2019-09-16   14:47:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

2.12. Pe aamu

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Petra Ansaranta  2004    646  1:07.36  2:18.62  3:29.78  4:40.42  9:14.23   
  Oulun Uinti 1906  9:10.95      5:49.61  6:58.74  8:06.88       
                     
Irene Mäkilä  2004    634  1:07.71  2:18.85  3:30.13  4:40.49  9:17.86   
  Raision Urheilijat  9:23.62      5:49.87  6:58.98  8:08.79       
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    616  1:07.85  2:19.18  3:30.16  4:41.33  9:23.08   
  Raision Urheilijat  9:28.13      5:51.72  7:02.67  8:13.47       
                     
Sohvi Kallinen  2004    601  1:07.37  2:19.30  3:30.85  4:42.84  9:27.77   
  Lahden Uimaseura  9:36.90      5:54.52  7:07.02  8:18.49       
                     
Annukka Pihkamäki  2004    563  1:07.83  2:20.14  3:32.74  4:45.35  9:40.19   
  Riihimäen Uimaseura  9:51.00      6:00.15  7:14.82  8:29.34       
                     
Olga Emilia Mattila  2004    553  1:08.21  2:20.71  3:34.43  4:48.96  9:43.72   
  Oulun Uinti 1906  9:52.23      6:03.27  7:17.73  8:31.61       
                     
Santra Nieminen  2004    542  1:07.51  2:20.95  3:35.03  4:50.33  9:47.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:00.40      6:06.10  7:22.60  8:37.78       
                     
Saga Kovanen  2004    532  1:09.47  2:23.35  3:37.90  4:53.37  9:51.47   
  Cetus Espoo  9:55.11      6:08.41  7:23.53  8:38.96       
                     
Siiri Arjanmaa  2004    532  1:08.98  2:23.10  3:38.84  4:54.61  9:51.55   
  Uinti Tampere  9:54.03      6:10.14  7:25.60  8:39.93       
                     
10  Lotta Hermonen  2004    528  1:08.78  2:22.31  3:36.94  4:52.57  9:52.89   
  Kouvolan Uimarit  9:56.35      6:07.55  7:23.44  8:39.49       
                     
11  Jutta Jauhiainen  2004    522  1:10.92  2:26.49  3:41.87  4:58.00  9:55.31   
  Cetus Espoo  9:52.38      6:13.32  7:27.87  8:42.72       
                     
12  Aino Rantala  2004    501  1:07.67  2:22.74  3:38.42  4:55.75  10:03.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:00.02      6:13.25  7:31.44  8:48.83       
                     
13  Emmi Manninen  2004    479  1:10.01  2:27.44  3:45.60  5:03.40  10:12.37   
  Uinti Tampere  10:05.17      6:21.21  7:38.72  8:56.98       
                     
14  Salla Rantala  2004    465  1:10.04  2:27.88  3:46.89  5:05.75  10:18.51   
  Nokian Pyry  10:04.56      6:24.49  7:42.68  9:01.20       
                     
15  Ciara Wacklin  2004    457  1:13.19  2:30.77  3:49.29  5:08.24  10:22.08   
  Cetus Espoo  10:10.40      6:27.36  7:46.27  9:04.96       
                     
16  Milja Mäkinen  2004    445  1:09.03  2:27.38  3:47.05  5:07.33  10:27.55   
  Kouvolan Uimarit  10:12.15      6:27.19  7:47.67  9:07.15       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003    755  1:03.04  2:08.87  3:15.09  4:21.69  8:46.34   
  Helsingfors Simsällskap  9:00.24      5:28.41  6:34.71  7:41.23       
                     
Mathilda Puutio  2003    654  1:05.70  2:15.35  3:25.12  4:35.27  9:12.05   
  Oulun Uinti 1906  9:12.50      5:45.18  6:55.08  8:04.29       
                     
Madeleine Hiltunen  2003    642  1:04.92  2:14.42  3:24.27  4:34.77  9:15.42   
  Oulun Uinti 1906  9:07.80      5:44.83  6:54.93  8:06.03       
                     
Martta Nygård  2003    592  1:06.96  2:18.21  3:29.97  4:42.09  9:30.55   
  Oulun Uinti 1906  9:46.92      5:54.22  7:06.59  8:18.98       
                     
Venla Säntti  2003    577  1:06.46  2:16.95  3:28.53  4:40.49  9:35.47   
  Oulun Uinti 1906  9:57.62      5:52.97  7:06.53  8:21.13       
                     
Roosa Aho  2003    570  1:08.17  2:19.86  3:32.75  4:45.64  9:38.12   
  Raision Urheilijat  9:40.97      5:59.10  7:12.70  8:26.26       
                     
Maija Nurmi  2003    566  1:07.13  2:19.08  3:31.65  4:44.85  9:39.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:45.30      5:58.26  7:12.65  8:27.08       
                     
Kerttu Nurmi  2003    563  1:06.73  2:18.21  3:30.56  4:43.54  9:40.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:42.07      5:57.79  7:12.72  8:28.15       
                     
Milla-Lotta Tapanainen  2003    555  1:07.89  2:20.11  3:32.98  4:46.86  9:43.06   
  Cetus Espoo  9:46.30      6:01.27  7:15.90  8:30.05       
                     
10  Emma Johansson  2003    550  1:08.54  2:21.36  3:35.08  4:48.97  9:44.76   
  Cetus Espoo  9:47.58      6:03.30  7:18.04  8:32.53       
                     
11  Juulia Käräjämies  2003    543  1:07.05  2:20.04  3:34.08  4:48.94  9:47.36   
  Nummelan Kisaajat  10:02.30      6:03.94  7:19.59  8:34.91       
                     
12  Siiri Reiniluoto  2003    538  1:07.41  2:19.29  3:32.31  4:46.48  9:49.28   
  Helsingfors Simsällskap  9:40.25      6:01.07  7:17.41  8:34.29       
                     
13  Milla Hyttinen  2003    533  1:09.23  2:22.84  3:37.56  4:51.95  9:51.11   
  Helsingfors Simsällskap  9:48.07      6:06.82  7:21.84  8:37.02       
                     
14  Hilla Kuuva  2003    511  1:08.10  2:22.01  3:37.78  4:54.01  9:59.27   
  Lappeenrannan Uimarit  9:56.02      6:09.85  7:26.65  8:43.39       
                     
15  Kaarin Rapinoja  2003    511  1:08.64  2:22.82  3:38.58  4:55.42  9:59.43   
  Cetus Espoo  10:04.47      6:11.79  7:28.70  8:45.21       
                     
16  Kiira Kangasniemi  2003    476  1:09.08  2:23.91  3:39.54  4:55.58  10:13.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:56.65      6:13.31  7:32.67  8:53.44       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anni Savolainen  2002    617  1:05.37  2:14.58  3:25.54  4:36.48  9:22.76   
  Cetus Espoo  9:24.35      5:48.53  7:00.39  8:12.16       
                     
Oona Laakso  2002    593  1:06.29  2:19.41  3:31.14  4:42.63  9:30.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:53.24      5:55.08  7:08.31  8:21.18       
                     
Helmi Heinonen  2002    592  1:07.36  2:19.94  3:33.48  4:46.46  9:30.67   
  Raision Urheilijat  9:40.07      5:58.56  7:10.26  8:21.58       
                     
Jemilia Haapakoski  2002    569  1:07.35  2:20.28  3:33.93  4:46.47  9:38.30   
  Lahden Uimaseura  9:41.21      5:59.17  7:12.03  8:25.85       
                     
Peppi Pinomäki  2002    568  1:06.61  2:18.15  3:31.07  4:43.98  9:38.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:42.22      5:57.58  7:11.60  8:26.17       
                     
Lydia Rintanen  2002    536  1:07.41  2:21.06  3:34.48  4:47.87  9:49.98   
  Aurajoen Uinti  10:13.71      6:03.01  7:19.36  8:36.35       
                     
Alida Öhberg  2002    524  1:06.78  2:21.01  3:36.40  4:52.09  9:54.44   
  Aurajoen Uinti  9:57.03      6:07.95  7:24.30  8:40.47       
                     
Jonna Vasara  2002    520  1:08.01  2:21.49  3:36.20  4:52.19  9:55.88   
  Cetus Espoo  9:58.59      6:08.26  7:25.15  8:41.57       
                     
Helmi Viitasalo  2002    516  1:07.97  2:22.80  3:38.41  4:54.51  9:57.43   
  Rauman Uimaseura  10:15.06      6:11.10  7:27.13  8:42.89       
                     
10  Veera Saarelainen  2002    513  1:08.28  2:24.72  3:42.39  5:00.27  9:58.56   
  Mikkelin Uimaseura  10:12.86      6:17.53  7:33.05  8:46.87       
                     
11  Venla Salminen  2002    510  1:06.23  2:19.37  3:34.91  4:52.31  9:59.73   
  Nummelan Kisaajat  9:40.78      6:09.82  7:26.79  8:43.84       
                     
12  Isa Vehkaoja  2002    499  1:10.23  2:27.19  3:45.01  5:01.43  10:04.33   
  Oulun Uinti 1906  10:17.83      6:16.33  7:32.74  8:48.83       
                     
13  Kaisla Kangas  2002    493  1:09.49  2:24.83  3:41.37  4:58.63  10:06.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:08.27      6:15.89  7:33.41  8:51.16       
                     
14  Ronja Nätynki  2002    479  1:05.88  2:18.94  3:33.53  4:52.14  10:12.30   
  Swimming Club Rovaniemi  10:16.26      6:13.55  7:32.69  8:52.62       
                     
15  Pilvi Pietikäinen  2002    456  1:11.70  2:29.98  3:48.62  5:08.26  10:22.52   
  Cetus Espoo  10:20.56      6:26.91  7:46.87  9:06.50       
                     
16  Jenni Alanen  2002    446  1:11.01  2:28.95  3:48.09  5:08.17  10:27.26   
  Cetus Espoo  10:23.04      6:27.16  7:47.21  9:07.88       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner