Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.81 | 2:08.47 | 3:15.77 | 4:21.43 | |||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:03.24 | 2:13.02 | 3:23.16 | 4:33.07 | |||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.61 | 2:16.03 | 3:26.42 | 4:38.54 | |||
4 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.89 | 2:17.54 | 3:31.39 | 4:45.06 | |||
5 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.81 | 2:22.75 | 3:35.90 | 4:47.30 | |||
6 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.58 | 2:21.14 | 3:35.10 | 4:48.23 | |||
7 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.88 | 2:22.47 | 3:35.58 | 4:48.57 | |||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.91 | 2:21.36 | 3:35.25 | 4:51.71 | |||
9 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:09.33 | 2:25.02 | 3:40.07 | 4:53.01 | |||
10 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.99 | 2:27.47 | 3:43.08 | 4:56.95 | |||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.40 | 2:25.70 | 3:42.55 | 4:57.58 | |||
12 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.99 | 2:27.83 | 3:43.96 | 4:58.24 | |||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.10 | 2:31.89 | 3:50.28 | 5:03.94 | |||
14 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.89 | 2:32.05 | 3:50.51 | 5:06.11 | |||
15 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.27 | 2:28.71 | 3:48.61 | 5:07.23 | |||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.70 | 2:22.20 | 3:35.15 | 4:45.68 | |||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.04 | 2:22.59 | 3:35.11 | 4:45.73 | |||
3 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 1:10.11 | 2:24.83 | 3:38.51 | 4:52.30 | |||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.90 | 2:29.02 | 3:45.51 | 5:02.58 | |||
5 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 1:14.48 | 2:32.35 | 3:49.92 | 5:04.95 | |||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.89 | 2:30.11 | 3:49.49 | 5:05.87 | |||
7 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:13.35 | 2:31.18 | 3:50.70 | 5:10.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:40 |