Results for Vestkyst Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
14:16 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: J.T. Rustfri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
|
504 |
1:03.09 |
2:22.82 |
3:51.54 |
|
4:55.90 |
|
|
DeltaSwim |
5:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
324 |
1:17.22 |
2:51.86 |
4:27.40 |
|
5:42.75 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
5:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christopher Kristiansen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd indslag v 100 |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
5:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: J.T. Rustfri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Perzynski |
2002 |
|
564 |
1:06.96 |
2:23.45 |
3:41.52 |
|
4:44.94 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
|
562 |
1:04.04 |
2:20.70 |
3:43.91 |
|
4:45.34 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
5:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
449 |
1:09.42 |
2:25.22 |
3:54.48 |
|
5:07.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
421 |
1:11.07 |
2:29.29 |
4:04.22 |
|
5:13.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
417 |
1:15.09 |
2:37.58 |
4:06.84 |
|
5:15.11 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
5:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Friis |
2002 |
|
373 |
1:16.29 |
2:42.25 |
4:14.10 |
|
5:27.06 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
5:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
|
369 |
1:18.73 |
2:46.24 |
4:13.72 |
|
5:28.31 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
|
338 |
1:22.69 |
2:46.36 |
4:24.04 |
|
5:37.80 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Pedersen |
2003 |
|
329 |
1:24.74 |
2:54.32 |
4:25.80 |
|
5:40.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
|
324 |
1:18.34 |
2:51.77 |
4:25.63 |
|
5:42.73 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Johnsen |
2003 |
|
324 |
1:26.59 |
2:51.78 |
4:25.57 |
|
5:42.82 |
|
|
Odder Svømmeklub |
6:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Oxenvad |
2003 |
|
309 |
1:25.62 |
2:52.56 |
4:32.09 |
|
5:48.32 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
6:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
295 |
1:21.80 |
2:52.13 |
4:32.91 |
|
5:53.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
|
285 |
1:18.34 |
2:51.94 |
4:36.18 |
|
5:57.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
7:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Remme Svendsen |
2003 |
|
272 |
1:24.10 |
2:53.35 |
4:41.29 |
|
6:03.35 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samtid. berør 250 |
|
H.G.F. Svømning |
7:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: J.T. Rustfri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Neumann |
2004 |
|
335 |
1:20.33 |
2:47.50 |
4:27.09 |
|
5:38.93 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Duvander |
2005 |
|
331 |
1:18.67 |
2:45.57 |
4:24.45 |
|
5:40.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Drechsler |
2005 |
|
315 |
1:26.88 |
2:51.42 |
4:25.30 |
|
5:46.05 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
|
303 |
1:26.77 |
2:55.36 |
4:37.64 |
|
5:50.49 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:16 |
|