2019-09-15   18:26:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  03 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    27.43  57.27  1:27.50    1:57.27   
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsällskap    27.38  57.50  1:27.76    1:58.70   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsällskap    28.38  58.85  1:30.11    2:00.30   
Lari Tumanoff  2003  Helsingfors Simsällskap    28.17  58.75  1:30.03    2:00.88   
Aleksi Koprinen  2003  Helsingfors Simsällskap    27.86  59.41  1:31.36    2:02.88   
Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.75  1:00.48  1:32.87    2:04.61   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    28.06  1:00.30  1:33.23    2:06.30   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    29.15  1:01.35  1:34.75    2:06.88   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    28.93  1:01.35  1:34.07    2:07.07   
10  Sami Uusikumpu  2003  Simmis Wanda    29.19  1:02.05  1:36.05    2:08.68   
11  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    28.27  1:01.28  1:36.58    2:08.89   
12  Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    29.91  1:01.91  1:35.54    2:08.97   
13  Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    29.70  1:03.09  1:36.61    2:09.34   
14  Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    29.19  1:02.03  1:36.29    2:09.59   
Marcus Forsel  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNF   
Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    25.57  54.04  1:23.34    1:52.28   
Oskari Aalto  2002  Cetus Espoo    27.14  56.24  1:26.24    1:56.72   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    27.41  57.14  1:27.37    1:57.41   
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    28.46  58.57  1:28.53    1:57.95   
Kalle Mäkinen  2002  Vanders    27.17  57.37  1:28.56    1:58.91   
Jesper Lietzén  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.09  58.63  1:29.21    1:59.06   
Matias Hjelm  2002  Vanders    28.22  58.67  1:29.32    1:59.18   
Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    27.29  57.46  1:28.43    1:59.77   
Leo Mikkonen  2002  Cetus Espoo    27.93  58.71  1:29.55    2:00.24   
10  Efim Romanov  2002  TaTu Tampere    27.83  59.10  1:30.76    2:01.10   
11  Axel Olander  2002  TaTu Tampere    28.48  58.96  1:30.26    2:02.74   
12  Jere Broman  2002  Nokian Pyry    28.12  59.26  1:32.41    2:03.74   
13  Justus Hilaja  2002  Pihlava Työväen Urheilijat    27.67  58.86  1:31.73    2:04.39   
14  Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    29.36  1:02.30  1:35.19    2:05.59   
15  Akseli Kontiainen  2002  Joensuun Uimaseura    28.63  1:00.59  1:33.87    2:06.02   
16  Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura    28.50  1:00.65  1:34.18    2:07.39   
                     
 
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mohamed Ezzat  2001  Aurajoen Uinti    26.17  55.22  1:25.40    1:54.33   
Erik Nurmi  2001  Vanders    26.63  56.64  1:26.88    1:55.94   
Oskari Hynynen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    26.98  56.09  1:26.39    1:56.24   
Taneli Lantta  2001  Simmis Wanda    27.24  56.72  1:26.38    1:56.41   
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    27.32  56.46  1:26.78    1:58.15   
Kasper Envalds  2001  Vanders    27.28  57.69  1:29.07    1:58.74   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura    26.94  57.21  1:27.69    1:58.93   
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    27.60  57.71  1:28.86    2:00.37   
Juho Porkkala  2001  Seinäjoen Uimarit-58    27.99  58.91  1:30.90    2:02.29   
10  Noa Mäkelä  2001  Kempeleen Pyrintö    28.63  59.75  1:31.36    2:03.01   
11  Timi Torkkel  2001  Hämeenlinnan Uimaseura    27.39  58.83  1:31.85    2:03.60   
12  Harry Zimmermann  2001  Lahden Uimaseura    28.61  1:00.75  1:33.01    2:03.96   
13  Jaakko Reinonen  2001  Hämeenlinnan Uimaseura    28.32  1:00.75  1:34.46    2:08.85   
Veeti Ruohtula  2001  Joensuun Uimaseura            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner