Results for Regionsmesterskab Nordsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangr | Sigma Swim Birkerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 august 2017 |
Lb 17, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Sara Damkjr Bartels | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 31.84 | 1:12.29 | 1:54.55 | 2:30.82 | |||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 31.72 | 1:57.51 | 2:34.14 | ||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 34.34 | 1:15.12 | 2:03.50 | 2:39.83 | |||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 36.37 | 1:17.07 | 2:04.97 | 2:41.35 | |||
5 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 34.31 | 1:17.00 | 2:05.87 | 2:41.61 | |||
6 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerd | 33.74 | 1:20.23 | 2:04.80 | 2:42.42 | |||
7 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 34.51 | 1:16.43 | 2:04.85 | 2:42.59 | |||
8 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 35.47 | 1:15.87 | 2:06.78 | 2:43.09 | |||
9 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerd Svmmeklub | 35.39 | 1:18.42 | 2:05.57 | 2:43.16 | |||
10 | Anna Nrskov | 2004 | Sllerd Svmmeklub | 34.63 | 1:16.59 | 2:08.74 | 2:44.04 | |||
11 | Freja Mller | 2004 | Slangerup Svmmeklub | 37.33 | 1:20.31 | 2:07.48 | 2:44.82 | |||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 34.86 | 1:19.95 | 2:08.36 | 2:44.97 | |||
13 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Sllerd Svmmeklub | 37.38 | 1:20.56 | 2:08.02 | 2:45.96 | |||
14 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksvrk Svmmeklub | 36.80 | 1:19.50 | 2:11.01 | 2:48.70 | |||
15 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Sllerd Svmmeklub | 38.14 | 2:13.79 | 2:50.36 | ||||
16 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 36.67 | 1:23.20 | 2:12.35 | 2:50.40 | |||
17 | Pauline Drucker | 2004 | Sllerd Svmmeklub | 37.73 | 1:24.42 | 2:11.51 | 2:50.47 | |||
18 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svmmeklub | 37.38 | 1:21.35 | 2:13.87 | 2:51.09 | |||
19 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.13 | 1:19.51 | 2:13.34 | 2:52.03 | |||
20 | Amalie Brammer Krgaard | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 38.49 | 1:24.78 | 2:13.14 | 2:52.61 | |||
21 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 35.46 | 1:19.18 | 2:12.72 | 2:53.75 | |||
22 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 39.12 | 1:22.71 | 2:13.49 | 2:54.38 | |||
23 | Kaya Vennick Haugblle | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 37.38 | 1:24.36 | 2:16.82 | 2:54.60 | |||
24 | Maja Buck | 2004 | Holbk Svmme Klub | 40.72 | 1:25.49 | 2:14.78 | 2:56.16 | |||
25 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 39.49 | 1:26.08 | 2:18.59 | 2:57.00 | |||
- | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | DSQ | afsl p mave v/100m | |||||
- | Lrke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | DSQ | mavelig. v/vend 100m | |||||
Lb 17, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | JGI Svmning | 35.01 | 1:12.98 | 1:58.57 | 2:35.13 | |||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svmning | 33.59 | 1:16.80 | 1:59.80 | 2:36.00 | |||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svmning | 37.31 | 1:19.11 | 2:04.49 | 2:42.40 | |||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 37.27 | 1:20.00 | 2:13.09 | 2:51.24 | |||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | Sllerd Svmmeklub | 38.68 | 1:24.65 | 2:12.11 | 2:51.66 | |||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 37.82 | 1:21.64 | 2:12.71 | 2:51.85 | |||
6 | Liv Salhauge | 2005 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 38.01 | 1:21.51 | 2:15.58 | 2:51.85 | |||
8 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Sllerd Svmmeklub | 39.67 | 1:25.11 | 2:13.50 | 2:52.36 | |||
9 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svmning | 35.37 | 1:18.61 | 2:13.16 | 2:53.87 | |||
10 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svmning | 36.93 | 1:20.99 | 2:17.46 | 2:54.50 | |||
11 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerd | 40.25 | 1:24.38 | 2:18.77 | 2:58.46 | |||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 43.18 | 1:27.16 | 2:19.77 | 2:58.53 | |||
13 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hrsholm Svmmeforening | 40.28 | 1:29.34 | 2:20.16 | 2:59.63 | |||
14 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svmning | 39.39 | 1:23.53 | 2:20.02 | 2:59.88 | |||
15 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svmmeklub | 41.78 | 1:27.02 | 2:19.99 | 3:00.86 | |||
16 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | 38.18 | 1:25.99 | 2:20.52 | 3:03.80 | |||
17 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbk Svmme Klub | 41.60 | 1:29.08 | 2:21.84 | 3:04.23 | |||
18 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerd | 41.28 | 1:30.70 | 2:23.48 | 3:05.24 | |||
19 | Kaja Waag Kallese | 2005 | Herlev Svmning | 41.56 | 1:29.28 | 2:24.55 | 3:06.96 | |||
20 | Martha Bdker Thomsen | 2005 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 45.14 | 1:33.33 | 2:25.61 | 3:07.46 | |||
21 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svmning | 43.49 | 1:32.18 | 2:34.39 | 3:14.81 | |||
- | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svmme Klub | Akut syg | ||||||
- | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hrsholm Svmmeforening | DSQ | 1 hnd afsl fly 50m | |||||
Lb 17, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svmmeklub | 34.24 | 1:16.43 | 2:05.91 | 2:45.22 | |||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerd | 36.18 | 1:17.43 | 2:06.66 | 2:46.76 | |||
3 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 37.74 | 1:22.13 | 2:09.28 | 2:47.33 | |||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerd | 35.74 | 1:18.91 | 2:09.78 | 2:50.00 | |||
5 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svmme Klub | 38.61 | 1:20.26 | 2:13.24 | 2:53.72 | |||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svmmeklub | 39.39 | 1:25.81 | 2:13.85 | 2:54.80 | |||
7 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 38.96 | 1:24.73 | 2:17.58 | 2:58.70 | |||
8 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbk Svmme Klub | 39.49 | 1:26.26 | 2:20.84 | 3:01.98 | |||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 40.19 | 1:29.73 | 2:23.53 | 3:03.13 | |||
10 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svmme Klub | 40.70 | 1:29.34 | 2:22.77 | 3:04.17 | |||
11 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svmme Klub | 40.24 | 1:27.40 | 2:25.35 | 3:06.25 | |||
12 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 47.46 | 1:33.42 | 2:23.07 | 3:07.53 | |||
13 | Dikte Johanne Schrder | 2006 | Gentofte Svmme Klub | 43.17 | 1:28.79 | 2:25.38 | 3:07.74 | |||
14 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svmme Klub | 42.43 | 1:29.64 | 2:26.27 | 3:09.85 | |||
15 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerd Svmmeklub | 40.73 | 1:27.35 | 2:25.04 | 3:11.44 | |||
16 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svmme Klub | 41.57 | 1:31.67 | 2:27.67 | 3:11.55 | |||
17 | Anna Rjel | 2006 | Sllerd Svmmeklub | 43.63 | 1:30.55 | 2:26.77 | 3:11.84 | |||
18 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 43.19 | 1:33.82 | 2:30.60 | 3:17.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 16:27 |