Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 joulukuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:02 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 joulukuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
33.24 |
1:09.75 |
1:46.66 |
|
2:21.68 |
|
2 |
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.24 |
1:09.87 |
1:47.26 |
|
2:22.50 |
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Kouvolan Uimarit |
|
33.43 |
1:10.75 |
1:48.61 |
|
2:23.98 |
|
4 |
Riikka Niskala |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
34.53 |
1:11.56 |
1:48.95 |
|
2:25.62 |
|
5 |
Helmi Jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.52 |
1:11.84 |
1:49.73 |
|
2:26.34 |
|
6 |
Aada Rissanen |
2004 |
Vanders |
|
34.17 |
1:11.57 |
1:49.67 |
|
2:27.23 |
|
7 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
34.55 |
1:12.54 |
1:51.45 |
|
2:29.27 |
|
8 |
Veera Säämänen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.12 |
1:14.23 |
1:52.69 |
|
2:30.06 |
|
9 |
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.07 |
1:13.06 |
1:52.49 |
|
2:30.16 |
|
10 |
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
36.34 |
1:14.45 |
1:53.40 |
|
2:31.19 |
|
11 |
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.06 |
1:12.37 |
1:52.21 |
|
2:31.99 |
|
12 |
Tinja Lasonen |
2004 |
Porin Uimaseura |
|
34.32 |
1:12.46 |
1:52.70 |
|
2:32.55 |
|
13 |
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Lohet |
|
34.65 |
1:13.65 |
1:53.99 |
|
2:34.06 |
|
14 |
Saga Kovanen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
36.03 |
1:15.21 |
1:55.38 |
|
2:34.66 |
|
15 |
Laura Nissi |
2004 |
Simmis Wanda |
|
35.74 |
1:15.72 |
1:56.09 |
|
2:34.99 |
|
16 |
Sini Salmi |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.50 |
1:14.73 |
1:56.69 |
|
2:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
|
31.81 |
1:06.35 |
1:41.92 |
|
2:17.49 |
|
2 |
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
32.72 |
1:07.73 |
1:43.96 |
|
2:21.11 |
|
3 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
Aurajoen Uinti |
|
32.72 |
1:08.43 |
1:45.75 |
|
2:21.96 |
|
4 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.55 |
1:10.88 |
1:48.53 |
|
2:25.31 |
|
5 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.25 |
1:11.06 |
1:49.05 |
|
2:27.54 |
|
6 |
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
|
34.88 |
1:12.63 |
1:50.46 |
|
2:28.27 |
|
7 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.32 |
1:11.62 |
1:50.40 |
|
2:28.71 |
|
8 |
Kaisa Himanen |
2003 |
Mikkelin Uimaseura |
|
34.95 |
1:13.30 |
1:51.87 |
|
2:29.79 |
|
9 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
Cetus Espoo |
|
35.18 |
1:12.93 |
1:51.89 |
|
2:30.29 |
|
10 |
Petra Kivi |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
35.00 |
1:12.53 |
1:51.32 |
|
2:30.61 |
|
11 |
Saana Yritys |
2003 |
Uinti Hyvinkää |
|
33.38 |
1:11.85 |
1:52.06 |
|
2:30.62 |
|
12 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.96 |
1:13.95 |
1:53.07 |
|
2:31.52 |
|
13 |
Wilma Lakanen |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
34.69 |
1:14.43 |
1:54.24 |
|
2:32.66 |
|
14 |
Malla Juutinen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.28 |
1:13.32 |
1:53.42 |
|
2:32.77 |
|
15 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
35.46 |
1:14.72 |
1:55.75 |
|
2:35.66 |
|
- |
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.98 |
1:06.47 |
1:42.26 |
|
2:17.89 |
|
2 |
Siri Auvinen |
2002 |
Cetus Espoo |
|
33.33 |
1:09.64 |
1:46.35 |
|
2:21.96 |
|
3 |
Oona Laakso |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.24 |
1:09.76 |
1:46.44 |
|
2:22.02 |
|
4 |
Anna Vira |
2002 |
Aurajoen Uinti |
|
33.60 |
1:09.54 |
1:46.26 |
|
2:22.34 |
|
5 |
Liina Salin |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
34.04 |
1:10.21 |
1:46.89 |
|
2:22.88 |
|
6 |
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.82 |
1:10.38 |
1:48.56 |
|
2:26.15 |
|
7 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.89 |
1:12.13 |
1:49.88 |
|
2:27.74 |
|
8 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
Cetus Espoo |
|
34.14 |
1:12.04 |
1:50.76 |
|
2:28.52 |
|
9 |
Verna Rostedt |
2002 |
Cetus Espoo |
|
34.20 |
1:12.26 |
1:50.90 |
|
2:29.95 |
|
10 |
Katariina Niemi |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.54 |
1:11.94 |
1:51.83 |
|
2:30.86 |
|
11 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
Octopus Lohja |
|
33.25 |
1:11.18 |
1:50.38 |
|
2:30.90 |
|
12 |
Venla Suihkonen |
2002 |
Octopus Lohja |
|
34.58 |
1:12.73 |
1:52.47 |
|
2:31.33 |
|
13 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Lohet |
|
34.87 |
1:13.07 |
1:52.66 |
|
2:32.14 |
|
14 |
Kaisla Kangas |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.12 |
1:14.09 |
1:53.53 |
|
2:32.54 |
|
15 |
Mirka Mettinen |
2002 |
Cetus Espoo |
|
35.83 |
1:14.52 |
1:54.29 |
|
2:34.20 |
|
16 |
Peppi Palokangas |
2002 |
Swimming Jyväskylä |
|
35.90 |
1:15.17 |
1:56.15 |
|
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:02 |
|