2019-09-18   18:13:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

2.12. Pe ilta

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:23   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003    634  1:00.43  2:05.70  3:11.28  4:17.03  8:36.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:45.28      5:22.70  6:27.13  7:32.11       
                     
Aku Kaila  2003    600  1:02.72  2:09.55  3:16.37  4:22.99  8:45.67   
  Raision Urheilijat  8:49.45      5:29.36  6:35.98  7:41.68       
                     
Niklas Hatakka  2003    572  1:03.06  2:10.55  3:17.87  4:25.17  8:54.13   
  Cetus Espoo  8:59.92      5:32.52  6:40.31  7:47.78       
                     
Akseli Hakala  2003    570  1:03.06  2:10.40  3:17.97  4:26.34  8:54.67   
  Uinti Tampere  8:58.48      5:34.34  6:42.10  7:49.55       
                     
Arttu Mäenpää  2003    545  1:03.02  2:10.54  3:18.79  4:27.52  9:02.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:10.53      5:36.70  6:45.15  7:54.35       
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    535  1:04.97  2:12.82  3:22.05  4:31.12  9:05.98   
  Oulun Uinti 1906  9:07.88      5:41.17  6:50.22  7:59.11       
                     
Niko Matela  2003    515  1:07.27  2:15.92  3:25.01  4:34.60  9:13.07   
  Lappeenrannan Uimarit  9:17.27      5:44.45  6:54.12  8:03.51       
                     
Matias Rasinmäki  2003    503  1:03.42  2:13.90  3:25.23  4:36.39  9:17.27   
  Cetus Espoo  9:26.85      5:47.29  6:58.68  8:09.66       
                     
Toni Lipponen  2003    503  1:04.80  2:15.47  3:26.22  4:37.61  9:17.47   
  Kemin Uimaseura  9:22.47      5:48.97  7:00.51  8:10.97       
                     
10  Benjamin Evans  2003    501  1:04.11  2:14.37  3:25.76  4:36.88  9:18.10   
  Swimming Club Vuokatti  9:28.47      5:47.36  6:58.81  8:10.17       
                     
11  Panu Kautto  2003    500  1:04.53  2:15.26  3:26.02  4:38.16  9:18.41   
  Lappeenrannan Uimarit  9:36.45      5:49.73  7:00.80  8:12.78       
                     
12  Eetu Palvanen  2003    496  1:03.26  2:13.00  3:24.09  4:36.14  9:20.01   
  Lahden Uimaseura  9:34.99      5:47.90  6:59.48  8:11.86       
                     
13  Risto Martikainen  2003    482  1:04.09  2:12.70  3:23.81  4:36.44  9:25.28   
  Kouvolan Uimarit  9:20.91      5:49.31  7:02.31  8:14.96       
                     
14  Paavo Erkinaro  2003    463  1:05.69  2:16.93  3:28.75  4:41.55  9:33.11   
  Oulun Uinti 1906  9:42.21      5:54.19  7:07.54  8:21.04       
                     
15  Tatu Saareks  2003    457  1:05.77  2:17.11  3:30.04  4:43.26  9:35.44   
  Lappeenrannan Uimarit  9:48.32      5:56.77  7:11.02  8:24.53       
                     
16  Nooa Lehtoniemi  2003    420  1:07.00  2:19.90  3:34.89  4:50.53  9:52.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:33.86      6:06.76  7:23.02  8:38.41       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002    695  1:01.14  2:04.67  3:07.99  4:09.51  8:20.44   
  Raision Urheilijat  8:33.40      5:12.21  6:15.56  7:18.76       
                     
Jesper Lietzén  2002    646  1:01.26  2:05.72  3:10.47  4:15.27  8:32.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:48.79      5:19.98  6:24.75  7:29.52       
                     
Oscar Skjäl  2002    624  1:01.26  2:06.43  3:12.50  4:18.25  8:38.83   
  Cetus Espoo  8:46.40      5:24.21  6:30.00  7:35.33       
                     
Oskari Aalto  2002    624  1:01.94  2:07.64  3:13.87  4:19.14  8:38.84   
  Cetus Espoo  8:58.67      5:25.71  6:32.37  7:37.82       
                     
Elias Laine  2002    585  1:02.54  2:08.33  3:14.42  4:20.75  8:50.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:06.49      5:27.94  6:35.09  7:43.14       
                     
Ethan Brady  2002    575  1:00.38  2:06.30  3:13.07  4:20.83  8:53.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:19.86      5:29.51  6:38.04  7:46.85       
                     
Elias Juntunen  2002    574  1:02.24  2:08.93  3:15.93  4:23.70  8:53.36   
  Kempeleen Pyrintö  9:07.02      5:31.46  6:39.43  7:47.00       
                     
Efim Romanov  2002    573  1:01.67  2:07.05  3:13.65  4:21.18  8:53.77   
  TaTu Tampere  8:46.27      5:29.20  6:38.34  7:46.24       
                     
Axel Olander  2002    546  1:02.67  2:08.66  3:15.59  4:24.29  9:02.27   
  TaTu Tampere  8:59.38      5:33.50  6:43.75  7:53.74       
                     
10  Kirill Helsing  2002    544  1:03.39  2:11.02  3:19.03  4:27.47  9:03.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:06.09      5:36.31  6:45.32  7:54.92       
                     
11  Jere Broman  2002    532  1:02.38  2:10.50  3:21.21  4:31.30  9:06.97   
  Nokian Pyry  9:11.63      5:41.86  6:51.36  8:01.09       
                     
12  Leo Mikkonen  2002    519  1:01.56  2:08.46  3:17.87  4:28.14  9:11.45   
  Cetus Espoo  9:24.58      5:38.81  6:50.05  8:01.90       
                     
13  Wäinö Koskinen  2002    516  1:04.02  2:12.82  3:23.10  4:33.16  9:12.67   
  Uinti Tampere  9:14.91      5:43.17  6:53.40  8:03.88       
                     
14  Oliver Kela  2002    483  1:03.57  2:12.57  3:24.72  4:35.84  9:24.80   
  Swimming Club Rovaniemi  9:28.27      5:48.29  7:00.52  8:14.21       
                     
15  Danila Shishinin  2002    458  1:04.80  2:16.33  3:29.59  4:43.27  9:35.24   
  ORCA Helsinki  9:38.06      5:56.98  7:11.34  8:24.68       
                     
16  Mathias Lindfors  2002    426  1:05.67  2:18.07  3:32.65  4:47.58  9:49.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:38.11      6:03.26  7:19.29  8:35.12       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Taneli Lantta  2001    686  59.63  2:02.25  3:05.84  4:10.24  8:22.54   
  Simmis Wanda  8:36.89      5:13.84  6:17.80  7:21.48       
                     
Atte Moilanen  2001    674  1:01.13  2:04.25  3:08.56  4:12.93  8:25.58   
  Oulun Uinti 1906  8:49.82      5:16.62  6:21.05  7:23.92       
                     
Claes Fjellström  2001    625  1:00.71  2:05.54  3:10.61  4:15.55  8:38.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:48.03      5:20.93  6:26.86  7:33.42       
                     
Aleksi Helminen  2001    587  1:02.75  2:08.96  3:15.09  4:21.68  8:49.34   
  Lahden Uimaseura  8:58.22      5:28.23  6:35.46  7:42.71       
                     
Oskari Hynynen  2001    579  1:02.93  2:09.95  3:15.93  4:23.27  8:51.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:13.80      5:31.29  6:39.07  7:46.89       
                     
Mohamed Ezzat  2001    575  1:01.73  2:08.13  3:15.52  4:23.27  8:53.24   
  Aurajoen Uinti  8:57.82      5:31.33  6:40.16  7:48.69       
                     
Juho Porkkala  2001    562  1:01.21  2:06.99  3:14.49  4:22.49  8:57.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:56.01      5:30.79  6:39.83  7:48.89       
                     
Lauri Krapf  2001    554  1:02.05  2:08.31  3:16.35  4:24.20  8:59.67   
  Helsingfors Simsällskap  9:10.88      5:32.66  6:41.60  7:50.76       
                     
Roni Kallström  2001    535  1:02.13  2:07.86  3:15.97  4:23.85  9:06.09   
  Cetus Espoo  8:46.89      5:34.30  6:45.33  7:55.97       
                     
10  Eemeli Raninen  2001    519  1:02.44  2:09.71  3:17.81  4:27.14  9:11.66   
  Helsingfors Simsällskap  9:01.19      5:38.51  6:49.81  8:01.76       
                     
11  Leo Roine  2001    493  1:03.75  2:12.03  3:22.27  4:34.34  9:21.06   
  Uinti Tampere  9:15.60      5:46.45  6:59.22  8:11.29       
                     
12  Ali Khalili  2001    493  1:05.99  2:17.65  3:28.65  4:40.14  9:21.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:17.72      5:51.07  7:02.44  8:12.53       
                     
13  Aaro Kangasmaa  2001    483  1:07.65  2:17.66  3:29.19  4:41.19  9:24.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:33.36      5:52.58  7:04.47  8:15.76       
                     
14  Niklas Linnanen  2001    474  1:03.02  2:12.26  3:24.48  4:37.28  9:28.49   
  Helsingfors Simsällskap  9:45.75      5:49.98  7:03.63  8:16.86       
                     
15  Pirkka Perkola  2001    455  1:05.65  2:16.77  3:29.75  4:43.14  9:36.12   
  TaTu Tampere  9:32.28      5:57.45  7:11.63  8:24.56       
                     
16  Juuso Syrjälä  2001    446  1:06.83  2:18.04  3:30.26  4:42.94  9:39.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:46.98      5:56.11  7:10.10  8:25.21       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner