Results for Masters-mestaruusuinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspivmr |
28 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:06 |
|
|
Jrjestj |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
27 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
3:56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia ksiliikkeit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
338 |
57.32 |
2:08.25 |
3:20.34 |
|
4:16.82 |
|
|
Cetus Espoo |
4:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
308 |
56.75 |
2:01.24 |
3:11.83 |
|
4:04.95 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
3:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
458 |
40.18 |
1:33.67 |
2:26.59 |
|
3:08.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
3:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
363 |
44.33 |
1:40.86 |
2:38.20 |
|
3:23.47 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
301 |
52.92 |
1:45.33 |
2:48.94 |
|
3:36.68 |
|
|
Koovee |
3:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peep Keskla |
1954 |
|
482 |
37.29 |
1:27.38 |
2:18.73 |
|
3:01.00 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
390 |
44.05 |
1:37.13 |
2:30.18 |
|
3:14.23 |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Harri Koski |
1957 |
|
356 |
40.43 |
1:35.01 |
2:32.97 |
|
3:20.26 |
|
|
Hyvinkn Uimaseura |
3:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ralf Sund |
1955 |
|
235 |
55.13 |
1:57.92 |
3:01.00 |
|
3:50.06 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
3:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapio Peltola |
1955 |
|
184 |
50.91 |
2:04.96 |
3:19.78 |
|
4:09.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
3:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Massinen |
1960 |
|
312 |
43.84 |
1:37.08 |
2:40.51 |
|
3:27.58 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
3:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
627 |
32.57 |
1:13.35 |
2:00.87 |
|
2:36.86 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
2:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Ptalo |
1965 |
|
507 |
34.25 |
1:21.68 |
2:09.85 |
|
2:48.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
484 |
33.78 |
1:18.22 |
2:07.44 |
|
2:50.95 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
445 |
34.99 |
1:20.48 |
2:13.05 |
|
2:55.80 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksei Frolov |
1972 |
|
551 |
32.59 |
1:16.17 |
2:02.35 |
|
2:38.60 |
|
|
Neva Stars |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommi Khknen |
1970 |
|
486 |
34.00 |
1:16.46 |
2:07.54 |
|
2:45.44 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
458 |
33.24 |
1:17.10 |
2:05.80 |
|
2:48.67 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jun Kojima |
1971 |
|
373 |
37.78 |
1:27.77 |
2:20.28 |
|
3:00.66 |
|
|
Vanders |
3:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jari Jukarainen |
1968 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jori Johansson |
1977 |
|
587 |
35.17 |
1:16.31 |
1:58.94 |
|
2:36.01 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Visnen |
1973 |
|
486 |
35.14 |
1:17.94 |
2:05.43 |
|
2:46.13 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
460 |
31.51 |
1:19.26 |
2:06.91 |
|
2:49.19 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Yl-Jarkko |
1975 |
|
381 |
36.94 |
1:24.86 |
2:19.19 |
|
3:00.09 |
|
|
Hyvinkn Uimaseura |
3:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
292 |
41.14 |
1:40.15 |
2:34.12 |
|
3:16.75 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tommi Halima |
1973 |
|
267 |
41.80 |
1:40.57 |
2:37.14 |
|
3:22.71 |
|
|
S.C.Pingviinit |
3:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
245 |
43.77 |
1:36.18 |
2:40.34 |
|
3:28.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
496 |
34.57 |
1:18.91 |
2:02.75 |
|
2:40.68 |
|
|
Hyvinkn Uimaseura |
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jukka Valkonen |
1981 |
|
450 |
35.09 |
1:18.96 |
2:08.70 |
|
2:46.02 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Arvola |
1986 |
|
460 |
30.56 |
1:11.56 |
1:57.59 |
|
2:38.22 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
445 |
33.85 |
1:15.30 |
2:02.88 |
|
2:40.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
413 |
33.73 |
1:19.50 |
2:02.73 |
|
2:44.01 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
531 |
31.18 |
1:13.46 |
1:56.09 |
|
2:33.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Korpinen |
1991 |
|
328 |
34.77 |
1:26.30 |
2:18.16 |
|
3:00.28 |
|
|
Oulun Lohet |
2:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspivmr |
28 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
11:06 |
|