Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25m)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:23 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
634 |
1:00.43 |
2:05.70 |
3:11.28 |
4:17.03 |
8:36.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:45.28 |
|
|
5:22.70 |
6:27.13 |
7:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aku Kaila |
2003 |
|
600 |
1:02.72 |
2:09.55 |
3:16.37 |
4:22.99 |
8:45.67 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:49.45 |
|
|
5:29.36 |
6:35.98 |
7:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
572 |
1:03.06 |
2:10.55 |
3:17.87 |
4:25.17 |
8:54.13 |
|
|
Cetus Espoo |
8:59.92 |
|
|
5:32.52 |
6:40.31 |
7:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
570 |
1:03.06 |
2:10.40 |
3:17.97 |
4:26.34 |
8:54.67 |
|
|
Uinti Tampere |
8:58.48 |
|
|
5:34.34 |
6:42.10 |
7:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
545 |
1:03.02 |
2:10.54 |
3:18.79 |
4:27.52 |
9:02.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:10.53 |
|
|
5:36.70 |
6:45.15 |
7:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
535 |
1:04.97 |
2:12.82 |
3:22.05 |
4:31.12 |
9:05.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:07.88 |
|
|
5:41.17 |
6:50.22 |
7:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Matela |
2003 |
|
515 |
1:07.27 |
2:15.92 |
3:25.01 |
4:34.60 |
9:13.07 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:17.27 |
|
|
5:44.45 |
6:54.12 |
8:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
503 |
1:03.42 |
2:13.90 |
3:25.23 |
4:36.39 |
9:17.27 |
|
|
Cetus Espoo |
9:26.85 |
|
|
5:47.29 |
6:58.68 |
8:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
503 |
1:04.80 |
2:15.47 |
3:26.22 |
4:37.61 |
9:17.47 |
|
|
Kemin Uimaseura |
9:22.47 |
|
|
5:48.97 |
7:00.51 |
8:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
501 |
1:04.11 |
2:14.37 |
3:25.76 |
4:36.88 |
9:18.10 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
9:28.47 |
|
|
5:47.36 |
6:58.81 |
8:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Panu Kautto |
2003 |
|
500 |
1:04.53 |
2:15.26 |
3:26.02 |
4:38.16 |
9:18.41 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:36.45 |
|
|
5:49.73 |
7:00.80 |
8:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
496 |
1:03.26 |
2:13.00 |
3:24.09 |
4:36.14 |
9:20.01 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:34.99 |
|
|
5:47.90 |
6:59.48 |
8:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
482 |
1:04.09 |
2:12.70 |
3:23.81 |
4:36.44 |
9:25.28 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
9:20.91 |
|
|
5:49.31 |
7:02.31 |
8:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
463 |
1:05.69 |
2:16.93 |
3:28.75 |
4:41.55 |
9:33.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:42.21 |
|
|
5:54.19 |
7:07.54 |
8:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
457 |
1:05.77 |
2:17.11 |
3:30.04 |
4:43.26 |
9:35.44 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:48.32 |
|
|
5:56.77 |
7:11.02 |
8:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
420 |
1:07.00 |
2:19.90 |
3:34.89 |
4:50.53 |
9:52.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
9:33.86 |
|
|
6:06.76 |
7:23.02 |
8:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
|
695 |
1:01.14 |
2:04.67 |
3:07.99 |
4:09.51 |
8:20.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:33.40 |
|
|
5:12.21 |
6:15.56 |
7:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
646 |
1:01.26 |
2:05.72 |
3:10.47 |
4:15.27 |
8:32.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:48.79 |
|
|
5:19.98 |
6:24.75 |
7:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
624 |
1:01.26 |
2:06.43 |
3:12.50 |
4:18.25 |
8:38.83 |
|
|
Cetus Espoo |
8:46.40 |
|
|
5:24.21 |
6:30.00 |
7:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
624 |
1:01.94 |
2:07.64 |
3:13.87 |
4:19.14 |
8:38.84 |
|
|
Cetus Espoo |
8:58.67 |
|
|
5:25.71 |
6:32.37 |
7:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Laine |
2002 |
|
585 |
1:02.54 |
2:08.33 |
3:14.42 |
4:20.75 |
8:50.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:06.49 |
|
|
5:27.94 |
6:35.09 |
7:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ethan Brady |
2002 |
|
575 |
1:00.38 |
2:06.30 |
3:13.07 |
4:20.83 |
8:53.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:19.86 |
|
|
5:29.51 |
6:38.04 |
7:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
574 |
1:02.24 |
2:08.93 |
3:15.93 |
4:23.70 |
8:53.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
9:07.02 |
|
|
5:31.46 |
6:39.43 |
7:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Efim Romanov |
2002 |
|
573 |
1:01.67 |
2:07.05 |
3:13.65 |
4:21.18 |
8:53.77 |
|
|
TaTu Tampere |
8:46.27 |
|
|
5:29.20 |
6:38.34 |
7:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Axel Olander |
2002 |
|
546 |
1:02.67 |
2:08.66 |
3:15.59 |
4:24.29 |
9:02.27 |
|
|
TaTu Tampere |
8:59.38 |
|
|
5:33.50 |
6:43.75 |
7:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
544 |
1:03.39 |
2:11.02 |
3:19.03 |
4:27.47 |
9:03.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:06.09 |
|
|
5:36.31 |
6:45.32 |
7:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Broman |
2002 |
|
532 |
1:02.38 |
2:10.50 |
3:21.21 |
4:31.30 |
9:06.97 |
|
|
Nokian Pyry |
9:11.63 |
|
|
5:41.86 |
6:51.36 |
8:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
519 |
1:01.56 |
2:08.46 |
3:17.87 |
4:28.14 |
9:11.45 |
|
|
Cetus Espoo |
9:24.58 |
|
|
5:38.81 |
6:50.05 |
8:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
516 |
1:04.02 |
2:12.82 |
3:23.10 |
4:33.16 |
9:12.67 |
|
|
Uinti Tampere |
9:14.91 |
|
|
5:43.17 |
6:53.40 |
8:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Kela |
2002 |
|
483 |
1:03.57 |
2:12.57 |
3:24.72 |
4:35.84 |
9:24.80 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
9:28.27 |
|
|
5:48.29 |
7:00.52 |
8:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
458 |
1:04.80 |
2:16.33 |
3:29.59 |
4:43.27 |
9:35.24 |
|
|
ORCA Helsinki |
9:38.06 |
|
|
5:56.98 |
7:11.34 |
8:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
426 |
1:05.67 |
2:18.07 |
3:32.65 |
4:47.58 |
9:49.23 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:38.11 |
|
|
6:03.26 |
7:19.29 |
8:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
686 |
59.63 |
2:02.25 |
3:05.84 |
4:10.24 |
8:22.54 |
|
|
Simmis Wanda |
8:36.89 |
|
|
5:13.84 |
6:17.80 |
7:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
674 |
1:01.13 |
2:04.25 |
3:08.56 |
4:12.93 |
8:25.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
8:49.82 |
|
|
5:16.62 |
6:21.05 |
7:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
625 |
1:00.71 |
2:05.54 |
3:10.61 |
4:15.55 |
8:38.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:48.03 |
|
|
5:20.93 |
6:26.86 |
7:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
587 |
1:02.75 |
2:08.96 |
3:15.09 |
4:21.68 |
8:49.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
8:58.22 |
|
|
5:28.23 |
6:35.46 |
7:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
579 |
1:02.93 |
2:09.95 |
3:15.93 |
4:23.27 |
8:51.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:13.80 |
|
|
5:31.29 |
6:39.07 |
7:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
575 |
1:01.73 |
2:08.13 |
3:15.52 |
4:23.27 |
8:53.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
8:57.82 |
|
|
5:31.33 |
6:40.16 |
7:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
562 |
1:01.21 |
2:06.99 |
3:14.49 |
4:22.49 |
8:57.04 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
8:56.01 |
|
|
5:30.79 |
6:39.83 |
7:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
554 |
1:02.05 |
2:08.31 |
3:16.35 |
4:24.20 |
8:59.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:10.88 |
|
|
5:32.66 |
6:41.60 |
7:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roni Kallström |
2001 |
|
535 |
1:02.13 |
2:07.86 |
3:15.97 |
4:23.85 |
9:06.09 |
|
|
Cetus Espoo |
8:46.89 |
|
|
5:34.30 |
6:45.33 |
7:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
519 |
1:02.44 |
2:09.71 |
3:17.81 |
4:27.14 |
9:11.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:01.19 |
|
|
5:38.51 |
6:49.81 |
8:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Leo Roine |
2001 |
|
493 |
1:03.75 |
2:12.03 |
3:22.27 |
4:34.34 |
9:21.06 |
|
|
Uinti Tampere |
9:15.60 |
|
|
5:46.45 |
6:59.22 |
8:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ali Khalili |
2001 |
|
493 |
1:05.99 |
2:17.65 |
3:28.65 |
4:40.14 |
9:21.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:17.72 |
|
|
5:51.07 |
7:02.44 |
8:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
|
483 |
1:07.65 |
2:17.66 |
3:29.19 |
4:41.19 |
9:24.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:33.36 |
|
|
5:52.58 |
7:04.47 |
8:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
474 |
1:03.02 |
2:12.26 |
3:24.48 |
4:37.28 |
9:28.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:45.75 |
|
|
5:49.98 |
7:03.63 |
8:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
455 |
1:05.65 |
2:16.77 |
3:29.75 |
4:43.14 |
9:36.12 |
|
|
TaTu Tampere |
9:32.28 |
|
|
5:57.45 |
7:11.63 |
8:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
446 |
1:06.83 |
2:18.04 |
3:30.26 |
4:42.94 |
9:39.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:46.98 |
|
|
5:56.11 |
7:10.10 |
8:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:23 |
|