Tulokset IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:35 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Rahola | 2006 | 269 | 45.94 | 1:37.04 | |||||
Porin Uimaseura | 1:37.15 | |||||||||
2 | Hilla Känkänen | 2006 | 264 | 45.65 | 1:37.71 | |||||
Porin Uimaseura | 1:39.46 | |||||||||
3 | Olivia Kivelä | 2006 | 256 | 46.99 | 1:38.64 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:39.05 | |||||||||
4 | Eerika Kivistö | 2006 | 251 | 47.58 | 1:39.39 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:41.04 | |||||||||
5 | Jenna Juhola | 2006 | 220 | 50.26 | 1:43.85 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:39.74 | |||||||||
6 | Peppi Ojakippola | 2006 | 198 | 48.94 | 1:47.43 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:47.40 | |||||||||
7 | Iida-Maria Hagner | 2006 | 160 | 56.68 | 1:55.37 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Tilda Saarela | 2006 | 147 | 57.37 | 1:58.65 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:00.67 | |||||||||
9 | Evelina Myllykoski | 2006 | 116 | 1:03.22 | 2:08.48 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:17.71 | |||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teea Jestoi | 2005 | 429 | 39.85 | 1:23.11 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:22.54 | |||||||||
2 | Emmi Ellonen | 2005 | 335 | 42.97 | 1:30.20 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.08 | |||||||||
3 | Enni Kinnunen | 2005 | 329 | 42.80 | 1:30.76 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.28 | |||||||||
4 | Vilma Rintala | 2005 | 316 | 42.45 | 1:32.04 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:33.97 | |||||||||
5 | Alina Kangas | 2005 | 306 | 44.07 | 1:33.02 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:37.22 | |||||||||
6 | Veera Hautamäki | 2005 | 305 | 43.92 | 1:33.11 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.62 | |||||||||
7 | Veera Välivainio | 2005 | 299 | 43.21 | 1:33.67 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:31.52 | |||||||||
8 | Ronja Simsek | 2005 | 283 | 45.55 | 1:35.42 | |||||
Porin Uimaseura | 1:36.40 | |||||||||
9 | Veera Maijala | 2005 | 281 | 44.85 | 1:35.64 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:34.62 | |||||||||
10 | Aamu Kannosto | 2005 | 278 | 46.86 | 1:35.96 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:35.79 | |||||||||
11 | Viivi Lehtonen | 2005 | 259 | 46.07 | 1:38.30 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.03 | |||||||||
12 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 245 | 46.36 | 1:40.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:42.68 | |||||||||
13 | Nelli Laaksonen | 2005 | 223 | 48.48 | 1:43.31 | |||||
Porin Uimaseura | 1:41.26 | |||||||||
14 | Anni Törmänen | 2005 | 220 | 48.74 | 1:43.80 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:43.33 | |||||||||
15 | Elizaveta Salmela | 2005 | 216 | 48.87 | 1:44.48 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:00.95 | |||||||||
16 | Vilja Pusa | 2005 | 215 | 46.94 | 1:44.59 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:56.63 | |||||||||
17 | Viola Karismaa | 2005 | 213 | 47.34 | 1:44.86 | |||||
Porin Uimaseura | 1:53.53 | |||||||||
18 | Kätrin Koppel | 2005 | 211 | 50.97 | 1:45.27 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:46.25 | |||||||||
19 | Jaana Nevala | 2005 | 203 | 48.98 | 1:46.66 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
20 | Ronja Rantanen | 2005 | 200 | 51.79 | 1:47.15 | |||||
Porin Uimaseura | 1:51.66 | |||||||||
21 | Aino Kankaanpää | 2005 | 184 | 53.19 | 1:50.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:53.25 | |||||||||
22 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 178 | 52.77 | 1:51.41 | |||||
Porin Uimaseura | 1:50.29 | |||||||||
23 | Hertta Koskinen | 2005 | 171 | 54.37 | 1:52.80 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
24 | Kaisa Harjula | 2005 | 157 | 56.24 | 1:56.02 | |||||
Porin Uimaseura | 1:59.21 | |||||||||
25 | Emilia Ehnström | 2005 | 153 | 55.84 | 1:57.11 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:54.67 | |||||||||
26 | Ronya Rajala | 2005 | 133 | 55.24 | 2:02.64 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 2:12.06 | |||||||||
27 | Amanda Ahmaoja | 2005 | 113 | 59.92 | 2:09.66 | |||||
Porin Uimaseura | 2:13.24 | |||||||||
- | Ella Sillanpää | 2005 | DNS | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:49.45 | |||||||||
- | Hilla Palonen | 2005 | DNS | |||||||
Ilmajoen Kisailijat | ||||||||||
- | Amanda Nielsen | 2005 | DSQ | korjasi uimalaseja | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:57.97 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Bettina Sandelin | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | 1:47.68 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Ida Ekebohm | 2005 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:45.40 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinja Lasonen | 2004 | 504 | 36.93 | 1:18.75 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.45 | |||||||||
2 | Sofia Nurkkala | 2004 | 439 | 39.52 | 1:22.44 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:21.94 | |||||||||
3 | Viivi Lehtonen | 2004 | 434 | 39.43 | 1:22.80 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.68 | |||||||||
4 | Aamu Knuuttila | 2004 | 423 | 39.16 | 1:23.47 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.00 | |||||||||
5 | Gitta Nukala | 2004 | 422 | 38.70 | 1:23.53 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.94 | |||||||||
6 | Viola Penttilä | 2004 | 414 | 38.59 | 1:24.11 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:24.26 | |||||||||
7 | Nita Tenho | 2004 | 395 | 41.94 | 1:25.45 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.95 | |||||||||
8 | Alisa Ailanen | 2004 | 377 | 40.37 | 1:26.73 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:26.80 | |||||||||
9 | Pirita Hautala | 2004 | 363 | 42.30 | 1:27.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.86 | |||||||||
10 | Noora Kekola | 2004 | 341 | 42.12 | 1:29.73 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:32.33 | |||||||||
11 | Viivi Nurmela | 2004 | 333 | 42.72 | 1:30.37 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:29.37 | |||||||||
12 | Ella Hulkki | 2004 | 331 | 43.44 | 1:30.56 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.01 | |||||||||
13 | Siina Eklund | 2004 | 325 | 43.15 | 1:31.17 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:31.75 | |||||||||
14 | Ella Luoma | 2004 | 305 | 43.80 | 1:33.12 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:34.43 | |||||||||
15 | Minna Virtanen | 2004 | 238 | 48.84 | 1:41.09 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:41.75 | |||||||||
16 | Elsa Päivärinta | 2004 | 236 | 48.28 | 1:41.38 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:41.59 | |||||||||
17 | Sanni Lehtonen | 2004 | 229 | 48.00 | 1:42.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:41.95 | |||||||||
18 | Anna Lampinen | 2004 | 213 | 49.97 | 1:44.92 | |||||
Porin Uimaseura | 1:43.77 | |||||||||
19 | Veera Varsanpää | 2004 | 209 | 49.96 | 1:45.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:48.63 | |||||||||
20 | Siiri Niskasaari | 2004 | 185 | 51.41 | 1:49.95 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:45.19 | |||||||||
21 | Sanni Porkkala | 2004 | 176 | 51.60 | 1:51.84 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:54.26 | |||||||||
22 | Emma Lång | 2004 | 167 | 54.44 | 1:53.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:53.79 | |||||||||
23 | Aliisa Rintakoski | 2004 | 103 | 1:03.19 | 2:13.49 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:02.94 | |||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 609 | 34.70 | 1:13.97 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.59 | |||||||||
2 | Emma Hämäläinen | 2003 | 504 | 37.52 | 1:18.78 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:18.92 | |||||||||
3 | Emma Jormanainen | 2003 | 474 | 38.62 | 1:20.38 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.76 | |||||||||
4 | Jenny Grangärd | 2003 | 457 | 38.78 | 1:21.35 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.46 | |||||||||
5 | Mimosa Rintala | 2003 | 378 | 40.23 | 1:26.70 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:27.25 | |||||||||
6 | Aino Jerohin | 2003 | 367 | 41.47 | 1:27.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:32.09 | |||||||||
7 | Heidi Javanainen | 2003 | 353 | 41.61 | 1:28.66 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:35.28 | |||||||||
8 | Maisa Berg | 2003 | 351 | 41.31 | 1:28.81 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.91 | |||||||||
9 | Peppi Hölsö | 2003 | 316 | 42.86 | 1:32.02 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.51 | |||||||||
10 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 302 | 43.60 | 1:33.42 | |||||
Porin Uimaseura | 1:35.52 | |||||||||
11 | Riina Uimonen | 2003 | 276 | 45.04 | 1:36.20 | |||||
Kurikan Ryhti | 1:35.02 | |||||||||
12 | Lise Strandberg | 2003 | 214 | 50.07 | 1:44.78 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.99 | |||||||||
13 | Kaisla Annukka Keski-Sikkilä | 2003 | 209 | 49.52 | 1:45.60 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:48.15 | |||||||||
14 | Amanda Rahola | 2003 | 207 | 50.33 | 1:45.88 | |||||
Porin Uimaseura | 1:45.17 | |||||||||
15 | Ida Salmi | 2003 | 179 | 52.69 | 1:51.22 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:48.92 | |||||||||
16 | Linda Grönlund | 2003 | 147 | 56.10 | 1:58.79 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minna Ingi | 2002 | 516 | 36.33 | 1:18.14 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.29 | |||||||||
2 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 478 | 37.93 | 1:20.18 | |||||
Porin Uimaseura | 1:23.54 | |||||||||
3 | Saana Vähämaa | 2002 | 470 | 37.11 | 1:20.61 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:21.84 | |||||||||
4 | Nea Nygård | 2002 | 433 | 38.91 | 1:22.86 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:21.55 | |||||||||
5 | Olivia Nurkkala | 2002 | 389 | 39.53 | 1:25.88 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:22.59 | |||||||||
6 | Sanna Rajamäki | 2002 | 388 | 39.84 | 1:25.94 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.42 | |||||||||
7 | Ella Nore | 2002 | 379 | 40.30 | 1:26.59 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:25.66 | |||||||||
8 | Sofia Karismaa | 2002 | 374 | 40.11 | 1:26.96 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.39 | |||||||||
9 | Lidian Vihervä | 2002 | 348 | 41.95 | 1:29.14 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:27.56 | |||||||||
10 | Ida Rantala | 2002 | 316 | 42.18 | 1:31.99 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.32 | |||||||||
11 | Sini Yli-Renko | 2002 | 267 | 45.57 | 1:37.27 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:46.33 | |||||||||
12 | Oona Hakomäki | 2002 | 239 | 47.47 | 1:40.98 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:45.21 | |||||||||
13 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 201 | 51.91 | 1:46.97 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:47.98 | |||||||||
- | Jasmine Vikström | 2002 | DSQ | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 1:28.77 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:35 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 308 | 39.59 | 1:22.29 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.93 | |||||||||
2 | Lucas Lydman | 2005 | 283 | 39.24 | 1:24.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.16 | |||||||||
3 | Juho Törmä | 2005 | 216 | 43.25 | 1:32.66 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.15 | |||||||||
4 | Joonas Arponen | 2005 | 213 | 44.29 | 1:33.06 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:46.40 | |||||||||
5 | Joel Korte | 2005 | 204 | 45.14 | 1:34.45 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:37.85 | |||||||||
6 | Ville Ikola | 2005 | 165 | 46.45 | 1:41.29 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:42.62 | |||||||||
7 | Roy Nukala | 2005 | 124 | 51.08 | 1:51.30 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:59.30 | |||||||||
8 | Werneri Ketonen | 2005 | 115 | 55.08 | 1:54.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:53.90 | |||||||||
9 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 115 | 56.40 | 1:54.24 | |||||
Swimming Team Rauma | 2:15.06 | |||||||||
10 | Teemu Lepistö | 2005 | 94 | 58.14 | 2:02.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:10.04 | |||||||||
11 | Arttu Syrjä | 2005 | 79 | 1:00.39 | 2:09.16 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:11.21 | |||||||||
- | Julius Sandelin | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | 1:36.41 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Ville Lemberg | 2005 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:14.19 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 277 | 39.96 | 1:25.21 | |||||
Porin Uimaseura | 1:24.24 | |||||||||
2 | Elmeri Aho | 2004 | 273 | 39.95 | 1:25.67 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:25.19 | |||||||||
3 | Vilho Verronen | 2004 | 246 | 41.08 | 1:28.71 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:26.52 | |||||||||
4 | Roope Ollikainen | 2004 | 230 | 42.58 | 1:30.69 | |||||
Porin Uimaseura | 1:27.45 | |||||||||
5 | Jesse Anoschkin | 2004 | 215 | 43.05 | 1:32.76 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:32.20 | |||||||||
6 | Mikko Karjalainen | 2004 | 214 | 44.21 | 1:32.84 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:35.51 | |||||||||
7 | Leevi Jalava | 2004 | 184 | 43.95 | 1:37.77 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:37.53 | |||||||||
8 | Lassi Lahtinen | 2004 | 169 | 48.46 | 1:40.52 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:42.52 | |||||||||
9 | Miko Elonen | 2004 | 168 | 47.38 | 1:40.76 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:50.23 | |||||||||
10 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 144 | 50.16 | 1:46.05 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:54.67 | |||||||||
11 | Visa Nissinen | 2004 | 130 | 50.82 | 1:49.74 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:50.82 | |||||||||
12 | Arttu Ahola | 2004 | 126 | 50.52 | 1:50.77 | |||||
Porin Uimaseura | 1:51.67 | |||||||||
13 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 126 | 50.91 | 1:50.82 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:58.87 | |||||||||
14 | Olli Alanko | 2004 | 112 | 54.62 | 1:55.24 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:49.90 | |||||||||
15 | Jere Keski-Hannula | 2004 | 110 | 51.91 | 1:55.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:52.62 | |||||||||
16 | Totti Laukkala | 2004 | 89 | 59.95 | 2:04.27 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:15.59 | |||||||||
- | Akseli Klutas | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:30.17 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Joona Kinnunen | 2004 | DSQ | |||||||
Alavuden Urheilijat | 1:27.60 | |||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
- | Matias Pikkala | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.31 | |||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Kalliokoski | 2003 | 420 | 34.95 | 1:14.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.28 | |||||||||
2 | Konsta Tupeli | 2003 | 377 | 35.83 | 1:16.94 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:19.90 | |||||||||
3 | Simon Ravals | 2003 | 336 | 37.58 | 1:19.93 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.10 | |||||||||
4 | Teemu Oksakari | 2003 | 336 | 37.39 | 1:19.96 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.11 | |||||||||
5 | Samu Hatakka | 2003 | 289 | 39.70 | 1:24.04 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:24.94 | |||||||||
6 | Emil Saha | 2003 | 271 | 40.50 | 1:25.93 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.75 | |||||||||
7 | Dan Lampinen | 2003 | 261 | 40.74 | 1:26.96 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:27.91 | |||||||||
8 | Teppo Jestoi | 2003 | 252 | 40.90 | 1:28.02 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:27.99 | |||||||||
9 | Roni Hägen | 2003 | 231 | 42.27 | 1:30.58 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.27 | |||||||||
10 | Eeli Hanka | 2003 | 223 | 44.00 | 1:31.64 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:32.71 | |||||||||
11 | Arttu Niemi | 2003 | 216 | 43.86 | 1:32.66 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:34.55 | |||||||||
12 | Roope Oijennus | 2003 | 205 | 44.06 | 1:34.24 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:34.33 | |||||||||
13 | Johannes Laihorinne | 2003 | 174 | 47.91 | 1:39.55 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:43.32 | |||||||||
14 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 158 | 49.44 | 1:42.75 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:43.93 | |||||||||
15 | Aleksi Autio | 2003 | 137 | 50.42 | 1:47.82 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:46.44 | |||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kirill Helsing | 2002 | 470 | 34.03 | 1:11.48 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.09 | |||||||||
2 | Mikael Nurmela | 2002 | 440 | 35.00 | 1:13.06 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:14.48 | |||||||||
3 | Justus Hilaja | 2002 | 431 | 34.85 | 1:13.58 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:12.70 | |||||||||
4 | Akseli Ylikoski | 2002 | 365 | 36.50 | 1:17.81 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:21.43 | |||||||||
5 | Joonas Järvi | 2002 | 351 | 37.02 | 1:18.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.22 | |||||||||
6 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 349 | 36.88 | 1:18.92 | |||||
Porin Uimaseura | 1:18.30 | |||||||||
7 | Reino Heinikangas | 2002 | 287 | 39.54 | 1:24.23 | |||||
Porin Uimaseura | 1:26.54 | |||||||||
8 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 285 | 39.26 | 1:24.45 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.08 | |||||||||
- | Robin Söderholm | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.14 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 409 | 35.11 | 1:14.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.63 | |||||||||
2 | Leo Penttilä | 2001 | 313 | 38.12 | 1:21.89 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:30.97 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 19:36 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Anniina Haarala | 2004 | 478 | 1:12.41 | 2:28.68 | 3:46.55 | 5:04.36 | 10:19.48 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:17.75 | 6:22.69 | 7:41.07 | 9:01.04 | ||||||
2 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 460 | 1:12.61 | 2:31.13 | 3:49.96 | 5:10.84 | 10:27.24 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:41.54 | 6:30.67 | 7:50.51 | 9:10.38 | ||||||
3 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 430 | 1:14.73 | 2:34.19 | 3:54.30 | 5:15.56 | 10:41.51 | ||
Swimming Team Rauma | 10:42.55 | 6:38.05 | 7:58.92 | 9:20.96 | ||||||
4 | Tessa Tattari | 2004 | 413 | 1:14.93 | 2:36.92 | 4:00.13 | 5:24.18 | 10:50.14 | ||
Kokkolan Uimaseura | 11:10.69 | 6:48.13 | 8:10.90 | 9:33.87 | ||||||
5 | Siiri Tiilikka | 2004 | 411 | 1:15.68 | 2:37.12 | 3:59.80 | 5:23.06 | 10:51.65 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:56.11 | 6:46.67 | 8:09.42 | 9:32.11 | ||||||
6 | Sanni Jouppi | 2004 | 389 | 1:19.89 | 2:44.42 | 4:09.29 | 5:32.56 | 11:03.19 | ||
Swimming Team Rauma | 6:55.20 | 8:18.50 | 9:41.63 | |||||||
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 535 | 1:07.01 | 2:21.27 | 3:37.30 | 4:53.15 | 9:56.65 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 9:57.86 | 6:08.98 | 7:25.31 | 8:42.01 | ||||||
2 | Petra Kivi | 2003 | 467 | 1:12.94 | 2:29.68 | 3:46.59 | 5:04.50 | 10:24.37 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:53.78 | 6:22.63 | 7:41.89 | 9:02.90 | ||||||
3 | Maija Björkholm | 2003 | 463 | 1:12.96 | 2:30.53 | 3:48.97 | 5:08.50 | 10:26.19 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:26.54 | 6:28.28 | 7:48.29 | 9:08.60 | ||||||
4 | Wilma Lakanen | 2003 | 461 | 1:12.13 | 2:31.91 | 3:53.09 | 5:14.03 | 10:27.22 | ||
Kokkolan Uimaseura | 11:02.33 | 6:34.57 | 7:54.24 | 9:14.05 | ||||||
5 | Tara Korkiakoski | 2003 | 393 | 1:12.60 | 2:33.80 | 3:58.72 | 5:24.48 | 11:00.93 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:09.05 | 6:48.90 | 8:13.61 | 9:37.79 | ||||||
6 | Annukka Jouppila | 2003 | 355 | 1:18.47 | 2:45.37 | 4:10.62 | 5:36.35 | 11:24.28 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 11:52.23 | 7:03.58 | 8:32.02 | 10:01.40 | ||||||
7 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 327 | 1:19.12 | 2:46.21 | 4:14.37 | 5:44.48 | 11:42.96 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 11:27.45 | 7:14.84 | 8:44.98 | 10:15.17 | ||||||
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Helmi Viitasalo | 2002 | 488 | 1:09.37 | 2:26.22 | 3:43.50 | 5:01.97 | 10:15.06 | ||
Rauman Uimaseura | 10:14.30 | 6:20.78 | 7:39.63 | 8:58.53 | ||||||
2 | Saana Vähämaa | 2002 | 467 | 1:11.40 | 2:28.41 | 3:46.90 | 5:06.14 | 10:24.43 | ||
Rauman Uimaseura | 10:19.34 | 6:26.67 | 7:47.09 | 9:06.96 | ||||||
3 | Juliana Niinisalo | 2002 | 463 | 1:10.88 | 2:27.59 | 3:46.34 | 5:06.66 | 10:26.27 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:18.71 | 6:27.43 | 7:48.39 | 9:09.26 | ||||||
4 | Sara Ikonen | 2002 | 423 | 1:13.55 | 2:34.11 | 3:56.48 | 5:19.87 | 10:45.03 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 11:17.96 | 6:42.58 | 8:04.85 | 9:26.54 | ||||||
5 | Inari Laaksonen | 2002 | 418 | 1:14.18 | 2:34.18 | 3:55.59 | 5:19.53 | 10:47.69 | ||
Swimming Team Rauma | 10:56.73 | 6:43.53 | 8:05.73 | 9:28.07 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 19:36 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 19:58 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 601 | 1:02.25 | 2:09.12 | 3:16.51 | 4:23.89 | 8:45.28 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 8:45.60 | 5:31.15 | 6:36.15 | 7:41.11 | ||||||
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Kirill Helsing | 2002 | 535 | 1:03.68 | 2:11.51 | 3:20.37 | 4:29.57 | 9:06.09 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:05.01 | 5:39.40 | 6:48.81 | 7:58.43 | ||||||
2 | Ethan Brady | 2002 | 496 | 1:02.73 | 2:12.09 | 3:23.02 | 4:34.36 | 9:19.86 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:07.27 | 5:46.82 | 6:59.13 | 8:11.21 | ||||||
3 | Joonas Järvi | 2002 | 415 | 1:06.83 | 2:22.15 | 3:38.11 | 4:54.28 | 9:54.34 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:44.44 | 6:11.89 | 7:27.34 | 8:42.22 | ||||||
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 592 | 1:01.62 | 2:06.71 | 3:12.50 | 4:19.16 | 8:48.03 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 8:50.73 | 5:26.37 | 6:34.08 | 7:41.67 | ||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 566 | 1:02.81 | 2:10.25 | 3:17.83 | 4:25.02 | 8:56.01 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 8:47.18 | 5:32.30 | 6:40.00 | 7:48.30 | ||||||
3 | Ali Khalili | 2001 | 502 | 1:04.85 | 2:14.85 | 3:25.40 | 4:36.00 | 9:17.72 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:12.61 | 5:46.33 | 6:57.92 | 8:08.28 | ||||||
4 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 462 | 1:06.63 | 2:18.52 | 3:31.28 | 4:44.56 | 9:33.36 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:54.87 | 5:58.01 | 7:11.26 | 8:23.59 | ||||||
5 | Juuso Syrjälä | 2001 | 431 | 1:08.47 | 2:22.74 | 3:36.23 | 4:50.82 | 9:46.98 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:12.45 | 6:04.55 | 7:18.48 | 8:32.95 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 19:58 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 20:17 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kus-Gss Valkoinen | 2002 | 549 | 4:14.18 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 4:12.99 | |||||||||
Nea Nygård | 2002 | 31.41 | 1:04.86 | 1:04.86 | ||||||
Veera Lahtinen | 2002 | 31.03 | 1:04.25 | 2:09.11 | ||||||
Liina Salin | 2002 | 29.48 | 1:01.82 | 3:10.93 | ||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 30.03 | 1:03.25 | 4:14.18 | ||||||
2 | Vus-Vss 1 | 2002 | 511 | 4:20.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:19.83 | |||||||||
Emma Haglund | 2003 | 29.77 | 1:01.41 | 1:01.41 | ||||||
Juliana Niinisalo | 2002 | 32.41 | 1:07.10 | 2:08.51 | ||||||
Petra Kivi | 2003 | 31.33 | 1:05.19 | 3:13.70 | ||||||
Jenny Grangärd | 2003 | 31.10 | 1:06.59 | 4:20.29 | ||||||
3 | Seui Lemon | 2002 | 218 | 5:45.76 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:53.32 | |||||||||
Aamu Kannosto | 2005 | 35.78 | 1:16.22 | 1:16.22 | ||||||
Sanni Porkkala | 2004 | 43.40 | 1:35.18 | 2:51.40 | ||||||
Fanny Granvik | 2004 | 42.83 | 1:31.10 | 4:22.50 | ||||||
Ida Salmi | 2003 | 39.24 | 1:23.26 | 5:45.76 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 20:17 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 20:25 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss 1 | 2001 | 499 | 3:51.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:47.44 | |||||||||
Claes Fjellström | 2001 | 27.94 | 57.69 | 57.69 | ||||||
Alex Lydman | 2003 | 27.41 | 57.30 | 1:54.99 | ||||||
Ethan Brady | 2002 | 27.54 | 57.86 | 2:52.85 | ||||||
Aaro Kangasmaa | 2001 | 27.77 | 58.22 | 3:51.07 | ||||||
2 | Seui Lemonlime | 2001 | 175 | 5:27.10 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:29.33 | |||||||||
Aleksi Autio | 2003 | 36.10 | 1:18.97 | 1:18.97 | ||||||
Johannes Laihorinne | 2003 | 35.52 | 1:14.57 | 2:33.54 | ||||||
Iisakki Laihorinne | 2003 | 37.29 | 1:20.96 | 3:54.50 | ||||||
Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 41.55 | 1:32.60 | 5:27.10 | ||||||
3 | Seui Lemon | 2001 | 140 | 5:52.69 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:57.85 | |||||||||
Akseli Klutas | 2004 | 40.53 | 1:26.16 | 1:26.16 | ||||||
Rasmus Saarimaa | 2004 | 43.13 | 1:35.74 | 3:01.90 | ||||||
Filip Osipov | 2003 | 39.76 | 1:25.74 | 4:27.64 | ||||||
Totti Laukkala | 2004 | 39.58 | 1:25.05 | 5:52.69 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 20:25 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 10:19 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Nurkkala | 2004 | 426 | 41.97 | 1:27.31 | 2:12.75 | 2:58.81 | |||
Kokkolan Uimaseura | 3:01.23 | |||||||||
2 | Viivi Lehtonen | 2004 | 423 | 39.65 | 1:25.27 | 2:12.36 | 2:59.24 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:59.29 | |||||||||
3 | Aamu Knuuttila | 2004 | 421 | 40.25 | 1:26.52 | 2:13.22 | 2:59.42 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:02.03 | |||||||||
4 | Viola Penttilä | 2004 | 386 | 39.94 | 1:27.66 | 2:17.68 | 3:04.75 | |||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
5 | Alisa Ailanen | 2004 | 382 | 41.24 | 1:28.27 | 2:16.62 | 3:05.40 | |||
Swimming Team Rauma | 3:03.04 | |||||||||
6 | Siina Eklund | 2004 | 339 | 44.03 | 1:34.78 | 2:24.56 | 3:12.88 | |||
Alavuden Urheilijat | 3:17.07 | |||||||||
7 | Noora Kekola | 2004 | 335 | 43.00 | 1:32.42 | 2:23.42 | 3:13.65 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:18.13 | |||||||||
8 | Viivi Nurmela | 2004 | 329 | 43.65 | 1:33.15 | 2:25.13 | 3:14.84 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:11.58 | |||||||||
9 | Sanni Porkkala | 2004 | 170 | 54.13 | 1:56.47 | 2:58.70 | 4:02.62 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:12.15 | |||||||||
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 569 | 36.93 | 1:18.63 | 2:00.32 | 2:42.35 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.99 | |||||||||
2 | Emma Hämäläinen | 2003 | 476 | 37.81 | 1:22.73 | 2:07.81 | 2:52.25 | |||
Vieskan Uimarit | 2:51.20 | |||||||||
3 | Emma Jormanainen | 2003 | 476 | 39.55 | 1:23.42 | 2:07.66 | 2:52.33 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:53.73 | |||||||||
4 | Jenny Grangärd | 2003 | 408 | 39.75 | 1:26.61 | 2:14.44 | 3:01.29 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:56.75 | |||||||||
5 | Aino Jerohin | 2003 | 379 | 42.45 | 1:30.21 | 2:17.54 | 3:05.81 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:36.59 | |||||||||
6 | Ida Salmi | 2003 | 180 | 53.11 | 1:53.08 | 2:55.43 | 3:58.04 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:49.08 | |||||||||
- | Maisa Berg | 2003 | DSQ | 60m | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:10.73 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saana Vähämaa | 2002 | 425 | 39.47 | 1:25.59 | 2:13.77 | 2:58.93 | |||
Rauman Uimaseura | 3:02.41 | |||||||||
2 | Minna Ingi | 2002 | 406 | 39.82 | 1:25.76 | 2:14.06 | 3:01.63 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:01.03 | |||||||||
3 | Nea Nygård | 2002 | 394 | 40.41 | 1:26.79 | 2:14.54 | 3:03.56 | |||
Kokkolan Uimaseura | 3:01.55 | |||||||||
4 | Sanna Rajamäki | 2002 | 356 | 42.26 | 1:31.96 | 2:21.81 | 3:09.80 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:08.12 | |||||||||
5 | Olivia Nurkkala | 2002 | 353 | 41.03 | 1:30.17 | 2:19.72 | 3:10.32 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:59.98 | |||||||||
6 | Lidian Vihervä | 2002 | 349 | 42.93 | 1:31.78 | 2:21.77 | 3:11.01 | |||
Rauman Uimaseura | 3:11.68 | |||||||||
7 | Ella Nore | 2002 | 349 | 44.43 | 1:31.79 | 2:22.27 | 3:11.09 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 3:20.28 | |||||||||
8 | Jasmine Vikström | 2002 | 306 | 43.97 | 1:34.79 | 2:27.28 | 3:19.62 | |||
Kokkolan Uimaseura | 3:11.23 | |||||||||
9 | Ida Rantala | 2002 | 286 | 45.08 | 1:37.52 | 2:30.94 | 3:24.16 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:24.05 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 10:19 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 10:41 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Korpi | 2006 | 195 | 34.97 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 35.01 | |||||||||
2 | Onni Yrjälä | 2006 | 186 | 35.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.64 | |||||||||
3 | Ilari Hatunen | 2006 | 170 | 36.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.73 | |||||||||
4 | Rasmus Kekola | 2006 | 163 | 37.11 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 38.13 | |||||||||
5 | Viljo Varsanpää | 2006 | 162 | 37.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.57 | |||||||||
6 | Torsti Saarela | 2006 | 157 | 37.58 | ||||||
Vieskan Uimarit | 36.39 | |||||||||
7 | Ivar Eklund | 2006 | 152 | 37.96 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.64 | |||||||||
8 | Vilho Okkonen | 2006 | 140 | 39.09 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.39 | |||||||||
9 | Eino Jussinoja | 2006 | 139 | 39.18 | ||||||
Swimming Team Rauma | 39.50 | |||||||||
10 | Elias Koivuluoma | 2006 | 123 | 40.76 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 42.96 | |||||||||
11 | Valtteri Limnell | 2006 | 113 | 41.96 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 46.29 | |||||||||
12 | Iiro Julius Asp | 2006 | 75 | 48.11 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 47.81 | |||||||||
13 | Luukas Norolampi | 2006 | 70 | 49.04 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 50.54 | |||||||||
- | Benjamin Salo | 2006 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 43.49 | |||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 349 | 28.82 | ||||||
Rauman Uimaseura | 29.28 | |||||||||
2 | Lucas Lydman | 2005 | 320 | 29.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.85 | |||||||||
3 | Joonas Arponen | 2005 | 295 | 30.48 | ||||||
Rauman Uimaseura | 32.72 | |||||||||
4 | Joel Korte | 2005 | 279 | 31.06 | ||||||
Swimming Team Rauma | 31.61 | |||||||||
5 | Julius Sandelin | 2005 | 244 | 32.48 | ||||||
Rauman Uimaseura | 33.56 | |||||||||
6 | Salomo Pihlaja | 2005 | 243 | 32.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.66 | |||||||||
7 | Ville Ikola | 2005 | 224 | 33.41 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.44 | |||||||||
8 | Adrian Kaslin | 2005 | 221 | 33.55 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.13 | |||||||||
9 | Riku Määttälä | 2005 | 209 | 34.16 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 34.40 | |||||||||
10 | Adam Björkstrand | 2005 | 203 | 34.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.71 | |||||||||
11 | Juho Törmä | 2005 | 201 | 34.63 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.42 | |||||||||
12 | Konsta Joensuu | 2005 | 149 | 38.27 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.07 | |||||||||
13 | Werneri Ketonen | 2005 | 148 | 38.32 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.14 | |||||||||
14 | Teemu Lepistö | 2005 | 127 | 40.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.52 | |||||||||
15 | Roy Nukala | 2005 | 126 | 40.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.72 | |||||||||
16 | Ville Lemberg | 2005 | 119 | 41.23 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 45.47 | |||||||||
17 | Arttu Syrjä | 2005 | 114 | 41.79 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 40.33 | |||||||||
18 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 113 | 41.90 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.29 | |||||||||
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesse Anttila | 2002 | 502 | 25.54 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 25.52 | |||||||||
2 | Matias Pennanen | 2001 | 492 | 25.71 | ||||||
Porin Uimaseura | 25.34 | |||||||||
3 | Ethan Brady | 2002 | 472 | 26.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.51 | |||||||||
4 | Juho Porkkala | 2001 | 457 | 26.35 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 26.05 | |||||||||
5 | Elias Nurmi | 2001 | 445 | 26.58 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 27.57 | |||||||||
6 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 429 | 26.90 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.36 | |||||||||
7 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 428 | 26.93 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.06 | |||||||||
8 | Joonas Järvi | 2002 | 388 | 27.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.45 | |||||||||
9 | Konsta Tupeli | 2003 | 386 | 27.88 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 28.09 | |||||||||
10 | Juuso Syrjälä | 2001 | 372 | 28.21 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.71 | |||||||||
11 | Reino Heinikangas | 2002 | 370 | 28.26 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.80 | |||||||||
12 | Miro Nurmela | 2002 | 364 | 28.41 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 28.29 | |||||||||
13 | Filip Jåfs | 2004 | 361 | 28.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.35 | |||||||||
14 | Leevi Kortesoja | 2003 | 359 | 28.56 | ||||||
Lapuan Virkiä | 35.15 | |||||||||
15 | Elmeri Aho | 2004 | 347 | 28.87 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 29.53 | |||||||||
16 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 345 | 28.93 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 28.70 | |||||||||
17 | Ali Khalili | 2001 | 341 | 29.05 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.33 | |||||||||
18 | Samu Hatakka | 2003 | 339 | 29.11 | ||||||
Rauman Uimaseura | 31.51 | |||||||||
19 | Eeli Hanka | 2003 | 323 | 29.57 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 29.69 | |||||||||
20 | Ivar Nordman | 2003 | 321 | 29.64 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 30.11 | |||||||||
21 | Onni Haikonen | 2003 | 305 | 30.13 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.68 | |||||||||
22 | Elmo Arvo | 2003 | 304 | 30.18 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.23 | |||||||||
23 | Arttu Niemi | 2003 | 298 | 30.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.68 | |||||||||
24 | Teppo Jestoi | 2003 | 294 | 30.50 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.08 | |||||||||
25 | Alexander Eklund | 2002 | 294 | 30.51 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 30.80 | |||||||||
26 | Roope Oijennus | 2003 | 283 | 30.91 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 30.58 | |||||||||
27 | Joona Kinnunen | 2004 | 279 | 31.06 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 30.65 | |||||||||
28 | Roope Ollikainen | 2004 | 267 | 31.49 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.42 | |||||||||
29 | Leevi Jalava | 2004 | 239 | 32.71 | ||||||
Swimming Team Rauma | 31.59 | |||||||||
30 | Johannes Laihorinne | 2003 | 222 | 33.50 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 34.72 | |||||||||
31 | Mikko Karjalainen | 2004 | 219 | 33.66 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.39 | |||||||||
32 | Roni Hägen | 2003 | 209 | 34.20 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.69 | |||||||||
33 | Lassi Lahtinen | 2004 | 204 | 34.43 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 34.27 | |||||||||
34 | Visa Nissinen | 2004 | 201 | 34.64 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 36.97 | |||||||||
35 | Arttu Ahola | 2004 | 195 | 34.96 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.84 | |||||||||
36 | Linus Vuollet | 2004 | 194 | 35.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.59 | |||||||||
37 | Viljam Mäenpää | 2003 | 194 | 35.05 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.74 | |||||||||
38 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 193 | 35.08 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 36.18 | |||||||||
39 | Olli Alanko | 2004 | 179 | 35.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.78 | |||||||||
40 | Elias Hirvilammi | 2004 | 177 | 36.09 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 35.59 | |||||||||
41 | Totti Laukkala | 2004 | 172 | 36.49 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.57 | |||||||||
42 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 167 | 36.82 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 35.07 | |||||||||
43 | Joel Jokiaho | 2004 | 166 | 36.89 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.78 | |||||||||
44 | Akseli Klutas | 2004 | 163 | 37.15 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.33 | |||||||||
45 | Alex Koskela | 2004 | 153 | 37.90 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.96 | |||||||||
46 | Jere Keski-Hannula | 2004 | 148 | 38.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.64 | |||||||||
47 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 146 | 38.54 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.07 | |||||||||
- | Leo Penttilä | 2001 | DNS | |||||||
Swimming Team Rauma | 26.08 | |||||||||
- | Niklas Nygård | 2001 | DNS | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.80 | |||||||||
- | Matias Pikkala | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.39 | |||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
- | Samuel Perälä | 2002 | DSQ | |||||||
Lapuan Virkiä | 32.24 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sohneel Mandpe | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.82 | |||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 10:41 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 10:54 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 242 | 39.89 | 1:28.28 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:40.04 | |||||||||
2 | Eerika Kivistö | 2006 | 222 | 41.90 | 1:30.86 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:32.68 | |||||||||
3 | Hannah Lamminmäki | 2006 | 210 | 41.26 | 1:32.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:39.67 | |||||||||
4 | Anni Turunen | 2006 | 209 | 43.19 | 1:32.70 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.41 | |||||||||
5 | Emilia Rahola | 2006 | 163 | 45.63 | 1:40.63 | |||||
Porin Uimaseura | 1:41.90 | |||||||||
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teea Jestoi | 2005 | 326 | 35.48 | 1:19.97 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:19.76 | |||||||||
2 | Inger Isaksen | 2005 | 293 | 37.66 | 1:22.80 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.99 | |||||||||
3 | Noora Suonsivu | 2005 | 286 | 38.03 | 1:23.50 | |||||
Porin Uimaseura | 1:23.33 | |||||||||
4 | Enni Kinnunen | 2005 | 243 | 39.22 | 1:28.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.46 | |||||||||
5 | Nelli Laaksonen | 2005 | 227 | 39.99 | 1:30.14 | |||||
Porin Uimaseura | 1:27.68 | |||||||||
6 | Bettina Sandelin | 2005 | 211 | 41.86 | 1:32.38 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:33.71 | |||||||||
7 | Veera Hautamäki | 2005 | 194 | 44.14 | 1:34.99 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 185 | 43.11 | 1:36.59 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:41.28 | |||||||||
9 | Ronja Simsek | 2005 | 167 | 47.65 | 1:39.80 | |||||
Porin Uimaseura | 1:44.97 | |||||||||
10 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 163 | 48.14 | 1:40.59 | |||||
Porin Uimaseura | 1:38.56 | |||||||||
11 | Veera Välivainio | 2005 | 162 | 41.92 | 1:40.94 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:47.28 | |||||||||
12 | Vilja Pusa | 2005 | 154 | 44.54 | 1:42.65 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:40.37 | |||||||||
13 | Iida Lindholm | 2005 | 152 | 47.38 | 1:43.15 | |||||
Porin Uimaseura | 1:43.32 | |||||||||
14 | Amanda Ahmaoja | 2005 | 135 | 49.43 | 1:47.30 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Jenna Korpilahti | 2005 | 132 | 48.76 | 1:48.04 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.55 | |||||||||
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinja Lasonen | 2004 | 419 | 33.58 | 1:13.53 | |||||
Porin Uimaseura | 1:14.26 | |||||||||
2 | Ella Hulkki | 2004 | 415 | 34.84 | 1:13.76 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.82 | |||||||||
3 | Nita Tenho | 2004 | 381 | 35.42 | 1:15.93 | |||||
Porin Uimaseura | 1:17.48 | |||||||||
4 | Pirita Hautala | 2004 | 361 | 35.98 | 1:17.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.78 | |||||||||
5 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 351 | 37.22 | 1:18.02 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.10 | |||||||||
6 | Sofia Nurkkala | 2004 | 342 | 38.26 | 1:18.66 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:18.17 | |||||||||
7 | Siiri Niskasaari | 2004 | 288 | 38.50 | 1:23.34 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:25.09 | |||||||||
8 | Ella Luoma | 2004 | 268 | 38.89 | 1:25.33 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.45 | |||||||||
9 | Tilde Löfqvist | 2004 | 236 | 41.74 | 1:29.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.39 | |||||||||
10 | Aamu Knuuttila | 2004 | 233 | 40.83 | 1:29.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:32.66 | |||||||||
11 | Minna Virtanen | 2004 | 232 | 41.01 | 1:29.49 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 503 | 31.66 | 1:09.21 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:07.17 | |||||||||
2 | Emma Haglund | 2003 | 489 | 33.24 | 1:09.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.72 | |||||||||
3 | Heta Veikkola | 2003 | 419 | 33.82 | 1:13.52 | |||||
Lapuan Virkiä | 1:12.70 | |||||||||
4 | Mimosa Rintala | 2003 | 397 | 34.72 | 1:14.90 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:11.43 | |||||||||
5 | Petra Kivi | 2003 | 372 | 34.81 | 1:16.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.88 | |||||||||
6 | Peppi Hölsö | 2003 | 361 | 36.04 | 1:17.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.70 | |||||||||
7 | Tara Korkiakoski | 2003 | 327 | 35.35 | 1:19.89 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.71 | |||||||||
8 | Heidi Javanainen | 2003 | 259 | 37.93 | 1:26.34 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
9 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 220 | 41.44 | 1:31.11 | |||||
Porin Uimaseura | 1:30.34 | |||||||||
10 | Ella Jämsä | 2003 | 215 | 42.97 | 1:31.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.59 | |||||||||
11 | Sara Ruotsalainen | 2003 | 206 | 43.79 | 1:33.13 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.57 | |||||||||
12 | Amanda Rahola | 2003 | 160 | 46.73 | 1:41.23 | |||||
Porin Uimaseura | 1:42.07 | |||||||||
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 539 | 31.07 | 1:07.63 | |||||
Porin Uimaseura | 1:06.72 | |||||||||
2 | Liina Salin | 2002 | 475 | 32.36 | 1:10.53 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:10.34 | |||||||||
3 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 439 | 32.65 | 1:12.39 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.76 | |||||||||
4 | Juliana Niinisalo | 2002 | 411 | 33.68 | 1:14.02 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.45 | |||||||||
5 | Emmi Heine | 2002 | 407 | 33.77 | 1:14.24 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:15.23 | |||||||||
6 | Veera Lahtinen | 2002 | 381 | 35.51 | 1:15.88 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:17.67 | |||||||||
7 | Sara Ikonen | 2002 | 329 | 36.35 | 1:19.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.46 | |||||||||
8 | Hanna Virtanen | 2002 | 274 | 37.47 | 1:24.71 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:26.88 | |||||||||
9 | Inari Laaksonen | 2002 | 274 | 36.91 | 1:24.75 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:23.24 | |||||||||
10 | Salla Lehtimäki | 2002 | 168 | 44.77 | 1:39.61 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:45.81 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 10:54 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 11:02 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teemu Oksakari | 2003 | 374 | 34.25 | 1:11.69 | 1:50.10 | 2:27.15 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:35.11 | |||||||||
2 | Elias Kalliokoski | 2003 | 345 | 36.28 | 1:14.26 | 1:53.02 | 2:31.25 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:37.75 | |||||||||
3 | Simon Ravals | 2003 | 340 | 34.34 | 1:13.23 | 1:53.48 | 2:32.00 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.28 | |||||||||
4 | Emil Saha | 2003 | 299 | 36.78 | 1:16.33 | 1:58.46 | 2:38.51 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:50.53 | |||||||||
5 | Roope Oijennus | 2003 | 192 | 41.07 | 1:27.83 | 2:16.52 | 3:03.73 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:46.92 | |||||||||
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 449 | 32.78 | 1:08.51 | 1:43.70 | 2:18.55 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:16.73 | |||||||||
2 | Akseli Ylikoski | 2002 | 298 | 36.08 | 1:16.36 | 1:58.10 | 2:38.74 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:45.84 | |||||||||
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 516 | 31.47 | 1:04.86 | 1:38.81 | 2:12.21 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:13.56 | |||||||||
2 | Hugo Mattola | 2001 | 437 | 32.96 | 1:08.09 | 1:44.02 | 2:19.78 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:20.08 | |||||||||
3 | Juuso Syrjälä | 2001 | 384 | 34.17 | 1:10.99 | 1:48.57 | 2:25.92 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.16 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 11:02 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 11:53 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 336 | 41.24 | 1:25.66 | 2:17.75 | 2:59.21 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:08.22 | |||||||||
2 | Anni Turunen | 2006 | 321 | 43.44 | 1:28.54 | 2:22.98 | 3:01.91 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:05.82 | |||||||||
3 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 281 | 40.67 | 1:30.95 | 2:29.20 | 3:10.10 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Hilla Känkänen | 2006 | 263 | 45.26 | 1:35.35 | 2:34.41 | 3:14.43 | |||
Porin Uimaseura | 3:33.69 | |||||||||
5 | Emilia Rahola | 2006 | 252 | 46.83 | 1:37.54 | 2:32.48 | 3:17.16 | |||
Porin Uimaseura | 3:20.14 | |||||||||
6 | Ellen Williamsson | 2006 | 252 | 44.48 | 1:36.25 | 2:31.19 | 3:17.22 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:20.66 | |||||||||
7 | Iina Hulkki | 2006 | 221 | 49.86 | 1:40.90 | 2:40.42 | 3:25.86 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:43.65 | |||||||||
8 | Jenna Juhola | 2006 | 221 | 46.14 | 1:37.51 | 2:39.60 | 3:26.04 | |||
Rauman Uimaseura | 3:19.78 | |||||||||
9 | Peppi Ojakippola | 2006 | 216 | 43.30 | 1:37.02 | 2:36.24 | 3:27.65 | |||
Vieskan Uimarit | 3:21.07 | |||||||||
10 | Siiri Lahtinen | 2006 | 205 | 45.19 | 1:40.36 | 2:45.54 | 3:31.20 | |||
Rauman Uimaseura | 3:30.28 | |||||||||
11 | Evelina Myllykoski | 2006 | 104 | 1:01.58 | 2:10.44 | 3:25.50 | 4:24.70 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:27.52 | |||||||||
- | Amanda Lång | 2006 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Laura Koskela | 2006 | DSQ | 125m | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:36.73 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Enni Kinnunen | 2005 | 370 | 39.11 | 1:23.39 | 2:13.14 | 2:53.44 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:56.66 | |||||||||
2 | Inger Isaksen | 2005 | 345 | 39.79 | 1:24.29 | 2:17.58 | 2:57.50 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:51.17 | |||||||||
3 | Aamu Kannosto | 2005 | 329 | 43.93 | 1:29.66 | 2:21.41 | 3:00.37 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:07.64 | |||||||||
4 | Emmi Ellonen | 2005 | 320 | 42.84 | 1:29.60 | 2:21.53 | 3:02.05 | |||
Porin Uimaseura | 3:07.85 | |||||||||
5 | Nelli Laaksonen | 2005 | 308 | 42.46 | 1:27.10 | 2:23.25 | 3:04.33 | |||
Porin Uimaseura | 3:05.60 | |||||||||
6 | Veera Hautamäki | 2005 | 302 | 43.51 | 1:33.34 | 2:25.12 | 3:05.67 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:03.58 | |||||||||
7 | Veera Välivainio | 2005 | 300 | 44.33 | 1:32.99 | 2:24.73 | 3:06.12 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:12.90 | |||||||||
8 | Anni Törmänen | 2005 | 298 | 39.86 | 1:30.90 | 2:25.09 | 3:06.48 | |||
Rauman Uimaseura | 3:23.34 | |||||||||
9 | Veera Maijala | 2005 | 289 | 44.84 | 1:32.41 | 2:25.34 | 3:08.33 | |||
Rauman Uimaseura | 3:10.91 | |||||||||
10 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 273 | 45.02 | 1:31.90 | 2:28.88 | 3:12.01 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:19.49 | |||||||||
11 | Ronja Simsek | 2005 | 261 | 48.58 | 1:37.85 | 2:31.00 | 3:14.89 | |||
Porin Uimaseura | 3:17.74 | |||||||||
12 | Kätrin Koppel | 2005 | 261 | 44.20 | 1:33.79 | 2:30.23 | 3:14.92 | |||
Rauman Uimaseura | 3:24.74 | |||||||||
13 | Veera Tall | 2005 | 199 | 53.15 | 1:47.36 | 2:49.92 | 3:33.18 | |||
Porin Uimaseura | 3:45.25 | |||||||||
14 | Ellen Arvo | 2005 | 190 | 47.24 | 1:46.41 | 2:46.39 | 3:36.42 | |||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
15 | Aino Kankaanpää | 2005 | 181 | 52.52 | 1:51.65 | 2:49.94 | 3:40.17 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Ronja Rantanen | 2005 | 170 | 49.50 | 1:54.42 | 2:54.54 | 3:44.67 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Ronya Rajala | 2005 | 153 | 53.77 | 1:55.31 | 3:06.43 | 3:52.92 | |||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
- | Oosa Paavola | 2005 | DNS | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 3:35.79 | |||||||||
- | Amanda Nielsen | 2005 | DSQ | lasien korjaus | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Jenna Korpilahti | 2005 | DSQ | 68m | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:22.21 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ella Hulkki | 2004 | 457 | 36.56 | 1:15.19 | 2:04.86 | 2:41.76 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.79 | |||||||||
2 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 441 | 36.48 | 1:18.70 | 2:06.92 | 2:43.62 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.47 | |||||||||
3 | Nita Tenho | 2004 | 426 | 34.80 | 1:18.96 | 2:10.37 | 2:45.48 | |||
Porin Uimaseura | 2:43.20 | |||||||||
4 | Henna Känsäkangas | 2004 | 425 | 34.95 | 1:15.28 | 2:06.23 | 2:45.71 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:51.88 | |||||||||
5 | Pirita Hautala | 2004 | 416 | 37.69 | 1:21.54 | 2:10.16 | 2:46.89 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:59.83 | |||||||||
6 | Aamu Knuuttila | 2004 | 397 | 39.20 | 1:24.41 | 2:09.45 | 2:49.49 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:51.85 | |||||||||
7 | Viivi Lehtonen | 2004 | 394 | 40.03 | 1:24.87 | 2:11.17 | 2:49.85 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:53.53 | |||||||||
8 | Tessa Tattari | 2004 | 369 | 40.73 | 1:23.75 | 2:16.53 | 2:53.62 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:58.55 | |||||||||
9 | Anniina Haarala | 2004 | 330 | 41.65 | 1:26.40 | 2:20.63 | 3:00.30 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:12.42 | |||||||||
10 | Ella Luoma | 2004 | 316 | 40.58 | 1:29.80 | 2:22.96 | 3:02.76 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:00.67 | |||||||||
11 | Noora Kekola | 2004 | 303 | 38.66 | 1:27.52 | 2:20.96 | 3:05.40 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:04.34 | |||||||||
12 | Tilde Löfqvist | 2004 | 296 | 40.93 | 1:31.08 | 2:22.06 | 3:06.94 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:11.19 | |||||||||
13 | Minna Virtanen | 2004 | 283 | 41.66 | 1:28.45 | 2:25.45 | 3:09.74 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:14.81 | |||||||||
14 | Pinja Kallio | 2004 | 255 | 44.10 | 1:36.53 | 2:32.33 | 3:16.26 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:11.42 | |||||||||
- | Jonna Känsäkangas | 2004 | DSQ | 75m | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Siiri Tiilikka | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:56.24 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Tinja Lasonen | 2004 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 2:35.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 554 | 33.81 | 1:13.84 | 1:58.03 | 2:31.66 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:24.86 | |||||||||
2 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 548 | 32.28 | 1:11.42 | 1:57.92 | 2:32.20 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:30.28 | |||||||||
3 | Petra Kivi | 2003 | 533 | 34.89 | 1:12.34 | 1:58.59 | 2:33.61 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:37.25 | |||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 499 | 32.57 | 1:11.63 | 2:00.29 | 2:37.00 | |||
Porin Uimaseura | 2:35.53 | |||||||||
5 | Emma Jormanainen | 2003 | 467 | 38.34 | 1:20.00 | 2:03.51 | 2:40.60 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:49.75 | |||||||||
6 | Emma Hämäläinen | 2003 | 463 | 35.49 | 1:18.25 | 2:02.87 | 2:41.06 | |||
Vieskan Uimarit | 2:35.08 | |||||||||
7 | Jenny Grangärd | 2003 | 452 | 36.27 | 1:16.70 | 2:04.15 | 2:42.30 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.74 | |||||||||
8 | Heta Veikkola | 2003 | 416 | 35.17 | 1:16.54 | 2:07.26 | 2:46.86 | |||
Lapuan Virkiä | 2:45.04 | |||||||||
9 | Maija Björkholm | 2003 | 387 | 36.87 | 1:22.24 | 2:12.52 | 2:50.84 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:57.17 | |||||||||
10 | Aino Jerohin | 2003 | 385 | 37.10 | 1:21.75 | 2:13.11 | 2:51.24 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:55.70 | |||||||||
11 | Annukka Jouppila | 2003 | 334 | 40.75 | 1:24.57 | 2:19.90 | 2:59.43 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:02.17 | |||||||||
12 | Riina Uimonen | 2003 | 269 | 44.20 | 1:33.81 | 2:27.87 | 3:12.99 | |||
Kurikan Ryhti | 3:13.61 | |||||||||
13 | Ella Jämsä | 2003 | 258 | 43.99 | 1:34.48 | 2:33.18 | 3:15.50 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:18.67 | |||||||||
- | Maisa Berg | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:10.73 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 454 | 34.14 | 1:18.73 | 2:04.41 | 2:42.02 | |||
Porin Uimaseura | 2:40.04 | |||||||||
2 | Saana Vähämaa | 2002 | 447 | 35.72 | 1:18.67 | 2:04.29 | 2:42.96 | |||
Rauman Uimaseura | 2:41.79 | |||||||||
3 | Sanna Rajamäki | 2002 | 359 | 37.81 | 1:24.15 | 2:15.46 | 2:55.18 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:56.04 | |||||||||
4 | Hanna Virtanen | 2002 | 310 | 38.45 | 1:24.00 | 2:20.88 | 3:04.10 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:00.99 | |||||||||
5 | Ida Rantala | 2002 | 299 | 38.92 | 1:29.80 | 2:24.00 | 3:06.21 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:14.91 | |||||||||
- | Salla Lehtimäki | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:16.59 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Sofia Karismaa | 2002 | DSQ | 75m | ||||||
Porin Uimaseura | 2:52.98 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 11:53 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 12:08 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Korpi | 2006 | 191 | 41.77 | 1:28.06 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:28.34 | |||||||||
2 | Onni Yrjälä | 2006 | 188 | 40.91 | 1:28.55 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:35.69 | |||||||||
3 | Ilari Hatunen | 2006 | 181 | 42.91 | 1:29.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:31.63 | |||||||||
4 | Torsti Saarela | 2006 | 168 | 42.22 | 1:31.90 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:34.61 | |||||||||
5 | Viljo Varsanpää | 2006 | 151 | 46.82 | 1:35.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.66 | |||||||||
6 | Ivar Eklund | 2006 | 136 | 46.43 | 1:38.58 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:37.75 | |||||||||
7 | Vilho Okkonen | 2006 | 135 | 47.27 | 1:38.88 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:45.38 | |||||||||
8 | Rasmus Kekola | 2006 | 107 | 50.50 | 1:46.66 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:46.11 | |||||||||
9 | Eino Jussinoja | 2006 | 96 | 56.94 | 1:50.60 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:47.55 | |||||||||
10 | Benjamin Salo | 2006 | 89 | 54.12 | 1:53.60 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lucas Lydman | 2005 | 292 | 35.50 | 1:16.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.51 | |||||||||
2 | Joel Korte | 2005 | 213 | 41.07 | 1:24.96 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:25.46 | |||||||||
3 | Adrian Kaslin | 2005 | 197 | 40.46 | 1:27.09 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.67 | |||||||||
4 | Salomo Pihlaja | 2005 | 195 | 43.50 | 1:27.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:48.90 | |||||||||
5 | Adam Björkstrand | 2005 | 185 | 40.89 | 1:28.99 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.09 | |||||||||
6 | Ville Ikola | 2005 | 183 | 42.06 | 1:29.28 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:38.22 | |||||||||
7 | Konsta Joensuu | 2005 | 146 | 47.30 | 1:36.38 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Teemu Lepistö | 2005 | 120 | 47.52 | 1:42.70 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:48.14 | |||||||||
9 | Roy Nukala | 2005 | 117 | 51.22 | 1:43.64 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Werneri Ketonen | 2005 | 117 | 51.22 | 1:43.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Arttu Syrjä | 2005 | 81 | 58.29 | 1:57.08 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:55.71 | |||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikael Nurmela | 2002 | 437 | 31.80 | 1:06.86 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:08.73 | |||||||||
2 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 425 | 30.82 | 1:07.51 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.95 | |||||||||
3 | Elias Nurmi | 2001 | 413 | 31.34 | 1:08.15 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:11.20 | |||||||||
4 | Hugo Mattola | 2001 | 397 | 30.67 | 1:09.02 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:08.44 | |||||||||
5 | Leo Penttilä | 2001 | 395 | 30.46 | 1:09.16 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:09.71 | |||||||||
6 | Konsta Tupeli | 2003 | 350 | 34.25 | 1:11.98 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:12.80 | |||||||||
7 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 331 | 34.06 | 1:13.36 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:11.80 | |||||||||
8 | Miro Nurmela | 2002 | 308 | 34.46 | 1:15.12 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:13.62 | |||||||||
9 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 290 | 36.01 | 1:16.63 | |||||
Porin Uimaseura | 1:17.16 | |||||||||
10 | Reino Heinikangas | 2002 | 281 | 37.04 | 1:17.42 | |||||
Porin Uimaseura | 1:16.69 | |||||||||
11 | Teppo Jestoi | 2003 | 272 | 36.43 | 1:18.32 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:17.87 | |||||||||
12 | Eeli Hanka | 2003 | 271 | 37.09 | 1:18.42 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.60 | |||||||||
13 | Arttu Niemi | 2003 | 269 | 36.31 | 1:18.57 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.64 | |||||||||
14 | Alexander Eklund | 2002 | 259 | 36.67 | 1:19.60 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:15.88 | |||||||||
15 | Mikko Karjalainen | 2004 | 220 | 39.11 | 1:23.97 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:23.60 | |||||||||
16 | Leevi Jalava | 2004 | 214 | 38.57 | 1:24.84 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
17 | Roni Hägen | 2003 | 209 | 41.41 | 1:25.44 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.26 | |||||||||
18 | Sohneel Mandpe | 2004 | 197 | 41.76 | 1:27.11 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Johannes Laihorinne | 2003 | 184 | 43.48 | 1:29.10 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:30.20 | |||||||||
20 | Lassi Lahtinen | 2004 | 180 | 43.76 | 1:29.88 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:34.63 | |||||||||
21 | Visa Nissinen | 2004 | 174 | 41.22 | 1:30.90 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:41.14 | |||||||||
22 | Miko Elonen | 2004 | 168 | 42.69 | 1:31.92 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
23 | Aleksi Autio | 2003 | 166 | 42.45 | 1:32.22 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:35.81 | |||||||||
24 | Linus Vuollet | 2004 | 160 | 48.02 | 1:33.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.12 | |||||||||
25 | Viljam Mäenpää | 2003 | 145 | 44.82 | 1:36.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
26 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 138 | 46.95 | 1:38.05 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:40.12 | |||||||||
27 | Joel Jokiaho | 2004 | 133 | 48.50 | 1:39.34 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Akseli Klutas | 2004 | 123 | 49.53 | 1:41.86 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:50.78 | |||||||||
29 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 112 | 47.28 | 1:45.01 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:46.96 | |||||||||
30 | Totti Laukkala | 2004 | 110 | 48.32 | 1:45.69 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:46.05 | |||||||||
- | Alex Koskela | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Arttu Ahola | 2004 | DSQ | 50m | ||||||
Porin Uimaseura | 1:35.25 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Filip Jåfs | 2004 | DSQ | 75m | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.63 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Jesse Anoschkin | 2004 | DSQ | 50m | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:38.97 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 12:08 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 12:29 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 270 | 39.75 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.88 | |||||||||
2 | Hanna Törmä | 2007 | 228 | 42.04 | ||||||
Porin Uimaseura | 42.78 | |||||||||
3 | Joanna Högback | 2007 | 226 | 42.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.18 | |||||||||
4 | Peppi Lehtinen | 2007 | 218 | 42.68 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 42.86 | |||||||||
5 | Erin Heinikangas | 2007 | 210 | 43.20 | ||||||
Rauman Uimaseura | 44.63 | |||||||||
6 | Saara Lehto | 2007 | 206 | 43.50 | ||||||
Rauman Uimaseura | 45.37 | |||||||||
7 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 183 | 45.24 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.87 | |||||||||
8 | Sini Saari | 2007 | 172 | 46.13 | ||||||
Vieskan Uimarit | 48.10 | |||||||||
9 | Elli Isometsä | 2007 | 171 | 46.30 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 47.28 | |||||||||
10 | Lyyli Järvi | 2007 | 137 | 49.74 | ||||||
Porin Uimaseura | 48.03 | |||||||||
11 | Elsa Pelkonen | 2007 | 116 | 52.55 | ||||||
Vieskan Uimarit | 52.98 | |||||||||
12 | Stella Seppälä | 2007 | 84 | 58.65 | ||||||
Porin Uimaseura | 59.45 | |||||||||
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 330 | 37.16 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.51 | |||||||||
2 | Anni Turunen | 2006 | 267 | 39.87 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.66 | |||||||||
3 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 249 | 40.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.60 | |||||||||
4 | Ellen Williamsson | 2006 | 222 | 42.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.51 | |||||||||
5 | Hannah Lamminmäki | 2006 | 216 | 42.77 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.45 | |||||||||
6 | Eeva Finnilä | 2006 | 198 | 44.03 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 46.02 | |||||||||
7 | Iina Hulkki | 2006 | 187 | 44.88 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.78 | |||||||||
8 | Siiri Lahtinen | 2006 | 186 | 45.02 | ||||||
Rauman Uimaseura | 46.34 | |||||||||
9 | Laura Koskela | 2006 | 170 | 46.32 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 49.01 | |||||||||
10 | Noora-Maria Linna | 2006 | 162 | 47.08 | ||||||
Vieskan Uimarit | 50.61 | |||||||||
11 | Amanda Lång | 2006 | 155 | 47.76 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.74 | |||||||||
12 | Olivia Kivelä | 2006 | 152 | 48.11 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 50.00 | |||||||||
13 | Tilda Saarela | 2006 | 130 | 50.69 | ||||||
Vieskan Uimarit | 51.14 | |||||||||
14 | Siiri Suominen | 2006 | 126 | 51.19 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 51.30 | |||||||||
15 | Evelina Myllykoski | 2006 | 94 | 56.34 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 54.80 | |||||||||
- | Kerttu Heikkilä | 2006 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 43.64 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lovisa Karlsson | 2006 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Meeri Rintakoski | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Peppi Ojakippola | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Vieskan Uimarit | 45.60 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 596 | 30.53 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.52 | |||||||||
2 | Wilma Lakanen | 2003 | 505 | 32.26 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.37 | |||||||||
3 | Senni Mattila | 2003 | 487 | 32.65 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.91 | |||||||||
4 | Emmi Heine | 2002 | 483 | 32.74 | ||||||
Rauman Uimaseura | 33.36 | |||||||||
5 | Heidi Javanainen | 2003 | 420 | 34.31 | ||||||
Swimming Team Rauma | 35.11 | |||||||||
6 | Viivi Nurmela | 2004 | 341 | 36.78 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 38.15 | |||||||||
7 | Minna Ingi | 2002 | 333 | 37.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.53 | |||||||||
8 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 328 | 37.26 | ||||||
Swimming Team Rauma | 36.54 | |||||||||
9 | Senni Eklund | 2003 | 313 | 37.83 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 35.89 | |||||||||
10 | Sanna Rajamäki | 2002 | 311 | 37.90 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.28 | |||||||||
11 | Lise Strandberg | 2003 | 309 | 37.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.22 | |||||||||
12 | Vilma Rintala | 2005 | 307 | 38.07 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 38.26 | |||||||||
13 | Annukka Jouppila | 2003 | 300 | 38.37 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 38.79 | |||||||||
14 | Maria Hautala | 2003 | 290 | 38.82 | ||||||
Kurikan Ryhti | 37.79 | |||||||||
15 | Inger Isaksen | 2005 | 280 | 39.25 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.79 | |||||||||
16 | Sanni Jouppi | 2004 | 277 | 39.40 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.12 | |||||||||
17 | Tuulia Harju | 2005 | 266 | 39.95 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 42.65 | |||||||||
18 | Sini Yli-Renko | 2002 | 266 | 39.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Ida Rantala | 2002 | 261 | 40.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.98 | |||||||||
20 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 252 | 40.65 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.32 | |||||||||
21 | Ninni Eriksson | 2003 | 252 | 40.68 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.88 | |||||||||
22 | Sofia Runnakko | 2002 | 242 | 41.20 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 41.26 | |||||||||
23 | Aamu Kannosto | 2005 | 240 | 41.31 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 42.36 | |||||||||
24 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 236 | 41.55 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 40.16 | |||||||||
25 | Oona Hakomäki | 2002 | 234 | 41.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
26 | Noora Suonsivu | 2005 | 233 | 41.74 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.11 | |||||||||
27 | Alina Kangas | 2005 | 231 | 41.85 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 42.63 | |||||||||
28 | Venla Laitila | 2002 | 224 | 42.27 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 44.94 | |||||||||
29 | Viivi Lehtonen | 2005 | 216 | 42.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.94 | |||||||||
30 | Veera Varsanpää | 2004 | 206 | 43.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.10 | |||||||||
31 | Amanda Nielsen | 2005 | 206 | 43.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.06 | |||||||||
31 | Iida Lindholm | 2005 | 206 | 43.50 | ||||||
Porin Uimaseura | 44.30 | |||||||||
33 | Ida Ekebohm | 2005 | 203 | 43.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.88 | |||||||||
34 | Jaana Nevala | 2005 | 198 | 44.02 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
35 | Kätrin Koppel | 2005 | 192 | 44.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | 45.10 | |||||||||
36 | Anna-Maria Malila | 2003 | 188 | 44.86 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 45.81 | |||||||||
37 | Elli Rantatalo | 2004 | 187 | 44.89 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.91 | |||||||||
38 | Emilia Ehnström | 2005 | 185 | 45.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.63 | |||||||||
39 | Emilia Kivelä | 2003 | 182 | 45.34 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 43.88 | |||||||||
40 | Sanni Lehtonen | 2004 | 178 | 45.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.53 | |||||||||
41 | Emma Lång | 2004 | 178 | 45.62 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.44 | |||||||||
42 | Fanny Granvik | 2004 | 149 | 48.39 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 46.25 | |||||||||
43 | Iida-Isabella Pakka | 2004 | 149 | 48.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.65 | |||||||||
44 | Linda Grönlund | 2003 | 142 | 49.18 | ||||||
Porin Uimaseura | 52.47 | |||||||||
45 | Kaisa Harjula | 2005 | 139 | 49.59 | ||||||
Porin Uimaseura | 54.55 | |||||||||
46 | Aino Kankaanpää | 2005 | 132 | 50.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.59 | |||||||||
47 | Roosa Rinta-Aho | 2004 | 130 | 50.62 | ||||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
48 | Ida Salmi | 2003 | 129 | 50.82 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 50.50 | |||||||||
49 | Emmi Rauhanen | 2003 | 124 | 51.47 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.71 | |||||||||
50 | Ronja Rantanen | 2005 | 115 | 52.74 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.85 | |||||||||
51 | Ida Enberg | 2004 | 114 | 52.93 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.53 | |||||||||
52 | Inkeri Niemi | 2005 | 106 | 54.20 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.98 | |||||||||
- | Oona Nieminen | 2004 | DSQ | 25m | ||||||
Alavuden Urheilijat | 54.38 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Viola Karismaa | 2005 | DSQ | 25m | ||||||
Porin Uimaseura | 47.90 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 12:29 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 12:56 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 358 | 1:07.98 | 2:23.20 | 3:41.58 | 4:59.58 | |||
Rauman Uimaseura | 5:02.73 | |||||||||
2 | Julius Sandelin | 2005 | 306 | 1:16.09 | 2:36.96 | 3:56.80 | 5:15.74 | |||
Rauman Uimaseura | 5:38.08 | |||||||||
3 | Joonas Arponen | 2005 | 272 | 1:16.05 | 2:41.95 | 4:05.89 | 5:28.01 | |||
Rauman Uimaseura | 5:49.02 | |||||||||
4 | Adrian Kaslin | 2005 | 265 | 1:18.22 | 2:43.95 | 4:08.48 | 5:30.97 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:40.26 | |||||||||
5 | Juho Törmä | 2005 | 219 | 1:19.99 | 2:51.48 | 4:23.54 | 5:52.95 | |||
Porin Uimaseura | 5:36.15 | |||||||||
6 | Ville Ikola | 2005 | 218 | 1:21.77 | 2:53.87 | 4:25.59 | 5:53.07 | |||
Kokkolan Uimaseura | 6:09.54 | |||||||||
7 | Salomo Pihlaja | 2005 | 218 | 1:19.76 | 2:52.05 | 4:23.21 | 5:53.17 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:01.58 | |||||||||
8 | Ville Lemberg | 2005 | 123 | 1:34.31 | 3:25.37 | 5:19.45 | 7:07.83 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elmeri Aho | 2004 | 366 | 1:07.49 | 2:22.70 | 3:39.36 | 4:57.23 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:02.91 | |||||||||
2 | Filip Jåfs | 2004 | 356 | 1:11.10 | 2:27.23 | 3:44.03 | 4:59.95 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:09.64 | |||||||||
3 | Roope Ollikainen | 2004 | 271 | 1:13.01 | 2:37.59 | 4:03.12 | 5:28.58 | |||
Porin Uimaseura | 5:06.26 | |||||||||
4 | Vilho Verronen | 2004 | 264 | 1:14.84 | 2:39.65 | 4:07.10 | 5:31.30 | |||
Swimming Team Rauma | 5:38.41 | |||||||||
- | Totti Laukkala | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 6:43.07 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 596 | 1:00.94 | 2:05.91 | 3:09.57 | 4:12.81 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:13.59 | |||||||||
2 | Elias Kalliokoski | 2003 | 438 | 1:08.56 | 2:20.20 | 3:31.79 | 4:40.11 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:41.91 | |||||||||
3 | Simon Ravals | 2003 | 401 | 1:06.80 | 2:20.31 | 3:34.97 | 4:48.46 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:42.78 | |||||||||
4 | Dan Lampinen | 2003 | 377 | 1:09.11 | 2:24.61 | 3:40.26 | 4:54.40 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 5:14.99 | |||||||||
5 | Ivar Nordman | 2003 | 336 | 1:11.99 | 2:31.26 | 3:51.25 | 5:06.01 | |||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 5:03.67 | |||||||||
6 | Samu Hatakka | 2003 | 292 | 1:12.23 | 2:34.36 | 3:58.11 | 5:20.49 | |||
Rauman Uimaseura | 5:42.39 | |||||||||
7 | Onni Haikonen | 2003 | 266 | 1:13.65 | 2:38.90 | 4:07.00 | 5:30.43 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:12.13 | |||||||||
8 | Roope Oijennus | 2003 | 254 | 1:14.67 | 2:41.71 | 4:09.18 | 5:35.61 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 6:08.50 | |||||||||
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 540 | 1:00.91 | 2:07.38 | 3:15.18 | 4:21.28 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:22.75 | |||||||||
2 | Kirill Helsing | 2002 | 502 | 1:03.27 | 2:11.15 | 3:19.49 | 4:27.64 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:32.13 | |||||||||
3 | Justus Hilaja | 2002 | 475 | 1:01.45 | 2:10.06 | 3:21.03 | 4:32.55 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 4:29.57 | |||||||||
4 | Joonas Järvi | 2002 | 445 | 1:06.74 | 2:17.69 | 3:28.51 | 4:38.65 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:51.27 | |||||||||
5 | Mikael Nurmela | 2002 | 437 | 1:06.30 | 2:17.88 | 3:29.73 | 4:40.38 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:41.49 | |||||||||
6 | Samuel Perälä | 2002 | 223 | 1:17.81 | 2:48.12 | 4:20.34 | 5:50.86 | |||
Lapuan Virkiä | 6:34.59 | |||||||||
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 576 | 1:01.65 | 2:06.49 | 3:10.98 | 4:15.68 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:16.93 | |||||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 555 | 1:01.60 | 2:07.97 | 3:13.64 | 4:18.88 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:16.59 | |||||||||
3 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 456 | 1:04.22 | 2:15.57 | 3:27.17 | 4:36.28 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:53.99 | |||||||||
4 | Ali Khalili | 2001 | 453 | 1:05.05 | 2:16.84 | 3:27.19 | 4:36.98 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:34.34 | |||||||||
5 | Antti Ahola | 2001 | 286 | 1:14.25 | 2:37.67 | 4:00.26 | 5:22.83 | |||
Lapuan Virkiä | 5:26.39 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 12:56 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 13:14 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 15, 4X100m T15 SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kus-Gss Valkoinen | 2002 | 499 | 4:47.24 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 4:48.16 | |||||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 34.96 | 1:11.83 | 1:11.83 | ||||||
Nea Nygård | 2002 | 37.62 | 1:21.58 | 2:33.41 | ||||||
Liina Salin | 2002 | 32.37 | 1:10.47 | 3:43.88 | ||||||
Veera Lahtinen | 2002 | 30.31 | 1:03.36 | 4:47.24 | ||||||
- | Seui Lemon | 2002 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
- | Vus-Vss 1 | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:41.33 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 13:14 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:23 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinja Lasonen | 2004 | 525 | 1:15.25 | 2:39.31 | 4:10.06 | 5:23.52 | |||
Porin Uimaseura | 5:25.25 | |||||||||
2 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 430 | 1:21.09 | 2:47.97 | 4:26.76 | 5:45.78 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:49.12 | |||||||||
3 | Pirita Hautala | 2004 | 405 | 1:23.60 | 2:53.65 | 4:32.57 | 5:52.56 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:18.72 | |||||||||
4 | Aamu Knuuttila | 2004 | 404 | 1:29.85 | 3:00.67 | 4:34.35 | 5:52.95 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:20.86 | |||||||||
5 | Siiri Tiilikka | 2004 | 385 | 1:26.88 | 2:58.83 | 4:39.38 | 5:58.63 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:23.76 | |||||||||
6 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 371 | 1:27.13 | 3:05.47 | 4:44.88 | 6:02.99 | |||
Swimming Team Rauma | 6:10.64 | |||||||||
7 | Viivi Lehtonen | 2004 | 359 | 1:32.98 | 3:09.56 | 4:46.14 | 6:06.96 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:35.79 | |||||||||
8 | Sanni Jouppi | 2004 | 322 | 1:29.71 | 3:06.04 | 4:55.76 | 6:20.63 | |||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
- | Gitta Nukala | 2004 | DNS | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 514 | 1:13.47 | 2:42.66 | 4:12.37 | 5:25.79 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:20.78 | |||||||||
2 | Petra Kivi | 2003 | 503 | 1:16.52 | 2:38.04 | 4:12.37 | 5:28.08 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:47.55 | |||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 477 | 1:20.18 | 2:45.98 | 4:17.81 | 5:34.02 | |||
Vieskan Uimarit | 5:34.72 | |||||||||
4 | Jenny Grangärd | 2003 | 472 | 1:18.05 | 2:41.25 | 4:19.39 | 5:35.11 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:32.56 | |||||||||
5 | Mimosa Rintala | 2003 | 467 | 1:14.32 | 2:40.18 | 4:19.19 | 5:36.23 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Aino Jerohin | 2003 | 405 | 1:25.65 | 2:56.13 | 4:36.86 | 5:52.78 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:06.79 | |||||||||
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juliana Niinisalo | 2002 | 413 | 1:18.26 | 2:45.04 | 4:30.19 | 5:50.37 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:49.84 | |||||||||
2 | Helmi Viitasalo | 2002 | 399 | 1:27.45 | 3:01.03 | 4:39.03 | 5:54.53 | |||
Rauman Uimaseura | 5:51.84 | |||||||||
3 | Inari Laaksonen | 2002 | 363 | 1:24.24 | 3:02.65 | 4:43.82 | 6:05.85 | |||
Swimming Team Rauma | 6:14.96 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:23 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:39 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Korpi | 2006 | 152 | 47.26 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 47.74 | |||||||||
2 | Onni Yrjälä | 2006 | 150 | 47.42 | ||||||
Rauman Uimaseura | 46.48 | |||||||||
3 | Torsti Saarela | 2006 | 145 | 48.03 | ||||||
Vieskan Uimarit | 48.69 | |||||||||
4 | Ilari Hatunen | 2006 | 140 | 48.53 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.86 | |||||||||
5 | Viljo Varsanpää | 2006 | 126 | 50.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.26 | |||||||||
6 | Vilho Okkonen | 2006 | 111 | 52.50 | ||||||
Rauman Uimaseura | 52.07 | |||||||||
7 | Rasmus Kekola | 2006 | 104 | 53.68 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 54.18 | |||||||||
8 | Ivar Eklund | 2006 | 95 | 55.30 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 56.10 | |||||||||
9 | Eino Jussinoja | 2006 | 85 | 57.34 | ||||||
Swimming Team Rauma | 56.89 | |||||||||
10 | Elias Koivuluoma | 2006 | 82 | 58.08 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 57.07 | |||||||||
11 | Luukas Norolampi | 2006 | 74 | 1:00.10 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.93 | |||||||||
12 | Iiro Julius Asp | 2006 | 52 | 1:07.54 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:11.66 | |||||||||
- | Valtteri Limnell | 2006 | DNS | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 321 | 36.87 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.23 | |||||||||
2 | Lucas Lydman | 2005 | 284 | 38.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.35 | |||||||||
3 | Juho Törmä | 2005 | 201 | 43.08 | ||||||
Porin Uimaseura | 43.59 | |||||||||
4 | Julius Sandelin | 2005 | 195 | 43.48 | ||||||
Rauman Uimaseura | 44.13 | |||||||||
5 | Adrian Kaslin | 2005 | 160 | 46.43 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.93 | |||||||||
6 | Salomo Pihlaja | 2005 | 144 | 48.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.83 | |||||||||
7 | Riku Määttälä | 2005 | 143 | 48.28 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 50.46 | |||||||||
8 | Adam Björkstrand | 2005 | 141 | 48.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.39 | |||||||||
9 | Konsta Joensuu | 2005 | 130 | 49.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.44 | |||||||||
10 | Werneri Ketonen | 2005 | 110 | 52.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.28 | |||||||||
11 | Teemu Lepistö | 2005 | 96 | 55.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.75 | |||||||||
12 | Arttu Syrjä | 2005 | 94 | 55.47 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 55.48 | |||||||||
- | Joel Korte | 2005 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 45.53 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ville Lemberg | 2005 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 56.07 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikael Nurmela | 2002 | 409 | 34.01 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 34.73 | |||||||||
2 | Elias Kalliokoski | 2003 | 377 | 34.93 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.97 | |||||||||
3 | Joonas Järvi | 2002 | 373 | 35.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.58 | |||||||||
4 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 371 | 35.13 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.36 | |||||||||
4 | Konsta Tupeli | 2003 | 371 | 35.13 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.09 | |||||||||
6 | Ali Khalili | 2001 | 332 | 36.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.84 | |||||||||
7 | Miro Nurmela | 2002 | 305 | 37.48 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 38.92 | |||||||||
8 | Teemu Oksakari | 2003 | 296 | 37.85 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.89 | |||||||||
9 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 286 | 38.28 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.86 | |||||||||
10 | Samu Hatakka | 2003 | 278 | 38.65 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.26 | |||||||||
11 | Vilho Verronen | 2004 | 250 | 40.07 | ||||||
Swimming Team Rauma | 40.44 | |||||||||
12 | Emil Saha | 2003 | 246 | 40.25 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.36 | |||||||||
13 | Elmo Arvo | 2003 | 245 | 40.32 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 39.30 | |||||||||
14 | Ivar Nordman | 2003 | 241 | 40.55 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.83 | |||||||||
15 | Roope Ollikainen | 2004 | 218 | 41.91 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.13 | |||||||||
16 | Leevi Jalava | 2004 | 216 | 42.04 | ||||||
Swimming Team Rauma | 44.83 | |||||||||
17 | Eeli Hanka | 2003 | 214 | 42.16 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 43.88 | |||||||||
18 | Mikko Karjalainen | 2004 | 201 | 43.08 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 42.82 | |||||||||
19 | Arttu Niemi | 2003 | 199 | 43.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.86 | |||||||||
20 | Sohneel Mandpe | 2004 | 171 | 45.46 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.55 | |||||||||
21 | Samuel Perälä | 2002 | 158 | 46.67 | ||||||
Lapuan Virkiä | 46.78 | |||||||||
22 | Lassi Lahtinen | 2004 | 154 | 47.02 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 45.85 | |||||||||
23 | Johannes Laihorinne | 2003 | 152 | 47.23 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 49.13 | |||||||||
24 | Linus Vuollet | 2004 | 152 | 47.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.22 | |||||||||
25 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 144 | 48.16 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 52.61 | |||||||||
26 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 142 | 48.30 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 47.58 | |||||||||
27 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 134 | 49.25 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 53.06 | |||||||||
28 | Joel Jokiaho | 2004 | 128 | 49.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.81 | |||||||||
29 | Alex Koskela | 2004 | 113 | 52.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.98 | |||||||||
30 | Viljam Mäenpää | 2003 | 113 | 52.22 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.21 | |||||||||
31 | Filip Osipov | 2003 | 109 | 52.75 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 53.97 | |||||||||
32 | Akseli Klutas | 2004 | 105 | 53.52 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 56.21 | |||||||||
33 | Totti Laukkala | 2004 | 93 | 55.67 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 54.97 | |||||||||
- | Niklas Nygård | 2001 | DNS | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 38.10 | |||||||||
- | Elmeri Aho | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 39.33 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Joona Kinnunen | 2004 | DSQ | |||||||
Alavuden Urheilijat | 37.82 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kirill Helsing | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:39 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:55 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 293 | 36.69 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.36 | |||||||||
2 | Erin Heinikangas | 2007 | 215 | 40.69 | ||||||
Rauman Uimaseura | 43.58 | |||||||||
3 | Joanna Högback | 2007 | 207 | 41.16 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.81 | |||||||||
4 | Saara Lehto | 2007 | 199 | 41.70 | ||||||
Rauman Uimaseura | 45.25 | |||||||||
5 | Hanna Törmä | 2007 | 196 | 41.93 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.63 | |||||||||
6 | Peppi Lehtinen | 2007 | 177 | 43.39 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 43.24 | |||||||||
7 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 163 | 44.59 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.81 | |||||||||
8 | Elli Isometsä | 2007 | 157 | 45.13 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 45.73 | |||||||||
9 | Elsa Pelkonen | 2007 | 119 | 49.45 | ||||||
Vieskan Uimarit | 53.65 | |||||||||
10 | Lyyli Järvi | 2007 | 119 | 49.52 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Sini Saari | 2007 | 112 | 50.54 | ||||||
Vieskan Uimarit | 52.61 | |||||||||
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 263 | 38.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.48 | |||||||||
2 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 251 | 38.62 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Anni Turunen | 2006 | 249 | 38.75 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.34 | |||||||||
4 | Tiia Mielonen | 2006 | 241 | 39.13 | ||||||
Nivalan Saukot | 38.68 | |||||||||
5 | Eerika Kivistö | 2006 | 239 | 39.25 | ||||||
Swimming Team Rauma | 38.19 | |||||||||
6 | Peppi Ojakippola | 2006 | 212 | 40.83 | ||||||
Vieskan Uimarit | 42.86 | |||||||||
7 | Ellen Williamsson | 2006 | 187 | 42.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.47 | |||||||||
8 | Siiri Lahtinen | 2006 | 185 | 42.75 | ||||||
Rauman Uimaseura | 45.15 | |||||||||
9 | Olivia Kivelä | 2006 | 172 | 43.83 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
10 | Noora-Maria Linna | 2006 | 166 | 44.31 | ||||||
Vieskan Uimarit | 47.60 | |||||||||
11 | Jenna Juhola | 2006 | 158 | 45.01 | ||||||
Rauman Uimaseura | 44.50 | |||||||||
12 | Laura Koskela | 2006 | 154 | 45.48 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 48.92 | |||||||||
13 | Iina Hulkki | 2006 | 134 | 47.56 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.36 | |||||||||
14 | Kerttu Heikkilä | 2006 | 128 | 48.29 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 52.62 | |||||||||
15 | Amanda Lång | 2006 | 117 | 49.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.24 | |||||||||
- | Hannah Lamminmäki | 2006 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.95 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Siiri Suominen | 2006 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 59.77 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 573 | 29.34 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.17 | |||||||||
2 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 474 | 31.25 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.90 | |||||||||
3 | Emmi Heine | 2002 | 471 | 31.33 | ||||||
Rauman Uimaseura | 30.74 | |||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 451 | 31.77 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.42 | |||||||||
5 | Peppi Hölsö | 2003 | 436 | 32.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.13 | |||||||||
6 | Heta Veikkola | 2003 | 423 | 32.47 | ||||||
Lapuan Virkiä | 33.45 | |||||||||
6 | Nita Tenho | 2004 | 423 | 32.47 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.47 | |||||||||
8 | Nea Nygård | 2002 | 401 | 33.04 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.42 | |||||||||
9 | Teea Jestoi | 2005 | 389 | 33.38 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 34.14 | |||||||||
10 | Saana Vähämaa | 2002 | 380 | 33.64 | ||||||
Rauman Uimaseura | 34.36 | |||||||||
11 | Veera Lahtinen | 2002 | 377 | 33.72 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.08 | |||||||||
12 | Viola Penttilä | 2004 | 371 | 33.91 | ||||||
Swimming Team Rauma | 35.15 | |||||||||
13 | Sanna Rajamäki | 2002 | 366 | 34.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.96 | |||||||||
14 | Tara Korkiakoski | 2003 | 364 | 34.13 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.21 | |||||||||
15 | Maija Björkholm | 2003 | 360 | 34.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.48 | |||||||||
16 | Sofia Nurkkala | 2004 | 343 | 34.80 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 35.60 | |||||||||
17 | Sara Ikonen | 2002 | 326 | 35.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.70 | |||||||||
18 | Inger Isaksen | 2005 | 320 | 35.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.07 | |||||||||
19 | Ella Luoma | 2004 | 306 | 36.15 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.29 | |||||||||
20 | Enni Kinnunen | 2005 | 302 | 36.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.59 | |||||||||
21 | Noora Suonsivu | 2005 | 287 | 36.92 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.31 | |||||||||
22 | Ida Rantala | 2002 | 287 | 36.94 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.37 | |||||||||
23 | Noora Kekola | 2004 | 286 | 36.98 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 36.88 | |||||||||
24 | Emma Jormanainen | 2003 | 275 | 37.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.56 | |||||||||
25 | Viivi Nurmela | 2004 | 274 | 37.52 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.38 | |||||||||
26 | Tessa Tattari | 2004 | 270 | 37.68 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 37.92 | |||||||||
27 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 259 | 38.24 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.09 | |||||||||
28 | Senni Eklund | 2003 | 251 | 38.62 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 37.52 | |||||||||
29 | Annukka Jouppila | 2003 | 246 | 38.89 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 38.64 | |||||||||
30 | Nelli Laaksonen | 2005 | 242 | 39.08 | ||||||
Porin Uimaseura | 37.21 | |||||||||
31 | Sofia Runnakko | 2002 | 241 | 39.17 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 38.60 | |||||||||
32 | Siina Eklund | 2004 | 233 | 39.60 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 42.37 | |||||||||
33 | Tuulia Harju | 2005 | 231 | 39.71 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 38.74 | |||||||||
34 | Veera Välivainio | 2005 | 229 | 39.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.43 | |||||||||
35 | Sara Ruotsalainen | 2003 | 225 | 40.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.66 | |||||||||
36 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 224 | 40.11 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.50 | |||||||||
37 | Jasmine Vikström | 2002 | 219 | 40.42 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 39.89 | |||||||||
38 | Veera Hautamäki | 2005 | 214 | 40.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.28 | |||||||||
39 | Veera Maijala | 2005 | 212 | 40.85 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.96 | |||||||||
40 | Alina Kangas | 2005 | 203 | 41.45 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 44.89 | |||||||||
41 | Salla Lehtimäki | 2002 | 196 | 41.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.53 | |||||||||
42 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 195 | 41.98 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.25 | |||||||||
43 | Bettina Sandelin | 2005 | 192 | 42.22 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.17 | |||||||||
44 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 187 | 42.58 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 39.64 | |||||||||
45 | Ellen Arvo | 2005 | 178 | 43.29 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 53.79 | |||||||||
46 | Jenna Korpilahti | 2005 | 168 | 44.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.79 | |||||||||
47 | Amanda Nielsen | 2005 | 164 | 44.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.86 | |||||||||
48 | Jonna Känsäkangas | 2004 | 151 | 45.70 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 48.87 | |||||||||
49 | Fanny Granvik | 2004 | 143 | 46.55 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 44.98 | |||||||||
50 | Ida Salmi | 2003 | 142 | 46.69 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 45.98 | |||||||||
51 | Iida Lindholm | 2005 | 137 | 47.29 | ||||||
Porin Uimaseura | 48.17 | |||||||||
52 | Ronja Rantanen | 2005 | 120 | 49.30 | ||||||
Porin Uimaseura | 52.55 | |||||||||
53 | Aino Kankaanpää | 2005 | 101 | 52.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.45 | |||||||||
54 | Veera Tall | 2005 | 97 | 53.00 | ||||||
Porin Uimaseura | 47.99 | |||||||||
55 | Ronya Rajala | 2005 | 95 | 53.25 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 54.12 | |||||||||
56 | Kaisa Harjula | 2005 | 95 | 53.41 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
57 | Inkeri Niemi | 2005 | 88 | 54.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Maria Hautala | 2003 | DSQ | |||||||
Kurikan Ryhti | 41.95 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilja Pusa | 2005 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 44.82 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:55 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:26 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 366 | 30.31 | 1:02.77 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:03.63 | |||||||||
2 | Lucas Lydman | 2005 | 334 | 31.17 | 1:04.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.16 | |||||||||
3 | Joonas Arponen | 2005 | 291 | 33.43 | 1:07.75 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:09.46 | |||||||||
4 | Ville Ikola | 2005 | 232 | 35.65 | 1:13.08 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:13.99 | |||||||||
5 | Julius Sandelin | 2005 | 228 | 35.31 | 1:13.55 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:15.21 | |||||||||
6 | Salomo Pihlaja | 2005 | 226 | 34.81 | 1:13.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.29 | |||||||||
7 | Adrian Kaslin | 2005 | 219 | 35.46 | 1:14.54 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.73 | |||||||||
8 | Juho Törmä | 2005 | 198 | 36.07 | 1:16.99 | |||||
Porin Uimaseura | 1:13.57 | |||||||||
9 | Joel Korte | 2005 | 196 | 36.44 | 1:17.25 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:16.92 | |||||||||
10 | Riku Määttälä | 2005 | 186 | 37.49 | 1:18.63 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:18.70 | |||||||||
11 | Adam Björkstrand | 2005 | 185 | 38.09 | 1:18.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.31 | |||||||||
12 | Konsta Joensuu | 2005 | 143 | 41.68 | 1:25.88 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.29 | |||||||||
13 | Werneri Ketonen | 2005 | 141 | 41.82 | 1:26.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.21 | |||||||||
14 | Teemu Lepistö | 2005 | 126 | 43.86 | 1:29.47 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.67 | |||||||||
15 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 105 | 45.70 | 1:35.23 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:36.31 | |||||||||
16 | Arttu Syrjä | 2005 | 91 | 47.63 | 1:39.79 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:35.99 | |||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elmeri Aho | 2004 | 362 | 30.35 | 1:03.00 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.51 | |||||||||
2 | Filip Jåfs | 2004 | 348 | 30.68 | 1:03.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.98 | |||||||||
3 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 334 | 31.39 | 1:04.73 | |||||
Porin Uimaseura | 1:04.56 | |||||||||
4 | Jesse Anoschkin | 2004 | 287 | 32.62 | 1:08.09 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:10.32 | |||||||||
5 | Vilho Verronen | 2004 | 272 | 32.79 | 1:09.32 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:09.88 | |||||||||
6 | Joona Kinnunen | 2004 | 262 | 34.88 | 1:10.15 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:13.29 | |||||||||
7 | Roope Ollikainen | 2004 | 235 | 33.70 | 1:12.80 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.49 | |||||||||
8 | Matias Pikkala | 2004 | 232 | 35.33 | 1:13.06 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.77 | |||||||||
9 | Leevi Jalava | 2004 | 224 | 34.66 | 1:13.95 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:11.36 | |||||||||
10 | Mikko Karjalainen | 2004 | 210 | 36.63 | 1:15.60 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:14.91 | |||||||||
11 | Visa Nissinen | 2004 | 206 | 36.54 | 1:16.08 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:18.34 | |||||||||
12 | Miko Elonen | 2004 | 182 | 36.89 | 1:19.17 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:22.57 | |||||||||
13 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 175 | 37.41 | 1:20.34 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:20.23 | |||||||||
14 | Arttu Ahola | 2004 | 171 | 38.48 | 1:20.94 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.70 | |||||||||
15 | Sohneel Mandpe | 2004 | 169 | 38.49 | 1:21.20 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.13 | |||||||||
16 | Lassi Lahtinen | 2004 | 169 | 39.31 | 1:21.21 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:14.26 | |||||||||
17 | Olli Alanko | 2004 | 162 | 38.66 | 1:22.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.08 | |||||||||
18 | Elias Hirvilammi | 2004 | 161 | 38.76 | 1:22.56 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:23.78 | |||||||||
19 | Linus Vuollet | 2004 | 153 | 40.20 | 1:23.98 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.36 | |||||||||
20 | Totti Laukkala | 2004 | 151 | 39.53 | 1:24.33 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:28.22 | |||||||||
21 | Joel Jokiaho | 2004 | 151 | 40.46 | 1:24.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:31.03 | |||||||||
22 | Alex Koskela | 2004 | 150 | 40.48 | 1:24.58 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.32 | |||||||||
23 | Akseli Klutas | 2004 | 137 | 40.35 | 1:27.00 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:27.90 | |||||||||
24 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 114 | 42.61 | 1:32.48 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:32.24 | |||||||||
25 | Jere Keski-Hannula | 2004 | 113 | 43.41 | 1:32.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.80 | |||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 533 | 27.10 | 55.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.82 | |||||||||
2 | Elias Kalliokoski | 2003 | 411 | 29.35 | 1:00.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.81 | |||||||||
3 | Simon Ravals | 2003 | 401 | 29.37 | 1:00.92 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.81 | |||||||||
4 | Konsta Tupeli | 2003 | 378 | 29.79 | 1:02.11 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.61 | |||||||||
5 | Teemu Oksakari | 2003 | 337 | 30.68 | 1:04.53 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.22 | |||||||||
6 | Leevi Kortesoja | 2003 | 332 | 30.93 | 1:04.90 | |||||
Lapuan Virkiä | 1:12.80 | |||||||||
7 | Dan Lampinen | 2003 | 317 | 31.72 | 1:05.87 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:07.75 | |||||||||
8 | Onni Haikonen | 2003 | 301 | 31.65 | 1:07.04 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.62 | |||||||||
9 | Samu Hatakka | 2003 | 299 | 31.26 | 1:07.17 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:09.37 | |||||||||
10 | Arttu Niemi | 2003 | 298 | 32.49 | 1:07.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.20 | |||||||||
11 | Emil Saha | 2003 | 296 | 32.32 | 1:07.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.68 | |||||||||
12 | Eeli Hanka | 2003 | 292 | 32.51 | 1:07.67 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:07.51 | |||||||||
13 | Ivar Nordman | 2003 | 288 | 32.02 | 1:08.00 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:07.85 | |||||||||
14 | Teppo Jestoi | 2003 | 280 | 32.67 | 1:08.67 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:07.24 | |||||||||
15 | Elmo Arvo | 2003 | 274 | 33.64 | 1:09.12 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:11.93 | |||||||||
16 | Roope Oijennus | 2003 | 274 | 32.48 | 1:09.17 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.13 | |||||||||
17 | Roni Hägen | 2003 | 203 | 36.81 | 1:16.38 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.68 | |||||||||
18 | Johannes Laihorinne | 2003 | 192 | 37.65 | 1:17.87 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.81 | |||||||||
19 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 188 | 37.98 | 1:18.31 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.40 | |||||||||
20 | Viljam Mäenpää | 2003 | 173 | 38.04 | 1:20.56 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.23 | |||||||||
21 | Filip Osipov | 2003 | 147 | 39.79 | 1:25.06 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:29.49 | |||||||||
- | Aleksi Autio | 2003 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:23.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 509 | 27.13 | 56.27 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.35 | |||||||||
2 | Jesse Anttila | 2002 | 493 | 27.28 | 56.85 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 55.76 | |||||||||
3 | Justus Hilaja | 2002 | 468 | 27.64 | 57.86 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 56.66 | |||||||||
4 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 456 | 28.11 | 58.35 | |||||
Porin Uimaseura | 57.86 | |||||||||
5 | Mikael Nurmela | 2002 | 411 | 29.28 | 1:00.42 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.23 | |||||||||
6 | Joonas Järvi | 2002 | 391 | 29.34 | 1:01.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.41 | |||||||||
7 | Akseli Ylikoski | 2002 | 367 | 29.55 | 1:02.76 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:04.32 | |||||||||
8 | Miro Nurmela | 2002 | 363 | 30.36 | 1:02.95 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.06 | |||||||||
9 | Reino Heinikangas | 2002 | 359 | 30.62 | 1:03.22 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.97 | |||||||||
10 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 336 | 30.42 | 1:04.59 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.74 | |||||||||
11 | Alexander Eklund | 2002 | 254 | 33.30 | 1:10.87 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:07.50 | |||||||||
12 | Samuel Perälä | 2002 | 237 | 35.49 | 1:12.55 | |||||
Lapuan Virkiä | 1:14.03 | |||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Pennanen | 2001 | 486 | 27.53 | 57.15 | |||||
Porin Uimaseura | 55.65 | |||||||||
2 | Elias Nurmi | 2001 | 450 | 28.36 | 58.64 | |||||
Alavuden Urheilijat | 59.25 | |||||||||
3 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 438 | 28.24 | 59.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.22 | |||||||||
4 | Hugo Mattola | 2001 | 424 | 28.31 | 59.81 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 59.38 | |||||||||
5 | Juuso Syrjälä | 2001 | 404 | 29.59 | 1:00.76 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.33 | |||||||||
6 | Ali Khalili | 2001 | 383 | 29.47 | 1:01.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.56 | |||||||||
- | Leo Penttilä | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 58.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:26 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 332 | 38.66 | 1:19.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.84 | |||||||||
2 | Anni Turunen | 2006 | 290 | 41.05 | 1:23.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.48 | |||||||||
3 | Eerika Kivistö | 2006 | 236 | 44.56 | 1:29.32 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:31.94 | |||||||||
4 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 230 | 44.65 | 1:30.07 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.12 | |||||||||
5 | Emilia Rahola | 2006 | 230 | 43.77 | 1:30.14 | |||||
Porin Uimaseura | 1:31.81 | |||||||||
6 | Hannah Lamminmäki | 2006 | 225 | 44.56 | 1:30.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.04 | |||||||||
7 | Ellen Williamsson | 2006 | 220 | 45.91 | 1:31.44 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.57 | |||||||||
8 | Tiia Mielonen | 2006 | 217 | 46.30 | 1:31.84 | |||||
Nivalan Saukot | 1:29.75 | |||||||||
9 | Hilla Känkänen | 2006 | 216 | 44.31 | 1:32.02 | |||||
Porin Uimaseura | 1:30.31 | |||||||||
10 | Jenna Juhola | 2006 | 212 | 44.44 | 1:32.55 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:29.36 | |||||||||
11 | Peppi Ojakippola | 2006 | 189 | 47.05 | 1:36.21 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:37.20 | |||||||||
12 | Siiri Lahtinen | 2006 | 188 | 46.68 | 1:36.35 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:39.75 | |||||||||
13 | Eeva Finnilä | 2006 | 185 | 48.04 | 1:36.86 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:38.55 | |||||||||
14 | Tilda Saarela | 2006 | 132 | 52.21 | 1:48.36 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:50.56 | |||||||||
15 | Siiri Suominen | 2006 | 109 | 55.05 | 1:55.44 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:54.02 | |||||||||
- | Kerttu Heikkilä | 2006 | DNS | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:43.27 | |||||||||
- | Lovisa Karlsson | 2006 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:06.53 | |||||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Rintala | 2005 | 330 | 38.52 | 1:19.88 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:22.22 | |||||||||
2 | Enni Kinnunen | 2005 | 318 | 39.08 | 1:20.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.16 | |||||||||
3 | Inger Isaksen | 2005 | 298 | 40.62 | 1:22.67 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.13 | |||||||||
4 | Teea Jestoi | 2005 | 291 | 39.04 | 1:23.29 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:25.36 | |||||||||
5 | Nelli Laaksonen | 2005 | 274 | 41.14 | 1:25.01 | |||||
Porin Uimaseura | 1:23.92 | |||||||||
6 | Veera Välivainio | 2005 | 268 | 42.30 | 1:25.58 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.34 | |||||||||
7 | Emmi Ellonen | 2005 | 259 | 43.20 | 1:26.64 | |||||
Porin Uimaseura | 1:29.07 | |||||||||
8 | Noora Suonsivu | 2005 | 256 | 41.27 | 1:26.92 | |||||
Porin Uimaseura | 1:24.02 | |||||||||
9 | Tuulia Harju | 2005 | 251 | 43.40 | 1:27.53 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:25.56 | |||||||||
10 | Veera Hautamäki | 2005 | 246 | 43.74 | 1:28.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.13 | |||||||||
11 | Veera Maijala | 2005 | 242 | 42.96 | 1:28.56 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:26.95 | |||||||||
12 | Alina Kangas | 2005 | 233 | 44.57 | 1:29.75 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
13 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 229 | 44.18 | 1:30.23 | |||||
Porin Uimaseura | 1:28.05 | |||||||||
14 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 224 | 44.01 | 1:30.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.06 | |||||||||
15 | Anni Törmänen | 2005 | 217 | 45.07 | 1:31.86 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:30.99 | |||||||||
16 | Aamu Kannosto | 2005 | 216 | 44.93 | 1:31.96 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:29.86 | |||||||||
17 | Ronja Simsek | 2005 | 209 | 46.29 | 1:32.98 | |||||
Porin Uimaseura | 1:37.14 | |||||||||
18 | Ida Ekebohm | 2005 | 205 | 45.91 | 1:33.54 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.90 | |||||||||
19 | Bettina Sandelin | 2005 | 201 | 45.59 | 1:34.19 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:37.72 | |||||||||
20 | Iida Lindholm | 2005 | 198 | 46.07 | 1:34.67 | |||||
Porin Uimaseura | 1:36.78 | |||||||||
21 | Kätrin Koppel | 2005 | 194 | 46.10 | 1:35.35 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:36.93 | |||||||||
22 | Vilja Pusa | 2005 | 191 | 45.75 | 1:35.74 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:36.58 | |||||||||
23 | Jenna Korpilahti | 2005 | 183 | 48.22 | 1:37.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:36.00 | |||||||||
24 | Emilia Ehnström | 2005 | 174 | 48.70 | 1:38.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:46.26 | |||||||||
25 | Amanda Ahmaoja | 2005 | 129 | 53.66 | 1:49.15 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Senni Syvänen | 2005 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:00.06 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Viivi Lehtonen | 2005 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:41.89 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ella Hulkki | 2004 | 475 | 34.16 | 1:10.77 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.73 | |||||||||
2 | Tinja Lasonen | 2004 | 448 | 35.00 | 1:12.15 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.54 | |||||||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | 416 | 36.09 | 1:13.98 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:15.41 | |||||||||
4 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 398 | 37.21 | 1:15.07 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.54 | |||||||||
5 | Tessa Tattari | 2004 | 359 | 38.17 | 1:17.70 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:19.99 | |||||||||
6 | Nita Tenho | 2004 | 342 | 38.51 | 1:18.97 | |||||
Porin Uimaseura | 1:17.16 | |||||||||
7 | Pirita Hautala | 2004 | 316 | 39.55 | 1:21.06 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.05 | |||||||||
8 | Siiri Tiilikka | 2004 | 311 | 40.13 | 1:21.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.41 | |||||||||
9 | Siiri Niskasaari | 2004 | 305 | 39.18 | 1:22.02 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:23.07 | |||||||||
10 | Noora Kekola | 2004 | 254 | 41.99 | 1:27.12 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:27.69 | |||||||||
11 | Tilde Löfqvist | 2004 | 204 | 46.27 | 1:33.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.15 | |||||||||
12 | Elli Rantatalo | 2004 | 193 | 46.01 | 1:35.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:42.78 | |||||||||
13 | Iida-Isabella Pakka | 2004 | 165 | 49.20 | 1:40.66 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:49.91 | |||||||||
14 | Fanny Granvik | 2004 | 141 | 50.20 | 1:46.07 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:48.73 | |||||||||
15 | Sanni Porkkala | 2004 | 125 | 52.59 | 1:50.34 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:50.17 | |||||||||
16 | Ida Enberg | 2004 | 106 | 55.89 | 1:56.44 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:06.41 | |||||||||
- | Ella Luoma | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oona Nieminen | 2004 | DSQ | |||||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Viivi Lehtonen | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.49 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Viivi Nurmela | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 508 | 33.77 | 1:09.20 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.54 | |||||||||
2 | Wilma Lakanen | 2003 | 505 | 33.87 | 1:09.32 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:10.52 | |||||||||
3 | Senni Mattila | 2003 | 480 | 34.10 | 1:10.49 | |||||
Porin Uimaseura | 1:10.60 | |||||||||
4 | Petra Kivi | 2003 | 456 | 34.92 | 1:11.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.66 | |||||||||
5 | Heta Veikkola | 2003 | 433 | 35.40 | 1:12.96 | |||||
Lapuan Virkiä | 1:13.74 | |||||||||
6 | Heidi Javanainen | 2003 | 379 | 35.89 | 1:16.27 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:17.92 | |||||||||
7 | Senni Eklund | 2003 | 319 | 39.43 | 1:20.75 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:18.32 | |||||||||
8 | Annukka Jouppila | 2003 | 302 | 40.72 | 1:22.27 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.37 | |||||||||
9 | Ella Jämsä | 2003 | 226 | 43.87 | 1:30.59 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.43 | |||||||||
10 | Kaisla Annukka Keski-Sikkilä | 2003 | 204 | 45.09 | 1:33.81 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
11 | Emilia Kivelä | 2003 | 167 | 48.06 | 1:40.19 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:42.19 | |||||||||
- | Anna-Maria Malila | 2003 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:46.23 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Sara Ruotsalainen | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.36 | |||||||||
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 544 | 32.15 | 1:07.62 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.27 | |||||||||
2 | Liina Salin | 2002 | 528 | 33.57 | 1:08.30 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:08.02 | |||||||||
3 | Emmi Heine | 2002 | 431 | 35.46 | 1:13.09 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:14.59 | |||||||||
4 | Maiju Rajaniemi | 2002 | 378 | 36.92 | 1:16.35 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:17.38 | |||||||||
5 | Minna Ingi | 2002 | 285 | 40.40 | 1:23.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.83 | |||||||||
6 | Hanna Virtanen | 2002 | 259 | 41.81 | 1:26.59 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:32.62 | |||||||||
7 | Sini Yli-Renko | 2002 | 251 | 42.60 | 1:27.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:32.10 | |||||||||
8 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 243 | 43.26 | 1:28.45 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:31.30 | |||||||||
9 | Salla Lehtimäki | 2002 | 205 | 44.56 | 1:33.61 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:32.86 | |||||||||
- | Sofia Runnakko | 2002 | DSQ | |||||||
Alavuden Urheilijat | 1:27.80 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:59 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 427 | 30.57 | 1:06.18 | 1:45.03 | 2:24.88 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:32.71 | |||||||||
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 406 | 32.10 | 1:08.78 | 1:47.46 | 2:27.33 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Kirill Helsing | 2002 | 330 | 33.51 | 1:13.01 | 1:55.08 | 2:37.74 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 21, P14,15,16 200m PU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 560 | 28.99 | 1:02.08 | 1:36.76 | 2:12.30 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:17.42 | |||||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 529 | 29.97 | 1:04.35 | 1:39.98 | 2:14.90 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:19.35 | |||||||||
3 | Juuso Syrjälä | 2001 | 225 | 37.77 | 1:22.81 | 2:10.34 | 2:59.14 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:59 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 19:29 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joanna Högback | 2007 | 334 | 35.44 | 1:15.58 | 1:57.93 | 2:40.22 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:43.88 | |||||||||
2 | Aliisa Soini | 2007 | 290 | 37.22 | 1:20.89 | 2:05.28 | 2:47.78 | |||
Rauman Uimaseura | 3:13.28 | |||||||||
3 | Hanna Törmä | 2007 | 284 | 38.34 | 1:22.58 | 2:06.12 | 2:49.06 | |||
Porin Uimaseura | 2:54.05 | |||||||||
4 | Erin Heinikangas | 2007 | 260 | 38.29 | 1:22.49 | 2:08.28 | 2:53.97 | |||
Rauman Uimaseura | 3:15.27 | |||||||||
5 | Peppi Lehtinen | 2007 | 249 | 38.86 | 1:24.59 | 2:12.65 | 2:56.65 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Saara Lehto | 2007 | 236 | 40.45 | 1:28.48 | 2:16.24 | 2:59.88 | |||
Rauman Uimaseura | 3:15.52 | |||||||||
7 | Elli Isometsä | 2007 | 210 | 40.89 | 1:27.92 | 2:18.34 | 3:06.98 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:13.20 | |||||||||
8 | Aada Antila | 2007 | 204 | 41.96 | 1:30.75 | 2:22.10 | 3:08.70 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
9 | Elsa Pelkonen | 2007 | 193 | 42.54 | 1:32.62 | 2:24.02 | 3:12.31 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 192 | 43.62 | 1:33.80 | 2:25.12 | 3:12.44 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Sini Saari | 2007 | 186 | 42.75 | 1:33.31 | 2:25.48 | 3:14.75 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Lyyli Järvi | 2007 | 179 | 42.13 | 1:31.56 | 2:25.40 | 3:17.15 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nita Tenho | 2004 | 475 | 32.80 | 1:09.71 | 1:46.24 | 2:22.45 | |||
Porin Uimaseura | 2:34.02 | |||||||||
2 | Anniina Haarala | 2004 | 447 | 34.11 | 1:11.20 | 1:48.75 | 2:25.39 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.78 | |||||||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | 439 | 33.74 | 1:11.10 | 1:49.37 | 2:26.25 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:26.41 | |||||||||
4 | Viola Penttilä | 2004 | 405 | 32.79 | 1:11.42 | 1:52.50 | 2:30.21 | |||
Swimming Team Rauma | 2:47.00 | |||||||||
5 | Aamu Knuuttila | 2004 | 388 | 34.94 | 1:14.16 | 1:54.10 | 2:32.30 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:32.24 | |||||||||
6 | Viivi Lehtonen | 2004 | 388 | 35.19 | 1:14.56 | 1:54.51 | 2:32.32 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:33.68 | |||||||||
7 | Ella Luoma | 2004 | 375 | 35.02 | 1:13.81 | 1:54.67 | 2:34.14 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:41.70 | |||||||||
8 | Alisa Ailanen | 2004 | 372 | 34.10 | 1:13.83 | 1:55.27 | 2:34.47 | |||
Swimming Team Rauma | 2:39.15 | |||||||||
9 | Pirita Hautala | 2004 | 361 | 35.63 | 1:15.53 | 1:56.57 | 2:36.11 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.03 | |||||||||
10 | Minna Virtanen | 2004 | 306 | 37.72 | 1:19.34 | 2:03.76 | 2:44.96 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:53.54 | |||||||||
11 | Pinja Kallio | 2004 | 301 | 37.02 | 1:19.72 | 2:03.89 | 2:45.80 | |||
Kankaanpään Uimarit | 2:51.25 | |||||||||
12 | Tilde Löfqvist | 2004 | 293 | 38.33 | 1:21.21 | 2:04.83 | 2:47.24 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.62 | |||||||||
13 | Veera Varsanpää | 2004 | 260 | 39.51 | 1:24.73 | 2:12.20 | 2:54.10 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Emma Lång | 2004 | 209 | 42.86 | 1:30.81 | 2:20.30 | 3:07.07 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:08.61 | |||||||||
15 | Sanni Lehtonen | 2004 | 203 | 39.29 | 1:26.83 | 2:17.73 | 3:09.07 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Iida-Isabella Pakka | 2004 | 193 | 42.88 | 1:31.92 | 2:23.14 | 3:12.24 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:22.00 | |||||||||
17 | Elli Rantatalo | 2004 | 186 | 42.34 | 1:31.77 | 2:23.71 | 3:14.41 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:28.33 | |||||||||
- | Ida Enberg | 2004 | DSQ | ui uimalakki kädessä | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 564 | 30.96 | 1:04.83 | 1:39.84 | 2:14.55 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:15.82 | |||||||||
2 | Senni Mattila | 2003 | 532 | 31.15 | 1:05.07 | 1:41.01 | 2:17.15 | |||
Porin Uimaseura | 2:15.78 | |||||||||
3 | Wilma Lakanen | 2003 | 508 | 31.97 | 1:08.53 | 1:45.31 | 2:19.26 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:18.03 | |||||||||
4 | Maija Björkholm | 2003 | 454 | 34.12 | 1:10.53 | 1:47.79 | 2:24.60 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.56 | |||||||||
5 | Emma Jormanainen | 2003 | 439 | 34.58 | 1:11.41 | 1:49.43 | 2:26.23 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:27.79 | |||||||||
6 | Jenny Grangärd | 2003 | 426 | 33.45 | 1:10.63 | 1:49.56 | 2:27.73 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:23.74 | |||||||||
7 | Tara Korkiakoski | 2003 | 403 | 33.32 | 1:10.76 | 1:50.04 | 2:30.39 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:18.23 | |||||||||
8 | Lise Strandberg | 2003 | 395 | 34.80 | 1:12.66 | 1:52.17 | 2:31.45 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:43.46 | |||||||||
9 | Peppi Hölsö | 2003 | 389 | 35.19 | 1:14.22 | 1:54.56 | 2:32.16 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.71 | |||||||||
10 | Ninni Eriksson | 2003 | 352 | 34.98 | 1:14.76 | 1:56.21 | 2:37.37 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:21.52 | |||||||||
11 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 333 | 35.96 | 1:17.35 | 1:59.75 | 2:40.29 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:42.93 | |||||||||
12 | Maisa Berg | 2003 | 331 | 35.21 | 1:14.84 | 1:57.44 | 2:40.56 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:39.43 | |||||||||
13 | Sara Ruotsalainen | 2003 | 302 | 37.35 | 1:19.40 | 2:02.42 | 2:45.69 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:43.23 | |||||||||
14 | Maria Hautala | 2003 | 288 | 37.95 | 1:22.32 | 2:06.98 | 2:48.31 | |||
Kurikan Ryhti | 2:52.36 | |||||||||
15 | Ella Jämsä | 2003 | 276 | 39.20 | 1:23.84 | 2:08.03 | 2:50.68 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.40 | |||||||||
16 | Amanda Rahola | 2003 | 248 | 41.27 | 1:26.68 | 2:13.16 | 2:56.94 | |||
Porin Uimaseura | 3:07.91 | |||||||||
17 | Emmi Rauhanen | 2003 | 208 | 42.58 | 1:30.37 | 2:19.80 | 3:07.62 | |||
Porin Uimaseura | 3:07.02 | |||||||||
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juliana Niinisalo | 2002 | 521 | 32.35 | 1:06.92 | 1:42.54 | 2:18.09 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:19.56 | |||||||||
2 | Emmi Heine | 2002 | 490 | 32.76 | 1:09.11 | 1:45.94 | 2:20.94 | |||
Rauman Uimaseura | 2:18.61 | |||||||||
3 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 489 | 32.31 | 1:08.56 | 1:46.12 | 2:21.04 | |||
Porin Uimaseura | 2:26.40 | |||||||||
4 | Veera Lahtinen | 2002 | 467 | 32.71 | 1:09.00 | 1:47.06 | 2:23.23 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:23.34 | |||||||||
5 | Helmi Viitasalo | 2002 | 458 | 32.67 | 1:08.91 | 1:46.99 | 2:24.19 | |||
Rauman Uimaseura | 2:22.81 | |||||||||
6 | Sofia Karismaa | 2002 | 451 | 34.26 | 1:12.52 | 1:49.93 | 2:24.96 | |||
Porin Uimaseura | 2:28.47 | |||||||||
7 | Sara Ikonen | 2002 | 442 | 33.97 | 1:10.28 | 1:48.21 | 2:25.85 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:31.65 | |||||||||
8 | Inari Laaksonen | 2002 | 414 | 33.64 | 1:11.40 | 1:50.19 | 2:29.15 | |||
Swimming Team Rauma | 2:25.07 | |||||||||
9 | Sanna Rajamäki | 2002 | 352 | 35.66 | 1:15.34 | 1:56.76 | 2:37.44 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.83 | |||||||||
10 | Ida Rantala | 2002 | 326 | 36.23 | 1:17.41 | 1:59.70 | 2:41.48 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:43.40 | |||||||||
11 | Salla Lehtimäki | 2002 | 270 | 38.62 | 1:23.02 | 2:09.15 | 2:51.93 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.37 | |||||||||
12 | Oona Hakomäki | 2002 | 261 | 37.82 | 1:22.71 | 2:09.37 | 2:53.77 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:58.63 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 19:29 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 19:43 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 23, 4X50m SKU mix, Loppukilpailut 10 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rollo 1 | 2005 | 2:26.28 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.08 | |||||||||
Fia Stenman | 2006 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Lucas Lydman | 2005 | 39.48 | 1:16.98 | |||||||
Adam Björkstrand | 2005 | 37.39 | 1:54.37 | |||||||
Anni Turunen | 2006 | 31.91 | 2:26.28 | |||||||
2 | Rollo 2 | 2005 | 2:41.30 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.73 | |||||||||
Adrian Kaslin | 2005 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Ellen Williamsson | 2006 | 45.22 | 1:28.49 | |||||||
Salomo Pihlaja | 2005 | 39.75 | 2:08.24 | |||||||
Anni Kärkkäinen | 2006 | 33.06 | 2:41.30 | |||||||
3 | Seui Lemon Z | 2005 | 3:05.09 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:09.45 | |||||||||
Eeva Finnilä | 2006 | 45.03 | 45.03 | |||||||
Rasmus Kekola | 2006 | 53.99 | 1:39.02 | |||||||
Laura Koskela | 2006 | 43.64 | 2:22.66 | |||||||
Arttu Syrjä | 2005 | 42.43 | 3:05.09 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 19:43 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 19:49 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 24, 4X50m SKU mix, Loppukilpailut 12 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Seka 1 | 2001 | 2:00.12 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:59.82 | |||||||||
Claes Fjellström | 2001 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 33.72 | 1:03.21 | |||||||
Alex Lydman | 2003 | 27.41 | 1:30.62 | |||||||
Juliana Niinisalo | 2002 | 29.50 | 2:00.12 | |||||||
2 | Kus-Gss | 2001 | 2:03.34 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 2:03.39 | |||||||||
Hugo Mattola | 2001 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Nea Nygård | 2002 | 35.99 | 1:06.31 | |||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 31.63 | 1:37.94 | |||||||
Jesse Anttila | 2002 | 25.40 | 2:03.34 | |||||||
3 | Seui Lila | 2001 | 2:05.02 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:05.18 | |||||||||
Kiira Kangasniemi | 2003 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Mikael Nurmela | 2002 | 34.12 | 1:06.01 | |||||||
Juho Porkkala | 2001 | 27.69 | 1:33.70 | |||||||
Annukka Jouppila | 2003 | 31.32 | 2:05.02 | |||||||
4 | Seui Pink | 2001 | 2:18.24 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:22.49 | |||||||||
Viivi Nurmela | 2004 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Konsta Tupeli | 2003 | 34.77 | 1:12.03 | |||||||
Kalle Juupaluoma | 2002 | 33.10 | 1:45.13 | |||||||
Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 33.11 | 2:18.24 | |||||||
5 | Au Seka [2001] | 2001 | 2:19.35 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 2:24.30 | |||||||||
Senni Eklund | 2003 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Joona Kinnunen | 2004 | 38.36 | 1:15.61 | |||||||
Elias Nurmi | 2001 | 29.95 | 1:45.56 | |||||||
Sofia Runnakko | 2002 | 33.79 | 2:19.35 | |||||||
6 | Seui Lemon X | 2001 | 2:56.34 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:09.49 | |||||||||
Totti Laukkala | 2004 | 46.73 | 46.73 | |||||||
Rasmus Saarimaa | 2004 | 49.65 | 1:36.38 | |||||||
Minna Virtanen | 2004 | 38.55 | 2:14.93 | |||||||
Sanni Porkkala | 2004 | 41.41 | 2:56.34 | |||||||
7 | Seui Lemon Z | 2001 | 3:00.18 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:59.83 | |||||||||
Fanny Granvik | 2004 | 46.99 | 46.99 | |||||||
Ida Salmi | 2003 | 49.26 | 1:36.25 | |||||||
Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 46.80 | 2:23.05 | |||||||
Akseli Klutas | 2004 | 37.13 | 3:00.18 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 19:49 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 10:15 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 25, P14,15,16 200m RU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 468 | 35.55 | 1:15.09 | 1:55.25 | 2:35.35 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.43 | |||||||||
2 | Elias Kalliokoski | 2003 | 392 | 39.06 | 1:21.04 | 2:03.01 | 2:44.77 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:49.71 | |||||||||
3 | Teemu Oksakari | 2003 | 361 | 38.99 | 1:22.02 | 2:05.97 | 2:49.40 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:49.47 | |||||||||
4 | Samu Hatakka | 2003 | 286 | 40.11 | 1:26.74 | 2:15.70 | 3:02.97 | |||
Rauman Uimaseura | 3:05.05 | |||||||||
5 | Emil Saha | 2003 | 260 | 42.85 | 1:30.78 | 2:20.48 | 3:09.06 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:06.65 | |||||||||
6 | Eeli Hanka | 2003 | 207 | 44.85 | 1:37.05 | 2:30.20 | 3:23.97 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:19.87 | |||||||||
7 | Roope Oijennus | 2003 | 206 | 45.86 | 1:36.47 | 2:30.05 | 3:24.30 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
8 | Johannes Laihorinne | 2003 | 162 | 50.01 | 1:47.53 | 2:45.35 | 3:41.04 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:44.99 | |||||||||
- | Arttu Niemi | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:26.15 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 25, P14,15,16 200m RU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikael Nurmela | 2002 | 452 | 35.68 | 1:16.37 | 1:57.48 | 2:37.23 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:41.02 | |||||||||
2 | Justus Hilaja | 2002 | 414 | 36.11 | 1:17.72 | 2:00.68 | 2:41.80 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:43.76 | |||||||||
3 | Akseli Ylikoski | 2002 | 362 | 38.14 | 1:21.25 | 2:05.31 | 2:49.19 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
4 | Alexander Eklund | 2002 | 242 | 40.89 | 1:29.87 | 2:22.25 | 3:13.49 | |||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 3:10.60 | |||||||||
- | Kirill Helsing | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:36.89 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 25, P14,15,16 200m RU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juuso Syrjälä | 2001 | 391 | 38.21 | 1:20.74 | 2:03.51 | 2:44.97 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.08 | |||||||||
2 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 379 | 37.06 | 1:19.19 | 2:02.45 | 2:46.65 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:45.26 | |||||||||
3 | Ali Khalili | 2001 | 341 | 37.82 | 1:22.89 | 2:08.07 | 2:52.72 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:54.86 | |||||||||
4 | Nader Khalili | 2001 | 290 | 38.77 | 1:25.14 | 2:13.56 | 3:02.28 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:00.39 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 10:15 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 10:54 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 26, T10,11,12-15 50m VU, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joanna Högback | 2007 | 329 | 33.65 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.12 | |||||||||
2 | Saara Lehto | 2007 | 318 | 34.05 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.83 | |||||||||
3 | Aliisa Soini | 2007 | 311 | 34.28 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.24 | |||||||||
4 | Hanna Törmä | 2007 | 278 | 35.61 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.81 | |||||||||
5 | Peppi Lehtinen | 2007 | 276 | 35.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 35.70 | |||||||||
6 | Erin Heinikangas | 2007 | 270 | 35.95 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.30 | |||||||||
7 | Elli Isometsä | 2007 | 247 | 37.03 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 35.55 | |||||||||
8 | Aada Antila | 2007 | 231 | 37.84 | ||||||
Lapuan Virkiä | 39.80 | |||||||||
9 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 227 | 38.10 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.05 | |||||||||
10 | Lyyli Järvi | 2007 | 200 | 39.70 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.95 | |||||||||
11 | Sini Saari | 2007 | 197 | 39.93 | ||||||
Vieskan Uimarit | 39.11 | |||||||||
12 | Minea Kynnäs | 2007 | 168 | 42.07 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 43.62 | |||||||||
13 | Elsa Pelkonen | 2007 | 160 | 42.80 | ||||||
Vieskan Uimarit | 40.57 | |||||||||
14 | Stella Seppälä | 2007 | 120 | 47.10 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.61 | |||||||||
15 | Siiri Kaatikko | 2007 | 97 | 50.53 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 50.13 | |||||||||
- | Eeva Luomaranta | 2007 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 41.92 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, T10,11,12-15 50m VU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 368 | 32.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.25 | |||||||||
2 | Anni Turunen | 2006 | 368 | 32.43 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.19 | |||||||||
3 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 335 | 33.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.58 | |||||||||
4 | Hannah Lamminmäki | 2006 | 335 | 33.46 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.77 | |||||||||
5 | Tiia Mielonen | 2006 | 316 | 34.10 | ||||||
Nivalan Saukot | 33.40 | |||||||||
6 | Pinja Pakkanen | 2006 | 308 | 34.41 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 34.43 | |||||||||
7 | Hilla Känkänen | 2006 | 303 | 34.60 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.41 | |||||||||
8 | Siiri Lahtinen | 2006 | 296 | 34.86 | ||||||
Rauman Uimaseura | 34.75 | |||||||||
9 | Laura Koskela | 2006 | 287 | 35.21 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 36.80 | |||||||||
10 | Noora-Maria Linna | 2006 | 275 | 35.72 | ||||||
Vieskan Uimarit | 36.63 | |||||||||
11 | Ellen Williamsson | 2006 | 266 | 36.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.50 | |||||||||
12 | Amanda Lång | 2006 | 255 | 36.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.92 | |||||||||
13 | Olivia Kivelä | 2006 | 240 | 37.39 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 39.59 | |||||||||
14 | Peppi Ojakippola | 2006 | 226 | 38.14 | ||||||
Vieskan Uimarit | 40.61 | |||||||||
15 | Kerttu Heikkilä | 2006 | 212 | 38.98 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 40.20 | |||||||||
16 | Iina Hulkki | 2006 | 208 | 39.22 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.15 | |||||||||
17 | Eeva Finnilä | 2006 | 207 | 39.30 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 39.05 | |||||||||
18 | Tilda Saarela | 2006 | 185 | 40.77 | ||||||
Vieskan Uimarit | 39.59 | |||||||||
19 | Meeri Nordström | 2006 | 181 | 41.03 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.16 | |||||||||
20 | Iida-Maria Hagner | 2006 | 152 | 43.55 | ||||||
Porin Uimaseura | 44.88 | |||||||||
Laji 26, T10,11,12-15 50m VU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 625 | 27.19 | ||||||
Porin Uimaseura | 26.73 | |||||||||
2 | Emma Haglund | 2003 | 581 | 27.85 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.76 | |||||||||
3 | Emmi Heine | 2002 | 569 | 28.05 | ||||||
Rauman Uimaseura | 28.38 | |||||||||
4 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 500 | 29.28 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.72 | |||||||||
5 | Emma Hämäläinen | 2003 | 493 | 29.43 | ||||||
Vieskan Uimarit | 29.16 | |||||||||
6 | Juliana Niinisalo | 2002 | 489 | 29.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.47 | |||||||||
7 | Senni Mattila | 2003 | 479 | 29.71 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.74 | |||||||||
8 | Viola Penttilä | 2004 | 464 | 30.03 | ||||||
Swimming Team Rauma | 30.39 | |||||||||
9 | Veera Lahtinen | 2002 | 463 | 30.04 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 29.55 | |||||||||
10 | Tara Korkiakoski | 2003 | 446 | 30.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.47 | |||||||||
11 | Tessa Tattari | 2004 | 444 | 30.46 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.52 | |||||||||
12 | Teea Jestoi | 2005 | 443 | 30.48 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 31.71 | |||||||||
13 | Maiju Rajaniemi | 2002 | 439 | 30.58 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.41 | |||||||||
14 | Mimosa Rintala | 2003 | 435 | 30.67 | ||||||
Rauman Uimaseura | 30.68 | |||||||||
15 | Peppi Hölsö | 2003 | 433 | 30.72 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.04 | |||||||||
16 | Emma Jormanainen | 2003 | 423 | 30.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.53 | |||||||||
17 | Ninni Eriksson | 2003 | 419 | 31.05 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.82 | |||||||||
18 | Sara Ikonen | 2002 | 418 | 31.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.03 | |||||||||
19 | Olivia Nurkkala | 2002 | 412 | 31.24 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.97 | |||||||||
20 | Viivi Nurmela | 2004 | 409 | 31.30 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 30.75 | |||||||||
21 | Sanna Rajamäki | 2002 | 408 | 31.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.85 | |||||||||
22 | Lidian Vihervä | 2002 | 400 | 31.55 | ||||||
Rauman Uimaseura | 31.84 | |||||||||
23 | Ella Nore | 2002 | 394 | 31.69 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 33.20 | |||||||||
24 | Siiri Tiilikka | 2004 | 394 | 31.70 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.08 | |||||||||
25 | Enni Kinnunen | 2005 | 394 | 31.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.53 | |||||||||
25 | Siiri Niskasaari | 2004 | 394 | 31.71 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 32.06 | |||||||||
27 | Tuulia Harju | 2005 | 390 | 31.82 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.04 | |||||||||
28 | Maija Björkholm | 2003 | 388 | 31.87 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.06 | |||||||||
29 | Aino Jerohin | 2003 | 379 | 32.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.52 | |||||||||
30 | Alina Kangas | 2005 | 372 | 32.32 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.43 | |||||||||
31 | Jasmine Vikström | 2002 | 367 | 32.47 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 31.09 | |||||||||
32 | Noora Suonsivu | 2005 | 361 | 32.65 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.20 | |||||||||
33 | Anniina Haarala | 2004 | 356 | 32.78 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.75 | |||||||||
34 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 346 | 33.09 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.78 | |||||||||
35 | Inger Isaksen | 2005 | 345 | 33.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.55 | |||||||||
36 | Maria Hautala | 2003 | 343 | 33.19 | ||||||
Kurikan Ryhti | 32.60 | |||||||||
37 | Siina Eklund | 2004 | 343 | 33.21 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 33.14 | |||||||||
38 | Ida Rantala | 2002 | 339 | 33.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.24 | |||||||||
39 | Veera Hautamäki | 2005 | 338 | 33.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.68 | |||||||||
40 | Tilde Löfqvist | 2004 | 335 | 33.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.32 | |||||||||
41 | Noora Kekola | 2004 | 333 | 33.53 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 32.28 | |||||||||
42 | Nelli Laaksonen | 2005 | 327 | 33.72 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.83 | |||||||||
43 | Maisa Berg | 2003 | 325 | 33.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.74 | |||||||||
44 | Venla Laitila | 2002 | 324 | 33.83 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 35.49 | |||||||||
45 | Anni Törmänen | 2005 | 323 | 33.87 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.13 | |||||||||
46 | Salla Lehtimäki | 2002 | 321 | 33.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.34 | |||||||||
47 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 314 | 34.18 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 32.95 | |||||||||
48 | Sofia Runnakko | 2002 | 311 | 34.29 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 33.72 | |||||||||
49 | Ida Ekebohm | 2005 | 307 | 34.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.58 | |||||||||
50 | Sini Yli-Renko | 2002 | 305 | 34.51 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.99 | |||||||||
51 | Aamu Kannosto | 2005 | 301 | 34.68 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 34.38 | |||||||||
52 | Oona Hakomäki | 2002 | 298 | 34.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.29 | |||||||||
53 | Henni Talvitie | 2004 | 295 | 34.90 | ||||||
Lapuan Virkiä | 34.82 | |||||||||
54 | Sara Ruotsalainen | 2003 | 294 | 34.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.15 | |||||||||
55 | Amanda Nielsen | 2005 | 278 | 35.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.93 | |||||||||
56 | Vilja Pusa | 2005 | 270 | 35.96 | ||||||
Swimming Team Rauma | 37.61 | |||||||||
57 | Ella Jämsä | 2003 | 265 | 36.16 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.10 | |||||||||
58 | Emilia Kivelä | 2003 | 264 | 36.20 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 35.31 | |||||||||
59 | Hertta Koskinen | 2005 | 262 | 36.29 | ||||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
60 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 261 | 36.35 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.66 | |||||||||
61 | Kätrin Koppel | 2005 | 257 | 36.53 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.94 | |||||||||
62 | Veera Varsanpää | 2004 | 250 | 36.87 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.26 | |||||||||
63 | Anna-Maria Malila | 2003 | 237 | 37.52 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.44 | |||||||||
64 | Ida Salmi | 2003 | 235 | 37.63 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.22 | |||||||||
65 | Jaana Nevala | 2005 | 234 | 37.72 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
66 | Sanni Lehtonen | 2004 | 231 | 37.88 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.72 | |||||||||
67 | Minea Sacklén | 2005 | 229 | 37.98 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.29 | |||||||||
68 | Viivi Lehtonen | 2005 | 224 | 38.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.37 | |||||||||
69 | Hanna Eveliina Hietanen | 2005 | 222 | 38.39 | ||||||
Lapuan Virkiä | 36.87 | |||||||||
70 | Fanny Granvik | 2004 | 221 | 38.42 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 38.50 | |||||||||
71 | Iida-Isabella Pakka | 2004 | 218 | 38.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.42 | |||||||||
72 | Senni Syvänen | 2005 | 213 | 38.89 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.14 | |||||||||
73 | Emma Lång | 2004 | 208 | 39.22 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.20 | |||||||||
74 | Emilia Ehnström | 2005 | 207 | 39.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.17 | |||||||||
75 | Ronja Rantanen | 2005 | 203 | 39.55 | ||||||
Porin Uimaseura | 42.00 | |||||||||
76 | Kaisa Harjula | 2005 | 201 | 39.66 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.90 | |||||||||
77 | Elli Rantatalo | 2004 | 200 | 39.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.85 | |||||||||
78 | Aino Kankaanpää | 2005 | 194 | 40.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.27 | |||||||||
79 | Oona Nieminen | 2004 | 175 | 41.52 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 41.07 | |||||||||
80 | Inkeri Niemi | 2005 | 157 | 43.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.54 | |||||||||
81 | Ida Enberg | 2004 | 153 | 43.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.86 | |||||||||
- | Caroliina Mård | 2004 | DSQ | |||||||
Ilmajoen Kisailijat | 35.03 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Elviira Kotkaniemi | 2005 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 39.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Minna Ingi | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 10:54 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 10:49 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lucas Lydman | 2005 | 255 | 34.20 | 1:16.41 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:32.56 | |||||||||
2 | Sakari Korri | 2005 | 248 | 34.98 | 1:17.16 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:22.07 | |||||||||
3 | Joonas Arponen | 2005 | 219 | 36.76 | 1:20.40 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:26.01 | |||||||||
4 | Adam Björkstrand | 2005 | 150 | 41.36 | 1:31.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.99 | |||||||||
5 | Salomo Pihlaja | 2005 | 149 | 42.02 | 1:31.35 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.85 | |||||||||
6 | Joel Korte | 2005 | 144 | 41.66 | 1:32.48 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
7 | Juho Törmä | 2005 | 114 | 45.80 | 1:39.70 | |||||
Porin Uimaseura | 1:37.11 | |||||||||
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Filip Jåfs | 2004 | 278 | 34.14 | 1:14.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.38 | |||||||||
2 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 208 | 36.70 | 1:21.82 | |||||
Porin Uimaseura | 1:23.81 | |||||||||
3 | Visa Nissinen | 2004 | 145 | 42.54 | 1:32.11 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:34.92 | |||||||||
4 | Arttu Ahola | 2004 | 124 | 46.24 | 1:37.20 | |||||
Porin Uimaseura | 1:37.61 | |||||||||
- | Elmeri Aho | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.75 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
- | Rasmus Saarimaa | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 515 | 28.80 | 1:00.45 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.01 | |||||||||
2 | Simon Ravals | 2003 | 391 | 30.63 | 1:06.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.21 | |||||||||
3 | Onni Haikonen | 2003 | 211 | 36.80 | 1:21.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.79 | |||||||||
4 | Teppo Jestoi | 2003 | 185 | 38.38 | 1:25.02 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:23.14 | |||||||||
5 | Roope Oijennus | 2003 | 185 | 39.75 | 1:25.06 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:36.95 | |||||||||
6 | Arttu Niemi | 2003 | 153 | 37.11 | 1:30.57 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Aleksi Autio | 2003 | 147 | 44.89 | 1:31.85 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:37.24 | |||||||||
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 432 | 29.95 | 1:04.13 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.93 | |||||||||
2 | Mikael Nurmela | 2002 | 412 | 31.11 | 1:05.13 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.38 | |||||||||
3 | Jesse Anttila | 2002 | 397 | 31.00 | 1:05.93 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:07.36 | |||||||||
4 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 345 | 31.51 | 1:09.12 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.13 | |||||||||
5 | Joonas Järvi | 2002 | 335 | 32.01 | 1:09.77 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.97 | |||||||||
6 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 242 | 35.13 | 1:17.75 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.54 | |||||||||
Laji 27, P12,13,14,15,16 100m PU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 512 | 27.99 | 1:00.57 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.68 | |||||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 493 | 29.13 | 1:01.35 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 59.59 | |||||||||
3 | Leo Penttilä | 2001 | 405 | 30.26 | 1:05.49 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:05.75 | |||||||||
4 | Matias Pennanen | 2001 | 379 | 30.53 | 1:06.94 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.00 | |||||||||
5 | Elias Nurmi | 2001 | 373 | 32.22 | 1:07.29 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:13.00 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 10:49 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 28, T13,14,15 200m SU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ella Hulkki | 2004 | 479 | 36.46 | 1:15.18 | 1:54.82 | 2:33.35 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.91 | |||||||||
2 | Tinja Lasonen | 2004 | 468 | 35.34 | 1:14.52 | 1:54.81 | 2:34.52 | |||
Porin Uimaseura | 2:35.95 | |||||||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | 431 | 37.71 | 1:17.88 | 1:58.94 | 2:38.88 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:41.15 | |||||||||
4 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 426 | 37.63 | 1:17.81 | 1:59.50 | 2:39.42 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:42.64 | |||||||||
5 | Alisa Ailanen | 2004 | 339 | 40.41 | 1:24.37 | 2:09.70 | 2:52.03 | |||
Swimming Team Rauma | 3:08.69 | |||||||||
6 | Fanny Granvik | 2004 | 134 | 55.21 | 1:56.83 | 2:59.14 | 3:54.51 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:01.72 | |||||||||
Laji 28, T13,14,15 200m SU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Wilma Lakanen | 2003 | 500 | 34.78 | 1:13.36 | 1:52.74 | 2:31.18 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:30.98 | |||||||||
2 | Petra Kivi | 2003 | 492 | 35.83 | 1:14.02 | 1:52.95 | 2:32.01 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:37.61 | |||||||||
3 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 477 | 34.90 | 1:12.98 | 1:52.49 | 2:33.52 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:30.20 | |||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 477 | 35.41 | 1:13.88 | 1:53.94 | 2:33.61 | |||
Porin Uimaseura | 2:33.33 | |||||||||
5 | Jenny Grangärd | 2003 | 430 | 38.07 | 1:18.00 | 1:58.99 | 2:38.95 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:40.51 | |||||||||
6 | Heidi Javanainen | 2003 | 415 | 37.19 | 1:20.00 | 2:01.68 | 2:40.81 | |||
Swimming Team Rauma | 2:49.80 | |||||||||
7 | Heta Veikkola | 2003 | 408 | 36.08 | 1:16.38 | 1:58.98 | 2:41.81 | |||
Lapuan Virkiä | 2:36.16 | |||||||||
8 | Senni Eklund | 2003 | 302 | 41.38 | 1:26.88 | 2:13.34 | 2:58.82 | |||
Alavuden Urheilijat | 2:49.15 | |||||||||
9 | Lise Strandberg | 2003 | 266 | 42.91 | 1:29.39 | 2:18.87 | 3:06.41 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 28, T13,14,15 200m SU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liina Salin | 2002 | 542 | 35.13 | 1:12.50 | 1:50.26 | 2:27.13 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:25.49 | |||||||||
2 | Emmi Heine | 2002 | 384 | 37.78 | 1:19.98 | 2:03.95 | 2:45.12 | |||
Rauman Uimaseura | 2:49.21 | |||||||||
3 | Inari Laaksonen | 2002 | 303 | 41.54 | 1:26.91 | 2:12.86 | 2:58.66 | |||
Swimming Team Rauma | 3:07.24 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 11:00 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 11:30 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lucas Lydman | 2005 | 278 | 35.69 | 1:19.70 | 2:09.23 | 2:48.54 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:50.67 | |||||||||
2 | Julius Sandelin | 2005 | 226 | 41.83 | 1:31.92 | 2:22.08 | 3:00.61 | |||
Rauman Uimaseura | 3:02.61 | |||||||||
3 | Adrian Kaslin | 2005 | 215 | 41.48 | 1:27.90 | 2:23.36 | 3:03.73 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:13.18 | |||||||||
4 | Ville Ikola | 2005 | 184 | 47.16 | 1:39.61 | 2:32.60 | 3:13.27 | |||
Kokkolan Uimaseura | 3:18.04 | |||||||||
- | Arttu Syrjä | 2005 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:16.11 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Filip Jåfs | 2004 | 304 | 35.12 | 1:17.13 | 2:08.18 | 2:43.54 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:50.16 | |||||||||
2 | Elmeri Aho | 2004 | 291 | 35.91 | 1:19.08 | 2:08.65 | 2:46.09 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:46.33 | |||||||||
3 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 276 | 36.99 | 1:22.35 | 2:12.03 | 2:48.87 | |||
Porin Uimaseura | 2:50.02 | |||||||||
4 | Vilho Verronen | 2004 | 255 | 39.00 | 1:23.60 | 2:14.40 | 2:53.51 | |||
Swimming Team Rauma | 2:50.05 | |||||||||
5 | Roope Ollikainen | 2004 | 238 | 38.47 | 1:25.35 | 2:15.49 | 2:57.57 | |||
Porin Uimaseura | 2:42.64 | |||||||||
6 | Leevi Jalava | 2004 | 197 | 45.99 | 1:30.26 | 2:26.10 | 3:09.14 | |||
Swimming Team Rauma | 3:11.30 | |||||||||
7 | Miko Elonen | 2004 | 155 | 44.90 | 1:37.76 | 2:40.01 | 3:24.62 | |||
Swimming Team Rauma | 3:43.47 | |||||||||
8 | Linus Vuollet | 2004 | 152 | 49.79 | 1:43.17 | 2:39.95 | 3:26.03 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:22.44 | |||||||||
9 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 126 | 53.37 | 1:54.56 | 2:55.77 | 3:39.00 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:00.57 | |||||||||
10 | Totti Laukkala | 2004 | 126 | 52.56 | 1:48.53 | 2:52.85 | 3:39.01 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:59.33 | |||||||||
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 480 | 29.70 | 1:07.52 | 1:49.59 | 2:20.52 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:16.92 | |||||||||
2 | Elias Kalliokoski | 2003 | 404 | 33.43 | 1:12.97 | 1:55.07 | 2:28.83 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:27.46 | |||||||||
3 | Simon Ravals | 2003 | 404 | 31.21 | 1:10.38 | 1:54.41 | 2:28.86 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.80 | |||||||||
4 | Teemu Oksakari | 2003 | 354 | 33.42 | 1:12.54 | 1:58.67 | 2:35.61 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:33.38 | |||||||||
5 | Konsta Tupeli | 2003 | 332 | 32.49 | 1:15.87 | 2:02.04 | 2:38.91 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:47.99 | |||||||||
6 | Dan Lampinen | 2003 | 304 | 36.77 | 1:18.85 | 2:06.84 | 2:43.71 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:48.43 | |||||||||
7 | Emil Saha | 2003 | 290 | 37.89 | 1:20.64 | 2:08.46 | 2:46.28 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:46.06 | |||||||||
8 | Arttu Niemi | 2003 | 257 | 41.07 | 1:23.59 | 2:16.25 | 2:53.06 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:06.83 | |||||||||
9 | Roope Oijennus | 2003 | 225 | 38.69 | 1:26.88 | 2:21.19 | 3:00.77 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:21.39 | |||||||||
10 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 161 | 48.00 | 1:40.77 | 2:40.22 | 3:22.20 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 454 | 30.86 | 1:06.73 | 1:50.88 | 2:23.21 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:25.80 | |||||||||
2 | Kirill Helsing | 2002 | 441 | 32.28 | 1:10.60 | 1:51.44 | 2:24.53 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:23.47 | |||||||||
3 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 407 | 32.69 | 1:11.75 | 1:55.42 | 2:28.49 | |||
Porin Uimaseura | 2:28.63 | |||||||||
4 | Joonas Järvi | 2002 | 361 | 32.27 | 1:13.92 | 1:59.61 | 2:34.59 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:54.23 | |||||||||
5 | Akseli Ylikoski | 2002 | 329 | 36.25 | 1:19.01 | 2:03.53 | 2:39.37 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:39.95 | |||||||||
6 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 318 | 34.58 | 1:15.82 | 2:02.91 | 2:41.23 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:45.55 | |||||||||
7 | Miro Nurmela | 2002 | 298 | 34.52 | 1:17.62 | 2:07.04 | 2:44.65 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:51.40 | |||||||||
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 542 | 29.01 | 1:03.21 | 1:43.68 | 2:14.95 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:15.70 | |||||||||
2 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 391 | 33.47 | 1:14.64 | 1:57.60 | 2:30.42 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.72 | |||||||||
3 | Nader Khalili | 2001 | 376 | 32.32 | 1:12.66 | 1:58.46 | 2:32.47 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:27.83 | |||||||||
4 | Ali Khalili | 2001 | 341 | 32.15 | 1:15.83 | 2:03.09 | 2:37.51 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:34.28 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 11:30 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 307 | 40.69 | 1:25.52 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:30.29 | |||||||||
2 | Joanna Högback | 2007 | 295 | 40.09 | 1:26.72 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.77 | |||||||||
3 | Hanna Törmä | 2007 | 268 | 42.15 | 1:29.49 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.30 | |||||||||
4 | Peppi Lehtinen | 2007 | 263 | 42.63 | 1:30.01 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:31.73 | |||||||||
5 | Erin Heinikangas | 2007 | 240 | 44.80 | 1:32.86 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:36.31 | |||||||||
6 | Elli Isometsä | 2007 | 213 | 45.31 | 1:36.68 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:36.10 | |||||||||
7 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 204 | 46.05 | 1:37.99 | |||||
Porin Uimaseura | 1:46.95 | |||||||||
8 | Saara Lehto | 2007 | 198 | 47.57 | 1:38.95 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:40.59 | |||||||||
9 | Sini Saari | 2007 | 176 | 48.67 | 1:43.02 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Elsa Pelkonen | 2007 | 156 | 52.84 | 1:47.17 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Eeva Luomaranta | 2007 | 148 | 52.29 | 1:49.13 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:02.93 | |||||||||
12 | Aada Antila | 2007 | 145 | 54.60 | 1:49.87 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 338 | 39.31 | 1:22.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.27 | |||||||||
2 | Anni Turunen | 2006 | 316 | 39.97 | 1:24.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.33 | |||||||||
3 | Hannah Lamminmäki | 2006 | 300 | 42.10 | 1:26.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.37 | |||||||||
4 | Tiia Mielonen | 2006 | 292 | 42.01 | 1:26.95 | |||||
Nivalan Saukot | 1:29.46 | |||||||||
5 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 272 | 42.93 | 1:29.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.87 | |||||||||
6 | Eerika Kivistö | 2006 | 271 | 41.75 | 1:29.19 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:35.42 | |||||||||
7 | Emilia Rahola | 2006 | 268 | 42.97 | 1:29.50 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.91 | |||||||||
8 | Ellen Williamsson | 2006 | 259 | 42.95 | 1:30.56 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.86 | |||||||||
9 | Olivia Kivelä | 2006 | 239 | 43.89 | 1:32.93 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:34.60 | |||||||||
10 | Peppi Ojakippola | 2006 | 234 | 43.86 | 1:33.60 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:48.80 | |||||||||
11 | Iina Hulkki | 2006 | 224 | 45.56 | 1:35.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:36.50 | |||||||||
12 | Laura Koskela | 2006 | 220 | 47.51 | 1:35.60 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:45.44 | |||||||||
13 | Amanda Lång | 2006 | 210 | 46.84 | 1:37.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:36.41 | |||||||||
14 | Noora-Maria Linna | 2006 | 193 | 47.28 | 1:39.79 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
15 | Tilda Saarela | 2006 | 159 | 51.51 | 1:46.50 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:49.36 | |||||||||
16 | Iida-Maria Hagner | 2006 | 143 | 56.47 | 1:50.41 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Meeri Nordström | 2006 | 124 | 57.52 | 1:55.66 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 561 | 33.37 | 1:09.99 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.23 | |||||||||
2 | Senni Mattila | 2003 | 514 | 31.95 | 1:12.07 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.55 | |||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 490 | 34.02 | 1:13.23 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:17.44 | |||||||||
4 | Nea Nygård | 2002 | 478 | 35.51 | 1:13.82 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:15.24 | |||||||||
5 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 467 | 34.10 | 1:14.40 | |||||
Porin Uimaseura | 1:14.97 | |||||||||
6 | Heta Veikkola | 2003 | 456 | 33.64 | 1:14.99 | |||||
Lapuan Virkiä | 1:12.78 | |||||||||
7 | Veera Lahtinen | 2002 | 435 | 35.51 | 1:16.16 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:15.80 | |||||||||
8 | Sofia Nurkkala | 2004 | 434 | 35.95 | 1:16.21 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:19.62 | |||||||||
9 | Pirita Hautala | 2004 | 431 | 35.51 | 1:16.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.03 | |||||||||
10 | Emma Jormanainen | 2003 | 424 | 37.14 | 1:16.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.25 | |||||||||
11 | Juliana Niinisalo | 2002 | 420 | 35.29 | 1:17.09 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.72 | |||||||||
12 | Viivi Lehtonen | 2004 | 411 | 37.58 | 1:17.61 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.38 | |||||||||
13 | Tessa Tattari | 2004 | 409 | 36.95 | 1:17.75 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:24.03 | |||||||||
14 | Teea Jestoi | 2005 | 399 | 36.55 | 1:18.38 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:24.69 | |||||||||
15 | Aamu Knuuttila | 2004 | 399 | 37.77 | 1:18.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.25 | |||||||||
16 | Viola Penttilä | 2004 | 387 | 38.35 | 1:19.21 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:20.99 | |||||||||
17 | Sanna Rajamäki | 2002 | 387 | 36.74 | 1:19.22 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.01 | |||||||||
18 | Maiju Rajaniemi | 2002 | 376 | 37.67 | 1:19.93 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:18.06 | |||||||||
19 | Sara Ikonen | 2002 | 373 | 37.10 | 1:20.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.52 | |||||||||
20 | Viivi Nurmela | 2004 | 366 | 37.43 | 1:20.68 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:19.87 | |||||||||
21 | Inger Isaksen | 2005 | 365 | 37.59 | 1:20.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.37 | |||||||||
22 | Minna Ingi | 2002 | 363 | 37.27 | 1:20.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.89 | |||||||||
23 | Enni Kinnunen | 2005 | 359 | 38.10 | 1:21.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.98 | |||||||||
24 | Maisa Berg | 2003 | 349 | 37.94 | 1:22.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.80 | |||||||||
25 | Lidian Vihervä | 2002 | 347 | 39.48 | 1:22.15 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.11 | |||||||||
26 | Ella Luoma | 2004 | 342 | 39.31 | 1:22.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.94 | |||||||||
27 | Veera Välivainio | 2005 | 338 | 38.92 | 1:22.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.79 | |||||||||
28 | Noora Kekola | 2004 | 326 | 38.47 | 1:23.86 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:25.93 | |||||||||
29 | Tilde Löfqvist | 2004 | 322 | 38.88 | 1:24.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.24 | |||||||||
30 | Ida Rantala | 2002 | 314 | 39.33 | 1:24.88 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.92 | |||||||||
31 | Veera Hautamäki | 2005 | 307 | 41.60 | 1:25.57 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.55 | |||||||||
32 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 301 | 40.68 | 1:26.13 | |||||
Porin Uimaseura | 1:30.26 | |||||||||
33 | Alina Kangas | 2005 | 300 | 41.49 | 1:26.18 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
34 | Ella Jämsä | 2003 | 293 | 40.78 | 1:26.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.32 | |||||||||
35 | Sini Yli-Renko | 2002 | 292 | 41.72 | 1:27.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
36 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 292 | 40.16 | 1:27.03 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:28.14 | |||||||||
37 | Senni Eklund | 2003 | 285 | 40.51 | 1:27.68 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:23.17 | |||||||||
38 | Maria Hautala | 2003 | 281 | 40.34 | 1:28.14 | |||||
Kurikan Ryhti | 1:26.12 | |||||||||
39 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 279 | 41.08 | 1:28.31 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.54 | |||||||||
40 | Oona Hakomäki | 2002 | 264 | 42.59 | 1:30.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
41 | Amanda Nielsen | 2005 | 262 | 43.61 | 1:30.18 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:34.07 | |||||||||
42 | Sofia Runnakko | 2002 | 259 | 40.07 | 1:30.47 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:29.17 | |||||||||
43 | Salla Lehtimäki | 2002 | 258 | 42.85 | 1:30.60 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.61 | |||||||||
44 | Kätrin Koppel | 2005 | 256 | 41.53 | 1:30.89 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:39.08 | |||||||||
45 | Ida Ekebohm | 2005 | 254 | 44.63 | 1:31.09 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:48.62 | |||||||||
46 | Ronja Simsek | 2005 | 251 | 44.55 | 1:31.44 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.89 | |||||||||
47 | Henni Talvitie | 2004 | 244 | 44.77 | 1:32.36 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
48 | Venla Laitila | 2002 | 242 | 42.42 | 1:32.60 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:34.02 | |||||||||
49 | Iida Lindholm | 2005 | 235 | 44.50 | 1:33.48 | |||||
Porin Uimaseura | 1:39.57 | |||||||||
50 | Vilja Pusa | 2005 | 231 | 42.35 | 1:33.97 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:35.74 | |||||||||
51 | Sanni Lehtonen | 2004 | 225 | 45.41 | 1:34.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
52 | Viivi Lehtonen | 2005 | 221 | 45.11 | 1:35.47 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.73 | |||||||||
53 | Minea Sacklén | 2005 | 218 | 44.91 | 1:35.82 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:40.04 | |||||||||
54 | Jenna Korpilahti | 2005 | 209 | 46.28 | 1:37.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.40 | |||||||||
55 | Amanda Rahola | 2003 | 205 | 49.42 | 1:37.84 | |||||
Porin Uimaseura | 1:37.28 | |||||||||
56 | Ida Salmi | 2003 | 203 | 47.12 | 1:38.18 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
57 | Elli Rantatalo | 2004 | 201 | 46.79 | 1:38.45 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.12 | |||||||||
58 | Emma Lång | 2004 | 196 | 47.87 | 1:39.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:41.52 | |||||||||
59 | Iida-Isabella Pakka | 2004 | 194 | 47.25 | 1:39.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.65 | |||||||||
60 | Anna-Maria Malila | 2003 | 187 | 48.53 | 1:40.83 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
61 | Aino Kankaanpää | 2005 | 176 | 50.09 | 1:42.92 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:54.40 | |||||||||
62 | Senni Syvänen | 2005 | 176 | 48.27 | 1:43.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
63 | Jaana Nevala | 2005 | 174 | 49.78 | 1:43.36 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
64 | Emilia Ehnström | 2005 | 172 | 51.59 | 1:43.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:43.97 | |||||||||
65 | Ronja Rantanen | 2005 | 170 | 53.89 | 1:44.22 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
66 | Kaisa Harjula | 2005 | 168 | 51.13 | 1:44.54 | |||||
Porin Uimaseura | 1:44.35 | |||||||||
67 | Sanni Porkkala | 2004 | 164 | 49.87 | 1:45.29 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:47.88 | |||||||||
68 | Linda Grönlund | 2003 | 163 | 50.87 | 1:45.63 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
69 | Hanna Eveliina Hietanen | 2005 | 145 | 51.55 | 1:49.89 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
70 | Ida Enberg | 2004 | 128 | 54.72 | 1:54.55 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
71 | Inkeri Niemi | 2005 | 118 | 58.07 | 1:57.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Gitta Nukala | 2004 | DNS | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.74 | |||||||||
- | Noora Suonsivu | 2005 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 1:22.74 | |||||||||
- | Amanda Ahmaoja | 2005 | DSQ | 25m | ||||||
Porin Uimaseura | 1:44.05 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Emmi Kaunisto | 2002 | DSQ | 75m | ||||||
Porin Uimaseura | 1:08.16 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Emmi Rauhanen | 2003 | DSQ | 75m | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Fanny Granvik | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jonna Känsäkangas | 2004 | DSQ | 75m | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 1:45.23 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Vea Victoria Ramsten | 2005 | DSQ | 75m | ||||||
Porin Uimaseura | 1:37.00 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Veera Varsanpää | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:40.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 12:06 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 12:14 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Korpi | 2006 | 166 | 41.08 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 42.58 | |||||||||
2 | Onni Yrjälä | 2006 | 154 | 42.13 | ||||||
Rauman Uimaseura | 42.42 | |||||||||
3 | Ivar Eklund | 2006 | 144 | 43.09 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 43.98 | |||||||||
4 | Vilho Okkonen | 2006 | 140 | 43.48 | ||||||
Rauman Uimaseura | 45.36 | |||||||||
5 | Viljo Varsanpää | 2006 | 140 | 43.53 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.19 | |||||||||
6 | Ilari Hatunen | 2006 | 135 | 43.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.14 | |||||||||
7 | Torsti Saarela | 2006 | 127 | 44.90 | ||||||
Vieskan Uimarit | 44.31 | |||||||||
8 | Rasmus Kekola | 2006 | 124 | 45.32 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 46.62 | |||||||||
9 | Eino Jussinoja | 2006 | 78 | 52.74 | ||||||
Swimming Team Rauma | 47.10 | |||||||||
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lucas Lydman | 2005 | 277 | 34.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.50 | |||||||||
2 | Sakari Korri | 2005 | 258 | 35.50 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.14 | |||||||||
3 | Joonas Arponen | 2005 | 241 | 36.31 | ||||||
Rauman Uimaseura | 37.80 | |||||||||
4 | Juho Törmä | 2005 | 220 | 37.45 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.86 | |||||||||
5 | Adam Björkstrand | 2005 | 161 | 41.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.98 | |||||||||
6 | Riku Määttälä | 2005 | 146 | 42.86 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 43.89 | |||||||||
7 | Konsta Joensuu | 2005 | 113 | 46.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.83 | |||||||||
8 | Salomo Pihlaja | 2005 | 100 | 48.63 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.35 | |||||||||
9 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 94 | 49.57 | ||||||
Swimming Team Rauma | 51.38 | |||||||||
10 | Arttu Syrjä | 2005 | 89 | 50.62 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 52.91 | |||||||||
- | Adrian Kaslin | 2005 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.51 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ville Lemberg | 2005 | DSQ | 25m | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 52.36 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 31, P11,12,13-16 50m SU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 446 | 29.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.48 | |||||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 428 | 29.98 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 30.43 | |||||||||
3 | Hugo Mattola | 2001 | 416 | 30.28 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.43 | |||||||||
4 | Jesse Anttila | 2002 | 384 | 31.10 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.60 | |||||||||
5 | Elias Nurmi | 2001 | 375 | 31.33 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 32.02 | |||||||||
6 | Matias Pennanen | 2001 | 366 | 31.60 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.28 | |||||||||
7 | Leo Penttilä | 2001 | 343 | 32.29 | ||||||
Swimming Team Rauma | 31.96 | |||||||||
8 | Juuso Syrjälä | 2001 | 342 | 32.32 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.01 | |||||||||
9 | Onni Haikonen | 2003 | 304 | 33.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.33 | |||||||||
10 | Joona Kinnunen | 2004 | 269 | 34.99 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 35.78 | |||||||||
11 | Filip Jåfs | 2004 | 263 | 35.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.36 | |||||||||
12 | Reino Heinikangas | 2002 | 241 | 36.32 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.17 | |||||||||
13 | Eeli Hanka | 2003 | 230 | 36.87 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.72 | |||||||||
14 | Roope Ollikainen | 2004 | 204 | 38.38 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.68 | |||||||||
15 | Mikko Karjalainen | 2004 | 193 | 39.12 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 39.42 | |||||||||
16 | Roni Hägen | 2003 | 174 | 40.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Matias Pikkala | 2004 | 169 | 40.84 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.84 | |||||||||
18 | Visa Nissinen | 2004 | 162 | 41.47 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 41.30 | |||||||||
19 | Arttu Ahola | 2004 | 151 | 42.40 | ||||||
Porin Uimaseura | 43.50 | |||||||||
20 | Sohneel Mandpe | 2004 | 141 | 43.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.84 | |||||||||
21 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 134 | 44.12 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 44.02 | |||||||||
22 | Olli Alanko | 2004 | 133 | 44.23 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.85 | |||||||||
23 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 129 | 44.69 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 43.95 | |||||||||
24 | Linus Vuollet | 2004 | 123 | 45.35 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.46 | |||||||||
25 | Viljam Mäenpää | 2003 | 123 | 45.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.57 | |||||||||
26 | Joel Jokiaho | 2004 | 122 | 45.47 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.21 | |||||||||
27 | Totti Laukkala | 2004 | 121 | 45.64 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 46.92 | |||||||||
28 | Alex Koskela | 2004 | 121 | 45.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.27 | |||||||||
29 | Jere Keski-Hannula | 2004 | 110 | 47.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.68 | |||||||||
30 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 104 | 48.05 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 48.02 | |||||||||
31 | Akseli Klutas | 2004 | 101 | 48.55 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 50.69 | |||||||||
- | Jesse Anoschkin | 2004 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 43.00 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 12:14 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 13:01 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 345 | 1:18.68 | 2:44.12 | 4:11.48 | 5:34.77 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:24.73 | |||||||||
2 | Hannah Lamminmäki | 2006 | 340 | 1:19.72 | 2:46.95 | 4:13.35 | 5:36.45 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:38.98 | |||||||||
3 | Anni Turunen | 2006 | 332 | 1:18.26 | 2:45.09 | 4:12.75 | 5:39.20 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:25.59 | |||||||||
4 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 312 | 1:21.47 | 2:49.61 | 4:18.61 | 5:46.09 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:38.98 | |||||||||
5 | Hilla Känkänen | 2006 | 298 | 1:20.52 | 2:50.27 | 4:21.73 | 5:51.51 | |||
Porin Uimaseura | 5:52.79 | |||||||||
6 | Noora-Maria Linna | 2006 | 290 | 1:24.95 | 2:55.67 | 4:26.93 | 5:54.78 | |||
Vieskan Uimarit | 6:01.94 | |||||||||
7 | Amanda Lång | 2006 | 236 | 1:30.91 | 3:08.05 | 4:45.41 | 6:19.75 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:17.59 | |||||||||
8 | Siiri Lahtinen | 2006 | 232 | 1:24.04 | 3:03.63 | 4:44.34 | 6:22.30 | |||
Rauman Uimaseura | 6:20.54 | |||||||||
9 | Jenna Juhola | 2006 | 215 | 1:28.48 | 3:10.24 | 4:52.61 | 6:32.07 | |||
Rauman Uimaseura | 6:56.23 | |||||||||
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Inger Isaksen | 2005 | 397 | 1:15.59 | 2:37.19 | 3:59.07 | 5:19.54 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:12.00 | |||||||||
2 | Vilma Rintala | 2005 | 359 | 1:16.25 | 2:41.13 | 4:06.34 | 5:30.27 | |||
Kokkolan Uimaseura | 5:36.53 | |||||||||
3 | Veera Välivainio | 2005 | 358 | 1:16.66 | 2:41.66 | 4:05.96 | 5:30.80 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:33.48 | |||||||||
4 | Aamu Kannosto | 2005 | 342 | 1:18.68 | 2:44.86 | 4:12.14 | 5:35.76 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:57.35 | |||||||||
5 | Emmi Ellonen | 2005 | 340 | 1:18.62 | 2:44.34 | 4:11.60 | 5:36.38 | |||
Porin Uimaseura | 5:41.47 | |||||||||
6 | Nelli Laaksonen | 2005 | 333 | 1:15.76 | 2:40.60 | 4:08.21 | 5:38.65 | |||
Porin Uimaseura | 5:31.86 | |||||||||
7 | Jenna Korpilahti | 2005 | 322 | 1:20.55 | 2:47.40 | 4:15.74 | 5:42.49 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:39.61 | |||||||||
8 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 322 | 1:20.32 | 2:48.02 | 4:17.33 | 5:42.72 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:40.59 | |||||||||
9 | Ronja Simsek | 2005 | 304 | 1:24.12 | 2:54.33 | 4:23.99 | 5:49.37 | |||
Porin Uimaseura | 6:10.35 | |||||||||
10 | Bettina Sandelin | 2005 | 298 | 1:21.91 | 2:51.99 | 4:23.45 | 5:51.62 | |||
Rauman Uimaseura | 6:07.66 | |||||||||
11 | Veera Maijala | 2005 | 294 | 1:20.37 | 2:50.96 | 4:23.12 | 5:52.95 | |||
Rauman Uimaseura | 5:55.18 | |||||||||
12 | Anni Törmänen | 2005 | 280 | 1:24.34 | 2:57.87 | 4:31.38 | 5:58.69 | |||
Rauman Uimaseura | 6:35.01 | |||||||||
13 | Viola Karismaa | 2005 | 231 | 1:26.45 | 3:07.30 | 4:46.39 | 6:22.50 | |||
Porin Uimaseura | 6:30.96 | |||||||||
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nita Tenho | 2004 | 459 | 1:12.72 | 2:31.20 | 3:49.42 | 5:04.43 | |||
Porin Uimaseura | 5:22.09 | |||||||||
2 | Anniina Haarala | 2004 | 452 | 1:11.20 | 2:29.19 | 3:48.82 | 5:06.01 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:05.42 | |||||||||
3 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 451 | 1:13.36 | 2:32.26 | 3:50.40 | 5:06.16 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:15.27 | |||||||||
4 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 440 | 1:13.56 | 2:33.08 | 3:51.74 | 5:08.69 | |||
Swimming Team Rauma | 5:06.66 | |||||||||
5 | Viivi Lehtonen | 2004 | 415 | 1:14.57 | 2:35.17 | 3:56.62 | 5:14.73 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:22.03 | |||||||||
6 | Aamu Knuuttila | 2004 | 415 | 1:15.42 | 2:37.43 | 3:57.42 | 5:14.87 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:21.72 | |||||||||
7 | Siiri Tiilikka | 2004 | 406 | 1:14.88 | 2:35.99 | 3:57.22 | 5:17.03 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:14.62 | |||||||||
8 | Sanni Jouppi | 2004 | 376 | 1:15.25 | 2:39.25 | 4:03.03 | 5:25.38 | |||
Swimming Team Rauma | 5:34.35 | |||||||||
9 | Pirita Hautala | 2004 | 372 | 1:19.67 | 2:44.50 | 4:07.98 | 5:26.62 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:38.83 | |||||||||
10 | Ella Luoma | 2004 | 345 | 1:17.89 | 2:42.53 | 4:09.67 | 5:34.83 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:43.48 | |||||||||
11 | Pinja Kallio | 2004 | 303 | 1:20.36 | 2:50.91 | 4:22.97 | 5:49.54 | |||
Kankaanpään Uimarit | 5:52.40 | |||||||||
12 | Tilde Löfqvist | 2004 | 289 | 1:22.81 | 2:54.04 | 4:25.86 | 5:55.18 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:51.87 | |||||||||
- | Gitta Nukala | 2004 | DNS | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:32.25 | |||||||||
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 551 | 1:06.79 | 2:19.03 | 3:32.74 | 4:46.48 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:42.33 | |||||||||
2 | Maija Björkholm | 2003 | 460 | 1:11.76 | 2:27.38 | 3:44.29 | 5:04.17 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:03.92 | |||||||||
3 | Aino Jerohin | 2003 | 428 | 1:13.53 | 2:33.58 | 3:52.56 | 5:11.65 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:27.32 | |||||||||
4 | Annukka Jouppila | 2003 | 386 | 1:14.78 | 2:36.85 | 4:01.07 | 5:22.40 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:38.22 | |||||||||
5 | Peppi Hölsö | 2003 | 363 | 1:17.31 | 2:41.20 | 4:05.65 | 5:29.07 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:44.27 | |||||||||
6 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 327 | 1:17.65 | 2:45.13 | 4:13.80 | 5:40.83 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:30.31 | |||||||||
7 | Maisa Berg | 2003 | 324 | 1:22.61 | 2:49.91 | 4:18.08 | 5:41.85 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:20.78 | |||||||||
8 | Sara Ruotsalainen | 2003 | 305 | 1:21.09 | 2:50.67 | 4:20.82 | 5:48.87 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:49.92 | |||||||||
9 | Amanda Rahola | 2003 | 265 | 1:27.24 | 3:01.16 | 4:34.74 | 6:05.69 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Tara Korkiakoski | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:53.55 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saana Vähämaa | 2002 | 480 | 1:09.71 | 2:25.42 | 3:43.28 | 4:59.97 | |||
Rauman Uimaseura | 5:08.18 | |||||||||
2 | Helmi Viitasalo | 2002 | 478 | 1:09.79 | 2:26.78 | 3:44.22 | 5:00.34 | |||
Rauman Uimaseura | 4:58.78 | |||||||||
3 | Juliana Niinisalo | 2002 | 459 | 1:09.19 | 2:25.52 | 3:44.90 | 5:04.33 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:59.68 | |||||||||
4 | Sofia Karismaa | 2002 | 425 | 1:14.55 | 2:34.09 | 3:53.08 | 5:12.35 | |||
Porin Uimaseura | 5:14.70 | |||||||||
5 | Sara Ikonen | 2002 | 413 | 1:14.36 | 2:34.29 | 3:54.59 | 5:15.35 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:29.95 | |||||||||
- | Jasmine Vikström | 2002 | DSQ | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 5:57.34 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
- | Salla Lehtimäki | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:11.61 | |||||||||
SW 10.7 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 13:01 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 13:18 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 33, 4X100m P16 SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
- | Vus-Vss 1 | 2001 | DSQ | 275m | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:09.64 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 13:18 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:09 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 34, P14,15,16 400m SKU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Kalliokoski | 2003 | 400 | 1:16.49 | 2:40.20 | 4:08.55 | 5:19.36 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:27.05 | |||||||||
2 | Aleksi Autio | 2003 | 156 | 1:39.09 | 3:35.42 | 5:46.81 | 7:17.23 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 34, P14,15,16 400m SKU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikael Nurmela | 2002 | 455 | 1:11.81 | 2:32.28 | 3:56.10 | 5:06.08 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:17.65 | |||||||||
2 | Kirill Helsing | 2002 | 443 | 1:16.15 | 2:37.00 | 4:01.10 | 5:08.76 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:09.72 | |||||||||
3 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 320 | 1:18.32 | 2:44.71 | 4:23.97 | 5:44.28 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 6:17.83 | |||||||||
Laji 34, P14,15,16 400m SKU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 570 | 1:03.59 | 2:14.37 | 3:38.90 | 4:44.03 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:43.52 | |||||||||
2 | Nader Khalili | 2001 | 415 | 1:08.77 | 2:30.46 | 4:07.13 | 5:15.58 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:20.07 | |||||||||
3 | Ali Khalili | 2001 | 371 | 1:13.81 | 2:42.62 | 4:17.22 | 5:27.58 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:28.01 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:09 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:29 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joanna Högback | 2007 | 253 | 45.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.66 | |||||||||
2 | Aliisa Soini | 2007 | 248 | 45.78 | ||||||
Rauman Uimaseura | 47.37 | |||||||||
3 | Peppi Lehtinen | 2007 | 241 | 46.22 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 47.32 | |||||||||
4 | Hanna Törmä | 2007 | 224 | 47.36 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.70 | |||||||||
5 | Erin Heinikangas | 2007 | 212 | 48.30 | ||||||
Rauman Uimaseura | 45.64 | |||||||||
6 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 173 | 51.66 | ||||||
Porin Uimaseura | 51.13 | |||||||||
7 | Elli Isometsä | 2007 | 172 | 51.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 50.85 | |||||||||
8 | Saara Lehto | 2007 | 164 | 52.56 | ||||||
Rauman Uimaseura | 53.24 | |||||||||
9 | Elsa Pelkonen | 2007 | 138 | 55.69 | ||||||
Vieskan Uimarit | 54.50 | |||||||||
10 | Minea Kynnäs | 2007 | 109 | 1:00.13 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 59.35 | |||||||||
11 | Stella Seppälä | 2007 | 81 | 1:06.55 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:09.17 | |||||||||
- | Siiri Kaatikko | 2007 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:07.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Rahola | 2006 | 302 | 42.90 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.18 | |||||||||
2 | Fia Stenman | 2006 | 285 | 43.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.08 | |||||||||
3 | Anni Turunen | 2006 | 280 | 44.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.79 | |||||||||
4 | Olivia Kivelä | 2006 | 272 | 44.41 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 45.02 | |||||||||
5 | Ellen Williamsson | 2006 | 260 | 45.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.01 | |||||||||
6 | Pinja Pakkanen | 2006 | 245 | 45.98 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 47.39 | |||||||||
7 | Tiia Mielonen | 2006 | 245 | 45.99 | ||||||
Nivalan Saukot | 49.14 | |||||||||
8 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 239 | 46.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.15 | |||||||||
9 | Peppi Ojakippola | 2006 | 203 | 48.93 | ||||||
Vieskan Uimarit | 50.07 | |||||||||
10 | Iina Hulkki | 2006 | 203 | 49.00 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.19 | |||||||||
11 | Laura Koskela | 2006 | 188 | 50.25 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 52.76 | |||||||||
12 | Siiri Lahtinen | 2006 | 174 | 51.53 | ||||||
Rauman Uimaseura | 54.51 | |||||||||
13 | Amanda Lång | 2006 | 154 | 53.69 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Noora-Maria Linna | 2006 | 145 | 54.73 | ||||||
Vieskan Uimarit | 55.54 | |||||||||
15 | Iida-Maria Hagner | 2006 | 144 | 54.88 | ||||||
Porin Uimaseura | 54.44 | |||||||||
16 | Meeri Nordström | 2006 | 137 | 55.75 | ||||||
Porin Uimaseura | 54.67 | |||||||||
17 | Tilda Saarela | 2006 | 136 | 55.92 | ||||||
Vieskan Uimarit | 58.77 | |||||||||
18 | Siiri Suominen | 2006 | 89 | 1:04.38 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.53 | |||||||||
Laji 35, T10,11,12-15 50m RU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 608 | 33.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.76 | |||||||||
2 | Minna Ingi | 2002 | 550 | 35.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.30 | |||||||||
3 | Saana Vähämaa | 2002 | 527 | 35.65 | ||||||
Rauman Uimaseura | 37.63 | |||||||||
4 | Emma Hämäläinen | 2003 | 479 | 36.80 | ||||||
Vieskan Uimarit | 36.12 | |||||||||
5 | Emma Jormanainen | 2003 | 462 | 37.23 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.71 | |||||||||
5 | Sofia Nurkkala | 2004 | 462 | 37.23 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 38.06 | |||||||||
7 | Teea Jestoi | 2005 | 459 | 37.33 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 37.69 | |||||||||
8 | Olivia Nurkkala | 2002 | 431 | 38.11 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 37.10 | |||||||||
9 | Viivi Lehtonen | 2004 | 408 | 38.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.46 | |||||||||
10 | Senni Mattila | 2003 | 402 | 39.01 | ||||||
Porin Uimaseura | 38.67 | |||||||||
11 | Aamu Knuuttila | 2004 | 391 | 39.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.17 | |||||||||
12 | Viola Penttilä | 2004 | 391 | 39.38 | ||||||
Swimming Team Rauma | 38.17 | |||||||||
13 | Alisa Ailanen | 2004 | 389 | 39.45 | ||||||
Swimming Team Rauma | 39.67 | |||||||||
14 | Heta Veikkola | 2003 | 388 | 39.47 | ||||||
Lapuan Virkiä | 39.95 | |||||||||
15 | Ella Nore | 2002 | 376 | 39.90 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 39.96 | |||||||||
16 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 374 | 39.95 | ||||||
Swimming Team Rauma | 40.60 | |||||||||
17 | Sanna Rajamäki | 2002 | 372 | 40.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.31 | |||||||||
18 | Viivi Nurmela | 2004 | 362 | 40.40 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 40.58 | |||||||||
19 | Ida Rantala | 2002 | 356 | 40.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.61 | |||||||||
20 | Jasmine Vikström | 2002 | 347 | 40.96 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 40.50 | |||||||||
21 | Veera Välivainio | 2005 | 345 | 41.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.72 | |||||||||
22 | Siina Eklund | 2004 | 344 | 41.07 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 41.35 | |||||||||
23 | Lidian Vihervä | 2002 | 342 | 41.16 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.34 | |||||||||
24 | Heidi Javanainen | 2003 | 339 | 41.30 | ||||||
Swimming Team Rauma | 43.00 | |||||||||
24 | Maisa Berg | 2003 | 339 | 41.30 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.66 | |||||||||
26 | Noora Kekola | 2004 | 331 | 41.62 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 43.86 | |||||||||
27 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 327 | 41.80 | ||||||
Porin Uimaseura | 42.82 | |||||||||
28 | Vilma Rintala | 2005 | 322 | 41.99 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 43.56 | |||||||||
29 | Enni Kinnunen | 2005 | 319 | 42.11 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.85 | |||||||||
30 | Henna Känsäkangas | 2004 | 318 | 42.17 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 44.17 | |||||||||
31 | Siiri Tiilikka | 2004 | 312 | 42.46 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.69 | |||||||||
32 | Sanni Jouppi | 2004 | 305 | 42.76 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.93 | |||||||||
33 | Veera Hautamäki | 2005 | 291 | 43.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.99 | |||||||||
34 | Ronja Simsek | 2005 | 272 | 44.43 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.97 | |||||||||
35 | Elsa Päivärinta | 2004 | 271 | 44.46 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 44.83 | |||||||||
36 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 263 | 44.93 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 43.57 | |||||||||
37 | Aamu Kannosto | 2005 | 262 | 45.00 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 45.75 | |||||||||
38 | Salla Lehtimäki | 2002 | 250 | 45.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.00 | |||||||||
39 | Venla Laitila | 2002 | 246 | 45.91 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 49.05 | |||||||||
40 | Annukka Jouppila | 2003 | 241 | 46.24 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 49.21 | |||||||||
41 | Anna Lampinen | 2004 | 239 | 46.40 | ||||||
Porin Uimaseura | 47.88 | |||||||||
42 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 234 | 46.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.69 | |||||||||
43 | Viola Karismaa | 2005 | 227 | 47.15 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.60 | |||||||||
44 | Ella Jämsä | 2003 | 224 | 47.40 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.91 | |||||||||
45 | Nelli Laaksonen | 2005 | 218 | 47.85 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.88 | |||||||||
46 | Amanda Nielsen | 2005 | 206 | 48.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.47 | |||||||||
47 | Jaana Nevala | 2005 | 206 | 48.74 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
48 | Kätrin Koppel | 2005 | 204 | 48.91 | ||||||
Rauman Uimaseura | 50.54 | |||||||||
49 | Amanda Rahola | 2003 | 203 | 48.98 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.30 | |||||||||
50 | Ronja Rantanen | 2005 | 199 | 49.32 | ||||||
Porin Uimaseura | 52.51 | |||||||||
51 | Ida Salmi | 2003 | 197 | 49.46 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 48.20 | |||||||||
52 | Aino Kankaanpää | 2005 | 182 | 50.82 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.26 | |||||||||
53 | Iida-Isabella Pakka | 2004 | 180 | 50.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.55 | |||||||||
54 | Elli Rantatalo | 2004 | 178 | 51.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.75 | |||||||||
55 | Fanny Granvik | 2004 | 163 | 52.64 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
56 | Senni Syvänen | 2005 | 160 | 52.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.38 | |||||||||
57 | Kaisa Harjula | 2005 | 149 | 54.27 | ||||||
Porin Uimaseura | 55.65 | |||||||||
58 | Inkeri Niemi | 2005 | 131 | 56.62 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.36 | |||||||||
59 | Hanna Eveliina Hietanen | 2005 | 112 | 59.61 | ||||||
Lapuan Virkiä | 57.90 | |||||||||
60 | Ida Enberg | 2004 | 101 | 1:01.68 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.78 | |||||||||
- | Emmi Rauhanen | 2003 | DSQ | 50m | ||||||
Porin Uimaseura | 54.75 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Hertta Koskinen | 2005 | DSQ | 25m, kaksi perhosuin | ||||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:29 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:42 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 36, P11,12,13-16 50m PU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Korpi | 2006 | 216 | 36.29 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 35.08 | |||||||||
2 | Onni Yrjälä | 2006 | 142 | 41.77 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.12 | |||||||||
3 | Ilari Hatunen | 2006 | 135 | 42.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.59 | |||||||||
4 | Torsti Saarela | 2006 | 128 | 43.15 | ||||||
Vieskan Uimarit | 54.90 | |||||||||
5 | Ivar Eklund | 2006 | 123 | 43.74 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 44.00 | |||||||||
6 | Viljo Varsanpää | 2006 | 90 | 48.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.67 | |||||||||
7 | Vilho Okkonen | 2006 | 88 | 48.97 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Benjamin Salo | 2006 | 75 | 51.68 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Rasmus Kekola | 2006 | 66 | 53.69 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 55.40 | |||||||||
Laji 36, P11,12,13-16 50m PU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 347 | 31.01 | ||||||
Rauman Uimaseura | 32.09 | |||||||||
2 | Lucas Lydman | 2005 | 324 | 31.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.24 | |||||||||
3 | Joonas Arponen | 2005 | 272 | 33.63 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.85 | |||||||||
4 | Joel Korte | 2005 | 243 | 34.89 | ||||||
Swimming Team Rauma | 36.07 | |||||||||
5 | Adrian Kaslin | 2005 | 180 | 38.54 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.60 | |||||||||
6 | Adam Björkstrand | 2005 | 175 | 38.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.03 | |||||||||
7 | Salomo Pihlaja | 2005 | 174 | 38.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.63 | |||||||||
8 | Julius Sandelin | 2005 | 163 | 39.84 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.31 | |||||||||
9 | Ville Ikola | 2005 | 119 | 44.28 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 45.65 | |||||||||
10 | Arttu Syrjä | 2005 | 55 | 57.30 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.50 | |||||||||
Laji 36, P11,12,13-16 50m PU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Porkkala | 2001 | 502 | 27.42 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 27.57 | |||||||||
2 | Simon Ravals | 2003 | 445 | 28.54 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.23 | |||||||||
3 | Leo Penttilä | 2001 | 442 | 28.61 | ||||||
Swimming Team Rauma | 28.02 | |||||||||
4 | Matias Pennanen | 2001 | 403 | 29.51 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.19 | |||||||||
5 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 396 | 29.67 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.93 | |||||||||
6 | Elias Nurmi | 2001 | 390 | 29.83 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 30.87 | |||||||||
7 | Joonas Järvi | 2002 | 372 | 30.30 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.61 | |||||||||
8 | Nader Khalili | 2001 | 351 | 30.88 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.87 | |||||||||
9 | Konsta Tupeli | 2003 | 349 | 30.94 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 31.55 | |||||||||
10 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 345 | 31.08 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.95 | |||||||||
11 | Teemu Oksakari | 2003 | 311 | 32.16 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.17 | |||||||||
12 | Filip Jåfs | 2004 | 303 | 32.44 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.33 | |||||||||
13 | Miro Nurmela | 2002 | 301 | 32.50 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 33.54 | |||||||||
14 | Samu Hatakka | 2003 | 296 | 32.68 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.70 | |||||||||
15 | Joona Kinnunen | 2004 | 275 | 33.50 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 36.16 | |||||||||
16 | Onni Haikonen | 2003 | 260 | 34.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.13 | |||||||||
17 | Elmeri Aho | 2004 | 255 | 34.35 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 36.07 | |||||||||
18 | Roope Oijennus | 2003 | 235 | 35.31 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 35.98 | |||||||||
19 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 234 | 35.35 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.83 | |||||||||
20 | Emil Saha | 2003 | 222 | 35.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.39 | |||||||||
21 | Arttu Niemi | 2003 | 210 | 36.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.44 | |||||||||
22 | Sohneel Mandpe | 2004 | 191 | 37.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
23 | Visa Nissinen | 2004 | 165 | 39.73 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 40.70 | |||||||||
24 | Arttu Ahola | 2004 | 146 | 41.32 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.02 | |||||||||
25 | Linus Vuollet | 2004 | 115 | 44.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.61 | |||||||||
26 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 109 | 45.55 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 50.80 | |||||||||
27 | Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 96 | 47.54 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 48.05 | |||||||||
28 | Joel Jokiaho | 2004 | 95 | 47.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
29 | Totti Laukkala | 2004 | 75 | 51.68 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 54.17 | |||||||||
30 | Akseli Klutas | 2004 | 59 | 55.88 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 56.21 | |||||||||
- | Alex Koskela | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:42 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:27 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fia Stenman | 2006 | 354 | 34.43 | 1:12.06 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.94 | |||||||||
2 | Anni Turunen | 2006 | 331 | 34.81 | 1:13.72 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.96 | |||||||||
3 | Hannah Lamminmäki | 2006 | 327 | 35.43 | 1:14.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.56 | |||||||||
4 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 320 | 35.89 | 1:14.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.89 | |||||||||
5 | Hilla Känkänen | 2006 | 315 | 35.49 | 1:14.93 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.72 | |||||||||
6 | Noora-Maria Linna | 2006 | 292 | 37.29 | 1:16.83 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:18.95 | |||||||||
7 | Tiia Mielonen | 2006 | 287 | 36.97 | 1:17.29 | |||||
Nivalan Saukot | 1:18.43 | |||||||||
8 | Siiri Lahtinen | 2006 | 274 | 36.01 | 1:18.52 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:17.72 | |||||||||
9 | Emilia Rahola | 2006 | 265 | 38.05 | 1:19.41 | |||||
Porin Uimaseura | 1:20.21 | |||||||||
10 | Eerika Kivistö | 2006 | 259 | 38.05 | 1:20.00 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:19.10 | |||||||||
11 | Pinja Pakkanen | 2006 | 256 | 39.04 | 1:20.31 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:22.42 | |||||||||
12 | Amanda Lång | 2006 | 241 | 39.74 | 1:21.90 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.95 | |||||||||
13 | Ellen Williamsson | 2006 | 241 | 39.07 | 1:21.93 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.75 | |||||||||
14 | Laura Koskela | 2006 | 237 | 39.12 | 1:22.35 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.80 | |||||||||
15 | Peppi Ojakippola | 2006 | 233 | 39.35 | 1:22.82 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:31.72 | |||||||||
16 | Iina Hulkki | 2006 | 218 | 40.81 | 1:24.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.63 | |||||||||
17 | Jenna Juhola | 2006 | 215 | 39.67 | 1:25.13 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:20.65 | |||||||||
18 | Eeva Finnilä | 2006 | 198 | 42.42 | 1:27.44 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:28.97 | |||||||||
19 | Kerttu Heikkilä | 2006 | 190 | 42.54 | 1:28.63 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:32.55 | |||||||||
20 | Tilda Saarela | 2006 | 175 | 43.28 | 1:31.06 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:29.61 | |||||||||
21 | Meeri Nordström | 2006 | 169 | 45.17 | 1:32.15 | |||||
Porin Uimaseura | 1:30.68 | |||||||||
22 | Siiri Suominen | 2006 | 150 | 44.38 | 1:35.84 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:37.53 | |||||||||
- | Olivia Kivelä | 2006 | DNS | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 1:25.82 | |||||||||
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Enni Kinnunen | 2005 | 406 | 32.89 | 1:08.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.61 | |||||||||
2 | Veera Välivainio | 2005 | 397 | 33.34 | 1:09.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.16 | |||||||||
3 | Inger Isaksen | 2005 | 397 | 33.45 | 1:09.38 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.78 | |||||||||
4 | Teea Jestoi | 2005 | 396 | 32.58 | 1:09.45 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:09.47 | |||||||||
5 | Emmi Ellonen | 2005 | 370 | 33.90 | 1:11.00 | |||||
Porin Uimaseura | 1:13.29 | |||||||||
6 | Tuulia Harju | 2005 | 369 | 33.52 | 1:11.09 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:09.08 | |||||||||
7 | Vilma Rintala | 2005 | 347 | 34.64 | 1:12.57 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:13.37 | |||||||||
8 | Alina Kangas | 2005 | 344 | 34.68 | 1:12.74 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:13.41 | |||||||||
9 | Veera Hautamäki | 2005 | 329 | 35.52 | 1:13.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.72 | |||||||||
10 | Nelli Laaksonen | 2005 | 322 | 34.89 | 1:14.37 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.72 | |||||||||
11 | Aamu Kannosto | 2005 | 309 | 36.40 | 1:15.42 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:15.04 | |||||||||
12 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | 300 | 35.90 | 1:16.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.64 | |||||||||
13 | Veera Maijala | 2005 | 300 | 35.93 | 1:16.18 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:15.45 | |||||||||
14 | Anni Törmänen | 2005 | 294 | 36.30 | 1:16.68 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:14.02 | |||||||||
15 | Iida Lindholm | 2005 | 282 | 36.83 | 1:17.72 | |||||
Porin Uimaseura | 1:20.98 | |||||||||
16 | Ida Ekebohm | 2005 | 275 | 37.63 | 1:18.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.66 | |||||||||
17 | Amanda Nielsen | 2005 | 263 | 38.60 | 1:19.53 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.25 | |||||||||
18 | Bettina Sandelin | 2005 | 262 | 37.91 | 1:19.68 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:20.80 | |||||||||
19 | Jenna Korpilahti | 2005 | 257 | 38.93 | 1:20.20 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.02 | |||||||||
20 | Vilja Pusa | 2005 | 254 | 38.04 | 1:20.51 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:23.64 | |||||||||
21 | Ronja Simsek | 2005 | 248 | 39.07 | 1:21.12 | |||||
Porin Uimaseura | 1:22.60 | |||||||||
22 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 246 | 38.51 | 1:21.33 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.78 | |||||||||
23 | Hertta Koskinen | 2005 | 245 | 40.66 | 1:21.52 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
24 | Kätrin Koppel | 2005 | 218 | 39.72 | 1:24.74 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.87 | |||||||||
25 | Viivi Lehtonen | 2005 | 212 | 40.01 | 1:25.48 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.48 | |||||||||
26 | Ronja Rantanen | 2005 | 200 | 44.04 | 1:27.20 | |||||
Porin Uimaseura | 1:30.56 | |||||||||
27 | Kaisa Harjula | 2005 | 193 | 43.58 | 1:28.22 | |||||
Porin Uimaseura | 1:31.66 | |||||||||
28 | Amanda Ahmaoja | 2005 | 191 | 43.17 | 1:28.55 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.92 | |||||||||
29 | Hanna Eveliina Hietanen | 2005 | 185 | 43.16 | 1:29.41 | |||||
Lapuan Virkiä | 1:26.26 | |||||||||
30 | Aino Kankaanpää | 2005 | 175 | 42.69 | 1:31.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:32.62 | |||||||||
31 | Jaana Nevala | 2005 | 169 | 42.05 | 1:32.11 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
32 | Senni Syvänen | 2005 | 160 | 43.40 | 1:33.88 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:34.29 | |||||||||
33 | Inkeri Niemi | 2005 | 123 | 47.07 | 1:42.44 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:43.68 | |||||||||
- | Emilia Ehnström | 2005 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.84 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinja Lasonen | 2004 | 531 | 30.37 | 1:02.99 | |||||
Porin Uimaseura | 1:03.41 | |||||||||
2 | Nita Tenho | 2004 | 476 | 31.85 | 1:05.30 | |||||
Porin Uimaseura | 1:04.37 | |||||||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | 463 | 31.60 | 1:05.90 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:06.42 | |||||||||
4 | Tessa Tattari | 2004 | 458 | 32.03 | 1:06.13 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:07.38 | |||||||||
5 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 426 | 32.65 | 1:07.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.25 | |||||||||
6 | Sofia Nurkkala | 2004 | 423 | 32.90 | 1:07.94 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:08.12 | |||||||||
7 | Anniina Haarala | 2004 | 417 | 33.27 | 1:08.27 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.54 | |||||||||
8 | Siiri Niskasaari | 2004 | 411 | 32.85 | 1:08.59 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:08.98 | |||||||||
9 | Aamu Knuuttila | 2004 | 408 | 32.98 | 1:08.74 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.94 | |||||||||
10 | Siiri Tiilikka | 2004 | 392 | 33.38 | 1:09.65 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.84 | |||||||||
11 | Viivi Nurmela | 2004 | 392 | 32.58 | 1:09.68 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.91 | |||||||||
12 | Viivi Lehtonen | 2004 | 391 | 33.51 | 1:09.72 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.50 | |||||||||
13 | Sanni Jouppi | 2004 | 378 | 33.91 | 1:10.51 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:13.94 | |||||||||
14 | Noora Kekola | 2004 | 349 | 34.31 | 1:12.45 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:13.73 | |||||||||
15 | Alisa Ailanen | 2004 | 345 | 34.45 | 1:12.69 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:10.85 | |||||||||
16 | Viola Penttilä | 2004 | 338 | 33.28 | 1:13.17 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:07.64 | |||||||||
17 | Siina Eklund | 2004 | 325 | 34.95 | 1:14.16 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:17.66 | |||||||||
18 | Tilde Löfqvist | 2004 | 317 | 35.66 | 1:14.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.86 | |||||||||
19 | Pinja Kallio | 2004 | 307 | 35.82 | 1:15.54 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:15.51 | |||||||||
20 | Caroliina Mård | 2004 | 252 | 38.35 | 1:20.74 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:21.98 | |||||||||
21 | Veera Varsanpää | 2004 | 251 | 38.80 | 1:20.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.49 | |||||||||
22 | Anna Lampinen | 2004 | 236 | 39.04 | 1:22.49 | |||||
Porin Uimaseura | 1:22.18 | |||||||||
23 | Sanni Lehtonen | 2004 | 220 | 40.48 | 1:24.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.74 | |||||||||
24 | Jonna Känsäkangas | 2004 | 216 | 41.12 | 1:24.89 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:27.23 | |||||||||
25 | Emma Lång | 2004 | 196 | 42.32 | 1:27.77 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.76 | |||||||||
26 | Iida-Isabella Pakka | 2004 | 189 | 41.33 | 1:28.77 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.70 | |||||||||
27 | Elli Rantatalo | 2004 | 188 | 41.47 | 1:28.94 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.33 | |||||||||
28 | Fanny Granvik | 2004 | 172 | 42.23 | 1:31.62 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:30.13 | |||||||||
29 | Sanni Porkkala | 2004 | 166 | 44.01 | 1:32.78 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:29.35 | |||||||||
30 | Oona Nieminen | 2004 | 147 | 43.31 | 1:36.53 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:35.97 | |||||||||
31 | Ida Enberg | 2004 | 146 | 45.76 | 1:36.66 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.14 | |||||||||
- | Henni Talvitie | 2004 | DNS | |||||||
Lapuan Virkiä | 1:24.63 | |||||||||
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 565 | 29.99 | 1:01.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.47 | |||||||||
2 | Wilma Lakanen | 2003 | 545 | 29.92 | 1:02.43 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:02.28 | |||||||||
3 | Senni Mattila | 2003 | 536 | 29.63 | 1:02.77 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.55 | |||||||||
4 | Tara Korkiakoski | 2003 | 459 | 31.39 | 1:06.11 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.08 | |||||||||
5 | Emma Jormanainen | 2003 | 453 | 32.48 | 1:06.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.62 | |||||||||
6 | Mimosa Rintala | 2003 | 436 | 31.71 | 1:07.22 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:06.07 | |||||||||
7 | Maija Björkholm | 2003 | 429 | 33.30 | 1:07.62 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.50 | |||||||||
8 | Emma Hämäläinen | 2003 | 427 | 31.51 | 1:07.74 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:03.97 | |||||||||
8 | Peppi Hölsö | 2003 | 427 | 32.67 | 1:07.74 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.15 | |||||||||
10 | Aino Jerohin | 2003 | 403 | 32.72 | 1:09.02 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.20 | |||||||||
11 | Annukka Jouppila | 2003 | 402 | 33.48 | 1:09.06 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.55 | |||||||||
12 | Heidi Javanainen | 2003 | 402 | 33.20 | 1:09.10 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:13.26 | |||||||||
13 | Lise Strandberg | 2003 | 374 | 34.53 | 1:10.74 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.52 | |||||||||
14 | Ninni Eriksson | 2003 | 368 | 32.16 | 1:11.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.47 | |||||||||
15 | Senni Eklund | 2003 | 363 | 34.07 | 1:11.49 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:13.42 | |||||||||
16 | Maisa Berg | 2003 | 344 | 34.62 | 1:12.78 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.98 | |||||||||
17 | Sara Ruotsalainen | 2003 | 318 | 36.02 | 1:14.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.79 | |||||||||
18 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 313 | 36.75 | 1:15.05 | |||||
Porin Uimaseura | 1:20.63 | |||||||||
19 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 305 | 35.38 | 1:15.78 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:13.12 | |||||||||
20 | Ella Jämsä | 2003 | 262 | 38.40 | 1:19.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.44 | |||||||||
21 | Kaisla Annukka Keski-Sikkilä | 2003 | 254 | 38.63 | 1:20.53 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
22 | Linda Grönlund | 2003 | 245 | 39.26 | 1:21.51 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Emilia Kivelä | 2003 | 244 | 38.28 | 1:21.54 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:19.51 | |||||||||
24 | Amanda Rahola | 2003 | 243 | 39.81 | 1:21.70 | |||||
Porin Uimaseura | 1:18.58 | |||||||||
25 | Ida Salmi | 2003 | 226 | 38.81 | 1:23.63 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:23.79 | |||||||||
Laji 37, T11,12,13,14,15 100m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 612 | 28.68 | 1:00.07 | |||||
Porin Uimaseura | 58.99 | |||||||||
2 | Emmi Heine | 2002 | 549 | 30.25 | 1:02.28 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:01.73 | |||||||||
3 | Liina Salin | 2002 | 541 | 30.11 | 1:02.58 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:03.30 | |||||||||
4 | Juliana Niinisalo | 2002 | 521 | 30.52 | 1:03.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.78 | |||||||||
5 | Nea Nygård | 2002 | 495 | 31.02 | 1:04.48 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:01.66 | |||||||||
6 | Veera Lahtinen | 2002 | 483 | 31.46 | 1:04.99 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:05.75 | |||||||||
7 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 479 | 31.45 | 1:05.19 | |||||
Porin Uimaseura | 1:04.54 | |||||||||
8 | Inari Laaksonen | 2002 | 475 | 31.09 | 1:05.37 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:06.44 | |||||||||
9 | Sofia Karismaa | 2002 | 464 | 31.69 | 1:05.86 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.85 | |||||||||
10 | Helmi Viitasalo | 2002 | 454 | 32.07 | 1:06.36 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:07.34 | |||||||||
11 | Saana Vähämaa | 2002 | 445 | 32.24 | 1:06.79 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:06.46 | |||||||||
12 | Sara Ikonen | 2002 | 427 | 33.11 | 1:07.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.90 | |||||||||
13 | Maiju Rajaniemi | 2002 | 405 | 32.73 | 1:08.91 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:08.17 | |||||||||
14 | Ella Nore | 2002 | 402 | 33.00 | 1:09.10 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:10.57 | |||||||||
15 | Lidian Vihervä | 2002 | 398 | 33.33 | 1:09.30 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:09.31 | |||||||||
16 | Sanna Rajamäki | 2002 | 378 | 33.09 | 1:10.52 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.25 | |||||||||
17 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 348 | 34.93 | 1:12.50 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:11.74 | |||||||||
18 | Hanna Virtanen | 2002 | 344 | 33.78 | 1:12.75 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:14.92 | |||||||||
19 | Ida Rantala | 2002 | 330 | 35.08 | 1:13.81 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.86 | |||||||||
20 | Jasmine Vikström | 2002 | 314 | 35.90 | 1:15.04 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:13.60 | |||||||||
21 | Sini Yli-Renko | 2002 | 296 | 36.22 | 1:16.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.56 | |||||||||
22 | Salla Lehtimäki | 2002 | 292 | 36.12 | 1:16.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.62 | |||||||||
23 | Sofia Runnakko | 2002 | 284 | 36.09 | 1:17.58 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:17.56 | |||||||||
24 | Venla Laitila | 2002 | 259 | 37.64 | 1:19.94 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.44 | |||||||||
25 | Oona Hakomäki | 2002 | 251 | 37.60 | 1:20.78 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.50 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:27 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lucas Lydman | 2005 | 275 | 35.90 | 1:15.18 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.74 | |||||||||
2 | Joonas Arponen | 2005 | 245 | 38.47 | 1:18.15 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:21.57 | |||||||||
3 | Juho Törmä | 2005 | 234 | 38.90 | 1:19.37 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.67 | |||||||||
4 | Julius Sandelin | 2005 | 171 | 43.23 | 1:28.05 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:30.58 | |||||||||
5 | Adrian Kaslin | 2005 | 166 | 45.17 | 1:28.95 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.83 | |||||||||
6 | Ville Ikola | 2005 | 160 | 45.37 | 1:30.05 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:33.07 | |||||||||
7 | Konsta Joensuu | 2005 | 129 | 47.64 | 1:36.67 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Ville Lemberg | 2005 | 103 | 48.48 | 1:44.21 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:56.03 | |||||||||
9 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 91 | 52.40 | 1:48.42 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:49.17 | |||||||||
10 | Arttu Syrjä | 2005 | 78 | 56.01 | 1:54.15 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:00.87 | |||||||||
- | Riku Määttälä | 2005 | DSQ | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 1:33.87 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joona Kinnunen | 2004 | 243 | 38.40 | 1:18.40 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:20.02 | |||||||||
2 | Filip Jåfs | 2004 | 242 | 38.73 | 1:18.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.31 | |||||||||
3 | Vilho Verronen | 2004 | 231 | 38.60 | 1:19.69 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:20.84 | |||||||||
4 | Elmeri Aho | 2004 | 230 | 37.74 | 1:19.85 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:19.78 | |||||||||
5 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 216 | 39.79 | 1:21.49 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.68 | |||||||||
6 | Roope Ollikainen | 2004 | 212 | 39.51 | 1:22.02 | |||||
Porin Uimaseura | 1:17.52 | |||||||||
7 | Leevi Jalava | 2004 | 204 | 39.23 | 1:23.04 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:22.24 | |||||||||
8 | Jesse Anoschkin | 2004 | 190 | 41.66 | 1:25.00 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:30.89 | |||||||||
9 | Visa Nissinen | 2004 | 174 | 42.95 | 1:27.63 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:29.15 | |||||||||
10 | Lassi Lahtinen | 2004 | 162 | 46.45 | 1:29.70 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:35.73 | |||||||||
11 | Matias Pikkala | 2004 | 158 | 44.14 | 1:30.41 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:40.51 | |||||||||
12 | Arttu Ahola | 2004 | 148 | 45.19 | 1:32.35 | |||||
Porin Uimaseura | 1:33.41 | |||||||||
13 | Miko Elonen | 2004 | 147 | 45.99 | 1:32.56 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:36.21 | |||||||||
14 | Olli Alanko | 2004 | 146 | 45.54 | 1:32.93 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:39.28 | |||||||||
15 | Sohneel Mandpe | 2004 | 137 | 46.08 | 1:34.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:42.21 | |||||||||
16 | Elias Hirvilammi | 2004 | 134 | 46.73 | 1:35.53 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:35.70 | |||||||||
17 | Alex Koskela | 2004 | 117 | 48.53 | 1:39.81 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:55.06 | |||||||||
18 | Totti Laukkala | 2004 | 114 | 50.16 | 1:40.91 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:47.54 | |||||||||
19 | Joel Jokiaho | 2004 | 111 | 47.51 | 1:41.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Jere Keski-Hannula | 2004 | 104 | 50.16 | 1:44.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:50.85 | |||||||||
21 | Rasmus Saarimaa | 2004 | 99 | 50.16 | 1:45.78 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:47.66 | |||||||||
- | Mikko Karjalainen | 2004 | DSQ | 50m | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 1:28.96 | |||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 489 | 30.18 | 1:02.09 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.09 | |||||||||
2 | Teemu Oksakari | 2003 | 356 | 33.90 | 1:09.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.35 | |||||||||
3 | Elias Kalliokoski | 2003 | 338 | 34.36 | 1:10.24 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.34 | |||||||||
4 | Simon Ravals | 2003 | 320 | 34.44 | 1:11.53 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.49 | |||||||||
5 | Arttu Niemi | 2003 | 270 | 37.44 | 1:15.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.48 | |||||||||
6 | Emil Saha | 2003 | 266 | 36.94 | 1:16.09 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.56 | |||||||||
7 | Onni Haikonen | 2003 | 257 | 37.83 | 1:16.95 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.02 | |||||||||
8 | Dan Lampinen | 2003 | 256 | 37.05 | 1:17.05 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:22.63 | |||||||||
9 | Teppo Jestoi | 2003 | 238 | 38.60 | 1:18.90 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:17.27 | |||||||||
10 | Roope Oijennus | 2003 | 178 | 41.38 | 1:26.85 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:25.23 | |||||||||
11 | Johannes Laihorinne | 2003 | 148 | 45.55 | 1:32.51 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:53.04 | |||||||||
12 | Iisakki Laihorinne | 2003 | 132 | 47.34 | 1:35.99 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:38.85 | |||||||||
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 495 | 30.71 | 1:01.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.83 | |||||||||
2 | Jesse Anttila | 2002 | 412 | 31.91 | 1:05.75 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:05.45 | |||||||||
3 | Kalle Juupaluoma | 2002 | 269 | 36.14 | 1:15.77 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:14.03 | |||||||||
Laji 38, P12,13,14,15,16 100m SU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hugo Mattola | 2001 | 444 | 31.13 | 1:04.12 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:05.00 | |||||||||
2 | Juuso Syrjälä | 2001 | 377 | 33.05 | 1:07.70 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.46 | |||||||||
3 | Elias Nurmi | 2001 | 377 | 33.56 | 1:07.71 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:09.65 | |||||||||
4 | Leo Penttilä | 2001 | 318 | 34.29 | 1:11.68 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:09.59 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:45 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 17:55 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 39, T13,14,15 200m PU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ella Hulkki | 2004 | 342 | 37.43 | 1:21.89 | 2:08.24 | 2:52.67 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:55.05 | |||||||||
2 | Aamu Knuuttila | 2004 | 272 | 39.83 | 1:28.67 | 2:20.01 | 3:06.34 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Pirita Hautala | 2004 | 254 | 42.14 | 1:31.55 | 2:20.59 | 3:10.48 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Viivi Lehtonen | 2004 | 214 | 40.54 | 1:31.42 | 2:25.58 | 3:21.74 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Ella Luoma | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 39, T13,14,15 200m PU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 431 | 34.45 | 1:15.19 | 1:57.36 | 2:39.81 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:35.43 | |||||||||
2 | Jenny Grangärd | 2003 | 418 | 35.24 | 1:15.53 | 1:58.53 | 2:41.42 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:01.04 | |||||||||
3 | Mimosa Rintala | 2003 | 308 | 37.20 | 1:21.50 | 2:09.67 | 2:58.81 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Heta Veikkola | 2003 | 300 | 36.20 | 1:21.50 | 2:10.84 | 3:00.36 | |||
Lapuan Virkiä | 3:02.28 | |||||||||
5 | Petra Kivi | 2003 | 296 | 36.90 | 1:18.43 | 2:06.08 | 3:01.18 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:00.31 | |||||||||
- | Emma Hämäläinen | 2003 | DNS | |||||||
Vieskan Uimarit | 2:54.17 | |||||||||
Laji 39, T13,14,15 200m PU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juliana Niinisalo | 2002 | 352 | 35.42 | 1:18.14 | 2:03.70 | 2:51.00 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:53.78 | |||||||||
2 | Sara Ikonen | 2002 | 273 | 38.12 | 1:24.56 | 2:16.14 | 3:06.00 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:40.25 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 17:55 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ilari Hatunen | 2006 | 224 | 37.74 | 1:19.63 | 2:02.59 | 2:43.52 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:51.50 | |||||||||
2 | Lauri Korpi | 2006 | 223 | 37.92 | 1:20.39 | 2:03.43 | 2:43.84 | |||
Ilmajoen Kisailijat | 2:57.10 | |||||||||
3 | Torsti Saarela | 2006 | 191 | 40.54 | 1:25.22 | 2:10.21 | 2:52.43 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Onni Yrjälä | 2006 | 182 | 38.98 | 1:24.69 | 2:10.63 | 2:55.05 | |||
Rauman Uimaseura | 3:31.19 | |||||||||
5 | Viljo Varsanpää | 2006 | 174 | 38.74 | 1:24.43 | 2:11.10 | 2:57.70 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:02.43 | |||||||||
6 | Vilho Okkonen | 2006 | 140 | 42.40 | 1:31.21 | 2:19.91 | 3:11.13 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Eino Jussinoja | 2006 | 125 | 45.65 | 1:37.42 | 2:30.42 | 3:18.50 | |||
Swimming Team Rauma | 3:20.55 | |||||||||
8 | Rasmus Kekola | 2006 | 123 | 43.93 | 1:39.87 | 2:33.12 | 3:19.29 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:13.07 | |||||||||
9 | Elias Koivuluoma | 2006 | 105 | 43.82 | 1:36.46 | 2:33.11 | 3:30.46 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Benjamin Salo | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 5.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 579 | 28.12 | 58.42 | 1:28.85 | 1:59.19 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:59.98 | |||||||||
2 | Samu Hatakka | 2003 | 277 | 33.03 | 1:12.14 | 1:53.14 | 2:32.41 | |||
Rauman Uimaseura | 2:41.49 | |||||||||
3 | Roope Oijennus | 2003 | 261 | 34.15 | 1:14.25 | 1:56.26 | 2:35.42 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:55.86 | |||||||||
4 | Roni Hägen | 2003 | 203 | 36.81 | 1:20.69 | 2:05.91 | 2:48.90 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:45.45 | |||||||||
5 | Viljam Mäenpää | 2003 | 182 | 38.35 | 1:22.37 | 2:09.33 | 2:55.26 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ethan Brady | 2002 | 513 | 28.32 | 59.43 | 1:32.19 | 2:04.06 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:03.29 | |||||||||
2 | Justus Hilaja | 2002 | 496 | 28.12 | 59.45 | 1:32.19 | 2:05.51 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:06.74 | |||||||||
3 | Kirill Helsing | 2002 | 469 | 29.42 | 1:02.68 | 1:36.15 | 2:07.81 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:09.75 | |||||||||
4 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 457 | 29.20 | 1:01.83 | 1:35.86 | 2:08.93 | |||
Porin Uimaseura | 2:08.73 | |||||||||
5 | Mikael Nurmela | 2002 | 421 | 29.97 | 1:03.59 | 1:38.92 | 2:12.50 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:10.43 | |||||||||
6 | Joonas Järvi | 2002 | 421 | 30.53 | 1:04.18 | 1:38.47 | 2:12.57 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:18.09 | |||||||||
7 | Akseli Ylikoski | 2002 | 368 | 31.04 | 1:05.28 | 1:42.05 | 2:18.58 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:30.02 | |||||||||
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 557 | 28.48 | 59.29 | 1:30.37 | 2:00.76 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:02.11 | |||||||||
2 | Juho Porkkala | 2001 | 524 | 28.84 | 59.92 | 1:31.65 | 2:03.24 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:01.86 | |||||||||
3 | Matias Pennanen | 2001 | 464 | 29.34 | 1:01.82 | 1:35.80 | 2:08.34 | |||
Porin Uimaseura | 2:07.76 | |||||||||
4 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 462 | 29.15 | 1:01.60 | 1:35.30 | 2:08.54 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:08.14 | |||||||||
5 | Nader Khalili | 2001 | 461 | 29.16 | 1:01.83 | 1:36.12 | 2:08.57 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:08.44 | |||||||||
6 | Ali Khalili | 2001 | 416 | 30.34 | 1:04.94 | 1:40.15 | 2:13.01 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:11.45 | |||||||||
7 | Juuso Syrjälä | 2001 | 384 | 31.41 | 1:05.98 | 1:41.79 | 2:16.67 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:16.49 | |||||||||
8 | Antti Ahola | 2001 | 295 | 33.02 | 1:11.55 | 1:51.43 | 2:29.11 | |||
Lapuan Virkiä | 2:25.12 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:24 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 41, 4X50m VU mix, Loppukilpailut 10 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rollo 1 | 2005 | 2:06.53 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:09.95 | |||||||||
Lucas Lydman | 2005 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Salomo Pihlaja | 2005 | 31.93 | 1:01.33 | |||||||
Fia Stenman | 2006 | 32.99 | 1:34.32 | |||||||
Anni Turunen | 2006 | 32.21 | 2:06.53 | |||||||
2 | Rollo 2 | 2005 | 2:16.41 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:16.19 | |||||||||
Adrian Kaslin | 2005 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Adam Björkstrand | 2005 | 34.25 | 1:08.34 | |||||||
Hannah Lamminmäki | 2006 | 34.24 | 1:42.58 | |||||||
Anni Kärkkäinen | 2006 | 33.83 | 2:16.41 | |||||||
3 | Kus-Gss Junnut | 2006 | 2:25.59 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 2:31.05 | |||||||||
Riku Määttälä | 2005 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Minea Kynnäs | 2007 | 41.66 | 1:16.35 | |||||||
Olivia Kivelä | 2006 | 36.84 | 1:53.19 | |||||||
Ville Ikola | 2005 | 32.40 | 2:25.59 | |||||||
4 | Seui Lemon | 2005 | 2:34.44 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:34.31 | |||||||||
Rasmus Kekola | 2006 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Eeva Finnilä | 2006 | 37.50 | 1:16.54 | |||||||
Arttu Syrjä | 2005 | 43.22 | 1:59.76 | |||||||
Laura Koskela | 2006 | 34.68 | 2:34.44 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:24 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 18:30 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 42, 4X50m VU mix, Loppukilpailut 12 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Seka 1 | 2001 | 1:48.61 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:49.73 | |||||||||
Claes Fjellström | 2001 | 26.04 | 26.04 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 27.82 | 53.86 | |||||||
Juliana Niinisalo | 2002 | 29.12 | 1:22.98 | |||||||
Alex Lydman | 2003 | 25.63 | 1:48.61 | |||||||
2 | Kus-Gss | 2001 | 1:49.29 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 1:50.14 | |||||||||
Hugo Mattola | 2001 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Nea Nygård | 2002 | 29.07 | 55.71 | |||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 28.59 | 1:24.30 | |||||||
Jesse Anttila | 2002 | 24.99 | 1:49.29 | |||||||
3 | Seui Lila | 2001 | 1:52.97 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:52.74 | |||||||||
Juho Porkkala | 2001 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Kiira Kangasniemi | 2003 | 28.24 | 54.59 | |||||||
Mikael Nurmela | 2002 | 27.67 | 1:22.26 | |||||||
Viivi Nurmela | 2004 | 30.71 | 1:52.97 | |||||||
4 | Seui Pink | 2001 | 2:00.08 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:00.94 | |||||||||
Miro Nurmela | 2002 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Noora Kekola | 2004 | 31.55 | 59.63 | |||||||
Elmeri Aho | 2004 | 28.87 | 1:28.50 | |||||||
Annukka Jouppila | 2003 | 31.58 | 2:00.08 | |||||||
5 | Au Seka [2001] | 2001 | 2:02.09 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 2:04.44 | |||||||||
Senni Eklund | 2003 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Siina Eklund | 2004 | 31.99 | 1:04.29 | |||||||
Joona Kinnunen | 2004 | 31.12 | 1:35.41 | |||||||
Elias Nurmi | 2001 | 26.68 | 2:02.09 | |||||||
6 | Seui Lemon Z | 2001 | 2:29.97 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:28.12 | |||||||||
Ida Salmi | 2003 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Fanny Granvik | 2004 | 38.00 | 1:14.86 | |||||||
Akseli Klutas | 2004 | 36.85 | 1:51.71 | |||||||
Aaro-Oskar Ruuskanen | 2004 | 38.26 | 2:29.97 | |||||||
7 | Seui Lemon X | 2001 | 2:34.89 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:33.61 | |||||||||
Kaisla Annukka Keski-Sikkilä | 2003 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Sanni Porkkala | 2004 | 41.71 | 1:17.15 | |||||||
Rasmus Saarimaa | 2004 | 39.41 | 1:56.56 | |||||||
Totti Laukkala | 2004 | 38.33 | 2:34.89 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 18:30 |