Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.00 | 1:15.12 | 1:56.10 | 2:37.04 | |||
2 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.28 | 1:17.24 | 1:59.36 | 2:41.13 | |||
3 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.86 | 1:18.80 | 2:00.94 | 2:42.30 | |||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.30 | 1:18.80 | 2:02.28 | 2:42.67 | |||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.04 | 1:17.77 | 2:00.24 | 2:43.09 | |||
6 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.85 | 1:19.15 | 2:02.38 | 2:43.95 | |||
7 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 38.46 | 1:22.68 | 2:05.77 | 2:50.15 | |||
8 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.19 | 1:22.76 | 2:07.07 | 2:50.40 | |||
9 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.72 | 1:22.34 | 2:06.79 | 2:51.56 | |||
10 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.55 | 1:23.72 | 2:10.21 | 2:55.86 | |||
11 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.25 | 1:24.83 | 2:11.29 | 2:56.64 | |||
12 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.41 | 1:22.57 | 2:10.17 | 2:59.45 | |||
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 37.23 | 1:19.14 | 2:01.99 | 2:41.73 | |||
2 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.48 | 1:21.43 | 2:05.28 | 2:48.84 | |||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.09 | 1:24.17 | 2:09.18 | 2:53.20 | |||
4 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.87 | 1:24.01 | 2:08.84 | 2:53.31 | |||
5 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.79 | 1:24.38 | 2:09.95 | 2:54.34 | |||
6 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.27 | 1:24.98 | 2:10.89 | 2:57.35 | |||
7 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 40.22 | 1:24.56 | 2:10.44 | 2:58.24 | |||
8 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.06 | 1:25.88 | 2:12.81 | 2:58.31 | |||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 43.51 | 1:32.91 | 2:22.40 | 3:10.66 | |||
10 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.49 | 1:33.56 | 2:24.60 | 3:14.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:58 |