Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge 1 | 0 | Sigma Swim | 1:42.89 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 26.28 | 26.28 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 25.18 | 51.46 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 25.70 | 1:17.16 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 25.73 | 1:42.89 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.46 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 23.71 | 23.71 | |||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 27.62 | 51.33 | |||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 26.69 | 1:18.02 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 27.44 | 1:45.46 | |||||||
3 | Shs Drenge 1 | 0 | Søllerød Hørsholm Swim | 1:49.62 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Filip Bruhn | 2003 | 26.41 | 53.89 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 28.03 | 1:21.92 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 27.70 | 1:49.62 | |||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.93 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 27.26 | 54.39 | |||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 28.24 | 1:22.63 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 28.30 | 1:50.93 | |||||||
5 | Sigma Drenge 2 | 0 | Sigma Swim | 1:51.42 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 27.66 | 27.66 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 27.58 | 55.24 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 27.75 | 1:22.99 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 28.43 | 1:51.42 | |||||||
6 | Triton Ballerup | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.07 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 27.20 | 54.14 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 28.33 | 1:22.47 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 29.60 | 1:52.07 | |||||||
7 | A6 Drenge | 2004 | A6 | 1:52.14 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 27.75 | 55.69 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 27.72 | 1:23.41 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 28.73 | 1:52.14 | |||||||
8 | Gentofte Everwings | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.71 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.16 | 54.11 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 29.34 | 1:23.45 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 29.26 | 1:52.71 | |||||||
9 | Helsingør Drenge 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:54.53 | ||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 28.75 | 57.91 | |||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 29.45 | 1:27.36 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 27.17 | 1:54.53 | |||||||
10 | Shs Drenge 2 | 0 | Søllerød Hørsholm Swim | 1:54.61 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 28.84 | 57.19 | |||||||
Mathias Ehlers | 2003 | 29.05 | 1:26.24 | |||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 28.37 | 1:54.61 | |||||||
11 | Herlev Knægte | 2003 | Herlev Svømning | 1:56.10 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.13 | 57.80 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 29.50 | 1:27.30 | |||||||
Erik Li | 2003 | 28.80 | 1:56.10 | |||||||
12 | A6 Drenge 2 | 2004 | A6 | 1:58.72 | ||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 30.64 | 59.26 | |||||||
Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 29.42 | 1:28.68 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 30.04 | 1:58.72 | |||||||
13 | Sigma Drenge 3 | 2005 | Sigma Swim | 1:58.97 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 29.55 | 58.81 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 29.56 | 1:28.37 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 30.60 | 1:58.97 | |||||||
14 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.50 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Kasper Thorn | 2004 | 31.84 | 1:00.06 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 29.53 | 1:29.59 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 29.91 | 1:59.50 | |||||||
15 | Gsc Drenge 2 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.56 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 29.78 | 59.26 | |||||||
Silas Fessel | 2004 | 29.78 | 1:29.04 | |||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 30.52 | 1:59.56 | |||||||
16 | Gentofte Drenge 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:02.04 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 30.98 | 30.98 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 30.02 | 1:01.00 | |||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.40 | 1:31.40 | |||||||
Oskar Clausen | 2004 | 30.64 | 2:02.04 | |||||||
17 | Shs Drenge 3 | 0 | Søllerød Hørsholm Swim | 2:02.37 | ||||||
Oscar Svensson | 2005 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Ludvig Montag | 2003 | 30.93 | 1:00.97 | |||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 30.50 | 1:31.47 | |||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 30.90 | 2:02.37 | |||||||
18 | Gsc Drenge 3 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.35 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 30.05 | 1:00.59 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 30.45 | 1:31.04 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 32.31 | 2:03.35 | |||||||
19 | Gentofte Drenge 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.70 | ||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 33.12 | 1:05.54 | |||||||
Alexander Griffin | 2004 | 33.01 | 1:38.55 | |||||||
Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 33.15 | 2:11.70 | |||||||
20 | Gsc Drenge 4 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.93 | ||||||
William Leth | 2004 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Anders Junker | 2005 | 34.89 | 1:07.14 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 32.25 | 1:39.39 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 32.54 | 2:11.93 | |||||||
21 | Gentofte Drenge 4 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.44 | ||||||
Louie Hansen | 2005 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 32.55 | 1:06.41 | |||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 36.24 | 1:42.65 | |||||||
August Sølvsteen | 2005 | 32.79 | 2:15.44 | |||||||
- | Gentofte Drenge 5 | 0 | Gentofte Svømme Klub | afmeldt | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Roskilde Drenge | 0 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart sv 4 | |||||
Pelle Colmorten | 2004 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 29.97 | 59.04 | |||||||
Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 31.48 | 1:30.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:25 |