2020-02-20   21:32:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:15   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Ruotsalainen  1996    696  31.94  1:05.94  1:40.28    2:14.53   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.30                 
                     
Melek Ayarci  1999    654  32.21  1:06.70  1:41.49    2:17.29   
  Lahden Uimaseura  2:13.30                 
                     
Sanni Alamattila  1999    640  32.54  1:06.53  1:41.68    2:18.34  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  2:14.97                 
                     
Lotta Upanne  1998    639  30.93  1:05.95  1:42.21    2:18.41   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.92                 
                     
Laura Kellberg  2003    632  32.84  1:07.90  1:43.99    2:18.87   
  Cetus Espoo  2:22.04                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    623  32.44  1:07.60  1:43.55    2:19.56   
  Oulun Uinti 1906  2:21.17                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    615  32.64  1:08.21  1:44.38    2:20.19   
  Helsingfors Simsällskap  2:15.07                 
                     
Martta Nygård  2003    613  32.68  1:07.57  1:43.72    2:20.34   
  Oulun Uinti 1906  2:23.83                 
                     
Emma Nieminen  1996    604  32.84  1:08.49  1:44.75    2:21.04   
  Swimming Jyväskylä  2:21.62                 
                     
10  Jonna Jauhiainen  2000    580  33.82  1:09.77  1:46.39    2:22.94   
  Cetus Espoo  2:22.34                 
                     
11  Katri Hurskainen  2000    575  33.08  1:09.10  1:46.00    2:23.30   
  Oulun Lohet  2:22.85                 
                     
12  Vilma Iisalo  2001    575  33.43  1:10.09  1:47.06    2:23.36   
  Raision Urheilijat  2:23.80                 
                     
13  Essi-Maria Lillman  2000    558  33.91  1:10.26  1:47.66    2:24.82  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:20.91                 
                     
14  Minttu Paalanen  2003    555  35.04  1:11.96  1:48.97    2:25.00  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:29.68                 
                     
15  Liina Salin  2002    550  34.64  1:11.19  1:48.76    2:25.49   
  Kokkolan Uimaseura  2:27.96                 
                     
16  Noora Kukkonen  1999    546  33.56  1:10.61  1:48.69    2:25.87   
  TaTu Tampere  2:22.72                 
                     
17  Raakel Bärlund  2001    543  34.27  1:10.99  1:49.06    2:26.08  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:24.14                 
                     
18  Helene Hirvonen  2001    538  35.06  1:12.78  1:50.50    2:26.56   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.63                 
                     
19  Charlotte Ingberg  2002    533  34.76  1:12.33  1:50.56    2:26.98   
  Octopus Lohja  2:29.65                 
                     
20  Saana Liikonen  2001    517  35.30  1:13.52  1:51.84    2:28.47  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:28.86                 
                     
21  Helmi Tossavainen  2002    515  34.47  1:12.44  1:51.14    2:28.66   
  Cetus Espoo  2:30.74                 
                     
22  Aino Jussila  2000    507  33.89  1:12.03  1:50.82    2:29.43   
  Uinti Tampere  2:27.45                 
                     
23  Emma Johansson  2003    507  34.92  1:12.58  1:51.44    2:29.49   
  Cetus Espoo  2:33.32                 
                     
24  Riikka Niskala  2004    506  35.42  1:14.14  1:53.53    2:29.56   
  Raision Urheilijat  2:29.90                 
                     
25  Marilla Parhiala  2000    505  35.70  1:13.56  1:52.08    2:29.64   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.47                 
                     
26  Kiira Kangasniemi  2003    500  34.78  1:12.81  1:51.69    2:30.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:34.42                 
                     
27  Netta Nyberg  2001    494  34.65  1:12.83  1:51.38    2:30.81   
  Uinti Tampere  2:29.28                 
                     
28  Verna Rostedt  2002    488  35.14  1:13.40  1:52.67    2:31.41   
  Cetus Espoo  2:31.85                 
                     
29  Roosa Lehtola  2001    488  35.45  1:13.25  1:53.11    2:31.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.02                 
                     
30  Ksenia Egorova  2000    479  35.09  1:13.51  1:53.09    2:32.37   
  ORCA Helsinki  2:22.67                 
                     
31  Janette Setälä  2001    475  34.30  1:11.96  1:51.95    2:32.81   
  Aurajoen Uinti  2:26.74                 
                     
32  Kaisla Kangas  2002    470  35.57  1:14.00  1:53.94    2:33.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.16                 
                     
33  Kaarin Rapinoja  2003    469  36.43  1:15.00  1:54.62    2:33.39   
  Cetus Espoo  2:34.09                 
                     
34  Sanni Lampi  2001    468  34.87  1:13.28  1:53.61    2:33.50   
  Swimming Jyväskylä  2:26.42                 
                     
35  Noora Kokko  2001    468  33.78  1:12.06  1:52.23    2:33.55   
  Helsingin Uimarit  2:30.19                 
                     
36  Salla Puhtimäki  1998    467  34.79  1:13.64  1:54.28    2:33.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.61                 
                     
37  Katariina Niemi  2002    467  35.06  1:14.42  1:54.96    2:33.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.28                 
                     
38  Aino Mononen  2001    456  35.95  1:15.09  1:54.98    2:34.87   
  Joensuun Uimaseura  2:27.10                 
                     
39  Milla Nikkanen  2002    453  35.26  1:14.93  1:55.65    2:35.17   
  Nurmijärven Uinti  2:29.73                 
                     
40  Saara Vesa  1999    451  35.59  1:14.90  1:55.16    2:35.41   
  ORCA Helsinki  2:31.76                 
                     
41  Jenni Kylkisalo  1999    429  36.66  1:16.66  1:58.46    2:38.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.84                 
                     
42  Sofia Hinkka  2001    410  37.69  1:17.75  1:58.85    2:40.46   
  Tuusulan Uimaseura  2:32.69                 
                     
Nelli Ohvo  2001              DNS   
  Cetus Espoo  2:28.51                 
                     
Siiri Jämsä  2002              DNF   
  Mikkelin Uimaseura  2:28.69                 
                     
Petra Heikkinen  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  2:31.00                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner