2019-12-14   16:40:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat 1 Piger  2004  VAT Copenhagen            2:05.50   
  Sofie Bruun Høvring  2004      29.46        29.46   
  Schastine Skifter Tabor  2005      30.71        1:00.17   
  Nønne Christensen  2004      33.04        1:33.21   
  Liva Søby  2004      32.29        2:05.50   
                     
Hovedstadens Piger Y  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.49   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      32.18        32.18   
  Olivia Callesen  2004      31.46        1:03.64   
  Coco Li Fuhrmann  2006      30.65        1:34.29   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      32.20        2:06.49   
                     
Hovedstadens Piger X  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:07.85   
  Josefine Zebitz  2004      32.60        32.60   
  Jasmin Philip  2004      31.10        1:03.70   
  Malou Soelberg  2004      32.54        1:36.24   
  Rebecca Petersen  2005      31.61        2:07.85   
                     
Vg17 Vest Piger 1  2004  Vest-Brøndby            2:10.39   
  Lykke Gøttrup Jensen  2004      35.90        35.90   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      30.94        1:06.84   
  Anne Sofie Devantier  2004      32.55        1:39.39   
  Emma Vega Thorsen  2004      31.00        2:10.39   
                     
Gti2 Piger 1  2004  GTI            2:11.58   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      33.34        33.34   
  Nicoline H. Baadsgaard  2004      32.05        1:05.39   
  Annika Britt Larsen  2005      34.78        1:40.17   
  Josefine Arbo Sørensen  2004      31.41        2:11.58   
                     
Vat 2 Piger  2004  VAT Copenhagen            2:12.19   
  Emilia C. R. Olsen  2004      32.64        32.64   
  Liva Lund Hansen  2005      32.72        1:05.36   
  Kajsa Salomonsen  2005      33.79        1:39.15   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      33.04        2:12.19   
                     
Hg Piger  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:13.20   
  Selma V Studnitz Andersen  2005      35.16        35.16   
  Andrea Holm Sørensen  2005      33.74        1:08.90   
  Josefine Krumbak  2004      32.79        1:41.69   
  Wilma Anker  2004      31.51        2:13.20   
                     
Hovedstadens Piger Æ  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:17.07   
  Malu Melody Christensen  2006      31.87        31.87   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      35.41        1:07.28   
  Agnete Høyer  2005      36.33        1:43.61   
  Falka Tind  2006      33.46        2:17.07   
                     
Hovedstadens Piger Ø  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:20.34   
  Laura Vangkilde  2004      35.50        35.50   
  Nanette Skou Clausen  2005      34.59        1:10.09   
  Zoe Overby Traberg  2006      36.31        1:46.40   
  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      33.94        2:20.34   
                     
10  Vg17 Glostrup Piger  2004  Glostrup Svømmeklub            2:21.26   
  Freya Ry Nielsen  2005      36.09        36.09   
  Julie Dahl  2004      37.24        1:13.33   
  Laura L. Hørning  2004      34.50        1:47.83   
  Thea Mikkelsen  2005      33.43        2:21.26   
                     
11  Gti3 Girls  2005  GTI            2:22.03   
  Emilia Gotfredsen  2005      35.34        35.34   
  Mathilde Willumsen  2006      39.68        1:15.02   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      34.48        1:49.50   
  Julie Liv Madsen  2006      32.53        2:22.03   
                     
12  Kvik Piger A  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:23.14   
  Mille Maxwell Berthou  2005      36.84        36.84   
  Alma Heyn Stage  2004      32.70        1:09.54   
  Caroline Koch  2005      36.26        1:45.80   
  Elisabeth Roskær  2004      37.34        2:23.14   
                     
13  Gti2 Piger 2  2004  GTI            2:23.22   
  Mathilde Svendsen  2004      35.04        35.04   
  Ida Mørk  2004      36.35        1:11.39   
  Clara Schmedes  2004      35.39        1:46.78   
  Nomi I. K. Schau  2004      36.44        2:23.22   
                     
14  Haslev Piger  2004  Haslev Svømmeklub            2:27.39   
  Nynne Jakobsen  2004      38.16        38.16   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      33.57        1:11.73   
  Anna Lind Petersen  2004      37.60        1:49.33   
  Lærke Møller  2005      38.06        2:27.39   
                     
15  Kvik Piger B  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:31.85   
  Tanja-Marie Mathies  2004      38.60        38.60   
  Emma Karoline Guldberg  2005      39.87        1:18.47   
  Signe Astrup Taul  2004      37.96        1:56.43   
  Lise Refsgaard  2005      35.42        2:31.85   
                     
16  Piger Korsør  2004  SVØM Korsør            2:36.54   
  Elida Thornsen  2005      32.19        32.19   
  Silje Mathiasen  2006      39.25        1:11.44   
  Isabella Hejlesen  2004      39.18        1:50.62   
  Astamaja Rought  2006      45.92        2:36.54   
                     
17  Vg17 Vest Piger 2  2005  Vest-Brøndby            2:38.73   
  Ida Jacobsen  2005      38.32        38.32   
  Mathilde U. Thorborg  2005      46.19        1:24.51   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      38.58        2:03.09   
  Ella Gohr Metz  2005      35.64        2:38.73   
                     
18  Gsk Heltinder  2006  Glostrup Svømmeklub            2:39.05   
  Katharina Beyer Hansen  2006      38.53        38.53   
  Petrea Hostrup Stærke  2006      41.29        1:19.82   
  Regitze Rosenkrantz  2006      38.92        1:58.74   
  Leonora M Postgaard  2006      40.31        2:39.05   
                     
19  Solrød Piger 05  2005  Solrød Svømmeklub            2:43.29   
  Caroline Rygaard Hansen  2006      43.69        43.69   
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      37.07        1:20.76   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      39.33        2:00.09   
  Jaqueline Haack  2006      43.20        2:43.29   
                     
20  Kvik Piger C  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:44.35   
  Victoria W. Stahl  2005      1:16.41        1:16.41   
  Mathilde Pihl  2005      42.51        1:58.92   
  Molly Namensen  2006      45.43        2:44.35   
  Lara Smerdal  2006              2:44.35   
                     
Kvik Piger D  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
  Amalie Backhausen  2006      40.32        40.32   
  Siv Reimer  2006      38.58        1:18.90   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:17 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Drenge A  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:55.17   
  Joshua P. Sidebotham  2003      28.47        28.47   
  Valdemar Brøns  2003      27.62        56.09   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      28.13        1:24.22   
  Sebastian Greisen  2004      30.95        1:55.17   
                     
Hovedstadens Drenge B  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:55.88   
  Jet Li Fuhrmann  2004      27.32        27.32   
  Troels Fode  2004      31.62        58.94   
  Tobias Gammelvind  2004      30.48        1:29.42   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      26.46        1:55.88   
                     
Gti2 Drenge 1  2003  GTI            1:57.47   
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      28.53        28.53   
  Nicklas Plank  2004      29.07        57.60   
  Alexander Marcus Englev  2004      29.30        1:26.90   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      30.57        1:57.47   
                     
Vat 1 Drenge  2003  VAT Copenhagen            1:59.18   
  Oscar Thinghøjen  2003      29.46        29.46   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      29.20        58.66   
  Mohammed Ghizzaui  2003      28.32        1:26.98   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      32.20        1:59.18   
                     
Stv Drenge  2003  Slagelse Svømmeklub            2:00.99   
  Daniel Mir  2003      31.43        31.43   
  Elias Rought  2003      30.57        1:02.00   
  Casper Madsen  2004      31.23        1:33.23   
  Silas Lykke  2003      27.76        2:00.99   
                     
Kvik Drenge B  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:03.02   
  Casper Puggaard  2005      31.08        31.08   
  Mathias Christensen  2004      30.71        1:01.79   
  Lukas Majvig Andersen  2003      30.34        1:32.13   
  Valentin Wahl  2003      30.89        2:03.02   
                     
Lf Drenge 1 :-)  2003  Startfællesskabet LF-SWIM            2:09.69   
  Ole Hovmand  2003      31.14        31.14   
  Alexander Slente  2004      32.82        1:03.96   
  Tobias Bjørnsteen  2005      34.06        1:38.02   
  Tobias Lindberg  2003      31.67        2:09.69   
                     
Hovedstadens Drenge C  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:11.73   
  Noah Koefoed Weiss  2003      31.02        31.02   
  Mads Møller  2005      31.47        1:02.49   
  Mikkel Andersen  2005      33.46        1:35.95   
  Gustav Abildgaard  2005      35.78        2:11.73   
                     
Vg17 Glostrup Drenge  2003  Glostrup Svømmeklub            2:12.00   
  Anders Thøgersen  2005      36.16        36.16   
  Anton Skov Grell  2004      33.29        1:09.45   
  Asger Johansen  2003      31.05        1:40.50   
  Lauritz Johansen  2004      31.50        2:12.00   
                     
10  Vat 2 Drenge  2003  VAT Copenhagen            2:12.22   
  Jeppe Kjær  2004      35.06        35.06   
  Matias Munkholm  2004      31.07        1:06.13   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      32.87        1:39.00   
  Sebastian Rendlev  2005      33.22        2:12.22   
                     
11  Kvik Drenge C  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.10   
  Niklas Wiese Dobel  2004      32.35        32.35   
  Oscar Kroos  2004      33.35        1:05.70   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      32.19        1:37.89   
  Nicolas Mønsted-Martin  2004      36.21        2:14.10   
                     
12  Gti3 Boys  2005  GTI            2:16.46   
  Villads Brasch Jensen  2004      34.58        34.58   
  Daniel Bastholm  2005      34.21        1:08.79   
  Cilas Madsen  2005      36.54        1:45.33   
  Oscar Isberg  2004      31.13        2:16.46   
                     
13  Kvik Drenge D  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.74   
  Sejer Andersen  2005      33.20        33.20   
  Alexander Hillhouse  2004      34.08        1:07.28   
  Viggo Prehn  2004      35.33        1:42.61   
  Carlo-Viggo Cairo  2005      36.13        2:18.74   
                     
14  Haslev Drenge  2003  Haslev Svømmeklub            2:23.26   
  Jonas P. Dahrup  2004      39.26        39.26   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      35.72        1:14.98   
  Noel Sander Vestergaard  2003      33.31        1:48.29   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      34.97        2:23.26   
                     
15  Lf Drenge 2 :-)  2003  Startfællesskabet LF-SWIM            2:24.67   
  Valdemar Jensen  2004      34.89        34.89   
  Tue Vestergaard Jürs  2004      37.44        1:12.33   
  Stefan Rasmussen  2004      36.69        1:49.02   
  Esben Errebo Bendsen  2004      35.65        2:24.67   
                     
16  Drenge Korsør  2004  SVØM Korsør            2:28.87   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      33.07        33.07   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      39.60        1:12.67   
  Christian Søe Jepsen  2005      37.10        1:49.77   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      39.10        2:28.87   
                     
17  Kvik Drenge E  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:34.60   
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      36.03        36.03   
  David Kristensen  2003      35.16        1:11.19   
  Louie Hermansen  2004      37.76        1:48.95   
  Mads Sørensen  2005      45.65        2:34.60   
                     
Vg17 Vest Drenge  2003  Vest-Brøndby            DNS   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004                 
  Axel Føns Voss  2005                 
  Esben Rasmussen  2004                 
  Tobias Davidsen  2003              DNS   
                     
Gti2 Drenge 2  2004  GTI            DSQ  Tyvstart 
  Emil Søby  2004      30.79        30.79   
  Kristoffer H. Jensen  2003      31.26        1:02.05   
                     
Kvik Drenge A  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
  Joakim Køhn  2003      27.22        27.22   
  Mikkel Jørgensen  2003      28.83        56.05   
  Rasmus Warberg  2004      29.88        1:25.93   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilia C. R. Olsen  2004    661  30.44  1:03.66  1:38.52    2:13.42   
  VAT Copenhagen-MK31  2:14.66                 
                     
Jasmin Philip  2004    620  30.98  1:05.01  1:40.28    2:16.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.52                 
                     
Nønne Christensen  2004    598  31.75  1:06.99  1:43.56    2:17.96   
  VAT Copenhagen-MK31  2:17.89                 
                     
Olivia Callesen  2004    592  31.01  1:05.64  1:42.21    2:18.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.46                 
                     
Josefine Zebitz  2004    586  32.12  1:07.46  1:43.78    2:18.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.36                 
                     
Liva Søby  2004    578  32.24  1:08.13  1:44.73    2:19.56   
  VAT Copenhagen-MK31  2:19.68                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    573  31.90  1:07.17  1:43.40    2:19.94   
  Greve Svømmeklub  2:17.95                 
                     
Wilma Anker  2004    563  32.39  1:07.87  1:44.55    2:20.77   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:19.57                 
                     
Mille Bergmann  2004    543  32.96  1:08.89  1:46.00    2:22.51   
  Rønne Svømme Klub  2:23.90                 
                     
10  Elisabeth Roskær  2004    533  33.80  1:10.23  1:47.22    2:23.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.08                 
                     
11  Clara Hartvig-Olsen  2004    525  33.06  1:09.95  1:47.64    2:24.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:25.83                 
                     
12  Laura Vangkilde  2004    505  34.97  1:12.01  1:49.17    2:26.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.41                 
                     
13  Laura L. Hørning  2004    494  32.00  1:08.47  1:47.06    2:27.07   
  Glostrup Svømmeklub  2:17.81                 
                     
14  Olivia Møller  2004    465  33.33  1:12.04  1:52.43    2:30.07   
  Køge Svømmeklub  2:33.63                 
                     
15  Anne Sofie Devantier  2004    458  32.46  1:09.62  1:50.16    2:30.82   
  Vest-Brøndby  2:33.02                 
                     
16  Alma Heyn Stage  2004    449  35.10  1:13.94  1:54.85    2:31.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.54                 
                     
17  Emma Kjer Rasmussen  2004    447  34.79  1:13.69  1:53.89    2:32.00   
  VAT Copenhagen-MK31  2:33.79                 
                     
18  Astrid Høffer  2004    444  34.95  1:13.58  1:53.95    2:32.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:30.52                 
                     
19  Mille Marie Ullerup  2004    435  35.45  1:15.19  1:55.45    2:33.36   
  Svømmeklubben Syd  2:37.76                 
                     
20  Laura Kristensen  2004    433  35.04  1:14.78  1:54.90    2:33.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.38                 
                     
21  Clara Schmedes  2004    432  34.86  1:13.97  1:53.79    2:33.76   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:32.86                 
                     
22  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    428  35.16  1:14.38  1:54.78    2:34.27   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:36.54                 
                     
23  Nomi I. K. Schau  2004    415  35.04  1:14.37  1:55.36    2:35.83   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:36.23                 
                     
24  Mathilde Svendsen  2004    409  34.43  1:13.42  1:55.50    2:36.53   
  Greve Svømmeklub  2:37.74                 
                     
25  Laura Thomadsen  2004    404  36.28  1:16.99  1:57.18    2:37.17   
  Albertslund IF  2:39.11                 
                     
26  Tanja-Marie Mathies  2004    399  35.98  1:15.87  1:57.41    2:37.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.39                 
                     
27  Maya Baltser  2004    393  36.22  1:17.31  1:59.06    2:38.65   
  Nakskov Svømme Klub  2:35.26                 
                     
28  Isabella Hejlesen  2004    387  36.94  1:17.44  1:58.21    2:39.51   
  SVØM Korsør  2:36.50                 
                     
Freja Søndergaard  2004              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Vordingborg Svømme Klub  2:38.26                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    599  30.91  1:05.50  1:42.29    2:17.88   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:18.44                 
                     
Rebecca Petersen  2005    547  32.71  1:09.44  1:46.95    2:22.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.35                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    546  32.97  1:09.77  1:47.03    2:22.23   
  Køge Svømmeklub  2:28.52                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005    488  33.00  1:09.69  1:49.15    2:27.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:38.53                 
                     
Victoria W. Stahl  2005    482  33.12  1:09.97  1:49.12    2:28.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:32.76                 
                     
Cille Kirketerp  2005    478  34.04  1:11.92  1:50.99    2:28.63   
  VAT Copenhagen-MK31  2:29.34                 
                     
Emma Karoline Guldberg  2005    476  33.47  1:11.26  1:50.30    2:28.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.50                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    474  34.06  1:11.42  1:49.96    2:29.08   
  Ringsted Svømme Klub  2:31.02                 
                     
Lise Refsgaard  2005    465  34.03  1:12.73  1:52.11    2:30.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.60                 
                     
10  Annika Britt Larsen  2005    450  35.39  1:14.19  1:53.75    2:31.63   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:34.05                 
                     
11  Filippa Eiler  2005    449  33.50  1:13.04  1:53.25    2:31.80   
  VAT Copenhagen-MK31  2:34.34                 
                     
12  Mikkeline Timmerman  2005    446  34.17  1:12.78  1:52.94    2:32.10   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.72                 
                     
13  Olivia Mai Gustafson  2005    445  33.99  1:12.64  1:52.81    2:32.24   
  Køge Svømmeklub  2:33.63                 
                     
14  Marie Louise B Andersen  2005    443  36.93  1:16.93  1:53.29    2:32.48   
  Slagelse Svømmeklub  2:41.19                 
                     
15  Amalie Jensen  2005    441  34.91  1:15.55  1:55.76    2:32.68   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.24                 
                     
16  Hannah B. Pedersen  2005    439  34.50  1:13.47  1:54.11    2:32.93   
  VAT Copenhagen-MK31  2:29.95                 
                     
17  Agnes Dalgas Frederiksen  2005    434  34.56  1:13.75  1:54.37    2:33.52   
  Køge Svømmeklub  2:38.29                 
                     
18  Natacha Munch  2005    430  33.92  1:12.19  1:55.46    2:34.02   
  Solrød Svømmeklub  2:36.69                 
                     
19  Lærke Dann-Nielsen  2005    429  36.19  1:14.30  1:54.82    2:34.15   
  Hvidovre Svømme Klub  2:33.27                 
                     
20  Annika Køhn  2005    422  34.38  1:13.59  1:55.18    2:34.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:34.84                 
                     
21  Emmeline S. Bertelsen  2005    401  35.49  1:15.86  1:57.37    2:37.66   
  Ringsted Svømme Klub  2:34.40                 
                     
22  Lærke Møller  2005    400  36.27  1:17.01  1:57.35    2:37.79   
  Haslev Svømmeklub  2:47.89                 
                     
23  Julie Segato  2005    399  36.29  1:16.95  1:58.06    2:37.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:42.15                 
                     
24  Josephine Frederiksen  2005    398  36.52  1:17.48  1:58.36    2:38.08   
  Svømmeklubben Syd  2:41.35                 
                     
25  Luna Luminari  2005    361  36.72  1:19.07  2:02.67    2:43.21   
  VAT Copenhagen-MK31  2:44.58                 
                     
26  Mathilde Pihl  2005    343  36.34  1:18.31  2:02.57    2:46.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.09                 
                     
Freja Arentsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Næstved IF  2:42.70                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    629  31.04  1:05.95  1:41.49    2:15.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.20                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    539  33.01  1:10.83  1:47.89    2:22.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.40                 
                     
Julie Brix Østergaard  2006    424  35.39  1:15.25  1:56.39    2:34.73   
  Køge Svømmeklub  2:37.82                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    410  36.06  1:15.86  1:56.84    2:36.44   
  Glostrup Svømmeklub  2:42.50                 
                     
Klara-Sofie Bollmann  2006    403  35.24  1:14.94  1:56.68    2:37.31   
  Køge Svømmeklub  2:41.49                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006    386  37.82  1:18.92  2:00.40    2:39.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.42                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    381  37.96  1:20.33  2:01.56    2:40.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.23                 
                     
Amalie Backhausen  2006    371  37.05  1:18.25  2:00.87    2:41.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:57.54                 
                     
Freja Juul  2006    359  36.23  1:18.26  2:01.72    2:43.48   
  Næstved IF  2:48.89                 
                     
10  Mathilde Holm Villadsen  2006    343  38.28  1:21.22  2:05.64    2:45.99   
  Solrød Svømmeklub  2:50.12                 
                     
11  Mie Ankersen  2006    321  37.83  1:22.33  2:06.92    2:49.68   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:53.74                 
                     
12  Josefine Meng Langhorn  2006    321  37.43  1:19.77  2:06.39    2:49.79   
  Svømmeklubben Syd  2:52.73                 
                     
13  Annette Toft  2006    312  38.66  1:23.08  2:08.97    2:51.38   
  Køge Svømmeklub  2:53.24                 
                     
14  Caroline Rygaard Hansen  2006    287  39.95  1:24.91  2:12.07    2:56.22   
  Solrød Svømmeklub  2:52.90                 
                     
Sarah Højlund  2006              DSQ  Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  2:53.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Brøns  2003    674  27.74  58.32  1:30.24    2:02.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.33                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    587  28.66  1:00.66  1:34.25    2:08.16   
  Næstved IF  2:09.52                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    567  29.77  1:03.26  1:36.76    2:09.58   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:16.84                 
                     
Magnus Juul Hansen  2003    534  29.28  1:02.64  1:37.68    2:12.26   
  Vordingborg Svømme Klub  2:24.61                 
                     
Oscar Cleemann  2003    519  29.98  1:04.47  1:40.70    2:13.48   
  Hvidovre Svømme Klub  2:17.26                 
                     
Marco Knudsen  2003    501  30.25  1:05.00  1:40.84    2:15.11   
  Greve Svømmeklub  2:14.88                 
                     
Tobias Lindberg  2003    499  31.55  1:06.84  1:42.04    2:15.29   
  Nakskov Svømme Klub  2:23.04                 
                     
Nicolai Schuster Gath  2003    494  30.35  1:04.52  1:41.00    2:15.67   
  Ishøj Svømme Klub  2:13.20                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    480  31.87  1:06.81  1:42.01    2:16.96   
  Hvidovre Svømme Klub  2:22.70                 
                     
10  Malte Hjalholt  2003    468  33.11  1:09.51  1:43.90    2:18.20   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:24.98                 
                     
11  Asger Johansen  2003    465  31.12  1:06.82  1:43.80    2:18.46   
  Glostrup Svømmeklub  2:17.74                 
                     
12  Bertram Dalgas Frederikse  2003    455  31.80  1:07.40  1:43.82    2:19.51   
  Køge Svømmeklub  2:21.60                 
                     
13  Oscar Thinghøjen  2003    453  30.41  1:05.03  1:42.19    2:19.66   
  VAT Copenhagen-MK31  2:12.04                 
                     
14  Harald Franck  2003    432  30.69  1:07.06  1:45.86    2:21.94   
  Næstved IF  2:18.73                 
                     
15  Jacob Meisner Hansen  2003    426  32.29  1:08.65  1:46.16    2:22.55   
  Næstved IF  2:24.76                 
                     
16  David Kristensen  2003    421  33.77  1:10.57  1:47.73    2:23.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.03                 
                     
17  Joachim L Andersen  2003    392  34.46  1:11.92  1:50.10    2:26.60   
  Slagelse Svømmeklub  2:45.19                 
                     
18  Viktor Holst Rasmussen  2003    382  34.59  1:13.19  1:51.82    2:27.77   
  SVØM Korsør  2:26.50                 
                     
19  Tobias Davidsen  2003    377  29.88  1:06.27  1:47.86    2:28.46   
  Vest-Brøndby  2:14.62                 
                     
Ole Hovmand  2003              DSQ  Tyvstart sw 4.4 
  Svømmeklubben Syd  2:11.19                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Madsen  2004    554  30.73  1:04.37  1:38.00    2:10.61   
  Slagelse Svømmeklub  2:15.19                 
                     
Nicklas Plank  2004    550  29.83  1:04.10  1:37.97    2:10.93   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:11.16                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    507  31.36  1:05.61  1:39.86    2:14.51   
  Greve Svømmeklub  2:18.82                 
                     
Oscar Isberg  2004    487  31.21  1:05.91  1:41.60    2:16.39   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:19.45                 
                     
Jeppe Kjær  2004    463  32.66  1:08.66  1:44.61    2:18.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:25.18                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    462  31.78  1:07.18  1:43.21    2:18.74   
  Hvidovre Svømme Klub  2:20.07                 
                     
Troels Fode  2004    457  30.90  1:05.93  1:42.60    2:19.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.77                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    441  32.48  1:08.30  1:44.87    2:20.95   
  Hvidovre Svømme Klub  2:20.50                 
                     
Oliver Schultz  2004    439  31.81  1:07.85  1:44.74    2:21.15   
  Køge Svømmeklub  2:33.87                 
                     
10  Andreas Eriksen Tankmar  2004    429  32.27  1:09.99  1:48.41    2:22.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.23                 
                     
11  Stefan Rasmussen  2004    428  32.76  1:08.80  1:45.60    2:22.38   
  Svømmeklubben Syd  2:24.92                 
                     
12  Esben Rasmussen  2004    427  31.55  1:07.19  1:46.53    2:22.44   
  Vest-Brøndby  2:29.60                 
                     
13  Mikkel Roed  2004    425  32.81  1:10.12  1:47.70    2:22.62   
  Køge Svømmeklub  2:25.96                 
                     
14  Alexander Slente  2004    424  32.78  1:09.19  1:47.09    2:22.74   
  Svømmeklubben Syd  2:28.76                 
                     
15  Valdemar Jensen  2004    417  33.37  1:10.08  1:47.94    2:23.60   
  Nakskov Svømme Klub  2:32.86                 
                     
16  Holger Flytkjær-Hansen  2004    407  32.55  1:09.09  1:46.00    2:24.72   
  Haslev Svømmeklub  2:24.92                 
                     
17  Viggo Prehn  2004    399  34.77  1:12.65  1:50.49    2:25.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.67                 
                     
18  Jannik Jørgensen  2004    398  34.19  1:12.67  1:51.01    2:25.80   
  Slagelse Svømmeklub  2:31.38                 
                     
19  Alex Baes Maidens  2004    398  35.07  1:13.07  1:50.17    2:25.84   
  VAT Copenhagen-MK31  2:30.91                 
                     
20  Louie Hermansen  2004    380  35.20  1:13.64  1:51.60    2:28.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.76                 
                     
21  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    377  34.04  1:12.71  1:52.03    2:28.44   
  Ringsted Svømme Klub  2:31.85                 
                     
22  Anton Skov Grell  2004    374  34.05  1:12.04  1:51.43    2:28.81   
  Glostrup Svømmeklub  2:30.42                 
                     
23  Tobias Wiegaard Hansen  2004    372  34.15  1:12.67  1:51.83    2:29.10   
  SVØM Korsør  2:27.05                 
                     
24  Sebastian N. Bentsen  2004    371  33.34  1:11.71  1:50.90    2:29.31   
  Næstved IF  2:32.26                 
                     
25  Nicolas Mønsted-Martin  2004    323  35.37  1:14.65  1:55.48    2:36.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.67                 
                     
26  Bertram Krak  2004    288  35.71  1:16.44  1:59.69    2:42.31   
  VAT Copenhagen-MK31  2:44.09                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Bjørnsteen  2005    443  33.05  1:08.88  1:45.05    2:20.71   
  Svømmeklubben Syd  2:25.93                 
                     
Malthe Berlin  2005    439  32.51  1:08.70  1:46.14    2:21.12   
  Rønne Svømme Klub  2:22.46                 
                     
Malthe Foged  2005    434  32.33  1:09.01  1:46.68    2:21.69   
  Næstved IF  2:25.13                 
                     
Andreas M Nielsen  2005    432  32.07  1:07.58  1:45.84    2:21.89   
  Slagelse Svømmeklub  2:24.60                 
                     
Mikkel Andersen  2005    411  33.65  1:10.37  1:47.39    2:24.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.42                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    389  34.26  1:12.30  1:50.08    2:26.97   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:29.92                 
                     
Sejer Andersen  2005    384  34.64  1:12.93  1:51.14    2:27.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.81                 
                     
Konrad Clausen  2005    379  33.91  1:11.17  1:49.71    2:28.20   
  SVØM Korsør  2:32.56                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005    367  33.58  1:12.18  1:51.20    2:29.75   
  Haslev Svømmeklub  2:36.27                 
                     
10  Nicholas Simson  2005    362  32.34  1:10.00  1:50.16    2:30.52   
  VAT Copenhagen-MK31  2:26.87                 
                     
11  Adam Bugge Frandsen  2005    352  35.24  1:13.75  1:53.24    2:31.96   
  Ringsted Svømme Klub  2:39.66                 
                     
12  Sune Vergmann  2005    347  34.92  1:14.72  1:54.27    2:32.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:34.39                 
                     
13  Stefan Helding Danielsen  2005    345  36.55  1:15.78  1:55.13    2:32.97   
  Køge Svømmeklub  2:42.17                 
                     
14  Gustav Abildgaard  2005    311  36.73  1:18.00  1:59.74    2:38.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.74                 
                     
15  Anton Rytter Bech  2005    305  35.42  1:16.18  1:57.89    2:39.40   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.73                 
                     
16  Jakob Stærmose  2005    302  37.36  1:18.61  1:59.43    2:39.89   
  Ringsted Svømme Klub  2:38.90                 
                     
17  Tobias Chr. Stæcker  2005    246  37.99  1:21.80  2:07.32    2:51.08   
  Næstved IF  2:49.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Heyn Stage  2004    633  35.44  1:15.35  1:54.27    2:31.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:32.09                 
                     
Josefine Zebitz  2004    628  36.08  1:14.69  1:53.87    2:31.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.61                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    626  37.08  1:15.93  1:54.86    2:31.98   
  Vest-Brøndby  2:35.63                 
                     
Malou Soelberg  2004    553  37.89  1:18.34  1:58.90    2:38.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.77                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    551  37.22  1:17.71  1:58.74    2:38.52   
  Køge Svømmeklub  2:38.74                 
                     
Mathilde P. Mathiesen  2004    543  38.57  1:19.73  2:00.56    2:39.30   
  Albertslund IF  2:46.58                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    538  37.72  1:18.49  1:59.95    2:39.80   
  Hvidovre Svømme Klub  2:42.51                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    520  37.87  1:18.69  2:00.31    2:41.64   
  Køge Svømmeklub  2:46.31                 
                     
Ida Bruhn  2004    494  38.79  1:19.95  2:02.55    2:44.41   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:45.45                 
                     
10  Emma Kjer Rasmussen  2004    453  40.89  1:23.42  2:07.02    2:49.21   
  VAT Copenhagen-MK31  2:49.59                 
                     
11  Mille Marie Ullerup  2004    447  40.81  1:23.88  2:07.57    2:49.98   
  Svømmeklubben Syd  2:51.55                 
                     
12  Clara Schmedes  2004    434  39.36  1:22.40  2:07.56    2:51.70   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:46.99                 
                     
13  Anna Lind Petersen  2004    419  40.63  1:24.96  2:09.62    2:53.62   
  Haslev Svømmeklub  2:53.16                 
                     
14  Laura Kristensen  2004    402  40.64  1:25.51  2:11.18    2:56.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:49.15                 
                     
15  Julie Dahl  2004    397  41.67  1:26.48  2:11.97    2:56.83   
  Glostrup Svømmeklub  2:53.83                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004              DSQ  EFB v175 sw 6.4 
  Vest-Brøndby  2:41.13                 
                     
Freja Søndergaard  2004              DSQ  EFB v 125m SW6.4 
  Vordingborg Svømme Klub  2:50.61                 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca Petersen  2005    551  37.75  1:19.15  2:00.58    2:38.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.07                 
                     
Amalie Østerlund  2005    547  37.28  1:17.76  1:59.25    2:38.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:39.42                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    499  39.33  1:21.04  2:03.05    2:43.85   
  VAT Copenhagen-MK31  2:53.50                 
                     
Petrine R. E. Sørensen  2005    495  37.25  1:18.58  2:01.37    2:44.35   
  Haslev Svømmeklub  2:59.22                 
                     
Amalie Jensen  2005    467  1:23.44  2:07.19  2:47.49    2:47.49   
  Hvidovre Svømme Klub  2:51.46                 
                     
Agnes Dalgas Frederiksen  2005    465  38.94  1:21.75  2:05.58    2:47.79   
  Køge Svømmeklub  2:55.93                 
                     
Victoria W. Stahl  2005    462  38.99  1:21.79  2:05.85    2:48.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:00.45                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    453  39.31  1:22.65  2:06.21    2:49.26   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.84                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    430  41.39  1:25.43  2:10.06    2:52.13   
  Ringsted Svømme Klub  2:52.19                 
                     
10  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    430  41.28  1:25.45  2:09.42    2:52.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.73                 
                     
11  Matilde Schmidt-Lund  2005    425  41.96  1:26.14  2:09.81    2:52.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.84                 
                     
12  Thea Mikkelsen  2005    419  41.10  1:26.47  2:11.44    2:53.72   
  Glostrup Svømmeklub  3:07.37                 
                     
13  Lærke Dann-Nielsen  2005    415  42.49  1:26.31  2:10.64    2:54.24   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.32                 
                     
14  Fanta Osatoharimwen  2005    407  40.08  1:24.53  2:10.34    2:55.40   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:04.32                 
                     
15  Ella Gohr Metz  2005    406  41.68  1:26.55  2:11.94    2:55.58   
  Vest-Brøndby  2:51.54                 
                     
16  Nanette Skou Clausen  2005    398  43.13  1:28.07  2:13.15    2:56.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:04.79                 
                     
17  Olivia Mai Gustafson  2005    388  41.05  1:26.83  2:13.30    2:58.19   
  Køge Svømmeklub  3:02.98                 
                     
18  Mathilde Pihl  2005    358  42.88  1:29.06  2:16.11    3:03.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:07.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Brøns  2003    707  31.93  1:05.41  1:39.54    2:13.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.16                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    666  31.53  1:05.74  1:41.25    2:16.34   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:17.96                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    625  33.57  1:08.89  1:44.27    2:19.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.03                 
                     
Oscar Cleemann  2003    546  34.07  1:11.26  1:48.93    2:25.66   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.67                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    532  35.19  1:12.65  1:50.08    2:26.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.66                 
                     
Lukas Majvig Andersen  2003    488  35.71  1:13.87  1:52.66    2:31.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.71                 
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    434  37.12  1:16.90  1:57.64    2:37.20   
  Køge Svømmeklub  2:36.38                 
                     
Kristoffer H. Jensen  2003    427  37.26  1:16.79  1:57.63    2:38.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:40.73                 
                     
Jacob Meisner Hansen  2003    424  37.80  1:17.64  1:58.54    2:38.46   
  Næstved IF  2:45.97                 
                     
10  Tobias Lindberg  2003    375  39.02  1:21.34  2:03.85    2:45.03   
  Nakskov Svømme Klub  2:42.22                 
                     
11  David Kristensen  2003    375  39.61  1:22.00  2:04.34    2:45.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.30                 
                     
Tobias Davidsen  2003              DNS   
  Vest-Brøndby  2:37.42                 
                     
Joachim L Andersen  2003              DSQ  EFB v150 SW6.4 
  Slagelse Svømmeklub  2:56.17                 
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    560  33.26  1:09.05  1:46.62    2:24.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.86                 
                     
Jeppe Kjær  2004    505  35.78  1:14.61  1:52.76    2:29.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:38.37                 
                     
Emil Søby  2004    499  36.10  1:14.37  1:53.15    2:30.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:31.33                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    458  36.50  1:15.84  1:55.78    2:34.41   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.47                 
                     
Joakim Grøn-Henriksen  2004    441  36.38  1:16.91  1:57.45    2:36.38   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.79                 
                     
Mikkel Roed  2004    390  38.76  1:20.04  2:02.59    2:42.87   
  Køge Svømmeklub  2:41.58                 
                     
Valdemar Jensen  2004    348  40.03  1:23.83  2:07.05    2:49.28   
  Nakskov Svømme Klub  2:45.51                 
                     
Mathias Ankersen  2004    337  39.13  1:22.14  2:06.95    2:51.07   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:53.12                 
                     
Nicolas Mønsted-Martin  2004    311  40.59  1:25.11  2:10.56    2:55.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:51.44                 
                     
Mathias Christensen  2004              DSQ  Nedyket v afslut 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:33.92                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    489          35.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.79                 
Lara Smerdal  2006    399          37.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.13                 
Andrea Nøhr Petersen  2006    388          38.12   
  Køge Svømmeklub  39.60                 
Kamille Bentsen  2006    387          38.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.55                 
Amalie Backhausen  2006    378          38.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.62                 
Liva Gottorp Sørensen  2006    372          38.68   
  Vest-Brøndby  38.81                 
Petrea Hostrup Stærke  2006    371          38.70   
  Glostrup Svømmeklub  39.40                 
Mathilde Holm Villadsen  2006    364          38.96   
  Solrød Svømmeklub  39.41                 
Liva Mayland  2006    362          39.00   
  Næstved IF  42.73                 
10  Laura Meyer  2006    352          39.37   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.18                 
11  Mie Ankersen  2006    339          39.87   
  Herlufsholm Svømmeklub  43.23                 
12  Mie Visler  2006    333          40.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  41.31                 
13  Rikke Therp  2006    327          40.36   
  Vest-Brøndby  42.73                 
14  Alberte Crone Larsen  2006    325          40.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  41.76                 
15  Elisabeth Augusta Englev  2006    323          40.51   
  Greve Svømmeklub  40.79                 
16  Sarah Højlund  2006    321          40.59   
  VAT Copenhagen-MK31  42.03                 
17  Marie Nissov-Johansen  2006    320          40.66   
  Vest-Brøndby  39.52                 
18  Molly Namensen  2006    314          40.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.27                 
19  Iben Lund Nielsen  2006    307          41.20   
  Næstved IF  43.32                 
20  Clara Thomsen  2006    305          41.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.93                 
21  Mathilde Willumsen  2006    292          41.91   
  Greve Svømmeklub  43.85                 
22  Mathilde Ludvigsen  2006    286          42.18   
  Næstved IF  43.33                 
23  Leonora Franck  2006    286          42.22   
  Næstved IF  41.83                 
24  Anna Blom Bygum  2006    280          42.50   
  Vest-Brøndby  42.03                 
25  Alberte K. Andersen  2006    273          42.85   
  Vest-Brøndby  44.15                 
26  Emma Haagen  2006    262          43.44   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.60                 
27  Lara W. S. Olsen  2006    256          43.78   
  Ringsted Svømme Klub  44.02                 
28  Hanna Rørbech  2006    254          43.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.14                 
29  Josefine Meng Langhorn  2006    252          44.00   
  Svømmeklubben Syd  44.25                 
30  Regitze Rosenkrantz  2006    236          44.98   
  Glostrup Svømmeklub  44.36                 
31  Astamaja Rought  2006    204          47.23   
  SVØM Korsør  48.79                 
Felicia N. Nielsen  2006              DSQ  EFB v25 
  Greve Svømmeklub  48.37                 
Freja Katrine Raunholt  2006              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  Næstved IF  43.41                 
Silje Mathiasen  2006              DSQ  Tyvstart SW4.4 
  SVØM Korsør  38.45                 
Siv Reimer  2006              DSQ  EFB v 25 SW6.4 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.10                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sejer Andersen  2005    431          33.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.21                 
Christopher Vejlbo Hansen  2005    351          35.89   
  Haslev Svømmeklub  36.45                 
Tobias Rehder Knudsen  2005    348          35.99   
  SVØM Korsør  37.46                 
Stefan Helding Danielsen  2005    320          37.01   
  Køge Svømmeklub  37.69                 
Christian Søe Jepsen  2005    314          37.24   
  SVØM Korsør  37.23                 
Daniel Bastholm  2005    304          37.64   
  Greve Svømmeklub  39.59                 
Tobias Bjørnsteen  2005    293          38.09   
  Svømmeklubben Syd  37.98                 
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    287          38.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.59                 
Sune Vergmann  2005    286          38.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.87                 
10  Theodor Møller  2005    248          40.28   
  Vest-Brøndby  40.70                 
August Høy  2005              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.72                 
Anton Rytter Bech  2005              DSQ  EFB v 25 SW6.4 
  Hvidovre Svømme Klub  39.90                 
Benjamin Jørgensen  2005              DSQ  EFB v 25 SW 6.4 
  SVØM Korsør                   
Sigurd Chistopher Vickery  2005              DSQ  EFB v 25 SW6.4 
  Vest-Brøndby  40.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    667  1:07.95  2:19.81  3:32.43    4:42.91   
  VAT Copenhagen-MK31  4:43.99                 
                     
Olivia Callesen  2004    634  1:07.65  2:20.72  3:34.37    4:47.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:49.31                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    622  1:07.77  2:21.05  3:36.14    4:49.56   
  VAT Copenhagen-MK31  4:55.03                 
                     
Nønne Christensen  2004    597  1:10.97  2:26.62  3:40.85    4:53.47   
  VAT Copenhagen-MK31  4:53.38                 
                     
Liva Søby  2004    595  1:12.46  2:27.53  3:41.87    4:53.77   
  VAT Copenhagen-MK31  5:04.91                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    576  1:11.33  2:26.96  3:42.23    4:57.07   
  Hvidovre Svømme Klub  5:02.50                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    558  1:12.01  2:28.40  3:45.02    5:00.23   
  Greve Svømmeklub  4:57.57                 
                     
Elisabeth Roskær  2004    547  1:13.84  2:30.81  3:46.94    5:02.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:06.19                 
                     
Mille Bergmann  2004    547  1:12.33  2:28.93  3:45.93    5:02.17   
  Rønne Svømme Klub  5:04.39                 
                     
10  Laura Vangkilde  2004    540  1:13.67  2:30.49  3:47.20    5:03.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:13.46                 
                     
11  Josefine Krumbak  2004    533  1:12.60  2:30.30  3:48.39    5:04.84   
  Herlufsholm Svømmeklub  5:10.74                 
                     
12  Malou Soelberg  2004    515  1:13.57  2:32.81  3:51.14    5:08.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:56.51                 
                     
13  Nynne Jakobsen  2004    453  1:14.31  2:36.66  3:59.50    5:21.68   
  Haslev Svømmeklub  5:37.65                 
                     
14  Lykke Gøttrup Jensen  2004    407  1:18.33  2:45.10  4:12.01    5:33.52   
  Vest-Brøndby  5:38.93                 
                     
15  Nanna Udby Laugesen  2004    393  1:18.18  2:44.29  4:10.94    5:37.36   
  Hvidovre Svømme Klub  5:32.27                 
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    681  1:08.72  2:20.88  3:32.85    4:40.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:50.83                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005    618  1:09.31  2:23.23  3:37.98    4:50.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:58.19                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    615  1:10.84  2:25.47  3:39.52    4:50.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.77                 
                     
Amalie Østerlund  2005    594  1:09.79  2:24.95  3:41.57    4:54.05   
  Herlufsholm Svømmeklub  5:03.78                 
                     
Elida Thornsen  2005    512  1:13.71  2:33.44  3:53.65    5:08.96   
  SVØM Korsør  5:15.40                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    511  1:14.33  2:34.07  3:52.64    5:09.19   
  Køge Svømmeklub  5:18.94                 
                     
Emma Karoline Guldberg  2005    484  1:13.74  2:32.87  3:53.97    5:14.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:11.55                 
                     
Filippa Eiler  2005    454  1:17.38  2:40.16  4:01.54    5:21.56   
  VAT Copenhagen-MK31  5:19.37                 
                     
Mikkeline Timmerman  2005    445  1:15.37  2:39.25  4:01.95    5:23.60   
  Hvidovre Svømme Klub  5:34.90                 
                     
10  Kajsa Salomonsen  2005    433  1:18.55  2:41.81  4:04.51    5:26.64   
  VAT Copenhagen-MK31  5:25.72                 
                     
11  Natacha Munch  2005    423  1:16.06  2:40.70  4:06.61    5:29.05   
  Solrød Svømmeklub  5:45.74                 
                     
12  Emmeline S. Bertelsen  2005    412  1:18.58  2:43.89  4:09.69    5:31.98   
  Ringsted Svømme Klub  5:28.66                 
                     
13  Frida Høj Andersen  2005    407  1:19.57  2:45.22  4:10.22    5:33.33   
  Ishøj Svømme Klub  5:52.81                 
                     
14  Josephine Frederiksen  2005    406  1:19.83  2:45.79  4:11.74    5:33.74   
  Svømmeklubben Syd  5:40.54                 
                     
15  Helena Fogh Kronborg  2005    400  1:20.43  2:47.08  4:12.22    5:35.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:57.01                 
                     
Agnes Dalgas Frederiksen  2005              DNS   
  Køge Svømmeklub  5:36.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Køhn  2003    685  1:02.54  2:08.77  3:15.36    4:20.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:22.03                 
                     
Valdemar Brøns  2003    671  1:02.41  2:08.63  3:15.63    4:21.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:17.32                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    645  1:04.35  2:12.02  3:18.48    4:25.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:31.73                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    577  1:02.61  2:14.55  3:26.63    4:35.31   
  Næstved IF  4:37.54                 
                     
Ole Hovmand  2003    555  1:06.22  2:16.46  3:28.35    4:38.89   
  Svømmeklubben Syd  4:37.83                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003    550  1:04.75  2:16.43  3:29.21    4:39.80   
  Køge Svømmeklub  4:42.01                 
                     
Benjamin Bodal  2003    541  1:06.77  2:18.64  3:30.58    4:41.33   
  Ringsted Svømme Klub  4:37.25                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    534  1:06.61  2:18.50  3:29.92    4:42.58   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  5:03.98                 
                     
Marco Knudsen  2003    518  1:08.87  2:23.60  3:35.80    4:45.42   
  Greve Svømmeklub  4:51.51                 
                     
10  Xander Pontoppidan  2003    517  1:08.60  2:21.24  3:34.13    4:45.66   
  Hvidovre Svømme Klub  4:52.64                 
                     
11  Nicolai Schuster Gath  2003    511  1:08.06  2:22.76  3:37.62    4:46.62   
  Ishøj Svømme Klub  4:49.99                 
                     
12  Mathias Parkhøi  2003    491  1:10.07  2:25.03  3:39.37    4:50.60   
  Hvidovre Svømme Klub  5:01.65                 
                     
13  Magnus Juul Hansen  2003    486  1:08.39  2:23.51  3:37.34    4:51.46   
  Vordingborg Svømme Klub  5:09.99                 
                     
14  Asger Johansen  2003    486  1:08.56  2:23.98  3:39.61    4:51.58   
  Glostrup Svømmeklub  5:11.66                 
                     
15  Malte Hjalholt  2003    471  1:11.09  2:26.76  3:40.82    4:54.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:05.44                 
                     
Tobias Davidsen  2003              DNS   
  Vest-Brøndby  4:51.73                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Greisen  2004    564  1:06.31  2:17.73  3:28.25    4:37.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:41.81                 
                     
Casper Madsen  2004    551  1:07.69  2:19.11  3:29.98    4:39.56   
  Slagelse Svømmeklub  4:53.24                 
                     
Rasmus Warberg  2004    533  1:08.09  2:19.88  3:31.98    4:42.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:05.26                 
                     
Nicklas Plank  2004    532  1:06.81  2:18.67  3:30.54    4:42.84   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  4:44.88                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    514  1:10.44  2:23.56  3:34.63    4:46.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:50.03                 
                     
Matias Munkholm  2004    514  1:08.56  2:22.29  3:35.94    4:46.12   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:01.06                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    509  1:09.29  2:22.93  3:37.61    4:47.15   
  Greve Svømmeklub  4:53.66                 
                     
Troels Fode  2004    500  1:09.89  2:23.82  3:36.82    4:48.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:49.15                 
                     
Niklas Wiese Dobel  2004    497  1:09.79  2:23.43  3:37.05    4:49.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:52.61                 
                     
10  Joakim Grøn-Henriksen  2004    489  1:09.29  2:24.41  3:39.06    4:50.97   
  Ringsted Svømme Klub  5:25.77                 
                     
11  Oscar Isberg  2004    484  1:10.54  2:26.15  3:40.97    4:51.86   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  5:03.39                 
                     
12  Marius Kjær Hoelgaard  2004    470  1:09.89  2:24.90  3:40.67    4:54.76   
  Hvidovre Svømme Klub  4:55.59                 
                     
13  Stefan Rasmussen  2004    459  1:10.31  2:25.24  3:41.69    4:57.13   
  Svømmeklubben Syd  5:02.79                 
                     
14  William Studsgaard  2004    453  1:12.04  2:28.31  3:44.92    4:58.39   
  Rønne Svømme Klub  5:07.45                 
                     
15  Oscar Kroos  2004    443  1:13.15  2:30.44  3:47.21    5:00.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:07.61                 
                     
16  Sebastian N. Bentsen  2004    351  1:13.32  2:36.68  4:02.61    5:24.96   
  Næstved IF  5:25.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006    540          30.44   
  Greve Svømmeklub  31.43                 
Julie Brix Østergaard  2006    482          31.60   
  Køge Svømmeklub  32.55                 
Silje Mathiasen  2006    439          32.60   
  SVØM Korsør  33.15                 
Elisabeth Augusta Englev  2006    408          33.40   
  Greve Svømmeklub  34.87                 
Leonora M Postgaard  2006    401          33.59   
  Glostrup Svømmeklub  34.67                 
Josefine Meng Langhorn  2006    399          33.66   
  Svømmeklubben Syd  35.33                 
Emilie Hartvig-Olsen  2006    395          33.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.03                 
Molly Namensen  2006    388          33.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.68                 
Regitze Rosenkrantz  2006    386          34.03   
  Glostrup Svømmeklub  33.85                 
10  Viola Brandt-Brofeldt  2006    385          34.06   
  VAT Copenhagen-MK31  36.45                 
11  Mie Visler  2006    377          34.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.64                 
12  Mathilde Holm Villadsen  2006    374          34.39   
  Solrød Svømmeklub  35.14                 
13  Sarah Højlund  2006    369          34.54   
  VAT Copenhagen-MK31  34.70                 
14  Liva Mayland  2006    358          34.91   
  Næstved IF  35.08                 
15  Clara Thomsen  2006    355          34.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.26                 
16  Laura Meyer  2006    352          35.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.83                 
17  Marie Nissov-Johansen  2006    351          35.12   
  Vest-Brøndby  34.83                 
18  Caroline Rygaard Hansen  2006    350          35.15   
  Solrød Svømmeklub  35.70                 
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006    349          35.18   
  Greve Svømmeklub  38.58                 
20  Nicole Damhøj Andersen  2006    341          35.46   
  Greve Svømmeklub  36.69                 
21  Sara Kaarup Andersen  2006    340          35.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.56                 
22  Katharina Beyer Hansen  2006    340          35.51   
  Glostrup Svømmeklub  35.17                 
23  Lara Smerdal  2006    338          35.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.99                 
24  Iben Lund Nielsen  2006    333          35.73   
  Næstved IF  36.35                 
25  Alberte K. Andersen  2006    328          35.93   
  Vest-Brøndby  34.85                 
26  Kamille Bentsen  2006    327          35.95   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.17                 
27  Mille Giolbas  2006    323          36.10   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.44                 
28  Rebecca Ella Madsen  2006    323          36.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.54                 
29  Leonora Franck  2006    323          36.13   
  Næstved IF  35.59                 
30  Alberte Crone Larsen  2006    321          36.18   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  35.52                 
31  Mathilde Willumsen  2006    321          36.20   
  Greve Svømmeklub  35.89                 
32  Petrea Hostrup Stærke  2006    319          36.27   
  Glostrup Svømmeklub  36.20                 
33  Lara W. S. Olsen  2006    317          36.33   
  Ringsted Svømme Klub  36.49                 
34  Anna Blom Bygum  2006    317          36.35   
  Vest-Brøndby  36.57                 
35  Freja Katrine Raunholt  2006    297          37.14   
  Næstved IF  39.25                 
36  Hanna Rørbech  2006    262          38.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Mathilde Ludvigsen  2006              DSQ  Tyvstart SW4.4 
  Næstved IF  36.08                 
Siv Reimer  2006              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:53   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Berlin  2005    490          27.95   
  Rønne Svømme Klub  28.02                 
Casper Puggaard  2005    468          28.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.04                 
Andreas M Nielsen  2005    453          28.69   
  Slagelse Svømmeklub  29.79                 
Sejer Andersen  2005    394          30.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.84                 
Tobias Bjørnsteen  2005    388          30.20   
  Svømmeklubben Syd  30.18                 
Nicholas Simson  2005    385          30.28   
  VAT Copenhagen-MK31  31.03                 
Christopher Vejlbo Hansen  2005    381          30.39   
  Haslev Svømmeklub  31.00                 
Malthe Foged  2005    361          30.95   
  Næstved IF  32.35                 
Daniel Bastholm  2005    349          31.29   
  Greve Svømmeklub  32.02                 
10  August Høy  2005    344          31.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.27                 
10  Konrad Clausen  2005    344          31.44   
  SVØM Korsør  32.19                 
12  Carlo-Viggo Cairo  2005    328          31.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.51                 
13  Anton Rytter Bech  2005    315          32.37   
  Hvidovre Svømme Klub  32.46                 
13  Gustav Abildgaard  2005    315          32.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.40                 
15  Axel Føns Voss  2005    301          32.86   
  Vest-Brøndby  32.46                 
16  Sigurd Chistopher Vickery  2005    300          32.92   
  Vest-Brøndby  32.20                 
17  Emil Strandquist  2005    299          32.93   
  Albertslund IF  33.33                 
18  Stefan Helding Danielsen  2005    278          33.73   
  Køge Svømmeklub  33.44                 
19  Tobias Chr. Stæcker  2005    276          33.84   
  Næstved IF  32.17                 
20  Cilas Madsen  2005    275          33.89   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.14                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:53 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:41   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Zebitz  2004    632  33.78  1:13.57  1:58.80    2:33.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.83                 
                     
Jasmin Philip  2004    622  33.53  1:13.24  1:59.47    2:33.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.80                 
                     
Olivia Callesen  2004    607  33.34  1:13.37  1:59.51    2:35.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.40                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    567  34.14  1:15.59  2:01.61    2:38.79   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.31                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    538  35.49  1:20.31  2:05.06    2:41.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:43.80                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    531  34.47  1:17.91  2:05.31    2:42.31   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.51                 
                     
Laura Vangkilde  2004    520  37.15  1:21.03  2:05.80    2:43.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.47                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    510  36.00  1:13.76  2:05.61    2:44.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:44.70                 
                     
Josefine Arbo Sørensen  2004    494  35.26  1:17.27  2:06.81    2:46.24   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:43.06                 
                     
10  Olivia Møller  2004    475  34.58  1:18.50  2:10.82    2:48.46   
  Køge Svømmeklub  2:48.39                 
                     
11  Clara Schmedes  2004    442  36.68  1:21.45  2:12.90    2:52.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:49.23                 
                     
12  Nanna Udby Laugesen  2004    432  40.54  1:23.59  2:14.44    2:53.89   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.54                 
                     
13  Astrid Høffer  2004    429  39.08  1:25.51  2:15.77    2:54.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:56.11                 
                     
14  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    428  37.44  1:24.05  2:16.72    2:54.41   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:00.07                 
                     
15  Emilie Højen Meyer  2004    428  38.04  1:22.99  2:13.37    2:54.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:52.44                 
                     
16  Lykke Gøttrup Jensen  2004    409  38.41  1:25.16  2:16.20    2:57.00   
  Vest-Brøndby  2:59.81                 
                     
17  Alma Heyn Stage  2004    406  38.10  1:18.26  2:16.26    2:57.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:53.01                 
                     
18  Signe Astrup Taul  2004    399  38.26  1:26.54  2:17.65    2:58.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:58.60                 
                     
19  Julie Dahl  2004    391  38.57  1:24.35  2:16.75    2:59.70   
  Glostrup Svømmeklub  3:00.14                 
                     
Caroline Clausen  2004              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:01.69                 
                     
Mathilde Svendsen  2004              DSQ  Afslut ryg på maven 
  Greve Svømmeklub  2:56.63                 
                     
Mille Bergmann  2004              DSQ  Tyvstart SW4.4 
  Rønne Svømme Klub  2:52.85                 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Wichmann Larsen  2005    542  34.84  1:17.68  2:05.59    2:41.16   
  Køge Svømmeklub  2:49.59                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    477  37.02  1:19.31  2:08.07    2:48.20   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:51.80                 
                     
Mille Maxwell Berthou  2005    462  37.68  1:22.32  2:13.24    2:50.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.43                 
                     
Cille Kirketerp  2005    458  37.82  1:24.14  2:13.16    2:50.48   
  VAT Copenhagen-MK31  2:54.66                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005    454  35.79  1:20.32  2:13.72    2:51.05   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:57.73                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005    451  37.43  1:21.58  2:12.83    2:51.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.33                 
                     
Lise Refsgaard  2005    446  39.22  1:22.09  2:13.98    2:51.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:06.36                 
                     
Kajsa Salomonsen  2005    435  36.03  1:21.90  2:14.95    2:53.38   
  VAT Copenhagen-MK31  2:52.75                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    435  37.68  1:21.96  2:15.28    2:53.51   
  Ringsted Svømme Klub  2:55.70                 
                     
10  Emmeline S. Bertelsen  2005    432  39.92  1:24.96  2:16.02    2:53.90   
  Ringsted Svømme Klub  2:55.37                 
                     
11  Frederikke B. Hansen  2005    428  38.26  1:22.27  2:12.32    2:54.35   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:54.60                 
                     
12  Victoria W. Stahl  2005    428  40.73  1:25.87  2:14.84    2:54.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:07.74                 
                     
13  Nanette Skou Clausen  2005    425  37.64  1:23.35  2:16.33    2:54.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.13                 
                     
14  Lærke Møller  2005    417  39.26  1:23.14  2:14.47    2:55.89   
  Haslev Svømmeklub  3:01.52                 
                     
15  Agnes Barner Hansen  2005    415  36.93  1:21.28  2:17.25    2:56.20   
  Næstved IF  3:02.68                 
                     
16  Petrine R. E. Sørensen  2005    413  36.36  1:19.66  2:17.62    2:56.45   
  Haslev Svømmeklub  3:00.43                 
                     
17  Agnete Høyer  2005    408  38.91  1:25.14  2:16.80    2:57.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.71                 
                     
18  Freya Ry Nielsen  2005    394  41.89  1:31.08  2:19.45    2:59.27   
  Glostrup Svømmeklub  2:57.02                 
                     
19  Lærke Dann-Nielsen  2005    380  42.24  1:26.91  2:22.07    3:01.46   
  Hvidovre Svømme Klub  3:08.78                 
                     
20  Frida Høj Andersen  2005    379  42.30  1:28.29  2:21.16    3:01.63   
  Ishøj Svømme Klub  3:01.57                 
                     
21  Filippa Eiler  2005    377  38.74  1:26.02  2:21.70    3:01.93   
  VAT Copenhagen-MK31  3:02.54                 
                     
22  Aliyah Savannah Rasmussen  2005    375  39.64  1:27.25  2:16.93    3:02.24   
  Ringsted Svømme Klub  3:05.81                 
                     
23  Luna Luminari  2005    373  40.97  1:29.92  2:21.48    3:02.55   
  VAT Copenhagen-MK31  3:03.36                 
                     
24  Annika Køhn  2005    366  41.58  1:28.68  2:22.79    3:03.77   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:00.72                 
                     
25  Emma Karoline Guldberg  2005    354  43.25  1:29.12  2:26.81    3:05.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:58.04                 
                     
26  Mathilde Pihl  2005    342  42.43  1:31.60  2:25.38    3:07.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:05.33                 
                     
Malene Reynolds  2005              DSQ  EFB 75 m SW6.4 
  Ringsted Svømme Klub  3:07.83                 
                     
Selma V Studnitz Andersen  2005              DSQ  EFB 75m SW6.4 
  Herlufsholm Svømmeklub  3:01.82                 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    586  33.82  1:14.56  2:01.72    2:37.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.06                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    484  36.48  1:18.03  2:10.37    2:47.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:54.64                 
                     
Falka Tind  2006    467  37.21  1:19.32  2:13.01    2:49.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.59                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    420  39.45  1:26.30  2:16.51    2:55.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:11.81                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    408  37.62  1:23.45  2:16.99    2:57.15   
  Greve Svømmeklub  3:05.23                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006    398  38.65  1:25.64  2:17.41    2:58.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:17.53                 
                     
Klara-Sofie Bollmann  2006    393  39.06  1:24.00  2:18.52    2:59.48   
  Køge Svømmeklub  2:58.54                 
                     
Julie Brix Østergaard  2006    384  40.42  1:29.46  2:24.02    3:00.81   
  Køge Svømmeklub  3:00.22                 
                     
Andrea Nøhr Petersen  2006    379  39.99  1:25.95  2:19.88    3:01.54   
  Køge Svømmeklub  3:00.83                 
                     
10  Mie Ankersen  2006    379  39.69  1:27.65  2:21.77    3:01.55   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:09.44                 
                     
11  Sara Kaarup Andersen  2006    377  41.55  1:28.16  2:20.84    3:01.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:06.44                 
                     
12  Freja Juul  2006    368  42.28  1:28.17  2:21.36    3:03.41   
  Næstved IF  3:07.52                 
                     
13  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    362  41.44  1:31.11  2:23.43    3:04.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.10                 
                     
14  Silje Mathiasen  2006    348  41.31  1:27.02  2:24.91    3:06.82   
  SVØM Korsør  3:16.06                 
                     
15  Leonora M Postgaard  2006    348  41.34  1:31.88  2:25.84    3:06.86   
  Glostrup Svømmeklub  3:04.98                 
                     
16  Siv Reimer  2006    340  42.61  1:28.87  2:24.81    3:08.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:17.57                 
                     
17  Mathilde Holm Villadsen  2006    337  42.37  1:29.70  2:26.44    3:08.79   
  Solrød Svømmeklub  3:16.04                 
                     
18  Annette Toft  2006    311  45.13  1:34.52  2:27.69    3:13.91   
  Køge Svømmeklub  3:15.46                 
                     
19  Lara Smerdal  2006    280  48.78  1:37.35  2:36.44    3:20.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:19.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:41 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    671  30.17  1:06.51  1:47.27    2:17.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.13                 
                     
Valdemar Brøns  2003    652  29.38  1:04.78  1:46.31    2:19.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.94                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    625  29.51  1:06.25  1:49.98    2:21.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.13                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    585  30.32  1:08.29  1:50.24    2:24.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.50                 
                     
Elias Rought  2003    575  31.22  1:10.33  1:51.05    2:25.04   
  Slagelse Svømmeklub  2:24.13                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    554  30.26  1:09.30  1:51.91    2:26.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:24.32                 
                     
Silas Lykke  2003    547  30.63  1:08.27  1:52.48    2:27.42   
  Slagelse Svømmeklub  2:29.32                 
                     
Oscar Cleemann  2003    543  31.28  1:07.96  1:53.50    2:27.81   
  Hvidovre Svømme Klub  2:33.01                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    538  31.93  1:09.97  1:53.29    2:28.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.61                 
                     
10  Carl Heyn Stage  2003    524  33.12  1:13.23  1:59.91    2:29.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.01                 
                     
11  Mikkel Jørgensen  2003    523  30.46  1:10.65  1:55.38    2:29.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.19                 
                     
12  Ole Hovmand  2003    520  31.72  1:10.73  1:55.79    2:29.94   
  Svømmeklubben Syd  2:35.83                 
                     
13  Jonathan Eskildsen  2003    504  30.62  1:10.20  1:55.34    2:31.52   
  Køge Svømmeklub  2:30.34                 
                     
14  Lucas Jul Pedersen  2003    498  33.27  1:14.39  1:59.22    2:32.11   
  Næstved IF  2:29.68                 
                     
15  Tobias Lindberg  2003    493  33.89  1:15.43  1:57.28    2:32.68   
  Nakskov Svømme Klub  2:35.77                 
                     
16  Marco Knudsen  2003    478  33.80  1:13.97  2:00.52    2:34.27   
  Greve Svømmeklub  2:32.53                 
                     
17  Mathias Parkhøi  2003    468  33.22  1:14.56  2:00.59    2:35.34   
  Hvidovre Svømme Klub  2:37.44                 
                     
18  Magnus Juul Hansen  2003    454  32.92  1:14.89  2:02.05    2:36.91   
  Vordingborg Svømme Klub  2:45.21                 
                     
19  Peter Vinge-Maigaard  2003    445  32.29  1:15.20  2:02.28    2:38.00   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:38.29                 
                     
20  Harald Franck  2003    430  31.14  1:14.39  2:04.21    2:39.75   
  Næstved IF  2:40.21                 
                     
21  Xander Pontoppidan  2003    428  34.76  1:16.37  2:03.77    2:40.04   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.38                 
                     
22  Nicolai Schuster Gath  2003    427  34.21  1:18.02  2:05.81    2:40.08   
  Ishøj Svømme Klub  2:39.32                 
                     
23  Jacob Meisner Hansen  2003    417  34.24  1:15.57  2:04.21    2:41.35   
  Næstved IF  2:39.20                 
                     
24  Kristoffer H. Jensen  2003    416  34.21  1:15.02  2:05.95    2:41.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:42.78                 
                     
25  Malte Hjalholt  2003    399  35.85  1:18.25  2:07.80    2:43.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.92                 
                     
26  David Kristensen  2003    389  38.37  1:21.61  2:08.14    2:45.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.10                 
                     
27  Lukas Majvig Andersen  2003    383  33.88  1:17.10  2:07.07    2:46.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.76                 
                     
28  Valentin Wahl  2003    375  34.18  1:18.73  2:05.36    2:47.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.88                 
                     
Oscar Thinghøjen  2003              DSQ  Ej ryg v 100 SW6,5 
  VAT Copenhagen-MK31  2:31.56                 
                     
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Troels Fode  2004    536  32.73  1:12.91  1:54.23    2:28.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.24                 
                     
Sebastian Greisen  2004    532  33.18  1:10.84  1:55.60    2:28.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.55                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    483  33.31  1:13.43  1:58.93    2:33.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.78                 
                     
Casper Madsen  2004    464  33.17  1:13.24  2:00.68    2:35.71   
  Slagelse Svømmeklub  2:37.63                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    434  34.88  1:15.56  2:05.20    2:39.26   
  Greve Svømmeklub  2:39.15                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    427  35.89  1:17.69  2:03.55    2:40.09   
  Hvidovre Svømme Klub  2:46.26                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    411  33.77  1:13.68  2:02.83    2:42.17   
  Vest-Brøndby  2:44.22                 
                     
Viggo Prehn  2004    400  37.40  1:19.06  2:08.66    2:43.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:51.72                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    398  35.23  1:19.69  2:06.47    2:43.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:51.07                 
                     
10  Anton Skov Grell  2004    397  35.19  1:19.59  2:08.86    2:44.11   
  Glostrup Svømmeklub  2:50.35                 
                     
11  Tobias Mølbak  2004    380  35.80  1:18.70  2:09.47    2:46.54   
  Ringsted Svømme Klub  2:45.36                 
                     
12  Marius Kjær Hoelgaard  2004    378  37.53  1:20.32  2:10.09    2:46.71   
  Hvidovre Svømme Klub  2:45.37                 
                     
13  Valdemar Jensen  2004    377  37.52  1:21.38  2:11.49    2:46.97   
  Nakskov Svømme Klub  2:51.97                 
                     
14  Jannik Jørgensen  2004    361  38.80  1:24.11  2:09.71    2:49.27   
  Slagelse Svømmeklub  2:46.86                 
                     
15  Mikkel Roed  2004    357  37.64  1:19.81  2:13.46    2:49.92   
  Køge Svømmeklub  2:47.21                 
                     
16  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    356  36.56  1:20.53  2:14.05    2:50.12   
  Ringsted Svømme Klub  2:52.14                 
                     
17  Alex Baes Maidens  2004    347  38.06  1:21.44  2:13.63    2:51.64   
  VAT Copenhagen-MK31  2:52.88                 
                     
18  Stefan Rasmussen  2004    341  38.58  1:24.05  2:13.45    2:52.52   
  Svømmeklubben Syd  2:51.02                 
                     
19  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    338  38.43  1:24.76  2:11.71    2:53.06   
  Næstved IF  2:52.09                 
                     
20  William Studsgaard  2004    332  36.61  1:20.44  2:15.65    2:54.07   
  Rønne Svømme Klub  2:53.29                 
                     
21  Esben Rasmussen  2004    330  39.60  1:24.69  2:16.01    2:54.45   
  Vest-Brøndby  2:50.19                 
                     
22  Grigory Selivanov  2004    293  37.65  1:25.47  2:20.59    3:01.44   
  VAT Copenhagen-MK31  3:02.27                 
                     
Alexander Slente  2004              DSQ  Ej ryg e 50 SW6.2 
  Svømmeklubben Syd  2:47.29                 
                     
 
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005    418  36.22  1:17.31  2:04.41    2:41.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.30                 
                     
Malthe Foged  2005    387  37.01  1:19.57  2:08.00    2:45.49   
  Næstved IF  2:59.44                 
                     
Mikkel Andersen  2005    387  37.20  1:18.59  2:08.77    2:45.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.29                 
                     
Malthe Berlin  2005    381  34.86  1:17.92  2:10.81    2:46.37   
  Rønne Svømme Klub  2:48.35                 
                     
Andreas M Nielsen  2005    377  39.01  1:22.73  2:12.88    2:46.95   
  Slagelse Svømmeklub  2:49.88                 
                     
Nicholas Simson  2005    334  36.70  1:20.97  2:15.78    2:53.85   
  VAT Copenhagen-MK31  2:51.89                 
                     
Carlo-Viggo Cairo  2005    332  39.81  1:23.88  2:14.76    2:54.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:54.84                 
                     
Frederik Rasmussen  2005    295  36.79  1:25.38  2:19.32    3:01.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:01.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  09:51   
  Arrangør  Region Sjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 19, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat 1 Piger  2004  VAT Copenhagen            2:16.65   
  Sofie Bruun Høvring  2004      34.45        34.45   
  Schastine Skifter Tabor  2005                 
  Mathilde P. Mathiesen  2004                 
  Emilia C. R. Olsen  2004      2:16.65        2:16.65   
                     
Hovedstadens Piger X  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:17.02   
  Jasmin Philip  2004      34.53        34.53   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005                 
  Coco Li Fuhrmann  2006                 
  Rebecca Petersen  2005      2:17.02        2:17.02   
                     
Køge Piger 1  2004  Køge Svømmeklub            2:18.88   
  Benedicte Them Jensen  2004      34.31        34.31   
  Maya Krogh Brønnicke  2005                 
  Elisabeth Them Jensen  2004                 
  Amalie Wichmann Larsen  2005      2:18.88        2:18.88   
                     
Hovedstadens Piger Y  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.18   
  Josefine Zebitz  2004      35.31        35.31   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005                 
  Falka Tind  2006                 
  Malou Soelberg  2004      2:19.18        2:19.18   
                     
Kvik Piger A  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:19.99   
  Alma Heyn Stage  2004      32.95        32.95   
  Lise Refsgaard  2005                 
  Mille Maxwell Berthou  2005                 
  Emma Karoline Guldberg  2005      2:19.99        2:19.99   
                     
Vg17 Vest Piger 1  2004  Vest-Brøndby            2:22.44   
  Emma Vega Thorsen  2004      33.95        33.95   
  Lykke Gøttrup Jensen  2004                 
  Anne Sofie Devantier  2004                 
  Caroline Wiuff Jensen  2004      2:22.44        2:22.44   
                     
Hg Piger  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:25.72   
  Wilma Anker  2004      37.68        37.68   
  Emilie Højen Meyer  2004                 
  Amalie Østerlund  2005                 
  Josefine Krumbak  2004      2:25.72        2:25.72   
                     
Vat 2 Piger  2004  VAT Copenhagen            2:26.46   
  Liva Søby  2004      35.14        35.14   
  Liva Lund Hansen  2005                 
  Kajsa Salomonsen  2005                 
  Hannah B. Pedersen  2005      2:26.46        2:26.46   
                     
Køge Piger 2  2004  Køge Svømmeklub            2:28.47   
  Olivia Mai Gustafson  2005      38.17        38.17   
  Olivia Møller  2004                 
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005                 
  Julie Brix Østergaard  2006      2:28.47        2:28.47   
                     
10  Kvik Piger B  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:35.16   
  Victoria W. Stahl  2005      37.35        37.35   
  Caroline Koch  2005                 
  Elisabeth Roskær  2004                 
  Clara Thomsen  2006      2:35.16        2:35.16   
                     
11  Vg17 Glostrup Piger  2004  Glostrup Svømmeklub            2:35.98   
  Thea Mikkelsen  2005      38.46        38.46   
  Julie Dahl  2004                 
  Laura L. Hørning  2004                 
  Freya Ry Nielsen  2005      2:35.98        2:35.98   
                     
12  Kvik Piger C  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:38.40   
  Lara Smerdal  2006      39.51        39.51   
  Signe Astrup Taul  2004                 
  Tanja-Marie Mathies  2004                 
  Amalie Backhausen  2006      2:38.40        2:38.40   
                     
13  Hovedstadens Piger Ø  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.46   
  Laura Vangkilde  2004      39.51        39.51   
  Nanette Skou Clausen  2005      39.23        1:18.74   
  Sara Kaarup Andersen  2006                 
  Agnete Høyer  2005      2:40.46        2:40.46   
                     
14  Solrød Piger 05  2005  Solrød Svømmeklub            2:42.46   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      41.52        41.52   
  Natacha Munch  2005                 
  Jaqueline Haack  2006                 
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      2:42.46        2:42.46   
                     
15  Vest Årgang Piger 1  2006  Vest-Brøndby            2:44.61   
  Marie Nissov-Johansen  2006      40.07        40.07   
  Anna Blom Bygum  2006                 
  Rikke Therp  2006                 
  Liva Gottorp Sørensen  2006      2:44.61        2:44.61   
                     
16  Vg17 Vest Piger 2  2005  Vest-Brøndby            2:46.53   
  Ella Gohr Metz  2005      37.35        37.35   
  Ida Jacobsen  2005                 
  Mathilde U. Thorborg  2005                 
  Natascha Packert-Frandsen  2005      2:46.53        2:46.53   
                     
17  Piger Korsør  2004  SVØM Korsør            2:50.63   
  Silje Mathiasen  2006      41.29        41.29   
  Isabella Hejlesen  2004                 
  Elida Thornsen  2005                 
  Astamaja Rought  2006      2:50.63        2:50.63   
                     
Gsk Heltinder  2006  Glostrup Svømmeklub            DSQ  EFB v 75 SW6.4 
  Leonora M Postgaard