Resultat för Regionsmesterskab Nordsjælland
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.54 | 58.98 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.97 | 59.72 | |||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.43 | 1:01.08 | |||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.54 | 1:01.66 | |||||
5 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.92 | 1:02.36 | |||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.12 | 1:03.31 | |||||
7 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 30.68 | 1:03.45 | |||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.98 | 1:03.47 | |||||
9 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.49 | 1:03.48 | |||||
10 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.98 | 1:03.74 | |||||
11 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.82 | 1:03.79 | |||||
12 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.74 | 1:03.81 | |||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.02 | 1:04.15 | |||||
14 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 30.78 | 1:04.24 | |||||
15 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.23 | 1:04.65 | |||||
16 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.73 | 1:05.03 | |||||
17 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 31.66 | 1:05.05 | |||||
18 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 31.76 | 1:05.23 | |||||
19 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.49 | 1:05.48 | |||||
20 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.46 | 1:06.01 | |||||
21 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 31.87 | 1:06.11 | |||||
22 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.29 | 1:06.38 | |||||
23 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.54 | 1:06.51 | |||||
24 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.73 | 1:06.70 | |||||
25 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.87 | 1:06.71 | |||||
26 | Isabel Lillebæk | 2004 | JGI Svømning | 32.08 | 1:06.96 | |||||
27 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.37 | 1:07.51 | |||||
28 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.44 | 1:07.61 | |||||
29 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.74 | 1:07.75 | |||||
30 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.32 | 1:07.86 | |||||
31 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.55 | 1:07.95 | |||||
32 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.80 | 1:08.08 | |||||
33 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.19 | 1:08.83 | |||||
34 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.76 | 1:09.05 | |||||
35 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.94 | 1:09.39 | |||||
36 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.09 | 1:09.47 | |||||
37 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.58 | 1:09.60 | |||||
38 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.36 | 1:09.72 | |||||
39 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.02 | 1:10.05 | |||||
40 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.91 | 1:10.84 | |||||
41 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.32 | 1:11.58 | |||||
42 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.48 | 1:12.28 | |||||
43 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.20 | 1:13.67 | |||||
44 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.86 | 1:17.20 | |||||
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | JGI Svømning | 30.71 | 1:03.11 | |||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.93 | 1:04.04 | |||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 31.52 | 1:04.80 | |||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.16 | 1:04.94 | |||||
5 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.10 | 1:06.40 | |||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 32.19 | 1:06.64 | |||||
6 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.52 | 1:06.64 | |||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.59 | 1:06.78 | |||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.53 | 1:07.82 | |||||
10 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.71 | 1:07.93 | |||||
11 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 32.32 | 1:08.10 | |||||
12 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.00 | 1:08.15 | |||||
12 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 22.01 | 1:08.15 | |||||
14 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 33.64 | 1:09.13 | |||||
15 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 1:09.40 | 1:09.40 | |||||
16 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 33.01 | 1:09.73 | |||||
17 | Isabella Larsen | 2005 | JGI Svømning | 33.26 | 1:09.81 | |||||
18 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.72 | 1:09.92 | |||||
19 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.41 | 1:10.44 | |||||
20 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 33.92 | 1:10.52 | |||||
21 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.55 | 1:10.65 | |||||
22 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.87 | 1:10.88 | |||||
23 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.69 | 1:10.93 | |||||
24 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.37 | 1:10.97 | |||||
24 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.77 | 1:10.97 | |||||
26 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.51 | 1:11.35 | |||||
27 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.64 | 1:11.60 | |||||
28 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 36.54 | 1:11.75 | |||||
29 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.77 | 1:11.94 | |||||
30 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.99 | 1:11.99 | |||||
31 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.89 | 1:12.30 | |||||
32 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.55 | 1:12.61 | |||||
33 | Julie Larsen | 2005 | JGI Svømning | 36.00 | 1:13.76 | |||||
34 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.48 | 1:13.94 | |||||
35 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.22 | 1:13.96 | |||||
36 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.63 | 1:14.29 | |||||
37 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 35.73 | 1:14.39 | |||||
38 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.24 | 1:14.60 | |||||
39 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | 1:14.64 | |||||
40 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.98 | 1:15.22 | |||||
41 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.36 | 1:16.55 | |||||
42 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.60 | 1:16.88 | |||||
43 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.92 | 1:17.67 | |||||
44 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.17 | 1:19.84 | |||||
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 32.48 | 1:07.59 | |||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.90 | 1:08.30 | |||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.86 | 1:08.30 | |||||
4 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 33.91 | 1:10.06 | |||||
5 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.90 | 1:10.49 | |||||
6 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.76 | 1:10.75 | |||||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | 1:10.79 | |||||
8 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 34.07 | 1:11.19 | |||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.15 | 1:12.17 | |||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.61 | 1:12.34 | |||||
11 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.98 | 1:13.36 | |||||
12 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.09 | 1:13.54 | |||||
13 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.71 | 1:13.77 | |||||
14 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.84 | 1:13.81 | |||||
15 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 36.06 | 1:15.56 | |||||
16 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.23 | 1:16.38 | |||||
17 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.69 | 1:16.56 | |||||
18 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.25 | 1:16.81 | |||||
19 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.09 | 1:19.68 | |||||
20 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.63 | 1:20.20 | |||||
21 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 37.39 | 1:20.44 | |||||
22 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.01 | 1:20.80 | |||||
23 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 37.55 | 1:21.66 | |||||
24 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 42.93 | 1:33.21 | |||||
- | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej berøring v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 |