Tulokset Masters-mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eve-Mai Maurer |
1936 |
|
365 |
1:07.36 |
|
|
|
2:27.85 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
467 |
58.07 |
|
|
|
2:03.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benita Virkki |
1950 |
|
643 |
51.46 |
|
|
|
1:47.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
512 |
55.16 |
|
|
|
1:55.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
269 |
1:07.27 |
|
|
|
2:23.39 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
521 |
49.99 |
|
|
|
1:46.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
475 |
50.37 |
|
|
|
1:49.94 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
1:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
428 |
54.65 |
|
|
|
1:53.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
544 |
46.28 |
|
|
|
1:37.86 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
402 |
48.45 |
|
|
|
1:42.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Santaholma |
1964 |
|
374 |
49.91 |
|
|
|
1:44.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anu Sakala |
1963 |
|
291 |
53.51 |
|
|
|
1:53.90 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanna Kara |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
686 |
41.32 |
|
|
|
1:22.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
601 |
41.14 |
|
|
|
1:26.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Rutanen |
1974 |
|
517 |
41.81 |
|
|
|
1:30.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
438 |
44.63 |
|
|
|
1:35.71 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Törnroos |
1976 |
|
422 |
46.44 |
|
|
|
1:36.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
367 |
46.78 |
|
|
|
1:37.85 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katja Walsh |
1983 |
|
222 |
55.33 |
|
|
|
1:55.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
755 |
36.60 |
|
|
|
1:17.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Kajan-Laine |
1991 |
|
378 |
44.53 |
|
|
|
1:37.54 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riikka Saari |
1989 |
|
373 |
46.03 |
|
|
|
1:37.98 |
|
|
Oulun Lohet |
1:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janina Lehti |
1990 |
|
274 |
51.24 |
|
|
|
1:48.54 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
11:08 |
|