Results for Speedo Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspivmr | 17 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:18 | |||
Jrjestj | Cetus Espoo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupivmr | 16 syyskuu 2017 |
Laji 52, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 27.86 | 58.65 | ||||||
Nokian Pyry | 59.21 | |||||||||
2 | Teo Mattelmki | 2005 | 32.73 | 1:09.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.37 | |||||||||
3 | Risto Kallstrm | 2006 | 34.01 | 1:11.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.26 | |||||||||
4 | Mikael Bckerman | 2006 | 35.29 | 1:13.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:16.65 | |||||||||
5 | Onni Rahkonen | 2007 | 37.02 | 1:17.12 | ||||||
Simmis Grani | 1:18.75 | |||||||||
6 | Tomi Silander | 2006 | 37.01 | 1:17.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.40 | |||||||||
7 | Anton Kettunen | 2005 | 36.26 | 1:17.60 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:18.44 | |||||||||
8 | Daniel Kontula | 2005 | 37.02 | 1:18.13 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.56 | |||||||||
9 | Kuutti Shepherd | 2005 | 37.44 | 1:18.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Pirkka Pyry Pyykk | 2006 | 37.63 | 1:19.55 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Sami Schrader | 2006 | 38.23 | 1:19.79 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.85 | |||||||||
12 | Matias Saarinen | 2006 | 37.39 | 1:20.27 | ||||||
Salon Uimarit | 1:22.92 | |||||||||
13 | Miika Nurminen | 2005 | 38.17 | 1:20.65 | ||||||
Salon Uimarit | 1:21.26 | |||||||||
14 | Heikki Ianes | 2005 | 38.67 | 1:21.65 | ||||||
Simmis Wanda | 1:22.51 | |||||||||
15 | Aarne Laurila | 2006 | 40.70 | 1:22.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.24 | |||||||||
16 | Aaro Imppola | 2006 | 38.47 | 1:22.72 | ||||||
Uinti Hyvink | 1:16.42 | |||||||||
17 | Aleksi Sinisalo | 2006 | 39.41 | 1:24.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.07 | |||||||||
18 | Benjamin Winqvist | 2006 | 39.93 | 1:25.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.65 | |||||||||
19 | Rasmus Ruotoistenmki | 2006 | 40.92 | 1:25.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.39 | |||||||||
20 | Nikita Shishinin | 2006 | 42.72 | 1:26.25 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:33.09 | |||||||||
21 | Niko Antman | 2006 | 40.19 | 1:27.33 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:28.46 | |||||||||
22 | Anton Ahonen | 2006 | 41.07 | 1:27.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Amos Mkil | 2007 | 44.32 | 1:29.33 | ||||||
Simmis Grani | 1:33.74 | |||||||||
24 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 43.01 | 1:29.65 | ||||||
Salon Uimarit | 1:33.09 | |||||||||
25 | Tommi Mosconi | 2008 | 42.45 | 1:30.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.81 | |||||||||
26 | Niklas Tyryl | 2006 | 43.17 | 1:30.61 | ||||||
Uinti Tampere | 1:27.38 | |||||||||
27 | Mikael Rasinmki | 2006 | 43.13 | 1:31.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.55 | |||||||||
28 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 43.94 | 1:31.99 | ||||||
Salon Uimarit | 1:33.00 | |||||||||
29 | Veeti Inkil | 2006 | 43.43 | 1:33.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.67 | |||||||||
30 | Pauli Rantatupa | 2005 | 44.27 | 1:35.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.76 | |||||||||
31 | Artemi Tsinjonni | 2008 | 45.80 | 1:36.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.16 | |||||||||
32 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 45.44 | 1:37.91 | ||||||
Salon Uimarit | 1:34.02 | |||||||||
33 | Ville Tolppala | 2007 | 46.49 | 1:38.92 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:39.55 | |||||||||
34 | Lalli Shepherd | 2007 | 47.93 | 1:39.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Viljam Savolainen | 2008 | 46.71 | 1:40.08 | ||||||
Salon Uimarit | 2:01.11 | |||||||||
36 | Joonas Kernen | 2007 | 47.28 | 1:40.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:53.91 | |||||||||
37 | Otto Vauhkonen | 2007 | 48.82 | 1:42.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.26 | |||||||||
38 | Lenni Syvnen | 2007 | 48.52 | 1:42.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Henri Koskela | 2007 | 47.29 | 1:43.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Eljas Pekkola | 2007 | 47.30 | 1:44.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Akseli Savolainen | 2007 | 48.79 | 1:44.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.26 | |||||||||
42 | Mikael Suni | 2007 | 48.97 | 1:44.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Veeti Akkanen | 2006 | 48.81 | 1:45.54 | ||||||
Salon Uimarit | 1:47.71 | |||||||||
44 | Lenni Nevalainen | 2007 | 46.28 | 1:46.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Matti Klmper | 2008 | 50.59 | 1:49.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Veikko Hautaniemi | 2007 | 54.83 | 1:55.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Evan Mustonen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:47.39 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki | ||||||||||
Laji 52, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallio | 2004 | 29.37 | 1:01.59 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.86 | |||||||||
2 | Akseli Maaranen | 2004 | 29.82 | 1:01.67 | ||||||
Hyvinkn Uimaseura | 1:01.50 | |||||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | 29.34 | 1:01.95 | ||||||
Hyvinkn Uimaseura | 1:02.18 | |||||||||
4 | Riccardo Castagno | 2004 | 29.71 | 1:03.12 | ||||||
Uinti Tampere | 1:03.54 | |||||||||
5 | Olli Havia | 2004 | 31.38 | 1:06.02 | ||||||
Salon Uimarit | 1:07.30 | |||||||||
6 | Akseli Leppnen | 2004 | 33.34 | 1:09.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.31 | |||||||||
7 | Viktor Asklf | 2004 | 32.66 | 1:09.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.21 | |||||||||
8 | Samuel Saari | 2004 | 35.07 | 1:11.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.75 | |||||||||
9 | Rony Kulju | 2004 | 34.89 | 1:12.60 | ||||||
Simmis Wanda | 1:10.29 | |||||||||
10 | Rasmus Roiko | 2004 | 35.00 | 1:12.72 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:12.34 | |||||||||
11 | Nuutti Laitinen | 2004 | 34.78 | 1:13.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.33 | |||||||||
12 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 35.83 | 1:15.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.23 | |||||||||
13 | Joonas Patrik Pylvninen | 2004 | 36.91 | 1:17.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.20 | |||||||||
14 | Samuel Rooke | 2004 | 37.68 | 1:18.67 | ||||||
Uinti Hyvink | 1:19.70 | |||||||||
15 | Eemi Niininen | 2004 | 40.65 | 1:25.35 | ||||||
Uinti Hyvink | 1:25.51 | |||||||||
16 | Vi Thai Ng | 2004 | 41.73 | 1:31.95 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Alexander Nyman | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkn Uimaseura | 1:08.11 | |||||||||
- | Litti Penttil | 2004 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | 1:21.69 | |||||||||
Laji 52, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tatu Hapuoja | 2003 | 26.93 | 55.80 | ||||||
Uinti Tampere | 54.24 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 28.02 | 58.71 | ||||||
Simmis Wanda | 58.21 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 29.09 | 1:00.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.99 | |||||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 28.80 | 1:00.32 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.22 | |||||||||
5 | Roni Severinkangas | 2003 | 29.28 | 1:00.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.71 | |||||||||
6 | Matias Rasinmki | 2003 | 29.00 | 1:01.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.27 | |||||||||
7 | Alexander Huhtala | 2003 | 31.14 | 1:04.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.41 | |||||||||
8 | Markus Nuoranne | 2003 | 31.47 | 1:07.04 | ||||||
Nokian Pyry | 1:11.18 | |||||||||
9 | Sam Zamanimehr | 2003 | 31.97 | 1:08.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.76 | |||||||||
10 | Leo Parviainen | 2003 | 34.11 | 1:11.08 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:12.58 | |||||||||
11 | Atte Poikela | 2003 | 34.75 | 1:11.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.22 | |||||||||
12 | Valtteri Salmela | 2003 | 33.67 | 1:12.69 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.03 | |||||||||
13 | Oskari Repo | 2003 | 34.69 | 1:12.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.31 | |||||||||
14 | Rasmus Mykknen | 2003 | 35.30 | 1:13.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.04 | |||||||||
15 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 34.44 | 1:14.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.10 | |||||||||
16 | Valtteri Jussila | 2003 | 37.32 | 1:17.02 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.20 | |||||||||
17 | Ilmari Laitala | 2003 | 40.28 | 1:25.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.47 | |||||||||
Tekij: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspivmr | 17 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:18 |