2019-09-22   18:29:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    494  15.28  33.27  52.01    1:10.34   
  Lahden Uimaseura  1:11.99                 
                     
Davin Lindholm  2004    469  15.55  33.44  51.88    1:11.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.87                 
                     
Joonas Maaranen  2004    418  16.05  35.42  54.70    1:14.32   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.45                 
                     
Pavel Pankratov  2004    417  16.66  35.04  54.39    1:14.43   
  TaTu Tampere  1:14.86                 
                     
Akseli Maaranen  2004    396  16.73  36.20  55.67    1:15.69   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.64                 
                     
Cedric Decena  2004    365  16.57  36.33  56.79    1:17.78   
  Oulun Lohet  1:18.02                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    365  16.49  36.46  56.75    1:17.80   
  TaTu Tampere  1:20.47                 
                     
Juuso Leppänen  2004    363  16.15  36.05  56.91    1:17.90   
  Aurajoen Uinti  1:19.83                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    355  16.96  37.48  58.27    1:18.48   
  Raision Urheilijat  1:21.87                 
                     
10  Veerti Juurakko  2004    354  16.63  36.53  57.11    1:18.55   
  Cetus Espoo  1:20.97                 
                     
11  Riccardo Castagno  2004    350  16.93  36.83  57.49    1:18.89   
  Uinti Tampere  1:20.31                 
                     
12  Jaakko Pihlava  2004    349  16.87  36.99  57.99    1:18.92   
  Aurajoen Uinti  1:21.85                 
                     
13  Jesse Hyppönen  2004    340  17.68  37.88  58.41    1:19.64   
  Lahden Uimaseura  1:18.04                 
                     
14  Aapo Koskinen  2004    331  17.16  38.01  59.10    1:20.37   
  Lahden Uimaseura  1:21.06                 
                     
15  Taavi Backman  2004    329  17.25  37.96  59.03    1:20.53   
  Lahden Uimaseura  1:20.88                 
                     
16  Lassi Niemi  2004    306  17.66  38.52  1:00.20    1:22.45   
  TaTu Tampere  1:21.03                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    614  14.05  30.82  47.87    1:05.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.47                 
                     
Jami Ihalainen  2003    576  14.68  31.81  48.95    1:06.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.14                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    560  14.65  32.08  49.39    1:07.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.02                 
                     
Lassi Haimi  2003    518  15.19  32.93  50.94    1:09.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.95                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    503  14.87  32.52  50.74    1:09.89   
  Simmis Wanda  1:13.73                 
                     
Oskar Turunen  2003    474  15.51  33.58  52.29    1:11.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.05                 
                     
Antti Oinonen  2003    458  15.13  33.48  52.65    1:12.11   
  Uinti Imatra  1:14.25                 
                     
Eemil Kankare  2003    428  15.96  34.83  54.44    1:13.75   
  Aurajoen Uinti  1:14.06                 
                     
Joona Kortteinen  2003    424  16.20  35.62  54.65    1:14.00   
  Uinti Tampere  1:15.12                 
                     
10  Elias Kalliokoski  2003    418  16.27  35.09  54.30    1:14.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.25                 
                     
11  Niko Matela  2003    415  16.29  35.54  54.91    1:14.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.38                 
                     
12  Akseli Hakala  2003    408  15.44  34.20  54.23    1:14.93   
  Uinti Tampere  1:13.54                 
                     
13  Juuso Rahikainen  2003    405  15.73  34.41  53.88    1:15.12   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.45                 
                     
14  Sihan Yu  2003    404  15.98  35.39  54.93    1:15.20   
  Oulun Uinti 1906  1:15.44                 
                     
15  Urho Lyytinen  2003    380  16.96  36.46  56.65    1:16.77   
  Uinti Tampere  1:16.78                 
                     
16  Konsta Tupeli  2003    369  16.28  35.67  56.13    1:17.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.94                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    642  13.56  30.17  47.21    1:04.46   
  Kemin Työväen Uimarit  1:04.77                 
                     
Oskari Aalto  2002    611  14.16  30.87  47.87    1:05.51   
  Cetus Espoo  1:06.50                 
                     
Jesper Lietzén  2002    607  14.45  31.30  48.34    1:05.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.18                 
                     
Matias Hjelm  2002    578  14.08  31.38  48.78    1:06.75   
  Vanders  1:08.34                 
                     
Verneri Viisanen  2002    577  14.76  31.71  49.10    1:06.76   
  Cetus Espoo  1:07.46                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    569  14.62  31.62  48.90    1:07.10   
  Cetus Espoo  1:07.97                 
                     
Petr Pankratov  2002    549  14.90  32.29  50.01    1:07.90   
  TaTu Tampere  1:08.58                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    548  14.76  32.14  49.97    1:07.94   
  Oulun Uinti 1906  1:08.09                 
                     
Oskari Arvo  2002    541  14.53  31.78  49.70    1:08.21   
  Aurajoen Uinti  1:10.32                 
                     
10  Antti Leppänen  2002    508  15.16  33.01  51.07    1:09.65   
  Lahden Uimaseura  1:11.31                 
                     
11  Aleksi Rajaniemi  2002    493  15.46  33.41  51.81    1:10.37   
  Oulun Uinti 1906  1:11.43                 
                     
12  Kirill Helsing  2002    477  15.27  33.57  52.22    1:11.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.48                 
                     
13  Daniel Rinne  2002    474  15.07  33.14  51.96    1:11.29   
  Cetus Espoo  1:10.96                 
                     
14  Henrik Siltari  2002    473  15.04  33.07  51.84    1:11.35   
  Kemin Uimaseura  1:12.40                 
                     
15  Valtteri Taskinen  2002    473  14.90  32.96  51.56    1:11.36   
  Oulun Uinti 1906  1:12.49                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    677  13.88  29.97  46.57    1:03.32   
  Vanders  1:04.81                 
                     
Eerikki Laitala  2001    639  13.90  30.08  47.16    1:04.53   
  Cetus Espoo  1:05.94                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    616  14.14  30.97  48.04    1:05.33   
  Cetus Espoo  1:06.14                 
                     
Oskari Herpola  2001    607  14.20  30.65  47.90    1:05.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.99                 
                     
Atte Pennanen  2001    572  14.12  30.99  48.42    1:06.96   
  Lahden Uimaseura  1:07.16                 
                     
Ossi Kleimola  2001    556  14.38  31.84  49.82    1:07.60   
  Kouvolan Uimarit  1:07.87                 
                     
Atte Lindholm  2001    553  14.32  31.52  49.34    1:07.74   
  Swimming Jyväskylä  1:07.22                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    537  14.54  31.64  49.44    1:08.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:08.64                 
                     
Pyry Nurminen  2001    536  14.65  31.94  49.82    1:08.44   
  ORCA Helsinki  1:07.95                 
                     
10  Timi Torkkel  2001    522  14.06  31.19  49.50    1:09.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.36                 
                     
11  Noa Mäkelä  2001    515  15.10  32.79  50.84    1:09.35   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.99                 
                     
12  Harry Zimmermann  2001    513  14.55  32.40  50.56    1:09.43   
  Lahden Uimaseura  1:08.89                 
                     
13  Ohto Pihlajamäki  2001    502  14.22  32.07  50.47    1:09.97   
  Kuopion Uimaseura  1:08.72                 
                     
14  Isak Gramén  2001    468  15.57  33.96  52.67    1:11.61   
  Cetus Espoo  1:10.44                 
                     
15  Herman Widbom  2001    467  14.98  33.03  51.97    1:11.63   
  Cetus Espoo  1:10.36                 
                     
Niilo Olander  2001              DSQ  50m 
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.53                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  01 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner