Results for Masters-mestaruusuinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:52 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 lokakuu 2017 |
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Pyrrö | 1941 | 380 | 48.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 46.22 | |||||||||
2 | Carita Bremer | 1940 | 235 | 56.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 52.67 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 495 | 42.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 40.10 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maritta Kurki | 1952 | 487 | 38.01 | ||||||
Lahden Kaleva | 37.78 | |||||||||
2 | Kaarina Markkula | 1952 | 435 | 39.47 | ||||||
Cetus Espoo | 39.26 | |||||||||
3 | Sirpa Visakoski | 1952 | 419 | 39.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.29 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kerstin Rehnström | 1957 | 340 | 41.98 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | 41.47 | |||||||||
2 | Raija Pennanen | 1957 | 161 | 53.80 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
- | Leena Kaseva | 1954 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 41.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leena Brooke | 1960 | 495 | 36.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Tiina Tihlman | 1959 | 408 | 38.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Anne Hoffren | 1962 | 389 | 39.27 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.30 | |||||||||
4 | Sari Salomaa | 1959 | 331 | 41.46 | ||||||
S.C.Pingviinit | 40.84 | |||||||||
5 | Outi Salminen | 1961 | 221 | 47.43 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.86 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Hyvärinen | 1967 | 580 | 32.48 | ||||||
Swimming Team Rauma | 33.48 | |||||||||
2 | Annika Aspholm | 1963 | 509 | 33.91 | ||||||
Ålands Simförening | 32.96 | |||||||||
3 | Pirkko Hankonen | 1963 | 496 | 34.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.15 | |||||||||
4 | Bodil Karlsson | 1965 | 485 | 34.46 | ||||||
Ålands Simförening | 33.55 | |||||||||
5 | Leena Rasinaho | 1965 | 479 | 34.61 | ||||||
S.C.Pingviinit | 33.66 | |||||||||
6 | Maarit Kestilä | 1967 | 466 | 34.94 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 34.20 | |||||||||
7 | Anu Lajunen | 1966 | 402 | 36.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 36.01 | |||||||||
8 | Minna Karhama | 1966 | 378 | 37.46 | ||||||
Vanders | 36.54 | |||||||||
9 | Liisa Tirkkonen | 1963 | 344 | 38.63 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | 38.06 | |||||||||
10 | Minna Kantakoski | 1964 | 342 | 38.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Maikki Torsti | 1963 | 333 | 39.06 | ||||||
Cetus Espoo | 35.22 | |||||||||
12 | Katja Kanerva | 1963 | 303 | 40.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Ulla Vainikka | 1965 | 248 | 43.07 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 43.28 | |||||||||
14 | Tiina Nummi | 1965 | 201 | 46.20 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 678 | 30.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.10 | |||||||||
2 | Maarit Venesmäki | 1969 | 675 | 30.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.10 | |||||||||
3 | Petra Thodin | 1968 | 675 | 30.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.88 | |||||||||
4 | Outi Kaarnamo | 1969 | 578 | 31.92 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.44 | |||||||||
5 | Päivi Steffen | 1971 | 535 | 32.75 | ||||||
Simmis Wanda | 34.09 | |||||||||
6 | Mia Löija | 1972 | 388 | 36.44 | ||||||
Simmis Wanda | 39.11 | |||||||||
7 | Petra Sinisalo-Katajisto | 1969 | 372 | 36.95 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 37.00 | |||||||||
8 | Reija Jaakkola | 1970 | 213 | 44.47 | ||||||
Uimaseura Aquila | 41.70 | |||||||||
9 | Mari Murto | 1969 | 185 | 46.63 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 45.66 | |||||||||
10 | Kaisa Kuula-Bullat | 1968 | 127 | 52.84 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 841 | 28.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.19 | |||||||||
2 | Sanna Hokkanen | 1977 | 561 | 32.05 | ||||||
Cetus Espoo | 31.39 | |||||||||
3 | Lotta Rutanen | 1974 | 551 | 32.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.69 | |||||||||
4 | Terhi Kirsi Heikkilä | 1974 | 550 | 32.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.86 | |||||||||
5 | Heta Narumo | 1975 | 468 | 34.04 | ||||||
Vanders | 34.71 | |||||||||
6 | Sarri Sipilä | 1977 | 388 | 36.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 34.96 | |||||||||
7 | Heidi Oksanen | 1974 | 373 | 36.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Sanna Törnroos | 1976 | 360 | 37.15 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Teresa Palonen | 1977 | 341 | 37.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Minna Heijari | 1975 | 321 | 38.61 | ||||||
Uimaseura Aquila | 41.46 | |||||||||
11 | Kristiina Salo | 1977 | 286 | 40.12 | ||||||
Oulun Lohet | 42.63 | |||||||||
12 | Pauliina Penttilä | 1973 | 237 | 42.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 706 | 29.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.57 | |||||||||
2 | Marjukka Lyytinen | 1982 | 654 | 29.93 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.75 | |||||||||
3 | Liisa Ailanen | 1978 | 632 | 30.27 | ||||||
Swimming Team Rauma | 30.31 | |||||||||
4 | Maarit Vainio | 1980 | 621 | 30.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.51 | |||||||||
5 | Milla Vainionpää | 1981 | 541 | 31.88 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
6 | Asta Viuhkola | 1980 | 526 | 32.18 | ||||||
Oulun Lohet | 31.86 | |||||||||
7 | Annette Gylling | 1979 | 510 | 32.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Paula Niinimäki | 1981 | 468 | 33.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.52 | |||||||||
9 | Laura Haimakainen | 1979 | 377 | 35.95 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.52 | |||||||||
10 | Minna Hiltunen | 1978 | 367 | 36.26 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Inga-Maria Vaara | 1979 | 364 | 36.38 | ||||||
Hydra Platypus | 36.37 | |||||||||
12 | Anu-Maria Adler | 1978 | 336 | 37.36 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Nina Sjöblom | 1980 | 320 | 37.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Annina Hoffren | 1981 | 281 | 39.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Tiina Kämäräinen | 1978 | 221 | 42.97 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roosa Säntti | 1983 | 750 | 28.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.26 | |||||||||
2 | Maria Ripatti | 1987 | 632 | 29.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.89 | |||||||||
3 | Erica Pakkala-Torkki | 1986 | 625 | 30.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.75 | |||||||||
4 | Karine Gagnon | 1985 | 569 | 31.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.87 | |||||||||
5 | Salla Valtari | 1985 | 548 | 31.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.35 | |||||||||
6 | Niina Säteri | 1984 | 546 | 31.49 | ||||||
Kampuksen Plaani | 32.52 | |||||||||
7 | Elisa Laurila | 1984 | 430 | 34.09 | ||||||
ORCA Helsinki | 33.11 | |||||||||
8 | Katja Walsh | 1983 | 220 | 42.62 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Tinja Pesonen | 1987 | 200 | 43.95 | ||||||
Oulun Lohet | 43.41 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Noora Sartela | 1991 | 723 | 28.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.10 | |||||||||
2 | Laura Lajunen | 1992 | 699 | 28.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.91 | |||||||||
3 | Noora Kollanus | 1991 | 696 | 28.68 | ||||||
Kampuksen Plaani | 28.49 | |||||||||
4 | Alisa Ponomareva | 1991 | 694 | 28.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.32 | |||||||||
5 | Elisa Vilhunen | 1988 | 678 | 28.93 | ||||||
S.C.Pingviinit | 30.05 | |||||||||
6 | Jonna Teräväinen | 1991 | 603 | 30.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 30.05 | |||||||||
7 | Krista Rekonen | 1989 | 596 | 30.20 | ||||||
Simmis Wanda | 30.05 | |||||||||
8 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 580 | 30.47 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.64 | |||||||||
9 | Marianne Siurua | 1990 | 455 | 33.05 | ||||||
Swimming Team Rauma | 32.99 | |||||||||
10 | Lotta Luoma | 1990 | 444 | 33.31 | ||||||
Vanders | 32.70 | |||||||||
11 | Minea Koskinen | 1990 | 435 | 33.54 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
12 | Martina Nevala | 1991 | 364 | 35.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Janina Lehti | 1990 | 282 | 38.74 | ||||||
Swimming Team Rauma | 36.42 | |||||||||
14 | Pauliina Ahvenniemi | 1990 | 265 | 39.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.36 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:52 |