2019-09-17   18:53:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

3.12. La ilta

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:39   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    12.70  26.68  41.23    55.59   
Danil Seksenov  2004  Vanders    12.43  26.82  41.32    55.89   
Pavel Pankratov  2004  TaTu Tampere    13.39  28.15  43.20    58.25   
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    13.16  28.27  43.68    58.86   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    13.74  28.61  44.13    59.79   
Konsta Kallio  2004  Uinti Tampere    13.45  28.50  44.41    1:00.29   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura    14.10  29.28  44.97    1:00.30   
Lassi Niemi  2004  TaTu Tampere    13.47  28.47  44.31    1:00.51   
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    13.80  28.97  45.01    1:00.60   
10  Juuso Leppänen  2004  Aurajoen Uinti    13.41  28.90  44.98    1:00.65   
11  Akseli Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    14.00  29.39  45.19    1:00.67   
12  Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    13.62  28.84  44.78    1:00.88   
13  Niilo Kilpeläinen  2004  TaTu Tampere    13.48  29.02  45.03    1:01.05   
14  Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    13.60  29.04  45.28    1:01.57   
15  Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    13.81  29.49  46.20    1:03.75   
Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit            DNF   
                     
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Marcus Forsel  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    11.92  25.27  38.98    52.61   
Santeri Herpola  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    11.95  25.23  39.32    54.09   
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    12.49  26.44  40.53    54.42   
Lari Tumanoff  2003  Helsingfors Simsällskap    12.37  26.39  40.51    54.46   
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsällskap    12.24  25.95  40.13    54.49   
Aleksi Koprinen  2003  Helsingfors Simsällskap    12.42  26.25  40.52    55.01   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsällskap    12.81  26.79  41.08    55.30   
Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    13.12  27.55  41.88    56.19   
Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    12.98  27.36  41.93    56.30   
10  Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    13.21  27.79  42.70    57.92   
11  Sami Uusikumpu  2003  Simmis Wanda    12.95  27.66  42.96    58.16   
12  Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    13.76  28.53  43.92    59.00   
13  Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    13.25  28.22  43.70    59.19   
14  Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit    13.43  28.20  44.04    59.27   
15  Elis Fokin  2003  Helsingfors Simsällskap    13.17  28.27  44.08    1:00.26   
                     
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    11.68  25.00  38.44    51.77   
Oskari Aalto  2002  Cetus Espoo    12.25  25.68  39.23    52.82   
Kalle Mäkinen  2002  Vanders    12.00  25.50  39.57    53.43   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    12.65  26.61  40.93    54.71   
Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    12.64  26.59  40.81    54.95   
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    12.71  26.95  41.21    55.00   
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura    12.44  26.40  40.47    55.09   
Matias Hjelm  2002  Vanders    12.61  26.76  41.07    55.09   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo    12.54  26.39  40.79    55.45   
10  Petr Pankratov  2002  TaTu Tampere    12.65  26.79  41.31    55.69   
11  Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura    12.73  26.84  41.59    56.28   
12  Manu Ursin  2002  Kouvolan Uimarit    12.68  26.71  41.56    56.37   
12  Onni-Kalle Luomala  2002  Järvenpään Uintiklubi    12.49  26.54  41.38    56.37   
14  Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    12.70  27.09  41.72    56.54   
15  Axel Olander  2002  TaTu Tampere    13.09  27.24  41.82    56.84   
                     
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Veeti Ruohtula  2001  Joensuun Uimaseura    11.36  24.73  37.99    51.35   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura    11.98  25.26  38.99    52.93   
Tuomas Jokinen  2001  Cetus Espoo    12.43  26.25  40.03    53.46   
Oskari Hynynen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    12.14  25.75  39.80    53.54   
Veeti Haikonen  2001  Helsingfors Simsällskap    12.30  26.16  40.00    53.64   
Alexander Kislitsyn  2001  Swimming Jyväskylä    12.10  25.62  39.70    53.89   
Petteri Haverinen  2001  Lahden Uimaseura    12.23  25.90  40.12    53.90   
Eemil Kylmä  2001  Cetus Espoo    12.25  26.03  40.07    54.15   
Taneli Lantta  2001  Simmis Wanda    12.69  26.21  40.36    54.58   
10  Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    12.76  26.67  40.94    55.00   
11  Jaakko Reinonen  2001  Hämeenlinnan Uimaseura    12.25  26.69  41.20    55.54   
12  Timi Torkkel  2001  Hämeenlinnan Uimaseura    11.97  26.27  40.89    55.91   
13  Isak Gramén  2001  Cetus Espoo    12.59  26.77  41.53    56.20   
13  Noa Mäkelä  2001  Kempeleen Pyrintö    12.66  26.59  41.54    56.20   
Roni Kallström  2001  Cetus Espoo            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner