Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 september 2017 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 32.06 | ||||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.17 | ||||||
3 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.76 | ||||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.21 | ||||||
5 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 34.53 | ||||||
6 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 34.62 | ||||||
7 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 36.34 | ||||||
8 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 36.36 | ||||||
9 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 36.68 | ||||||
10 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 36.90 | ||||||
11 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 37.40 | ||||||
12 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 39.42 | ||||||
13 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.77 | ||||||
14 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.10 | ||||||
15 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 40.16 | ||||||
15 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 40.16 | ||||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 40.18 | ||||||
18 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 40.51 | ||||||
19 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.83 | ||||||
20 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 41.95 | ||||||
21 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.98 | ||||||
22 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.09 | ||||||
23 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 42.48 | ||||||
24 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.34 | ||||||
25 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 43.41 | ||||||
26 | Benjamin Björk | 2006 | Simklubben Neptun | 43.60 | ||||||
27 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.65 | ||||||
28 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 44.10 | ||||||
29 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.20 | ||||||
30 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 44.91 | ||||||
31 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.94 | ||||||
32 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 48.20 | ||||||
33 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 57.31 | ||||||
- | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:24 |