2019-09-15   18:25:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:24   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    504  16.57  35.95  56.73    1:18.36   
  Cetus Espoo  1:19.59                 
                     
Viivi Säntti  2005    488  17.58  37.88  58.28    1:19.19   
  Oulun Uinti 1906  1:22.99                 
                     
Milla Strandberg  2005    479  17.06  36.93  58.04    1:19.70   
  Vanders  1:21.93                 
                     
Aino Hinkka  2005    475  17.50  37.53  58.49    1:19.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:20.75                 
                     
Kira Lindroos  2005    466  17.62  38.05  59.01    1:20.42   
  Cetus Espoo  1:21.80                 
                     
Saara Niemi  2005    464  17.49  37.76  58.84    1:20.50   
  Oulun Uinti 1906  1:19.78                 
                     
Kukka Kangas  2005    461  17.59  38.05  58.98    1:20.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.24                 
                     
Maria Korkalainen  2005    459  17.56  38.00  59.19    1:20.79   
  Joensuun Uimaseura  1:21.05                 
                     
Teea Jestoi  2005    447  17.59  38.82  1:00.14    1:21.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.11                 
                     
10  Inka Vahtola  2005    437  17.64  38.40  1:00.37    1:22.12   
  Cetus Espoo  1:23.63                 
                     
11  Lilli Kulpakko  2005    435  17.86  39.05  1:00.81    1:22.24   
  Aurajoen Uinti  1:23.67                 
                     
12  Aino Ollikainen  2005    425  17.99  39.04  1:00.93    1:22.92   
  Keuruun Toverit  1:24.35                 
                     
13  Milla Karttunen  2005    423  17.62  38.78  1:00.68    1:23.07   
  Raision Urheilijat  1:25.11                 
                     
14  Milla Lempiälä  2005    421  18.04  39.28  1:01.25    1:23.19   
  Loimaan Uimaseura  1:24.82                 
                     
15  Kerttu Taponen  2005    419  18.54  40.14  1:01.49    1:23.32   
  Aurajoen Uinti  1:23.67                 
                     
16  Sofia Rinne  2005    403  18.18  39.50  1:01.51    1:24.39   
  Cetus Espoo  1:25.02                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    633  16.02  34.57  53.41    1:12.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.36                 
                     
Pinja Taskila  2004    625  16.00  34.61  53.65    1:12.93   
  Oulun Uinti 1906  1:14.01                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    602  16.05  34.73  53.84    1:13.83   
  Lahden Uimaseura  1:16.38                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    600  15.99  34.95  54.45    1:13.93   
  Kouvolan Uimarit  1:14.47                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    579  15.84  34.34  53.95    1:14.79   
  Uinti Tampere  1:14.36                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    555  16.55  35.44  55.30    1:15.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.26                 
                     
Iida Heikkinen  2004    548  16.28  35.66  55.56    1:16.17   
  Uinti Imatra  1:19.22                 
                     
Siiri Konkka  2004    531  15.80  35.36  55.66    1:16.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.81                 
                     
Anna Edwards  2004    528  16.07  35.75  55.80    1:17.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.49                 
                     
10  Tinja Lasonen  2004    522  16.34  35.93  56.58    1:17.43   
  Porin Uimaseura  1:18.75                 
                     
11  Laura Markuksela  2004    515  16.91  36.46  56.79    1:17.78   
  Oulun Lohet  1:16.90                 
                     
12  Nicole Yisrael  2004    514  16.50  35.82  56.66    1:17.80   
  Simmis Wanda  1:18.69                 
                     
13  Aada Hakala  2004    497  16.37  35.69  56.52    1:18.72   
  Uinti Tampere  1:18.71                 
                     
14  Greta Beszteri  2004    478  16.88  36.91  57.53    1:19.75   
  Cetus Espoo  1:19.63                 
                     
15  Jessica Mäkinen  2004    470  16.94  37.10  58.39    1:20.18   
  Uinti Tampere  1:18.91                 
                     
16  Emmi Manninen  2004    421  18.06  38.75  1:00.35    1:23.19   
  Uinti Tampere  1:18.48                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    750  15.13  32.71  50.49    1:08.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.70                 
                     
Rebekka Luoto  2003    697  15.19  32.96  51.17    1:10.31   
  Raision Urheilijat  1:09.61                 
                     
Siiri Einiö  2003    664  15.28  33.29  51.99    1:11.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.85                 
                     
Martta Ruuska  2003    662  15.87  34.08  52.65    1:11.53   
  Swimming Jyväskylä  1:12.58                 
                     
Minja Lukkari  2003    608  15.88  34.67  54.07    1:13.60   
  Oulun Uinti 1906  1:14.20                 
                     
Emma Haglund  2003    600  15.75  34.56  54.02    1:13.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.97                 
                     
Cindy Palm  2003    587  16.28  35.11  54.40    1:14.45   
  Cetus Espoo  1:16.28                 
                     
Aida Pasma  2003    566  16.40  35.41  55.14    1:15.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.58                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    554  16.12  35.21  55.17    1:15.91   
  Oulun Lohet  1:16.05                 
                     
10  Róza Nagy  2003    552  16.62  35.98  55.91    1:15.99   
  Cetus Espoo  1:17.03                 
                     
11  Iiris Yli-Jama  2003    537  17.10  36.63  56.34    1:16.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.60                 
                     
12  Emma Hämäläinen  2003    520  16.96  36.30  57.03    1:17.52   
  Vieskan Uimarit  1:18.78                 
                     
13  Siiri Pellinen  2003    519  16.99  36.66  57.07    1:17.58   
  Swimming Jyväskylä  1:18.29                 
                     
14  Milla-Lotta Tapanainen  2003    517  16.76  36.29  56.77    1:17.68   
  Cetus Espoo  1:19.06                 
                     
15  Juulia Käräjämies  2003    507  16.97  36.84  57.07    1:18.17   
  Nummelan Kisaajat  1:19.39                 
                     
16  Kerttu Nurmi  2003    452  17.37  37.89  59.24    1:21.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.23                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Uusküla  2002    664  15.24  33.27  52.06    1:11.45   
  Aurajoen Uinti  1:13.39                 
                     
Emilia Liven  2002    646  15.62  33.74  52.48    1:12.12   
  Aurajoen Uinti  1:13.06                 
                     
Ina Pollari  2002    606  15.73  34.40  53.75    1:13.67   
  Uinti Tampere  1:14.16                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    603  15.48  34.13  53.31    1:13.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.68                 
                     
Emma von Dickoff  2002    593  16.15  34.68  53.90    1:14.20   
  Uinti Tampere  1:15.05                 
                     
Senni Jouhten  2002    590  16.30  35.24  54.27    1:14.33   
  Kempeleen Pyrintö  1:16.98                 
                     
Enni Lahtinen  2002    587  16.19  35.09  54.42    1:14.44   
  Uinti Tampere  1:15.55                 
                     
Peppi Siirtola  2002    579  16.06  34.82  54.35    1:14.78   
  Cetus Espoo  1:14.96                 
                     
Oona Laakso  2002    567  16.27  35.46  55.03    1:15.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.04                 
                     
10  Pinja Paulomo  2002    553  16.42  35.53  55.16    1:15.93   
  Cetus Espoo  1:16.58                 
                     
11  Mirka Mettinen  2002    541  16.22  35.45  55.52    1:16.50   
  Cetus Espoo  1:14.94                 
                     
12  Helmi Tossavainen  2002    520  16.31  36.03  56.46    1:17.53   
  Cetus Espoo  1:17.85                 
                     
13  Katariina Niemi  2002    515  16.10  36.02  56.20    1:17.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.51                 
                     
14  Sole Piirainen  2002    507  16.62  36.17  56.91    1:18.17   
  Swimming Club Vuokatti  1:18.30                 
                     
15  Minna Ingi  2002    500  17.01  36.88  57.59    1:18.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.14                 
                     
16  Vilhelmiina Wegelius  2002    466  16.74  37.09  58.39    1:20.42   
  Joensuun Uimaseura  1:19.08                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:24 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:58   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    472  31.22  1:08.64  1:47.72    2:20.75   
  Lahden Uimaseura  2:23.77                 
                     
Taavi Backman  2004    409  33.07  1:10.52  1:53.69    2:27.58   
  Lahden Uimaseura  2:31.64                 
                     
Pavel Pankratov  2004    397  33.20  1:10.57  1:54.35    2:29.12   
  TaTu Tampere  2:31.62                 
                     
Lassi Niemi  2004    394  32.03  1:11.26  1:56.24    2:29.46   
  TaTu Tampere  2:31.77                 
                     
Davin Lindholm  2004    387  31.70  1:11.54  1:54.88    2:30.38   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.97                 
                     
Konsta Kallio  2004    386  31.61  1:08.72  1:55.25    2:30.55   
  Uinti Tampere  2:35.14                 
                     
Juuso Leppänen  2004    383  31.33  1:10.46  1:55.16    2:30.90   
  Aurajoen Uinti  2:33.61                 
                     
Cedric Decena  2004    374  31.65  1:10.29  1:55.34    2:32.03   
  Oulun Lohet  2:36.11                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    373  32.63  1:12.64  1:57.27    2:32.24   
  Raision Urheilijat  2:37.43                 
                     
10  Niilo Kilpeläinen  2004    364  32.03  1:13.23  1:58.42    2:33.47   
  TaTu Tampere  2:36.70                 
                     
11  Akseli Maaranen  2004    362  32.83  1:13.82  1:57.63    2:33.71   
  Hyvinkään Uimaseura  2:35.59                 
                     
12  Riccardo Castagno  2004    360  32.37  1:11.93  1:57.24    2:34.02   
  Uinti Tampere  2:34.63                 
                     
13  Jesse Hyppönen  2004    356  34.67  1:16.06  2:00.49    2:34.62   
  Lahden Uimaseura  2:37.06                 
                     
14  Joonas Maaranen  2004    350  32.78  1:15.28  1:58.76    2:35.45   
  Hyvinkään Uimaseura  2:33.03                 
                     
15  Veikka Ijäs  2004    308  35.82  1:15.82  2:04.12    2:42.21   
  Oulun Lohet  2:39.53                 
                     
Miro Birkstedt  2004              DSQ  105m 
  TaTu Tampere  2:31.63                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    587  26.43  59.60  1:37.62    2:10.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.93                 
                     
Jami Ihalainen  2003    547  30.20  1:05.98  1:42.37    2:13.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:15.36                 
                     
Alex Lydman  2003    533  28.11  1:03.37  1:44.75    2:15.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.52                 
                     
Lassi Haimi  2003    529  28.60  1:04.38  1:43.80    2:15.52   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.29                 
                     
Niklas Hatakka  2003    494  29.49  1:04.98  1:45.24    2:18.60   
  Cetus Espoo  2:20.80                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    492  28.12  1:04.18  1:46.37    2:18.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.09                 
                     
Niko Matela  2003    471  31.90  1:07.46  1:48.98    2:20.82   
  Lappeenrannan Uimarit  2:24.35                 
                     
Akseli Hakala  2003    470  31.24  1:06.20  1:48.26    2:20.94   
  Uinti Tampere  2:21.30                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003    465  30.76  1:06.66  1:51.10    2:21.46   
  Helsingfors Simsällskap  2:24.18                 
                     
10  Simon Ravals  2003    450  28.91  1:05.75  1:49.05    2:23.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.86                 
                     
11  Risto Martikainen  2003    440  31.73  1:06.10  1:50.01    2:24.05   
  Kouvolan Uimarit  2:26.10                 
                     
12  Olli-Pekka Pietarila  2003    439  31.95  1:11.97  1:51.33    2:24.22   
  Oulun Uinti 1906  2:25.17                 
                     
13  Luukas Vainio  2003    430  30.92  1:09.23  1:51.48    2:25.20   
  Cetus Espoo  2:24.85                 
                     
14  Eetu Palvanen  2003    429  30.43  1:06.95  1:51.49    2:25.31   
  Lahden Uimaseura  2:26.43                 
                     
15  Elias Kalliokoski  2003    413  32.00  1:09.09  1:51.58    2:27.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.83                 
                     
16  Toni Lipponen  2003    413  31.67  1:09.64  1:52.59    2:27.13   
  Kemin Uimaseura  2:24.78                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    670  26.78  1:00.08  1:35.22    2:05.26   
  Kemin Työväen Uimarit  2:09.25                 
                     
Jesper Lietzén  2002    632  27.86  1:00.99  1:37.32    2:07.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.53                 
                     
Oskari Aalto  2002    629  27.10  1:01.68  1:38.41    2:07.94   
  Cetus Espoo  2:10.48                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    587  28.38  1:02.79  1:39.30    2:10.93   
  Oulun Uinti 1906  2:15.63                 
                     
Oscar Skjäl  2002    554  28.46  1:02.99  1:42.68    2:13.48   
  Cetus Espoo  2:16.81                 
                     
Elias Laine  2002    541  27.19  59.92  1:42.53    2:14.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.45                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    529  28.37  1:04.68  1:42.52    2:15.52   
  Cetus Espoo  2:17.86                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    501  28.99  1:03.73  1:44.38    2:18.01   
  Uinti Tampere  2:21.25                 
                     
Leo Mikkonen  2002    477  29.01  1:05.17  1:48.10    2:20.31   
  Cetus Espoo  2:21.48                 
                     
10  Ethan Brady  2002    470  29.66  1:04.68  1:49.06    2:20.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.21                 
                     
11  Kirill Helsing  2002    469  30.84  1:07.99  1:48.53    2:21.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.53                 
                     
12  Veikka Saren  2002    469  30.98  1:07.68  1:48.89    2:21.10   
  Someron Esa  2:23.98                 
                     
13  Oskari Arvo  2002    467  28.55  1:03.74  1:46.33    2:21.30   
  Aurajoen Uinti  2:24.22                 
                     
14  Elias Juntunen  2002    466  31.02  1:06.64  1:48.18    2:21.31   
  Kempeleen Pyrintö  2:24.70                 
                     
15  Verneri Viisanen  2002    466  30.94  1:09.35  1:47.53    2:21.38   
  Cetus Espoo  2:22.84                 
                     
Elias Kukkonen  2002              DSQ  75m 
  ORCA Helsinki  2:21.56                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    688  26.33  59.41  1:34.44    2:04.15   
  Vanders  2:07.64                 
                     
Atte Moilanen  2001    622  28.21  1:01.18  1:37.73    2:08.40   
  Oulun Uinti 1906  2:14.54                 
                     
Ossi Kleimola  2001    564  29.00  1:02.92  1:40.93    2:12.64   
  Kouvolan Uimarit  2:13.97                 
                     
Claes Fjellström  2001    563  28.26  1:01.39  1:42.07    2:12.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:14.95                 
                     
Tiitus Taskila  2001    560  28.99  1:02.38  1:41.21    2:12.95   
  Oulun Uinti 1906  2:17.89                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    560  28.33  1:03.87  1:42.82    2:12.99   
  Cetus Espoo  2:18.07                 
                     
Joonas Mustonen  2001    539  28.20  1:04.12  1:43.88    2:14.69   
  Lahden Uimaseura  2:14.20                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    529  28.57  1:03.29  1:43.89    2:15.47   
  Joensuun Uimaseura  2:17.04                 
                     
Oskari Herpola  2001    524  28.47  1:02.73  1:42.95    2:15.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.75                 
                     
10  Isak Gramén  2001    520  29.16  1:02.17  1:42.31    2:16.26   
  Cetus Espoo  2:16.75                 
                     
11  Atte Pennanen  2001    518  28.47  1:04.07  1:42.64    2:16.42   
  Lahden Uimaseura  2:16.95                 
                     
12  Harry Zimmermann  2001    509  27.99  1:03.83  1:44.41    2:17.26   
  Lahden Uimaseura  2:14.61                 
                     
13  Taneli Lantta  2001    506  29.02  1:04.87  1:47.04    2:17.57   
  Simmis Wanda  2:18.54                 
                     
14  Kasper Envalds  2001    504  29.04  1:04.61  1:46.35    2:17.68   
  Vanders  2:18.96                 
                     
15  Noa Mäkelä  2001    502  29.59  1:05.63  1:45.32    2:17.94   
  Kempeleen Pyrintö  2:18.31                 
                     
Veeti Ruohtula  2001              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  2:11.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:58 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:13   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002    660  13.71        28.00   
  Cetus Espoo  27.85                 
                     
Anniina Kallio  2002    655  13.08        28.06   
  Raision Urheilijat  28.49                 
                     
Anna Vira  2002    623  13.29        28.54   
  Aurajoen Uinti  29.14                 
                     
Ina Pollari  2002    597  14.07        28.94   
  Uinti Tampere  29.65                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    586  13.19        29.12   
  Porin Uimaseura  29.34                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    574  13.35        29.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.49                 
                     
Kiia Kärkkäinen  2003    563  13.48        29.52   
  Heinolan Isku  29.49                 
                     
Olivia Weuro  2002    563  13.46        29.52   
  Raision Urheilijat  29.73                 
                     
Olga Koskinen  2002    557  13.55        29.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  30.35                 
                     
10  Julia Koivisto  2002    547  29.81        29.81   
  Aurajoen Uinti  29.78                 
                     
11  Vera Vartiainen  2002    534  30.05        30.05   
  Järvenpään Uintiklubi  30.34                 
                     
12  Sonja Lehtinen  2003    532  13.93        30.07   
  Helsingin Uimarit  30.07                 
                     
13  Sofia Nieminen  2002    529  13.82        30.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.32                 
                     
14  Nea Winqvist  2002    516  13.80        30.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.01                 
                     
15  Siiri Konkka  2004    513  14.08        30.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.14                 
                     
16  Vilhelmiina Wegelius  2002    510  13.77        30.50   
  Joensuun Uimaseura  30.15                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:13 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001    648  11.29        23.41   
  Cetus Espoo  24.24                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    600  11.76        24.01   
  Joensuun Uimaseura  24.03                 
                     
Petteri Haverinen  2001    596  11.65        24.07   
  Lahden Uimaseura  24.08                 
                     
Santeri Herpola  2003    578  11.69        24.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.01                 
                     
Kalle Mäkinen  2002    578  11.76        24.32   
  Vanders  25.47                 
                     
Timi Torkkel  2001    568  11.76        24.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  24.89                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    567  11.76        24.47   
  Aurajoen Uinti  24.34                 
                     
Joonas Mustonen  2001    566  11.96        24.48   
  Lahden Uimaseura  24.81                 
                     
Alexander Kislitsyn  2001    548  11.94        24.75   
  Swimming Jyväskylä  24.76                 
                     
10  Daniel Rinne  2002    543  11.98        24.83   
  Cetus Espoo  25.34                 
                     
11  Eemil Kylmä  2001    542  11.93        24.84   
  Cetus Espoo  24.96                 
                     
11  Oskari Hynynen  2001    542  12.03        24.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.00                 
                     
13  Atte Lindholm  2001    539  12.00        24.88   
  Swimming Jyväskylä  25.45                 
                     
14  Tatu Hörkkö  2001    530  12.21        25.03   
  Uinti Tampere  25.31                 
                     
15  Jere Ruuhonen  2001    521  11.97        25.17   
  Cetus Espoo  25.22                 
                     
16  Noa Mäkelä  2001    496  12.47        25.58   
  Kempeleen Pyrintö  25.35                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Petra Ansaranta  2004    646  1:07.36  2:18.62  3:29.78  4:40.42  9:14.23   
  Oulun Uinti 1906  9:10.95      5:49.61  6:58.74  8:06.88       
                     
Irene Mäkilä  2004    634  1:07.71  2:18.85  3:30.13  4:40.49  9:17.86   
  Raision Urheilijat  9:23.62      5:49.87  6:58.98  8:08.79       
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    616  1:07.85  2:19.18  3:30.16  4:41.33  9:23.08   
  Raision Urheilijat  9:28.13      5:51.72  7:02.67  8:13.47       
                     
Sohvi Kallinen  2004    601  1:07.37  2:19.30  3:30.85  4:42.84  9:27.77   
  Lahden Uimaseura  9:36.90      5:54.52  7:07.02  8:18.49       
                     
Annukka Pihkamäki  2004    563  1:07.83  2:20.14  3:32.74  4:45.35  9:40.19   
  Riihimäen Uimaseura  9:51.00      6:00.15  7:14.82  8:29.34       
                     
Olga Emilia Mattila  2004    553  1:08.21  2:20.71  3:34.43  4:48.96  9:43.72   
  Oulun Uinti 1906  9:52.23      6:03.27  7:17.73  8:31.61       
                     
Santra Nieminen  2004    542  1:07.51  2:20.95  3:35.03  4:50.33  9:47.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:00.40      6:06.10  7:22.60  8:37.78       
                     
Saga Kovanen  2004    532  1:09.47  2:23.35  3:37.90  4:53.37  9:51.47   
  Cetus Espoo  9:55.11      6:08.41  7:23.53  8:38.96       
                     
Siiri Arjanmaa  2004    532  1:08.98  2:23.10  3:38.84  4:54.61  9:51.55   
  Uinti Tampere  9:54.03      6:10.14  7:25.60  8:39.93       
                     
10  Lotta Hermonen  2004    528  1:08.78  2:22.31  3:36.94  4:52.57  9:52.89   
  Kouvolan Uimarit  9:56.35      6:07.55  7:23.44  8:39.49       
                     
11  Jutta Jauhiainen  2004    522  1:10.92  2:26.49  3:41.87  4:58.00  9:55.31   
  Cetus Espoo  9:52.38      6:13.32  7:27.87  8:42.72       
                     
12  Aino Rantala  2004    501  1:07.67  2:22.74  3:38.42  4:55.75  10:03.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:00.02      6:13.25  7:31.44  8:48.83       
                     
13  Emmi Manninen  2004    479  1:10.01  2:27.44  3:45.60  5:03.40  10:12.37   
  Uinti Tampere  10:05.17      6:21.21  7:38.72  8:56.98       
                     
14  Salla Rantala  2004    465  1:10.04  2:27.88  3:46.89  5:05.75  10:18.51   
  Nokian Pyry  10:04.56      6:24.49  7:42.68  9:01.20       
                     
15  Ciara Wacklin  2004    457  1:13.19  2:30.77  3:49.29  5:08.24  10:22.08   
  Cetus Espoo  10:10.40      6:27.36  7:46.27  9:04.96       
                     
16  Milja Mäkinen  2004    445  1:09.03  2:27.38  3:47.05  5:07.33  10:27.55   
  Kouvolan Uimarit  10:12.15      6:27.19  7:47.67  9:07.15       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003    755  1:03.04  2:08.87  3:15.09  4:21.69  8:46.34   
  Helsingfors Simsällskap  9:00.24      5:28.41  6:34.71  7:41.23       
                     
Mathilda Puutio  2003    654  1:05.70  2:15.35  3:25.12  4:35.27  9:12.05   
  Oulun Uinti 1906  9:12.50      5:45.18  6:55.08  8:04.29       
                     
Madeleine Hiltunen  2003    642  1:04.92  2:14.42  3:24.27  4:34.77  9:15.42   
  Oulun Uinti 1906  9:07.80      5:44.83  6:54.93  8:06.03       
                     
Martta Nygård  2003    592  1:06.96  2:18.21  3:29.97  4:42.09  9:30.55   
  Oulun Uinti 1906  9:46.92      5:54.22  7:06.59  8:18.98       
                     
Venla Säntti  2003    577  1:06.46  2:16.95  3:28.53  4:40.49  9:35.47   
  Oulun Uinti 1906  9:57.62      5:52.97  7:06.53  8:21.13       
                     
Roosa Aho  2003    570  1:08.17  2:19.86  3:32.75  4:45.64  9:38.12   
  Raision Urheilijat  9:40.97      5:59.10  7:12.70  8:26.26       
                     
Maija Nurmi  2003    566  1:07.13  2:19.08  3:31.65  4:44.85  9:39.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:45.30      5:58.26  7:12.65  8:27.08       
                     
Kerttu Nurmi  2003    563  1:06.73  2:18.21  3:30.56  4:43.54  9:40.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:42.07      5:57.79  7:12.72  8:28.15       
                     
Milla-Lotta Tapanainen  2003    555  1:07.89  2:20.11  3:32.98  4:46.86  9:43.06   
  Cetus Espoo  9:46.30      6:01.27  7:15.90  8:30.05       
                     
10  Emma Johansson  2003    550  1:08.54  2:21.36  3:35.08  4:48.97  9:44.76   
  Cetus Espoo  9:47.58      6:03.30  7:18.04  8:32.53       
                     
11  Juulia Käräjämies  2003    543  1:07.05  2:20.04  3:34.08  4:48.94  9:47.36   
  Nummelan Kisaajat  10:02.30      6:03.94  7:19.59  8:34.91       
                     
12  Siiri Reiniluoto  2003    538  1:07.41  2:19.29  3:32.31  4:46.48  9:49.28   
  Helsingfors Simsällskap  9:40.25      6:01.07  7:17.41  8:34.29       
                     
13  Milla Hyttinen  2003    533  1:09.23  2:22.84  3:37.56  4:51.95  9:51.11   
  Helsingfors Simsällskap  9:48.07      6:06.82  7:21.84  8:37.02       
                     
14  Hilla Kuuva  2003    511  1:08.10  2:22.01  3:37.78  4:54.01  9:59.27   
  Lappeenrannan Uimarit  9:56.02      6:09.85  7:26.65  8:43.39       
                     
15  Kaarin Rapinoja  2003    511  1:08.64  2:22.82  3:38.58  4:55.42  9:59.43   
  Cetus Espoo  10:04.47      6:11.79  7:28.70  8:45.21       
                     
16  Kiira Kangasniemi  2003    476  1:09.08  2:23.91  3:39.54  4:55.58  10:13.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:56.65      6:13.31  7:32.67  8:53.44       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anni Savolainen  2002    617  1:05.37  2:14.58  3:25.54  4:36.48  9:22.76   
  Cetus Espoo  9:24.35      5:48.53  7:00.39  8:12.16       
                     
Oona Laakso  2002    593  1:06.29  2:19.41  3:31.14  4:42.63  9:30.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:53.24      5:55.08  7:08.31  8:21.18       
                     
Helmi Heinonen  2002    592  1:07.36  2:19.94  3:33.48  4:46.46  9:30.67   
  Raision Urheilijat  9:40.07      5:58.56  7:10.26  8:21.58       
                     
Jemilia Haapakoski  2002    569  1:07.35  2:20.28  3:33.93  4:46.47  9:38.30   
  Lahden Uimaseura  9:41.21      5:59.17  7:12.03  8:25.85       
                     
Peppi Pinomäki  2002    568  1:06.61  2:18.15  3:31.07  4:43.98  9:38.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:42.22      5:57.58  7:11.60  8:26.17       
                     
Lydia Rintanen  2002    536  1:07.41  2:21.06  3:34.48  4:47.87  9:49.98   
  Aurajoen Uinti  10:13.71      6:03.01  7:19.36  8:36.35       
                     
Alida Öhberg  2002    524  1:06.78  2:21.01  3:36.40  4:52.09  9:54.44   
  Aurajoen Uinti  9:57.03      6:07.95  7:24.30  8:40.47       
                     
Jonna Vasara  2002    520  1:08.01  2:21.49  3:36.20  4:52.19  9:55.88   
  Cetus Espoo  9:58.59      6:08.26  7:25.15  8:41.57       
                     
Helmi Viitasalo  2002    516  1:07.97  2:22.80  3:38.41  4:54.51  9:57.43   
  Rauman Uimaseura  10:15.06      6:11.10  7:27.13  8:42.89       
                     
10  Veera Saarelainen  2002    513  1:08.28  2:24.72  3:42.39  5:00.27  9:58.56   
  Mikkelin Uimaseura  10:12.86      6:17.53  7:33.05  8:46.87       
                     
11  Venla Salminen  2002    510  1:06.23  2:19.37  3:34.91  4:52.31  9:59.73   
  Nummelan Kisaajat  9:40.78      6:09.82  7:26.79  8:43.84       
                     
12  Isa Vehkaoja  2002    499  1:10.23  2:27.19  3:45.01  5:01.43  10:04.33   
  Oulun Uinti 1906  10:17.83      6:16.33  7:32.74  8:48.83       
                     
13  Kaisla Kangas  2002    493  1:09.49  2:24.83  3:41.37  4:58.63  10:06.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:08.27      6:15.89  7:33.41  8:51.16       
                     
14  Ronja Nätynki  2002    479  1:05.88  2:18.94  3:33.53  4:52.14  10:12.30   
  Swimming Club Rovaniemi  10:16.26      6:13.55  7:32.69  8:52.62       
                     
15  Pilvi Pietikäinen  2002    456  1:11.70  2:29.98  3:48.62  5:08.26  10:22.52   
  Cetus Espoo  10:20.56      6:26.91  7:46.87  9:06.50       
                     
16  Jenni Alanen  2002    446  1:11.01  2:28.95  3:48.09  5:08.17  10:27.26   
  Cetus Espoo  10:23.04      6:27.16  7:47.21  9:07.88       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2001    655          3:31.04   
  Cetus Espoo  3:36.77                 
  Roni Kallström  2001      25.49  51.92      51.92   
  Oskari Aalto  2002      25.50  52.75      1:44.67   
  Eemil Kylmä  2001      25.59  53.82      2:38.49   
  Tuomas Jokinen  2001      25.37  52.55      3:31.04   
                     
Vanders 1  2001    641          3:32.59   
  Vanders  3:38.77                 
  Erik Nurmi  2001      25.49  52.37      52.37   
  Kalle Mäkinen  2002      24.97  52.82      1:45.19   
  Matias Hjelm  2002      25.96  53.78      2:38.97   
  Kasper Envalds  2001      25.80  53.62      3:32.59   
                     
Laus 1  2001    617          3:35.22   
  Lahden Uimaseura  3:37.32                 
  Petteri Haverinen  2001      25.92  54.21      54.21   
  Joonas Mustonen  2001      24.87  52.73      1:46.94   
  Aleksi Helminen  2001      25.82  54.16      2:41.10   
  Harry Zimmermann  2001      25.75  54.12      3:35.22   
                     
ÅSK 1  2001    615          3:35.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:40.11                 
  Oskari Hynynen  2001      25.79  53.54      53.54   
  Santeri Herpola  2003      25.29  53.78      1:47.32   
  Marcus Forsel  2003      25.60  53.95      2:41.27   
  Jesper Lietzén  2002      25.64  54.20      3:35.47   
                     
Cetus 2  2001    589          3:38.64   
  Cetus Espoo  3:41.43                 
  Oscar Skjäl  2002      26.42  54.91      54.91   
  Daniel Rinne  2002      25.69  54.20      1:49.11   
  Leo Mikkonen  2002      25.75  54.79      2:43.90   
  Jere Ruuhonen  2001      26.11  54.74      3:38.64   
                     
HSS  2001    568          3:41.25   
  Helsingfors Simsällskap  3:40.86                 
  Johan Krister Fredriksson  2003      28.14  57.21      57.21   
  Lari Tumanoff  2003      26.06  54.90      1:52.11   
  Veeti Haikonen  2001      25.33  54.35      2:46.46   
  Lassi Haimi  2003      25.73  54.79      3:41.25   
                     
AUi  2001    558          3:42.63   
  Aurajoen Uinti  3:42.80                 
  Mohamed Ezzat  2001      25.39  53.44      53.44   
  Oskari Arvo  2002      26.90  57.26      1:50.70   
  Aleksi Vähä-Lassila  2001      27.19  57.72      2:48.42   
  Ibrahim Ezzat  2002      25.27  54.21      3:42.63   
                     
JoUS 1  2001    546          3:44.16   
  Joensuun Uimaseura  3:43.53                 
  Veeti Ruohtula  2001      25.14  52.13      52.13   
  Miiro Vartiainen  2001      25.68  54.90      1:47.03   
  Akseli Kontiainen  2002      26.82  56.77      2:43.80   
  Väinö Hiltunen  2001      28.52  1:00.36      3:44.16   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    494  15.28  33.27  52.01    1:10.34   
  Lahden Uimaseura  1:11.99                 
                     
Davin Lindholm  2004    469  15.55  33.44  51.88    1:11.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.87                 
                     
Joonas Maaranen  2004    418  16.05  35.42  54.70    1:14.32   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.45                 
                     
Pavel Pankratov  2004    417  16.66  35.04  54.39    1:14.43   
  TaTu Tampere  1:14.86                 
                     
Akseli Maaranen  2004    396  16.73  36.20  55.67    1:15.69   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.64                 
                     
Cedric Decena  2004    365  16.57  36.33  56.79    1:17.78   
  Oulun Lohet  1:18.02                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    365  16.49  36.46  56.75    1:17.80   
  TaTu Tampere  1:20.47                 
                     
Juuso Leppänen  2004    363  16.15  36.05  56.91    1:17.90   
  Aurajoen Uinti  1:19.83                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    355  16.96  37.48  58.27    1:18.48   
  Raision Urheilijat  1:21.87                 
                     
10  Veerti Juurakko  2004    354  16.63  36.53  57.11    1:18.55   
  Cetus Espoo  1:20.97                 
                     
11  Riccardo Castagno  2004    350  16.93  36.83  57.49    1:18.89   
  Uinti Tampere  1:20.31                 
                     
12  Jaakko Pihlava  2004    349  16.87  36.99  57.99    1:18.92   
  Aurajoen Uinti  1:21.85                 
                     
13  Jesse Hyppönen  2004    340  17.68  37.88  58.41    1:19.64   
  Lahden Uimaseura  1:18.04                 
                     
14  Aapo Koskinen  2004    331  17.16  38.01  59.10    1:20.37   
  Lahden Uimaseura  1:21.06                 
                     
15  Taavi Backman  2004    329  17.25  37.96  59.03    1:20.53   
  Lahden Uimaseura  1:20.88                 
                     
16  Lassi Niemi  2004    306  17.66  38.52  1:00.20    1:22.45   
  TaTu Tampere  1:21.03                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    614  14.05  30.82  47.87    1:05.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.47                 
                     
Jami Ihalainen  2003    576  14.68  31.81  48.95    1:06.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.14                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    560  14.65  32.08  49.39    1:07.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.02                 
                     
Lassi Haimi  2003    518  15.19  32.93  50.94    1:09.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.95                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    503  14.87  32.52  50.74    1:09.89   
  Simmis Wanda  1:13.73                 
                     
Oskar Turunen  2003    474  15.51  33.58  52.29    1:11.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.05                 
                     
Antti Oinonen  2003    458  15.13  33.48  52.65    1:12.11   
  Uinti Imatra  1:14.25                 
                     
Eemil Kankare  2003    428  15.96  34.83  54.44    1:13.75   
  Aurajoen Uinti  1:14.06                 
                     
Joona Kortteinen  2003    424  16.20  35.62  54.65    1:14.00   
  Uinti Tampere  1:15.12                 
                     
10  Elias Kalliokoski  2003    418  16.27  35.09  54.30    1:14.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.25                 
                     
11  Niko Matela  2003    415  16.29  35.54  54.91    1:14.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.38                 
                     
12  Akseli Hakala  2003    408  15.44  34.20  54.23    1:14.93   
  Uinti Tampere  1:13.54                 
                     
13  Juuso Rahikainen  2003    405  15.73  34.41  53.88    1:15.12   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.45                 
                     
14  Sihan Yu  2003    404  15.98  35.39  54.93    1:15.20   
  Oulun Uinti 1906  1:15.44                 
                     
15  Urho Lyytinen  2003    380  16.96  36.46  56.65    1:16.77   
  Uinti Tampere  1:16.78                 
                     
16  Konsta Tupeli  2003    369  16.28  35.67  56.13    1:17.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.94                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    642  13.56  30.17  47.21    1:04.46   
  Kemin Työväen Uimarit  1:04.77                 
                     
Oskari Aalto  2002    611  14.16  30.87  47.87    1:05.51   
  Cetus Espoo  1:06.50                 
                     
Jesper Lietzén  2002    607  14.45  31.30  48.34    1:05.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.18                 
                     
Matias Hjelm  2002    578  14.08  31.38  48.78    1:06.75   
  Vanders  1:08.34                 
                     
Verneri Viisanen  2002    577  14.76  31.71  49.10    1:06.76   
  Cetus Espoo  1:07.46                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    569  14.62  31.62  48.90    1:07.10   
  Cetus Espoo  1:07.97                 
                     
Petr Pankratov  2002    549  14.90  32.29  50.01    1:07.90   
  TaTu Tampere  1:08.58                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    548  14.76  32.14  49.97    1:07.94   
  Oulun Uinti 1906  1:08.09                 
                     
Oskari Arvo  2002    541  14.53  31.78  49.70    1:08.21   
  Aurajoen Uinti  1:10.32                 
                     
10  Antti Leppänen  2002    508  15.16  33.01  51.07    1:09.65   
  Lahden Uimaseura  1:11.31                 
                     
11  Aleksi Rajaniemi  2002    493  15.46  33.41  51.81    1:10.37   
  Oulun Uinti 1906  1:11.43                 
                     
12  Kirill Helsing  2002    477  15.27  33.57  52.22    1:11.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.48                 
                     
13  Daniel Rinne  2002    474  15.07  33.14  51.96    1:11.29   
  Cetus Espoo  1:10.96                 
                     
14  Henrik Siltari  2002    473  15.04  33.07  51.84    1:11.35   
  Kemin Uimaseura  1:12.40                 
                     
15  Valtteri Taskinen  2002    473  14.90  32.96  51.56    1:11.36   
  Oulun Uinti 1906  1:12.49                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    677  13.88  29.97  46.57    1:03.32   
  Vanders  1:04.81                 
                     
Eerikki Laitala  2001    639  13.90  30.08  47.16    1:04.53   
  Cetus Espoo  1:05.94                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    616  14.14  30.97  48.04    1:05.33   
  Cetus Espoo  1:06.14                 
                     
Oskari Herpola  2001    607  14.20  30.65  47.90    1:05.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.99                 
                     
Atte Pennanen  2001    572  14.12  30.99  48.42    1:06.96   
  Lahden Uimaseura  1:07.16                 
                     
Ossi Kleimola  2001    556  14.38  31.84  49.82    1:07.60   
  Kouvolan Uimarit  1:07.87                 
                     
Atte Lindholm  2001    553  14.32  31.52  49.34    1:07.74   
  Swimming Jyväskylä  1:07.22                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    537  14.54  31.64  49.44    1:08.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:08.64                 
                     
Pyry Nurminen  2001    536  14.65  31.94  49.82    1:08.44   
  ORCA Helsinki  1:07.95                 
                     
10  Timi Torkkel  2001    522  14.06  31.19  49.50    1:09.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.36                 
                     
11  Noa Mäkelä  2001    515  15.10  32.79  50.84    1:09.35   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.99                 
                     
12  Harry Zimmermann  2001    513  14.55  32.40  50.56    1:09.43   
  Lahden Uimaseura  1:08.89                 
                     
13  Ohto Pihlajamäki  2001    502  14.22  32.07  50.47    1:09.97   
  Kuopion Uimaseura  1:08.72                 
                     
14  Isak Gramén  2001    468  15.57  33.96  52.67    1:11.61   
  Cetus Espoo  1:10.44                 
                     
15  Herman Widbom  2001    467  14.98  33.03  51.97    1:11.63   
  Cetus Espoo  1:10.36                 
                     
Niilo Olander  2001              DSQ  50m 
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.53                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:23 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:56   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    538  31.03  1:08.60  1:53.89    2:29.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:33.09                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    504  32.43  1:11.09  1:57.13    2:33.06   
  Nummelan Kisaajat  2:39.21                 
                     
Maria Korkalainen  2005    499  31.20  1:12.40  1:56.85    2:33.54   
  Joensuun Uimaseura  2:37.77                 
                     
Kukka Kangas  2005    487  34.36  1:13.69  1:58.55    2:34.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.45                 
                     
Saara Niemi  2005    485  32.97  1:13.46  1:58.86    2:35.00   
  Oulun Uinti 1906  2:39.35                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    469  33.34  1:14.28  1:58.79    2:36.83   
  Cetus Espoo  2:36.59                 
                     
Viivi Säntti  2005    466  35.99  1:16.50  2:02.21    2:37.13   
  Oulun Uinti 1906  2:43.79                 
                     
Kira Lindroos  2005    464  34.28  1:15.40  2:01.02    2:37.40   
  Cetus Espoo  2:41.27                 
                     
Moona Korpikoski  2005    458  34.23  1:15.72  2:01.59    2:38.04   
  Nokian Pyry  2:41.11                 
                     
10  Lilli Kulpakko  2005    454  33.25  1:14.47  2:00.19    2:38.49   
  Aurajoen Uinti  2:39.19                 
                     
11  Inka Vahtola  2005    438  36.32  1:17.64  2:03.04    2:40.34   
  Cetus Espoo  2:45.82                 
                     
12  Sonila Selimi  2005    432  32.98  1:13.59  2:02.59    2:41.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:43.23                 
                     
13  Milla Lempiälä  2005    420  36.77  1:18.88  2:05.95    2:42.69   
  Loimaan Uimaseura  2:46.34                 
                     
14  Kerttu Taponen  2005    419  36.52  1:17.23  2:06.06    2:42.75   
  Aurajoen Uinti  2:47.33                 
                     
15  Julianna Kurkela  2005    405  36.32  1:18.46  2:06.75    2:44.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.95                 
                     
16  Salma Mäntynen  2005    405  34.43  1:16.14  2:06.04    2:44.68   
  Uimaseura Aquila  2:46.64                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    655  30.26  1:06.12  1:46.78    2:20.30   
  Helsingfors Simsällskap  2:24.34                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    625  31.87  1:08.37  1:49.13    2:22.47   
  Kouvolan Uimarit  2:27.14                 
                     
Petra Ansaranta  2004    601  31.17  1:08.41  1:50.87    2:24.38   
  Oulun Uinti 1906  2:30.01                 
                     
Helmi Jouhten  2004    595  31.91  1:09.14  1:53.06    2:24.87   
  Kempeleen Pyrintö  2:31.36                 
                     
Pinja Taskila  2004    568  32.79  1:11.52  1:52.32    2:27.12   
  Oulun Uinti 1906  2:33.47                 
                     
Siiri Konkka  2004    554  31.38  1:10.33  1:53.63    2:28.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.09                 
                     
Iida Heikkinen  2004    553  31.49  1:09.83  1:52.94    2:28.38   
  Uinti Imatra  2:33.89                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    535  32.72  1:12.17  1:55.09    2:30.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:36.12                 
                     
Anna Edwards  2004    514  32.51  1:12.46  1:55.01    2:32.12   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.52                 
                     
10  Veera Säämänen  2004    510  33.93  1:12.51  1:57.92    2:32.45   
  Helsingfors Simsällskap  2:35.24                 
                     
11  Olga Emilia Mattila  2004    493  35.52  1:16.15  1:59.24    2:34.19   
  Oulun Uinti 1906  2:36.03                 
                     
12  Annukka Pihkamäki  2004    489  31.50  1:11.14  1:58.03    2:34.60   
  Riihimäen Uimaseura  2:33.12                 
                     
13  Aino Rantala  2004    476  33.19  1:12.50  2:00.50    2:35.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.74                 
                     
14  Laura Markuksela  2004    456  35.14  1:15.85  2:01.16    2:38.24   
  Oulun Lohet  2:36.94                 
                     
15  Jessica Mäkinen  2004    454  34.41  1:13.56  1:59.79    2:38.50   
  Uinti Tampere  2:36.53                 
                     
16  Saga Jatkola  2004    435  33.17  1:15.45  2:02.05    2:40.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:35.52                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    708  29.29  1:04.86  1:43.22    2:16.72   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.73                 
                     
Rebekka Luoto  2003    639  31.89  1:08.95  1:47.70    2:21.46   
  Raision Urheilijat  2:24.08                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    631  31.31  1:07.67  1:48.76    2:22.02   
  Oulun Uinti 1906  2:26.98                 
                     
Minja Lukkari  2003    607  31.53  1:09.58  1:50.26    2:23.89   
  Oulun Uinti 1906  2:31.57                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    577  31.61  1:07.94  1:52.82    2:26.36   
  Aurajoen Uinti  2:29.15                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    569  31.12  1:08.74  1:52.27    2:26.99   
  Oulun Lohet  2:29.19                 
                     
Emma Johansson  2003    557  32.27  1:09.21  1:52.70    2:28.06   
  Cetus Espoo  2:30.81                 
                     
Emma Haglund  2003    550  31.65  1:11.20  1:53.71    2:28.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.66                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003    538  31.49  1:11.45  1:54.85    2:29.76   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.79                 
                     
10  Minttu Paalanen  2003    535  31.55  1:09.40  1:56.04    2:30.08   
  Lahden Uimaseura  2:32.61                 
                     
11  Róza Nagy  2003    533  31.68  1:11.41  1:53.15    2:30.23   
  Cetus Espoo  2:31.03                 
                     
12  Kerttu Nurmi  2003    524  33.30  1:10.29  1:55.85    2:31.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.30                 
                     
13  Kaisa Himanen  2003    519  32.07  1:10.37  1:56.32    2:31.61   
  Mikkelin Uimaseura  2:33.36                 
                     
14  Petra Kivi  2003    508  33.24  1:10.80  1:56.06    2:32.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.61                 
                     
15  Iris Hanski  2003    504  33.76  1:12.29  1:57.80    2:33.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.84                 
                     
16  Kiira Kangasniemi  2003    492  32.16  1:11.31  1:57.86    2:34.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:32.20                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002    679  29.90  1:05.97  1:47.02    2:18.64   
  Raision Urheilijat  2:21.61                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    628  30.09  1:07.15  1:49.42    2:22.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.92                 
                     
Siri Auvinen  2002    618  29.28  1:06.01  1:48.41    2:23.00   
  Cetus Espoo  2:23.54                 
                     
Ina Pollari  2002    605  29.60  1:06.98  1:49.33    2:24.01   
  Uinti Tampere  2:29.64                 
                     
Oona Laakso  2002    581  31.35  1:08.67  1:52.65    2:26.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.95                 
                     
Emma von Dickoff  2002    578  30.82  1:09.44  1:52.28    2:26.28   
  Uinti Tampere  2:29.39                 
                     
Emma Uusküla  2002    565  30.11  1:10.01  1:51.22    2:27.38   
  Aurajoen Uinti  2:30.97                 
                     
Senni Jouhten  2002    551  32.22  1:11.88  1:53.71    2:28.58   
  Kempeleen Pyrintö  2:32.44                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    542  32.32  1:09.10  1:54.49    2:29.40   
  Lahden Uimaseura  2:31.90                 
                     
10  Jonna Vasara  2002    525  31.83  1:11.50  1:55.91    2:31.04   
  Cetus Espoo  2:32.59                 
                     
11  Mirka Mettinen  2002    516  32.19  1:11.36  1:54.60    2:31.88   
  Cetus Espoo  2:31.21                 
                     
12  Julia Koivisto  2002    503  31.90  1:10.57  1:57.73    2:33.13   
  Aurajoen Uinti  2:33.66                 
                     
13  Isa Vehkaoja  2002    500  33.40  1:13.86  1:58.96    2:33.44   
  Oulun Uinti 1906  2:36.59                 
                     
14  Peppi Palokangas  2002    497  31.94  1:11.21  1:56.97    2:33.79   
  Swimming Jyväskylä  2:33.37                 
                     
15  Anni Savolainen  2002    496  35.14  1:15.87  1:58.77    2:33.93   
  Cetus Espoo  2:32.22                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:56 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:11   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 9, 50m PU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    673  11.68        24.87   
  Joensuun Uimaseura  25.39                 
                     
Roni Kallström  2001    652  11.43        25.13   
  Cetus Espoo  25.33                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    613  11.68        25.66   
  Aurajoen Uinti  26.01                 
                     
Marcus Forsel  2003    606  11.95        25.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.83                 
                     
Oskari Herpola  2001    571  12.08        26.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.15                 
                     
Alexander Kislitsyn  2001    568  12.09        26.31   
  Swimming Jyväskylä  26.91                 
                     
Jere Ruuhonen  2001    559  12.05        26.46   
  Cetus Espoo  26.52                 
                     
Tatu Hörkkö  2001    547  12.32        26.65   
  Uinti Tampere  26.89                 
                     
Oskari Arvo  2002    546  12.37        26.66   
  Aurajoen Uinti  27.11                 
                     
10  Tuomas Jokinen  2001    521  12.54        27.08   
  Cetus Espoo  27.22                 
                     
11  Timi Torkkel  2001    514  12.38        27.20   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.89                 
                     
12  Eemil Kylmä  2001    512  12.52        27.24   
  Cetus Espoo  27.55                 
                     
13  Leo Roine  2001    512  12.66        27.25   
  Uinti Tampere  27.44                 
                     
14  Isak Gramén  2001    495  12.56        27.54   
  Cetus Espoo  27.07                 
                     
15  Eemeli Leinonen  2002    490  12.79        27.65   
  Uinti Tampere  27.58                 
                     
16  Juho Porkkala  2001    461  12.97        28.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.42                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:11 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:16   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    719  12.48        25.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.19                 
                     
Mia Pentti  2002    698  12.67        26.19   
  Swimming Jyväskylä  26.59                 
                     
Olivia Weuro  2002    697  12.83        26.20   
  Raision Urheilijat  26.86                 
                     
Laura Lahtinen  2003    689  12.84        26.31   
  Helsingfors Simsällskap  26.90                 
                     
Peppi Siirtola  2002    657  12.94        26.73   
  Cetus Espoo  27.48                 
                     
Anna Vira  2002    653  12.93        26.78   
  Aurajoen Uinti  27.34                 
                     
Laura Kellberg  2003    650  13.09        26.82   
  Cetus Espoo  27.38                 
                     
Siiri Einiö  2003    649  12.93        26.84   
  Gladius Kirkkonummi  26.91                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    637  12.92        27.00   
  Porin Uimaseura  27.19                 
                     
10  Viivi Merisalo  2002    623  13.27        27.21   
  Swimming Jyväskylä  27.44                 
                     
11  Kiia Kärkkäinen  2003    621  13.27        27.23   
  Heinolan Isku  27.48                 
                     
12  Vera Vartiainen  2002    600  13.22        27.55   
  Järvenpään Uintiklubi  27.79                 
                     
13  Meri Lauronen  2002    598  13.04        27.58   
  Uimaseura Aquila  27.77                 
                     
14  Daniela Degenhardt  2003    579  13.77        27.88   
  Aurajoen Uinti  27.72                 
                     
15  Emilie Pärnänen  2002    576  13.48        27.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.64                 
                     
16  Sonja Lehtinen  2003    573  13.61        27.98   
  Helsingin Uimarit  27.75                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:16 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:23   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003    634  1:00.43  2:05.70  3:11.28  4:17.03  8:36.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:45.28      5:22.70  6:27.13  7:32.11       
                     
Aku Kaila  2003    600  1:02.72  2:09.55  3:16.37  4:22.99  8:45.67   
  Raision Urheilijat  8:49.45      5:29.36  6:35.98  7:41.68       
                     
Niklas Hatakka  2003    572  1:03.06  2:10.55  3:17.87  4:25.17  8:54.13   
  Cetus Espoo  8:59.92      5:32.52  6:40.31  7:47.78       
                     
Akseli Hakala  2003    570  1:03.06  2:10.40  3:17.97  4:26.34  8:54.67   
  Uinti Tampere  8:58.48      5:34.34  6:42.10  7:49.55       
                     
Arttu Mäenpää  2003    545  1:03.02  2:10.54  3:18.79  4:27.52  9:02.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:10.53      5:36.70  6:45.15  7:54.35       
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    535  1:04.97  2:12.82  3:22.05  4:31.12  9:05.98   
  Oulun Uinti 1906  9:07.88      5:41.17  6:50.22  7:59.11       
                     
Niko Matela  2003    515  1:07.27  2:15.92  3:25.01  4:34.60  9:13.07   
  Lappeenrannan Uimarit  9:17.27      5:44.45  6:54.12  8:03.51       
                     
Matias Rasinmäki  2003    503  1:03.42  2:13.90  3:25.23  4:36.39  9:17.27   
  Cetus Espoo  9:26.85      5:47.29  6:58.68  8:09.66       
                     
Toni Lipponen  2003    503  1:04.80  2:15.47  3:26.22  4:37.61  9:17.47   
  Kemin Uimaseura  9:22.47      5:48.97  7:00.51  8:10.97       
                     
10  Benjamin Evans  2003    501  1:04.11  2:14.37  3:25.76  4:36.88  9:18.10   
  Swimming Club Vuokatti  9:28.47      5:47.36  6:58.81  8:10.17       
                     
11  Panu Kautto  2003    500  1:04.53  2:15.26  3:26.02  4:38.16  9:18.41   
  Lappeenrannan Uimarit  9:36.45      5:49.73  7:00.80  8:12.78       
                     
12  Eetu Palvanen  2003    496  1:03.26  2:13.00  3:24.09  4:36.14  9:20.01   
  Lahden Uimaseura  9:34.99      5:47.90  6:59.48  8:11.86       
                     
13  Risto Martikainen  2003    482  1:04.09  2:12.70  3:23.81  4:36.44  9:25.28   
  Kouvolan Uimarit  9:20.91      5:49.31  7:02.31  8:14.96       
                     
14  Paavo Erkinaro  2003    463  1:05.69  2:16.93  3:28.75  4:41.55  9:33.11   
  Oulun Uinti 1906  9:42.21      5:54.19  7:07.54  8:21.04       
                     
15  Tatu Saareks  2003    457  1:05.77  2:17.11  3:30.04  4:43.26  9:35.44   
  Lappeenrannan Uimarit  9:48.32      5:56.77  7:11.02  8:24.53       
                     
16  Nooa Lehtoniemi  2003    420  1:07.00  2:19.90  3:34.89  4:50.53  9:52.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:33.86      6:06.76  7:23.02  8:38.41       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002    695  1:01.14  2:04.67  3:07.99  4:09.51  8:20.44   
  Raision Urheilijat  8:33.40      5:12.21  6:15.56  7:18.76       
                     
Jesper Lietzén  2002    646  1:01.26  2:05.72  3:10.47  4:15.27  8:32.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:48.79      5:19.98  6:24.75  7:29.52       
                     
Oscar Skjäl  2002    624  1:01.26  2:06.43  3:12.50  4:18.25  8:38.83   
  Cetus Espoo  8:46.40      5:24.21  6:30.00  7:35.33       
                     
Oskari Aalto  2002    624  1:01.94  2:07.64  3:13.87  4:19.14  8:38.84   
  Cetus Espoo  8:58.67      5:25.71  6:32.37  7:37.82       
                     
Elias Laine  2002    585  1:02.54  2:08.33  3:14.42  4:20.75  8:50.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:06.49      5:27.94  6:35.09  7:43.14       
                     
Ethan Brady  2002    575  1:00.38  2:06.30  3:13.07  4:20.83  8:53.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:19.86      5:29.51  6:38.04  7:46.85       
                     
Elias Juntunen  2002    574  1:02.24  2:08.93  3:15.93  4:23.70  8:53.36   
  Kempeleen Pyrintö  9:07.02      5:31.46  6:39.43  7:47.00       
                     
Efim Romanov  2002    573  1:01.67  2:07.05  3:13.65  4:21.18  8:53.77   
  TaTu Tampere  8:46.27      5:29.20  6:38.34  7:46.24       
                     
Axel Olander  2002    546  1:02.67  2:08.66  3:15.59  4:24.29  9:02.27   
  TaTu Tampere  8:59.38      5:33.50  6:43.75  7:53.74       
                     
10  Kirill Helsing  2002    544  1:03.39  2:11.02  3:19.03  4:27.47  9:03.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:06.09      5:36.31  6:45.32  7:54.92       
                     
11  Jere Broman  2002    532  1:02.38  2:10.50  3:21.21  4:31.30  9:06.97   
  Nokian Pyry  9:11.63      5:41.86  6:51.36  8:01.09       
                     
12  Leo Mikkonen  2002    519  1:01.56  2:08.46  3:17.87  4:28.14  9:11.45   
  Cetus Espoo  9:24.58      5:38.81  6:50.05  8:01.90       
                     
13  Wäinö Koskinen  2002    516  1:04.02  2:12.82  3:23.10  4:33.16  9:12.67   
  Uinti Tampere  9:14.91      5:43.17  6:53.40  8:03.88       
                     
14  Oliver Kela  2002    483  1:03.57  2:12.57  3:24.72  4:35.84  9:24.80   
  Swimming Club Rovaniemi  9:28.27      5:48.29  7:00.52  8:14.21       
                     
15  Danila Shishinin  2002    458  1:04.80  2:16.33  3:29.59  4:43.27  9:35.24   
  ORCA Helsinki  9:38.06      5:56.98  7:11.34  8:24.68       
                     
16  Mathias Lindfors  2002    426  1:05.67  2:18.07  3:32.65  4:47.58  9:49.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:38.11      6:03.26  7:19.29  8:35.12       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Taneli Lantta  2001    686  59.63  2:02.25  3:05.84  4:10.24  8:22.54   
  Simmis Wanda  8:36.89      5:13.84  6:17.80  7:21.48       
                     
Atte Moilanen  2001    674  1:01.13  2:04.25  3:08.56  4:12.93  8:25.58   
  Oulun Uinti 1906  8:49.82      5:16.62  6:21.05  7:23.92       
                     
Claes Fjellström  2001    625  1:00.71  2:05.54  3:10.61  4:15.55  8:38.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:48.03      5:20.93  6:26.86  7:33.42       
                     
Aleksi Helminen  2001    587  1:02.75  2:08.96  3:15.09  4:21.68  8:49.34   
  Lahden Uimaseura  8:58.22      5:28.23  6:35.46  7:42.71       
                     
Oskari Hynynen  2001    579  1:02.93  2:09.95  3:15.93  4:23.27  8:51.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:13.80      5:31.29  6:39.07  7:46.89       
                     
Mohamed Ezzat  2001    575  1:01.73  2:08.13  3:15.52  4:23.27  8:53.24   
  Aurajoen Uinti  8:57.82      5:31.33  6:40.16  7:48.69       
                     
Juho Porkkala  2001    562  1:01.21  2:06.99  3:14.49  4:22.49  8:57.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:56.01      5:30.79  6:39.83  7:48.89       
                     
Lauri Krapf  2001    554  1:02.05  2:08.31  3:16.35  4:24.20  8:59.67   
  Helsingfors Simsällskap  9:10.88      5:32.66  6:41.60  7:50.76       
                     
Roni Kallström  2001    535  1:02.13  2:07.86  3:15.97  4:23.85  9:06.09   
  Cetus Espoo  8:46.89      5:34.30  6:45.33  7:55.97       
                     
10  Eemeli Raninen  2001    519  1:02.44  2:09.71  3:17.81  4:27.14  9:11.66   
  Helsingfors Simsällskap  9:01.19      5:38.51  6:49.81  8:01.76       
                     
11  Leo Roine  2001    493  1:03.75  2:12.03  3:22.27  4:34.34  9:21.06   
  Uinti Tampere  9:15.60      5:46.45  6:59.22  8:11.29       
                     
12  Ali Khalili  2001    493  1:05.99  2:17.65  3:28.65  4:40.14  9:21.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:17.72      5:51.07  7:02.44  8:12.53       
                     
13  Aaro Kangasmaa  2001    483  1:07.65  2:17.66  3:29.19  4:41.19  9:24.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:33.36      5:52.58  7:04.47  8:15.76       
                     
14  Niklas Linnanen  2001    474  1:03.02  2:12.26  3:24.48  4:37.28  9:28.49   
  Helsingfors Simsällskap  9:45.75      5:49.98  7:03.63  8:16.86       
                     
15  Pirkka Perkola  2001    455  1:05.65  2:16.77  3:29.75  4:43.14  9:36.12   
  TaTu Tampere  9:32.28      5:57.45  7:11.63  8:24.56       
                     
16  Juuso Syrjälä  2001    446  1:06.83  2:18.04  3:30.26  4:42.94  9:39.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:46.98      5:56.11  7:10.10  8:25.21       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:23 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:39   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raisu 1  2002    735          3:48.78   
  Raision Urheilijat  3:52.05                 
  Anniina Kallio  2002      27.80  57.04      57.04   
  Irene Mäkilä  2004      28.16  58.96      1:56.00   
  Rebekka Luoto  2003      27.61  56.85      2:52.85   
  Olivia Weuro  2002      26.41  55.93      3:48.78   
                     
ÅSK 1  2002    691          3:53.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:59.05                 
  Sini Silvennoinen  2002      27.16  57.06      57.06   
  Oona Laakso  2002      27.83  58.66      1:55.72   
  Peppi Pinomäki  2002      27.93  59.30      2:55.02   
  Emilie Pärnänen  2002      28.01  58.57      3:53.59   
                     
Cetus 1  2002    684          3:54.37   
  Cetus Espoo  3:59.10                 
  Laura Kellberg  2003      27.87  58.55      58.55   
  Siri Auvinen  2002      28.15  59.02      1:57.57   
  Dina Sadojevic Jelacik  2004      28.48  59.28      2:56.85   
  Peppi Siirtola  2002      27.47  57.52      3:54.37   
                     
AUi  2002    666          3:56.49   
  Aurajoen Uinti  3:58.68                 
  Anna Vira  2002      28.13  58.64      58.64   
  Sylvia Kuusisto  2003      27.78  58.60      1:57.24   
  Daniela Degenhardt  2003      28.71  1:00.03      2:57.27   
  Emma Uusküla  2002      27.92  59.22      3:56.49   
                     
SWIM 1  2002    631          4:00.74   
  Swimming Jyväskylä  4:02.51                 
  Mia Pentti  2002      27.31  57.55      57.55   
  Viivi Merisalo  2002      29.01  1:01.33      1:58.88   
  Peppi Palokangas  2002      29.33  1:01.88      3:00.76   
  Martta Ruuska  2003      28.34  59.98      4:00.74   
                     
HSS  2002    627          4:01.20   
  Helsingfors Simsällskap  4:02.17                 
  Lotta Pälsi  2004      28.30  58.74      58.74   
  Laura Lahtinen  2003      27.55  58.41      1:57.15   
  Milla Hyttinen  2003      29.11  1:01.84      2:58.99   
  Veera Säämänen  2004      29.98  1:02.21      4:01.20   
                     
UiTa 1  2002    612          4:03.15   
  Uinti Tampere  4:02.63                 
  Enni Lahtinen  2002      29.70  1:01.64      1:01.64   
  Ina Pollari  2002      28.61  1:01.47      2:03.11   
  Siiri Arjanmaa  2004      29.06  1:01.14      3:04.25   
  Emma von Dickoff  2002      27.98  58.90      4:03.15   
                     
Laus 1  2002    574          4:08.38   
  Lahden Uimaseura  4:03.05                 
  Jemilia Haapakoski  2002      28.48  59.99      59.99   
  Minttu Paalanen  2003      29.71  1:02.01      2:02.00   
  Venla Lindström  2004      30.29  1:04.51      3:06.51   
  Sohvi Kallinen  2004      29.21  1:01.87      4:08.38   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  19:39 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:37   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    35.14  1:14.77  1:55.13    2:35.74   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit    35.76  1:16.70  1:58.07    2:38.64   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura    37.08  1:18.80  2:00.18    2:40.49   
Siiri Ala-Karvia  2004  Uinti Tampere    36.12  1:17.64  1:59.23    2:41.39   
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    36.39  1:17.35  1:59.34    2:41.84   
Meeri Yli-Äyhö  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    36.27  1:18.27  2:01.40    2:45.30   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    36.68  1:18.41  2:02.26    2:46.70   
Anna Edwards  2004  Helsingfors Simsällskap    37.47  1:19.57  2:03.78    2:49.33   
Laura Markuksela  2004  Oulun Lohet    38.33  1:21.52  2:06.15    2:50.77   
10  Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura    37.28  1:21.43  2:06.65    2:51.68   
11  Aada Hakala  2004  Uinti Tampere    38.20  1:22.30  2:07.57    2:52.10   
12  Greta Beszteri  2004  Cetus Espoo    37.74  1:20.88  2:06.19    2:52.35   
13  Nicole Yisrael  2004  Simmis Wanda    37.20  1:22.11  2:08.90    2:54.59   
14  Iida Herrala  2004  Simmis Wanda    38.09  1:23.15  2:09.75    2:57.30   
15  Helmiina Toivonen  2004  Helsingfors Simsällskap    40.33  1:25.28  2:11.74    2:59.02   
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Lahtinen  2003  Helsingfors Simsällskap    34.66  1:12.87  1:51.05    2:29.28   
Rebekka Luoto  2003  Raision Urheilijat    34.92  1:14.17  1:53.65    2:33.75   
Martta Ruuska  2003  Swimming Jyväskylä    35.92  1:16.14  1:57.01    2:37.93   
Siiri Einiö  2003  Gladius Kirkkonummi    35.36  1:15.23  1:56.47    2:38.77   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    36.13  1:17.06  1:58.30    2:38.78   
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.94  1:16.86  1:59.87    2:44.04   
Iiris Yli-Jama  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.46  1:19.06  2:01.62    2:44.28   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    36.96  1:19.28  2:02.42    2:44.73   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    38.69  1:22.48  2:04.82    2:45.31   
10  Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    37.67  1:20.15  2:03.01    2:46.01   
11  Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    36.94  1:19.36  2:03.29    2:46.15   
12  Juulia Käräjämies  2003  Nummelan Kisaajat    37.58  1:20.07  2:03.11    2:46.59   
13  Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    37.46  1:20.10  2:04.44    2:46.95   
14  Inka Metiäinen  2003  Swimming Jyväskylä    38.59  1:21.70  2:05.88    2:51.24   
15  Milla-Lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo    38.22  1:22.16  2:07.04    2:51.60   
16  Emma Jormanainen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.27  1:21.90  2:06.63    2:51.89   
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emma von Dickoff  2002  Uinti Tampere    35.59  1:15.62  1:57.19    2:39.54   
Ina Pollari  2002  Uinti Tampere    35.80  1:16.85  1:59.39    2:42.13   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    38.76  1:20.50  2:01.97    2:43.18   
Enni Lahtinen  2002  Uinti Tampere    37.13  1:19.17  2:01.27    2:44.82   
Pinja Paulomo  2002  Cetus Espoo    37.63  1:20.02  2:03.60    2:46.52   
Aino Kontiainen  2002  Uinti Hyvinkää    37.85  1:20.09  2:03.97    2:46.73   
Sole Piirainen  2002  Swimming Club Vuokatti    37.51  1:20.57  2:04.61    2:48.20   
Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo    37.85  1:20.64  2:04.72    2:49.12   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    38.12  1:20.68  2:05.44    2:49.56   
10  Anni Savolainen  2002  Cetus Espoo    38.94  1:21.75  2:05.82    2:50.30   
11  Katariina Niemi  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.40  1:20.24  2:04.77    2:50.41   
12  Amalia Siekkinen  2002  Oulun Lohet    38.69  1:22.09  2:07.02    2:52.82   
13  Nella Korpela  2002  Cetus Espoo    39.02  1:23.00  2:07.64    2:53.45   
14  Hanni Riikonen  2002  Hämeenlinnan Uimaseura    39.98  1:25.35  2:13.28    3:03.15   
Emilia Liven  2002  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Saana Vähämaa  2002  Rauman Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:37 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Marcus Forsel  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.15  1:02.94  1:36.71    2:10.59   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    31.34  1:05.50  1:39.50    2:13.66   
Santeri Herpola  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.59  1:04.89  1:41.15    2:17.51   
Sami Uusikumpu  2003  Simmis Wanda    32.02  1:07.42  1:43.46    2:18.58   
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    31.48  1:06.19  1:42.39    2:18.83   
Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    32.56  1:07.09  1:43.30    2:20.11   
Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit    34.12  1:10.09  1:45.97    2:20.85   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    33.09  1:09.43  1:46.13    2:22.13   
Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.02  1:10.47  1:47.95    2:24.23   
10  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    33.42  1:09.76  1:47.75    2:24.77   
11  Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    32.70  1:09.55  1:47.80    2:25.46   
12  Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.61  1:13.48  1:51.75    2:28.64   
13  Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit    33.87  1:11.60  1:50.54    2:28.75   
14  Nooa Lehtoniemi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    34.73  1:13.65  1:53.05    2:29.59   
15  Urho Lyytinen  2003  Uinti Tampere    34.46  1:11.97  1:50.75    2:29.74   
16  Joona Kortteinen  2003  Uinti Tampere    33.57  1:11.80  1:51.98    2:31.72   
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elias Laine  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.06  1:01.55  1:34.24    2:06.81   
Jesper Lietzén  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.76  1:02.76  1:35.50    2:07.19   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    30.84  1:04.19  1:37.38    2:09.54   
Ibrahim Ezzat  2002  Aurajoen Uinti    28.84  1:01.56  1:35.59    2:09.73   
Kalle Mäkinen  2002  Vanders    30.01  1:02.80  1:36.85    2:09.80   
Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.81  1:06.13  1:40.86    2:14.67   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    31.78  1:05.80  1:40.43    2:14.84   
Akseli Kontiainen  2002  Joensuun Uimaseura    31.21  1:05.72  1:40.59    2:14.91   
Rasmus Söderholm  2002  Helsingfors Simsällskap    32.03  1:07.31  1:43.10    2:17.68   
10  Elias Kukkonen  2002  ORCA Helsinki    31.03  1:05.37  1:41.82    2:18.37   
11  Veikka Saren  2002  Someron Esa    33.12  1:08.75  1:44.71    2:19.73   
12  Wäinö Koskinen  2002  Uinti Tampere    32.22  1:07.76  1:44.61    2:21.18   
13  Eemeli Leinonen  2002  Uinti Tampere    32.64  1:08.24  1:45.45    2:21.72   
14  Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.36  1:08.18  1:45.65    2:22.69   
15  Samu Petteri Kallio  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.82  1:09.47  1:47.13    2:23.73   
16  Lauri Kettunen  2002  Lappeenrannan Uimarit    33.44  1:10.15  1:47.71    2:25.07   
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Roni Kallström  2001  Cetus Espoo    28.73  59.32  1:31.41    2:03.22   
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.22  1:02.52  1:35.41    2:07.34   
Veeti Ruohtula  2001  Joensuun Uimaseura    29.40  1:02.36  1:35.56    2:08.13   
Veeti Haikonen  2001  Helsingfors Simsällskap    30.08  1:02.77  1:35.73    2:08.38   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    31.02  1:04.14  1:38.16    2:12.62   
Teemu Annala  2001  Cetus Espoo    30.99  1:04.90  1:39.76    2:13.91   
Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä    31.00  1:04.54  1:39.45    2:15.24   
Isak Gramén  2001  Cetus Espoo    30.66  1:04.65  1:40.62    2:15.48   
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura    31.88  1:06.45  1:41.48    2:16.08   
10  Pirkka Perkola  2001  TaTu Tampere    32.38  1:07.92  1:44.54    2:20.22   
11  Leevi Korpinen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.48  1:08.15  1:45.50    2:22.44   
12  Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.99  1:10.21  1:47.45    2:24.44   
13  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    34.30  1:11.41  1:50.60    2:31.17   
14  Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    34.43  1:12.58  1:51.86    2:31.72   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit            DSQ  75m 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Perttu Somero  2001  Lahden Kaleva            DSQ  50m 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Emilie Pärnänen  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    14.52        29.17   
Peppi Siirtola  2002  Cetus Espoo    14.63        29.42   
Laura Kellberg  2003  Cetus Espoo    14.68        29.51   
Mia Pentti  2002  Swimming Jyväskylä    14.84        29.77   
Helmi Heinonen  2002  Raision Urheilijat    14.78        30.11   
Siri Auvinen  2002  Cetus Espoo    15.01        30.25   
Emmi Kaunisto  2002  Porin Uimaseura    15.01        30.47   
Alina Antila  2004  Nurmijärven Uinti    15.22        30.85   
Kiia Kärkkäinen  2003  Heinolan Isku    15.39        30.98   
10  Viivi Merisalo  2002  Swimming Jyväskylä    15.38        31.04   
11  Oona Laakso  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    15.17        31.11   
12  Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    15.52        31.26   
13  Helmi Tossavainen  2002  Cetus Espoo    15.63        31.34   
14  Milla Nikkanen  2002  Vanders    15.78        31.74   
15  Charlotte Ingberg  2002  Octopus Lohja    15.67        31.75   
16  Sofia Martinkauppi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    15.93        32.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:10   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 16, 100m SKU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    11.74  26.69  43.58    57.49   
Erik Nurmi  2001  Vanders    11.83  26.73  43.83    58.00   
Oskari Herpola  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    11.96  27.04  44.20    58.83   
Oskari Aalto  2002  Cetus Espoo    12.36  28.61  45.46    59.76   
Petteri Haverinen  2001  Lahden Uimaseura    12.24  27.41  45.60    1:00.22   
Veeti Ruohtula  2001  Joensuun Uimaseura    11.92  27.37  45.21    1:00.27   
Marcus Forsel  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    12.29  27.91  45.38    1:00.29   
Harry Zimmermann  2001  Lahden Uimaseura    12.43  28.36  45.48    1:00.56   
Atte Lindholm  2001  Swimming Jyväskylä    12.41  28.05  45.67    1:01.42   
10  Tatu Hörkkö  2001  Uinti Tampere    12.47  28.18  46.18    1:01.49   
11  Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura    13.30  28.36  47.03    1:01.69   
12  Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit    12.96  28.66  46.50    1:01.78   
13  Miiro Vartiainen  2001  Joensuun Uimaseura    12.62  28.42  46.93    1:02.06   
14  Jere Ruuhonen  2001  Cetus Espoo    12.55  28.04  47.17    1:02.61   
15  Isak Gramén  2001  Cetus Espoo    13.08  28.63  47.61    1:03.51   
16  Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    12.67  28.10  48.00    1:06.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:10 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:32   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Aino Hinkka  2005  Uimaseura Kangasalan Kuohu    14.42  31.36  49.08    1:08.21   
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda    15.03  32.23  50.08    1:09.41   
Maria Korkalainen  2005  Joensuun Uimaseura    14.86  31.91  49.91    1:09.72   
Lilli Kulpakko  2005  Aurajoen Uinti    14.78  33.00  51.63    1:11.42   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    14.90  32.67  52.20    1:12.88   
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    15.11  33.37  52.67    1:13.14   
Moona Korpikoski  2005  Nokian Pyry    14.81  33.38  53.15    1:13.39   
Vilma Leppähaara  2005  Nummelan Kisaajat    14.88  32.96  52.50    1:13.43   
Tuuli Pippuri  2005  Cetus Espoo    15.10  33.64  53.35    1:13.63   
10  Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    14.82  32.78  52.43    1:15.15   
11  Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    15.78  34.82  55.26    1:15.77   
12  Salma Mäntynen  2005  Uimaseura Aquila    15.19  34.22  54.93    1:16.19   
13  Sofia Rinne  2005  Cetus Espoo    16.25  36.03  56.15    1:16.89   
14  Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo    15.78  35.11  56.36    1:17.85   
15  Milla Lempiälä  2005  Loimaan Uimaseura    15.80  35.96  57.62    1:19.35   
16  Kerttu Taponen  2005  Aurajoen Uinti    16.64  36.75  58.30    1:21.07   
                     
 
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Lotta Pälsi  2004  Helsingfors Simsällskap    13.96  30.23  46.89    1:04.17   
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    14.13  30.93  48.73    1:06.41   
Siiri Arjanmaa  2004  Uinti Tampere    14.36  31.49  48.77    1:06.98