Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:58 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
472 |
31.22 |
1:08.64 |
1:47.72 |
|
2:20.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taavi Backman |
2004 |
|
409 |
33.07 |
1:10.52 |
1:53.69 |
|
2:27.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
397 |
33.20 |
1:10.57 |
1:54.35 |
|
2:29.12 |
|
|
TaTu Tampere |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
394 |
32.03 |
1:11.26 |
1:56.24 |
|
2:29.46 |
|
|
TaTu Tampere |
2:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
387 |
31.70 |
1:11.54 |
1:54.88 |
|
2:30.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
386 |
31.61 |
1:08.72 |
1:55.25 |
|
2:30.55 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
383 |
31.33 |
1:10.46 |
1:55.16 |
|
2:30.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cedric Decena |
2004 |
|
374 |
31.65 |
1:10.29 |
1:55.34 |
|
2:32.03 |
|
|
Oulun Lohet |
2:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
373 |
32.63 |
1:12.64 |
1:57.27 |
|
2:32.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
364 |
32.03 |
1:13.23 |
1:58.42 |
|
2:33.47 |
|
|
TaTu Tampere |
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Akseli Maaranen |
2004 |
|
362 |
32.83 |
1:13.82 |
1:57.63 |
|
2:33.71 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
360 |
32.37 |
1:11.93 |
1:57.24 |
|
2:34.02 |
|
|
Uinti Tampere |
2:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jesse Hyppönen |
2004 |
|
356 |
34.67 |
1:16.06 |
2:00.49 |
|
2:34.62 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
350 |
32.78 |
1:15.28 |
1:58.76 |
|
2:35.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veikka Ijäs |
2004 |
|
308 |
35.82 |
1:15.82 |
2:04.12 |
|
2:42.21 |
|
|
Oulun Lohet |
2:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
105m |
|
TaTu Tampere |
2:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
587 |
26.43 |
59.60 |
1:37.62 |
|
2:10.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
547 |
30.20 |
1:05.98 |
1:42.37 |
|
2:13.99 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Lydman |
2003 |
|
533 |
28.11 |
1:03.37 |
1:44.75 |
|
2:15.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
529 |
28.60 |
1:04.38 |
1:43.80 |
|
2:15.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
494 |
29.49 |
1:04.98 |
1:45.24 |
|
2:18.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
492 |
28.12 |
1:04.18 |
1:46.37 |
|
2:18.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Matela |
2003 |
|
471 |
31.90 |
1:07.46 |
1:48.98 |
|
2:20.82 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
470 |
31.24 |
1:06.20 |
1:48.26 |
|
2:20.94 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
465 |
30.76 |
1:06.66 |
1:51.10 |
|
2:21.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simon Ravals |
2003 |
|
450 |
28.91 |
1:05.75 |
1:49.05 |
|
2:23.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
440 |
31.73 |
1:06.10 |
1:50.01 |
|
2:24.05 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
439 |
31.95 |
1:11.97 |
1:51.33 |
|
2:24.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
430 |
30.92 |
1:09.23 |
1:51.48 |
|
2:25.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
429 |
30.43 |
1:06.95 |
1:51.49 |
|
2:25.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
413 |
32.00 |
1:09.09 |
1:51.58 |
|
2:27.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
413 |
31.67 |
1:09.64 |
1:52.59 |
|
2:27.13 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
670 |
26.78 |
1:00.08 |
1:35.22 |
|
2:05.26 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
632 |
27.86 |
1:00.99 |
1:37.32 |
|
2:07.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
629 |
27.10 |
1:01.68 |
1:38.41 |
|
2:07.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
587 |
28.38 |
1:02.79 |
1:39.30 |
|
2:10.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
554 |
28.46 |
1:02.99 |
1:42.68 |
|
2:13.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Laine |
2002 |
|
541 |
27.19 |
59.92 |
1:42.53 |
|
2:14.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
529 |
28.37 |
1:04.68 |
1:42.52 |
|
2:15.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
501 |
28.99 |
1:03.73 |
1:44.38 |
|
2:18.01 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
477 |
29.01 |
1:05.17 |
1:48.10 |
|
2:20.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ethan Brady |
2002 |
|
470 |
29.66 |
1:04.68 |
1:49.06 |
|
2:20.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
469 |
30.84 |
1:07.99 |
1:48.53 |
|
2:21.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Veikka Saren |
2002 |
|
469 |
30.98 |
1:07.68 |
1:48.89 |
|
2:21.10 |
|
|
Someron Esa |
2:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
467 |
28.55 |
1:03.74 |
1:46.33 |
|
2:21.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
466 |
31.02 |
1:06.64 |
1:48.18 |
|
2:21.31 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
466 |
30.94 |
1:09.35 |
1:47.53 |
|
2:21.38 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
ORCA Helsinki |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
688 |
26.33 |
59.41 |
1:34.44 |
|
2:04.15 |
|
|
Vanders |
2:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
622 |
28.21 |
1:01.18 |
1:37.73 |
|
2:08.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
564 |
29.00 |
1:02.92 |
1:40.93 |
|
2:12.64 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
563 |
28.26 |
1:01.39 |
1:42.07 |
|
2:12.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
560 |
28.99 |
1:02.38 |
1:41.21 |
|
2:12.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
560 |
28.33 |
1:03.87 |
1:42.82 |
|
2:12.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joonas Mustonen |
2001 |
|
539 |
28.20 |
1:04.12 |
1:43.88 |
|
2:14.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
529 |
28.57 |
1:03.29 |
1:43.89 |
|
2:15.47 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
524 |
28.47 |
1:02.73 |
1:42.95 |
|
2:15.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isak Gramén |
2001 |
|
520 |
29.16 |
1:02.17 |
1:42.31 |
|
2:16.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
518 |
28.47 |
1:04.07 |
1:42.64 |
|
2:16.42 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Harry Zimmermann |
2001 |
|
509 |
27.99 |
1:03.83 |
1:44.41 |
|
2:17.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
506 |
29.02 |
1:04.87 |
1:47.04 |
|
2:17.57 |
|
|
Simmis Wanda |
2:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
504 |
29.04 |
1:04.61 |
1:46.35 |
|
2:17.68 |
|
|
Vanders |
2:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
502 |
29.59 |
1:05.63 |
1:45.32 |
|
2:17.94 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:58 |
|