2019-12-13   14:38:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frem Årgangs Drenge 1              2:07.92   
  Frem Odense  2:14.02                 
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      30.75        30.75   
  Kasper Duch  2005      33.17        1:03.92   
  Abdelrahman Doudar  2005      36.68        1:40.60   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      27.32        2:07.92   
                     
Rsk 3              2:15.06   
  Ringe Svømme Klub                   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      33.20        33.20   
  Julius Schier  2006      35.10        1:08.30   
  Tobias Damsgaard  2006      34.86        1:43.16   
  Luca Hertzog  2005      31.90        2:15.06   
                     
Svendborg Drenge              2:20.05   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      31.64        31.64   
  William Romer Jørgensen  2005      34.66        1:06.30   
  Mads Kristensen  2005      35.12        1:41.42   
  Jim Louis Thomsen  2005      38.63        2:20.05   
                     
Nyborg Drenge 1              2:21.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      35.39        35.39   
  Frederik Nielsen  2006      34.07        1:09.46   
  Alexander Okkerholm  2005      38.30        1:47.76   
  Mathias Lykke Sandison  2007      33.39        2:21.15   
                     
H2Odense Drenge 2              2:29.17   
  H2Odense  2:40.00                 
  Ludvig L. Møller  2006      36.71        36.71   
  Marti Cardeñas Bonjorn  2009      41.16        1:17.87   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      37.74        1:55.61   
  Julian Vitus Pedersen  2007      33.56        2:29.17   
                     
Nyborg Drenge 4              2:30.92   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Piotr Stadnicki  2004      31.80        31.80   
  Adrian Vaarning  2007      40.40        1:12.20   
  Frey Nielsen Memborg  2010      44.92        1:57.12   
  Silas Plaetner  2003      33.80        2:30.92   
                     
Rsk 2  2007              2:37.85   
  Ringe Svømme Klub                   
  Sebastian Pors  2002      28.29        28.29   
  Nicolai Ehrhorn  2007      45.25        1:13.54   
  Laurits Damsted Lund  2007      49.29        2:02.83   
  Peter Kristensen  2007      35.02        2:37.85   
                     
Nyborg Drenge 2              2:39.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Tobias Hansen  2005      37.85        37.85   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      42.52        1:20.37   
  Willas Kazhel  2006      38.42        1:58.79   
  Emil B. Mortensen  2006      40.60        2:39.39   
                     
Frem Talent Drenge 1              2:46.00   
  Frem Odense  3:09.98                 
  Harald Heyde Engvad  2007      39.96        39.96   
  Johannes Erik Geisler  2006      40.02        1:19.98   
  Anders Hammam Saayda  2006      42.17        2:02.15   
  Malthe Bak Wallentin  2008      43.85        2:46.00   
                     
10  Nyborg Drenge 3              2:47.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      41.55        41.55   
  Lukas Skov Christiansen  2005      41.36        1:22.91   
  Bertram Poser Jensen  2008      44.66        2:07.57   
  Sebastian Rahr  2006      39.91        2:47.48   
                     
11  H2Odense Drenge              3:08.14   
  H2Odense                   
  Jonas Bergmann  2006      46.21        46.21   
  Besian Selaci  2008      46.18        1:32.39   
  Alexander S. Todbjerg  2005      45.40        2:17.79   
  Jeppe Sund Pedersen  2008      50.35        3:08.14   
                     
12  Frem Talent Drenge 2              3:17.39   
  Frem Odense  2:57.52                 
  Zander Finsen  2007      46.31        46.31   
  Sylvester Neto  2007      2:31.08        3:17.39   
  Malthe Petersen  2008                 
  Emil A. Larsen  2007      3:17.39        3:17.39   
                     
Rsk 1  2008              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark