2019-12-14   03:35:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

2.12. Pe aamu

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:24   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    504  16.57  35.95  56.73    1:18.36   
  Cetus Espoo  1:19.59                 
                     
Viivi Säntti  2005    488  17.58  37.88  58.28    1:19.19   
  Oulun Uinti 1906  1:22.99                 
                     
Milla Strandberg  2005    479  17.06  36.93  58.04    1:19.70   
  Vanders  1:21.93                 
                     
Aino Hinkka  2005    475  17.50  37.53  58.49    1:19.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:20.75                 
                     
Kira Lindroos  2005    466  17.62  38.05  59.01    1:20.42   
  Cetus Espoo  1:21.80                 
                     
Saara Niemi  2005    464  17.49  37.76  58.84    1:20.50   
  Oulun Uinti 1906  1:19.78                 
                     
Kukka Kangas  2005    461  17.59  38.05  58.98    1:20.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.24                 
                     
Maria Korkalainen  2005    459  17.56  38.00  59.19    1:20.79   
  Joensuun Uimaseura  1:21.05                 
                     
Teea Jestoi  2005    447  17.59  38.82  1:00.14    1:21.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.11                 
                     
10  Inka Vahtola  2005    437  17.64  38.40  1:00.37    1:22.12   
  Cetus Espoo  1:23.63                 
                     
11  Lilli Kulpakko  2005    435  17.86  39.05  1:00.81    1:22.24   
  Aurajoen Uinti  1:23.67                 
                     
12  Aino Ollikainen  2005    425  17.99  39.04  1:00.93    1:22.92   
  Keuruun Toverit  1:24.35                 
                     
13  Milla Karttunen  2005    423  17.62  38.78  1:00.68    1:23.07   
  Raision Urheilijat  1:25.11                 
                     
14  Milla Lempiälä  2005    421  18.04  39.28  1:01.25    1:23.19   
  Loimaan Uimaseura  1:24.82                 
                     
15  Kerttu Taponen  2005    419  18.54  40.14  1:01.49    1:23.32   
  Aurajoen Uinti  1:23.67                 
                     
16  Sofia Rinne  2005    403  18.18  39.50  1:01.51    1:24.39   
  Cetus Espoo  1:25.02                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    633  16.02  34.57  53.41    1:12.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.36                 
                     
Pinja Taskila  2004    625  16.00  34.61  53.65    1:12.93   
  Oulun Uinti 1906  1:14.01                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    602  16.05  34.73  53.84    1:13.83   
  Lahden Uimaseura  1:16.38                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    600  15.99  34.95  54.45    1:13.93   
  Kouvolan Uimarit  1:14.47                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    579  15.84  34.34  53.95    1:14.79   
  Uinti Tampere  1:14.36                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    555  16.55  35.44  55.30    1:15.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.26                 
                     
Iida Heikkinen  2004    548  16.28  35.66  55.56    1:16.17   
  Uinti Imatra  1:19.22                 
                     
Siiri Konkka  2004    531  15.80  35.36  55.66    1:16.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.81                 
                     
Anna Edwards  2004    528  16.07  35.75  55.80    1:17.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.49                 
                     
10  Tinja Lasonen  2004    522  16.34  35.93  56.58    1:17.43   
  Porin Uimaseura  1:18.75                 
                     
11  Laura Markuksela  2004    515  16.91  36.46  56.79    1:17.78   
  Oulun Lohet  1:16.90                 
                     
12  Nicole Yisrael  2004    514  16.50  35.82  56.66    1:17.80   
  Simmis Wanda  1:18.69                 
                     
13  Aada Hakala  2004    497  16.37  35.69  56.52    1:18.72   
  Uinti Tampere  1:18.71                 
                     
14  Greta Beszteri  2004    478  16.88  36.91  57.53    1:19.75   
  Cetus Espoo  1:19.63                 
                     
15  Jessica Mäkinen  2004    470  16.94  37.10  58.39    1:20.18   
  Uinti Tampere  1:18.91                 
                     
16  Emmi Manninen  2004    421  18.06  38.75  1:00.35    1:23.19   
  Uinti Tampere  1:18.48                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    750  15.13  32.71  50.49    1:08.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.70                 
                     
Rebekka Luoto  2003    697  15.19  32.96  51.17    1:10.31   
  Raision Urheilijat  1:09.61                 
                     
Siiri Einiö  2003    664  15.28  33.29  51.99    1:11.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.85                 
                     
Martta Ruuska  2003    662  15.87  34.08  52.65    1:11.53   
  Swimming Jyväskylä  1:12.58                 
                     
Minja Lukkari  2003    608  15.88  34.67  54.07    1:13.60   
  Oulun Uinti 1906  1:14.20                 
                     
Emma Haglund  2003    600  15.75  34.56  54.02    1:13.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.97                 
                     
Cindy Palm  2003    587  16.28  35.11  54.40    1:14.45   
  Cetus Espoo  1:16.28                 
                     
Aida Pasma  2003    566  16.40  35.41  55.14    1:15.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.58                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    554  16.12  35.21  55.17    1:15.91   
  Oulun Lohet  1:16.05                 
                     
10  Róza Nagy  2003    552  16.62  35.98  55.91    1:15.99   
  Cetus Espoo  1:17.03                 
                     
11  Iiris Yli-Jama  2003    537  17.10  36.63  56.34    1:16.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.60                 
                     
12  Emma Hämäläinen  2003    520  16.96  36.30  57.03    1:17.52   
  Vieskan Uimarit  1:18.78                 
                     
13  Siiri Pellinen  2003    519  16.99  36.66  57.07    1:17.58   
  Swimming Jyväskylä  1:18.29                 
                     
14  Milla-Lotta Tapanainen  2003    517  16.76  36.29  56.77    1:17.68   
  Cetus Espoo  1:19.06                 
                     
15  Juulia Käräjämies  2003    507  16.97  36.84  57.07    1:18.17   
  Nummelan Kisaajat  1:19.39                 
                     
16  Kerttu Nurmi  2003    452  17.37  37.89  59.24    1:21.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.23                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Uusküla  2002    664  15.24  33.27  52.06    1:11.45   
  Aurajoen Uinti  1:13.39                 
                     
Emilia Liven  2002    646  15.62  33.74  52.48    1:12.12   
  Aurajoen Uinti  1:13.06                 
                     
Ina Pollari  2002    606  15.73  34.40  53.75    1:13.67   
  Uinti Tampere  1:14.16                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    603  15.48  34.13  53.31    1:13.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.68                 
                     
Emma von Dickoff  2002    593  16.15  34.68  53.90    1:14.20   
  Uinti Tampere  1:15.05                 
                     
Senni Jouhten  2002    590  16.30  35.24  54.27    1:14.33   
  Kempeleen Pyrintö  1:16.98                 
                     
Enni Lahtinen  2002    587  16.19  35.09  54.42    1:14.44   
  Uinti Tampere  1:15.55                 
                     
Peppi Siirtola  2002    579  16.06  34.82  54.35    1:14.78   
  Cetus Espoo  1:14.96                 
                     
Oona Laakso  2002    567  16.27  35.46  55.03    1:15.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.04                 
                     
10  Pinja Paulomo  2002    553  16.42  35.53  55.16    1:15.93   
  Cetus Espoo  1:16.58                 
                     
11  Mirka Mettinen  2002    541  16.22  35.45  55.52    1:16.50   
  Cetus Espoo  1:14.94                 
                     
12  Helmi Tossavainen  2002    520  16.31  36.03  56.46    1:17.53   
  Cetus Espoo  1:17.85                 
                     
13  Katariina Niemi  2002    515  16.10  36.02  56.20    1:17.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.51                 
                     
14  Sole Piirainen  2002    507  16.62  36.17  56.91    1:18.17   
  Swimming Club Vuokatti  1:18.30                 
                     
15  Minna Ingi  2002    500  17.01  36.88  57.59    1:18.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.14                 
                     
16  Vilhelmiina Wegelius  2002    466  16.74  37.09  58.39    1:20.42   
  Joensuun Uimaseura  1:19.08                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner