2019-09-15   18:24:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2017    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 joulukuu 2017         
 
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Marcus Forsel  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.15  1:02.94  1:36.71    2:10.59   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    31.34  1:05.50  1:39.50    2:13.66   
Santeri Herpola  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.59  1:04.89  1:41.15    2:17.51   
Sami Uusikumpu  2003  Simmis Wanda    32.02  1:07.42  1:43.46    2:18.58   
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    31.48  1:06.19  1:42.39    2:18.83   
Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    32.56  1:07.09  1:43.30    2:20.11   
Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit    34.12  1:10.09  1:45.97    2:20.85   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    33.09  1:09.43  1:46.13    2:22.13   
Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.02  1:10.47  1:47.95    2:24.23   
10  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    33.42  1:09.76  1:47.75    2:24.77   
11  Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    32.70  1:09.55  1:47.80    2:25.46   
12  Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.61  1:13.48  1:51.75    2:28.64   
13  Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit    33.87  1:11.60  1:50.54    2:28.75   
14  Nooa Lehtoniemi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    34.73  1:13.65  1:53.05    2:29.59   
15  Urho Lyytinen  2003  Uinti Tampere    34.46  1:11.97  1:50.75    2:29.74   
16  Joona Kortteinen  2003  Uinti Tampere    33.57  1:11.80  1:51.98    2:31.72   
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elias Laine  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.06  1:01.55  1:34.24    2:06.81   
Jesper Lietzén  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.76  1:02.76  1:35.50    2:07.19   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    30.84  1:04.19  1:37.38    2:09.54   
Ibrahim Ezzat  2002  Aurajoen Uinti    28.84  1:01.56  1:35.59    2:09.73   
Kalle Mäkinen  2002  Vanders    30.01  1:02.80  1:36.85    2:09.80   
Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.81  1:06.13  1:40.86    2:14.67   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    31.78  1:05.80  1:40.43    2:14.84   
Akseli Kontiainen  2002  Joensuun Uimaseura    31.21  1:05.72  1:40.59    2:14.91   
Rasmus Söderholm  2002  Helsingfors Simsällskap    32.03  1:07.31  1:43.10    2:17.68   
10  Elias Kukkonen  2002  ORCA Helsinki    31.03  1:05.37  1:41.82    2:18.37   
11  Veikka Saren  2002  Someron Esa    33.12  1:08.75  1:44.71    2:19.73   
12  Wäinö Koskinen  2002  Uinti Tampere    32.22  1:07.76  1:44.61    2:21.18   
13  Eemeli Leinonen  2002  Uinti Tampere    32.64  1:08.24  1:45.45    2:21.72   
14  Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.36  1:08.18  1:45.65    2:22.69   
15  Samu Petteri Kallio  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.82  1:09.47  1:47.13    2:23.73   
16  Lauri Kettunen  2002  Lappeenrannan Uimarit    33.44  1:10.15  1:47.71    2:25.07   
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Roni Kallström  2001  Cetus Espoo    28.73  59.32  1:31.41    2:03.22   
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.22  1:02.52  1:35.41    2:07.34   
Veeti Ruohtula  2001  Joensuun Uimaseura    29.40  1:02.36  1:35.56    2:08.13   
Veeti Haikonen  2001  Helsingfors Simsällskap    30.08  1:02.77  1:35.73    2:08.38   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    31.02  1:04.14  1:38.16    2:12.62   
Teemu Annala  2001  Cetus Espoo    30.99  1:04.90  1:39.76    2:13.91   
Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä    31.00  1:04.54  1:39.45    2:15.24   
Isak Gramén  2001  Cetus Espoo    30.66  1:04.65  1:40.62    2:15.48   
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura    31.88  1:06.45  1:41.48    2:16.08   
10  Pirkka Perkola  2001  TaTu Tampere    32.38  1:07.92  1:44.54    2:20.22   
11  Leevi Korpinen  2001  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.48  1:08.15  1:45.50    2:22.44   
12  Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.99  1:10.21  1:47.45    2:24.44   
13  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    34.30  1:11.41  1:50.60    2:31.17   
14  Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    34.43  1:12.58  1:51.86    2:31.72   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit            DSQ  75m 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Perttu Somero  2001  Lahden Kaleva            DSQ  50m 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner