    263  40.32        1:26.69   
  Oulun Uinti 1906  1:33.42                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    255  41.22        1:27.63   
  Swimming Club Rovaniemi  1:30.06                 
                     
Eetu Haipus  2004    221  43.47        1:31.89   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.29                 
                     
Aapo Karjalainen  2004    221  43.34        1:31.91   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.43                 
                     
10  Jimi Kenttälä  2004    201  45.51        1:34.91   
  Oulun Uinti 1906  1:38.86                 
                     
11  Jere Heikkilä  2004    196  45.97        1:35.60   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.08                 
                     
12  Jami Kenttälä  2004    168  46.67        1:40.68   
  Oulun Uinti 1906  1:40.74                 
                     
13  Elmeri Kauppila  2004    146  50.60        1:45.41   
  Oulun Lohet  2:01.21                 
                     
Nikolai Em  2004              DSQ  25 m 
  Oulun Lohet  1:34.96                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sihan Yu  2003    400  34.65        1:15.44   
  Oulun Uinti 1906  1:14.55                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    323  36.98        1:20.99   
  Kemin Uimaseura  1:23.08                 
                     
Tudor Ratiu  2003    297  39.13        1:23.34   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.69                 
                     
Roope Mutanen  2003    261  40.04        1:27.01   
  Haukiputaan Heitto  1:34.02                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    632  30.22        1:04.77   
  Kemin Työväen Uimarit  1:05.94                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    544  32.24        1:08.09   
  Oulun Uinti 1906  1:06.47                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    471  33.78        1:11.43   
  Oulun Uinti 1906  1:10.62                 
                     
Henrik Siltari  2002    453  33.49        1:12.40   
  Kemin Uimaseura  1:11.40                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    451  34.07        1:12.49   
  Oulun Uinti 1906  1:11.84                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    440  34.82        1:13.07   
  Oulun Uinti 1906  1:13.57                 
                     
Juho Keränen  2002    438  34.76        1:13.17   
  Oulun Lohet  1:14.30                 
                     
Matias Rajavaara  2002    413  34.63        1:14.67   
  Oulun Uinti 1906  1:14.41                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    326  37.63        1:20.73   
  Oulun Lohet  1:22.71                 
                     
10  Jeremia Saarinen  2002    257  40.39        1:27.38   
  Haukiputaan Heitto  1:27.78                 
                     
11  Kalle Huttunen  2002    187  45.85        1:37.10   
  Oulun Lohet  1:35.86                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noa Mäkelä  2001    501  33.08        1:09.99   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.20                 
                     
Tiitus Taskila  2001    489  33.07        1:10.54   
  Oulun Uinti 1906  1:09.92                 
                     
Jani Leskelä  2001    362  36.71        1:17.99   
  Kemin Työväen Uimarit  1:17.14                 
                     
Tomi Nikula  2001    315  36.42        1:21.67   
  Haukiputaan Heitto  1:23.04                 
                     
Juuso Tiensuu  2001    250  41.02        1:28.19   
  Kemin Uimaseura  1:24.33                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  18:36 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  18:58   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Petra Ansaranta  2004    680  1:05.31  2:14.93  3:24.96  4:34.77  9:10.95   
  Oulun Uinti 1906  9:27.61      5:44.86  6:54.41  8:03.99       
                     
Olga Mattila  2004    547  1:09.89  2:24.38  3:39.22  4:54.99  9:52.23   
  Oulun Uinti 1906  10:12.52      6:10.79  7:26.80  8:40.94       
                     
Inka Elamaa  2004    481  1:11.37  2:29.37  3:48.07  5:07.57  10:18.33   
  Oulun Lohet  10:20.22      6:25.61  7:45.09  9:03.72       
                     
Inka Lytz  2004    408  1:16.67  2:39.82  4:03.83  5:27.75  10:52.80   
  Swimming Club Rovaniemi  11:35.36      6:50.92  8:13.77  9:35.09       
                     
Ronja Kämäräinen  2004    385  1:16.90  2:41.82  4:07.32  5:32.73  11:05.50   
  Swimming Club Vuokatti  10:55.85      6:57.30  8:22.23  9:46.73       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Madeleine Hiltunen  2003    691  1:03.84  2:13.19  3:21.97  4:31.61  9:07.80   
  Oulun Uinti 1906  9:26.81      5:41.17  6:50.85  8:00.43       
                     
Mathilda Puutio  2003    674  1:05.13  2:14.86  3:25.04  4:35.03  9:12.50   
  Oulun Uinti 1906  9:19.83      5:44.96  6:54.86  8:04.23       
                     
Martta Nygård  2003    562  1:08.40  2:21.79  3:35.28  4:48.65  9:46.92   
  Oulun Uinti 1906  9:42.28      6:03.16  7:17.06  8:31.90       
                     
Venla Säntti  2003    532  1:06.64  2:19.10  3:33.21  4:47.74  9:57.62   
  Oulun Uinti 1906  9:50.66      6:03.35  7:20.84  8:40.14       
                     
Sini Lassila  2003    465  1:12.99  2:32.22  3:52.95  5:14.12  10:25.30   
  Swimming Club Rovaniemi        6:31.36  7:51.86  9:10.21       
                     
Malla Juutinen  2003    454  1:12.52  2:31.88  3:51.84  5:12.34  10:30.28   
  Oulun Uinti 1906  10:58.53      6:32.96  7:53.13  9:13.13       
                     
Satu Immonen  2003    380  1:17.43  2:41.91  4:06.81  5:32.78  11:08.88   
  Swimming Club Vuokatti  11:27.48      6:56.80  8:23.13  9:48.14       
                     
Nita Poutiainen  2003    318  1:18.16  2:46.24  4:17.01  5:49.45  11:49.67   
  Oulun Lohet  11:39.53      7:21.67  8:53.53  10:24.09       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ronja Nätynki  2002    486  1:08.65  2:25.24  3:43.82  5:01.56  10:16.26   
  Swimming Club Rovaniemi  10:40.19      6:20.32  7:40.50  9:00.32       
                     
Isa Vehkaoja  2002    482  1:10.34  2:28.11  3:46.82  5:06.79  10:17.83   
  Oulun Uinti 1906  10:06.03      6:24.76  7:44.41  9:03.20       
                     
Viivi Lankinen  2002    319  1:21.29  2:51.25  4:21.97  5:54.77  11:48.82   
  Oulun Lohet  11:28.00      7:24.34  8:56.22  10:25.11       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  18:58 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:21   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    530  1:05.27  2:13.74  3:22.81  4:32.15  9:07.88   
  Oulun Uinti 1906  9:08.47      5:41.14  6:51.13  8:00.58       
                     
Toni Lipponen  2003    489  1:05.82  2:15.61  3:27.16  4:38.83  9:22.47   
  Kemin Uimaseura  10:03.55      5:50.76  7:02.60  8:13.65       
                     
Benjamin Evans  2003    474  1:06.19  2:17.08  3:29.63  4:42.19  9:28.47   
  Swimming Club Vuokatti  9:40.80      5:54.78  7:06.77  8:18.57       
                     
Paavo Erkinaro  2003    441  1:08.31  2:20.52  3:33.25  4:47.14  9:42.21   
  Oulun Uinti 1906  9:46.43      6:01.57  7:15.96  8:30.19       
                     
Roope Hyvärinen  2003    262  1:15.97  2:41.45  4:09.34  5:37.57  11:32.63   
  Kemin Työväen Uimarit  11:05.42      7:06.84  8:36.23  10:06.66       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Elias Juntunen  2002    532  1:05.50  2:14.39  3:23.23  4:32.65  9:07.02   
  Kempeleen Pyrintö  9:07.62      5:41.32  6:50.49  7:59.32       
                     
Oliver Kela  2002    475  1:04.58  2:13.65  3:23.55  4:35.42  9:28.27   
  Swimming Club Rovaniemi  9:51.96      5:48.94  7:02.67  8:16.16       
                     
Ville Korpilähde  2002    439  1:06.56  2:19.47  3:33.07  4:49.86  9:43.08   
  Swimming Club Rovaniemi  9:51.65      6:03.93  7:18.31  8:32.27       
                     
Valtteri Setälä  2002    359  1:07.44  2:22.88  3:40.74  5:00.55  10:23.73   
  Swimming Club Rovaniemi  10:28.57      6:20.55  7:42.06  9:04.44       
                     
Eemeli Kauppila  2002    351  1:09.73  2:29.16  3:49.75  5:10.68  10:28.17   
  Oulun Lohet        6:31.13  7:51.12  9:11.68       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001    586  1:03.75  2:12.29  3:19.00  4:26.06  8:49.82   
  Oulun Uinti 1906  8:34.07      5:33.89  6:40.46  7:45.25       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:21 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ou 1  2002    605          4:06.12   
  Oulun Uinti 1906  4:05.09                 
  Minja Lukkari  2003      29.71  1:02.16      1:02.16   
  Madeleine Hiltunen  2003      29.03  1:00.91      2:03.07   
  Venla Säntti  2003      29.54  1:02.44      3:05.51   
  Petra Ansaranta  2004      28.58  1:00.61      4:06.12   
                     
Scr Naiset [2002]  2002    442          4:33.32   
  Swimming Club Rovaniemi  4:26.88                 
  Inka Lytz  2004      32.52  1:09.94      1:09.94   
  Sini Lassila  2003      31.86  1:07.84      2:17.78   
  Maiju Huttunen  2005      33.15  1:10.37      3:28.15   
  Ronja Nätynki  2002      30.42  1:05.17      4:33.32   
                     
Kaus Naiset  2003              DSQ  100 m 
  Kajaanin Uimaseura  5:23.64                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:42 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:47   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Scr Miehet [2001]  2002    388          4:11.18   
  Swimming Club Rovaniemi  4:05.88                 
  Kasper Lytz  2003      29.31  1:03.36      1:03.36   
  Oliver Kela  2002      28.78  1:01.43      2:04.79   
  Tudor Ratiu  2003      30.01  1:02.55      3:07.34   
  Ville Korpilähde  2002      29.85  1:03.84      4:11.18   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:47 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  10:19   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    617  36.30  1:16.37  1:57.00    2:38.04   
  Oulun Uinti 1906  2:34.99                 
                     
Petra Ansaranta  2004    536  38.33  1:20.54  2:03.31    2:45.59   
  Oulun Uinti 1906  2:43.63                 
                     
Olga Mattila  2004    497  38.49  1:21.59  2:05.91    2:49.87   
  Oulun Uinti 1906  2:50.06                 
                     
Laura Markuksela  2004    485  38.03  1:22.14  2:06.80    2:51.20   
  Oulun Lohet  2:51.56                 
                     
Inka Elamaa  2004    398  41.64  1:28.13  2:15.99    3:02.93   
  Oulun Lohet  2:55.22                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    382  41.16  1:28.38  2:16.79    3:05.39   
  Swimming Club Rovaniemi  3:08.96                 
                     
Petra Laukkanen  2004    323  43.77  1:33.76  2:24.81    3:16.02   
  Oulun Lohet                   
                     
Julia Piisilä  2004    311  45.68  1:36.01  2:28.00    3:18.46   
  Kempeleen Pyrintö  3:28.81                 
                     
Mikaela Laaksola  2004    293  44.67  1:36.45  2:29.69    3:22.39   
  Swimming Club Vuokatti  3:35.95                 
                     
10  Siiri Rahikkala  2004    289  45.64  1:38.77  2:30.91    3:23.50   
  Oulun Uinti 1906  3:17.01                 
                     
11  Kiia Junttari  2004    287  44.70  1:35.61  2:29.64    3:23.87   
  Kemin Työväen Uimarit  3:26.81                 
                     
12  Henna Moilanen  2004    266  46.84  1:38.76  2:33.20    3:29.03   
  Kempeleen Pyrintö  3:26.21                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minja Lukkari  2003    571  36.29  1:17.13  1:59.60    2:42.20   
  Oulun Uinti 1906  2:42.31                 
                     
Mathilda Puutio  2003    539  37.76  1:20.36  2:03.00    2:45.26   
  Oulun Uinti 1906  2:43.69                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    527  38.77  1:22.33  2:05.08    2:46.55   
  Oulun Lohet  2:44.68                 
                     
Miina Laukka  2003    405  42.42  1:29.13  2:15.50    3:01.82   
  Kempeleen Pyrintö  3:01.56                 
                     
Satu Immonen  2003    357  41.64  1:30.66  2:20.83    3:09.57   
  Swimming Club Vuokatti  3:20.34                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Jouhten  2002    514  38.73  1:20.74  2:04.10    2:47.89   
  Kempeleen Pyrintö  2:43.78                 
                     
Sole Piirainen  2002    497  37.90  1:21.03  2:05.68    2:49.88   
  Swimming Club Vuokatti  2:51.56                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    449  40.56  1:25.18  2:10.29    2:55.73   
  Oulun Lohet  2:53.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  10:19   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    260          31.80   
  Oulun Lohet  33.48                 
Kalle Pesälä  2006    237          32.80   
  Kempeleen Pyrintö  33.08                 
Miko Saukkonen  2006    227          33.25   
  Kemin Uimaseura  32.85                 
Weeti Niemi  2006    215          33.84   
  Swimming Club Rovaniemi  34.11                 
Julius Schroderus  2006    209          34.19   
  Kempeleen Pyrintö  33.13                 
Erik Peuhkuri  2006    194          35.01   
  Oulun Uinti 1906  36.11                 
Tuomo Leinonen  2006    189          35.32   
  Haukiputaan Heitto  34.93                 
Herkko Haussalo  2006    177          36.12   
  Oulun Lohet  34.90                 
Arttu Kortetjärvi  2006    173          36.38   
  Oulun Uinti 1906  37.27                 
10  Eetu Huuki  2006    172          36.50   
  Oulun Lohet  35.88                 
11  Juha-Pekka Heikkinen  2006    158          37.53   
  Kajaanin Uimaseura  39.14                 
12  Miika Suorsa  2006    149          38.28   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    238          32.74   
  Kemin Uimaseura  34.24                 
Topi Fordell  2005    217          33.78   
  Swimming Club Vuokatti  33.71                 
Tuomas Orre  2005    211          34.05   
  Kajaanin Uimaseura  37.64                 
Elias Mikkonen  2005    209          34.18   
  Oulun Lohet  34.60                 
Atte Huuki  2005    182          35.82   
  Oulun Lohet  36.67                 
Elias Laukka  2005    172          36.46   
  Kempeleen Pyrintö  35.13                 
Antti Ylönen  2005    171          36.54   
  Kajaanin Uimaseura  37.15                 
Pyry Sivonen  2005    167          36.84   
  Haukiputaan Heitto  35.51                 
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    137          39.35   
  Oulun Lohet  42.76                 
10  Onni Salonen  2005    98          44.03   
  Swimming Club Vuokatti  41.13                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noa Mäkelä  2001    513          25.35   
  Kempeleen Pyrintö  24.95                 
Esa Hyrynkangas  2002    432          26.85   
  Oulun Lohet  26.14                 
Kasper Lytz  2003    416          27.19   
  Swimming Club Rovaniemi  28.84                 
Leevi Kärnä  2001    412          27.27   
  Kajaanin Uimaseura  26.71                 
Tomi Nikula  2001    406          27.41   
  Haukiputaan Heitto  27.60                 
Benjamin Evans  2003    378          28.07   
  Swimming Club Vuokatti  28.88                 
Eemeli Kauppila  2002    366          28.36   
  Oulun Lohet  27.79                 
Severi Raunama  2001    346          28.91   
  Haukiputaan Heitto  28.98                 
Roope Mutanen  2003    342          29.01   
  Haukiputaan Heitto  28.84                 
10  Karlo Kilpinen  2003    337          29.16   
  Kemin Uimaseura  29.34                 
11  Arttu Haipus  2004    323          29.57   
  Kempeleen Pyrintö  29.99                 
12  Rasmus Koskela  2004    318          29.74   
  Oulun Uinti 1906  28.91                 
13  Jeremia Saarinen  2002    311          29.96   
  Haukiputaan Heitto  30.44                 
14  Atte Leinonen  2004    290          30.66   
  Oulun Uinti 1906  30.89                 
15  Nikolai Em  2004    288          30.72   
  Oulun Lohet  30.44                 
16  Eetu Haipus  2004    282          30.93   
  Kempeleen Pyrintö  31.46                 
17  Elmeri Kuulasmaa  2004    272          31.32   
  Swimming Club Rovaniemi  31.26                 
18  Aleksanteri Angelva  2001    244          32.47   
  Swimming Club Rovaniemi  32.65                 
19  Petrus Härkönen  2003    234          32.91   
  Kajaanin Uimaseura  32.30                 
20  Alex Kortesalmi  2004    222          33.51   
  Rovaniemen Uimaseura  32.91                 
21  Jere Heikkilä  2004    212          34.03   
  Kempeleen Pyrintö  33.75                 
22  Jimi Kenttälä  2004    210          34.13   
  Oulun Uinti 1906  33.53                 
23  Jami Kenttälä  2004    208          34.25   
  Oulun Uinti 1906  33.38                 
24  Leevi Sipilä  2003    198          34.78   
  Kempeleen Pyrintö  34.72                 
25  Aapo Karjalainen  2004    183          35.71   
  Kajaanin Uimaseura  37.53                 
26  Eemeli Korhonen  2003    179          36.01   
  Kempeleen Pyrintö  35.05                 
27  Aaro Antero Tavi  2004    154          37.85   
  Kemin Uimaseura  37.42                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  10:32   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Kortesalmi  2006    242  37.71        1:28.33   
  Rovaniemen Uimaseura  1:38.88                 
                     
Sara Seppänen  2006    224  42.20        1:30.54   
  Oulun Lohet  1:37.89                 
                     
Pinja Junttari  2006    193  43.90        1:35.21   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.25                 
                     
Vilja Takalo  2006    181  44.92        1:37.30   
  Kajaanin Uimaseura  1:41.70                 
                     
Reetta Keränen  2006    172  44.71        1:38.87   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riina Niemi  2005    403  34.13        1:14.49   
  Swimming Club Rovaniemi  1:15.50                 
                     
Saara Niemi  2005    386  34.51        1:15.56   
  Oulun Uinti 1906  1:14.27                 
                     
Maiju Huttunen  2005    321  37.34        1:20.39   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.03                 
                     
Laura Rajavaara  2005    320  35.62        1:20.45   
  Oulun Uinti 1906  1:22.76                 
                     
Elina Turunen  2005    275  37.17        1:24.65   
  Oulun Uinti 1906  1:23.84                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    241  41.30        1:28.38   
  Haukiputaan Heitto  1:25.12                 
                     
Milla Siira  2005    235  42.17        1:29.19   
  Kempeleen Pyrintö  1:31.79                 
                     
Essi Virta  2005    213  41.68        1:32.14   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.05                 
                     
Katariina Koivuranta  2005    188  43.76        1:35.99   
  Kempeleen Pyrintö  1:35.13                 
                     
10  Kerttu Törmälä  2005    188  44.22        1:36.07   
  Kempeleen Pyrintö  1:39.09                 
                     
11  Sani Nätynki  2005    185  45.03        1:36.55   
  Swimming Club Rovaniemi  1:35.26                 
                     
12  Vilma Utriainen  2005    184  44.84        1:36.64   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.93                 
                     
13  Lotta Kaarre  2005    168  45.25        1:39.67   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.12                 
                     
14  Milla Marttila  2005    165  46.77        1:40.30   
  Kempeleen Pyrintö  1:39.42                 
                     
15  Saga Tuisku  2005    150  45.29        1:43.47   
  Kemin Työväen Uimarit  1:44.37                 
                     
16  Teresa Pulkkinen  2005    150  47.83        1:43.56   
  Oulun Lohet  1:39.05                 
                     
17  Sofia Kivelä  2005    143  48.47        1:45.27   
  Kempeleen Pyrintö  1:46.86                 
                     
18  Jutta Mört  2005    138  46.94        1:46.37   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.22                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    459  33.18        1:11.32   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.76                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    268  38.37        1:25.29   
  Swimming Club Vuokatti  1:23.93                 
                     
Inka Karjalainen  2004    258  37.94        1:26.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noora Aikio  2004    248  38.41        1:27.56   
  Kemin Uimaseura  1:24.58                 
                     
Hanna-Maria Korpilähde  2004    228  40.30        1:30.01   
  Rovaniemen Uimaseura  1:29.30                 
                     
Emilia Karppinen  2004    206  42.29        1:33.09   
  Kajaanin Uimaseura  1:50.67                 
                     
Vilma Niskanen  2004    176  42.95        1:38.12   
  Oulun Lohet  1:35.83                 
                     
Sara Meissner  2004              DNF   
  Oulun Uinti 1906  1:25.35                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    544  31.10        1:07.40   
  Oulun Uinti 1906  1:05.43                 
                     
Henna Hökkä  2003    465  32.29        1:11.01   
  Oulun Uinti 1906  1:09.15                 
                     
Martta Nygård  2003    461  33.20        1:11.26   
  Oulun Uinti 1906  1:09.34                 
                     
Venla Säntti  2003    448  32.62        1:11.90   
  Oulun Uinti 1906  1:10.62                 
                     
Malla Juutinen  2003    408  34.38        1:14.17   
  Oulun Uinti 1906  1:13.66                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    333  35.20        1:19.39   
  Oulun Uinti 1906  1:14.17                 
                     
Kia Leinonen  2003    295  38.01        1:22.65   
  Oulun Lohet  1:24.35                 
                     
Nita Poutiainen  2003    286  37.83        1:23.55   
  Oulun Lohet  1:20.33                 
                     
Lotta Vedenjuoksu  2003    265  38.57        1:25.68   
  Rovaniemen Uimaseura  1:30.40                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elisa Vakkuri  2002    533  32.14        1:07.86   
  Kemin Uimaseura  1:06.65                 
                     
Petra Heikkinen  2002    490  32.59        1:09.80   
  Oulun Uinti 1906  1:10.02                 
                     
Aada Sulasalmi  2002    440  32.60        1:12.33   
  Kemijärven Kaiku  1:09.65                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    413  32.94        1:13.92   
  Oulun Lohet  1:13.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  10:32 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  10:41   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    370  34.09  1:11.39  1:49.58    2:27.77   
  Kemin Uimaseura  2:28.79                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    369  34.08  1:11.14  1:49.49    2:27.92   
  Oulun Uinti 1906  2:31.57                 
                     
Benjamin Evans  2003    329  36.56  1:15.47  1:55.68    2:33.63   
  Swimming Club Vuokatti  2:39.28                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    501  31.08  1:04.78  1:39.14    2:13.55   
  Oulun Uinti 1906  2:18.56                 
                     
Oliver Kela  2002    396  33.08  1:09.82  1:47.56    2:24.40   
  Swimming Club Rovaniemi  2:36.14                 
                     
Valtteri Setälä  2002    301  37.07  1:16.68  1:57.46    2:38.21   
  Swimming Club Rovaniemi  2:43.16                 
                     
Eemeli Kauppila  2002    266  37.04  1:19.41  2:03.30    2:44.99   
  Oulun Lohet  2:40.18                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiitus Taskila  2001    453  31.73  1:06.14  1:41.97    2:18.10   
  Oulun Uinti 1906  2:16.47                 
                     
Jani Leskelä  2001    333  35.20  1:14.34  1:54.05    2:33.08   
  Kemin Työväen Uimarit  2:54.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  10:41 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:27   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    440  36.18  1:19.91  2:06.04    2:43.75   
  Oulun Uinti 1906  2:43.80                 
                     
Sara Seppänen  2006    329  40.56  1:27.49  2:20.44    3:00.46   
  Oulun Lohet  2:59.53                 
                     
Pinja Junttari  2006    292  44.63  1:32.57  2:26.14    3:07.71   
  Kemin Työväen Uimarit  3:03.59                 
                     
Oona Lipponen  2006    243  48.19  1:41.46  2:36.24    3:19.41   
  Kemin Uimaseura  3:16.75                 
                     
Inka Tolonen  2006    171  50.94  1:43.29  2:53.32    3:44.05   
  Oulun Lohet  3:54.44                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    478  34.49  1:17.02  2:03.20    2:39.35   
  Oulun Uinti 1906  2:37.88                 
                     
Viivi Säntti  2005    440  35.51  1:19.35  2:06.79    2:43.79   
  Oulun Uinti 1906  2:44.51                 
                     
Riina Niemi  2005    385  34.87  1:20.30  2:13.07    2:51.19   
  Swimming Club Rovaniemi  2:48.84                 
                     
Laura Rajavaara  2005    377  35.56  1:23.09  2:15.70    2:52.35   
  Oulun Uinti 1906  2:53.69                 
                     
Alexia Tahkola  2005    375  36.36  1:19.95  2:13.41    2:52.66   
  Oulun Lohet  2:56.05                 
                     
Elina Turunen  2005    345  37.99  1:24.51  2:16.11    2:57.65   
  Oulun Uinti 1906  2:54.74                 
                     
Essi Virta  2005    324  40.93  1:26.97  2:22.57    3:01.33   
  Kempeleen Pyrintö  3:06.78                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    315  42.60  1:29.31  2:21.36    3:02.98   
  Oulun Uinti 1906  2:57.45                 
                     
Julia Tiensuu  2005    312  41.23  1:30.80  2:24.94    3:03.58   
  Kemin Uimaseura  2:58.25                 
                     
10  Lidia Evans  2005    311  44.86  1:29.53  2:24.38    3:03.76   
  Swimming Club Vuokatti  3:05.64                 
                     
11  Katariina Koivuranta  2005    308  43.88  1:29.72  2:24.51    3:04.50   
  Kempeleen Pyrintö  3:11.37                 
                     
12  Ella-Olivia Tikkanen  2005    307  42.69  1:29.68  2:27.26    3:04.66   
  Oulun Uinti 1906  3:03.10                 
                     
13  Milla Marttila  2005    306  47.35  1:32.31  2:24.86    3:04.77   
  Kempeleen Pyrintö  3:11.23                 
                     
14  Vilma Utriainen  2005    297  43.89  1:32.28  2:26.31    3:06.73   
  Kempeleen Pyrintö  3:10.75                 
                     
15  Milla Siira  2005    291  44.60  1:33.70  2:27.77    3:07.87   
  Kempeleen Pyrintö  3:20.23                 
                     
16  Lotta Kaarre  2005    274  45.80  1:33.73  2:28.54    3:11.63   
  Kempeleen Pyrintö  3:18.68                 
                     
17  Amanda Riuttanen  2005    269  44.11  1:33.53  2:27.75    3:12.84   
  Oulun Uinti 1906  3:07.46                 
                     
18  Sofia Kivelä  2005    260  49.60  1:40.08  2:33.16    3:15.07   
  Kempeleen Pyrintö  3:20.94                 
                     
19  Ella Sipola  2005    257  43.62  1:37.38  2:35.67    3:15.90   
  Haukiputaan Heitto  3:19.44                 
                     
20  Kerttu Törmälä  2005    245  46.09  1:36.25  2:36.63    3:19.04   
  Kempeleen Pyrintö  3:24.23                 
                     
21  Pinja Lohiniva  2005    243  44.00  1:38.08  2:34.93    3:19.67   
  Oulun Uinti 1906  3:19.80                 
                     
22  Teresa Pulkkinen  2005    239  47.26  1:41.80  2:37.30    3:20.58   
  Oulun Lohet  3:20.57                 
                     
23  Martta Ryynänen  2005    212  48.49  1:43.08  2:43.02    3:28.82   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Anniina Törmi  2005    208  45.66  1:44.04  2:45.18    3:30.17   
  Oulun Uinti 1906  3:47.49                 
                     
25  Roosa Hautamäki  2005    194  55.18  1:49.78  2:46.08    3:34.88   
  Oulun Uinti 1906  4:00.73                 
                     
26  Sofia Kilpeläinen  2005    189  49.97  1:50.00  2:51.85    3:36.82   
  Oulun Uinti 1906  3:32.68                 
                     
27  Pihla Louhela  2005    162  51.93  1:52.57  2:53.76    3:48.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Maiju Huttunen  2005              DSQ  25 m 
  Swimming Club Rovaniemi  2:57.85                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    573  32.73  1:12.33  1:55.16    2:30.01   
  Oulun Uinti 1906  2:26.68                 
                     
Helmi Jouhten  2004    557  35.52  1:14.59  1:57.97    2:31.36   
  Kempeleen Pyrintö  2:32.41                 
                     
Pinja Taskila  2004    535  34.74  1:15.12  1:57.49    2:33.47   
  Oulun Uinti 1906  2:29.18                 
                     
Olga Mattila  2004    509  36.71  1:18.90  2:02.05    2:36.03   
  Oulun Uinti 1906  2:39.38                 
                     
Laura Markuksela  2004    500  34.48  1:15.49  2:00.99    2:36.94   
  Oulun Lohet  2:36.58                 
                     
Inka Elamaa  2004    487  36.33  1:16.56  2:03.02    2:38.30   
  Oulun Lohet  2:35.36                 
                     
Nanna Savolainen  2004    432  37.39  1:19.23  2:08.21    2:44.73   
  Oulun Lohet  2:44.52                 
                     
Inka Lytz  2004    432  37.79  1:19.16  2:08.46    2:44.76   
  Swimming Club Rovaniemi  2:46.04                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    389  36.68  1:20.66  2:11.41    2:50.67   
  Swimming Club Rovaniemi  2:59.88                 
                     
10  Iida Heiko  2004    367  40.24  1:26.79  2:17.08    2:54.01   
  Oulun Uinti 1906  2:58.59                 
                     
11  Henna Moilanen  2004    359  38.48  1:24.29  2:16.51    2:55.19   
  Kempeleen Pyrintö  3:02.96                 
                     
12  Julia Piisilä  2004    344  42.60  1:25.43  2:17.25    2:57.72   
  Kempeleen Pyrintö  3:00.08                 
                     
13  Siiri Rahikkala  2004    315  38.98  1:25.43  2:19.63    3:03.10   
  Oulun Uinti 1906  2:59.56                 
                     
14  Kiia Junttari  2004    310  40.00  1:28.17  2:21.83    3:04.00   
  Kemin Työväen Uimarit  3:05.18                 
                     
15  Anniina Kanste  2004    297  40.91  1:28.34  2:23.43    3:06.64   
  Haukiputaan Heitto  3:08.50                 
                     
16  Saana Näsi  2004    267  39.93  1:30.12  2:28.08    3:13.37   
  Kemin Uimaseura  3:16.98                 
                     
17  Micaela Moilanen  2004    263  46.23  1:36.81  2:32.69    3:14.36   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
18  Aada Suotula  2004    233  47.32  1:38.40  2:38.25    3:22.42   
  Oulun Uinti 1906  3:19.49                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    609  31.87  1:09.34  1:51.84    2:26.98   
  Oulun Uinti 1906  2:20.70                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    582  32.29  1:10.68  1:54.44    2:29.19   
  Oulun Lohet  2:26.07                 
                     
Minja Lukkari  2003    555  33.44  1:14.31  1:56.85    2:31.57   
  Oulun Uinti 1906  2:26.74                 
                     
Venla Säntti  2003    519  34.07  1:12.94  1:59.19    2:34.98   
  Oulun Uinti 1906  2:33.85                 
                     
Miina Laukka  2003    406  39.14  1:22.07  2:09.69    2:48.24   
  Kempeleen Pyrintö  2:47.89                 
                     
Sini Lassila  2003    398  37.61  1:22.95  2:13.31    2:49.25   
  Swimming Club Rovaniemi  2:50.57                 
                     
Sara Ylimäki  2003    355  37.78  1:25.56  2:18.86    2:55.97   
  Kemin Työväen Uimarit  2:57.80                 
                     
Emmi Palo  2003    288  42.45  1:30.84  2:25.61    3:08.66   
  Kemin Uimaseura  3:10.49                 
                     
Hilla Paavilainen  2003    153  52.20  1:51.62  2:59.43    3:52.64   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Jouhten  2002    546  33.14  1:12.45  1:55.64    2:32.44   
  Kempeleen Pyrintö  2:30.64                 
                     
Isa Vehkaoja  2002    503  33.40  1:14.50  2:00.56    2:36.59   
  Oulun Uinti 1906  2:36.20                 
                     
Amalia Siekkinen  2002              DSQ  150 m 
  Oulun Lohet  2:41.12                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:27 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    271  36.36        1:18.40   
  Oulun Lohet  1:20.15                 
                     
Kalle Pesälä  2006    239  39.56        1:21.78   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.62                 
                     
Miko Saukkonen  2006    205  40.00        1:26.04   
  Kemin Uimaseura  1:27.97                 
                     
Weeti Niemi  2006    203  42.97        1:26.33   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.25                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    193  41.27        1:27.75   
  Oulun Uinti 1906  1:35.18                 
                     
Julius Schroderus  2006    174  41.88        1:30.78   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.62                 
                     
Herkko Haussalo  2006    162          1:32.96   
  Oulun Lohet                   
                     
Arttu Kortetjärvi  2006    139  45.12        1:37.84   
  Oulun Uinti 1906  1:44.88                 
                     
Miika Suorsa  2006    136          1:38.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Juha-Pekka Heikkinen  2006    120  48.16        1:42.78   
  Kajaanin Uimaseura  1:46.87                 
                     
Tuomo Leinonen  2006              DSQ  100 m su 
  Haukiputaan Heitto  1:33.78                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    241  38.51        1:21.49   
  Kemin Uimaseura  1:23.46                 
                     
Elias Mikkonen  2005    220  39.62        1:24.02   
  Oulun Lohet  1:24.38                 
                     
Topi Fordell  2005    182  41.65        1:29.45   
  Swimming Club Vuokatti  1:30.44                 
                     
Tuomas Orre  2005    169          1:31.75   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Paavo Tapio  2005    129  48.41        1:40.21   
  Oulun Lohet  1:39.68                 
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    567  28.43        1:01.31   
  Kemin Työväen Uimarit  59.44                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    534  28.90        1:02.55   
  Oulun Uinti 1906  1:01.92                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    427  31.68        1:07.38   
  Oulun Uinti 1906  1:09.83                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    423  31.19        1:07.59   
  Oulun Lohet  1:09.26                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    420  31.52        1:07.76   
  Oulun Uinti 1906  1:09.38                 
                     
Henrik Siltari  2002    412  32.97        1:08.21   
  Kemin Uimaseura  1:13.86                 
                     
Kasper Lytz  2003    406  31.81        1:08.51   
  Swimming Club Rovaniemi  1:10.87                 
                     
Jani Leskelä  2001    391  32.93        1:09.38   
  Kemin Työväen Uimarit  1:10.19                 
                     
Cedric Decena  2004    361  32.14        1:11.26   
  Oulun Lohet  1:09.97                 
                     
10  Roope Mutanen  2003    317  34.03        1:14.40   
  Haukiputaan Heitto  1:16.53                 
                     
11  Severi Raunama  2001    299  35.14        1:15.88   
  Haukiputaan Heitto  1:17.64                 
                     
12  Karlo Kilpinen  2003    297  36.61        1:16.06   
  Kemin Uimaseura  1:21.10                 
                     
13  Juuso Tiensuu  2001    269  37.56        1:18.63   
  Kemin Uimaseura  1:16.90                 
                     
14  Atte Leinonen  2004    259          1:19.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Roope Hyvärinen  2003    259  34.90        1:19.61   
  Kemin Työväen Uimarit  1:21.74                 
                     
16  Aleksanteri Angelva  2001    246  36.21        1:20.98   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.67                 
                     
17  Leevi Sipilä  2003    223  38.95        1:23.65   
  Kempeleen Pyrintö  1:23.25                 
                     
18  Kalle Huttunen  2002    191  43.73        1:27.99   
  Oulun Lohet  1:26.11                 
                     
19  Eemeli Korhonen  2003    179  41.85        1:30.04   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.96                 
                     
Sihan Yu  2003              DSQ  100 m 
  Oulun Uinti 1906  1:18.40                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:01   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    269          39.80   
  Oulun Lohet  39.69                 
Noora Tennilä  2007    263          40.11   
  Oulun Uinti 1906  39.45                 
Sofia Palojärvi  2007    220          42.56   
  Swimming Club Rovaniemi  42.48                 
Eevi Hirvasoja  2007    179          45.52   
  Haukiputaan Heitto  46.47                 
Iita Kimpimäki  2007    179          45.52   
  Haukiputaan Heitto  47.96                 
Iida Kemppainen  2007    170          46.39   
  Kajaanin Uimaseura                   
Iina Pasuri  2007    139          49.56   
  Haukiputaan Heitto  50.91                 
Maija Leinonen  2007    127          51.07   
  Haukiputaan Heitto  50.79                 
Emma Mattila  2007    113          53.02   
  Oulun Uinti 1906  54.18                 
10  Maija Lyly-Yrjänäinen  2007    108          53.87   
  Oulun Lohet  1:00.95                 
11  Heta Hirvonen  2007    98          55.59   
  Kajaanin Uimaseura  52.95                 
Ella Nyström  2007              DNF   
  Kajaanin Uimaseura  57.12                 
Armi Aurora Tavi  2007              DSQ  25 m 
  Kemin Uimaseura  43.62                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Emma Autio  2007              DSQ  50 m 
  Oulun Lohet  45.26                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Tiia Liuski  2007              DSQ  25 m 
  Kajaanin Uimaseura  51.68                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    382          35.40   
  Oulun Uinti 1906  34.96                 
Miina Torvikoski  2006    291          38.76   
  Kemin Uimaseura  37.81                 
Sara Seppänen  2006    275          39.49   
  Oulun Lohet  38.77                 
Pinja Junttari  2006    243          41.18   
  Kemin Työväen Uimarit  42.57                 
Milla Klemetti  2006    191          44.58   
  Swimming Club Vuokatti  45.14                 
Iiris Uusitalo  2006    186          45.02   
  Kajaanin Uimaseura  47.77                 
Noona Hyrkäs  2006    156          47.73   
  Kajaanin Uimaseura  47.17                 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Nygård  2003    541          31.54   
  Oulun Uinti 1906  31.84                 
Petra Heikkinen  2002    520          31.95   
  Oulun Uinti 1906  31.97                 
Sole Piirainen  2002    502          32.33   
  Swimming Club Vuokatti  32.04                 
Henna Hökkä  2003    437          33.86   
  Oulun Uinti 1906  33.69                 
Emilia Juutilainen  2004    410          34.57   
  Rovaniemen Uimaseura  35.91                 
Iida Heiko  2004    374          35.66   
  Oulun Uinti 1906  36.06                 
Satu Immonen  2003    354          36.31   
  Swimming Club Vuokatti  36.15                 
Siiri Keisu  2003    336          36.94   
  Haukiputaan Heitto  38.36                 
Katariina Kourula  2002    332          37.08   
  Kemin Uimaseura  37.25                 
10  Kia Leinonen  2003    321          37.52   
  Oulun Lohet  37.78                 
11  Noora Aikio  2004    319          37.60   
  Kemin Uimaseura  38.09                 
12  Maiju Huttunen  2005    315          37.75   
  Swimming Club Rovaniemi  38.01                 
13  Sara Ylimäki  2003    304          38.19   
  Kemin Työväen Uimarit  39.86                 
14  Saana Lauhava  2005    285          39.03   
  Swimming Club Rovaniemi  40.90                 
15  Kiia Junttari  2004    280          39.24   
  Kemin Työväen Uimarit  39.97                 
16  Ronja Kämäräinen  2004    278          39.35   
  Swimming Club Vuokatti  39.97                 
17  Riina Niemi  2005    275          39.49   
  Swimming Club Rovaniemi  37.82                 
18  Néa Brosseau  2003    261          40.17   
  Swimming Club Rovaniemi  41.52                 
19  Ida Karjalainen  2002    249          40.82   
  Rovaniemen Uimaseura  38.58                 
20  Mikaela Laaksola  2004    245          41.04   
  Swimming Club Vuokatti  41.97                 
21  Wenla Niemi  2004    238          41.44   
  Swimming Club Rovaniemi  42.53                 
22  Saana Uusitalo  2005    235          41.59   
  Oulun Lohet  41.89                 
23  Saga Tuisku  2005    232          41.81   
  Kemin Työväen Uimarit  40.75                 
24  Neta Siponmaa  2005    225          42.22   
  Kemin Uimaseura  46.49                 
25  Reetta Piira  2004    220          42.57   
  Swimming Club Rovaniemi  44.18                 
26  Jutta Mört  2005    219          42.61   
  Kemin Työväen Uimarit  43.89                 
27  Siiri Matero  2003    194          44.34   
  Kajaanin Uimaseura                   
28  Erika Ruotsalainen  2005    193          44.43   
  Kajaanin Uimaseura  44.78                 
29  Micaela Moilanen  2004    192          44.49   
  Kajaanin Uimaseura  46.40                 
30  Selja Lahti  2005    169          46.45   
  Swimming Club Rovaniemi                   
31  Vilma Madetoja  2005    159          47.37   
  Oulun Uinti 1906  51.79                 
32  Henna Väyrynen  2005    144          48.93   
  Kajaanin Uimaseura  50.07                 
33  Emma Takalo  2003    130          50.66   
  Kajaanin Uimaseura                   
Eeva Partanen  2005              DSQ  25 m 
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Emma Tolonen  2004              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  43.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milena Autti  2005              DSQ  25 m 
  Swimming Club Rovaniemi  56.13                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:01 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Siurua  2005    275  1:13.96  2:38.20  4:03.52    5:27.08   
  Oulun Uinti 1906  5:26.90                 
                     
Artturi Väänänen  2005    240  1:19.97  2:48.66  4:16.74    5:42.30   
  Oulun Uinti 1906  5:38.24                 
                     
Roni Heikkinen  2005    219  1:20.68  2:53.01  4:21.80    5:52.49   
  Oulun Uinti 1906  6:17.66                 
                     
Topi Fordell  2005    216  1:21.77  2:53.49  4:25.92    5:54.15   
  Swimming Club Vuokatti  5:43.41                 
                     
Erblin Latifi  2005    210  1:24.64  2:55.84  4:28.53    5:57.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Orre  2005    210  1:24.39  2:55.84  4:24.80    5:57.64   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Elias Laukka  2005    198  1:27.48  3:00.10  4:34.36    6:04.54   
  Kempeleen Pyrintö  6:06.51                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Haipus  2004    367  1:11.04  2:26.62  3:42.20    4:57.01   
  Kempeleen Pyrintö  4:55.88                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    348  1:12.07  2:28.95  3:46.73    5:02.32   
  Swimming Club Rovaniemi  5:07.97                 
                     
Eetu Haipus  2004    347  1:12.09  2:28.49  3:45.87    5:02.58   
  Kempeleen Pyrintö  5:09.97                 
                     
Veikka Ijäs  2004    334  1:09.12  2:27.81  3:47.76    5:06.51   
  Oulun Lohet  4:54.69                 
                     
Rasmus Koskela  2004    323  1:10.16  2:29.79  3:51.15    5:09.92   
  Oulun Uinti 1906  5:20.15                 
                     
Vili Rantasuo  2004    309  1:13.38  2:33.85  3:55.69    5:14.42   
  Oulun Lohet  5:31.49                 
                     
Jere Hannuksela  2004    307  1:12.41  2:32.47  3:54.44    5:15.20   
  Haukiputaan Heitto  5:13.25                 
                     
Jami Kenttälä  2004    286  1:15.75  2:37.96  4:00.81    5:22.70   
  Oulun Uinti 1906  5:09.16                 
                     
Nikolai Em  2004    286  1:14.58  2:37.28  4:01.45    5:22.75   
  Oulun Lohet  5:26.74                 
                     
10  Jimi Kenttälä  2004    236  1:20.24  2:47.25  4:16.37    5:44.26   
  Oulun Uinti 1906  5:51.47                 
                     
11  Elmeri Kauppila  2004    236  1:22.10  2:51.37  4:19.50    5:44.28   
  Oulun Lohet  6:08.17                 
                     
12  Jere Heikkilä  2004    221  1:22.96  2:53.61  4:25.14    5:51.46   
  Kempeleen Pyrintö  5:41.75                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    495  1:03.90  2:12.48  3:21.79    4:28.84   
  Oulun Uinti 1906  4:28.45                 
                     
Toni Lipponen  2003    478  1:04.54  2:14.69  3:24.05    4:32.09   
  Kemin Uimaseura  4:37.11                 
                     
Benjamin Evans  2003    435  1:05.12  2:16.63  3:29.67    4:40.81   
  Swimming Club Vuokatti  4:45.06                 
                     
Tudor Ratiu  2003    319  1:11.77  2:31.62  3:54.66    5:11.15   
  Swimming Club Rovaniemi  5:24.88                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    299  1:16.09  2:36.77  3:57.12    5:18.04   
  Oulun Lohet  5:14.61                 
                     
Lauri Saarela  2003    286  1:12.52  2:33.92  3:57.09    5:22.57   
  Oulun Lohet  5:10.08                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Juntunen  2002    494  1:03.30  2:11.34  3:20.57    4:29.09   
  Kempeleen Pyrintö  4:22.30                 
                     
Oliver Kela  2002    476  1:04.15  2:13.00  3:22.34    4:32.36   
  Swimming Club Rovaniemi  4:39.41                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    409  1:07.04  2:20.35  3:34.24    4:46.50   
  Oulun Uinti 1906  5:04.81                 
                     
Valtteri Setälä  2002    375  1:06.95  2:20.96  3:37.74    4:54.87   
  Swimming Club Rovaniemi  4:48.83                 
                     
Eemeli Kauppila  2002    349  1:10.27  2:28.52  3:46.84    5:02.08   
  Oulun Lohet  5:19.25                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    570  1:01.76  2:07.22  3:13.22    4:16.54   
  Oulun Uinti 1906  4:09.59                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:28   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 15, 4X100m T15 SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ou 1  2002    585          4:32.45   
  Oulun Uinti 1906  4:24.56                 
  Martta Nygård  2003      32.34  1:06.43      1:06.43   
  Pinja Taskila  2004      35.48  1:15.11      2:21.54   
  Madeleine Hiltunen  2003      30.96  1:07.66      3:29.20   
  Minja Lukkari  2003      30.24  1:03.25      4:32.45   
                     
Scr Naiset [2002]  2002    384          5:13.52   
  Swimming Club Rovaniemi  5:03.10                 
  Ronja Nätynki  2002      37.66  1:19.32      1:19.32   
  Anni Ranta-Valkama  2004      40.88  1:29.15      2:48.47   
  Riina Niemi  2005      34.96  1:17.50      4:05.97   
  Sini Lassila  2003      31.84  1:07.55      5:13.52   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  17:15   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    620  1:11.84  2:31.51  3:57.19    5:06.06   
  Oulun Uinti 1906  5:11.53                 
                     
Pinja Taskila  2004    557  1:16.46  2:39.22  4:04.16    5:17.21   
  Oulun Uinti 1906  5:20.79                 
                     
Olga Mattila  2004    525  1:19.74  2:41.92  4:09.86    5:23.38   
  Oulun Uinti 1906  5:38.33                 
                     
Inka Elamaa  2004    478  1:19.14  2:41.67  4:18.85    5:33.63   
  Oulun Lohet  5:35.53                 
                     
Laura Markuksela  2004    462  1:20.68  2:46.84  4:20.80    5:37.45   
  Oulun Lohet  5:41.37                 
                     
Inka Lytz  2004    410  1:26.36  2:52.44  4:34.41    5:51.27   
  Swimming Club Rovaniemi  6:20.13                 
                     
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    638  1:09.11  2:27.32  3:52.50    5:03.21   
  Oulun Uinti 1906  5:01.84                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    593  1:11.28  2:31.02  3:59.67    5:10.68   
  Oulun Lohet  5:14.07                 
                     
Minja Lukkari  2003    583  1:13.26  2:35.18  4:02.17    5:12.44   
  Oulun Uinti 1906  5:09.97                 
                     
Venla Säntti  2003    487  1:16.64  2:38.79  4:16.86    5:31.75   
  Oulun Uinti 1906  5:24.34                 
                     
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isa Vehkaoja  2002    471  1:15.42  2:41.89  4:19.81    5:35.48   
  Oulun Uinti 1906  5:31.10                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:15 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  17:19   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    276          38.74   
  Oulun Lohet  38.99                 
Weeti Niemi  2006    204          42.83   
  Swimming Club Rovaniemi  41.67                 
Tuomo Leinonen  2006    181          44.56   
  Haukiputaan Heitto  42.89                 
Kalle Pesälä  2006    179          44.74   
  Kempeleen Pyrintö  45.58                 
Erik Peuhkuri  2006    153          47.14   
  Oulun Uinti 1906  46.99                 
Julius Schroderus  2006    141          48.40   
  Kempeleen Pyrintö  50.70                 
Miko Saukkonen  2006    141          48.41   
  Kemin Uimaseura  52.78                 
Miika Suorsa  2006    137          48.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Herkko Haussalo  2006    128          50.06   
  Oulun Lohet  48.68                 
10  Arttu Kortetjärvi  2006    111          52.53   
  Oulun Uinti 1906  53.73                 
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    204          42.89   
  Kemin Uimaseura  45.98                 
Elias Mikkonen  2005    195          43.51   
  Oulun Lohet  42.97                 
Tuomas Orre  2005    157          46.80   
  Kajaanin Uimaseura  51.73                 
Topi Fordell  2005    144          48.13   
  Swimming Club Vuokatti  48.01                 
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    109          52.74   
  Oulun Lohet  52.44                 
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    571          30.42   
  Kemin Työväen Uimarit  30.13                 
Lasse Pulkkinen  2002    504          31.71   
  Oulun Uinti 1906  31.46                 
Aleksi Rajaniemi  2002    466          32.56   
  Oulun Uinti 1906  32.85                 
Valtteri Taskinen  2002    443          33.11   
  Oulun Uinti 1906  32.66                 
Henrik Siltari  2002    440          33.18   
  Kemin Uimaseura  32.67                 
Tiitus Taskila  2001    435          33.31   
  Oulun Uinti 1906  32.26                 
Sihan Yu  2003    404          34.14   
  Oulun Uinti 1906  34.11                 
Karlo Kilpinen  2003    362          35.41   
  Kemin Uimaseura  36.07                 
Jani Leskelä  2001    356          35.61   
  Kemin Työväen Uimarit  36.23                 
10  Tomi Nikula  2001    337          36.26   
  Haukiputaan Heitto  35.45                 
11  Benjamin Evans  2003    289          38.15   
  Swimming Club Vuokatti  38.63                 
12  Tudor Ratiu  2003    276          38.74   
  Swimming Club Rovaniemi  38.23                 
13  Roope Mutanen  2003    270          39.04   
  Haukiputaan Heitto  40.71                 
14  Jeremia Saarinen  2002    252          39.95   
  Haukiputaan Heitto  39.18                 
15  Severi Raunama  2001    245          40.35   
  Haukiputaan Heitto  41.09                 
16  Aapo Karjalainen  2004    218          41.94   
  Kajaanin Uimaseura  43.58                 
17  Leevi Sipilä  2003    180          44.65   
  Kempeleen Pyrintö  45.98                 
18  Kalle Huttunen  2002    177          44.89   
  Oulun Lohet  43.71                 
19  Eemeli Korhonen  2003    130          49.80   
  Kempeleen Pyrintö  49.56                 
Aaro Antero Tavi  2004              DNF   
  Kemin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  17:30   
  Järjestäjä  KaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    279          37.28   
  Oulun Uinti 1906  36.27                 
Kaisa Keränen  2007    240          39.22   
  Oulun Lohet  37.99                 
Eevi Hirvasoja  2007    167          44.20   
  Haukiputaan Heitto  43.19                 
Sofia Palojärvi  2007    153          45.56   
  Swimming Club Rovaniemi  45.35                 
Armi Aurora Tavi  2007    148          46.05   
  Kemin Uimaseura                   
Tiia Liuski  2007    119          49.43   
  Kajaanin Uimaseura                   
Emma Autio  2007    115          50.09   
  Oulun Lohet  45.43                 
Iina Pasuri  2007    102          52.08   
  Haukiputaan Heitto  49.45                 
Heta Hirvonen  2007    91          54.10   
  Kajaanin Uimaseura  56.79                 
Maija Leinonen  2007              DSQ  Eriaikainen 
  Haukiputaan Heitto  48.02                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Seppänen  2006    242          39.12   
  Oulun Lohet  39.01                 
Vilja Takalo  2006    201          41.60   
  Kajaanin Uimaseura  42.19                 
Oona Lipponen  2006    184          42.84   
  Kemin Uimaseura  42.80