Resultat för Regionsmesterskab Nordsjælland
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 32.16 | 1:08.58 | |||||
2 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.01 | 1:11.62 | |||||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.15 | 1:12.38 | |||||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | 1:12.50 | |||||
5 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.74 | 1:13.51 | |||||
6 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.77 | 1:14.31 | |||||
7 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.40 | 1:14.33 | |||||
8 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 1:14.44 | ||||||
9 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.22 | 1:14.47 | |||||
10 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.19 | 1:14.70 | |||||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | 1:14.99 | |||||
12 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.75 | 1:15.95 | |||||
13 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 35.16 | 1:17.15 | |||||
14 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 34.83 | 1:17.39 | |||||
15 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.19 | 1:17.41 | |||||
16 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.96 | 1:18.07 | |||||
17 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | 1:18.52 | |||||
18 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.62 | 1:18.64 | |||||
19 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.79 | 1:19.34 | |||||
20 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.21 | 1:19.38 | |||||
21 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 36.95 | 1:19.45 | |||||
22 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.98 | 1:19.85 | |||||
23 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.42 | 1:20.60 | |||||
24 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 38.32 | 1:21.16 | |||||
25 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.82 | 1:22.52 | |||||
26 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 38.18 | 1:23.06 | |||||
- | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | DSQ | afsl på mave v/50m | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.65 | 1:11.58 | |||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.88 | 1:12.71 | |||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.35 | 1:12.91 | |||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 33.39 | 1:13.49 | |||||
5 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 34.91 | 1:14.63 | |||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.53 | 1:15.70 | |||||
7 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.62 | 1:15.88 | |||||
8 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 36.73 | 1:16.77 | |||||
9 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.54 | 1:16.81 | |||||
10 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.85 | 1:17.40 | |||||
11 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.02 | 1:18.23 | |||||
12 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.87 | 1:18.39 | |||||
13 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.30 | 1:18.48 | |||||
14 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.08 | 1:18.65 | |||||
15 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.35 | 1:19.47 | |||||
16 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.45 | 1:19.55 | |||||
17 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.43 | 1:19.72 | |||||
18 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.48 | 1:20.15 | |||||
19 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 38.12 | 1:20.75 | |||||
20 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.88 | ||||||
21 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.21 | 1:22.02 | |||||
22 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.46 | 1:22.04 | |||||
23 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.88 | 1:22.11 | |||||
24 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.70 | 1:22.27 | |||||
25 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.99 | 1:22.56 | |||||
26 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.53 | 1:23.03 | |||||
27 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 40.56 | 1:24.70 | |||||
28 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.88 | 1:25.14 | |||||
29 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 41.35 | 1:25.42 | |||||
30 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.57 | 1:25.62 | |||||
31 | Tobias Lindhardt | 2005 | JGI Svømning | 40.82 | 1:26.20 | |||||
32 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 40.23 | 1:27.02 | |||||
33 | William Rützou | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.65 | 1:27.51 | |||||
34 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.90 | 1:27.71 | |||||
35 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.41 | 1:29.24 | |||||
36 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.51 | 1:29.55 | |||||
37 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.94 | 1:30.88 | |||||
38 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 1:30.96 | ||||||
39 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.33 | 1:34.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 |