Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangr | Sigma Swim Birkerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 august 2017 |
Lb 128, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 29.27 | 1:00.18 | |||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 31.06 | 1:04.23 | |||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerd | 31.46 | 1:04.29 | |||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 31.81 | 1:05.09 | |||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerd | 32.30 | 1:05.67 | |||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | 32.06 | 1:05.88 | |||||
7 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 32.72 | 1:06.41 | |||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 32.62 | 1:06.45 | |||||
9 | Malte Egholm Brns | 2003 | Hrsholm Svmmeforening | 32.06 | 1:07.06 | |||||
10 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 32.36 | 1:07.66 | |||||
11 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svmmeklub | 33.70 | 1:08.39 | |||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.29 | 1:08.58 | |||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svmmeklubben Laksen | 33.34 | 1:08.66 | |||||
14 | Villads Kruse | 2003 | Hillerd Svmmeklub | 32.99 | 1:08.93 | |||||
15 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 34.09 | 1:09.03 | |||||
16 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 34.26 | 1:10.43 | |||||
17 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 35.07 | 1:11.07 | |||||
18 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 35.30 | 1:12.34 | |||||
19 | Mathias Ehlers | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 35.34 | 1:12.37 | |||||
20 | Mikkel Bjellekjr Jensen | 2003 | JGI Svmning | 35.67 | 1:12.52 | |||||
21 | William Kristensen | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 35.23 | 1:12.57 | |||||
22 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | 35.28 | 1:12.79 | |||||
23 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 35.72 | 1:13.30 | |||||
24 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svmning | 36.28 | 1:13.38 | |||||
25 | Thomas Hgenhaug | 2003 | Sllerd Svmmeklub | 35.34 | 1:13.39 | |||||
26 | Erik Li | 2003 | Herlev Svmning | 35.96 | 1:13.65 | |||||
27 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svmning | 35.55 | 1:14.00 | |||||
28 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 35.53 | 1:14.90 | |||||
29 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 36.96 | 1:14.92 | |||||
30 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbk Svmme Klub | 36.44 | 1:15.17 | |||||
31 | Christoffer Skinhj | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 36.59 | 1:15.60 | |||||
32 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 38.24 | 1:17.94 | |||||
- | Julius Hjgaard Allin | 2003 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | efb v/25m | |||||
- | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | DSQ | efb v/25m | |||||
Lb 128, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 31.62 | 1:05.91 | |||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 32.31 | 1:06.55 | |||||
3 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 35.44 | 1:11.17 | |||||
4 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 35.02 | 1:11.45 | |||||
5 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svmning | 34.97 | 1:12.12 | |||||
6 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svmning | 35.25 | 1:12.36 | |||||
7 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 35.65 | 1:12.74 | |||||
8 | Silas Waterval | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:12.97 | |||||
9 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svmmeklubben Laksen | 36.10 | 1:13.48 | |||||
10 | Bjrn Cramer Hansen | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 36.69 | 1:13.87 | |||||
11 | Frederik Taubert Lgager | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.16 | 1:14.47 | |||||
12 | William lshj | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 36.60 | 1:14.72 | |||||
13 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 36.59 | 1:15.53 | |||||
14 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 36.99 | 1:16.22 | |||||
15 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svmning | 36.96 | 1:16.46 | |||||
16 | Marco Stub Olsen | 2004 | Svmmeklubben Laksen | 38.09 | 1:16.80 | |||||
17 | Aleksander Grn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svmning | 37.58 | 1:16.99 | |||||
18 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 37.20 | 1:17.03 | |||||
19 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 37.64 | 1:17.83 | |||||
20 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svmning | 38.18 | 1:18.33 | |||||
21 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svmning | 37.98 | 1:18.51 | |||||
22 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svmning | 38.09 | 1:18.67 | |||||
23 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 38.05 | 1:19.16 | |||||
24 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 38.71 | 1:19.19 | |||||
25 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerd | 40.32 | 1:20.57 | |||||
26 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 39.18 | 1:22.07 | |||||
- | Bertram Grn Brandelev | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | efb v/75m | |||||
- | Mads Holger From | 2004 | JGI Svmning | DSQ | efb v/50m | |||||
- | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | DSQ | efb v/25m | |||||
- | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | DSQ | efb v/75m | |||||
- | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | efb v/50m | |||||
Lb 128, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svmmeklub | 33.81 | 1:09.47 | |||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerd | 36.42 | 1:12.59 | |||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 37.13 | 1:14.85 | |||||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerd Svmmeklub | 36.09 | 1:15.29 | |||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 1:16.98 | ||||||
6 | Marius Lundsteen Brndum | 2005 | Sllerd Svmmeklub | 37.33 | 1:17.41 | |||||
7 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 37.62 | 1:17.71 | |||||
8 | Theodor Wernberg Lvgren | 2005 | Sigma Swim Allerd | 38.57 | 1:17.73 | |||||
9 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | 38.76 | 1:18.16 | |||||
10 | Malte Hagbarth Jrgensen | 2005 | Roskilde Svmning | 38.44 | 1:18.22 | |||||
11 | Louie Uldall | 2005 | Hillerd Svmmeklub | 38.85 | 1:18.24 | |||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svmning | 39.12 | 1:18.59 | |||||
13 | Teodor Roed Schning | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 38.46 | 1:19.36 | |||||
14 | Oscar Svensson | 2005 | Hrsholm Svmmeforening | 1:19.63 | ||||||
15 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerd | 39.48 | 1:20.16 | |||||
16 | Emil Kruse Enemrke | 2005 | Herlev Svmning | 1:20.45 | ||||||
17 | Magnus Kiemer | 2005 | Vrlse Svmmeklub | 39.48 | 1:20.65 | |||||
18 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svmning | 39.41 | 1:21.29 | |||||
19 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 40.68 | 1:21.83 | |||||
20 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svmning | 40.53 | 1:22.91 | |||||
21 | Philip Rindum | 2005 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 39.81 | 1:23.00 | |||||
22 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 41.39 | 1:24.03 | |||||
23 | Furkan Guler | 2005 | Holbk Svmme Klub | 46.25 | 1:33.74 | |||||
- | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | DSQ | efb v/25m | |||||
- | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | DSQ | efb v/50m | |||||
- | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | DSQ | efb v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 15:18 |