2020-02-20   20:46:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    773  23.43        48.96   
  Cetus Espoo  47.44                 
                     
Riku Pöytäkivi  1993    753  23.70        49.38  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  49.54                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    688  24.46        50.89   
  Swimming Jyväskylä  49.25                 
                     
Otto Rannikko  1999    687  24.30        50.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.52                 
                     
Niko Mäkelä  1998    677  24.14        51.17  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura  52.43                 
                     
Aleksandr Shchegolev  2002    676  24.58        51.19   
  St. Petersburg  51.50                 
                     
Andrei Tuomola  1989    668  24.47        51.40   
  Helsingfors Simsällskap  48.86                 
                     
Nikita Saunonen  1997    654  24.34        51.75   
  Aurajoen Uinti  49.55                 
                     
Nico Palotie  1992    644  25.11        52.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.48                 
                     
10  Werner Heräjärvi  1999    642  24.86        52.08   
  Kampuksen Plaani  52.58                 
                     
11  Veeti Ruohtula  2001    636  24.95        52.23   
  Joensuun Uimaseura  51.87                 
                     
12  Kaj Smeds  1998    635  25.23        52.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  51.00                 
                     
13  Sergei Haukka  1989    632  25.12        52.34  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  53.01                 
                     
14  Wilhelm Suominen  1999    620  25.08        52.69  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.13                 
                     
15  Kirill Egorov  2000    614  25.33        52.87   
  Helsingfors Simsällskap  52.79                 
                     
16  Eetu Alitalo  1999    613  25.22        52.89   
  Cetus Espoo  51.92                 
                     
17  Jakob Sievers  2000    612  25.62        52.91   
  Uinti Tampere  52.91                 
                     
18  Reko Patinen  1998    608  25.09        53.04  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Nummelan Kisaajat  52.33                 
                     
19  Elias Lampinen  1997    606  25.72        53.09   
  Nummelan Kisaajat  51.33                 
                     
20  Niki Karlsson  2000    606  25.80        53.10   
  Helsingfors Simsällskap  52.66                 
                     
21  Aaro Tähtivuori  1998    605  25.79        53.11  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  52.99                 
                     
22  Miika Tolvanen  1996    600  25.52        53.26  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Joensuun Uimaseura  51.16                 
                     
23  Emil Perkkiö  2000    600  25.44        53.27   
  Helsingfors Simsällskap  53.38                 
                     
24  Alexey Belfer  2000    598  25.56        53.33   
  ORCA Helsinki  53.52                 
                     
25  Erik Nurmi  2001    597  25.83        53.36   
  Vanders  53.43                 
                     
26  Kalle Mäkinen  2002    586  25.86        53.70   
  Vanders  54.48                 
                     
27  Riku Ylikärppä  1998    585  25.70        53.72   
  Kemin Uimaseura  53.64                 
                     
28  Elmo Kiuru  1997    581  25.35        53.83   
  Helsingfors Simsällskap  52.10                 
                     
29  Niklas Reunanen  1998    579  25.62        53.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.03                 
                     
30  Oskari Aalto  2002    577  26.03        53.97   
  Cetus Espoo  52.72                 
                     
31  Juho Seppälä  1999    577  25.87        53.98   
  Simmis Wanda  53.54                 
                     
32  Danila Dobrzhanskiy  1998    574  26.02        54.06   
  Swimming Jyväskylä  52.16                 
                     
33  Tapio Roiko-Jokela  1996    573  26.18        54.09   
  Swimming Jyväskylä  52.45                 
                     
34  Joni Aaltonen  1999    567  25.35        54.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.86                 
                     
34  Martti Tervanen  2000    567  25.78        54.27   
  Järvenpään Uintiklubi  53.86                 
                     
36  Lassi Grönroos  2000    565  26.11        54.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.70                 
                     
37  Maksim Gololobov  2001    562  25.83        54.43   
  St. Petersburg  53.50                 
                     
38  Hermanni Taimisto  2000    560  26.51        54.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.15                 
                     
39  Tuomas Ylipelkonen  2000    559  26.48        54.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.07                 
                     
40  Teemu Lehtonen  2000    556  26.04        54.65   
  Uinti Tampere  53.23                 
                     
41  Elias Kuusisto  1999    553  26.66        54.75   
  Raision Urheilijat  53.94                 
                     
42  Georgy Babenov  2000    543  25.95        55.08   
  ORCA Helsinki  54.64                 
                     
43  Eemil Kylmä  2001    542  26.25        55.09   
  Cetus Espoo  54.27                 
                     
44  Oskari Hynynen  2001    535  26.35        55.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.04                 
                     
45  Eetu Isosuo  2000    532  26.53        55.45   
  Cetus Espoo  54.13                 
                     
46  Marcus Forsel  2003    530  26.50        55.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.81                 
                     
47  Santeri Herpola  2003    528  26.41        55.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.20                 
                     
48  Antti Leppänen  2002    521  27.01        55.83   
  Lahden Uimaseura  53.73                 
                     
49  Akseli Heino  1999    516  26.20        56.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.42                 
                     
50  Tatu Hapuoja  2003    506  26.81        56.38   
  Uinti Tampere  54.24                 
                     
51  Aleksey Kharitonov  2002    411  28.37        1:00.42   
  St. Petersburg  55.20                 
                     
Pietari Virta  1997              DNS   
  TaTu Tampere  52.51                 
                     
Elias Herlevi  2000              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  53.18                 
                     
Roni Kallström  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  52.19                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:16   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miikka Ruohoniemi  1993    740  23.72        49.67   
  Swimming Jyväskylä  49.25                 
                     
Andrei Tuomola  1989    689  23.97        50.88   
  Helsingfors Simsällskap  48.86                 
                     
Aleksandr Shchegolev  2002    664  24.54        51.51   
  St. Petersburg  51.50                 
                     
Otto Rannikko  1999    661  24.40        51.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.52                 
                     
Nico Palotie  1992    657  24.81        51.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.48                 
                     
Nikita Saunonen  1997    649  24.48        51.90   
  Aurajoen Uinti  49.55                 
                     
Werner Heräjärvi  1999    638  24.86        52.19   
  Kampuksen Plaani  52.58                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    405  21.56        1:00.70   
  Cetus Espoo  47.44                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    620  25.64        52.70   
  Joensuun Uimaseura  51.87                 
                     
10  Jakob Sievers  2000    614  25.31        52.86   
  Uinti Tampere  52.91                 
                     
11  Elias Lampinen  1997    613  25.74        52.89   
  Nummelan Kisaajat  51.33                 
                     
12  Niki Karlsson  2000    611  25.19        52.94   
  Helsingfors Simsällskap  52.66                 
                     
13  Eetu Alitalo  1999    610  25.43        52.97   
  Cetus Espoo  51.92                 
                     
14  Kirill Egorov  2000    609  25.97        53.01   
  Helsingfors Simsällskap  52.79                 
                     
15  Kaj Smeds  1998    607  25.33        53.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  51.00                 
                     
16  Emil Perkkiö  2000    586  26.10        53.70   
  Helsingfors Simsällskap  53.38                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:16 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:54   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 2, 100m VU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Härkönen  1997    623  29.16        1:02.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.69                 
                     
Perttu Ylä-Sahra  1994    401  34.67        1:12.13   
  Kampuksen Plaani  1:11.03                 
                     
Henrik Krogius  1998    253  47.95        1:47.71   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.82                 
                     
Ilmari Laitala  2003    176  40.71        1:26.86   
  Cetus Espoo  1:25.26                 
                     
Jaakko Tulisalo  2002    120  57.70        2:02.77   
  Helsingfors Simsällskap  1:57.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:54 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    731  29.15  1:00.31  1:31.87    2:02.94   
  Helsingfors Simsällskap  2:00.71                 
                     
Tanja Kylliäinen  1993    725  29.11  1:00.43  1:31.84    2:03.28  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  2:01.06                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    716  29.15  1:00.70  1:32.28    2:03.80   
  Helsingfors Simsällskap  2:02.93                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    715  28.49  59.36  1:31.18    2:03.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.78                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    710  29.20  1:01.01  1:31.84    2:04.17   
  Helsingfors Simsällskap  2:00.96                 
                     
Alissa Eloranta  1999    693  29.67  1:01.68  1:33.52    2:05.13   
  Cetus Espoo  2:04.36                 
                     
Sohvi Nenonen  1999    685  28.97  1:00.88  1:33.27    2:05.61   
  Cetus Espoo  2:03.59                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    672  29.81  1:01.28  1:33.57    2:06.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.30                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    648  29.29  1:01.70  1:34.82    2:07.98  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:03.93                 
                     
10  Ronja Riihinen  2000    646  29.45  1:01.72  1:34.85    2:08.14   
  Cetus Espoo  2:05.49                 
                     
11  Mila Manner  2001    645  28.90  1:01.07  1:34.65    2:08.17   
  Uinti Tampere  2:07.35                 
                     
12  Tiia Puolakka  1998    644  29.78  1:01.97  1:34.73    2:08.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:03.79                 
                     
13  Raakel Bärlund  2001    635  30.02  1:02.14  1:35.55    2:08.87  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:05.75                 
                     
14  Anniina Kallio  2002    631  30.47  1:03.46  1:36.74    2:09.14   
  Raision Urheilijat  2:06.24                 
                     
15  Ida Konkka  2000    630  28.94  1:00.99  1:34.48    2:09.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.37                 
                     
16  Rebekka Luoto  2003    627  29.64  1:01.96  1:35.56    2:09.40   
  Raision Urheilijat  2:07.05                 
                     
17  Irene Mäkilä  2004    621  30.16  1:03.29  1:37.06    2:09.82   
  Raision Urheilijat  2:13.50                 
                     
18  Julia Bruneau  1999    607  29.47  1:02.44  1:36.86    2:10.77  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:05.65                 
                     
19  Anniina Perkiö  1999    606  31.39  1:04.32  1:37.47    2:10.88   
  Helsingfors Simsällskap  2:07.54                 
                     
20  Paula Peltola  2001    601  30.17  1:03.72  1:37.64    2:11.22   
  Aurajoen Uinti  2:11.25                 
                     
20  Peppi Siirtola  2002    601  30.15  1:03.37  1:37.19    2:11.22   
  Cetus Espoo  2:06.97                 
                     
22  Kiira Mauranen  1999    600  30.43  1:03.78  1:37.99    2:11.31   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.68                 
                     
23  Oona Laakso  2002    595  29.79  1:02.65  1:36.86    2:11.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.69                 
                     
24  Nea Virta  1996    592  29.80  1:02.96  1:37.42    2:11.92   
  Uinti Tampere  2:10.31                 
                     
25  Sini Niemi  1993    592  29.88  1:02.60  1:37.01    2:11.93   
  Tornion Uimaseura  2:13.70                 
                     
26  Heta Känkänen  2001    589  30.97  1:04.55  1:38.42    2:12.10   
  Porin Uimaseura  2:09.67                 
                     
27  Daniela Nummi  2000    581  30.71  1:04.44  1:38.72    2:12.69   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.75                 
                     
28  Erika Lappalainen  1996    579  30.27  1:04.08  1:38.85    2:12.88   
  Helsingfors Simsällskap  2:06.09                 
                     
29  Sylvia Kuusisto  2003    578  30.84  1:05.13  1:39.65    2:12.92   
  Aurajoen Uinti  2:13.26                 
                     
30  Kaisa Himanen  2003    578  30.23  1:03.46  1:37.87    2:12.97   
  Mikkelin Uimaseura  2:12.49                 
                     
31  Emma von Dickoff  2002    576  31.09  1:04.88  1:40.03    2:13.07   
  Uinti Tampere  2:12.74                 
                     
32  Marilla Parhiala  2000    576  30.66  1:03.66  1:38.55    2:13.14   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.28                 
                     
33  Peppi Pinomäki  2002    571  30.47  1:03.71  1:38.52    2:13.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.32                 
                     
34  Nea Lähdesmäki  1999    569  29.58  1:03.53  1:39.02    2:13.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.70                 
                     
35  Peppi Päiviö  1999    568  30.50  1:04.25  1:38.94    2:13.75   
  Cetus Espoo  2:10.25                 
                     
36  Jonna Vasara  2002    556  31.30  1:05.38  1:40.30    2:14.72   
  Cetus Espoo  2:12.86                 
                     
37  Cia Wacklin  2001    555  30.77  1:04.93  1:39.97    2:14.75   
  Cetus Espoo  2:13.20                 
                     
38  Vuokko Suomäki  2001    550  30.68  1:04.63  1:39.90    2:15.17   
  Raision Urheilijat  2:09.03                 
                     
39  Siiri Arjanmaa  2004    548  31.78  1:06.91  1:41.85    2:15.31   
  Uinti Tampere  2:13.26                 
                     
40  Anni Halonen  1999    548  31.09  1:05.29  1:40.41    2:15.32   
  Riihimäen Uimaseura  2:12.04                 
                     
41  Anni Savolainen  2002    545  32.14  1:06.71  1:41.44    2:15.54   
  Cetus Espoo  2:13.04                 
                     
42  Venla Suihkonen  2002    542  31.41  1:06.19  1:41.46    2:15.79   
  Octopus Lohja  2:13.29                 
                     
43  Venla Salminen  2002    537  31.54  1:05.56  1:40.97    2:16.23   
  Nummelan Kisaajat  2:14.22                 
                     
44  Enni Lahtinen  2002    527  31.07  1:05.69  1:41.31    2:17.08   
  Uinti Tampere  2:12.64                 
                     
45  Roosa Aho  2003    508  31.30  1:06.26  1:43.12    2:18.81   
  Raision Urheilijat  2:14.52                 
                     
46  Janette Setälä  2001    499  32.17  1:07.02  1:43.68    2:19.63   
  Aurajoen Uinti  2:14.92                 
                     
47  Sanna Saarinen  1998    462  31.34  1:06.61  1:44.37    2:23.20   
  Simmis Wanda  2:13.34                 
                     
48  Siri Auvinen  2002    453  29.16  1:01.49  1:44.99    2:24.15   
  Cetus Espoo  2:13.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:12   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    773  28.94  59.62  1:30.07    2:00.69   
  Helsingfors Simsällskap  2:00.71                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    764  29.33  1:00.89  1:31.07    2:01.17   
  Helsingfors Simsällskap  2:00.96                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    735  29.57  1:00.89  1:32.03    2:02.73   
  Helsingfors Simsällskap  2:02.93                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    721  29.24  1:00.44  1:31.71    2:03.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.78                 
                     
Alissa Eloranta  1999    695  29.88  1:01.82  1:33.66    2:05.04   
  Cetus Espoo  2:04.36                 
                     
Ronja Riihinen  2000    692  28.76  1:00.78  1:33.68    2:05.19   
  Cetus Espoo  2:05.49                 
                     
Sohvi Nenonen  1999    678  29.36  1:01.50  1:33.71    2:06.05   
  Cetus Espoo  2:03.59                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    678  29.83  1:01.59  1:33.56    2:06.08   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.30                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:12 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    774          27.49   
  Cetus Espoo  26.16                 
Sami Aaltomaa  1992    730          28.04   
  Oulun Uinti 1906  26.23                 
Lassi Ohtonen  1992    665          28.92   
  Cetus Espoo  26.85                 
Werneri Koskinen  1998    664          28.93   
  Uinti Tampere  28.21                 
Otto Rannikko  1999    630          29.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.30                 
Miika Tolvanen  1996    623          29.56   
  Joensuun Uimaseura  28.25                 
Miika Pentti  1997    615          29.68   
  Cetus Espoo  28.88                 
Juha Hyvärinen  1998    593          30.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.67                 
Rasmus Kujala  1999    590          30.10   
  Helsingfors Simsällskap  28.40                 
10  Tuomas Jokinen  2001    589          30.11   
  Cetus Espoo  29.06                 
11  Roope Ruohtula  2000    582          30.24   
  Joensuun Uimaseura  29.24                 
12  Oskari Herpola  2001    575          30.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.48                 
13  Eerikki Laitala  2001    574          30.37   
  Cetus Espoo  28.74                 
14  Walentin Koskinen  2000    567          30.49   
  Uinti Tampere  29.77                 
15  Lauri Elomaa  2000    559          30.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.86                 
16  Arttu Erkinaro  1992    553          30.76   
  Oulun Uinti 1906  29.23                 
17  Antti Leiponen  1998    544          30.93   
  Järvenpään Uintiklubi  29.84                 
18  Matias Hjelm  2002    530          31.20   
  Vanders  31.35                 
19  Olli Soramies  1998    516          31.48   
  Swimming Jyväskylä  29.65                 
20  Henri Koski  2000    515          31.49   
  Gladius Kirkkonummi  30.82                 
21  Anssi Hätälä  1994    513          31.54   
  Oulun Uinti 1906  32.00                 
22  Eetu Malvela  2000    509          31.61   
  Kampuksen Plaani  31.84                 
23  Jimi Kallio  1993    507          31.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.23                 
24  Eetu Nyrhinen  2000    505          31.70   
  Uinti Tampere  30.82                 
25  Joona Oksakari  2000    503          31.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.17                 
26  Juho Päivinen  1996    502          31.77   
  Järvenpään Uintiklubi  30.27                 
27  Juho Laukkanen  2001    499          31.83   
  Simmis Wanda  32.26                 
28  Pyry Nurminen  2001    498          31.85   
  ORCA Helsinki  31.11                 
29  Pyry Kurkinen  1998    495          31.90   
  Kampuksen Plaani  30.24                 
30  Eetu Einto  2001    495          31.91   
  Vanders  31.38                 
31  Mihail Khanoukaev  2002    491          32.00   
  Cetus Espoo  31.26                 
32  Vadim Afanasiev  2003    487          32.08   
  St. Petersburg  30.50                 
33  Miiro Vartiainen  2001    486          32.10   
  Joensuun Uimaseura  31.42                 
34  Verneri Viisanen  2002    484          32.15   
  Cetus Espoo  32.35                 
35  Onni Kuronen  2000    482          32.20   
  Nokian Pyry  31.88                 
36  Tino Laine  1998    481          32.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.14                 
37  Hugo Enroth  2001    481          32.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.96                 
38  Jere Kekola  2000    475          32.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.37                 
39  Werner Heräjärvi  1999    472          32.43   
  Kampuksen Plaani  32.22                 
40  Ohto Pihlajamäki  2001    467          32.53   
  Kuopion Uimaseura  30.87                 
41  Eetu Isosuo  2000    453          32.87   
  Cetus Espoo  32.38                 
42  Alex Lassila  2000    439          33.21   
  Cetus Espoo  33.20                 
43  Arttu Heikkinen  2000    438          33.23   
  Uinti Tampere  33.57                 
44  Mikko Nihtilä  1985    435          33.32   
  Uimaseura Aquila  32.77                 
45  Eemeli Raninen  2001    433          33.36   
  Helsingfors Simsällskap  33.66                 
46  Teemu Viitanen  2000    431          33.42   
  TaTu Tampere  32.35                 
Niklas Linnanen  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  33.12                 
Tatu Jentze  2001              DNS   
  Cetus Espoo  33.05                 
Oskari Ovaskainen  2000              DSQ   
  Porin Uimaseura  33.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:20   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    762          27.64   
  Cetus Espoo  26.16                 
Sami Aaltomaa  1992    752          27.76   
  Oulun Uinti 1906  26.23                 
Lassi Ohtonen  1992    679          28.72   
  Cetus Espoo  26.85                 
Werneri Koskinen  1998    671          28.83   
  Uinti Tampere  28.21                 
Miika Pentti  1997    636          29.36   
  Cetus Espoo  28.88                 
Miika Tolvanen  1996    634          29.39   
  Joensuun Uimaseura  28.25                 
Otto Rannikko  1999    593          30.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.30                 
Juha Hyvärinen  1998    577          30.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.67                 
Rasmus Kujala  1999    592          30.06   
  Helsingfors Simsällskap  28.40                 
10  Tuomas Jokinen  2001    587          30.14   
  Cetus Espoo  29.06                 
11  Lauri Elomaa  2000    578          30.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.86                 
12  Eerikki Laitala  2001    573          30.40   
  Cetus Espoo  28.74                 
13  Walentin Koskinen  2000    566          30.51   
  Uinti Tampere  29.77                 
14  Arttu Erkinaro  1992    565          30.53   
  Oulun Uinti 1906  29.23                 
15  Oskari Herpola  2001    564          30.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.48                 
Roope Ruohtula  2000              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  29.24                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:20 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m RU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Härkönen  1997    538          36.54   
  Lappeenrannan Uimarit  35.85                 
Perttu Ylä-Sahra  1994    270          45.97   
  Kampuksen Plaani  42.63                 
Jaakko Tulisalo  2002    235          56.09   
  Helsingfors Simsällskap  54.72                 
Jaakko Mikkonen  1996    139          57.27   
  Uinti Hyvinkää                   
Ilmari Laitala  2003    133          58.70   
  Cetus Espoo  57.90                 
Roni Siivonen  2000    133          58.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.12                 
Henrik Krogius  1998    125          1:23.52   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.97                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:55 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    850  30.88        1:05.83   
  Swimming Club Vuokatti  1:04.35                 
                     
Veera Kivirinta  1995    744  32.05        1:08.79   
  Oulun Uinti 1906  1:07.27                 
                     
Laura Lahtinen  2003    716  33.17        1:09.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.99                 
                     
Hanna Hammar  1998    700  32.46        1:10.20   
  Uinti Tampere  1:10.58                 
                     
Iida Reini  2000    662  33.55        1:11.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.94                 
                     
Lotta Hämäläinen  1998    656  33.97        1:11.76   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.33                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    654  33.72        1:11.82   
  Uinti Tampere  1:10.36                 
                     
Hanna Kareinen  2000    641  33.63        1:12.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.32                 
                     
Emilia Eloranta  1997    638  33.56        1:12.42  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  1:11.26                 
                     
10  Sini Koivu  1999    636  34.41        1:12.49   
  Cetus Espoo  1:08.72                 
                     
11  Jade Pönni  1997    629  34.01        1:12.77  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Nummelan Kisaajat  1:13.49                 
                     
12  Anniina Murto  2001    628  33.66        1:12.80  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Porin Uimaseura  1:09.23                 
                     
13  Aino Ruottu  2001    615  34.22        1:13.30   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.26                 
                     
14  Sofia Lehtinen  2000    609  34.97        1:13.53   
  Cetus Espoo  1:11.37                 
                     
15  Emilia Flyckt  2001    607  34.29        1:13.62   
  Cetus Espoo  1:10.01                 
                     
16  Aliisa Liukkonen  1999    604  34.80        1:13.77  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.21                 
                     
17  Minja Lukkari  2003    603  34.82        1:13.80   
  Oulun Uinti 1906  1:14.68                 
                     
18  Lotta Aho  1999    603  34.45        1:13.81  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:13.73                 
                     
19  Emmi Kölhi  2000    600  34.44        1:13.91   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.14                 
                     
20  Jenna Miettinen  1999    597  34.41        1:14.04  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.09                 
                     
21  Essi-Maria Lillman  2000    567  35.79        1:15.34   
  Lahden Uimaseura  1:10.21                 
                     
22  Eerica Kuusjärvi  1999    560  35.49        1:15.64   
  Raision Urheilijat  1:13.09                 
                     
23  Sohvi Kallinen  2004    556  36.45        1:15.81  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  1:16.33                 
                     
24  Pinja Paulomo  2002    551  35.63        1:16.02   
  Cetus Espoo  1:14.73                 
                     
25  Emma Ingberg  1999    549  35.00        1:16.13   
  Simmis Wanda  1:15.55                 
                     
26  Cindy Palm  2003    548  36.06        1:16.16   
  Cetus Espoo  1:16.13                 
                     
27  Mia Pentti  2002    548  35.69        1:16.18   
  Swimming Jyväskylä  1:15.47                 
                     
28  Heidi Kivioja  2000    534  35.45        1:16.85   
  Swimming Club Vuokatti  1:14.79                 
                     
29  Alexandra Pihlajamäki  1998    530  35.92        1:17.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.19                 
                     
30  Aino Hämäläinen  2000    528  36.40        1:17.14   
  Lahden Uimaseura  1:15.35                 
                     
31  Katariina Niemi  2002    524  35.86        1:17.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.55                 
                     
32  Pippi Nordström  2001    523  36.64        1:17.36   
  Helsingin Uimarit  1:18.55                 
                     
33  Lotta Aho  2000    514  36.04        1:17.84   
  Aurajoen Uinti  1:20.31                 
                     
34  Aida Pasma  2003    512  36.74        1:17.92   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.13                 
                     
35  Rina Rantanen  2005    489  36.07        1:19.12   
  Cetus Espoo  1:18.00                 
                     
36  Milja Lahtinen  1999    485  37.14        1:19.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.07                 
                     
37  Johanna Suova  1999    485  36.96        1:19.35   
  Uinti Tampere  1:16.08                 
                     
38  Peppi Pajari  1997    484  36.78        1:19.38   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.98                 
                     
39  Vilma Hottinen  2002    477  36.66        1:19.76   
  Simmis Wanda  1:17.22                 
                     
40  Greta Beszteri  2004    473  37.92        1:20.00   
  Cetus Espoo  1:18.03                 
                     
41  Jenna Rita  2000    471  36.66        1:20.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.14                 
                     
42  Jenny Nieminen  2001    461  37.17        1:20.67   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.06                 
                     
43  Sandra Tammiste  2003    459  38.86        1:20.80   
  My Fitness  1:18.23                 
                     
44  Milla-Lotta Tapanainen  2003    457  37.87        1:20.94   
  Cetus Espoo  1:19.86                 
                     
45  Nelli Ohvo  2001    451  36.81        1:21.31   
  Cetus Espoo  1:13.00                 
                     
46  Emma Hämäläinen  2003    436  38.52        1:22.22   
  Vieskan Uimarit  1:18.92                 
                     
47  Sini Hirvonen  2001    430  39.56        1:22.59   
  Cetus Espoo  1:20.18                 
                     
48  Myra Bengts  2000    429  39.02        1:22.62   
  Cetus Espoo  1:16.70                 
                     
Diana Sharshina  2002              DNS   
  St. Petersburg  1:15.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:00 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:26   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    862  30.89        1:05.51   
  Swimming Club Vuokatti  1:04.35                 
                     
Veera Kivirinta  1995    777  31.35        1:07.82   
  Oulun Uinti 1906  1:07.27                 
                     
Iida Reini  2000    714  32.58        1:09.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.94                 
                     
Laura Lahtinen  2003    710  33.35        1:09.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.99                 
                     
Hanna Hammar  1998    698  32.70        1:10.27   
  Uinti Tampere  1:10.58                 
                     
Hanna Kareinen  2000    696  32.65        1:10.34   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.32                 
                     
Lotta Hämäläinen  1998    669  33.73        1:11.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.33                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    659  34.00        1:11.64   
  Uinti Tampere  1:10.36                 
                     
Sini Koivu  1999    659  33.86        1:11.63   
  Cetus Espoo  1:08.72                 
                     
10  Emilia Flyckt  2001    627  34.23        1:12.85   
  Cetus Espoo  1:10.01                 
                     
11  Aino Ruottu  2001    606  34.49        1:13.68   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.26                 
                     
12  Sofia Lehtinen  2000    605  35.15        1:13.71   
  Cetus Espoo  1:11.37                 
                     
13  Essi-Maria Lillman  2000    602  35.62        1:13.83   
  Lahden Uimaseura  1:10.21                 
                     
14  Emmi Kölhi  2000    599  34.34        1:13.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.14                 
                     
15  Minja Lukkari  2003    597  34.87        1:14.04   
  Oulun Uinti 1906  1:14.68                 
                     
16  Eerica Kuusjärvi  1999    572  34.99        1:15.10   
  Raision Urheilijat  1:13.09                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:26 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    632  1:02.91  2:15.16  3:30.56    4:34.28   
  Oulun Uinti 1906  4:33.33                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    632  1:01.51  2:13.48  3:31.03    4:34.36   
  Uinti Tampere  4:20.02                 
                     
Jami Heinilä  2000    606  1:02.27  2:15.66  3:35.18    4:38.28   
  Helsingfors Simsällskap  4:37.67                 
                     
Kasper Jämsä  1997    603  1:04.07  2:16.16  3:33.04    4:38.67   
  Lahden Uimaseura  4:23.08                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    573  1:05.22  2:19.39  3:41.51    4:43.47   
  Helsingfors Simsällskap  4:45.41                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    571  1:04.36  2:17.63  3:35.48    4:43.70   
  Oulun Uinti 1906  4:41.88                 
                     
Ossi Kleimola  2001    565  1:04.58  2:18.07  3:37.89    4:44.73   
  Kouvolan Uimarit  4:47.94                 
                     
Tiitus Taskila  2001    559  1:06.19  2:18.71  3:40.04    4:45.81   
  Oulun Uinti 1906  4:52.19                 
                     
Jonni Aho  1999    549  1:05.35  2:21.76  3:40.42    4:47.49   
  Cetus Espoo  4:52.76                 
                     
10  Niki Karlsson  2000    530  1:03.27  2:14.52  3:40.65    4:50.91   
  Helsingfors Simsällskap  4:49.60                 
                     
11  Niklas Reunanen  1998    530  1:04.07  2:18.70  3:42.98    4:50.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  4:52.73                 
                     
12  Marcus Forsel  2003    528  1:03.57  2:20.95  3:44.19    4:51.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:52.62                 
                     
13  Oscar Skjäl  2002    525  1:05.09  2:20.66  3:44.82    4:51.79   
  Cetus Espoo  4:59.49                 
                     
14  Mohamed Ezzat  2001    519  1:03.44  2:19.99  3:45.32    4:53.03   
  Aurajoen Uinti  5:00.10                 
                     
15  Niklas Hatakka  2003    468  1:10.08  2:27.68  3:52.69    5:03.16   
  Cetus Espoo  4:57.63                 
                     
Elias Herlevi  2000              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  4:59.89                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:33   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pyykkönen  1996    704  59.10  2:07.18  3:20.46    4:24.64   
  Uinti Tampere  4:20.02                 
                     
Atte Moilanen  2001    643  1:02.38  2:11.90  3:28.30    4:32.80   
  Oulun Uinti 1906  4:33.33                 
                     
Kasper Jämsä  1997    620  1:02.75  2:12.80  3:30.28    4:36.04   
  Lahden Uimaseura  4:23.08                 
                     
Jami Heinilä  2000    598  1:01.95  2:13.76  3:35.12    4:39.39   
  Helsingfors Simsällskap  4:37.67                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    583  1:03.29  2:14.74  3:33.85    4:41.84   
  Oulun Uinti 1906  4:41.88                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    581  1:04.83  2:18.83  3:40.39    4:42.17   
  Helsingfors Simsällskap  4:45.41                 
                     
Tiitus Taskila  2001    568  1:06.60  2:18.60  3:40.14    4:44.23   
  Oulun Uinti 1906  4:52.19                 
                     
Ossi Kleimola  2001    546  1:07.01  2:20.22  3:41.37    4:48.04   
  Kouvolan Uimarit  4:47.94                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:33 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Norismaa  1995    717  28.64        1:01.00   
  Uinti Tampere  59.20                 
                     
Mimosa Jallow  1994    713  27.93        1:01.12   
  Kampuksen Plaani  59.80                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    699  28.86        1:01.53   
  Helsingfors Simsällskap  59.36                 
                     
Nea Rinne  1995    670  29.41        1:02.38   
  Cetus Espoo  1:00.12                 
                     
Laura Mäki  1997    665  29.44        1:02.55   
  Raision Urheilijat  1:00.72                 
                     
Aino Otava  1999    651  29.70        1:02.98   
  Cetus Espoo  1:02.02                 
                     
Anniina Kallio  2002    646  29.50        1:03.14   
  Raision Urheilijat  1:01.26                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    624  30.09        1:03.89   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.18                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    615  29.98        1:04.19   
  Cetus Espoo  1:06.52                 
                     
10  Iida-Maria Rantanen  1998    602  30.14        1:04.67   
  Uinti Tampere  1:05.01                 
                     
11  Selma Soininen  1999    599  29.55        1:04.76   
  Kampuksen Plaani  1:05.25                 
                     
12  Annika Karinkanta  2000    594  30.44        1:04.96   
  TaTu Tampere  1:02.84                 
                     
13  Raakel Bärlund  2001    588  30.51        1:05.18   
  Lahden Uimaseura  1:03.98                 
                     
14  Hanna Rautiainen  1999    587  31.10        1:05.19   
  Uinti Tampere  1:03.47                 
                     
15  Sini Niemi  1993    579  30.62        1:05.49   
  Tornion Uimaseura  1:04.45                 
                     
16  Kiira Mauranen  1999    576  30.65        1:05.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.75                 
                     
17  Heini Hammar  1999    574  30.95        1:05.70   
  Uinti Tampere  1:05.01                 
                     
18  Claudia Åvist  1997    571  31.58        1:05.81   
  Hyvinkään Uimaseura  1:02.95                 
                     
19  Adelia Spångberg  1999    568  30.68        1:05.91   
  Cetus Espoo  1:03.04                 
                     
20  Olivia Hellsten  2000    566  31.00        1:05.99   
  Simmis Wanda  1:06.56                 
                     
21  Armi Auvinen  2000    540  30.49        1:07.03   
  Uinti Tampere  1:05.32                 
                     
22  Salla Puhtimäki  1998    522  31.05        1:07.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.52                 
                     
23  Charlotte Ingberg  2002    520  31.16        1:07.88   
  Octopus Lohja  1:07.06                 
                     
24  Nea Reunanen  2001    518  31.02        1:07.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.13                 
                     
25  Kiira Kangasniemi  2003    518  31.13        1:07.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.17                 
                     
26  Minttu Paalanen  2003    517  32.50        1:08.04   
  Lahden Uimaseura  1:06.12                 
                     
27  Róza Nagy  2003    504  32.26        1:08.61   
  Cetus Espoo  1:08.52                 
                     
28  Anniina Perkiö  1999    502  32.56        1:08.69   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.49                 
                     
29  Jenni Kylkisalo  1999    499  31.49        1:08.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.37                 
                     
30  Siiri Jämsä  2002    483  32.17        1:09.60   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.40                 
                     
31  Minka Halava  2001    482  31.95        1:09.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.22                 
                     
32  Janina Ollikainen  2000    482  31.11        1:09.65   
  Porin Uimaseura  1:04.73                 
                     
33  Siiri Arjanmaa  2004    481  32.02        1:09.67   
  Uinti Tampere  1:09.41                 
                     
34  Saara Svahn  2001    457  31.73        1:10.88   
  Kampuksen Plaani  1:09.72                 
                     
35  Roosa Lehtola  2001    448  32.86        1:11.35   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.23                 
                     
36  Ekaterina Yakhnina  2003    308  35.52        1:20.82   
  St. Petersburg  1:09.80                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Norismaa  1995    760  28.25        59.84   
  Uinti Tampere  59.20                 
                     
Mimosa Jallow  1994    756  27.59        59.94   
  Kampuksen Plaani  59.80                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    730  28.77        1:00.64   
  Helsingfors Simsällskap  59.36                 
                     
Nea Rinne  1995    682  29.06        1:02.04   
  Cetus Espoo  1:00.12                 
                     
Laura Mäki  1997    681  29.06        1:02.06   
  Raision Urheilijat  1:00.72                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    677  29.29        1:02.17   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.18                 
                     
Aino Otava  1999    669  29.53        1:02.43   
  Cetus Espoo  1:02.02                 
                     
Anniina Kallio  2002    659  29.24        1:02.73   
  Raision Urheilijat  1:01.26                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    646  29.65        1:03.15   
  Cetus Espoo  1:06.52                 
                     
10  Kiira Mauranen  1999    628  29.77        1:03.76   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.75                 
                     
11  Annika Karinkanta  2000    610  30.25        1:04.39   
  TaTu Tampere  1:02.84                 
                     
12  Hanna Rautiainen  1999    606  30.25        1:04.52   
  Uinti Tampere  1:03.47                 
                     
13  Sini Niemi  1993    600  30.26        1:04.73   
  Tornion Uimaseura  1:04.45                 
                     
14  Raakel Bärlund  2001    578  30.08        1:05.54   
  Lahden Uimaseura  1:03.98                 
                     
15  Selma Soininen  1999    577  29.96        1:05.56   
  Kampuksen Plaani  1:05.25                 
                     
16  Iida-Maria Rantanen  1998    569  30.19        1:05.89   
  Uinti Tampere  1:05.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:38 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  15:27   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergei Haukka  1989    687  26.65        55.44   
  Helsingfors Simsällskap  54.30                 
                     
Sergey Kuznetsov  2000    684  27.02        55.50   
  Cetus Espoo  55.99                 
                     
Miro Vasko  1993    674  27.02        55.79   
  Oulun Uinti 1906  56.24                 
                     
Roni Kallström  2001    616  27.90        57.47   
  Cetus Espoo  56.29                 
                     
Jari Schwarte  1990    601  28.31        57.96   
  Cetus Espoo  56.38                 
                     
Sami Pakarinen  1992    596  27.64        58.10   
  Simmis Wanda  57.19                 
                     
Topias Nygård  2000    572  28.49        58.91   
  Oulun Uinti 1906  59.42                 
                     
Eetu Alitalo  1999    568  28.80        59.05   
  Cetus Espoo  1:00.13                 
                     
Roope Kastarinen  1994    565  28.04        59.17   
  TaTu Tampere  58.31                 
                     
10  Kalle Mäkinen  2002    553  28.99        59.59   
  Vanders  1:01.50                 
                     
11  Roope Eiserbeck  1999    551  28.92        59.65   
  Joensuun Uimaseura  58.84                 
                     
12  Veeti Haikonen  2001    535  28.96        1:00.23   
  Helsingfors Simsällskap  59.34                 
                     
13  Erik Nurmi  2001    528  29.60        1:00.50   
  Vanders  1:00.88                 
                     
14  Valtteri Eloranta  1992    522  29.10        1:00.72  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  59.09                 
                     
15  Saku Salo  1995    518  29.05        1:00.88   
  Uinti Tampere  59.42                 
                     
16  Rasmus Kujala  1999    511  28.82        1:01.18   
  Helsingfors Simsällskap  57.87                 
                     
17  Elias Kukkonen  2002    507  29.04        1:01.34  Ei osallistu loppukilpailuun 
  ORCA Helsinki  1:02.71                 
                     
18  Elias Laine  2002    505  29.59        1:01.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.81                 
                     
19  Lasse Pulkkinen  2002    496  30.05        1:01.80   
  Oulun Uinti 1906  1:04.02                 
                     
20  Isak Gramén  2001    489  29.85        1:02.09   
  Cetus Espoo  1:01.20                 
                     
21  Teemu Annala  2001    483  29.96        1:02.34   
  Cetus Espoo  1:02.31                 
                     
22  Hermanni Taimisto  2000    470  30.88        1:02.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.70                 
                     
23  Jaakko Siipola  1999    464  30.08        1:03.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.20                 
                     
24  Santeri Herpola  2003    456  30.85        1:03.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.59                 
                     
25  Jere Kekola  2000    443  30.53        1:04.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.20                 
                     
26  Joona Ruuskanen  2000    430  30.69        1:04.79   
  Cetus Espoo  1:02.52                 
                     
27  Severi Nieminen  1999    422  31.08        1:05.21   
  Gladius Kirkkonummi  1:04.64                 
                     
Tatu Hapuoja  2003              DNS   
  Uinti Tampere  1:03.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:27 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:43   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergei Haukka  1989    717  26.18        54.64   
  Helsingfors Simsällskap  54.30                 
                     
Sergey Kuznetsov  2000    700  26.45        55.08   
  Cetus Espoo  55.99                 
                     
Miro Vasko  1993    700  26.81        55.09   
  Oulun Uinti 1906  56.24                 
                     
Roni Kallström  2001    673  27.40        55.81   
  Cetus Espoo  56.29                 
                     
Jari Schwarte  1990    594  28.13        58.19   
  Cetus Espoo  56.38                 
                     
Sami Pakarinen  1992    588  27.92        58.36   
  Simmis Wanda  57.19                 
                     
Topias Nygård  2000    566  28.69        59.11   
  Oulun Uinti 1906  59.42                 
                     
Eetu Alitalo  1999    550  28.93        59.70   
  Cetus Espoo  1:00.13                 
                     
Roope Kastarinen  1994    549  27.77        59.71   
  TaTu Tampere  58.31                 
                     
10  Veeti Haikonen  2001    545  28.88        59.87   
  Helsingfors Simsällskap  59.34                 
                     
11  Roope Eiserbeck  1999    544  29.23        59.89   
  Joensuun Uimaseura  58.84                 
                     
12  Kalle Mäkinen  2002    533  29.32        1:00.33   
  Vanders  1:01.50                 
                     
13  Erik Nurmi  2001    531  29.61        1:00.41   
  Vanders  1:00.88                 
                     
14  Saku Salo  1995    517  29.00        1:00.95   
  Uinti Tampere  59.42                 
                     
15  Rasmus Kujala  1999    512  29.02        1:01.12   
  Helsingfors Simsällskap  57.87                 
                     
16  Elias Laine  2002    487  29.88        1:02.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:43 
 
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    840          27.20   
  Swimming Club Vuokatti  27.23                 
Mimosa Jallow  1994    838          27.22   
  Kampuksen Plaani  26.56                 
Susanne Hirvonen  1997    751          28.23   
  Kampuksen Plaani  28.12                 
Lotta Upanne  1998    732          28.48   
  Helsingfors Simsällskap  27.69                 
Reetta Kanervo  1999    688          29.07   
  Oulun Uinti 1906  28.53                 
Mia Pentti  2002    667          29.37   
  Swimming Jyväskylä  28.65                 
Nea Norismaa  1995    667          29.37   
  Uinti Tampere  29.31                 
Fanny Grönvall  2000    660          29.47   
  Uinti Tampere  28.36                 
Emilie Pärnänen  2002    658          29.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.48                 
10  Hilla Kortetjärvi  1996    656          29.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.21                 
11  Vilma Iisalo  2001    618          30.13   
  Raision Urheilijat  29.87                 
12  Suvi Huhtanen  1999    612          30.23   
  Uinti Tampere  29.26                 
13  Laura Kellberg  2003    606          30.33   
  Cetus Espoo  30.14                 
14  Aino Puomila  1992    602          30.39   
  TaTu Tampere  30.18                 
15  Melek Ayarci  1999    599          30.44   
  Lahden Uimaseura  29.03                 
16  Jenni Moisio  2002    599          30.45   
  Kampuksen Plaani  30.58                 
17  Mirva Kallström  1999    595          30.51   
  Cetus Espoo  29.44                 
18  Laura Mäki  1997    577          30.82   
  Raision Urheilijat  29.52                 
19  Erika Ketola  2000    576          30.85   
  Helsingfors Simsällskap  30.18                 
20  Emma Nieminen  1996    574          30.88   
  Swimming Jyväskylä  30.38                 
21  Katri Hurskainen  2000    565          31.04   
  Oulun Lohet  30.97                 
21  Sonja Pentti  1999    565          31.04   
  Swimming Jyväskylä  30.05                 
23  Iida-Maria Laine  2001    562          31.10   
  Oulun Uinti 1906  31.02                 
24  Aino Jussila  2000    559          31.15   
  Uinti Tampere  30.97                 
25  Jonna Jauhiainen  2000    554          31.25   
  Cetus Espoo  31.05                 
26  Ida Slöör  2001    550          31.33   
  Cetus Espoo  30.82                 
27  Netta Nyberg  2001    547          31.37   
  Uinti Tampere  31.02                 
28  Jenni Lampi  2000    542          31.48   
  Swimming Jyväskylä  31.41                 
29  Nina Haltia  1999    539          31.54   
  Vanders  31.09                 
30  Noora Kokko  2001    538          31.55   
  Helsingin Uimarit  30.82                 
31  Milla Nikkanen  2002    538          31.56   
  Nurmijärven Uinti  31.69                 
32  Riikka Niskala  2004    536          31.60   
  Raision Urheilijat  32.05                 
33  Emmi Saarela  2001    526          31.79   
  Järvenpään Uintiklubi  31.49                 
34  Noora Kukkonen  1999    525          31.82   
  TaTu Tampere  30.64                 
35  Erika Kattilakoski  2000    519          31.94   
  Helsingin Uimarit  31.14                 
36  Oona Laakso  2002    518          31.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.57                 
37  Salla Puhtimäki  1998    515          32.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.42                 
38  Helmi Tossavainen  2002    511          32.10   
  Cetus Espoo  31.51                 
39  Peppi Päiviö  1999    508          32.16   
  Cetus Espoo  30.71                 
40  Petra Heikkinen  2002    507          32.19   
  Oulun Uinti 1906  32.90                 
41  Emma Johansson  2003    505          32.22   
  Cetus Espoo  33.14                 
42  Liina Salin  2002    504          32.24   
  Kokkolan Uimaseura  32.59                 
43  Nea Tiesmäki  2000    503          32.27   
  Cetus Espoo  31.63                 
44  Saara Vesa  1999    500          32.34   
  ORCA Helsinki  32.26                 
45  Liinu Louhikoski  2004    496          32.42   
  Vanders  32.27                 
45  Ronja Mehtonen  1999    496          32.42   
  Salon Uimarit  31.17                 
47  Noora Angelva  1999    494          32.46   
  Cetus Espoo  31.52                 
48  Tytti Härkönen  2001    492          32.51   
  Lappeenrannan Uimarit  32.09                 
49  Aino Mononen  2001    491          32.53   
  Joensuun Uimaseura  31.78                 
50  Saana Yritys  2003    485          32.65   
  Uinti Hyvinkää  32.94                 
51  Roosa Lehtola  2001    484          32.69   
  Helsingfors Simsällskap  33.13                 
52  Mette Konttila  2001    479          32.79   
  Octopus Lohja  31.92                 
53  Emilia Sihvo  2004    478          32.82   
  Raision Urheilijat  32.85                 
54  Daniela Nummi  2000    476          32.86   
  Helsingfors Simsällskap  33.22                 
55  Vanessa Pönnighaus  1999    476          32.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.67                 
56  Katariina Niemi  2002    474          32.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.25                 
57  Sanni Lampi  2001    469          33.03   
  Swimming Jyväskylä  31.75                 
58  Kaisa Himanen  2003    465          33.13   
  Mikkelin Uimaseura  33.64                 
59  Lotta Lehtoila  2003    460          33.23   
  ORCA Helsinki  33.65                 
60  Senni Ovaskainen  2001    458          33.28   
  Lahden Uimaseura  33.32                 
61  Viivi Sorri  2003    454          33.39   
  Gladius Kirkkonummi  33.10                 
62  Cia Wacklin  2001    452          33.43   
  Cetus Espoo  33.69                 
63  Kaisla Kangas  2002    451          33.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.41                 
64  Siiri Jämsä  2002    451          33.46   
  Mikkelin Uimaseura  31.61                 
65  Eveliina Koivula  2003    445          33.60   
  Uinti Tampere  33.72                 
66  Petra Uusikumpu  2001    444          33.63   
  Simmis Wanda  33.55                 
67  Pinja Paulomo  2002    443          33.67   
  Cetus Espoo  33.88                 
68  Sofia Hinkka  2001    437          33.82   
  Tuusulan Uimaseura  32.16                 
69  Pilvi Kilpeläinen  2002    430          34.00   
  Helsingfors Simsällskap  32.69                 
70  Anni Halonen  1999    423          34.19   
  Riihimäen Uimaseura  33.75                 
71  Anni Manninen  2001    412          34.48   
  Simmis Wanda  33.27                 
72  Maria Ripatti  1987    403          34.74   
  Järvenpään Uintiklubi  33.38                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:49   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    868          26.91   
  Kampuksen Plaani  26.56                 
Jenna Laukkanen  1995    816          27.46   
  Swimming Club Vuokatti  27.23                 
Lotta Upanne  1998    777          27.92   
  Helsingfors Simsällskap  27.69                 
Susanne Hirvonen  1997    772          27.98   
  Kampuksen Plaani  28.12                 
Mia Pentti  2002    682          29.15   
  Swimming Jyväskylä  28.65                 
Reetta Kanervo  1999    678          29.21   
  Oulun Uinti 1906  28.53                 
Fanny Grönvall  2000    665          29.40   
  Uinti Tampere  28.36                 
Nea Norismaa  1995    657          29.52   
  Uinti Tampere  29.31                 
Emilie Pärnänen  2002    685          29.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.48                 
10  Vilma Iisalo  2001    680          29.19   
  Raision Urheilijat  29.87                 
11  Hilla Kortetjärvi  1996    650          29.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.21                 
12  Laura Kellberg  2003    617          30.15   
  Cetus Espoo  30.14                 
13  Melek Ayarci  1999    615          30.17   
  Lahden Uimaseura  29.03                 
14  Jenni Moisio  2002    614          30.19   
  Kampuksen Plaani  30.58                 
15  Suvi Huhtanen  1999    607          30.31   
  Uinti Tampere  29.26                 
16  Aino Puomila  1992    596          30.49   
  TaTu Tampere  30.18                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:49 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:01   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 12, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joeri Verlinden  1988    666  27.19  58.70  1:30.89    2:04.26   
  Psv Eindhoven  1:52.85                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    642  28.45  1:00.23  1:33.23    2:05.83   
  Uinti Tampere  2:01.26                 
                     
Peik Lindberg  1999    621  28.16  59.99  1:32.60    2:07.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:01.33                 
                     
Santeri Hölttä  2000    594  29.20  1:02.67  1:35.37    2:09.11  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  2:12.53                 
                     
Verneri Mattila  1999    555  29.68  1:03.24  1:37.57    2:12.03   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.94                 
                     
Leo Roine  2001    542  28.87  1:02.32  1:37.06    2:13.10   
  Uinti Tampere  2:13.21                 
                     
Oskar Mäkelä  1998    524  29.20  1:02.79  1:38.26    2:14.62  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Octopus Lohja  2:15.37                 
                     
Jani Hartikainen  1993    495  29.98  1:03.80  1:39.03    2:17.20   
  Swimming Jyväskylä  2:15.71                 
                     
Elias Lampinen  1997    486  28.82  1:02.94  1:39.77    2:18.07  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Nummelan Kisaajat  2:15.42                 
                     
10  Eemeli Leinonen  2002    484  30.29  1:05.12  1:41.86    2:18.18   
  Uinti Tampere  2:14.95                 
                     
11  Jani-Markus Sula  1999    484  29.29  1:03.75  1:41.17    2:18.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.86                 
                     
12  Herman Widbom  2001    464  30.37  1:05.61  1:41.72    2:20.21  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  2:14.41                 
                     
13  Elias Päivinen  1997    436  28.74  1:03.20  1:41.47    2:23.13   
  Swimming Jyväskylä  2:17.13                 
                     
Miiro Vartiainen  2001              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  2:14.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:01 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:54   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 12, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joeri Verlinden  1988    810  25.65  55.16  1:25.67    1:56.43   
  Psv Eindhoven  1:52.85                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    675  27.29  58.06  1:30.16    2:03.72   
  Uinti Tampere  2:01.26                 
                     
Peik Lindberg  1999    635  27.66  59.45  1:32.68    2:06.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:01.33                 
                     
Verneri Mattila  1999    556  29.58  1:02.34  1:37.17    2:11.98   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.94                 
                     
Leo Roine  2001    551  28.70  1:01.89  1:36.69    2:12.38   
  Uinti Tampere  2:13.21                 
                     
Jani Hartikainen  1993    504  30.26  1:05.03  1:40.40    2:16.38   
  Swimming Jyväskylä  2:15.71                 
                     
Jani-Markus Sula  1999    451  30.30  1:06.01  1:43.57    2:21.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.86                 
                     
Eemeli Leinonen  2002    449  29.97  1:05.10  1:43.77    2:21.74   
  Uinti Tampere  2:14.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:54 
 
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    774  29.87  1:04.05  1:40.37    2:12.71  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Club Vuokatti  2:09.70                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    719  29.97  1:04.22  1:43.20    2:16.01   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.18                 
                     
Tanja Kylliäinen  1993    707  29.55  1:04.45  1:43.74    2:16.76  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  2:09.20                 
                     
Sohvi Nenonen  1999    669  30.07  1:06.29  1:46.40    2:19.28   
  Cetus Espoo  2:16.20                 
                     
Milja Mielty  2000    650  30.53  1:06.60  1:47.73    2:20.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:22.38                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    640  30.41  1:07.45  1:49.28    2:21.39   
  Cetus Espoo  2:20.16                 
                     
Iida Reini  2000    636  30.35  1:07.23  1:48.09    2:21.67  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.71                 
                     
Mila Manner  2001    620  30.68  1:07.15  1:49.31    2:22.88   
  Uinti Tampere  2:21.75                 
                     
Vilma Oura  2001    606  29.34  1:03.67  1:49.36    2:23.95   
  Helsingfors Simsällskap  2:20.80                 
                     
10  Adelia Spångberg  1999    598  30.92  1:10.28  1:51.41    2:24.60  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  2:19.59                 
                     
11  Helene Hirvonen  2001    598  31.53  1:09.19  1:51.44    2:24.61   
  Helsingfors Simsällskap  2:24.12                 
                     
12  Madeleine Hiltunen  2003    588  31.23  1:08.74  1:51.45    2:25.44   
  Oulun Uinti 1906  2:20.70                 
                     
13  Siri Auvinen  2002    584  30.42  1:08.39  1:51.14    2:25.72   
  Cetus Espoo  2:23.11                 
                     
14  Tiia Puolakka  1998    580  31.10  1:09.89  1:52.97    2:26.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.16                 
                     
15  Hanna Kareinen  2000    568  30.59  1:09.59  1:50.73    2:27.07   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.98                 
                     
16  Emma von Dickoff  2002    554  31.82  1:11.50  1:53.94    2:28.33   
  Uinti Tampere  2:27.63                 
                     
17  Lotta Hämäläinen  1998    550  33.31  1:14.11  1:52.57    2:28.70   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.50                 
                     
18  Kiira Mauranen  1999    548  31.15  1:10.12  1:54.90    2:28.91   
  Helsingfors Simsällskap  2:28.05                 
                     
19  Minja Lukkari  2003    547  32.72  1:12.61  1:54.87    2:28.96   
  Oulun Uinti 1906  2:27.30                 
                     
20  Ida Slöör  2001    544  32.38  1:11.08  1:54.74    2:29.27   
  Cetus Espoo  2:24.40                 
                     
21  Noora Poutanen  1999    543  32.27  1:11.64  1:55.38    2:29.34   
  TaTu Tampere  2:24.39                 
                     
22  Aliisa Liukkonen  1999    539  31.34  1:10.49  1:52.61    2:29.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:27.88                 
                     
23  Peppi Siirtola  2002    538  32.41  1:12.42  1:54.63    2:29.75   
  Cetus Espoo  2:31.23                 
                     
24  Heidi Kivioja  2000    530  32.97  1:12.38  1:55.21    2:30.52   
  Swimming Club Vuokatti  2:25.84                 
                     
25  Kiira Kangasniemi  2003    527  31.25  1:10.13  1:54.81    2:30.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:30.28                 
                     
26  Sofia Lehtinen  2000    525  34.07  1:12.86  1:55.60    2:31.03   
  Cetus Espoo  2:27.01                 
                     
27  Kaisa Himanen  2003    511  33.04  1:12.56  1:57.23    2:32.36   
  Mikkelin Uimaseura  2:33.19                 
                     
28  Hanna Rautiainen  1999    507  30.72  1:11.06  1:56.23    2:32.79   
  Uinti Tampere  2:25.52                 
                     
29  Sohvi Kallinen  2004    492  35.61  1:17.16  2:01.29    2:34.36   
  Lahden Uimaseura  2:33.33                 
                     
30  Jonna Vasara  2002    491  33.79  1:13.77  1:59.42    2:34.46   
  Cetus Espoo  2:31.73                 
                     
31  Róza Nagy  2003    487  32.68  1:13.61  1:57.64    2:34.84   
  Cetus Espoo  2:29.69                 
                     
32  Janina Ollikainen  2000    473  32.28  1:11.81  1:58.58    2:36.35   
  Porin Uimaseura  2:24.83                 
                     
33  Ronja Mehtonen  1999    444  32.60  1:12.82  2:00.88    2:39.73   
  Salon Uimarit  2:28.36                 
                     
34  Ekaterina Yakhnina  2003    328  37.23  1:24.12  2:18.22    2:56.62   
  St. Petersburg  2:33.40                 
                     
Diana Sharshina  2002              DNS   
  St. Petersburg  2:30.00                 
                     
Jade Pönni  1997              DNS   
  Nummelan Kisaajat  2:29.49                 
                     
Siiri Jämsä  2002              DNF   
  Mikkelin Uimaseura  2:32.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:57   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Ruotsalainen  1996    730  30.46  1:04.85  1:43.64    2:15.31   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.18                 
                     
Sohvi Nenonen  1999    686  30.23  1:05.79  1:45.71    2:18.13   
  Cetus Espoo  2:16.20                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    677  30.05  1:06.81  1:47.53    2:18.77   
  Cetus Espoo  2:20.16                 
                     
Milja Mielty  2000    644  30.55  1:06.72  1:48.98    2:21.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:22.38                 
                     
Mila Manner  2001    638  30.69  1:06.53  1:49.12    2:21.51   
  Uinti Tampere  2:21.75                 
                     
Vilma Oura  2001    634  29.90  1:03.66  1:48.08    2:21.85   
  Helsingfors Simsällskap  2:20.80                 
                     
Helene Hirvonen  2001    619  31.37  1:08.14  1:50.31    2:22.98   
  Helsingfors Simsällskap  2:24.12                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    583  31.36  1:08.74  1:51.71    2:25.87   
  Oulun Uinti 1906  2:20.70                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:57 
 
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Lantta  2001    652  58.79  2:00.06  3:02.21    4:04.66   
  Simmis Wanda  4:07.08                 
                     
Waltteri Rintala  1998    647  58.62  2:01.39  3:02.65    4:05.33   
  Raision Urheilijat  4:00.39                 
                     
Juho Grönblom  1998    639  58.94  2:01.63  3:05.67    4:06.31   
  Raision Urheilijat  3:59.13                 
                     
Elias Kuusisto  1999    634  59.77  2:02.09  3:04.77    4:06.99   
  Raision Urheilijat  4:07.47                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    631  59.03  2:01.77  3:04.96    4:07.36   
  Helsingfors Simsällskap  4:03.45                 
                     
Jasper Pullinen  1999    620  59.58  2:01.90  3:04.88    4:08.79   
  Riihimäen Uimaseura  4:03.86                 
                     
Kirill Egorov  2000    617  59.05  2:02.09  3:06.19    4:09.22   
  Helsingfors Simsällskap  4:07.86                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    612  57.94  2:00.91  3:06.28    4:09.98   
  Swimming Jyväskylä  4:05.51                 
                     
Jesper Lietzén  2002    608  1:00.30  2:03.97  3:08.28    4:10.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:20.40                 
                     
10  Roope Paatos  2002    605  59.80  2:02.99  3:06.89    4:10.93   
  Raision Urheilijat  4:09.99                 
                     
11  Tuomas Ylipelkonen  2000    590  1:00.32  2:03.88  3:09.11    4:12.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:08.12                 
                     
12  Jakob Sievers  2000    588  59.86  2:04.39  3:08.82    4:13.21   
  Uinti Tampere  4:18.30                 
                     
13  Reko Patinen  1998    577  59.68  2:03.84  3:09.72    4:14.85  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Nummelan Kisaajat  4:07.33                 
                     
14  Oscar Skjäl  2002    575  1:01.63  2:06.46  3:11.32    4:15.18   
  Cetus Espoo  4:17.45                 
                     
15  Santeri Hulkko  2000    565  1:00.64  2:05.27  3:11.43    4:16.68  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  4:14.89                 
                     
16  Oskari Aalto  2002    563  1:01.08  2:06.55  3:12.25    4:16.93   
  Cetus Espoo  4:10.34                 
                     
17  Rasmus Virta  1998    552  1:01.79  2:07.78  3:13.69    4:18.72   
  Cetus Espoo  4:19.16                 
                     
18  Oskari Hynynen  2001    546  1:00.13  2:06.22  3:13.54    4:19.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:15.06                 
                     
19  Anton Kallio  1996    539  1:01.56  2:07.21  3:14.44    4:20.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:16.42                 
                     
20  Juho Porkkala  2001    538  1:01.69  2:08.24  3:14.93    4:20.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:16.59                 
                     
21  Maksim Gololobov  2001    534  1:00.65  2:06.67  3:14.38    4:21.61   
  St. Petersburg  4:10.00                 
                     
22  Jonni Aho  1999    529  1:04.69  2:12.42  3:18.10    4:22.29   
  Cetus Espoo  4:21.51                 
                     
23  Lassi Grönroos  2000    522  58.88  2:03.72  3:13.19    4:23.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:12.93                 
                     
24  Elias Laine  2002    514  1:04.08  2:12.13  3:18.51    4:24.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:22.30                 
                     
Veeti Laine  2000              DSQ   
  Cetus Espoo  4:25.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:55