Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.57 | 1:08.59 | 1:52.23 | 2:23.67 | |||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.08 | 1:08.43 | 1:52.39 | 2:24.13 | |||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.75 | 1:11.74 | 1:52.38 | 2:24.64 | |||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.58 | 1:11.30 | 1:53.47 | 2:25.95 | |||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.63 | 1:07.40 | 1:57.04 | 2:29.06 | |||
6 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.57 | 1:11.73 | 1:56.06 | 2:29.77 | |||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.48 | 1:10.87 | 1:56.51 | 2:30.94 | |||
8 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.79 | 1:56.71 | 2:30.97 | ||||
9 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.95 | 1:12.52 | 1:56.41 | 2:31.20 | |||
10 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.31 | 1:10.52 | 1:57.23 | 2:33.48 | |||
11 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 32.00 | 1:12.64 | 2:00.25 | 2:35.80 | |||
12 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.21 | 1:13.69 | 2:02.26 | 2:37.32 | |||
13 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.58 | 1:18.34 | 2:03.03 | 2:39.76 | |||
14 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 32.42 | 1:14.45 | 2:05.89 | 2:40.59 | |||
15 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.29 | 1:15.26 | 2:05.47 | 2:40.81 | |||
16 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.72 | 1:18.59 | 2:05.26 | 2:42.59 | |||
17 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.58 | 1:16.38 | 2:05.85 | 2:42.72 | |||
18 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.14 | 1:17.38 | 2:05.21 | 2:42.79 | |||
19 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 34.82 | 1:17.59 | 2:06.21 | 2:45.35 | |||
20 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 35.93 | 1:16.89 | 2:10.32 | 2:47.55 | |||
- | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | svøm på mave ef/75m | |||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 32.97 | 1:11.63 | 1:58.73 | 2:33.11 | |||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 33.42 | 1:16.22 | 2:02.71 | 2:36.30 | |||
3 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.07 | 1:13.50 | 1:59.91 | 2:36.73 | |||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.35 | 1:17.80 | 2:02.13 | 2:37.21 | |||
5 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.41 | 1:20.94 | 2:04.31 | 2:39.72 | |||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.46 | 1:17.67 | 2:07.09 | 2:43.96 | |||
7 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.00 | 1:20.48 | 2:06.88 | 2:44.12 | |||
8 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 32.53 | 1:16.98 | 2:07.85 | 2:45.38 | |||
9 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.44 | 1:20.51 | 2:10.88 | 2:48.21 | |||
10 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.56 | 1:18.40 | 2:10.88 | 2:49.02 | |||
11 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.58 | 1:25.79 | 2:16.74 | 2:54.49 | |||
- | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | efb v/75m | |||||
- | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | DSQ | efb v/75m | |||||
- | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/50m | |||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 32.78 | 1:13.51 | 2:03.16 | 2:37.65 | |||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 36.01 | 1:18.86 | 2:10.34 | 2:46.02 | |||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.44 | 1:16.04 | 2:10.55 | 2:49.26 | |||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.84 | 1:22.60 | 2:15.25 | 2:53.93 | |||
- | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | afslut på mave v/100 | |||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt berør v/150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:23 |