2019-09-22   18:28:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:21   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    1:04.95  2:14.12  3:22.90    4:29.93   
Lassi Niemi  2004  TaTu Tampere    1:05.63  2:16.69  3:29.67    4:40.02   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura    1:05.13  2:16.01  3:29.04    4:41.42   
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsällskap    1:05.80  2:17.10  3:29.51    4:42.17   
Miro Birkstedt  2004  TaTu Tampere    1:05.44  2:18.16  3:31.57    4:45.36   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö    1:07.12  2:19.52  3:33.51    4:46.12   
Konsta Kallio  2004  Uinti Tampere    1:06.30  2:20.19  3:35.39    4:49.81   
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    1:07.08  2:20.91  3:36.75    4:51.71   
Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    1:08.16  2:23.43  3:38.94    4:52.06   
10  Riccardo Castagno  2004  Uinti Tampere    1:06.63  2:21.01  3:36.55    4:52.73   
11  Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:06.04  2:18.78  3:35.73    4:52.77   
12  Pavel Pankratov  2004  TaTu Tampere    1:08.70  2:22.46  3:37.46    4:53.34   
13  Waldemar Palombi  2004  Helsingfors Simsällskap    1:08.11  2:21.42  3:34.83    4:54.09   
14  Elmeri Aho  2004  Seinäjoen Uimarit-58    1:07.15  2:21.32  3:37.07    4:55.10   
15  Niilo Kilpeläinen  2004  TaTu Tampere    1:07.04  2:22.84  3:39.91    4:57.92   
Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit            DNF   
                     
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    59.21  2:02.82  3:05.78    4:08.05   
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    1:01.13  2:06.20  3:10.20    4:14.78   
Lari Tumanoff  2003  Helsingfors Simsällskap    1:01.49  2:07.13  3:11.80    4:16.93   
Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    1:02.31  2:09.11  3:15.62    4:19.94   
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    1:02.57  2:09.24  3:15.59    4:20.29   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsällskap    1:02.24  2:09.69  3:16.60    4:23.41   
Arttu Mäenpää  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:01.33  2:08.43  3:16.35    4:25.46   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    1:01.85  2:09.69  3:18.18    4:26.31   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    1:04.11  2:12.79  3:21.84    4:29.32   
10  Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    1:03.88  2:11.75  3:21.06    4:30.02   
11  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    1:04.43  2:12.17  3:22.63    4:32.31   
12  Sami Uusikumpu  2003  Simmis Wanda    1:02.58  2:12.03  3:22.81    4:32.36   
13  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura    1:03.40  2:12.53  3:22.71    4:32.49   
14  Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    1:03.75  2:14.41  3:25.09    4:34.50   
15  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    1:04.53  2:14.68  3:25.07    4:35.38   
16  Panu Kautto  2003  Lappeenrannan Uimarit    1:04.73  2:14.70  3:25.95    4:37.57   
                     
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    1:00.78  2:02.44  3:03.20    4:04.11   
Oskari Aalto  2002  Cetus Espoo    1:01.26  2:05.14  3:07.69    4:07.91   
Efim Romanov  2002  TaTu Tampere    1:00.58  2:04.64  3:09.03    4:12.65   
Matias Hjelm  2002  Vanders    1:00.46  2:04.87  3:10.59    4:14.75   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    1:01.16  2:04.85  3:08.63    4:17.06   
Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.68  2:06.96  3:13.44    4:18.32   
Elias Juntunen  2002  Kempeleen Pyrintö    1:01.52  2:07.02  3:14.28    4:21.61   
Jere Broman  2002  Nokian Pyry    1:00.78  2:07.95  3:16.15    4:22.36   
Jesper Lietzén  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:01.55  2:07.03  3:15.01    4:22.62   
10  Axel Olander  2002  TaTu Tampere    1:02.79  2:08.32  3:16.41    4:23.92   
11  Leo Mikkonen  2002  Cetus Espoo    1:02.35  2:09.00  3:16.15    4:24.35   
12  Kirill Helsing  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:02.33  2:09.81  3:18.14    4:25.07   
13  Wäinö Koskinen  2002  Uinti Tampere    1:04.22  2:12.49  3:20.42    4:28.15   
14  Veikka Saren  2002  Someron Esa    1:04.40  2:12.71  3:21.68    4:29.20   
15  Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:02.64  2:11.69  3:21.41    4:31.40   
16  Akseli Kontiainen  2002  Joensuun Uimaseura    1:03.98  2:13.77  3:23.80    4:32.71   
                     
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Taneli Lantta  2001  Simmis Wanda    58.62  2:00.26  3:02.28    4:04.32   
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    59.65  2:02.60  3:05.96    4:08.45   
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    59.72  2:02.82  3:06.93    4:11.68   
Mohamed Ezzat  2001  Aurajoen Uinti    58.23  2:03.60  3:09.88    4:12.90   
Oskari Hynynen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:00.23  2:03.62  3:09.19    4:13.46   
Kasper Envalds  2001  Vanders    57.93  2:03.08  3:09.54    4:14.53   
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    1:00.17  2:03.28  3:09.12    4:17.18   
Juho Porkkala  2001  Seinäjoen Uimarit-58    59.60  2:04.81  3:11.69    4:18.68   
Herman Widbom  2001  Cetus Espoo    59.95  2:05.73  3:13.42    4:22.07   
10  Lauri Krapf  2001  Helsingfors Simsällskap    1:01.21  2:07.58  3:15.62    4:22.59   
11  Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda    1:01.47  2:09.46  3:18.38    4:26.91   
12  Hugo Enroth  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.13  2:09.20  3:18.24    4:27.38   
13  Aaro Kangasmaa  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:02.39  2:11.41  3:21.28    4:29.82   
14  Eemeli Raninen  2001  Helsingfors Simsällskap    1:02.17  2:10.92  3:21.33    4:32.40   
15  Ali Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:03.98  2:15.06  3:25.54    4:34.31   
16  Ruslan Panschin  2001  ORCA Helsinki    1:01.93  2:12.40  3:24.09    4:36.09   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner